O [es van Los-das-pas [es Splinter Eemland b.v. Meisjes Cl zaalhockeykampioen Mo LOS WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 TAFELTENNIS Shot klopt Quick met 8-2 Dames I Red Stars bereikten halve finale niet ATLETIEK 20e Pijnenburgcross aanstaande zondag BASKETBAL Loodgieterswerk V oor-inschrijving Soester triathlon verkeersschool Zwaar bevochten zege voor heren Smeeing/BDC HANDBAL GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S SoYoCo-Stam reserves gaan onderuit VOLLEYBAL tegen NIVOC Smeeing/BDC dames winnen en zijn vrij van degradatiezonen HANDBAL Smeeing/BDC-aspiranten scoren 44 doelpunten. Activiteiten Manege Eldorado Soester Bowling Bond King's Road Riders Hengstenshow WPV 'Eemland' BADMINTON Clubkampioenschappen B.C. Badso Met nog 2 wedstrijden voor de boeg is Meisjes Cl van de MHC Soest ongesla gen kampioen geworden. Het team heeft een dusdanige voorsprong opge bouwd dat er zelfs voor de nummer 2 van de poule, Voordaan Cl, geen mo gelijkheid bestaat langszij te komen. De volgende speelster hebben voor de overwinning gezorgd: Marieke Bakker, Muriël Haverman, Manon Hugen, Pleun Luykx, Victorine Nuysink, An- nemarie v. Ossenbruggen. Marije Quel- le, Eleane v.d. Schaaf, Charlotte Spoor- enberg, Yvette Stavenuiter, Michelle Werlich, Jennifer Woltjer; trainer/ coach Ellen Ankone. Voor de tafeltennisvereniging Shot was het een voorspoedige week. Het le herenteam is op de weg terug na de ruime 8-2 winst in Hilversum op Quick'32 1. Het 3e herenteam verste vigde haar koppositie via een 6-4 overwinning op Swift Deventer. Van de landelijke jeugdteams kwam alleen het 2e jeugdteam via een 6-4 overwin ning op BT Lifters tot een positief re sultaat. Senioren: Quick'32 1 - Shot 1 2-8 Voor het le herenteam breken betere tijden aan, nu men weer compleet aan kan treden. Voor het eerst kon Bart Le- fel weer volop meedoen en dat was te merken. Met drie ruime overwinningen legde hij een solide basisvoor de verras send grote zege opstreekgenoot Quick. Dirk Schuiling en René Daselaar speel den zeker nog niet sterk, maar bezaten voldoende routine om ieder twee en kelspelen en samen het zeer belangrijke dubbel te winnen. Voor het grotendeels uit Soesters bestaande publiek beves tigde Shot met deze zege overigens de- .finitief de sterkste club van de afdeling 't Gooi te zijn. Shot 3 - Swift (D) 2 6-4 Het derde herenteam lijkt geen enkele vorm van aanpassingsmoeilijkheden in de landelijke competitie te hebben. Te gen het Deventer Swift werd de vierde overwinning op rij geboekt, waarmee men stevig aan kop van de ranglijst staat. Tegen Swift werd een regelmatige overwinning geboekt via twee overwin ningen van Edo Fransen en Aksel van Elteren en één zege van Eddy Gayant. Het dubbelspel bracht het zesde punt binnen. Shot 4 - Quick 6 8-2 Het 4e herenteam lijkt een abonne ment op 8-2 scores te hebben, voor de vijfde keer op rij werd een dergelijke score bereikt. Aijan Schuiling bleef an dermaal ongeslagen, terwijl Chris Son- daar twee partijen won. Invaller Ronald van Velzen deed weer nuttig werk met twee winstpartijen. Jeugd Het le jeugdteam verloor met 6-4 van het Amstelveense NMB/VDO. Marcel Jansen bleef in enkel- en dubbelspel on geslagen, maar zijn teamgenoten bak ten er helemaal niets van en bleven op nul staan. Het 2e jeugdteam blijft bo venaan meedoen na de 6-4 overwin ning in Oegstgeest op BT Lifters 