m aruohoch u Morgenochtend 'vrouwenfilm' in C-drie Speeldoos GINA 16 WOENSDAG 18 FEBRUAR|T5r7" SOESTER COURANT PAGINA 17 Jazz in C-drie Kwaliteits jazz in C-drie Met C-drie naar Parijs Bierkratjes gestolen Beeldplaat bij Voorlichting De heldere eenvoud van Lambertus van de Kooij Zesde kasteelconcert in Kasteel Groeneveld Optocht krijgt gestalte 'Gebroken Spiegels' van Marleen Gorissen Inbraak Vosseveldlaan Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vooijaarscursus Pech Onderweg" Vinkenoog niet naar Artishock! Theater-Agenda De Speeldoos Regionaal Amersfoorts Jeugd Orkest jubileert Friese avond Schoolruit vernield Vrijwilligers Vakature Bank Retoerboer Donderdag 19 febr. 21.00 uur: Filmhuis: 'Frida' Vrijdag 20 febr21.00 uur: Extra Filmhuis: 'Gone with the Wind' Pom-Pon in Artiskoop Tentoonstelling Jan van Vlierden jrloa Cultureel Creatief Centrum Expositie Lambertus van der Koov Van 21 februari tot 21 maart kunt u in het Witte Café van C-drie het werk van de bekende Soester kunstenaar Lam bertus van der Kooy bezichtigen. De schilderijen van Lambertus, die hij al verschillende keren heeft tentoonge steld, heeft hij voornamelijk op het Griekse eiland Kreta gemaakt. De ope ning van deze expositie wordt op zater dag 21 februari om 15.00 uur verricht door Jan Visser, op zijn eigen, voor ve len bekende, onnavolgbare manier. Evenals de Soester kunstenares Ilse Blommenstein zal ook Lambertus van der Kooy na 21 maart zijn werk ten toonstellen in de hal van het ziekenhuis Zonnegloren. Expositie klei Het reizende tentoonstellingsproject over klei uit Zuid Holland heeft, na een maand in C-drie te zijn tentoongesteld, zeer veel belangstelling gehad. Het is leuk om te vermelden, dat dit project nu ook in Uithoorn zal worden tentoonge steld. Op initiatief van en gemaakt door Rian Eelman en Theo Naessens, consulenten van SSKVE is de tentoonstelling aan gevuld met een foto-expositie. Ge vraagd is, of deze foto's eveneens aan Uithoorn kunnen worden uitgeleend. Een succesvol initiatief dus. In het Cultureel Creatief Centrum C-drie zijn regelmatig jazz-concerten gehouden, met zeer bekende en uitste kende jazz-formaties. Op 22 februari a.s. kunt u genieten van het succesvolle kwintet Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendijk. Dit kwintet heeft inmid dels ruime ervaring opgedaan en optre dens verzorgd op diverse festivals, waaronder het bekende North Sea Jazz Festival in 1986. Het kwintet Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendijk brengt een programma van bebob, ballads en interessant nieuw eigen werk. Het con cert vindt plaats op 22 februari in C-drie, aanvang 14.30 uur. Toegang f5,-/CJP f2,50. Folkloristische dansavond C-drie organiseert op 21 maart een folkloristische dansavond in de Balkan- sfeer. Het wordt een wervelend dans feest met een gevarieerd programma. U kunt kijken en luisteren naar optredens van de Turkse Volksdansgroep Ozan, de Joegoslavische volksdansgroep Cer- ga uit Zeist, de buikdanseres Sylva en de Nederlandse fluitist Wiebe Stodel. De voorstelling begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur speelt het beken de Griekse trio Sirtaki in het Witte Ca fé, om u allen muzikaal welkom te he ten. Ook in de pauze en na de voorstel ling kunt u genieten van deze Griekse muziek en na 23.00 uur is het mogelijk om zelf mee te dansen. De toegangsprijs voor deze folkloristi sche dansavond is f 10,—. Kinderen kunnen gratis naar binnen. U kunt vooraf reserveren bij de administratie van C-drie, tel. 22188. Gecombineerd theaterproject De verschillende dansgroepen van het cultureel creatief centrum C-drie gaan samenwerken in een uniek gecombi neerd project. Er zal worden toege werkt naar een uitvoering in mei '87, waaraan deze dansgroepen van kinde ren en volwassenen zullen meewerken. Speciaal voor