>remiek verhoogd? I n boedelverzekering 'Bij ons op Soest' r\ 107 WOENSDAG 4 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 Angelique de Haard Provinciaal kampioen Winterwandeling WSV Olympia WANDELSPORT Red Stars vijf punten tekort voor halve finale Kerkbank Bedelvolk Geloofsverschil KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Soester Bowling Bond Voetbalprogramma Schaakjeugd krijgt meer aandacht SEC-jeugdnieuws Zwemdiploma's in De Turf Succes Gert de Ruygt ATLETIEK Simon Schreur start wegseizoen met persoonlijk record Joop van Leijenhorst 2e in Valkenswaard Pijnenburgcross groot succes Particii zekerir( reisverj; autoven trronilij risico. Wal kani u n°gmt r'agt» baar akeringi eringen lereik- - duidelijke informatie - persoonlijk kontakt - snelle expertise regeling - zeer persoonlijke behande ling - snelle schade-uitkering - overname bestaande verze keringen wordt door ons voor u geregeld 90% van de inboedels in Nederland is onderverzekerd. Laat u dat niet gebeuren. Zeker niet, wanneer de premie zo laag is als bij A O Verze keringen. De premie is f 1,90 per f 1.000,—. Deze premie is geldig voor inboedels van panden van steen gebouwd met harde dekking. 10 Zaterdag 28 februari zijn in de sport hal De Vlist in Utrecht de provinciale turnkampioenschappen gehouden. De Springbokken waren met 2 turnsters vertegenwoordigd: één bij de meisjes 13-14 jaar en éen bij de dames. Els Slingerland turnde een rustige re gelmatige wedstrijd waardoor zij op een keurige 8e plaats eindigde. Angelique de Haard turnde een uitstekende wed- strijd.Daar ging helemaal niets mis, wat niet veel voorkomt. Als eerste onder deel brug ongelijk, haar zwakste onder deel, daar verloor ze maar een halve punt op de concurrenten. Als tweede het moeilijkste maar voor Angelique het beste onderdeel de evenwichtsbalk Angelique turnde de hele familie op een grote achterstand van 1.5 tot 2 pun ten. bij de vrije oefening bleef ze in het goede spoor waardoor ze nog steeds op de eerste plaats stond, zodat het laatste onderdeel het paardspringen de door slag moest geven. Angelique sprong vrij goed wat haar 7.50 opleverde, hetzelf de als de concurrentie, waardoor zij buiten verwachting Provinciaal kam pioen werd. Angelique die verkeerd was ingedeeld zat tussen de meisjes 15-16-17 jaar. Die wisten niet dat zij nog bij de meisjes 13- 14 jaar thuishoorde. Zij feliciteerden haar, want zefs bij de oudere meisjes was zij eerste geweest. Angefique gaat nu door naar de volgen de ronde om het kampioenschap van Nederland op 11 april a.s. in De Vlist in Utrecht. Zaterdag 7 maart wordt in Soest de laatste van drie wandeltoch ten, in het kader van de 25e Winterse- rie, door de wandelvereniging "Olym pia" georganiseerd. Deze wandeling betekent tevens de afsluiting van alle wintertochten welke onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) in Huizen, Soest, Utrecht en Zeist werden gehouden. De route van de laatste winterwande ling is uitgezet in het landgoed Pijenen- burg. De start is vanaf wijkgebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, Soest tussen tien en één uur voor de vijftien kilometer en tot twee uur voor de tien en de vijf kilometer. Deelname staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsverband. