Schoeman aJII TRAMEI STUDIEBEGELEIDING 'Kantje boord' bij raadsbesluit over illegaal terras Knollentuin id'Oude Enghel ...kom eens met Schoeman praten! 39?° Huiswerkbegeleiding Bijlessen (alle vakken) Tentamenbegeleiding BEL: 02155 -1 70 89 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Woensdag 18 maart: o Verkiezingen Provinciale Staten de bruto- DeSoester Duinen vraagt uw aandacht; voor Voorstel haalt 't met 13 tegen 12 stemmen SOESTER COURANT T-SHIRTS 19?° vrijetijdskleding Soest 50 jaar geleden 26 Februari 1937 Het Rosarium Een ware plaag Verlichting VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil., hal, douche- kam. met v.w. woonkam., keuk., bijkeuk., 2 sl.kam. m. balkon (vrij). service kosten f 275,- p.m. Koopsom 159.000,-. ken met koelkast, vrieskast, in gebouwde kookplaat, vaatwas- mach.; verd.: zeer grote badka mer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting wasmachi ne en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: apar te c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu- Een NVM-makelaar. Waarom zou u met minder doen PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig geleden appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mer met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f 379,— p.m. Koopsom f 250.000,—. k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden, Tiel en Veenendaal De Provinciale Staten zijn de eigenlijke volksvertegenwoordigers in de provin cie. Zij worden eenmaal in de vier jaar gekozen door de kiesgerechtigde inwo ners van de provincie. Iedereen die op wooensdag 18 maart 18 jaar of ouder is, het Nederlandschap bezit en niet om een of andere reden is uitgesloten van het kiesrecht, krijgt een uitnodiging in de bus om zijn of haar stem uit te brengen. In tegenstelling to de gemeenteraadsverkiezingen mogen buitenlanders niet aan de Provinciale Statenverkiezingen meedoen. De Provinciale Staten kiezen uit hun midden de Gedeputeerde Staten. De Commissaris van de Koningin, die door de Kroon wordt benoemd, is voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten. Dit is een dagtaak. Omdat de Provinciale Staten maar enkele keren per jaar bijeenkomen, komen de meeste bestuurszaken voor rekening van Gedeputeerde Staten. Het gaat hier om zaken als milieubeheer, energievoorziening en landschapsbeheer. Bo vendien zijn er wetten die aan Gedeputeerde Staten opdrachten geven. Zo heeft de provincie een belangrijke taak bij de indeling en de bestemming van de beschikbare ruimte in ons land. Ook een taak van de Provinciale Staten is het kiezen van de leden voor de Eerste Kamer. Een ander kan voor u stemmen Er zijn meerdere mogelijkheden om 18 maart Uw stem uit te brengen, ook als u verhinderd bent.De makkelijkste weg is een ander te machtigen. Daarbij maakt het verschil of degene die voor u gaat stemmen in hetzelfde stemdistrict woont of elders. U kunt dat zien aan het nummer op de oproepingskaart. Volmacht in het district: U kunt elke persoon, die in hetzelfde stemlokaal als U moet gaan stemmen, machtigen om ook Uw stem daar uit te brengen. Op de voorzijde van de oproe pingskaart moet U dan Uw naam invullen en de naam van degene die voor U gaat stemmen.U moet beide een handtekening plaatsen. Degene die voor U gaat stemmen neemt Uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook Uw stem uit. Dit is de meest eenvoudi ge wijze, zonder tussenkomst van de gemeente. Bovendien is deze manier van volmacht geven niet aan een termijn gebonden. Volmacht buiten district: Ook kunt U een andere kiezer, die buiten Uw stemdistrict woont, machtigen