LANGE REGENJAS leding %entre Voor jaren sfeer en stijl v/om bvteup&i 'Open huis' in schoonheidssalon Studio Karla Karwoczik TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Licht gevoerd 3 kleuren f 298.- voor Bij ons op Soest Huiswerkbegeleiding Bijlessen (alle vakken) Tentamenbegeleiding BEL: 02155 -1 70 89 Folklore in 'De Soester Duinen' w Jqneen'8MjïR WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 c®p 105 Mr. Jan E.S.V.A.C. Op kinderkamp met Stichting Jeugdzorg Dinsdag 10 en woensdag 11 maart: Voor meubelen kunt u her en der terecht, als u daarbij sfeer, stijl en exclusiviteit verlangt nodigt WOONSTYLE u graag uit Gemeente gebruikt alleen andere merken Soest: geen standpunt over steun van Shell aan apartheidsregime /ANCASTEI^ Paniunmie Maatschappelijk Werk blijft in commissie Minderheden cFOude Enghe 149. KLEDING DIRECT VAN FABRIKANT NAAR PARTICULIER KWALTEIT VOOR DE LAAGSTE PRIJS! Donderdag, vrijdag, vrij dagavond en zaterdag ge opend voor particulieren. Groothandel of groepen telefonische afspraak gewenst. 1e kwaliteit confectie de beste fabrikanten lengte en kwartmaten adviesprijzen —50% scherpe prijzen deskundig advies Wij zijn ook op DONDERDAG geopend. STEENHOFFSTRAAT 16 SOEST - TELEFOON 22657 Vandaag: Hans van Doorn (64) De zoon van de advocaat: "In 1929 zat mijn vader met een eigen partij in de Soester gemeenteraad en zorgde door zijn welbespraaktheid en kennis van zaken voor nogal wat deining. De mensen noemden hem: Mr. Jan. Hij was advocaat, maar oefende in feite in Soest zijn Praktijk niet uit. Als hoofd bestuurslid van de AVRO raakte hij in conflict met dat bestuur. De kranten uit die tijd stonden er bol van. Hij was impulsief en soms weinig bedacht zaam, wat weerstand opriep in zijn omgeving. Daarnaast was hij heel be hulpzaam en verleende gratis advie zen aan hen die niet betalen konden en leende vaak geld aan mensen, die mis bruik van zijn vertrouwen maakten. Als advocaat was hij niet op zijn I mondje gevallen. Als mr. Jan met zijn DKW een verkeersfout had begaan en daarvoor een bon dreigde te krijgen, ging hij een woordenstrijd aan met de politieman en zei: "Man, zou jij het beter weten dan een advocaat? Alsje blieft, schrijf maar op! Ik zie je wel te rug bij de kantonrechter" Zo'n een voudige agent uit die dagen was dan totaal overbluft, stak zijn zakboekje weg en zag af van de bekeuring. In het begin van de jaren twintig was hij goed bevriend met Iburg, een rijke man, die op Braamhage woonde en daar een geweldige villa had laten bouwen in een prachtige park met waterpartijen. Het Slangenbosje hoorde daar ook bij. ,Die Iburg was de eigenaar van "De Soester", een concurrent van de Soes ter Courant. Via die kranten, de één onder leiding van de rooms-katholie- ke heer Smit, de ander van de "neutra le" Iburg, werd menige polemiek uit gevochten. Mr. Jan was geruime tijd redacteur van die neutrale krant, tot dat hij er achter kwam dat die mijn heer Iburg een reputatie aan het op bouwen was, die schadelijk was voor hem en toen kwam de breuk. Mr. Jan werd een vrij trouwe medewerker van "de krant van Smit" en dat is hij geble ven tot aan zijn dood in 1954. Behalve een groot aantal artikelen, schreef hij onder het pseudoniem van Bram Netel en Meyer regelmatig te rugkerende stukjes, waarin de dorps politiek het ontgelden moest onder de titel "Meyerse Mijmeringen". In de ja ren dertig richtte hij met de heer van der Eijnden de "Nieuwe Soester" op, een krant die niet langer dan een jaar bestond en opgenomen werd in de Soester Courant van Smit.Mr. Jan zat in diverse plaatselijke besturen zoals de C.H.U. en hij was commissaris van het Slachthuis. Hij was voorzitter van E.S.V.A.C. en later ere-voorzitter. In dat bestuur werkte hij samen met dok ter Donker, de heer Dorjee en mijn heer de Bruin. Hij was een vervente voetballiefhebber en speelde zelf tot zijn 48e jaar in het veteranenkam- pioenselftal met beroemde namen als Schutte, Bovenkamp en Klompen houwer. Even voor de Tweede We reldoorlog voltooide hij het