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar f 2,- en voor 15 jaar en ouder f 2,50 per persoon, inklu- sief herinnering, welke bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Winterwandeling Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, genummerd en twee wande laars. Zonder herinnering betaalt men respectievelijk f 1,25 en f 1,75. Inschrij vingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het startburo is open om 9.30 uur en sluit om 17.00 uur. Voor eventuele inlichtingen kunt u zich wenden tot mevr. I. Maassen, Korte Hartweg4,3762 SJ Soest, tel: (02155) - 20188 of bij de heer W. van Steende- laar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, tel: (02155) - 16414 (s.v.p.na 18.00 uur). Afgelopen zondag moest het eerste herenteam van Red Stars spelen in de kwartfinale van de beker tegen WGW uit Den Helder. Omdat het Soester team een klasse hoger speelt dan de te genstander moest het met een 10-0 achterstand beginnen. In feite een achterstand, waartegen Red Stars de gehele wedstrijd heeft moeten knok ken en waar nog bijkwam dat WGW beslist geen slechte tegenstander was. Met een kleine basis eerste teamspe lers moest coach Hans de Rond, aan gevuld met enkele tweede teamspe lers, toch proberen deze wedstrijd te winnen. Bij rust had men slechts één punt goed weten te maken van de be- ginachterstand, 41-50, zodat nog steeds geknokt moest worden tegen deze achterstand. Uiteindelijk hebben zij het net niet kunnen redden en ver loren deze ontmoeting met 87-92, waardoor uitschakeling een feit was. Dames I verloren competitiewedstrijd in Voorburg met 54-42 De Red Stars dames moesten afgelopen zaterdag naar Voorburg om daar te spe len tegen de gelijkmatige ploeg. De Soester dames hebben er een goede wedstrijd opzitten en tot halverwege de tweede helft bleef Red Stars uitstekend bij en stond nog maar twee punten ach ter. Door een beter schot in de laatste fase van de Voorburg dames moesten de Soester dames toch met een neder laag genoegen nemen. Winst voor heren 2 en 3 in eerste klas se kern Zowel het tweede als het derde heren- team komen beiden uit in de eerste klas van de kern Amersfoort. Het tweede speelt nog steeds mee in de kampioens- regionen terwijl het derde een prima middenmoter zal gaan worden. Vandaag nog een keer: Hans van Doorne (64). De zoon van de advocaat: "Ik heb Soest zien groeien van een kleine plat telandsgemeente naar een dorp met stadse allures, waarbij veel dorps- schoon verloren ging. Daartegen was al lang vóór de oorlog door mensen als Rinke Tolman ge waarschuwd. In het Veen broedden vogels, die dat nergens anders in Ne derland deden en groeiden planten die elders in Europa niet voorkwamen. Wanneer zullen de Soester Duinen en de rest van de Eng aan de beurt zijn om te verdwijnen? De autochtone bevol king van Soest is vrijwel verdwenen en sterft geleidelijk uit Mijn geboortehuis stond aan de Lange Bergstraat, die na de oorlog in de Van Straelenlaan werd herdoopt. Verder op in deze straat woonde de familie Van Straelen. Hun zoon sneuvelde in de slag op de Javazee. Die Lange Bergstraat was een weg waaraan niet veel huizen stonden toen mijn ouders daar in 1920 gingen wo nen. De Mariastraat was een knollenveld. Dagelijks reden er de boerenkarren om een vracht mest te lossen of een vracht veldvruchten op te halen. Ook boer van Dijk van de Noorder- weg had daar zijn land. Hij vond mij geen aardig jongetje en schold mij uit voor "lilleke witte awekoat", een sneer op mijn wit/blonde haardos en een sneer op mijn vader, de bekende advocaat, nr. Jan. Mijn geboortehuis was aan de buiten kant enn aanzienlijk huis in een tijd dat Soest vele krotten en armoedige arbeiderswoninkjes kende. Maar ons "mooie" huis bezat, toen mijn ouders het betrokken, maar één kraan en dat was in de keuken. Die keuken had een houten vloer en een houten aanrecht. Om en achter het huis was een grote tuin met veel vruchtbomen, die elk jaar weer een rijke oogst aan appels, peren, pruimen, kersen, bessen en mo rellen opleverden. Vader hield van