rfH'df/y aruóFOCK Fats Domino in Amersfoort! WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 14 Vrijwilligers Vakature Bank Slachtofferhulp Speeldoos Groentetuin kinderboerderij zoekt nieuwe vrijwilligers 'Eindelijk weer eens een goeie expositie...' Schilderijen Lambertus van de Kooij in C-drie te zien tot 21 maart Uniek optreden op 15 maart Historische Optocht 1987 D66 werkbezoek in Provincie Hi&toruche toc^ Theater-Agenda Cursus rond Pinter en Brecht Voorhoeve (WD) spreekt in Amersfoort Lamberts v.d. Kooij met zijn klein dochter tijdens de opening in C-drie; op de achtergrond het schilderij waarvoor het meisje model stond. De pleger van een misdrijf heeft in het Nederlandse strafrecht een groot aantal rechten. De advokatuur en de reklasse- ring komen op voor zijn belangen. Het slachtoffer daarentegen heeft slechts weinig rechten. Hieraan werd tot voor kort geen bijzondere aandacht besteed. De Minister van Justitie meent dat in deze situatie verandering moet ko men. Hij geeft daarom sinds kort steun aan de Vereniging van projekten die advies en/of hulp geven aan slachtof fers. Tevens is de politie en het open baar ministerie opgedragen bij de af handeling van strafzaken meer aan dacht te schenken aan de belangen van het slachtoffer. Slachtoffers van misdrijven kunnen te maken krijgen met lichamelijk leed en emotionele problemen. Soms komen daar ook nog financiële problemen en ingewikkelde procedures bij. De erva ring heeft geleerd dat niet alleen het slachtoffer, maar ook familie en vrien den daarmee niet altijd goed raad we ten. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is al enige tijd bezig met het werven van medewerkers om in Soest een projekt voor slachtofferhulp op te zetten. Een aantal mensen heeft zich reeds bereid verklaard medewerking te verlenen aan het totstandkomen van dit initiatief. Om doelmatig te kunnen werken en verzekerd te zijn van conti nuïteit binnen de op te richten groep is het van belang dat meer vrij willig(st)ers zich aanmelden. Uitvoerige informatie over het Slachtofferproject ligt op de Vakaturebank ter inzage. Vakatures Penningmeester gevraagd bij de Stichting Jeugdzorg. 10/622 Dierenbescherming Baarn/Bun- schoten/Eemnes zoekt voor de diere nambulance enkele vrijwilligers m/v/, voor o.a. het vervoeren van dieren naar de dierenarts, dienst doen bij ongeval len met dieren, gevonden dieren naar het asiel vervoeren, enz. Vereisten: van dieren houden en goed met ze kunnen omgaan. 1/631 Welke leerling-timmerman/ meubelmaker wil kunstenaar helpen bij het maken van artistieke lampen? 8/621 Heeft u zich al opgegeven voor de collecte van het Bentinck Fonds van 6 tot 12 april?? 9/626 Voor het verzorgen van de groente tuin van de kinderboerderij wordt zo spoedig mogelijk een vrijwilliger m/v gevraagd. 7/614 Welke vrijwilliger m/v met enige ad ministratieve achtergrond wil het secre tariaat bijhouden van de Vrienden v/d Hartstichting? 9/625 De Telefonische Hulpdienst te Hil versum vraagt met spoed een aantal vrijwilligers m/v; alleen mensen met voldoende vrije tijd, die het op en neer reizen geen bezwaar vinden, gelieve zich op te geven. 11/614 Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdags 11-12.30 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Cultureel Creatief Centrum Folkloristische dansavond C-drie organiseert op 21 maart een folkloristische dansavond in Balkan- sfeer. Het wordt een wervelend dans feest met een gevarieerd programma, met optredens van de Turkse volks dansgroep Ozan, de Joegoslavische volksdansgroep Cerca uit Zeist, de buikdanseres Sylva en de Nederlandse fluitist Wiebe Stodel. De voorstelling begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur brengt het