Uw stem uit te brengen. Bij de afdeling Bevolking, Van Weedestraat 35, en bij de Hulpsecretarie Soes- terberg, kunt U een volmachtformulier halen. U moet daarop Uw gegevens en de gegevens van degene die voor U gaat stemmen invullen. U ondertekent bei den het formulier, waarna het wordt teruggezonden aan afdeling Bevolking. Het formulier moet uiterlijk op 4 maart 1987 bij de afdeling Bevolking zijn ontvangen. Vervolgens wordt aan degene die voor U gaat stemmen, een volmachtlegiti- matiekaart gezonden, waarmee hij of zij Uw stem kan uitbrengen in elk stem bureau. Voor de Provinciale Staten is dat alleen mogelijk binnen de provincie Utrecht. Degene die voor U gaat stemmen mag niet meer dan twee machtigin gen aannemen. Zelf stemmen in een andere gemeente Het kan voorkomen dat U in de plaats waar U werkt of tijdelijk verblijft, aan de stemming wilt deelnemen. In zo,n geval kunt U een kiezerslegitimatiekaart aanvragen. Deze kaart is geldig in alle stembureaus in de provincie Utrecht. Tot 5 dagen voor de dag der stemming kunt U met Uw oproepingskaart naar de afdeling Bevolking, Van Weedestraat 35, of naar de hulpsecretarie Soester- berg gaan, om Uw oproepingskaart te laten omzetten in een kiezerslegitima tiekaart. Dit kan alleen bij de gemeente waarvan U de oproepingskaart heeft ontvangen. U kunt ook een volmachtfformulier halen bij beide instanties. Na invulling en ondertekening moet dit formulier, samen met de oproepingskaart, weer wor den opgestuurd naar de afdeling verkiezingen. Het formulier moet uiterlijk op 4 maart 1987 bij genoemde afdelingen zijn ontvangen. Een uitgegeven kiezer- legitimatiekaart kan na verlies niet worden vervangen. Verhuizing Als u na Soest bent vertrokken, de kiezers van deze gemeente. U zult dus op 18 maart nog in de gemeente Soest aan de stemming moeten deelnemen, tenzij U gebruik maakt van de bevoegdheid te stemmen in een stembureau naar keuze (binnen de provincie Utrecht). Daartoe moet U uiter lijk op 4 maart 1987 een verzoekschrift indienen bij de burgemeester van Soest. Formulieren zijn bij elke gemeente kosteloos verkrijgbaar. Wanneer U de op roepingskaart reeds hebt ontvangen dient U deze mee te zenden. Nadere inlichtingen bij de afdeling Bevolking, tel. 93471. i de dag van de kandidaatstelling (3 februari 1987) uit de gemeente :nt vertrokken, behoort U voor de komende verkiezingen nog wel tot Hl RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155 -12739 Vragenformulier gezondheidszorgsituatie Ten behoeve van de beleidsvoorberei ding en -planning wil de commissie Ge zondheidszorg een zo goed mogelijk beeld krijgen in de gezondheidszorgsi tuatie in de gemeente Soest. Daartoe is een vragenformulier gezonden aan de beroepsbeoefenaren en instellingen op het terrein van gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening, aan vrijwilligersorganisaties en aan perso nen, werkzaam in het informele circuit van de gezondheidszorg en maatschap pelijke dienstverlening. Personen en/of instellingen die het vra genformulier nog niet hebben toege zonden gekregen, zijn niet bekend in de gemeentelijke administratie. Zij kun nen zich vervoegen bij het secretariaat van de commissie, Prins Hendriklaan la, tel. 93533. Commissievergaderingen Maandag 9 maart: taakgroep Sociaal- Cultureel Werk Agenda o.a. verzekering vrijwilligers; commissie welzijnsplanning; welzijns- plan 1987-1990; uiteenzetting warme maaltijden (bij afwezigheid uiteenzet ting peuterspeelzaalwerk; le concept welzijnsplan 1988/1991. Maandag 2 maart: commissie Minder heden Agenda o.a. evaluatie n.a.v. werkplan 1986; verslag werkgroep "huisartsen- overleg"; bespreken le concept werk plan/programma 1988. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. De aanvang is 20.00 uur. De stukken die betrekking hebben op de vergade ringen liggen ter inzage in het INFOr- matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Commissie Ouderenbeleid Door de gemeenteraad is onlangs be sloten tot het instellen van een commis sie ouderenbeleid (ook wel ouderen- of seniorenraad genaamd). Op grond van de daarvoor vastgestelde verordening is de samenstelling als volgt: - een onafhankelijk voorzitter; - twee leden op voordracht van de A.N.B.O.; - twee leden op voordracht van de K.B.O.; - twee leden op voordracht van de P. C.O.B.; - twee gekwalificeerde leden. Inzake de onafhankelijke voorzitter en de leden van de ouderenbonden is overeenstemming bereikt. In nauw overleg met de ouderenbonden is de ge meente op zoek naar twee gekwalifi ceerde leden voor deze commissie. Aan deze leden worden enige minimale eisen gesteld, n.1. zij dienen bij voorkeur geen lid te zijn van de ouderenbonden; zij moeten de leeftijd van 50 jaar heb ben bereikt; zij moeten in de gemeente Soest woonachtig zijn; op grond van persoonlijke kwalitei ten wordt verwacht,dat zij een goede bijdrage kunnen leveren aan het func tioneren van de commissie. Wie op grond van het voorgaande be langstelling heeft voor het lidmaat schap van deze commissie en aan de ge stelde eisen denkt te kunnen voldoen wordt verzocht een schriftelijke reaktie vóór 11 maart 1987 te zenden aan: Ge meente Soest, t.a.v. de commissie Ou derenbeleid, p/a Prins Hendriklaan la, 3761 DS Soest. Met betrekking tot eventuele vragen kan men zich wenden tot dhr. Gerth (afdeling welzijn gemeentesecretarie), tel. 93533. Deze week in Soest 1 maart: Pijnenburgcross (A.V. Pijnen burg) 1 maart: T.A.P.A.-competitie (R.T.V. Tempo), circuit industrieterrein van 8.00 - 13.00 uur. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten. bekend, dat op dinsdag 24 maart Eigenaar Bob Sluis van bar-eetcafé "de Knollentuin" aan de Burgemees ter Grothestraat slaakte vorige week donderdagavond in het Griftland Col lege een zucht die misschien wel op het omstreden overdekte terras achter zijn établissement te horen was. Met de kleinst mogelijke meerderheid steun de de gemeenteraad - waarvan Sluis de capriolen geïnteresseerd vanaf de tribune gadesloeg - het voorstel van de commissie voor de beroepschriften om de "illegale" overkapping van het terras voorlopig toe te staan: 13 tegen 12 stemmen! Het scheelde nauwelijks een haar of Sluis zou opnieuw in beroep hebben moeten gaan om via een AROB-proce- dure alsnog zijn zin te krijgen. Dat leed wordt hem bespaard, en vandaar dat zijn opluchting merkbaar was, omdat de beraadslaging in de gemeenteraad even tégen hem leek uit te pakken. Ver schillende fracties maakten duidelijk niet in de geringste mate waardering te hebben voor de wijze waarop Sluis, zonder bouwvergunning, toch zijn gang was gegaan. Met name het CDA voel de, bij monde van fractievoorzitter Kees Verheus, niets voor het voorstel van de beroepscommissie, die Sluis ge deeltelijk gelijk had gegeven en voor stelde een "voorbereidingsbesluit" te nemen voor het gebied van het terras. Op die manier kan de overkapping als nog worden "gelegaliseerd". Keerpunt Volgens Verheus was er sprake van een "keerpunt" in het ruimtelijke orde ningsbeleid van Soest. "Het College heeft terecht geweigerd een bouwver gunning af te geven, want eik andere besluit zou in strijd zijn met de wet." Dat keerpunt, aldus Verheus, liet de weg open voor herhaling. "Wat moet