humoristi sche boek "ACHTER DE WAAL DIJK", verhalen geschreven in het Betuws dialect. Het boek werd een succes en na de oorlog verscheen er een derde druk. Hij was een groot lief hebber van vissen, jagen en bijenhou- den. Die hobby's deelde hij met de schilder Kees Groenestein, de kwe ker-tuinman Harry Roos en de tim merman Gerrit Rademaker. Ik denk dat zij zijn beste vrienden zijn ge- weest.De Eem speelde wat vissen en jagen betreft ee belangrijke rol. Voor het Machinegat en voor de monding van de Praamgracht werden in de ja ren dertig de schakels uitgezet en het resultaat was emmers vol vis. Daar werden een paar dikke voor eigen ge bruik uitgehaald, de rest werd in zak ken gedaan en in de sloten van het Soester Veen uitgezet. Op de Eem werd gejaagd op waterwild. Bij deze jachtpartijen was vaak Rijk van Piet van Riek present. Een boer die in de buurt van het Machinegat woonde. Een befaamd jager was in die tiljd de heer Smijter, een man van 2 meter. Als hij met veel buit thuis kwam, zeiden zijn vrienden: "Geen wonder, dat jij er meer raakt dan wij. Door je lengte ben je er veel dichter bij." Gijzelaar Ook met bijen was Mr. Jan van tijd tot tijd druk in de weer. In zijn open DKW, volgeladen met bijenkasten, reed hij naar de plaatsen waar honing te vinden was, o.a. in de Wieringer- meer, die juist was drooggelegd en waar de zeeaster bloeide. Samen met Kees, Harrie, Gerrit en ik in de katte- bak werd de grote rit naar dat gebied gemaakt. De oogst was geweldig goed. Vele lieden in die wereld zetten ergens een margarinekistje neer en in korte tijd zaten er bijen in, die zorgden voor wilde honing. In de oorlog werd Mr. Jan als gijzelaar in de herfst van 1943 opgepakt en in Vught gevangen gezet. Bij die razzia werden enkele Soesters doodgeschoten onder wie van Goor, Houtman en Brons. Ongeveer in die zelfde tijd zagen mijn broer en ik het concentratiekammp Amersfoort van de binnenkant. Als overmoedige jon gelui lokten we relletjes uit met Lom men en Van Veen, twee beruchte N.S.B.-ers. Lommen waarmee ik het menigmaal aan de stok heb gehad, werd direct na afloop van de oorlog uit wraak aan zijn eindje gebracht nog vóór hij voor zijn rechters kon ver- schijnen.Dat was op zich een schande lijke zaak, maar zo ging dat in die tijd." (wordt vervolgd over veertien dagen) JAN VISSER Ook deze zomer is er weer een kamp van de Stichting Jeugdzorg Soest. Dit jaar is er een clubhuisruil; dat houdt in dat "De Vangrail" te Soest en "Het Trefpunt" te Katwijk één week van clubhuis te ruilen. Alle kinderen tussen 6 en 12 jaar, die het leuk vinden om van 13 juli t/m 18 juli in clubhuis "Het Trefpunt" te kam peren, kunnen zich bij één van de club huizen opgeven. Het clubhuis in Katwijk ligt op de grens van wat vroeger Katwijk a/d Rijn en Katwijk aan Zee was en kijkt uit op landbouwgrond en duinen. Het is nu één plaats geworden, die ongeveer net zo groot is als Soest. Katwijk is een leuke Vissersplaats, waar van alles te doen is. Allereerst zijn er na tuurlijk de duinen, de zee en het einde loze strand, waar uren doorgebracht kunnen worden met ravotten in het warme zand of proestend in de bran ding. Verder is er de toeristen- en oude ambachtenmarkt, een vissersmuseum en natuurlijk de vuurtoren,! Het clubhuis in Katwijk biedt veel meer mogelijkheden. Voorbeelden te over: een rondvaart over de Kagerplassen, al lerlei te gekke, spannende speurtoch ten, strand- en duin wandelingen. De kosten bedragen voor de hele week f 75,- per kind, waaarvan f 25,- inschrijf geld bij opgave. Voor opgave en informatie: De Vang rail - tel. 17615; De Praatpaal - tel. 19546; Het Kruispunt - tel.21987. Foto: Goos van der Wilt Over een paar weken, om precies te zijn op dinsdag 10 en woensdag 11 maart, houdt een van de bekendste en meest gerenommeerde schoonheids salons van Soest een twee dagen du rend "open huis". Het is Studio Karla Karwoczik aan de Burgemeester Gro- thestraat 25, waar op beide dagen tus sen half tien 's morgens en half vijf 's middags een druk programma wordt geboden, vol