bekende Griekse trio Sirtaki in het Witte Café een muzikaal welkom. Ook in de pauze en na de voorstelling kunr u genieten van deze Griekse mu ziek en na 23.00 uur is het mogelijk om zelf meet te dansen. De toegangsprijs is f 10,-. Kinderen gratis. Vooraf reserve ren: tel.22188. Gecombineerd theaterproject De verschillende dansgroepen van C-drie gaan samenwerken in een uniek project. Er zal worden toegewerkt naar een uitvoering in mei 1987, waaraan deze dansgroepen van kinderen en vol wassenen zullen meewerken. Speciaal voor dit project is een nieuwe cursus ge start: theaterkostuums maken. Door dit gekombineerde project zullen veel mensen op zeer verschillende manieren bezig zijn met een expressiemiddel bij uitstek: theater. Opgave en informatie bij de administratie van C-drie. Speelgoed in C-Drie Ook overdag zijn in C-drie veel moge lijkheden tot het volgen van cursussen. Er zijn echter meer activiteiten, zoals vrouwengroepen, vergaderingen en/of bijeenkomsten. Vaak is het voor ouders een bezwaar om overdag mee te doen, bijvoorbeeld omdat hun kinderen nog niet naar school gaan. C-drie wil probe ren deze "drempel" voor ouders te ver lagen door wat speelmogelijkheden voor kleine kinderen te scheppen. Het is niet de bedoeling een crèche te ma ken. De opvang van de kinderen wordt in onderling overleg (docent/cursisten) verzorgd door de ouders zelf. Het speelgoed beoogt ook niet een bepaald vormingsgebied te ontwikkelen. Geko zen is voor gezellige, kleurige, uitnodi gende en stevige materialen, zoals een vloerpuzzle, knuffeldieren, blokken, maxi-legoblokken etc. C-drie hoopt door deze speelmogelijkheden heel veel mensen in de gelegenheid te stellen van het Cultureel Creatief Centrum ge bruik te maken. Lxpositie Lambertus van de Kooy Van 21 februari tot 21 maart kunt u in het Witte Café van C-drie het werk van de bekende Soester kunstenaar Lam bertus van de Kooy bezichtigen. De schilderijen van Lambertus, die hij al verschillende keren heeft tentoonge steld, heeft hij voornamelijk op het Griekse eiland Kreta gemaakt. Evenals i de Soester kunstenares Ilse Blommen- stein, zal ook Lambertus van de Kooy na 21 maart zijn werk tentoonstellen in de hal van het ziekenhuis Zonnegloren. Theatergroep Tzara speelt 'Ziens- loos' Tzara werd in 1986 opgericht als on- derzoekstheater voor acteurs in en rond Amersfoort. Voor zijn eerste produktie "Ziensloos" heeft Tzara zich laten in spireren door werken van de surrealisti sche Franse schrijvers A. Arlaud en A. Breton. Het bindend element in "Ziensloos" is het samenspel van de drie acteurs die een bepaalde relatie ^hebben. Specifiek aan deze voorstelling is de snelheid en het verrassingsele ment, waarmee de beelden en situaties worden neergezet. In "Ziensloos" wordt het publiek meegevoerd naar een theatraal landschap dat aan de logica voorbij gaat. Datum: 19-3-87. Aan vang: 20.30 uur. Toegang: f 7,50, CJP f 6,-- Horeca Ook in de horeca-afdeling van C-drie gaat de ontwikkeling door. Iedere mid dag vinden steeds meer belangstellen den de weg naar C-drie. Een kopje thee (of iets anders) is dan natuurlijk erg lek ker. Het thee-assortiment is daarom uitgebreid met allerlei nieuwe soorten thee, zoals kersen-,passievruchten-, cassis-, citroen- en mandarijnthee. Voor dezelfde prijs natuurlijk. Ook op de avonden is van verschillende kanten gevraagd naar uitbreiding van het dran kenaanbod. Op de bierkaart van C-drie kan men nu verschillende soorten bier vinden. Wat dacht u van Kriek Lam biek, Duvel, Ridder Malthezer, Whit- bread Pale Ale en Tripel? Bowling Door de Soester Bowling Bond is een affiche opgehangen, waarmee wordt aangekondigd dat er een "Nacht van Soest" komt. Deze "Nacht van Soest" kan alleen georganiseerd worden