1. Grote uitblinker in dit duel was verde diger Robbie Houtgast die al zijn partij en won. Het 3e jeugdteam blijft krap verliezen. Tegen B IT V 1 uit Bleiswijk werd met 6-4 verloren door twee zeges van Patrick Dam en twee van Richard van de Heuvel. Tafeltennis aantaand weekend: Op zaterdag 28 februari worden enkele inhaal- en vooruitgespeelde wedstrij den afgewerkt. Het meest interessante duel is ongetwijfeld dat tussen het 3e herenteam en het Utrechtse SVE.De wedstrijd begint om 17.00 uur en toe schouwers zijn weer van harte welkom in de Shotzaal aan de Heideweg. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel. 16261 en Jan van Asch, tel. 19028. Overige uitslagen senioren: Sukses 1-Shot 5:5-5, Vitus 1-Shot 6:3- 7, Zeta 1-Shot 7:8-2, VEV 5-Shot 8:4- 6, Shot 9-Tovo 3:2-8, Shot 10-VEV 8:5-5, Shot 11-Nederhorst 7:6-4, Shot 12-Vitus 4:7-3, Shot 13- Tivu 2:8-2, Tovo 9-Shot 14:7-3,Oso 2-Shot 15:4- 6, Shot 16-Metac 5:5-5. Overige uitslagen jeugd: Quick 4-Shot 4:3-7, Buna 3-Shot 5:8- 2, Bijmaat 5-Shot 7:6-4, Shot 8-Elan 4:2-8, Huizen 11-Shot 9:9-1. De Soester dames, moesten afgelopen zondag naar Badhoevedorp om in de kwartfinale van de N.B.B.-beker te spelen tegen Harlem Lakers. Een team dat twee klassen lager staat dan de Soester dames, maar waardoor Red Stars ook direct al startte met een 20-0 achterstand. Tien punten per klasse. De Soester dames konden niet echt lekker de achterstand inlopen en bij rust was het werkelijke verschil nog steeds zestien punten 41-25. Een alles of niets offensief van de Soester dames in de tweede helft leverde wel het beoogde resultaat op, zodat met nog vijf minuten te spelen slechts een vijf punten achterstand stond genoteerd. In de laatste fase ging de foutenlast een rol spelen en verloor Red Stars verdere uitzicht op de beker en de wedstrijd met 59-55. Herenwedstrijduitgesteld Het sterk aangepaste heren 1 team van Red Stars moest afgelopen zondag spe len tegen Bourgondië uit Wijk bij Duur stede. Beide teams stonden om kwart over vijf keurig in te spelen, maar helaas kon de wedstrijd geen doorgang vinden omdat door een vergissing van Bonds- wege de beide scheidsrechters twee uur later kwamen. Ongetwijfeld had mis schien ook de wedstrijd dan alsnog af gelast moeten worden omdat een der basketbalringen het begaf. Deze ont moeting wordt nu op zondag 8 maart opnieuw vastgesteld. Winst heren 2 in Odijk 60-46 Het tweede herenteam ging afgelopen zondagavond naar Odijk tegen het zich altijd fel verzettende Quidam. De Soes ter formatie startte uitstekend en stond via een goed uitgespeelde zone-press direkt al met 13-0 voor. In de eerste helft kreeg Quidam gaan voet aan de grond en bouwde het reserveteam zijn voorsprong uit naar 34-18. In de twee de helft zakte het spelpeil naar een be- Het initiatief tot de Pijnenburgcross werd tien jaar geleden genomen door een aantal leden van de rekreatie-afde- ling van voorheen S.O. Soest, tegen woordig A.V. Pijnenburg. De groep nam zelf deel aan diverse rekreatielo- pen in de omgeving en vroeg zich af waarom er in Soest, met zijn prachtige omgeving, geen goede loop werd ge houden. Zo is het begonnen. De Pijnenburgcross werd aangesloten bij de zgn. Top-Tien-Lopen, hetgeen tot op de dag van vandaag garant staat voor optimale kwaliteit. Dat men in die opzet geslaagd is, blijkt uit het steeds weer grote aantal deelnemers, dat uiter aard mede