nieuwe ideeën en inte ressante toepassingen op het gebied van lichaams- en huidverzorging en de nieuwste make-up. Carla Karwoczik heeft in dat pro gramma vooral een centrale plaats toegekend aan Shiseido en Maria Gal land, de wereldberoemde namen op het uitgebreide gebied van "schoon- heidsprodukten" waarvan zij in Soest de exclusieve vertegenwoordiging heeft. De beide topmerken spelen tij dens het "open huis" dan ook een be langrijke rol. Zo zullen de ongetwijfeld talrijke be zoeksters (maar ook voor de heren is een kijkje in de salon zeker de moeite waard) demonstraties kunnen meema ken met het intussen al vermaarde Shi seido Replica-systeem. Daarbij wordt een unieke diagnose gemaakt van de toestand van de huid, en wel binnen en kele minuten. Met behulp van een pasta wordt een afdruk van de huid gemaakt, die onder een microscoop wordt gefo tografeerd. Aan de hand van die foto wordt de huidstructuur geregistreerd. Daarmee is het mogelijk een nog per soonlijker huidverzorgingsadvies te ge ven. Als het huidtype precies bekend is, wordt de verzorging daarop exact afge stemd. Tijdens het "open huis" zullen er elk half uur demonstraties plaatsvinden van het Replica-systeem, door schoon heidsspecialiste Conny Weultjes van Shiseido. Andere bezoeksters zullen misschien vooral geïnteresseerd zijn in de demon straties die Angélique Thomas ver zorgt, de schoonheidsspecialiste van het beroemde huis Maria Galland, Pa rijs. Het bijzondere van de Maria Gal land-methode voor huid- en lichaams verzorging is dat er geen massage aan te pas komt, zoals dat met veel andere produkten wel het geval is. De methode is vooral aan te bevelen voor de verste viging van de huid en voor plaatselijke vermagering. Specifieke crèmes voe den de huid en werken sneller in door toepassing van een modellerend mas ker. Wie belangstelling heeft voor de de monstraties met het Shiseido Replica systeem en de Maria Galland-methode doet er goed aan tevoren een afspraak te maken. Dat kan via telefoon 20488. Overigens kunnen de gasten tijdens het "open huis" kennismaken met een hele scala van produkten, hun toepassing en behandeling. Carla zelf en haar beide medewerksters Judica en Fanouritsa zullen die dagen ongetwijfeld druk in de weer zijn met make-up demonstraties, harsen (van lichaamsdelen die wat al te uitbundig zijn voorzien van haartjes), elektrisch ontharen, het verven van wimpers en wenkbrauwen en diverse andere behandelingen. 'Less time'-behandeling Bijzondere aandacht wordt er gegeven aan de nog maar kort geleden geïntro- duceerde "less time"-behandeling, een methode van huidverzorging die is af gestemd op wat de huid op dót speciale moment nodig heeft en die een aanzien lijke tijdsbesparing oplevert. "Als een normale behandeling zeg maar twee uur duurt, dan kost de 'less time'-be- handeling bijvoorbeeld maar een half uurtje," legt Carla uit. "Eigenlijk is het een deel van de normale behandeling, waarbij eventueel gebruik wordt ge maakt van apparatuur om het geheel zo kort mogelijk te laten duren." Carla zal tijdens het "open huis" zelf de "less time"-behandeling demonstreren. "We zijn er pas in januari mee gestart, maar we hebben er heel veel leuke reac ties op gekregen." Voor een goed verloop Van het "open huis"dat twee dagen lang de volle inzet en het enthousaisme van de schoon heidsspecialistes vergt, kan ze behalve op Judica en Fanouritsa en de beide da mes van Shiseido en Maria Galland ook rekenen op de assistentie van haar col lega Margret uit Den Dolder, die met name bij de Replica-demonstraties de rol van een soort "vliegende keep" zal spelen. Al met al zijn de dames dus met hun zessen paraat, en dat mag ook wel, want Carla verwacht een flinke "aan loop" op 10 en 11 maart. "Je treedt weer eens op een andere ma nier naar buiten," zegt ze. "Het gaat heel goed in de salon, maar toch zijn er nog heel wat mensen die nog niet weten welke mogelijkheden er allemaal zijn op het gebied van huidverzorging en make-up. Het kan heel belangrijk zijn, bijvoorbeeld voor