bij voldoende belangstelling. Informatie kunt u verkrijgen bij het bestulur van de S.B.B. Kinderpartijen bowling Heel veel kinderpartijen vinden plaats in de bowling van C-drie. Voor kinde ren is het heel leuk om te kunnen bow len op hun partijtje, vooral omdat er voor de winnaars een medaille klaar ligt. Deze winnaartjes komen allemaal in een grote "winnaarscompetitie". De kinderpartijen in de bowling breiden zo enorm uit dat winnaarscompetitie zelfs over 2 dagen verspreid moet worden. Speciale editie C-drie krant Eind februari komt een speciale editie van de C-drie krant uit. Hierin stellen docenten en medewerkers zich voor aan cursisten en belangstellenden. De ze krant wordt gedrukt in de huisdruk kerij van C-drie, die ook de Hofkrant (De Hof in Amersfoort) drukt. Ook an dere creativiteitinstellingen hebben be langstelling getoond voor het laten drukken bij C-drie. Het is dus wel dui delijk dat de huisdrukkerij voorziet in een behoefte binnen deze regio. Pro memorie Het Cultureel Creatief Centrum C-drie is telefonisch te bereiken onder num mer 22188. Het adres is Willaertstraat De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, lel. 19577, steil zich als doel een bijdrage le leveren aan het sociaal-cnllurele leven in Soest. Door je op le geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde buishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Zaterdag 28 februari, 21.00 uur: Gijs Hendriks in Artishock Een regelmatig terugkerend hoogte- punt in het muziekprogramma van Ar tishock is het optreden van Neerlands eigenzinnigste jazzsaxofonist Gijs Hen- dnks. Dat deze grootmeester van het koperen blaasroer zich ook in Soest van een enthousiast publiek verzekerd weet, bewijst de ruime belangstelling die zijn concerten hier steevast weten te wekken. Voor deze fijnproevers volgt hier een prettig nieuwtje: na zijn vorige concert in Artishock hernieuwde Hendriks zijn contacten met een oude bekende, de Amerikaanse slagwerker Beaver Har- ris. Na decennia lang een toonaange vende rol te hebben gespeeld als slag werker en concertmeester voor alle gro te Amerikaanse jazzcoryfeeën wilde deze krasse vijftiger zijn geluk beproe ven in het oude Europa. Zo ontstond het Gijs Hendriks/Beaver Harris Kwartet, dat zich vrijwel onmid dellijk in een ruime belangstelling mocht verheugen. Een bijzonder ge slaagde monstertournee door Frankrijk en Duitsland volgde. Avond aan avond trok het gezelschap volle zalen; het bordje "uitverkocht" bleef vrijwel geen avond ongebruikt. Op zaterdag 28 februari vindt deze suc cesvolle muzikale missie zijn hoogte punt in - waar anders? - Artishock. Dat rare bovenzaaltje blijkt een warm plekje te hebben veroverd in de harten van veel gerenommeerde musici en artiesten. Niet alleen kan het pubhek die avond kennis maken met de -nieuwe "sound" van het Gijs Hendriks/Beaver Harris Kwartet, maar ook zal op deze avond de eerste fonografische registratie van het nieuwe gezelschap, het schitterende langspeelalbum "Sound Compound", voor de liefhebber beperkt te krijgen zijn. Behalve uit Gijs Hendriks en Beaver Harris op resp. saxofoon en slagwerk bestaat het kwartet verder uit de vaste Hendriks-bassist Bert van Erk en de pianist Albert Sarko. Deze jonge Ame rikaan veroverde de Amsterdamse jazz- podia met zijn grillige speltechniek vol intrigerende, harmonische wendingen die zowel begeleidend als solistisch een aangenaam, licht zoetzuur effect te weeg brengen. Entree: f 7,50; CJP/Pas65 f 6,-. Aanvang: 21.00 uur; zaal open om 20.00 uur. In verband met de verwachte belang stelling is het raadzaam plaatskaarten van tevoren te reserveren. Dit kan op zaterdag vanaf 15.00 uur; tel. 19577. Expositie Jan van Vlierden Nog t/m 1 maart te