bepaald wordt door het prachtige autovrije parkoers over de paden en lanen van het landgoed Pij nenburg. Het Inter Active Promotieteam zal evenals de vorige keer weer aanwezig zijn om het geheel luister bij te zetten. Als prijzen stellen zij tien paar schoe nen, tien paar sokken en tien paar schoenentasjes ter beschikking. Men dient zich in te schrijven in de kan tines van de sportaccomodaties aan het einde van de Bosstraat in Soest. De start en finisch van de cross vinden plaats op de atletiekbaan van Pijnenburg. De afstanden waarvoor men zich ter plaatse kan inschrijven (vanaf 10.30)uur zijn: 2 1/25,10 en 21 km. De starttijden zijn als volgt: 11.30 uur: 2 1/2 km.; 12.00 uur 21 km.; 12.05 uur: 5 en 10 km. De deelnemers aan de 10 km. lopen tweemaal een ronde van 5 km. en de deelnemers aan de 21 km. lopen drie maal een ronde van 7 km. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden verzoekt de organisatie om tijdig aanwezig te zijn. Voor iedere deelnemer is een fraaie, speciaal voor deze 20e Pijnenburgcross ontworpen herinnering beschikbaar. De kosten van inschrijving zijn: 21/2/ km.: f3,50; 5 en 10 km.: f5,- en 21 km.: f 10,-. Voor deelnemers die geen prijs stellen op een herinnering staat de mo gelijkheid open om in te schrijven tegen een gering bedrag aan administratie kosten. Meer informatie bij: Jan Veen, tel: 17313 en Nelleke Boissevain, tel: 18641. denkelijk laag niveau. Verdedigend lie ten de Soester heren te veel steken val len waardoor Quidam zich toch kon herstellen. De overwinnig kwam welis waar niet in gevaar, zodat met 60-46 naar Soest kon worden teruggereden. Heren 3 verliest in Woudenberg Het derde herenteam van Red Stars heeft zich zaterdag niet van zijn beste kant laten zien door in Woudenberg te gen het eerste team aldaar onnodig met achttien punten verschil te verliezen. Heren 5 wint in de verlenging 58-57 Zondagmiddag ontmoetten beide teams elkaar voor de tweede keer dit seizoen voor de kompetitie. De eerste ontmoeting was een ruime overwinning voor het vierde team, dat meer ervaring in huis heeft. De rust ging in met een 29- 20 voorsprong voor het vierde team. Het vijfde had het moeilijk met zichzelf en de scheidsrechters, maar kwam lang zaam aan terug tot in de laatste minuut een driepunter van Erik van de Wielen alsnog zorgde voor een gelijke stand, waardoor verlenging noodzakelijk werd. Hierin nam het vijfde direct de leiding, doch ook het vierde kwam weer terug en uiteindelijk besliste het fluitsig naal de wedstrijd in het voordeel van het vijfde 58-57. Moeilijke maar prima winst dames III 40-31 Het derde damesteam had het niet een voudig in Eenmes waar zij tegen dames I van Eem '78 op moesten tornen. De Soester dames hiel den achter het hoofd koel en wonnen verdiend met 40-31. Ondanks Carnaval toch veel basketbal Aanstaand weekeind staat het Carnaval voor de deur en ook de krokusvakantie. Maar er moet door de Soester basket balvereniging toch weer op diverse fronten gespeeld worden. Heren I in kwartfinale beker Het eerste herenteam speelt zondag middag in Beukendal om half drie in de kwartfinale van de bekerwedstrijd te gen W.G. W. Den Helder en zal probe ren om de halve finale te bereiken. Basketbal zaterdagavond in Beuken dal De jongens junioren krijgen zaterdag bezoek van Devel Devüs uit Zwijn- drecht. De ontmoeting begint om kwart over zes. Het tweede herenteam