Super 8 Kodak p.st. 28,50 3 stuks 75?° Agfa p.st. 19,00 3 stuks 49?° uon ©//GD Strëter SLAGROOMSTUKJE OLIEBOLLEN f)90 Maison S - KLEURENFILMS VOOR EEN KROKUSPRIJS - KLEURENFILMS VOOR EEN KROKUSPRIJS - KL AGFA S - KLEURENFILMS VOOR EEN KROKUSPRIJS - KLEURENFILMS VOOR EEN KROKUSPRIJS - KL verkoPSi^- Zaterdag Banketbakkerij "J0SEF MALER MUSIKANTEN" Veel belangstelling voor Amnesty-middag in de Vijverhof WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT MAXI 24 3 foto-film-video -J computer/ Alle scholen nu voorzien van computer Bang&Olufsen j§ van Schoemaker SCllOCIIISlkCB* Rectificatie Karnavalskrant Makelaardij o.g. Bel Strater 02155-16151 van 9.50 /i/O voorm u Per stukm 10 voor Burgemeester Scholten roept Soest op tot steun Jaap Roëll bij 'Progressief Soest' Jaar van het Milieu in 'Proest' Na aanrijding doorgereden Het fijne komt van de banketbakker Politie gaat scherp letten op 'leesbare' kentekens De Soester Duinen Bruidstaart 'meesterstuk' van banketbakker Yerkley 'Scheve' auto van de weg gehaald Inbraak in snackbar Op verzoek raad College trekt opmerkingen over kampeerterrein voorlopig in IR GOLD 100 of 200 COLOR AGFA XR 100-i voor kleurenfoto's 12 3 opnamen 6,50 2 st. 11,25 24 3 opnamen 8,95 2 st. 16,00 36 opnamen 9,90 2 st. 18,00 AGFA CT100 nieuwe diafilm, 36 opn., excl. ontw. Per stuk 13,952 st. 24,50 24 3 opnamenp. st. 9,95 KODACÖD Voor nog briljanter kleurenfoto's 12 opnamen 24 opnamen 36 opnamen Gold 100 p.st. 9,25 2 st. 17,00 p.st. 11,50 2st. 21,00 p.st.14,75 2 st. 26,00 Gold 200 p.st. 9,50 2 st. 17,00 p.st.13,00 2 st. 23,00 p.st. 16,50 2 st. 29,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 De Soester Zakenkring heeft besloten nog eens vij f computers ter beschikking te stellen voor de scholen in Soest en Soesterberg. Op één na krijgen daardoor alle basisscholen en de scholen voor speciaal onderwijs een dergelijk apparaat in huis. Het College van B. W. heeft in vervolg daarop het besluit genomen zelf de laatste computer beschikbaar te stellen, waarmee de zaak helemaal compleet is. Het College is van plan bij de behandeling van de voorjaarsnota te bekijken of er voldoende financiële ruimte is voor de aanschaf van de bijbehorende prin ters. De Deense wxmgevets van beelden geluid x' 'n klasse apparaat bij 'n topdealer Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV, videoen stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Ondanks alle zorg van uitgever en karnavalsvereniging zijn er in de vorige week verspreide 'Knollenkrant' enige foutjes blijven staan. Zo is het Karnaval 60+ niet öp 2 februari maar 2 maart. Het feest op de zondag daarvoor is dan ook op 1 maart. Maar wellicht dat U dat zelf ook wel begreep. Die zondagavond zal de disco worden verzorgd door Henk Schouten en door niemand anders. Henk weet wel weg met de schijven. De voorverkoop voor leden is anders dan in andere jaren NIET bij de fam. v. Steen ondergebracht. Wel bij de fam. Beijer, Beukenlaan 7! Aanvullend het volgende: De kaartverkoop gaat erg hard, zeker voor de zaterdagavond. Dan zal wat later op de avond de enige echte en onvervalste Koos Alberts optreden. Voor de zaterdagavond in het bijzonder is voorverkoop aanbevolen. Bij 600 man/vrouw is de zaal vol en worden er geen kaarten meer verkocht. Als U tussendoor nog in Bos en Duin komt, kunt U ook daar kaarten in de voorverkoop krijgen. Burg. Grothestraat 35 Soest. Stortkoker in brand In samenwerking met het PPR-aktie- centrum Baarn organiseert de PPR- Soest op dinsdagavond 3 maart a.s. een politiek café in het kader van de komende Statenverkiezingen. Eén van de gastsprekers in "Proest" - in café De Rode Haan, Birkstraat 32 - is de PPR-lijsttrekker voor de Utrechtse Statenverkiezingen Jaap Roëll. Onderwerp van discussie is de