tuinieren en hield ook de moestuin bij. Ik herinner me nog goed dat Duinker ken met zijn paard en wagen de melk bezorgde en dat ik met hem meereed. Dat was steeds weer een feest. In die dagen zag men ook allerlei be delvolk langs de weg. Mijn moeder poeierde hen nooit af, maar gaf geen geld. Als die mensen honger hadden, maakte zij een pakje met goedbelegde boterhammen klaar en gaf hun dat mee. In de buurt zag men vaak van die typi sche dorpsfiguren. Teus de kat was een berucht man. Hij was altijd dron ken en als hij door de lieve jeugd ge pest werd, haalde hij een bierfles te voorschijn en deelde daarmee klappen uit. Verder was daar Gekke Grada, die niemand kwaad deed, maar wel door de jeugd geplaagd werd. Ook Gart Koops was zo'n type die met een zelfgemaakte kar, zijn been gewikkeld in oude lappen, langs de straat zwierf en konijnevellen ophaalde. Zijn kar en zijn negotie zullen wel de "instrumen ten" zijn geweest om zijn bedelpraktij- ken te camoufleren. Maar hij zat nie mand dwars. In bezocht nogal wat scholen in mijn jeugd. Na de kleuterschool van juf frouw Pontier op de Julianalaan (recht tegenover waar de Korte Bergstraat op de Julianalaan uitkomt) ging ik naar de eerste klas van de Openbare School van meester Van Wely aan de Beetzlaan. De tweede klas bracht ik door op de Van der Huchtscool aan de Molen straat van mijnheer Van Asselt. Een heel eind lopen want de fiets kwam pas later. Op de Eng ontmoette je jongens en meisjes die van de Molenstraat af kwa men en dan ontstonden er scheldpar tijen en soms een handgemeen. We kenden elkaar niet eens, maar toch probeerden we elkaar het leven zuur te maken. Wie dagelijks over de Eng liep, pikte zo nu en dan een knolletje om op te eten. Dat betekende vuile handen en een vuil gezicht. Zo'n knol werd met de tanden geschild. Maar lekker dat ze waren! Mijn onderwijzeres op de Van der Huchtschool was juffrouw Lykles, een strenge juf, die vlak bij de school woonde op de Molenweg. Vele jaren heb ik haar door Soest zien fietsen, het hoofd bedekt met een eeuwige, zwarte baret, een ongebruikelijke dracht voor dames in die tijd. Daarna bezocht ik de Openbare School van meester Feenstra. Ik herin ner me daar juffrouw Brinkgreve als een vrij oude dame, met grote pedago gische kwaliteiten. En dan was er mijnheer van 't Hof, een onderwijzer die in Hilversum woonde en dagelijks met de fiets op en neer reed. Die man had de pik op mijn en zette me voor schut in de klas waarvan ik me namen herinner als Koos Vonhoff, Hans Kraal, Albert Kamphuis, Greetje Kuit, Truusje Boonen en Anneke en Jeanne Meurs. Toen vertrok ik naar de "zijden zak- doekjesschool" in Baarn: de Nieuwe Baarnsche School. In de buurt waar ik woonde was het moeilijk vriendjes te krijgen. Er was een geloofs- en standsverschil naar twee kanten. Mijn ouders waren Ne derlands hervormd en met roomse jongens mocht je eigenlijk niet om gaan. Die waren er genoeg en ik speelde stiekem met Joop Hilhorst, Wim van de Brink en moet de jongens van Rasch. Met zand en plaggen bouwden we dammen tegen het water dat van de Lazarusberg via de Lange Bergstraat naar beneden stroomde. Dat gaf een geweldige plas water waarin met blote voeten werd gewerkt om die plas te behouden. Zondags moest ik naar de kerk waar ik me stierlijk verveelde, Tot ergernis van mijn vader kon ik niet stilzitten op de mooie kussens in de Emmakerk. Daar was een speciale bank voor ons gereserveerd, vrij vooraan. Als we er niet waren, mocht niemand er zitten en bleef hij leeg. Er was ook een over kapte zetel voor Koningin Emma en een deftige zetel voor mevrouw wedu we van Looten Doelen Grothe - van Weede. Zij woonde op de hoek