'biKt H C [es van Cos -daspas Les IVLLOS Hockey dames kampioen SPLINTER EEMLAND B.V. GINA 20 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987SPORT SOESTER COURANT SPORT Winst voor dames, verlies voor heren Red Stars BASKETBAL dSdubbers KORFBAL Eemvogels blijft in de race! Sanitair SCRABBLE verkeersschool Duinkikkers op medaillejacht in Doorn Start renovatie clubgebouw v.v.Hees SOESTER COURANT Nieuwe trainers bij s.o. Soest Gelijkspel SEC-zaterdag tegen Nijenrodes 1-1 SEC-Jeugdafdeling Hees Jeugdvoetbal Hees El - Baarn El YYZ Jeugdnieuws Beukendal De Bunt C-drie ZATERDAG VOETBAL s.o.Soest Jeugdnieuws Eerste nederlaag s.o.Soest junioren! PAGINA 21 In navolging van de heren van MHC Soest zijn de dames ook aan een opmer kelijke opmars bezig. In drie jaar tijd van de derde klasse naar de eerste klas se. Met dit jaar de succescoach Cees Dor- restein aan het door, stevenden de Soester dames rechtstreeks op het kam pioenschap af. Slechts éénmaal moes ten zij een punt aan de tegenstander la ten, dat was tegen naaste concurrent Leerdam. In de return van dat duel werd Leerdam beslist en gedecideerd teruggewezen naar het tweede plan. Hoe opmerkelijk dit kampioenschap is blijkt uit de cijfers der historici. Nog nooit eerder heeft Soest le klasse ge- zaalhockeyed. En verder heeft Cees Dorrestein (die dit jaar ook de heren coachte naar een tweede plaats in de eerste klasse) in vier jaar tijd drie keer de kampioenstitel naar Soest weten te halen. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven SOEST - TEL. 02155-12643 BAARN - TEL 02154-15555 Beukendal) EEMNESSERWEG16-22 Het eerste damesteam ging afgelopen weekeind naar de niet eenvoudige uit wedstrijd tegen Stoepie Shooters in Spakenburg. Een wedstrijd, die altijd een zware klus blijkt te zijn in de al twin tigjarige geschiedenis van beide basket balverenigingen. De laatste jaren echter is de Soester formatie meestal het ster kere team, maar al in de thuiswedstrijd eerder dit seizoen gespeeld bleek de Spakenburgse formatie altijd juist tegen Red Stars wat meer gas te geven dan te gen elk ander team en toen won Red Stars dan ook uiterst moeizaam. Vreugde en blijdschap straalden dan ook van de Soester dames af en coach Harry van den Heuvel toen zij later op de zaterdagavond in Beukendal terug kwamen en konden meedelen dat ook deze zware klus er op zit en gewonnen werd met een verschil van vijf punten, waardoor de Soester formatie dit jaar goed in de sub-top meedraait. Tevens was deze ontmoeting een goede laatste test-case als komend weekeind de dames in de kwartfinale voor de be ker moeten strijden. Verlies heren 1 in Leiderdorp: Het eerste herenteam ging zaterdag avond met een wel zeer kleine bezetting naar Leiderdorp. Slechts zeven spelers is toch wel een erg krappe basis om te gen het fysiek sterke Leiderdorp aan te treden, doch blessures van drie basis spelers noopte coach Hans de Rond om met een kleine groep spelers aan te tre den en hij zal stellig een beroep moeten gaan doen op een aantal tweede team- spelers. Óndanks dit gegeven speelde het eerste herenteam een uitstekende eerste helft en wist deze zelfs met een kleine marge verschil (vier punten) af te sluiten in hun nadeel. Toen echter al was het gebrek aan spe lers zichtbaar, want diverse spelers za gen hun persoonlijke fouten oplopen en in de tweede helft ging dat dan ook op breken. Hierdoor knakte er in de laatste tien minuten iets binnen het team waar door toch nog met tien punten verschil verloren werd 82-72, doch een kompli- ment voor de inzet van de kleine groep spelers. Junioren