provin ciale taak in een aantal milieu-aangele genheden, zoals de overbemesting op de Eng, de bescherming van het land schap, het beheer van de Eem, etc. Het onderwerp is gekozen in verband met het Europese Jaar van het Milieu, dat van maart '87 tot maart '88 wordt ge houden. De tweede gastspreker in Soest is Theo Wants uit Amsterdam, medewerker van de Vereniging Milieudefensie, die informatie verstrekt over het geschei den ophalen van chemisch afval, waar over de gemeente Soest een notitie heeft toegezegd. Ook hij zal zijn mening geven over de recente, gemeentelijke notitie chemische onkruidbestrijding. Jan Visser (vierde op de PPR-kandida- tenlijst voor de verkiezingen) hierover: "Als de eerste aanzet tot het achterwege laten van chemische onkruidbestrijding 90.000 gulden moet kosten, is dat zondegeld. Onkruid bestaat niet, alleen onder de mensen. Laten ze het geld maar gebruiken voor vandalismebe strijding en morgen gewoon ophouden met spuiten. Dat moet goedkoper zijn." De derde gastspreker op 3 maart in "Proest" is Ad van den Herik, voorzit ter van de IVN-afdeling Soest, die zijn mening geeft over het jachtrecht in deze streek. Hierover verschijnt eveneens een gemeentelijke notitie. Tenslotte is aanwezig Karei de Lange, de "Retoerboer" uit Baarn, die zijn ac tiviteiten ook tot Soest wil gaan uitbrei den. "Proest", als vanouds in De Rode Haan, is voor iedereen vrij toeganke lijk. Aanvang 20.00 uur. De heer P.V. uit Soest ontdekte vorige week dat zijn auto, die geparkeerd had gestaan aan de Eigendomweg, door een onbekende automobilist was aangere den en beschadigd. Hij was inmiddels met zijn auto naar huis gereden, waar hij de volgende ochtend laksporen en de "afdruk" van een bumper constateerde. Hij deed aangifte bij de politie. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 76 3761 CH SOESTDIJK TELEFOON 12823 ONZE SPECIALITEIT: LANGE SOESTERS Met ingang van deze week zal de Soester politie scherper gaan letten op de leesbaarheid van de kentekenplaten van auto's en motorfietsen. De laatste tijd wordt steeds vaker geconstateerd dat de nummers daarvan niet of nauwelijks te lezen zijn. De eigenaars/bestuurders moeten in dat geval rekening houden met een proces-verbaal. Hëtzèlfde geldt voor de aanwezigheid van het nieuwe deel III (1987), dat sinds 1 februari op de voorruit van auto's moet zijn aangebracht. Ook daaraan zal de politie in de komende periode extra aandacht besteden. SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN Wie dezer dagen over de Van Weede straat loopt en voor een altijd feestelij ke aanleiding even binnenstapt bij de bekende banketbakkerij Maison Ver kley op nummer 76 zal 'm niet ont gaan: de fraaie, vijf etages hoge bruidstaart in de etalage. De taart is door de heer Verkley zelf met liefde en vakmanschap gemaakt en ziet er dan ook uit "om zó in te bijten". Deze en de komende weken staan bij de Nederlandse banketbakkerij helemaal in het teken van de bruidstaart, een fe nomeen dat een paar jaar geleden nog een beetje op de terugweg leek, maar dat momenteel, zoals de heer Verkley zegt, weer helemaal 'in' is. De grote bruidstaart die bij de banketbakkerij aan de Van Weedestraat de aandacht trekt is er een schitterend voorbeeld van. Een foto ervan siert ook een folder die de Soester uitgever van het fraaie "bruidsblad" Bruid Bruidegom liet maken en die landelijk door de banket bakkers wordt verspreid. In die folder staat allerlei wetenswaardigs over bruidstaarten, de vervaardiging ervan, de smaak en de rol die de taart speelt op de dag die voor tallozen het hoogtepunt van hun leven is. Verder bevat de folder interessante informatie over bruidssui kers, petit fours, patit glacé, bonbons, hartige koekjes en borrelhapjes, spe ciaal voor de