van de Regentesselaan en de Vredehofstraat. Geheel in het zwart met voile ver scheen ze in de kerk. Een jaar of tien eerder werd de rooms- katholieke kerk op Nieuwerhoek ge bouwd. Jammer genoeg moest deze prachtige Mariakerk wijken voor nieuwbouw, (zie foto) Vanuit ons huis kon men als het blad van de bomen was de klok zien. De luidklokken zijn niet verloren gegaan, maar wie weet waar het uurwerk van die kerk gebleven is? Vernietigd of verkocht?" (wordt vervolgd) JAN VISSER Zaterdag kreeg het tweede bezoek van het onderaanstaande Amersfoortse Crackerjacks 2. Dit was geen tegen stand voor de Soester heren want via een 51-11 ruststand werd het een afge tekende 104-54 overwinning voor Red stars. Daarna speelde het derde team tegen het Hilversumse Dunckers 2, een tegenstander niet veel meer kaliber, waardoor het ook een veel leukere wed strijd werd. Was de ruststand nog in evenwicht, in de tweede helft drukte het derde team door en won daardoor toch nog met vrij ruim verschil van Dunckers 2 met 81-60. Red Stars 4 - Ring Stars 1 42-74 Het vierde herenteam speelde in de derde klas kern tegen ongetwijfeld de kampioen van deze afdeling, namelijk Ring Stars 1 uit Hilversum. Het vierde herenteam was in deze ontmoeting dui delijk het mindere team en moest dan ook de winst laten aan de Hilversum mers. Kleine overwinning jongens junioren 68-64 De jongens junioren kregen Devil De- vils uit Zwijdrecht op bezoek. De Red Stars jongens hebben het zoet der over winning in deze wedstrijd weer eens mogen proeven. Bij de rust stonden de jongens nog achter met vijf punten 38- 43, maar in de tweede helft bleef men geconcentreerd spelen en kwam via een driepunter van Jan Willem Topper in de vijftiende minuut langszij 60-58, en heeft toen die kleine voorsprong weten te behouden. in elke samenstelling en uitvoering.. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 23 februari en dinsdag 24 februari j.1. Maandag: Flushing Meadow-Silverstar 1 5-0 SBR 2-Strijkbout 5-0 Tryers-de Oude Engherds 5-0 Prolebo-Tejoko 4Y2-72 Turtles-Late 3-2 Toetanchamon-d'Oude Enghe 1-4 Dinsdag Laatbloeiers-Pioniers 2-3 Runners Up-Bodrum 0-5 HAM-TZN 4-1 Dexcrest-'t Juk 3-2 Happy Hoekers-Trio Bleeker 2-3 DSK-Zero 5-0 Bullseye-Beginners 5-0 C-drie 2-Silverstar 2 1-4 Zaterdag 7 maart: •WZ'49 14.30 uur WZ - SOVA 12.00 uur WZ 2 - DVSA 2 14.30 uur SOVA 3 - WZ 3 13.00 uur Huizen 6 - WZ 4 •HEES 14.30 uur Hees - Bunnik 12.00 uur Hees 2 - Oranje Leeuwen 2 11.30 uur Hoogerheide 3 - Hees 3 12.30 uur Radiostad 3 - Hees 4 •SEC-za. 14.30 uur Zwart-Wit - SEC 15.00 uur OSO 4 - SEC 3 •SOESTERBERG-za. 14.30 uur Soesterberg - VIOD 12.00 uur Cobu Boys 2 - Soesterberg 2 14.00 uur S'berg 3 - Veensche Boys 5 Zondag 8 maart: •s.o.SOEST 14.00 uur UW - Soest 11.00 uur Velox 2 - Soest 2 11.00 uur Soest 3 - DSO 2 11.00 uur 't Gooi 3 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - 't Gooi 4 14.30 uur Soest 6 - Actif 4 12.30 uur BFC 4 - Soest 7 11.00 uur Soest 9 - Victoria 5 14.30 uur WZA 6 - Soest 10 11.30 uur EMM 7 - Soest 12 11.00 uur Soest 16 - Allen Weerbaar 5 •SEC-zo. 14.30 uur SEC - LW 11.00 uur Zwal. Vooruit 3 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - APWC 2 11.30 uur HVC 5 - SEC 4 12.00 uur Veensche Boys 4 - SEC 5 •SOESTERBERG-zo. 14.30 uur Unitas - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - Barneveld 2 14.30 uur S'berg 3 - Amersf. Boys 4 Damesvoetbal Zaterdag 7 maart: 11.00 uur Patria 2 - WZ Zondag 8 maart: 11.00 uur SEC - Radiostad Zaterdagavond basketbal in Beuken dal vanaf zes uur Aanstaande zaterdagavond is er weer volop basketbal in sporthal Beukendal. Om zes uur spelen de jongens junioren tegen de Grasshoppers