zien: schilderijen van Jan van Vlierden; zaterdag en zon dag, 15.00 - 17.00 uur. Donderdag 26 februari, 21.00 uur: Filmhuis: '40 m2 Duitsland' De Turkse gastarbeider Dursun heeft zijn vrouw Turna uit haar dorp in Tur kije naar Duitsland gehaald. Ze wonen in en smal, donker huis in een achter buurt van Hamburg. Een woning van 40m2. In deze woning is Turna opgeslo ten. Dursun verbiedt haar elk kontakt met de buitenwereld. Het leven in Eu ropa is volgens hem verdorven en im moreel. Hij wil zijn vrouw tegen 'slechte invloeden, beschermen. In werkelijk heid echter is hij doodsband voor deze hem volkomen VTeemde levenswijze en weet hij niet hoe hij ermee om moet gaan. Ook is hij heel bang dat Turna de benen zal nemen. Turna zit niet alleen opgesloten in haar woning, maar ook in de traditionele cul tuur waarin zij leeft. Zij werd gekocht door Dursun en gehoorzaamheid aan haar man is, zowel voor Dursun als voor haarzelf, een normale zaak. Zij is er in de eerste plaats om voor haar man te zorgen en om zonen te baren. De kracht van 40 m2 Duitsland zit in de wijze waarop Baser de kleine gebeurte nissen in het leven van 'kleine' angstige mensen weet vast te leggen. In zo'n be perkte ruimte gaat het om het observe ren van details, die ieder een eigen ge voelswaarde uitdrukken. Wellicht door zijn fotografisch verleden toont de re gisseur zich een meester in het observe ren van dergelijke kleine alledaagshe den, waar een wereld van onbegrip en tragiek achter schuil kan gaan. Zonder te willen moraliseren toont hij recht- toe-recht-aan hoeveel leed mensen el kaar door zo'n houding en kijk op de wereld aan kunnen doen. Het filmver haal biedt voldoende aanknopingspun ten om over na te denken voor zowel Turkse als niet-Turkse toeschouwers. Het is Baser's verdienste met zo'n de buut als cineast een visitekaartje af te geven, waar je 'U' tegen kunt zeggen. Liefde voor de personages voor de ka mera, gepaard aan filmisch talent, kom je tenslotte niet iedere week in de film theaters tegen. Filmhuis: Noord-Hollands Filmfestival In maart start het Noord Hollands Film festival. Ook filmhuis Artishock neemt hieraan deel. Maar liefst 7 films zullen er in de maand maart gedraaid worden, waarvan 4 films in het kader van het Filmfestival (NHFF). 5 maart: Rocky Horror Picture Show 12 maart: Mishima 13 maart: I never promised you a rosé garden (NHFF) 19 maart: Wuthering Heights (NHFF) (NHFF)* ^es ordinary madness 26 maart: The Coca Cola Kid (NHFF)1' wor'rï accorc^ng to Garp Het voortbestaan van de biologische tuin bij de kinderboerderij aan het Ve- delaarpad, waarin vrijwilligers groenten kweken en verkopen, loopt gevaar. Driejaar lang hebben vrijwilligers op de kinderboerderij met veel plezier de tuin verzorgd en de produkten aan inmiddels vaste klanten geleverd. Ider vooijaar werden zaaiplannen gemaakt en kon alles zonder problemen van start gaan. Het hele seizoen werd er hard gewerkt met een vaste groep. De winkel liep goed en de klanten waren enthousiast. Nu hebben enige vrijwilligers werk gevonden, zodat de tuin nu werkkrachten tekort komt. Moeten ze nu stoppen met de tuin? Daar willen ze eigenlijk nog niets over horen. Hopelijk komt het zo ver niet. Helaas kreeg men op de oproep via de Vrijwilligers Vakaturebank geen res pons. Toch blijft men zoeken naar mensen die enkele dagen (of delen ervan) op de tuin willen werken en af en toe klanten kunnen helpen. Dus: wie een tuinliefhebber is en wat tijd over heeft, bel eens met de kinder boerderij (tel. 18136) en vraag naar Rita of Leo. Men kan natuurlijk ook even langskomen op de kinderboerderij, Vedelaarpad 53. Beaver Harris Op zondag 15 maart a.s. geeft de "Mas- ter of Rythm Blues" - Antoine "Fats" Domino - een extra