krijgt het Amersfoortse Crackerjacks 2 op bezoek. De Soester formatie njag deze wedstrijd niet verliezen om in de top mee te blijven draaien. Daarna om half tien speelt het derde herenteam tegen de reserves van het Hilversumse Dunc- kers. Ook een wedstrijd die stellig met veel spanning gepaard zal gaan. Voorts wacht het vierde team eveneens om half tien de topper tegen Ring Stars, dat mo menteel bovenaan staat in de derde klas van de kern Amersfoort. Uitwedstrijden za. 28 februari Voorburg II-Red Stars I (dames) Voor burg Dunckers III-Red Stars II (dames) Hil versum Irene I-Red Stars III (dames) Bilthoven Stoepie Sh. 2-Red Stars I (welpen) Spa kenburg Woodpeckers MAl-Red Stars MA1 (meisjes) Houten Woudenberg JBl-Red Stars JB1 (jon gens kadetten) Woudenberg JB2-Red Stars JB2 (jon gens kadetten) Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 De jaarlijkse Soester kwart-triathlon wordt op 2 mei a.s. gehouden in en rondom het Soester Natuurbad. De voor-inschrijving vindt plaats op woensdag 4 maart, tussen 19.30 en 20.00 uur, in het clubgebouw van de a.v. Pijnenburg op het atletiekcomplex aan de Wieksloterweg. De kwart-triathlon bestaat uit 1 km. zwemmen, 45 km. fietsen en 10,5 km. hardlopen. De voor-inschrijving is spe ciaal bedoeld voor Soesters, om hen in de gelegenheid te stellen een startbewijs te bemachtigen. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST TELEFOON 02155-16621 In een goede bezette sporthal in Kwintsheul heeft Smeeing/BDC het hoog geklasseerde v.d. Voort/Quintus weten te kloppen. Na een 8-8 rust stand speelde Smeeing/BDC zich in de tweede helft naar een 14-16 over winning een behaalde hiermee 2 be langrijke punten binnen. De opwaartse lijn in het spel van Smeeing/BDC van de laatste weken zette zich afgelopen zondag voort. Het in eigen huis moeilijk te kloppen Quin- tus werd in de eerste 10 minuten volle dig overbluft door de Soestenaren, die een 1-6 voorsprong namen. Quintus zette hierna haar verdediging om en de heren van Smeeing/BDC kregen pro blemen om tot scoren te komen. Quin tus liep langzaam maar zeker in en wist enkele minuten voor rust zelfs een 8-7 voorsprong te nemen maar Peter Stoe- lenga bracht voor rust beide ploegen weer op gelijke hoogte. De thuisploeg nam in de aanvang van de tweede helft een 9-8 voorsprong, maar na enkele minuten kwam Smeeing/BDC weer in haar spel en na dat Ton van Ernst en Peter Stoelenga ie der 2x hadden gescoord stond BDC met 10-12 voor. Nogmaals kwam Quin tus terug komen tot 13-13. Met nog iets meer dan 2 minuten te spe len leek de overwinning naar Soest te gaan, nadat Cleem Diemers voor 13-14 had gezorgd. Maar Quintus wist nog- maai gelijk te komen: 14-14. BDC vocht zich nogmaals naar een voor sprong. Met nog 50 seconden te spelen kreeg Smeeing/BDC een strafworp, die via Aijan Roest benut werd. De thuisploeg hoopte nog op een gelijk spel, maar een laatste poging van Quin tus ging hoog over het doel van Edwin Zoetelief. Tom van Ernst maakte in de laatste seconden een eind aan de twij fels: 14-16. Komend weekeinde is er vanwege de karnaval geen competitie, maar op 8 maart komt Smeeing/BDC weer thuis in actie tegen Pius X. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 De volleybalsters van SoVoCo-Stam 2 hebben de belangrijke wedstrijd tegen koploper Nivoc in Nieuwegein verlo ren. Het eerste damesteam maakte geen fout en won met 3-1 van Valbovol in Woerden. De wedstrijd van de week, tussen het ongeslagen vijfde heren team van SoVoCo en SoVoCo 7 werd door het vijfde team op het nippertje gewonnen. Verlies was er opnieuw voor de herenselectie van SoVoCo- Stam. Het Barneveldse SSS 2 was te sterk en won met 3-0 van de Soester ploeg. Kans op kampioenschap verkleind Het tweede damesteam, net als de grote zussen van SoVoCo-Stam 1, tot zater dag nog volop in de race voor het kam pioenschap, trof een zeer gemotiveerd Nivoc. De thuiswedstrijd was destijds door SoVoCo-Stam met 3-1 gewon nen. Dat zou ze niet meer overkomen, dat was hun voornemen en dat maakten ze direct al in de eerste set waar. Nog voordat Soest aan de zaal was gewend en het speelveld had verkend was het op achterstand gezet en verloor eigenlijk kansloos de eerste set, 15-10. Geen mo ment maakte SoVoCo-Stam haar twee de plaats waar. Nerveus spelend, slecht positie kiezend liep het team in de twee de set een 10-4 achterstand op. De bij vlagen goed spelende spelverdeelster Christine van der Wal wist haar medes peelsters ondanks grote inzet niet vol doende te inspireren. De enige speel sters die in deze fase een ruime vol doende haalden waren de jongste, Ju- dith Lazonder, en de oudste Lia Fak keldij. Zij beiden wisten een aantal ma len de opslag terug te halen maar meer dan zes punten werden er in deze set door SoVoCo-Stam niet gescoord, 15- 6. In de derde set een zelfde spelbeeld. Alles ging te onrustig en te gehaast, pas bij 6-6 kwam SoVoCo-Stam langszij en bleef naast de Nieuwegeinse ploeg. Op nieuw was het Judith Lazonder die Soest naast Nivoc bracht met een paar uitgekookte plaatsballetjes. Winst was er voor het overigens hard, maar chaao- tisch werkende SoVoCo, 14-16. Zwak punt bleef de organisatie van de verde diging Nivog dat bijna uitsluitend hoog via de vleugels aanviel, scoorde pro bleemloos omdat de Soester achter veldverdediging slecht functioneerde. Via 8-0, 9-2 werd het toch nog 13-12 maar toen maakte Nivoc een eind aan de wedstrijd en de Soester illusies. Een 3-1 nederlaag was een feit. Rest SoVo- Co-Stam een tweede plaats die recht geeft op het spelen van promotie-de- gradatiewedstrijden voor een plaats in een hogere klasse. SoVoCo-Stam I blijft lijstaanvoerder Het eerste damesteam van volleybal vereniging SoVoCo-Stam maakte geen fout en won met 3-1 in Woerden van Valbovol. Hoewel niet overtuigend spe lend en de tweede set met grote cijfers, 15-4verliezend is de ploeg niet echt in gevaar geweest. Aangezien Orion ook won blijft de afstand met nummer twee zes punten en dat met nog vijf wedstrij den voor de boeg... SSS vernedert SoVoCo-Stam heren Het eerste herenteam heeft haar rugge- graat verloren. Het kan geen weerstand meer bieden aan gelijkwaardige tegen standers. Terwijl de mede degradatie kandidaten vechten voor lijfsbehoud, en vaak met succes, laat SoVoCo-Stam zich gewillig terugdringen naar de dis trictsklasse. SSS gaf zaterdag weer een fikse duw in die richting. Na een slecht gespeelde wedstrijd werd verloren met 15-5. -7 en -0. Twee weken om de won den te likken en dan dient de laatste in- spannig te leiden naar ontsnapping aan degradatie. Dat wordt even hard werken en tanden op elkaar voor de he ren van SoVoCo-Stam. De wedstrijd van de week De wedstrijd van de week was ongetwij feld het duel tussen de heren van SoVo- CO 5 en 7. Beide teams met nog