de burger ervan denken, die zijn aanvraag geweigerd ziet omdat zijn dakkapel dan weer iets te hoog of iets de breed uit valt? Als de raad dit voorstel volgt kan dat vérstrekkende consequenties heb ben." Verheus stelde met overduidelijk mis noegen vast dat het afbreken van een il- bouwwerk kennelijk onmogelijk is geworden en wilde van het College nog wel eens horen waarom er niet was ingegrepen toen de clandestiene bouw destijds was voortgezet. "Dit is toch te gek om los te lopen?" Jan Visser (Progressief Soest) deed er nog een schepje op door openlijk twij fels te uiten over de "goede trouw" van Sluis, die uit ambtelijke en politieke kring de indruk had gekregen dat de bouw niet op bezwaren zou stuiten. Welke geruchten, en van wie afkom stig? wilde Visser weten. Wet opzij zetten? Hij brak de staf över de raadsleden die in de commissie R.O. wél, en in de be roepscommissie enige tijd later niet te gen Sluis' optreden hun stem hadden verheven. "Wat moet Soest daarvan denken? Kun je de wet hier dus gewoon opzij zetten? Andere burgers hebben het lef of de centen niet om zulke risi co's te nemen." Visser vond mét Ver- om 16.30 uur in de commissiekamer van de gemeentesecretarie (bijgebouw achter gemeentehuis), Steenhoffstraat 4, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waar in de volgende zaak aan de orde komt: een beroepschrift, d.d. 21 januari 1987,van het bestuur van het Instituut ter ondersteuning van sociaal-culturele aktiviteiten (IOSKA) en gericht tegen het besluit van Burgemeester en Wet houders van Soest van 14 januari 1987, houdende afwijzing van het door het IOSKA ingediende verzoek om subsi die. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. Machinefabriek A. van der Horst, Dorresteinweg 58, voor het oprichten en in werking hebben van een metaal bewerkingsinrichting op het perceel Kostverlorenweg 3C; b. Mevr. D. C. Petrucelli-van Vliet, Soesterbergsestraat 20A, voor het op richten en in werking hebben van een lunchroom/pizzeria op het perceel Soesterbergsestraat 20a; c. Van Arkel Instituut, Hellingweg 1 voor het oprichten en in werking heb ben van een verpleeginrichting op het perceel Hellingweg 1. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gebouw gemeentewerken, kamer 17, op werk dagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 18 maart 1987 bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van het Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 'Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). heus dat de raad op de verkeerde weg was. "Dit kunnen we niet maken tegen over andere burgers. De mensen krij gen het idee dat alles maar kan tegen woordig..." Bert Krijger (WD) deelde de beducht heid van Verneus en Visser tot op zeke re hoogte wel, maar vond dat de be roepscommissie toch "goed werk had gedaan" door met een verantwoorde stedebouwkundige afweging te komen. "Er valt nu nog geen finale beslissing," aldus Krijger, die erop wees dat de ge volgde procedure goed fout was ge weest. "Wij steunen het voorstel, maai het laatste woord is er nog niet over ge zegd." Kees Boerkoel (PvdA), Wiebe Meiloi (GPV) en Jan van Esseveld (D66) wil den eerst de reactie van het College ho ren voordat ze zich voor of tegen uit spraken, al wees burgemeester Schol ten erop dat het formeel ging om een voorstel van de beroepscommissie. De woordvoerder daarvan, de WD-ei Joop Ebbers, liet weten dat hij in R.O. nog niet goed het hoe en waarom van de kwestie had geweten. "Toen kwam het ook onverwacht op tafel. In de beroeps commissie hebben we de zaak terdege uitgespit, en dan kun je wel