concert in sporthal "De Koppel" aan het Boogschutters plein in Amersfoort (bij de Ringweg). Het voorprogramma wordt verzorgd door de Eindhovense rock roll-for- matie "Mac Taple", o.a. bekend van Voetbal 80 en de Tros Top 50-show. "Mac Taple" trad ook op in voorpro gramma's van bijv. Chuck Berry en The Stray Cats. In verband met de regelmatige vraag van het publiek in de regio Amersfoort/ Eemland heeft de organisatie van de Europese Domino-toernee dit extra concert vlak voor het vertrek naar Duitsland nog kunnen inpassen. Toegangskaarten (zitplaatsen) zijn a 45,per persoon o.m. in Soest ver krijgbaar bij: Silver Star Videotheek, Dillenburglaan; De Gouden Snaar, Steenhoffstraat. Fats Domino. In de middeleeuwen had ons kleine dorpje Soest maar liefst twee kloos ters, met veel bezittingen. Aan de Eemstraat, bij de nog bestaande boer derij "Het Klooster" lag het vrouwen convent "Mariënburg", en in de Birkt woonden "De Birktenaars",een orde van "De broeders van het gemeene le ven" in hun klooster "Mariënhof". Hoe die broeders daar in 1420 zijn ge komen, zou een goed onderwerp zijn voor de historische optocht. In de Bourgondische Tijd rond 1400 kwam er overal een grote vernieuwing van het kloosterleven tot stand. In Ne derland was het vooral Geert Grote uit Deventer die daartoe de aanzet gaf. "De Moderne Devotie", de verdieping van het godsdienstig leven was zijn le venswerk, en alleen al in Nederland ko men uit die beweging 24 nieuwe kloos ters voort. Ook in Amersfoort werdt in 1395 achter St. Pieters Gasthuis een huis gesticht. Tien jaar later is het veel te klein voor al die monniken, en op de St. Andrieskamp, buiten de Kamperpoort bij de stadsvesten betrekt men in 1405 een nieuw pand. En die plaats was slecht gekozen. Wanneer men de ge schiedenis nagaat van die Middeleeu wen, van die Bourgondische tijd, dan gaat er geen jaar voorbij zonder oorlog, plundertochten, brandstichtingen, en Amersfoort en omstreken zijn daarvan niet gespaard gebleven. De hertogen, de heren, de graven de bisschoppen, zij bevochten elkaar jaar in jaar uit om hun gebied en hun invloed te vergroten. De Hertog van Gelre had het vooral op Amersfoort gemunt, dat onder (de bis schop van) Utrecht thuis hoorde. Daar waren zelfs burgers van Amersfoort het onderling niet over eens, en een groep heulde met de vijand. Dat klooster stond buiten de stadsvesten, en wan neer de Geldersen dit veroverden, kon den zij vandaar uit gemakkelijk een aanval doen op de stad. Daarom moest dat klooster daar weg, ofwel binnen de Het regeringsbeleid van de afgelopen jaren wordt gekenmerkt door een stel selmatige afbraak van voorzieningen in de gezondheidszorg en in de culturele sektor. Voor de standpuntbepaling van D66 in zowel Staten als Tweede Kamer zijn werkbezoeken in de regio onont beerlijk. Woensdag 4 maart bezoeken lijsttrekker Jan Prevoo en statenlid Jan Jansen, in gezelschap van D66-kamer- leden Hans va Mierlo en Aad Nuis, het Militair Hospitaal, Centraal Museum, Hortus Botanicus, Universiteitsmu seum en de oude Statenkamer op het Janskerkhof in Utrecht. Het statenlid Ineke Sarvaas legt samen met kamerlid Louise Groenman werkbezoeken af bij het bejaardenhuis Renesse in Zeist en de warmtekrachtkoppelingsinstallatie van de Rijksuniversiteit Utrecht in de Uithof. Fraktievoorzitter in de Staten Henk Potman gaat samen met kamerlid en milieuspecialist Dick Tommei naar Leusden. Bezocht worden het Water schap en bedrijven met mestproble men. Daarna ontvangst op het gemeen tehuis. In de vooravond treft het gezel schap elkaar in het Polmanshuis (hoek Jansdam/Keistraat) in Utrecht. Daar is ook D66 fraktievoorzitter in de Eerste Kamer Jan Vis aanwezig. Vanaf 20.00 uur zijn belangstellenden van harte wel kom voor het stellen van vragen en het presenteren van plannen. 