bruiloft. Banketbakker C. J. Verkley steekt uiter aard, zoals hij zegt, wel "een paar uur tjes" in het totstandbrengen van dit "meesterstuk". Voor een taart van vijf verdiepingen draait hij zijn hand nau welijks om, lijkt het, maar alleen insi ders hebben enig idee van het geduld en de moeite die nodig zijn om tot zo'n fraai resultaat te komen. "We verkopen er steeds meer," aldus de heer Verkïey, "en niet alleen in Soest, want we krijgen bestellingen uit de hele regio." Tot 12 maart blijft de bruidstaarten-ac tie van de Nederlandse banketbakkers duren. Tot die tijd zal de taart ook bij Maison Verkley nog wel te bewonderen zijn. Daarna zal hij helaas het veld moe ten ruimen, omdat de Paasdagen zich weer aankondigen en ook daaraan in de etalage de nodige aandacht besteed zal worden. De brandweer moest vorige week uit rukken voor een brandje in een stortko ker van een flatgebouw aan de Smits- weg. Een voorbijganger had rook naar buiten zien komen. Vermoedelijk heb ben onbekenden er brandend afval in gegooid. De brandweer bluste het vuur. Op de Amersfoortsestraat ontdekte de politie vorige week een personenwagen die nogal "scheef' over de weg reed. Bij onderzoek bleek de vering een breuk te vertonen, waardoor bovendien ook een wiel te ver was afgesleten. Het kente kenbewijs werd voorlopig ingenomen totdat de eigenaar de zaak heeft laten repareren. De bestuurder, de 25-jarige A.F. uit Amersfoort, kreeg een proces verbaal. Onbekenden hebben vorige week inge broken in de snackbar bij de NS-over- weg in Soestduinen. Via een wc- raampje kwam men het gebouwtje bin nen. De buit bestond uit 350 gulden, 28 pakjes shag, 70 pakjes sigaretten en drie dozen snoep. Bovendien ontstond er schade aan de diepvries-snacks, omdat de daders ook de stekker van de vries kist uit het stopkontakt bleken te heb ben gehaald. De eigenares, mevrouw B.v.d.P. uit Maarssenbroek, deed aan gifte bij de politie. Onze Egerlanderkapel speelt weer voor U. Een wervelende show, gezellig dansen, een goed glas wijn en genieten van de onvolprezen Oosterijkse keuken 7 maart, 21 maart, 4 april. Prijs f 42,50 p.p. Voor reserveringen: 02155-12739. Amnesty-voorzitter Jac. Martens be dankt de heer Engström van Infoscan (r.) voorde 'mobiele expositie'. De grote zaal van het dienstencentrum de Vijverhof in Overhees was zondag middag zeer goed gevuld met belang stellenden voor de theater- en muziek- middag die Amnesty-Soest had geor ganiseerd als een wat late bijdrage aan het 25-jarig bestaan van de internatio nale mensenrechten-organisatie. Dat stelde ook burgemeester P. Scholten vast bij de officiële opening van het evenement. "Een volle bak, en dat op een regenachtige zondag. Kennelijk is er wat te melden." De burgemeester ging in zijn toespraak, na een kort welkomstwoord door Am nesty-voorzitter Jac. Martens, wat dieper in op de achtergronden van het werk van Ainnesty International, waar van hij constateerde dat het aantal le den in Soest in een jaar tijds is gegroeid van 270 naar 370. Opvallend noemde hij het ook dat van de 500.000 leden wereldwijd er zo'n 100.000 uit Neder land afkomstig zijn. Hij hoopte dat ook Soest aan een verdere uitgroei zijn steentje zou kunnen bijdragen en riep de bevolking op het werk te steunen van deze levende organisatie "van mensen die zich zorgen maken over gewetens gevangenen waar ook ter wereld". Als een van de sleutels tot het succes van Amnesty noemde de heer Scholten het feit dat de organisatie zich richt op de individu. "Het gaat niet om structu ren of staatsvormen, maar om men sen." In dat verband noemde hij het rechtstreeks kontakt van mens tot mens van groot belang, "want aan de basis ge beurt 't". "Amnesty verricht heel menselijk werk, met gebruikmaking van simpele midde len," aldus de burgemeester. "Zij maakt gebruik van de waarheid en die is niet tegen te houden. Het succes moet ook een aansporing zijn om door te gaan." Scholten stelde vast dat er in 128 landen iets mis is met de mensenrechten, maar richtte vooral de aandacht op Rusland. "Daar gebeurt iets bijzonders - een re volutie, want zo durf ik het wel te noe men." Hij wekte Amnesty op nog direc ter in te spelen op de jongste ontwikke lingen in de Sovjet-Unie. "Het Westen moet ook duidelijk laten weten dat het die ontwikkeling apprecieert en niet doen alsf er niets aan de hand is." 