kansen op een kampioenschap. En hoewel de gemiddelde leeftijd van het zevende team die van de vaders van de spelers van het vijfde benadert werd het toch een echte wedstrijd waarin Rene Boe- kestein en zijn companen alle zeilen moesten bijzetten om een zo nu en dan ontketende Fons Hilhorst in bedwang te houden. Als in zijn beste jaren haalde hij zijn trucendoos weer eens tevoor schijn. Winst voor SoVoCo 5 in de eer ste set maar de tweede was voor de se nioren van SoVoCo 7. Hoe hard Joop Visser, Karei Bregman of Herman van Rouwendaal ook sloegen er zat bijna al tijd wel een hand voor of tussen waar door SoVoCo 5 niet echt kon domine ren. Na de derde set verloren te hebben deed SoVoCO 7 er alles aan te verhin deren dat SOVoCo 5 ook de laatste set zou binnenslepen. Op 15 bleef de po ging steken, intussen had SoVoCo 5 de zeventiende punt gescoord en dus met 3-1 gewonnen. Volleybal deze week Vanavond speelt het eerste damesteam van SoVoCo-Stam in de eerste ronde van de NeVoBo beker tegen de kam pioen van Noord-Holland midden, het Zaanse De Uithoek. De wedstrijd wordt gespeeld in Sporthal De Vang in Zaandam en begint om 20.30 uur. Mor genavond in Sporthal Beukendal weei de wekelijkse volleybalavond met op nieuw een confrontatie tusen de heren van SoVoCo 5 en 7. De teams die dis trictsklasse en landelijk spelen hebben deze week vrijaf. Na de prima prestatie vorige week te gen O.S.C. in A'dam, nu een dito pres tatie tegen weer een A'damse club. Te gen deze wedstrijd werd opgezien. In de le min. kreeg AMC/Niloc onte recht een strafworp mee, maar deze 0-1 stand zou de enige keer blijven dat Niloc voor zou staan. In de 4e min. scoorde Ria Pothoven gelijk, en 1 min. later werd het 2-1 nadat Thea Brunt de op de cirkel vrijstaande Ria v. Duuren aanspeelde, deze benutte de kans goed. Even kwam Niloc nog terug, via een break werd het 2-2. Maar in dezelfde min. nam BDC alweer een voorsprong met een lobje van Ria v. Duuren. Het werd 4-2 door Astrid Wijnhof in de 12e min., waarna in de 13e min. Thea Brunt goed doorging op de cirkel en voor 5-2 zorgde. De Soester dames gingen goed door en in de 17 en 19e min. zorgden Ria v. Duuren en Ada v. Hal voor een grotere voorsprong (7-2). Voor de rust scoort Niloc haar 3e doel punt. In de 2e helft wordt het eerst nog 7-4, na een snelle break. In de 9e min. krijgt Ni loc een strafworp te nemen, maar Anita ren. BDC loopt ook nu weer verder weg, via een slim doelpunt van Ria v. Duuren, en na goed doorgaan van An ke Pronk wordt het 9-4. Vlak voor het eindsignaal krijgt Niloc nog een straf worp te nemen, en bepaalt de eindstand op 9-5. Volgende week kan de Soester ploeg vrijuit spelen in de uitwedstrijd tegen N.E.A. in Ouderkerk a/d Amstel. Zowel het tweede meisjes als jongens aspiranten team van Smeeing/BDC speelden afgelopen zondag zeer doel treffend tegen hun tegenstanders. Het meisjes-team won met 22-4 van DWSM en de jongens maakten korte metten met LHV (21-7). Het meisjes-aspiranten team had deze zondag geen kind aan DWSM, dat enig zins gehandicapt was doordat het maar 5 speelsters in het veld kon brengen. Desalniettemin speelde Smeeing/BDC een klasse beter. Fel in de aanval, terwijl verdedigend een solide partij handbal werd ge speeld. Via een 11-3 ruststand, waarin talloze break-outs werden gelopen, werd DWSM naar een gedecideerde nederlaag gespeeld. Het jongens-aspiranten team