dit project is een nieuwe cursus gestart: theaterkostuums ma ken. De cursisten zullen kostuums ont- ■werpen en maken voor deze uitvoering. Door dit gecombineerde project zullen veel mensen op zeer verschillende ma nieren bezig zijn met een expressiemid del bij uitstek: theater. U kunt zich nog opgeven voor deze nieuwe cursus bij de administratie van C-drie, waar u ook voor informatie voor de cursus terecht kunt. Project over vandalisme Door het Steunpunt K. V. Eemland is in januari aan de basisscholen uit de regio Eemland een project over vandalisme aangeboden. Het project "Expres ka pot" bestaat uit 3 gedeelten: een deel dramatische, een deel dansante en een deel beeldende vorming. Het project wordt beschreven in een werkboekje. Tevens kan een aantal hulpmiddelen geleend worden door de scholen. Begin maart zal een aantal basisscholen uit de regio Eemland met het vandalisme project in de klas gaan werken. Als u meer wilt weten over dit project, kunt u terecht bij het SSKVE telefoon 22188 in het gebouw van C-drie. Pro memorie Het Cultureel Creatief Centrum C-dne is telefonisch te bereiken onder num mer 22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. De post kan ook naar postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00 -12.00 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij de administratie. In de korte tijd van haar bestaan heeft het cultureel creatief centrum C-drie een reputatie opgebouwd op het terrein van de jazz programmering. Om deze reputatie extra kracht bij te zetten zal op zondag 22 februari a.s. een van de meest in het oog lopende Nederlandse jazz formaties optreden. Van 14.30 tot 17.30 uur treedt op het Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendijk kwintet. Tenor saxofonist Ben van den Dungen en trompettist Jarmo Hoogendijk tra den dit jaar onder meer op als gastsolis- ten bij televisie uitzendingen van Pim Jacobs en the Dutch Jazz Orchestra. Vorig jaar won dit ensemble het NOS/ Meervaart jazz festival. Dit jaar ver wierf trompettist Jarmo Hoogendijk de "Pall Mali Swing Award". Hij kreeg de ze prijs als bekroning voor zijn indivi duele prestaties. Kenners zijn het er over eens dat deze trompettist reeds nu (hij is pas 21 jaar) geen slecht figuur zou slaan bij de Amerikaanse jazz top. Het kwintet heeft inmidels een ruime internationale ervaring. Zo werden tournées gemaakt door Duitsland en Frankrijk. Ook werden diverse televisie optredens in Frankrijk verzorgd. In ei gen land had het Ben van Dungen/Jar mo Hoogendijk kwintet veel succes tij dens het North sea jazz festival 1986. De drummer van de formatie, de uit België afkomstige Dré Pallemaerts trad in Amerika op met Art Farmer, James Williams en Ernestine Anderson. On langs maakte hij een plaat met de Ame rikaanse saxofinist Joe Levano. Het kwintet brengt een programma van Bebop, ballads en interessant nieuw ei gen werk. Bezetting: Ben van Dungen - tenor sa xofoon; Jarmo Hoogendijk - trompet; Rob van Bavel - piano; Anton Drukker - bas; Dré Pallemaerts - drums. De toegangsprijs voor dit kwaliteits concert bedraagt slechts f 5,~. C.J.P houders f 2,50. Jazz liefhebbers: niet vergeten 22 februari 1987, aanvang 14.30 uur. Cultureel creatief centrum C-drie, Wil laertstraat 49 te Soest. Telefoon: 02155-22188. In de afgelopen drie jaar hebben de creativiteitscentra van Amersfoort en Soest een aantal kunst- en cultuurrei- zen verzorgd naar Parijs, Düsseldorf, Londen, Brussel en Keulen. Het doel van deze reizen is op een betaalbare manier cursisten en belangstellenden de gelegenheid te bieden andere landen en vooral ook andere culturen te ont moeten. Grote steden zijn daarvoor de plaatsen bi uitstek, omdat een cultuur zich op een betrekkelijk klein opper vlak aan de bezoeker "toont"; bouw kunst, musea, bezienswaardigheden, theater, concertgebouwen, enz. In