kregen fiks pak slaag: De Jongens junioren moesten eveneens naar Leiderdorp om daar tegen de kam pioen van de junioren eerste klas Rayon te spelen. Een sterk spelend Leiderdorp bleef gedurende de gehele wedstrijd het betere team, hoewel de Soester forma tie ;tot aan de rust nog uitstekend kon bijblijven. Toen echter in de tweede helft het even niet ging zakte de groep mentaal in elkaar en kon Leiderdorp af stand nemen van de Soester formatie, die daardoor met een 85-55 nederlaag naar Soest kon terugkeren. Heren 2 blijft in de kop meedraaien: Het jonge tweede herenteam van Red Stars moest afgelopen zaterdag naar Huizen om daar te spelen tegen Quick Runners, gecoached door de vroegere Red Stars/coach Louis Schuyt. Het tweede herenteam speelde een uit stekende wedstrijd: met name de start in de beginfase van de wedstrijd was overdonderend. Via een prima zone- press werd heel snel een 20-4 voor sprong genomen, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een 45-20 ruststand. De wedstrijd was in feite gespeeld en jam mer was het echt dat de scheidsrechters bijzonder zwak waren en aan weerskan ten het veel te harde spel volledig toelie ten. Gelukkig hadden de spelers zelf de discipline waardoor de wedstrijd niet uit de hand liep. Red Stars won ver diend met 85-50 en blijft in de eerste klas kern in de top meedraaien. Overige wedstrijden: Verlies was er voor dames II in Hilver sum tegen Dunckers. Winst echter voor het derde damesteam in Soest tegen Dunckers dames 3. Eveneens een hele krappe winst voor het derde herenteam met 71-69 tegen BZ'72 1 uit Zeist en ook ruime winst voor heren 4 en 7 en de meisjes junioren. Veel basketbal in komend weekeind/ Dames kwartfinale beker In het aanstaande weekeind staat het eerste damesteam een belangrijke ont moeting te wachten. Zij gaan zondag middag naar Badhoevedorp om daar te spelen in de kwartfinale voor de beker en moeten proberen om de halve finale te bereiken ten koste van Harlem La- kers. Geen eenvoudige opgave, omdat de reglementen voorschrijven dat de Soester formatie ook nog eens begint met een 20-0 achterstand, omdat de te genstander twee klassen lager speelt dan Red Stars (10 punten per klasse). Een reglement in de beker bij de bas ketbal bond waar menigeen grote vraagtekens zet. Het eerste herenteam speelt aanstaan de zondagmiddag om kwart over vijf thuis tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Ondanks de vele blessures bij het eerste herenteam moet de Soes ter formatie deze wedstrijd toch in winst kunnen omzetten. Eveneens thuis voor de herenwedstrijd om half vier de onderlinge titanenwed- strijd tussen het vierde en vijfde heren- team, waarbij de winstkansen voor het vierde team iets hoger ingeschat wor den. Voor het tweede herenteam staat zon dagavond een uitwedstrijd op het pro gramma tegen Quidam in Odijk, terwijl het derde herenteam zaterdag naar Woudenberg gaat om daar te spelen te gen Woudenberg. Het derde damesteam gaat proberen zaterdagavond in Eemnes de winstpun ten te pakken tegen het eerste van Eem '78. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155 - 2 22 04 Coach Cees Dorrestein, Ellen Anko- né, Ilonka Slis, Jetske Leyssius, Marie ke Schuiling, Carolien v.d. Meer, Simo- netta Dorrestein, Danielle Spelt, Tanja van Alphen. Eemvogels 1 speelde thuis tegen Desto uit Utrecht en een overwinning was noodzakelijk, want ook Desto is nog een konkurrent om de strijd voor de le plaats. Het duurde vrij lang voordat de score werd opengebroken, in de 12e minuut werd Claudia Touwslager onre gelmatig gehinderd bij haar doelpo ging. Hildo Krop belastte zich met het nemen van de toegekende strafworp en benutte deze 1-0. Het traag spelende Desto reageerde echter snel en van afstand werd het 1-1. Desto liet het daar niet bij en wederom werd de tegenstander vrij gelaten van afstand en dit resulteerde in een 3-1 achterstand. In de 21e minuut liep de Eemvogels in; van afstand werd het weer door Hildo Krop 2-3. Echter voor rust liep Desto uit naar 2-4. Na de pauze kwam Eemvogels sterk te rug; eerst was het de voor Saskia Smelt in gevallen Katja Rauch die door 3-4 zorgde. Kort hierop doorboorde Jack v. Amersfoort van ver de korf 4-4. Desto was echter nog niet verslagen; het ant woord liet niet lang op zich wachten. Binnen 3 minuten namen de Utrechte naren weer een 6-4 voorsprong. Jack v. Amersfoort bracht de hoop weer terug en zorgde voor 6-5. De marge in het nadeel van de Eemvo gels werd echter weer vergroot. In de 9e minuut was de stand naar een 8-5 score getild in het nadeel van de thuisclub. Met nog 9 minuten te spelen bracht Claudia Touwslager middels een om- draaibal haar specialiteit de stand op 8-6. Goed vrijgespeeld door zijn vakge noten bracht Jack v. Amersfoort de spanning weer terug in de wedstrijd; 7-8. Een hevig offensief was het gevolg van deze score; Desto echter probeerde de bal in de ploeg te houden. Uit een strafworp was het weer Jack v. Amers foort die de partijen op gelijke hoogte bracht 8-8. De door Ton Kraaikamp goed aangegeven doorloopbal aan Van Amersfoort werd onreglementair ge stuit. Helaas voor de Eemvogels en het gehele legioen bleef de stand gelijk. Dit betekent dat in de laatste wedstrijd te gen Activitas nog 1 punt moet worden behaald. Eemvogels 2 verloor met 9-3 van Ammo uit Geldermalsen. Ook Eemvogels 3 kwam niet tot winst; tegen koploper Antilopen werd met 6-4 ver loren. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. tel.(02155)13014-12577 Kwaliteit won het afgelopen donder dagavond van de kwantiteit. Slechts zestien Van Dalen achter, naast en over de scrabbleborden. Ware dit een gene rale competitie voor het a.s. Nederlands kampioenschap geweest; cum laude ge slaagd zou tenminste voor drie scrabbe- laars zijn weggelegd. Anneke Tak, in haar partij goed voor 682 punten. Te genstandster Diny Boele overtrof zich zelf met 602 punten en de steeds sterker spelende Jan Danvers liet een score van 676 punten voor zich noteren. Uit schieters? Geen sprake van. Speelsters en spelers die ruim 500 punten bij el kaar sprokkelen zijn geen zeldzaam heid meer. Saillant detail: de laagste score in de 21e ronde van de competitie kwam op naam van de huidige kam pioene Renske Druyff. "Slechts" 373 wist zij aan haar puntentotaal tot te voe gen. Zeker weten dat daarin volgende week verandering gaat komen. Uitslagen 21e competitie-ronde: M. Boom - A. Nuysink 390-501 T. Danvers - B. Blom 429-552 J. Leijendekker - H. Reichenber- ger 498-480 A. Tak - D. Boele 682-603 J. Danvers - J. Hekkenberg 676-440 W. Bouman - D. Vastenburg 498-565 T. v.d. Veer - J. v. Zijtveld 385-507 M. Leijendekker - R. Druyff 529-573 In de prijs van de week serie sukses voor Anne Nuysink die de tweede Boedha lunchaanbieding met een score van 522 in de wacht sleepte. Donderdag a.s. het 22e treffen in het scrabble-seizoen. Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur bij het langzamerhand vertrouwde adres van café-restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 102. A.N.W.B erkend VAN LENNEPLAAN 4\ SOEST TELEFOON 02155-16621 Afgelopen zaterdag heeft de wedstrijd- ploeg van de Duinkikkers deelgeno men aan medaillewedstrijden in Doorn. Tegenstanders waren de zwemvereni gingen Woestduin en de Blauwe Schuur. Er is erg goed gezwommen, en het resultaat was een groot aantal le, 2e en 3e plaatsen, met daarbij de medail les. Ook sneuvelden er weer vele per soonlijke records. Omdat er dit keer geen jury van de zwembond aanwezig was, is er alleen sprake van niet officiële persoonlijke records. De uitslagen wa ren: 100 Meter vrije slag: een (on)officieel persoonlijk record voor: Sebastian Borsje 1.16.1; Nicolien de Zoete 1.14.3; Monique v. Egdom 1.15.5; Marjolein Kleijn 1.25.6; Corina Borsje 1.22.5. De overige tijden waren: Ronald v. Op- hoven 1.25.5, Jorik Bremer 1.36.1, Bastiaan Marsman 1.28.3, Jeanine Pot huizen 1.26.2. 100 meter Rugslag: Op deze afstand zwommen Monique v. Egdom en Nico lien de Zoete beiden een onofficieel persoonlijk record in respectievelijk 1.26.7 en 1.29.9. Sebastian Borsje zwom 1.30.6. 200 meter Rugslag: Een weinig ge zwommen en weinig getrainde afstand, die voor alle zwemmers een nieuwe beste tijd opleverde: Steven Uyland 2.28.8; Axel de Zoete 2.33.0; René v. Walsem 2.31.0, Maija de Zoete 2.58.9; Anouschka Spelbos 3.01.5; Mariska Brienen 3.02.8. 100 meter Schoolslag: Een onofficieel persoonlijk record voor: Bastiaan Marsman 1.41.9; Jeanine Pot huizen 1.50.8; Marjolein Kleijn 1.40.4; Corina Borsje 1.34.9. Jorik Bremer zwom 2.02.0 en Ronald v. Ophoven noteerde 1.47.2. 50 meter Vlinderslag: Jorik Bremer 53.9; Bastiaan Marsman 48.8; Ronald v. Ophoven 48.1; Jeanine Pothuizen 51.9; Marjolein Kleijn 48.2; Corina Borsje 44.9. 100 meter Vlinderslag: Op deze af stand werd er een niet officieel per soonlijk geklokt voor: Antonio v.d. Hengel 1.28.8, Xander Bremer 1.26.6; René v. Walsem 1.20.2; Steven Uyland 1.13.8; Frits Wibbelink 1.04.9; Mariska Brienen 1.32.1; Annuska v. Drie 1.29.3; Anouschka Spelbos 2.03.1; Marja de Zoete 1.26.8; Janneke Wibbelink 1.30.1. Bas v. Dorrestein zwom 1.40.2. 100 meter Wisselslag: Deze afstand werd bijzonder goed gezwommen, want iedereen verbeterde zijn eigen re cord: Nicoline de Zoete 1.24.9; Annuska v. Drie 1.23.2; Mariska Brienen 1.27.1; Xander Bremer 1.20.5; Bas v. Dorres- teijn 1.20.7; Antonio v.d. Hengel 1.19.8. De wedstrijdploeg krijgt nu een aantal weken rust. Begin maart zijn er in Amersfoort B-limietwedstrijden en op 21 maart is de alles beslissende 4e com petitiewedstrijd, waarin er wordt beslist of de ploeg promoveert of niet. h'nin flnnD VQn liI Foto: Goos van der Wilt Alhoewel de voetbalcompetitie slechts aarzelend aan de tweede helft begint was het afgelopen zaterdag op het ter rein van Hees aan de Kooiweg een drukte van belang. Al zeer vroeg in de ochtend begaven zich een groot aantal vrijwilligers naar het Heesterrein om daadwerkelijk mee te gaan helpen bij de start van de renovatiewerkzaamheden. Als eerste grote klus staat de vernieu wing van het dak op het programma. Een groot en duur karwei dat uitslui tend gerealiseerd kan worden doordat de eigen Heesleden de werkzaamheden verrichten en door de vele akties die de vereniging onderneemt om de benodig de gelden bijeen te brengen. Er zijn een aantal fasen waarin het totale renova tieplan uitgevoerd moet worden. Ge zien het beperkte budget is de vereni ging er alles aan gelegen om zoveel mo gelijk publiciteit te geven aan met name de in mei a.s. te houden grote rommel markt. De opbrengst van deze groots op te zetten markt moet als financiële basis dienen voor de totale renovatie. Mo menteel zijn vele leden aktief bij het in zamelen van goederen voor deze rom melmarkt. Tevens wordt er