uit Katwijk aan Zee. Om acht uur speelt het tweede da mesteam tegen Crackeijacks 1, tegelij kertijd met de jongens kadetten 2, die het opnemen tegen Hoevelaken. Om half tien speelt het zesde herenteam te gen Woodpeckers 2 en het zevende team tegen Ring Stars. Heren 1 zondag om 17.30 tegen Bour- gondië Het eerste herenteam speelt zondag middag om half zes de uitgestelde wed strijd tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Voor de Red Stars formatie niet zo' belangrijke wedstrijd als voor de tegenstander, die nog in de gevaren zone zit, waardoor een spannende wed- trijd beslist verwacht mag worden. Welpen De beste prestatie werd in het afgelopen weekeinde geleverd door de welpen on der leiding van Rob La Rose. De jongste garde van Red Stars versloeg het Hil versumse Dunckers met niet minder dan 108-34. De welpen zijn duidelijk op de goede weg dit jaar. In de aan vangsfase van het seizoen liepen de wel pen nog wel eens tegen grote nederla gen aan, maar vooral dankzij een goede trainingsinzet bepalen de welpen tegen woordig het merendeel van hun wed strijden. Sinds enige weken is de danig gegroeide jeugdafdeling van de Soester Schaak club twee schaakleraren rijker. Dankzij de medewerking van Jan de Gier en Rob van Aurich (beiden lid van het eer ste team) kan jeugdleider René Mole naar zich volledig richten op de jongste groep (vanaf ca. 8 jr.). De Gier neemt de oudste groep voor zijn rekening (ca. 15 jr.) en Van Aurich de tussenliggende. Hierdoor krijgt ieder kind les op zijn/ haar (dames zijn zeer welkom!) niveau. Iedere vrijdagavond vangen de lessen in Credo bij de Julianakerk om 19.00 uur aan. Extern Met nog enkele rondes te spelen doet het unieke feit zich voor dat alle drie de Soester achttallen en het jeugdvijftal bovenaan staan in hun afdeling. Tot nu toe hebben alleen het eerste en het tweede achttal één keer gelijkgespeeld. Het derde achttal, dat net als het jeugd vijftal nog zonder puntverlies is, kan 13 maart reeds kampioen worden! Het tweede team leek afgelopen don derdag een zware klus te hebben: het moest uitspelen tegen één van de con currenten, Ons Genoegen 3 uit Amers foort. Soest 3 bleek duidelijk de sterk ste, het won met 2-6. Een dag later ontving Soest 2 VOGA 3 uit Hilversum. Eén remise was alles wat de Soesters hun gasten gunden: 71/2-1/2. Intern In groep 1 werden twee partijen ge speeld vrijdag 27 februari jl. Jan de Gier versloeg in een loopgravengevecbt Fed- de van Tuinen, terwijl Eric de Haan vlak voor het afbreken tegen Eddie van de Velden een volle toren weggaf. Er werd nog afgebroken, omdat Eric nog enkele zeer gevaarlijke pionnen over heeft. Ook het gevecht in de tweede groep tus sen Van Bakel en Balvers kwam niet tot een einde. Ladder In het gevecht aan de top tussen Braf, Boekhoff en Swinkels had de laatste de "pech" dat hij voor het derde team moest invallen, zodat hij geen punten kon scoren voor de ladder. Leider Boekhoff maakte daarvan slechts half gebruik door te remiseren met Vonk. Braf liep wel in door Weenink te ver slaan. Overige uitslagen laddercompetitie: V. d. Hammen - Fugers 1-0, Zwiers - Schenderling 1-0, Molenaar - Sulenta Va-Va, Espeet - Bouma 0-1, Muis - Cha- vannes 1-0 en Van Aurich - Goes 0-1. Eindelijk kon er dan weer gevoetbald worden. Waren nu de velden redelijk bespeelbaar, nu hadden de meeste ver enigingen weer hinder van krokus/car naval vakanties. Eén uitwedstrijd van D2 werd afgelast en de wedstrijden voor C2 B2 konden géén doorgang vinden. De Al junioren verloren van Amers foortse Boys Al De A2 junioren lieten een grove steek vallen bij Hoevelaken. De BI junioren verloren nipt van kop loper Lelystad. De