het weekeinde van 6, 7 en 8 maart voert de reis voor de derde maal naar Parijs. Gezien de ervaringen van de af gelopen jaren is het succes voor deze reis verzekerd. Voor slechts f 145,— gaat men drie dagen op stap. En Parijs beleven blijft iets speciaals. Een nacht rit door de stad, een rondrit langs de Seine met verschillende plaatsen waar men uit kan stappen: de Eiffeltoren, Place de la Concorde, het Louvre, Cen- tre Pompidou, Nötre Dame of Mont- martre. Een bezoek aan Versailles be hoort eveneens tot de mogelijkheden. Winkelen, rondzwerven en het (dure) nachtleven in? U vraagt en de reislei- ding helpt, organiseert of adviseert. Al le reisactiviteiten worden in overleg met het gezelschap vastgesteld; een reisfor- mule die haar waarde in de afgelopen jaren heeft bewezen. De kunst- en cultuurreizen van C-drie en De Hof worden dus niet georgani seerd op een manier waarbij de deelne mers van het begin tot het einde van de reis "aan de hand" rondgeleid worden. De deelnemers worden bij hun keuze geadviseerd door de reisleider. Daar door wordt een stukje "eigen beleving" mogelijk. Een beetje avontuur hoort er bij. Wie belangstelling voor deze reis heeft, kan zich nog opgeven bij het cultureel creatief centrum C-drie (tel. 02155- 22188) of bij creativiteitscentrum de Hof (tel. 033-729094). Uit de tuin van een woning aan het Har- perpad zijn vorige week twee bier kratjes gestolen. Een daarvan bevatte volle flesjes, het andere lege. M.L. uit Soest deed aangifte bij de politie. De afdeling Voorlichting van de ge meente heeft sinds kort een nieuw "in strument" bij het geven van informatie aan de bevolking. Met behulp van een beeldplaat is het mogelijk gerichte in formatie te geven over bepaalde onder werpen. Op dit moment heeft de afde ling Voorlichting, dankzij bemiddeling van de wethouder van voorlichtingsza ken, Ries van Logtenstein, twee beeld platen voor het verstrekken van infor matie in bruikleen gekregen van de pro- vincie. Éen beeldplaat heeft de titel Een les in bodemsanering". Hierbij heeft de kij ker de mogelijkheid om uit niet minder dan 50.000 beelden zijn eigen keus te bepalen. Naast een inleiding over bo demsanering volgen de keuze-moge lijkheden, oorzaken vervuiling, de ge schiedenis van een vervuiling, het on derzoek, de sanering en de voorlichting en inspraak bij (vermeende) vervuiling. De zogenaamde les eindigt met een aantal tips en wenken ten behoeve van voorlichting door beleidsambtenaren die betrokken zijn bij bodemsanering en met verschillende tips voor de bevol king. De informatie op deze beeldplaat is met alleen interessant voor reeds gevestigde milieu-groeperingen, maar ook voor hen die meer willen weten over bodem sanering omdat ze ermee geconfron teerd zijn of worden. De tweede beeldplaat geeft informatie over het provinciaal bestuur met de ver schillende diensten, over bedrijfsvesti gingsmogelijkheden en de verschillen de recreatiemogelijkheden in de pro vincie. Bij dat laatste heeft men nog de keuze uit de recreatiegebieden zoals bijvoorbeeld Utrechtse Heuvelrug, de Loosdrechtse Plassen of Rijn- en Wei degebied, en uit de verschillende kaste len en musea in de provincie. Het eerste deel van deze tweede beeld plaat is interessant met het oog op de komende Provinciale Staten-verkiezin gen op woensdag 18 maart aanstaande, terwijl het tweede deel de mogelijkheid voor de burger biedt op een zeer snelle manier kennis te nemen van wat de pro vincie Utrecht allemaal in huis heeft op toeristisch gebied. De beeldplaat kan men dagelijks in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum be kijken. 