op het mo ment een oud papier-aktie gehouden waarin jeugd-en seniorenleden hand in hand gaan. Zaterdagochtend bleek weer eens over duidelijk dat, al is Hees een kleine ver eniging dat de saamhorigheid zeer groot is. Er heerste een prima stemming en er werd keihard gewerkt. Er zal de komende tijd veel beslag worden gelegd op veel vrije tijd van veel Hezianen, maar het werd duidelijk dat de leden deze vrije tijd met plezier inleveren voor een clubgebouw dat straks weer zal voldoen aan de eisen van deze tijd. Voor de rommelmarkt kan de vereni ging nog van alles gebruiken. Mocht u nog goederen hebben die bij u doelloos op zolder staan neem dan even kontakt op met een van de volgende Heesleden en men zal graag uw spulletjes komen afhalen,, C.v.Beem, tel. 21336 of H. Walen tel. 20763. Dat het niet alleen op organisatorisch gebied maar ook op sportief terrein goed gaat met de ver eniging bewees het eerste Hees elftal door de oefenwedstrijd tegen het Dol- derse DOSC met 1-0 te winnen. Als de winter geen verder roet in het eten gooit mogen de mannen van Hees zaterdag a.s. eindelijk ook weer voor de competi tie optreden en wel om 14.30 op het ei gen terrein aan de Kooiweg tegen het Harderwijkse Zwart-Wit. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Wim Gelhard volgt Ernst Brandes op Wim Gelhard uit Tiel wordt met ingang van het nieuwe seizoen hoofdtrainer van s.o. Soest. Wim Gelhard (40) heeft 10 jaar trainingservaring. Eerst was hij 4 jaar trainer van DSO (U) met als re sultaten een 3e, le, 6e en 4e plaats. Ver volgens trainde hij 3 jaar Hertha (Vin- keveen) met vergelijkbare resultaten (3e, le en 5e). Momenteel traint hij Nij- enrodes (Breukelen) en ook bij deze vereniging werd hij het eerste seizoen 3e en het tweede seizoen kampioen! Hij heeft 20 jaar gevoetbald, o.a. betaald voetbal bij Elinkwijk. Met de heer Gel hard is een éénjarig kontrakt overeen gekomen. Theo Hendriks volgt Paul Muller op. Theo Hendriks uit Leusden wordt de nieuwe hoofdjeugdtrainer van s.o. Soest in het volgend seizoen. De 32-ja- rige beleidsmedewerker Sport en Wel zijnszaken in de gemeente Leusden heeft gevoetbald in Baak (le klas KNVB, afd. Gelderland) en Lochem (3e/2e klas KNVB). Van 1972 tot 1980 is hij jeugdtrainer geweest in Baak. Daarna is hij trainer geweest van resp. NEC (amateurs), Spero en Overasselt. Ook met de heer Hendriks is een éénja rig contract overeengekomen. Zaterdagmiddag presenteerde de nieuwe trainer van SEC, Riny Jasper- se, zijn geheel vernieuwde selektie aan de trouwe SEC-supporters. Tegen stander was het altijd lastig te bespelen Nijenrodes uit Breukelen. Na een lange winterstop was het duide lijk dat alle spelers weer eens aan voet ballen toe waren. Er werd gretig ge speeld. Vooal de Groen-witten lieten blijken er deze middag zin in te hebben.- Al na enkele minuten ontstonden er goede mogelijkheden voor het opval lend goed combinerende SEC. Zo schoot Ronald Merkenij na één van de ze combinaties keihard op de lat, en gingen afstandsschoten van Henk van Essen en Piet v. Hunen maar net naast. Ook de achterhoede speelde in deze fa se zeer sterk. De Nijenrodes voorhoede kreeg in de eerste helft dan ook nauwelijks kans om in de buurt van doelman Wim v.d. Veen te geraken. De goede combinaties bij SEC begon nen vaak al vanuit de achterhoede, en zetten zich door via het middenveld naar voren. Hier ontbrak het aan een beetje geluk, om al met de rust een defi nitieve voorsprong te nemen. Ronald Merkenij werd in de tweede helft ver vangen door Hendrik Jan de Boer. Het was deze speler die na een goed