degelijk op je standpunt terugkomen," verdedigde hij zich tegen Visser. Geen spijt Wethouder Plomp liet op enigszins bar se toon weten hoe het College over de gang van zaken dacht. "Illegaal bouwen kan niet worden toegestaan, ook niet als er - vooruitlopend dp de bouw - alvast materiaal wordt opgeslagen op de voor de werkelijke bouw juiste wijze. Het College grijpt in zulke kwesties altijd zo snel mogelijk in." Achteraf echter had Plomp geen spijt dat eerst het besluit van de Raad van State (waar Sluis eer der met succes het bevel tot afbreken had aangevochten) was afgewacht. "De politie stond al klaar, en gemeentewer ken ook, maar we aarzelden met ingrij pen, wachtend op de Raad van State. En gelukkig maar, anders waren we een of twee dagen later wel gevoelig op onze vingers getikt." Plomp maakte duidelijk de suggesties dat er met het gemeentebestuur "wel wat te regelen viel" ver van zich te wer pen. "Zo'n opmerking komt volstrekt voor de verantwoordelijkheid van de appellant (Sluis, red.) en niemand in het gemeentelijk apparaat kan daarop wor den aangesproken. Het is onbewijsbaar en onjuist." Na zoveel verbale opwinding was het opmerkelijk dat de wethouder verder volstond met de opmerking dat de be roepscommissie haar uitspraak had ge daan en dat hij daaraan verder niets toe te voegen had. Verheus wilde van het College nog even horen wat het eigenlijk onder "goede trouw" verstaat. "Als dat letterlijk be doeld is weet ik niet meer wat goede trouw is..." aldus de CD A-er, die overi gens moest melden dat twee van zijn fractiegenoten het wél eens waren met het voorstel van de beroepscommissie. Bij de uiteindelijke stemming bleken het CDA (met Ans Greefhorst en Romke Wijmenga als "dissidenten"), Progressief Soest en de PvdA (met uit zondering van Lydia Meijer) tegen het voorstel te zijn. WD, GPV en D66 stemden uiteindelijk vóór, zodat het werd aangenomen. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. SWEATERS JOGGING- faoa BROEKEN 0y. IN VERSCHIL LENDE VOORJAARS- KLEUREN (van Hanes) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Inbraak Raadhuisstraat Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in de woning van de familie B. aan de Raadhuisstraat. Door het breken van een ruit kwam men het pand binnen, dat geheel werd door zocht. De buit bestond uit twee geld kistjes met diverse persoonlijke papie ren. De politie trof in de sneeuw een voetspoor aan, dat door de recherche werd "veilig gesteld". Lichtmasten krom gereden De politie werd in het weekeinde door personbeel van de PUEM op de hoogte gesteld van het feit dat zowel aan de F.C.Kuyperstraat als aan de Korte Brinkweg een lichtmast krom was gere den. In beide gevallen moet er sprake zijn van een botsing door een auto. Van de daders ontbreekt een bruikbaar spoor. Autoruil pakt verkeerd uit: Soester twee auto's kwijt Een inwoner van Soest heeft zich vorige week in verbinding gesteld met de poli tie, nadat hij op een nogal merkwaardi ge wijze twee auto's was kwijtgeraakt. Zijn eigen "oude" auto had hij via een advertentie geruild met een inwoner van Meppel, die echter na één dag met zijn aanwinst te hebben gereden tot de conclusie kwam dat hij zijn eigen voer tuig weer terug wilde hebben, wegens gebleken gebreken. De Soester had de Meppelse auto in middels op zijn naam- laten overschrij ven, maar toonde zich tegemoetko mend door met de Meppelaar naar een garagebedrijf te gaan voor een controle van zijn "oude" wagen. Daar aangekomen stapte de Meppelaar in zijn "vorige" eigendom en verdween. Dat kon omdat de Soester de sleutels in het kontakt had laten