'Kleine, dagelijkse voorvalletjes zijn mijn inspiratiebron. Ik schilder wat ik beleef. Dat levert schilderijen op, die een eenvoudig verhaal te vertellen heb ben." Dat zegt Lambertus van de Kooij (66) over zijn laatste serie van zes ta bleaus die zijn ontstaan tijdens een vakantie op Kreta. Op elk schilderij zie je een betrekkelijk realistische afbeelding van de wereld beroemde ruïnes van het paleis van Ko ning Minos van 2000 jaar vóór Chris tus. Maar daar blijft het niet bij, want er is altijd iets aan toegevoegd. Iets wat er op het eerste gezicht helemaal niet bij hoort. Dat kan zijn een fototoestel, een rugzak, een verdwaalde poes of het ver veelde kind van een toerist. Dat levert dan speelse titels op als "de jonge onderzoeker" of "bezoek voor Koning Minos." Een ander schilderij toont een klein meisje, dat haar speelgoed meesleept: een emmertje, een schepje en een gie- tertje waarmee zij de ruïnes gaat be sprenkelen. Voor dat meisje stond zijn kleindochter Suzanne model. Deze nieuwe serie van zes heldere, door de zon overgoten scheppingen vormen een onderdeel van de 23 schilderijen, die de Soester kunstenaar exposeert in het cultureel, creatief centrum C-drie van 21 februari tot 21 maart. Twee levens Van de Kooij is een geboren en getogen Soester. In Amersfoort leerde hij op de ambachtschool voor het meesterdiplo- ma schilderen. Na de oorlog startte hij zijn eigen schildersbedrijf aan de Van Lenneplaan. Maar hij had twee levens. Vanaf zijn achtste jaar tekende en schil derde hij. Van Wim Wynman heeft hij veel geleerd. In de zestiger jaren heeft hij, uitgedaagd door de voorzitter van de kunstenaarsvereniging Artishock," zijn artistieke talenten opnieuw ontwik keld en geëxposeerd. Hij is vooral bekend geworden door zijn opzienbarende ikonen en zijn veertien loodzware mahoniehouten allegorieën: de Kruisweg van Christus, die zijn aan gekocht door het R.K. Kerkbestuur in Soest-Zuid. In 1984 stelde Van de Kooij zijn nieu we, "wereldse" afbeeldingen ten toon in de galerie "De Drie Ringen" van Harry de Wolff. Die zegt over de Soes ter schilder: "Lambertus van de Kooij observeert zijn omgeving en de mensen heel goed en dan vormen zich in zijn ge dachten en in zijn verbeelding menin gen en ideeën die heel waardevol zijn. Hij maakt niet zomaar een mooi plaatje, maar hij heeft iets te zeggen. Daarom zie je bij elk schilderij ook een titel staan. Diepe gedachten die hij visueel in schitterende kleuren vastlegt door mid del van olieverf, gemengd met zilver zand." De expositie van Lambertus van de Kooij wordt op zaterdagmiddag 21 fe bruari a.s. 's middags om drie uur ge opend door Jan Visser. De tentoonstel ling is dagelijks gratis te bezichtigen tij dens de kantooruren van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. 's Avonds kan ook van 19.00 tot 24.00 uur. Zondagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur. Zaterdag gesloten. In de Hasselaerzaal van Kasteel Groe neveld concerteert zaterdag 21 februari 1987, aanvang 20.15 uur het Amster dams Harpkwintet, bestaande uit Ab- bie de Quant - fluit; Edward Witsen- burg - harp; Henk Rubingh - viool; Matthias Maurer - altviool; Jean De- croos - cello. In het Amsterdams Harpkwintet zijn enkele prominente musici samenge bracht die, voor een deel, al eens eerder in Baarn concerteerden maar nog nooit in deze excellente samenstelling. Abbie de Quant behaalde in 1969 het 'Diplo me di Onoro' aan het Acadmis Musica- le Chigiana te Siena. Een jaar later slaagde zij cum laude aan het Brabants Conservatorium. Een glanzende car rière die werd gemarkeerd door vele onderscheidingen. Edward Witsenburg is docent aan het Koninklijke Conservatorium en het Sweelinck Conservatorium. In de ka mermuziek is hij één van de vaste bege leiders van Abbie de Quant. Henk Ru bingh studeerde af bij Rainer Kussmaul aan de Musikhochschule te Freiburg. Jean Decroos behoort tot de bekendste cellisten van ons land. Hij is hoofddo cent aan de Conservatoria van Den Haag en Amsterdam en eerste solocel list van het