opge- Zaterdag was het dan zover dat de jeugd na een lange winterstop weer competitiewedstrijden kon spelen. Verschillende teams waren deze dag nog vrij, maar voor de anderen gingen gelukkig alle wedstrijden door. De A2 ontving Hooglanderveen, waarmee ze met een 4-4 uitslag de punten deelden. De BI junioren speelden een oefen wedstrijd tegen Zuidvogels, die zij met 2-0 wisten te winnen. De Cl ontving buurman s.o.Soest, waarvan zij in een spannende wedstrijd met 2-1 verloren. De Dl pupillen speelden tegen Hoeve laken en moesten met 4-1 hun meerde re erkennen in deze tegenstander. Ook voor de E2 was er geen winst. Zij gingen op bezoek bij Roda en moesten de pun ten in Leusden laten. De F1 ging in Amersfoort op bezoek bij HVC. Zij le den daar een 2-1 nederlaag. Wel winst was er voor de F2. Zij wonnen in een spannende wedstrijd met 3-2 van VVZ'49. Ook was er winst voor de F3 in hun eerste competitiewedstrijd. Zij wisten met 2-1 van Baarn te winnen. Programma zaterdag 21 februari 1987: APWC A2 - SEC A2 14.30 uur 't Gooi BI - SEC BI 13.00 uur SEC B2 - CJW B2 11.00 uur s.o.Soest B5 - SEC B3 13.00 uur SEC Dl - s.o.Soest Dl 10.45 uur SEC D2 - Posthoorn Dl 10.45 uur SEC El - Spakenburg El 10.00 uur SEC E2 - Hoevelaken E2 10.00 uur SQVA F1 - SEC F1 10.00 uur Baarn F3 'SEC F2" 10.00 uur Achterveld F3 - SEC F3 11.00 uur Zaterdag was het dan zo ver dat de E'tjes weer het veld op konden en ze hadden er zin in na zo'n lange winter stop. De jongens konden alleen pas laat het doel van de tegenstander vinden, want het was drie minuten voor tijd Er- win Husman na een voorzet van Dun- can Stanton 1-0 kon maken. Overige uitslagen: Hees F1 - Hoevelaken F1 1-2 Hees F 2 - Hooglanderv. F2 3-7 Hees Dl - Sova Dl 4-6 Wedstrijdprogramma zaterdag 21 februari Victoria Al - WZ'49 Al 14.30 uur WZ'49 - WZA B2 13.00 uur Eemdijk BI - WZ'49 B2 13.00 uur IJsselm.vog. C2 - WZ'49 Cl 14.00 uur Spakenburg C2 - WZ'49 C215.00 uur WZ'49 D1-SDOD1 12.00uur WZ'49 El - Usselm.vog. El 10.00 uur Spakenburg E3 - WZ'49 E210.00 uur WZ'49 F1 - Roda F1 10.00 uur s.o.Soest F3 - WZ'49 F2 11.00 uur Uitslagen zaterdag 14 februari WZ'49 Cl - s.o.Soest C2 0-1 Quick Dl - WZ'49 Dl 5-2 Spakenburg E1 - WZ'49 El 0-6 WZ'49 E2 - Roda E3 2-2 s.o.Soest F1 - WZ'49 F1 3-6 SEC F2 - WZ'49 F2 3-2 Zaterdag 21 februari: Bij afgelasting film in de kantine bij WZ'49. 11.00 uur E-pup F-pup. 13.00 uur D-pup. etc. Zaterdag 21 februari 08.30-13.00 uur NeVOBO (volleybal) 13.00-23.00 uur KVO/Eemvogels (korfbal) Zondag 22 februari 10.00-17.00 uur B.D.C. (handbal) 17.00-23.00 uur The Red Stars (basketbal) Zaterdag 21 februari 09.00-13.30 uur Badso (badminton) 13.30-21.00 uur NeVoBo (volleybal) Zondag 22 februari 10.00-18.00 uur Badso (badminton) Zaterdag 21 februari 09.00-17.00 uur Selby (badminton) 17.00-22.00 uur s.o.Soest (voetbal) Zondag 22 februari 12.00-15.00 uur Selby (badminton) zette aanval de stand op 1-0 bracht. Hierna volgden nog enkele goede kan sen voor SEC. Vooral als rechtsbuiten Toon Dorrestein naar de achterlijn doorging, en de ballen haarscherp voor het doel trok. Vlak voor tijd kon Nijenrodes de stand gelijktrekken 1-1. Een prima wedstrijd speelden ook de nieuwkomers John van de Brakel en Jan Berkhof. A.s. zaterdag wacht de kompetitie weer met de zware uitwedstrijd tegen VIOD in Tienhoe ven. Volgende week is de ploeg weer vrij, men oefent dan tegen Grift-Boys in Utrecht. Eindelijk kon er weer gevoetbald wor den. Na 2 maanden winterstop werden de voetbalschoenen weer aangetrok ken. De resultaten van de s.o.Soest jeugd teams waren bevredigend. Op vallendste