'Kostbaar' Het leek hem een goede zaak de ontsta- •ne "ruimte te pakken" om nog meer persoonlijke kontakten met Rusland te leggen, bijvoorbeeld door vakanties. "Hier ligt voor iedereen een enorme taak, die we niet aan de politiek moeten overlaten." De persoonlijke gericht heid waarmee Amnesty haar werk ver richt noemde Scholten "kostbaar". "Hou dat vast, diep dat uit, en ga daar mee door." De heer Engström van het Soester be drijf Infoscan bood vervolgens een mo biel expositiesysteem aan. Hij noemde het werk van Amnesty "erg belangrijk" en hoopte dat het geschenk zou bijdra gen aan een verdere groei van de orga nisatie. De "display" bood hij aan om daarbij te helpen, omdat de "bood schap" van Amnesty daarmee nog dui delijker over te brengen is. Amnesty-voorzitter Jac. Martens stel de verheugd vast dat ook nu hef Soester bedrijfsleven Amnesty ondersteunt en noemde het geschenk een uitzonderlijk initiatief, ontstaan uit de eigen betrok kenheid van de familie Engström, waarna de heer H. Blok het systeem de monstreerde met teksten die doel en werkwijze van Amnesty verduidelijk ten. De gasten konden vervolgens getuige zijn van een optreden van de Purme- rendse theatergroep van Amnesty, die het 25-jarig bestaan van de organisatie onderstreepten met een indringend programma van teksten en liedjes on der de titel "Hoezo verbaasd?" - een verbazing die vooral betrekking heeft op de wrange tegenstelling tussen het jubileum en de voort-durende schen ding van de mensenrechten overal ter wereld. Na de pauze, waarin de gasten een ex positie van kleurenfoto's uit de slop penwijken van Santiago (Chili) konden bekijken, gemaakt door R. Kwant, volgde nog een muzikaal optreden van het Chileens Tan Buru-kwartet. Am nesty-Soest kon na afloop terugkijken op een geslaagd, goed bezocht evene ment. In de toelichting bij het raadsvoorstel voor de nieuwe kampeerverordening zullen de opmerkingen over het voort bestaan van het gemeentelijk kam peerterrein alsnog worden geschrapt. Dat bleek vorige week na een - volgens burgemeester Scholten "schimmige" - discussie in de gemeenteraad, waar met name Jan Visser (Progressief Soest) zich ergerde aan het feit dat de gewraakte passages nog altijd in het voorstel stonden. Visser wees er, met kennelijke instem ming van zowat de rest van de raad, op dat in de commissie Ruimtelijke Orde ning al duidelijk was gemaakt dat elke "koppeling" van de verordening met de toekomst van het kampeerterrein uit den boze was. "Wie schetst mijn verba zing nu ik zie dat het College vasthoudt aan die tekst?", aldus Visser. Wethouder Plomp liet weten dat hij in de commissievergadering al de indruk had gekregen dat de raad het er "raad- breed" mee eens zou zijn als de passage werd geschrapt. "Als nu blijkt dat dat ook werkelijk zo is zou het College de tekst moeten aanpassen," vond hij. "En waarom is het dan blijven staan?" wilde Visser weten. "Of is dat een kwes tie van doordrammen van andere leden van het College?" Burgemeester Scholten maakte een eind aan de discussie en beloofde de tekst alsnog aan te passen. "Omdat u het zo graag wilt doen we dat," liet hij enigszins geprikkeld weten.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3