Concertgebouworkest. Het programma dat het Amsterdams Harp kwintet voor deze avond heeft samen gesteld omvat werken van Gabriel Pier- né: Wolfgang Amadeus Mozart; Heitor Villa Lobos; Claude Debussy en Joseph Jongen. De tweede grote voorlichtingsavond van de commissie die de Historische Optocht 1987 voorbereidt, trok vorige week wederom veel belangstelling. Vooral ook van diegenen die al zeker meedoen aan die optocht. Ruim 70 belangstellenden waren aan wezig in het 'Duivenzaaltje' aan de Schrikslaan. Daar werden om het ge heugen op te frissen of om ideeën op te doen een drietal films vertoond. Veel indruk maakte de film waarop was vast- felegd hoe het bereoemde Spreuken- uisje weer werd gebouwd voor de his torische optocht van 1979. Veel medewerking kreeg de commissie van een aantal deskundigen die belan geloos voorlichting gaven over alles wat met een historische optocht te maken kan hebben. De fa. Voortjes vertelde over schilderen, beschilderen en 'appli caties.' De fa. Hilhorst (Schouten kampweg) over staal- en ijzerwerk con structies, de dames Visser van de Knip- boetiek over zelf kleren maken en pa tronen. De fa. v.d. Grift, trappenfa- briek, levert gratis hout dat overblijft van verpakkingen. Speciaal materiaal kan tegen kostprijs ter beschikking worden gesteld. Wat Soest in de optocht nu al zeker zal tegenkomen zijn de heksen van de Eng, de Noormannen, middeleeuwse mu ziekinstrumenten, biertappersgilde, be- delaarsgilde, het klooster Mariënburch, de oude Kerk, de molen de Windhond enz. enz. Omdat het landjuweel een landelijk ge beuren is, behoeven de onderwerpen waarmee men mee wil doen niet exclu sief 'Soesters'Nte zijn. Ook mag het best buiten de Bourgondische tijd vallen, als het maar historisch verantwoord is. Wendt u zich tot de commissie, mw. Stolwijk, tel. 17113. Morgenochtend om negen uur vindt in C-drie de eerste filmvoorstelling plaats van de werkgroep "Vrouw en Film", een onderdeel van de werkgroep EVA (Emancipatorische Vrouwen Aktivi- teiten) in Soest. Het is de bedoeling dat regelmatig videofilms worden vertoond met thema's die voor vrouwen herken baar zijn en hun zelfbewustzijn bevor deren. De films zijn o.a. afkomstig van Cinemien, Vrouw en Media, het archief van de vrouwenbeweging en de plaatse lijke videotheek. Als eerste film wordt "Gebroken Spie gels" van Marleen Gorissen vertoond, waarvan het verhaal zich afspeelt in een sexclub. De werkgroep zoekt donateurs om dit nieuwe particulier initiatief te steunen. Men kan zich opgeven voor 5,per maand; de toegang tot de filmochten den is dan gratis. Niet-donateurs beta len 2,50 entree. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie kan men bellen met Ali Sjamaar (tel. 20499) of Riekie Vermegen (tel. 22392). Bij een inbraak in de woning van de fa milie De la H. aan de Vosseveldlaan heeft de dader vorige week een flink aantal, meest gouden sieraden buitge maakt. Er verdwenen verder o.m. een bijouxdoosje, een suède jack en geldbe dragen van 300 gulden en 300 Zwitser se francs. Nu is er een kans om de komende vakantie niet meer hulpeloos met uw auto langs de kant van de weg te staan! De heer Piet Smeeing maakt u meer "wegwijs" met uw auto tjdens de cursus 'Pech Onderweg.' De afgelopen jaren hebben uitgewezen dat ook steeds meer vrouwen wat meer van de auto willen weten en de weg naar garage Smeeing hebben gevonden. Dus dames, krijgt u uw echtgenoot of vriend er niet toe deze cursus te gaan volgen, en wilt u zelf dat hulpeloze gevoel wat uw auto betreft kwijt, trek dan de stoute schoenen aan! Een tech nische knobbel hebt u er niet voor nodig. Het optreden van Simon Vinkenoog, dat voor aanstaande zaterdag ge pland stond in Artishock, gaat helaas niet door. De roemruchte schrijver/ dichter/kunstenaar is wegens fami lie-omstandigheden verhinderd aan wezig te zijn. Of het