iemands zelfvertrou wen. En dan is een goed advies door deskundige mensen alleen maar zeer welkom. Voor een informatief gesprek kan men altijd bij ons terecht, maar zo'n "open huis" is natuurlijk helemaal een leuke en gemakkelijke manier om eens een kijkje te komen nemen." Natuurlijk staat er tijdens het "open huis" nog veel meer op het programma. Zo wordt de nieuwe vooijaarsmake-up geïntroduceerd en wordt de schijnwer per ook gericht op de uitbreiding van het assortiment in de schoonheidssalon, zoals de pen eyeliner, een soortviltstif- tje" waarmee de ogen geaccentueerd worden zonder het altijd wat omslachti ge penseeltje. "Een stuk simpeler," al dus Carla. Daarnaast is er nieuws op het gebied van foundation: de Moister Mist Compact Foundation, die zowel droog als nat te gebruiken is, transparant, goed dekkend en niet vlekkend. En zo is er nog meer te noemen. Iedereen welkom Iedereen is welkom tijdens het "open huis". Dat geldt zowel voor jonge als oudere dames, en zeker ook voor de he ren. "Er komt al een redelijk aantal he ren naar de salon," aldus Carla, "en we merken wel dat de drempelvrees in die groep duidelijk aan het afnemen is. Er zijn ook voor mannen heel wat moge lijkheden, denk bijvoorbeeld maar eens aan een simpele, vochtregulerende lo tion. Heel wat mannen zijn daarmee al een eind op weg. En er zijn nogal wat heren die problemen hebben met bij voorbeeld ingroeiende baardharen. Daar hebben wij ook oplossingen voor." Ook voor jonge mensen met huidpro blemen is een bezoekje aan de schoon heidssalon geen tijdverspilling. In dat verband wijst CarlaJ)ijvoorbeeld op de behandeling- van acné (die overigens ook als "less timë"-behandeling wordt toegepast). Ofschoon het "open huis" van 10 en 11 maart nog moet beginnen is Carla met haar gedachten intussen al weer een stukje verder. In oktober komt er name lijk weer een open huis, vijf dagen lang. Ze onthult alvast dat dón het aller nieuwste snufje te zien zal zijn: de com puter make-up simulator. Maar eerst wachten haar de drukke dagen van 10 en 11 maart. Voor het zover eerst gaat de salon trouwens eerst een paar dagen dicht (2,3 en 4 maart), om het interieur een flinke opknapbeurt te geven zodat de gasten tijdens het "open huis" opti maal ontvangen kunnen worden. Restaurant 'De Soester Duinenvormde zaterdag j.l. het décor voor de jaarvergadering van het district West van de Federatie van Folkloristische Dans- en Zanggroepen in Nederland, waarvan de Soester Boerendansgroep - samen met verenigingen uit Laren en de kop van Noord-Holland- deel uitmaakt. De organisatie van het geheel was dit jaar in handen van de Soesters. Na het huishoudelijk gedeelte maakten de ca. 140 deelnemers - allen gehuld in klederdracht - een uitstapje naar de Oudheidkamer, waar o.a. een filmpje werd gedraaid over de Historische Optocht van 1979, en naar de edelsteenslijperij De Sprong aan de Lange Brinkweg. De verzameling van zoveel in folkloristisch kostuum gestoken dames en heren vormde een kleurrijk schouwspel. want WOONSTYLE is minstens Zo kieskeurig bij bet samenstellen van Zijn overigens ruime collectie meubilair: van het elegante, klassieke zitmeubel - keuze uit zo'n 1.000. bekledingsstojfen - tot unieke, smaakvolle tafels, fraaie t functionele kasten en sublieme slaapkamers in tijdloos, klassiek en modern design, stuk voor stuk exempels van superieur vakmanschap. Ons programma van verrassend exclusieve en sierlijke hang-, tafel-, wand-, en vloerlampen Zorgt daarbij voor een perfecte harmonie. Bij een keus voor jaren komt het er wet op aan waar kiest, u bent van harte welkom bij WOONSTYLE. Sfeer- en stijlvol wonen begint bij Brinkstraat 19-23, Baarn, Tel. 02154- 12801 "Naar ons oordeel is het geen primaire taak van een gemeentebestuur om een standpunt te bepalen omtrent het ge drag van ondernemers in dit opzicht. Niettemin willen wij ieders vrijheid om zich op een legale wijze hierover te uiten gaarna onderstrepen." Dat staat in het concept-antwoord van B. W. aan de werkgroep Zuidelijk Afrika