zorgde ervoor dat het in de race om het kam pioenschap blijft. Op dit moment heeft het team twee punten voorsprong op UDSV. Met dit gegeven op de achter grond kan het belangrijk zijn om veel doelpunten te scoren. Dat dit ook mo gelijk was, bewees het team tegen het Leusdense LHV. Fanatiek werd de te genstander geattaqeerd. Geen moment werd de gelegenheid gegeven on in het spel te komen.Het was dan ook niet ver wonderlijk dat via een 11-3 ruststand een 22-7 uitslag werd bereikt. Vermel denswaard was deze handbalzondag nog dat het welpen-team van Smeeing/ BDC voor de tweede achtereenvolgen de maal een gelijkspel wist te behalen. Opmerkelijk omdat het nog zeer jonge team (7-8 jaar) bijna elke zondag tegen negenjarigen moet optornen. Tegen Hms/Achilles werd het 2-2. 1 maart: groot carnavalsfeest, aanvang 11.00 uur; kosten f 5,-. Open voor ie dereen. Behendigheidsritten ed. 8 maart: springwedstrijden georgani seerd door PCE, plus bingo. Alleen voor leden van Manege Eldorado. 15 maart: dressuurwedstrijden open voor iedereen, B5-B7-L9-L11, kosten f 10,-. 22 maart.buitenrit open voor ieder een,pl.m.15.00 uur 29 maart:dressuurwedstrijden georga niseerd door de Stichtse Rij- en Jacht- vereniging voor punten. 12 apnl: uitvoering Eemruiters (gehan dicapte kinderen) aanvang 12 uur. 5 april samengestelde wedstrijden georganiseerd door PCE. Alleen voor leden Manege Eldorado. 20 april :Puzzelrit/eieren zoeken op po ny/ paard. Open voor iedereen. 26 april:spelletjesdag en speurtocht georganiseerd door PCE. Alleen voor leden van Manege Eldorado. Hieronder de tussenstand na 3 spel- avonden waarop gespeeld wordt om de "Bondsspaarbank Wisseltrofee", be schikbaar gesteld door het Bondsspaar bank-filiaal "Overhees": 1. B. van Kleef 2. W. Ruizendaal 3. S. van Ginkel 4. J. v.d. Blink 5. M. Spronk 6. R. Westra 7. K. Lafeber 8. C. de Heus 9. J. v. Slooten 10. S. Lezer Uitslagen jeugdbowling gespeeld op vrijdagavond 13 februari Stars-Gemini: 3-2 Spes-Puppies: 5-0 Champions-Lucky Strike: 1-4 Jaarvergadering Soester Bowling Bond Op 4 maart houden de Soester Bowling Bond De Borg en de Vereniging vrien den SBB een jaarlijkse ledenvergade ring voor hun gezamenlijke leden. Naast uiteraard de jaarlijkse verant woording en de begroting voor het ko mende boekjaar zullen in deze vergade ring de notarieel opgemaakte statuten van de WSBB ter goedkeuring wor den voorgelegd aan de ledenvergade ring. De jaarvergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in De Vijverhof aan de Klarinet. De vergadering is slechts toegankelijk voor leden. De laatste indoorwedstrijd van deze winter werd door de King's Road Ri ders gereden in Lisse bij de F.C.V. De Bollenstreek. De baan was opgebouwd in een grote bloembollenhal met een betonvloer, de bulten en een kombocht waren opgezet in hout. Drie rijders be reikten de finale. Dennis Krol kwam in de open klasse op een 3e plaats en in de juniorklasse op een le plaats. Patrick van Lemel werd in de open klasse uitge schakeld en kwam in de junioren klasse net niet in anmeiKing voor een beker, hij werd 4e. Het nieuwe lid Bennie Ha gen behaalde in de finale een 7e plaats. Rudy Krol, Mare de Schilfart en Ray- mond van Lemel vielen uit in de man ches. De Powder Puffs Monique de Schilfart en Jessica v.d. Wolk bereikten resp. een 6e en 5e plaats. Expert Robin v.d Wolk behaalde de 3e plaats in de manches. UITSLAGEN: Jongens Pupillen Voice - BDC Aspiranten 2 BDC - IHV Meisjes Pupillen 1 BDC-HMS Aspiranten 1 HMS-BDC Aspiranten 2 BDC - DWSM Junioren 1 Laren - BDC Junioren 2 Nederhorst - BDC Jongens/Meisjes Welpen HMS-BDC 13-14 22-7 6-16 11-9 22-4 6-17 3-25 2-2 Op vrijdag 6 maart 1987 organiseert de Warmbloed Paardenfokvereniging "Eemland" uit Soest haar jaarlijks te rugkerende hengstenshow. De show wordt dit jaar voor de twaalfde keer georganiseerd en is elk jaar weer een succes. Ook dit jaar zal de hengsten show gehouden worden bij de Landelij ke Rijvereniging en Ponyclub "De Gouden Adelaar" in de manege "Het Adelaarsnest" aan de Kronkels te Bun schoten. In 1986 namen ruim 40 hengsten aan de show deel. Ook dit jaar belooft het een ware happening te worden. Vele heng- stenhouders hebben hun medewerking toegezegd. Dit jaar is weer gezocht naar een grote verscheidenheid aan hengsten van zo wel het type tuigpaard als het type rij paard. Ook diverse ponyhengsten zul len aan de show deelnemen. Enkele hengsten zullen zowel in het tuig als on der het zadel getoond worden. De show begint om 19.30 uur. De toe gang is gratis, het geheel wordt omlijst met deskundig commentaar. Indien men meer informatie wil over een hengst die die avond aan de show deelneemt, dan kan dat. De heren hengstenhouders zijn gaarne bereid de nodige informatie te verstrekken, hetzij mondeling, hetzij door middel van fol ders. Evenals voorgaande jaren werden di rect na afloop van de kompetitie de clubkampioenschappen van de Bad mintonvereniging Soesterberg ge speeld. De technische commissie heeft handen vol werk gehad om alles voor elkaar te krijgen. Dat is weer prima ge lukt. Er waren 70 deelnemers verdeeld in 3 groepen. Groep 1 bestond uit kompeti tiespelers, groep 2 uit recreanten en groep 3 uit beginners. Deze 70 mensen hebben in 1 week het hele programma afgewerkt, zodat afge lopen zondag alle finales gespeeld kon den worden. In groep 1 werd zoals verwacht gewon nen door Rob Stomp bij de heren en door Claudine Schüssler bij de dames. De mix was voor het 4e jaar voor Rob Stomp en Leonie Welting. De laatste wom met Til Stomp ook de damesdub- bel. De prijs voor de herendubbel ging naar de heren van team 2; Roy van Ge stel en Sjef Govers. Bij de recreanten in groep 2 bleven de prijzen in één familie, bij de heren won Edwin Wasch terwijl zijn zusje Mauren bij de dames met de eer ging strijken. In groep 3 streden de beginners met daaraan toegevoegd enkele jeugdle den. De prijzen hier gingen dan ook naar 2 van de jeugdleden. Bij de heren Fred van Schoonhoven en bij de dames naar Wendy Huurdeman. Om half zes kreeg iedereen zijn prijzen uitgereikt tijdens een gezellig samenzijn in de kantine van de Bunt. De clubkampioenschappen van de se nioren zijn achter de rug maar de vol gende evenementen zijn alweer in voor bereiding. Voor de jeugd worden er ie dere zaterdagmorgen de voorrondes van de clubkampioenschappen jeugd gehouden terwijl deze afgesloten wor den met de finales op zondag 22 maart a.s. Het volgende op stapel voor de senio ren is de bamintonuitwisseling van alle Soesterbergse sportverenigingen op zondag 29 maart in de Bunt te Soest waar toeschouwers zoals gewoonlijk weer van harte welkom zijn. Voor in lichtingen over deze toernooien kunt u terecht bij het Badsosecretariaat, tel. 03463-1915.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15