optreden in een later stadium alsnog doorgang zal kunnen vinden staat nog niet vast, al dus de organisatoren. Op eenvoudige, duidelijk wijze wordt het "binnenste" van de auto uitgelegd, en het is toch heerlijk om niet meer totaal afhanke lijk te zijn als er iets aan hapert nietwaar? Zeg niet: dat overkomt mij niet. Dat kun nen alleen zij zeggen die deze cursus ge volgd hebben! Aanvang van de cursus: dinsdag 24 maart, 19.30 - 21.30 uur; drie lessen, cursusprijs f 35,—. Cursusadres: Garage Smeeing, Ko ningsweg 14. Aanmelden: elke donderdag, 10.00 - 13.30 uur, Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Vrijdag 27 februari Aanvang 20.15 uur Tunnel zonder vluchtstrook m.m.v. Youp van 't Hek en Onno Mo lenkamp Kaarten f 20,-/Pas 65/CJP f 17.50. Vrijdag 6 maart Aanvang 20.15 uur Een nieuwe dood Toneelstuk van Jos Brink en Frank Sanders met: Hetty Verhoogt, Manon Alving, Eddy Brugman en Jasper de Moor. Kaarten f 20,--/Pas 65/CJP f 17,50. Zondag 8 maart Aanvang 15.00 uur Romantisch ballet Uitvoerenden o.a. Alexander Radius en Han Ebbelaar. Kaarten f 20,--/Pas 65/CJP f 18,-. Vrijdag 13 maart Aanvang 20.15 uur Open deuren Cabaret Boemeang Kaarten f 12,50/Pas 65/CJP f 10,-. Het is 25 jaar geleden dat een groepje van zo'n 20 enthousiast musicerende jongelui zijn eerste repetitie hield en daarmee het AJO oprichte. Inmiddels is dit jeugdorkest uitge groeid tot een jeugdorkest met volle dige symfonische bezetting: het aantal leden bedraagt nu 115! Er staat een hele reeks aktitiveiten voor dit jubi leumjaar op het programma. Op 21 februari verleent het AJO zijn medewerking aan het jubileumconcert van het Amersfoorts Mannenkoor, dat dit jaar 80 jaar bestaat. Het concert vindt plaats in de Sint Joriskerk te Amersfoort. Op zaterdag 28 februari vindt in Huizen (NH) voor de 25e maal het jeugdmu- ziekconcours voor amateurs plaats. Het AJO is gevraagd op de avond van de prijsuitreiking een concert te geven in de Zenderkerk aldaar. Programma: Piet Hein rhapsodie van P. van Anrooy, 2e deel van de orgelsymfonie van Saint- Saëns, 2e deel uit de eerste symfonie van Mahler. In de Grote Kerk in Wijk bij Duurstede houdt het AJO op 9 mei zijn try-out van het jubileumconcert. Op woensdag 13 mei geeft het AJO een benefietconcert waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Wereld Natuur Fonds, dat eveneens zijn 25-ja- rig jubileum viert. Het concert vindt plaats in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Het jubileumconcert van het AJO vindt plaats op zaterdag 23 mei in de Sint Jo riskerk te Amersfoort. Op het pro gramma van beide laatste concerten staan: Tsjaikowsky: Ouverture 1812; Brahms: Dubbelconcert (solisten: Vera De Friese vereniging voor het Gooi en omstreken "Frysk en Frij" organiseert op vrijdag 20 februari a.s. weer een to neelavond in Hilversum, in de grote zaal bij de Ontmoetingskerk aan de Minckelerstraat 161. Aanvang 19.30 uur. De avond wordt geopend met koorzang van Friese liederen, waaronder echte volksliederen die het publiek mag mee zingen. De toneelclub "Us nocnt, jim wille" uit Amersfoort brengt daarna het toneelstuk "Jou se de romte" ("Geef ze de ruimte") op de planken. Ook de Friese boeken- en platentafel is weer present, evenals de kramen met specialiteiten als oranjekoek en süker- böle. Zowel Friezen als niet-Friezen zijn welkom. Inlichtingen voor Soest: J. Dijkstra, Meidoornweg 9, tel. 15942. Onbekenden hebben vorige week een ruit vernield van de school "De Postil jon" aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg. G.W. deed aangifte bij de politie. Beths viool, Anner Bijlsma cello); Mahler: Symfonie nr. 1. De reeks van jubileumaktiviteiten wordt besloten met een reis naar We nen. Daar wordt van 10 tot 17 juli 1987 door de Vereniging für Internationalen Kulturaustausch het 16e Internationale Festival voor