Soest/Soesterberg, die het ge meentebestuur onlangs een brief heeft gestuurd met een aantal concrete vra gen over de opstelling van Soest inza ke het gebruik van Shell-produkten, tegen de achtergrond van de rol die de maatschappij speelt in Zuid-Afrika. De werkgroep ondersteunt op plaatse lijk niveau de strijd tegen het apart heidsregime. "Na het succes van de ac ties tegen de verkoop van de Zuidafri- kaanse Krugerrand en het fruit, richten wij nu onze pijlen op Shell, een belang rijke steunpilaar van het apartheidsbe wind," aldus de werkgroep in haar brief aan B. W. In het kader van de oproep tot een consumentenboycot van Shell- produkten informeert zij welke ge meentelijke instellingen gebruik maken van Shell-produkten. Tevens vraagt de werkgroep het gemeentebestuur of het bereid is te bevorderen dat gemeentelij ke instellingen geen produkten, direct of indirect van Shell afkomstig, zullen gaan gebruiken "zolang Shell het blan ke minderheidsregime in Zuid-Afrika steunt". De werkgroep wil verder dat in het ge meentelijk informatiecentrum infor matie ter inzage wordt gelegd over de positie van de zwarte bevolking in Zuid-Afrika en informeert naar even tuele discussie en besluitvorming over de verklaring van de gemeente Gronin gen (die zich in oktober j.l. uitsprak voor 'krachtige economische sancties" en Shell opriep zich terug te trekken uit Zuid-Afrika). 'Relevante factoren' Uit het concept-antwoord van het Col lege blijkt dat geen van de gemeentelij ke diensten en instellingen gebruik ma ken van Shell-produkten, maar - aldus B. W. - "bij de keuze van produkt en leverancier laten wij ons uitsluitend lei den door relevante factoren als kwali teit, prijsstelling en leveringsvoorwaar den". Het Infocentrum richt zich volgens B. W. uitsluitend op gemeentelijke taken; de huidige middelen laten geen verbre ding van de voorlichtingsfunctie toe. De "Groningse verklaring" is door het Soester gemeentebestuur in november voor kennisgeving aangenomen. Ze is ter inzage gelegd voor de raadsleden. De concept-antwoordbrief van het Col lege komt op 23 februari ter sprake in de commissie Algemene Bestuursza ken. LAAT UW DROGE HUID U GEEN GESPANNEN GEVOEL GEVEN. Met de Juvenile Serie, de unieke verzorging voor de droge, gevoelige huid. SOESTERBERGSE- STRAAT 55 SOEST - TEL. 12639 Het uitvoerend werk bij het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverle ning (CMD) en het lidmaatschap van de commissie Minderheden zijn in een aantal opzichten niet goed te combi neren. Dat is de conclusie die het CMD intern heeft getrokken "na am pele overwegingen" en die heeft ge leid tot de beëindiging van het lid maatschap van de heer Suren Ramba- ran Mishre van de commissie. CMD-directeur H. de Klerk had dat onlangs al aan de commissie laten we ten en vorige week gaf hij op een en an der nog een korte toelichting. "In de praktijk blijkt het moeilijk om hulpver lening en belangenbehartiging te blij ven combineren. Onze maatschappe lijk werkenden hebben veel kontakten met buitenlanders, en die combinatie schept verwarring." Hij legde de commissie de vraag voor of een vertegenwoordiging van het maat schappelijk werk überhaupt nog wel zinvol was, ook al omdat de Kruisver eniging evenmin deelneemt aan het werk in de commissie. Van vrijwel alle kanten werd op zijn vraag zeer positief gereageerd. Dat het Kruiswerk niet meedoet is de commissie al jaren een doorn in het vlees, en de leden zouden het bijzonder betreuren als het maat schappelijk werk nu ook zou afhaken. Vanuit de commissie werd aangedron gen op blijvende participatie, in de per soon van een staf- of bestuurslid. De heer De Klerk beloofde op zijn beurt al le moeite te zullen doen om dat te be werkstelligen. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 19 februari Gevulde aubergine Vrijdag 20 februari Wiener schnitzel Maandag 23 februari Spare rib Dinsdag 24 februari Hondeportie Woensdag 25 februari Bruine bonen met spek Zaterdag en zondag is er geen dagmenu

Soester Courant | 1987 | | pagina 9