zitten. Deze stap te naar de politie om aangifte te doen wegens diefstal. Daarna ging hij terug naar het garagebedrijf om zijn eigen "oude" auto dan maar weer op te halen, in de veronderstelling dat die wagen er dan tenminste nog was. Dat bleek ech ter niet het geval. De auto was op on verklaarbare wijze verdwenen. d ad ccTr a rr BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 26 februari Karbonade Vrijdag 27 februari Gebakken schol Maandag 2 maart Kipfilet Dinsdag 3 maart Kalfsborst Woensdag 4 maart Kerrypotje Zaterdag en zondag is er geen dagmenu ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★ik Bij de concerten is verleden zomer herhaaldelijk gebleken, dat de ruimte in het Rosarium tegenover 't Gemeentehuis niet meer voldoende was. Aangezien aan het bestaand Rosarium geen veranderingen konden worden aangebracht zonder 't geheel ernstig afbreuk te doen, besloten B. en W. in overleg met de gem. tuinarchitect den heer Kraaijenbrink een geheel nieuw plan uit te werken. Tevens werd dit als een mooi werkobject beschouwd voor jeugdige werklooz- en, die dan ook de geheele winter onder deskundige leiding aan het Rosarium gewerkt hebben. Een en ander is thans zoo goed als gereed, en zoodanig uitgevoerd, dat alle luisteraars bij muziek, zang en andere openluchtuitvoeringen in de naaste omgeving der tent een plaats kunnen vinden. Een ruimte voor ongeveer 2500 personen is vrij gehouden. Ook het verkeer op den grooten rijksverkeersweg is met deze oplossing ten zeerste gebaat, daar nu niet meer geduld zal behoeven te worden dat het luis terend publiek op dezen weg vertoeft. Bestond de beplanting voorheen gedeeltelijk uit rozen, gedeeltelijk uit andere bloeiende gewassen, in den nieuwen aanleg is alles wat niet roos is uitdrukke lijk geweerd, zoodat nu met recht van een rosarium kan worden gesproken. Ook is getracht de minder fraaie blinde muur door het aanbrengen van een haag in de toekomst aan het oog te onttrekken. Reeds geruimen tijd werd de omgeving van Soesterberg en Zeist onveilig ge maakt door een personage, dat 't speciaal gemunt scheen te hebben op alleen rijdende meisjes. Er werd een speciale surveillance-dienst ingericht door de gem. politie en de Rijksveldwacht. Zaterdagavond kon de Soesterbergsche politie de gezochte persoon in hech tenis nemen. Hij reed op het rijwielpad tusschen Soesterberg en Zeist en haal de juist een alleen rijdend meisje in. Hij werd naar Soesterberg overgebracht en aldaar geconfronteerd met twee andere meisjes, die hem onmiddellijk herkenden. Ook in Zeist werd hij door een drietal meisjes herkend als den aanrander. De aangehoudene, een zekere R.B. uit Zeist, bleef aanvankelijk ontkennen. Hij werd naar 't bureau te Soest overgebracht, waar hij Zondagmiddag een volledige bekentenis aflegde. Door dit knap stuk werk van de politie is de omgeving van Zeist en Soester berg van een ware plaag bevrijd. De Buurtcommissies zijn in touw, Om Soest "verLICHT" te maken. Men heeft u alLICHT ingeLICHT Omtrent die "LICHTe zaken". Het spreekt toch LICHTelijk vanzelf, Dat ieder helpt verLICHTen. De LICHT-commissies zult u LICHT, Niet LICHT aan u verpLICHTen! Acht de verLICHTing niet te LICHT, Het LICHT zwaar op de magen, Der LICHT-beLICHTers, die alLICHT Ook U "verLICHTing" vragen! Helpt allen mee, 't LICHT voor de hand, Dat elk zijn beurs zal LICHTen. WelLICHT dat ook Uw portemonnaie, Voor al dat LICHT zal zwichten! Bedoeld wordt, dat een zee van LICHT, Het gansche dorp verfraaie, Want bij de komst van 't Prinsenpaar, Staat Soest in LICHTerlaaie.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5