Jeugdkoren en - orkesten "Jugend und Musik in Wien" georgani seerd. Voor dit festival, waaraan ook een concours verbonden is, worden de beste jeugdkoren en - orkesten uit de gehele wereld uitgenodigd: het AJO is er trots op aan dit festival te mogen deelnemen! Een projekt waarvoor de WB ieders bijzondere sympathie vraagt is dat van de stichting Miheubrigade "de Retoer boer" in Baarn, sinds 1984 aktief in Baarn met het ophalen van schillen, pa pier, kleding, batterijen, plastic, en klein chemisch afval. In Baarn is het een sukses, velen doen mee, de gemeente staat er positief tegenover en heeft ook subsidie toegekend. Honderden dona teurs steunen eveneens dit projekt. Momenteel werken er twee betaalde mensen en drie vrijwilligers. De organi satie is thans in staat om het bedienings- gebied uit te breiden. Het ligt voor de hand om ook in een deel van Soest de mogelijkheden van "scheiding aan de bron" -van het afval- te gaan toepassen. De doelstelling van de Stichting is: 1. sparen van energie en grondstoffen, a.m.v. hergebruik, 2. voorlichting en bewustwording op dit gebied. De werk zaamheden omvatten nu: organisatie, ophalen, sorteren en verkoop. Om ook in Soest dit doel te bevorderen zoekt de Retoerboer kontakt met en thousiaste en aktieve Soesters die daar bij de helpende hand willen bieden. Het gaat om mensen die willen mee-organi- seren en/of het ophaalwerk willen ver richten. Heeft u belangstelling neem dan zo spoedig mogelijk kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest of met de "Retoerboer", Ooster straat 60, 3742 SW in Baarn, tel. 02154-21895. De heer K. de Lange is alleen 's morgens bereikbaar op num mer 02155-13223. Meer informatie over bovenstaand pro jekt en over andere vormen van vrijwil ligerswerk bij de Stichting Vrijw. Vaka ture Bank Soest, in C-drie, Willaert straat 49, tel. 12630. Openingstiiden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrij dag 11.00 - 12.30 uur. Vakatures •Opvanghuis in Amersfoort zoekt me- dewerers m/v, ook stagiaires, voor dag en/of nachtdiensten. Werkzaamheden houden in de praktijk in dat men bege leidingsgesprekken voert met de bewo ners, teamvergaderingen bijwoont op iedere woensdagavond, toezicht houdt op het huishouden (bijv. dat er schoon gemaakt wordt en gekookt) en in de ga ten houdt dat de gang van zaken in het huis naar behoren verloopt. Verwacht wordt dat de vrijwilligers voor mini maal een jaar komen werken. Het werk kost minimaal 24 uur per week. Gebo den wordt een inwerkperiode van een maand, reiskostenvergoeding, werkbe geleiding in een team van 8 tot pim. 20 vrijwilligers m/v. (11/87); •Centrale voor Pleegzorg zoekt mede werkers m/v om o.a. voorlichting te ge ven aan belangstellenden met een twee ledig doel: 1. beeldvorming over pleeg kinderen en pleegouders veranderen en verspreiden; 2. werven van pleegou ders). De nadruk ligt op 2. (11/81); •Vrijwilligers m/v gevraagd om in ge zinnen met gehandikapten als oppas te fungeren. Belangstellenden kunnen folder aanvragen bij de WB. (9/4); •Om sekretariaat van de Vrienden van de Hartstichting te runnen wordt ge zocht naar vrijwilliger m/v, bij voor keur woonachtig in Soesterberg en tele fonisch bereikbaar. (9/625); •Hand- en Spandienst van Humanitas heeft voortdurend mensen nodig die voor anderen karweitjes en klusjes wil len doen zoals de tuin doen, plafond witten, kraan repareren, iets aan de muur hangen enz. Deze klussen moeten gedaan worden bij mensen die niemand <u. !ers hebben of geen vakman kunnen betalen.