49, 3766 CP Soest. De post kan ook naar postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is op werkdagen geopend van 8.00-12.00, van 13.00-17.00 en van 19.00-23.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de administratie. Soestand Sport WD-wethouder Günther Plomp en PvdA-fractievoorzitter Raymond van Gelder zijn eikaars opponenten in de discussie op vrijdag 3 april a.s. Zij gaan een woordenstrijd aan over de organi satie van de Soester sportwereld in het algemeen en de positie van de Sport stichting in het bijzonder. Dit interes sante debat over enkele rondes is de "topper" tijdens een speciale aflevering van de talkshow SOESTAND over sport in Soest. Gerrit Pomp De atleet/tekenleraar Gerrit Pomp is één van de succesvolle sportlieden in Soest. Met zijn "wheeler" behaalde de recordhouder op vele afstanden opval lende resultaten en hij is één van de deelnemers aan de 10 km voor de Road Runners Cup die op 4 april wordt ge houden in Soest, onder auspiciën van het Bentinckfonds en de atletiekvereni ging Pijnenburg. Jan Visser interviewt hem live in Soestand Sport op vrijdag avond 3 april. rÉsr^ stadsmuren, of ver weg van de stad. Toen de kanunnik Henricus Caerman zijn goed in de Birkt aanbood, om daar het klooster te bouwen, werd het huis op de St. Andrieskamp verlaten en in 1420 trekken de broeders van St.An- dries met hun altaar op een wagen naar hun nieuwe verblijf. Zij noemen dit klooster "Hortus Mariae", later "Ma riënhof', en zij nemen de orderegel van Augustinus aan. De Birktenaars komen in 1420 in de Birkt en hebben daar 127 jaar gewoond. De laatste drie jaar ech ter waren zij dakloos want in 1543 werd het klooster door Maarten van Rossum leeg geplunderd, en met de grond gelijk gemaakt. In 1547 hebben de monniken in de stad Amersfoort weer een nieuw pand betrokken. al uw INLIJSTEN ZONWERING CREATIEF MATERIAAL HOUTKACHELS Koninginnelaan 48 Soest 1 2245 Vrijdag 27 februari '87 aanvang 20.15 uur "TUNNEL ZONDER VLUCHT STROOK", Cabaretprogramma met Youp van 't Hek en Onno Molenkamp kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 17,50 Vrijdag 6 maart aanvang 20.15 uur "EEN NIEUWE DOOD" Toneelstuk met o.a. Hetty Verhoogt, Mamnon Alving, Eddy Brugman en Jasper de Moor Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 17,50 Zondag 8 maart aanvang 15.00 uur "ROMANTISCH BALLET" Balletproduktie met Alexander Radius en Han Ebbelaar Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,-. Vrijdag 13 maart aanvang 20.15 uur "OPEN DEUREN" Cabaret Boemerang Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,-. Bezoekers van het Soester cultureel creatief centrum C-drie kunnen sinds vorige week genieten van een opmer kelijke tentoonstelling: de kleurrijke, bijna drie-dimensionale schilderijen van Lambertus van de Kooij, uitge voerd in olieverf gemengd met zilver zand, wat het buitengewone effect nog versterkt. De expositie werd zaterdagmiddag offi cieel geopend door Jan Visser, vice- voorzitter van C-drie, die in zijn toe spraak gewaagde van het "geheime dubbele leven" van de in Soest geboren en getogen schilder. In dat verband schetste hij, onder meer aan de hand van een oude advertentie, de huisschil ders-loopbaan van Van de Kooij, die zich pas op latere leeftijd toelegde op de "artistieke" uitvoering van zijn vak, waarbij het aankwam op veel reizen en "kijken". Van de Kooij kreeg in Soest vooral be kendheid door zijn ikonen en de kruis wegstaties voor de r.k. kerk in Soest- Zuid. Later stapte hij over op "wereld ser" onderwerpen, o.m, met een suc cesvolle tentoonstelling in de Soester galerie De Drie Ringen. In C-drie hangt een aantal werken van recente