resultaat was de overwin ning van de C2 op het sterke WZ'49 Cl. In een bloedstollende partij wer den de "buren" met 1-0 verslagen. Al- do Kelder was de matchwinner. De eerste nederlaag voor de A1 was een negatieve verrassing. De kans op het kampioenschap is echter nog lang niet verkeken, aangezien de puntenvoor- sprong op WFC nog steeds groot ge noeg is. Behalve de Al verloren ook de B5, Dl, D3, El en F1 hun partijtjes. De vriendschappelijke wedstrijden van de dames en de A3 eindigden beiden in een nederlaag. Overwinningen waren er voor de A2 die nu verrassend op de tweede plaats van de ranglijst staat. B3, ClC2, D2 en de F2. De B4 en E2 deel den de punten. Rest nog de vriend schappelijke ontmoeting tussen de BI en B2, die door de eerste keus gewon nen werd. Uitslagen A-Junioren: Brederodes 1 - Soest 1 3-1 Soest 2 - Hoevelaken 2 2-1 Soest 3 - Biltoven 1 1-15 B-Junioren: Soest 1 - Soest 2 2-1 Soest 3 - Roda 2 6-3 Soest 4 - WZA 4 3-3 Spakenburg 3 - Soest 5 6-0 C-Junioren: SEC 1 - Soest 1 1-2 WZ'49 1 - Soest 2 0-1 Soest 3 - Hoogland 3 afgelast D-Pupillen: Soest 1 - Spakenburg 1 2-3 Hoevelaken 2 - Soest 2 0-2 IJsselm.vog. 3 - Soest 3 4-1 E-Pupillen: Soest 1 - Roda 1 0-5 Soest 2 - APWC 1 1-1 Soest 3 - Hoevelaken 3 afgelast F-Pupillen: Soest 1 - WZ'49 1 3-6 Quick 2 - Soest 2 1-3 Hoogland 2 - Soest 3 afgelast Dames-Junioren: BFC - Soest 4-0 Het programma voor aanstaande zater dag biedt genoeg wedstrijden om een keertje bij de s.o.Soest-velden te komen kijken. De BI speelt bijvoorbeeld zijn thuiswedstrijd tegen Hoevelaken. Dit getalenteerde team is zeker de moeite van het bekijken waard. Verder staat de "subtopper" van de B2 tegen HVC BI op het programma. Tevens spelen de dames-junioren een thuiswedstrijd, en geïnteresseerden in damesvoetbal moe ten zeker een kijkje nemen. Programma A-Junioren: (Zondag 22/2) Soest 1 - Almere 1 14.30 uur Soest 2 - Zuidvogels 1 14.30 urn- Soest 3 - Hoevelaken 4 14.30 uur B-Junioren: Soest 1 - Hoevelaken 1 14.30 uur Soest 2 - HVC 1 13.00 uur Soest 3 - Soest4 13.00 uur Soest 5 - SEC 3 13.00 uur C-Junioren: Jonathan 1 - Soest 1 10.30 uur APWC 1-Soest 2 11.45 uur WZA 4 - Soest3 11.00 uur D-Pupillen: SEC 1 - Soest 1 10.45 uur Soest 2 - Hoogland 3 11.00 uur Soest 3 - Spakenburg 3 11.00 uur E-Pupillen: Hoogland 1 - Soest 1 10.45 uur CJW 2 Soest 2 10.00 uur Roda 7 - Soest 3 10.00 uur F-Pupillen: IJsselm.vog. 1 - Soest 1 10.45 urn- Soest 2 - IJsselm.vog. 4 11.00 uur Soest 3 - WZ'49 2 11.00 uur Dames-Junioren: Soest - Scherpenzeel 11.00 uur Tegen middenmoter Brederodes heeft de Al haar titelaspiraties niet waar kunnen maken. Na een slechte wed strijd van Soest werden de 2 punten in Vianen gelaten. Ondanks dit eerste verlies blijft de Al koploper in de in terregionale competitie. Dat Soest voor het eerst dit seizoen een verlies incasseerde kwam grotendeels door het falen in de afwerking. In de eerste helft kreeg Soest Al goede kan sen om een voorsprong te nemen. Bre derodes kreeg 2 goede kansen en wist er een om te zetten in een doelpunt. De 2e helft gaf een matige vertoning te zien. Soest probeerde de stand nog ge lijk te trekken, maar vaak, door eigen onvermogen, werd de bal verspeeld en konden er geen goede kansen worden gecreëerd. Brederodes speelde slim en wist de stand door goede uitvallen uit te breiden tot 3-0. Na deze doelpunten kreeg Soest weer een beetje terug van zijn goede spel, maar meer dan 1 doel punt zat er voor Soest niet in. A.s. zondag gaat de Al proberen dit re sultaat recht te zetten tegen naaste con current Almere.

Soester Courant | 1987 | | pagina 21