( 1/103) Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid stenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. In de film "Frida" schildert Paul Leduc een portret van de schilderes Frida Kahlo, dat hij de ondertitel meegaf: 'Een leven (of bewegend) stilleven'. De film pretendeert geen biografie te zijn. Wat Leduc toont zijn fragmenten uit een leven, zoals Frida Kahlo zich herin nerd zou kunnen hebben toen zij op haar sterfbed lag. Dat zijn de telkens weerkerende beelden: die vrouw op haar bed, stil, huilend, lachend, schreeuwend, temidden van veel mooie spullen en vooral spiegels. "Frida" is een aangrijpende film over het gevecht met het leven van de kun stenares, die er vlak voor haar overlij den in 1954 nog in slaagde de laatste hand te leggen aan een schilderij waarin zij haar levenslange gevecht met de dood samenvatte als Viva la Vida", of wel: "Leven het Leven! "Frida" is gemaakt voor een bedrag van slechts 60.000 dollar. De rijkdom van de beelden, de nauwkeurige mise een scène en de consequente stijl geven de kijker het gevoel met een miljoenen- produktie geconfronteerd te worden. Reserveert u maar voor deze film, want alle Artishock-leden die op een of an dere manier iets met schilderen en/of tekenen te makmen hebben zullen deze film niet willen missen. Agenda: 20 februari: "Gone with the Wind" 26 februari: "40 M Deutschland" Het begon allemaal in 1926, toen Peggy Marsh, een journaliste uit Atlanta, Georgia, voor lange tijd het bed moest houden met een beenblessure. Om de verveling te verdrijven begon zij een ro man te schrijven. Vijfjaar later had zij, met tal van korrekties, zo'n duizend vellen volgeschreven, maar ze kon het, buiten haar man, aan niemand laten le zen. Het boek had geen titel en het eer ste hoofdstuk ontbrak. Weer vier jaar later kreeg Harold Lathem, vice-presi- dent van MacMillans uitgeverij, het manuscript onder ogen. Hij voelde meteen dat hij een bestseller in handen had. Op 30 juni 1936 werd het uitgege ven onder de titel "Gone with the Wind". De schrijfster gebruikte haar meisjesnaam: Margareth Mitchell. Dit is in het kort de voorgeschiedenis van de lijvige roman, die in de jaren der tig de wereldliteratuur beheerste en als scenario werd gebruikt voor de film. In die tijd was "Gone with the Wind" de duurste film ooit gemaakt. Het was ook voor lange tijd de meest succesvolle film, wereldwijd sloeg zij in als een bom en in eigen land werd zij bekroond met vele Oscars. In 1967 werd de wereld verblijd met een nieuwe versie. Het oorspronkelijke 35 mm formaat werd opgeblazen tot 70 mm en voorzien van stereofonisch ge luid. In 1969 werd de nieuwe versie in Ne derland vertoond en wat bleek, de in wezen stokoude film werd opnieuw een dikke hit! Qua bezoekersaantallen ver overde deze superromantische film de eerste plaats. "Gone with the Wind" is het hoogte punt van de glamour van het Holly wood in de dertiger jaren en als zodanig een film die als een momument in de filmgeschiedenis staat. Het blijft daar om ook nu nog een schitterend spekta kel, dat meer dan eens de moeite van aanschouwen waard is. Alweer zo'n steengoeie klassieker die de gang naar het enige echte Filmhuis in Soest alles zins de moeite waard maakt. Reserveert u dus tijdig? Zondagmiddag 22 februari speelt thea ter Pom-Pon in Artiskoop. De poppen speler Elink Schuurman heeft al een aantal jaren een eigen poppentheater en is net weer terug van zijn toernee door Duitsland. Zijn voorstelling is ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Naast het poppentheater heeft Elink Schuur man ook nog een geweldig goochel pro gramma. Hij weet de kinderen bijzon der te boeien met poppenspel en goo cheltrucs. In de pauze is er natuurlijk voor iedereen een glaasje limonade en een versnapering. Na de pauze de film "Pinokkio" van Ivan Ivanov Vano. De film is voor kinderen vanaf 4 jaar en is Nederlands gesproken. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 5,-. Reserveren: tel. 19037 of 19577. Zaterdag en zondag, t/m 1 maart, van 15.00 tot 17.00 uur: schilderijen van Jan van Vlierden.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17