en min der recente datum, o.m. een serie van zes schilderijen met motieven ontleend aan een vakantie op Kreta. Visser noemde de combinatie van "oud en nieuw, het tafereeltje, de dingen om je heen en het filosofietje" even zovele kenmerkende thema's voor het werk van Lambertus van de Kooij, dit alles gebracht in een stijl die opvalt door een voud en helderheid. "De mensen die het werk hier al hebben zien hangen ho ren we zeggen: hèhè, eindelijk weer eens een goeie expositie... De schilde rijen van Lambertus van de Kooij zijn dan ook herkenbaar en komen duide lijk over, maar ze zijn gemaakt met feil loos vakmanschap met een hoog pro fessioneel gehalte," aldus Visser. Hij prees de produktiviteit van de schilder, die met zijn 66 jaar "nog zó bezig is". Niet alleen 'high brow'-kunst Volgens Visser mikt C-drie in zijn ten- toonstellingsbeleid niet alleen op "high brow"-kunst met "fantastische kritie ken", maar evenzeer op kunst die meer mensen aanspreekt. "C-drie is er voor het hele Soester publiek." Hij wees er verder op dat de schilderijen tot 21 maart in het cultureel centrum in Over- hees te zien zullen zijn, en daarna gedu rende twee maanden (vanaf 8 april) in Zonnegloren. "Dan kan iedere inwoner van Soest ze gezien hebben, wantje gaat in Soest voor je gezondheid naar C-drie, óf naar Zonnegloren voor je kwalen," aldus Visser, die daarmee de expositie officieel voor geopend ver klaarde. Het evenement werd bijgewoond door familieleden, vrienden en bekenden van de schilder, alsmede door een flink aantal belangstellenden, omder wie ook wethouder Jan Menne namens het ge meentebestuur van Soest. De VVD m de provincie Utrecht belegt op vrijdag 27 februari a.s. in het EurOa- se Hotel, Stichtse Rotonde 11 te Amersfoort, een grote manifestatie voor de provincie in het kader van de campagne voor de verkiezingen van Provinciale Staten, die op 18 maart a.s. worden gehouden. De manifestatie be gint om 20.00 uur en is voor belangstel lenden vrij toegankelijke. Tijdens deze manifestatie zullen spre ken: - de lijsttrekker van de WD in de pro vincie Utrecht, gedeputeerde C. G. J. van den Oosten; en - de fractievoorzitter van de WD in de Tweede Kamer, Dr. Ir. J. J. C. Voor hoeve. Voorafgaande aan deze avond zullen 's middags WD-Kamerleden en Staten leden een werkbezoek aan Amersfoort brengen. De manifestatie wordt geor ganiseerd door de WD-afdelingen in de regio, waaronder ook die van Soest. Gedeputeerde Van den Oosten (VVD). Kreatief Centrum De Hof organiseert in samenwerking met Cultureel Cen trum De Flint een korte cursus rond de voorstellingen "Het Verjaardags feest" van Harold Pinter en "Moeder Courage" van Bertold Brecht. De cursus rond Pinter wordt gegeven op 17 en 24 maart en wordt op 31 maart afgesloten met de voorstelling "Het Verjaardagsfeest", gespeeld door to neelgroep De Appel. De cursus rond Brecht is op 3 en 10 april en sluit af op 24 april met "Moeder Courage" door toneelgroep Baal. In de cursus wordt aandacht besteed aan de schrijver van het spel, zijn ach tergronden en tijd, thema van zijn werk, recensies e.d. Zo mogelijk zullen de re gisseur of leden van het spelend gezel schap aan één van de avonden meewer ken. Plaats cursus: Kreatief Centrum De Hof. Aanvang 20 uur. Voorstelling: De Flint Theater. Aan vang 20.15 uur De prijs per cursus: f 22,50 (2 cursus avonden en voorstelllingen); f 8,50 voor deelnemers die reeds - via een abonnement "Uit in Amersfoort" - een toegangsbewijs voor de voorstelling hebben aangeschaft. Opgave: Kreatief Centrum De Hof, Coninckstraat 58, 3811 WK Amers foort, tel. 033-729094, of Cultureel Centrum De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort, tel. 033- 751184.

Soester Courant | 1987 | | pagina 14