B3 junioren waren niet opgewassen tegen VVZA. De Cl junioren gingen ruim ten onder bij Usselmeervogels Cl. De Dl pupillen speelden een goede wedstrijd uit bij Hoogland Dl, maar moesten toch hun meerdere erkennen. Daarentegen wisten de El pupillen 2 punten uk Hoogland mee naar Soest te nemen. Het twee klassen gepromoveer de E2 team moest zijn meerdere erken nen in IJselmeervogels. Opmerkelijk waren de drie overwin ningen van de F pupillen. F1 won thuis van Amersfoortse Boys. F2 won van overbuurman so.Soest en F3 wist de uitwedstrijd bij TOV in Baarn ook in winst om te zetten. Indien de velden goed bespeelbaar blij ven en iedereen weer terug is van de krokusvakantie staan voor zaterdag 7 maart a.s. de volgende wedstrijden ge pland: WZA A2 - SEC Al 16.00 uur SEC A2 - KWA A2 14.30 uur SEC B2 - WZA B4 13.00 uur IJsselmeerv. B5 - SEC B3 13.00 uur SEC Cl - SO Soest Cl 11.45 uur SEC C2 - Hoogland C2 11.45 uur Roda Dl - SEC Dl 10.30 uur SEC D2 - WZA D4 10.30 uur SO Soest El - SEC El 10.00 uur Roda E3 - SEC E2 10.00 uur SEC F1 - Amsvorde F1 10.00 uur SEC F2 - TOV F2 10.45 uur WZ'49 F2 - SEC F3 11.00 uur Vanaf 1 maart wordt er niet meer in de zalen getraind en kunnen de SEC boys weer op het veld trainen: Maandag: 16.30 - 17.30 uur El pupil len 18.00 - 19.30 uur Al junioren 18.30 - 20.00 uur BI junioren Dinsdag 17.30 - 18.30 uur C junioren 18.30 - 19.30 uur B2 B3 junioren Woensdag 14.00 -15.00 uur F1-F2-F3 pupillen 13.30 - 14.30 uur E2 pupillen 15.15 - 16.15 uur D2 pupillen 16.15 - 17.15 uur Dl pupillen 17.00 - 18.00 uur El pupillen 17.45 - 18.45 uur A2-B3-junioren 18.45 - 20.00 uur Al junioren Donderdag 18.00 - 19.00 uur C junio ren 18.30 - 20.00 uur BI junioren Vrijdag 16.00 - 17.00 uur E2 pupillen 17.00 - 18.00 uur Dl pupillen Keepers-training Maandag: 18.30 - 19.30 uur A B ju nioren Woensdag: 16.00 - 17.00 uur E D pupillen 17.00 - 18.00 uur C junioren Afgezwommen op 28 februari jl. B-di ploma: Marieke Beijersbergen, Annemarie Haman, Nhailiza Rasmijn, Jethro van Eeten, Albert Reussink, Annet Lou- rens,Dennis van Empelen,Ton Ooster- boer, Sandra Oosterboer, Robert Dop- penberg, Lex van der Bijl, Eelco Kos ter, Bob Smith, Marcel de Rooij, Frans van Schalkwijk, Bram Snijders, Jelle Vlaanderen, Simone van Rouwendaal. Zwemvaardigheid I Claudia Belt, Arne Majoor. Zwemvaardigheid II M.W. van de Brakel, W.N.N.V. Meyer J van Brederode, P. Majoor. Tijdens de Nederlandse cross-atle- tiekkampioenschappen die afgelopen zondag in Uden werden gehouden heeft de Pijnenburg-atleet Gert de Ruygt voor een prima prestatie ge zorgd door in een sterk veld van zo'n 400 lopers als 25e te eindigen. Gert de Ruygt maakt een opzienbaren de progressie door: was hij voor enkele jaren nog 75e, in korte tijd heeft hij zich op weten te werken tot een sub-topper in de cross-wereld. De andere Pijnen burger, Wim van Hofslot, eindigde ver dienstelijk in de middenmaat. Winnaar van deze cross werd Tonnie Dirks, in 19818e in de Sylvesterloop, voor Mar tin ten Kate, winnaar van deze loop in 1983. Bij de dames liep Henny Pot keurig naar een 39e plaats, daarbij ieder jaar progressie aantonend. Zowel Mat van Hal, Dinie van der Berg, als Adrie van Zanten eindigden wat verder naar ach ter. Winnares werd Wilma van Onna voor Christien Toonstra, resp. 2e en le in de afgelopen Sylvesterloop. Bij de heren op de korte cross, een spe cifieke loop voor 800- en 1500- lopers, eindigde Paul van de Brink als 15e, een progressie van zo'n 12 plaatsen t.o.v. vorig jaarDe andere Pijnenburglopers Dik Kamerbeek en Bas van Os eindig den resp. als 40e en 50e. Angelique van Oostrum eindigde als 16e bij de meisjes A. Twee langafstandsatleten van A.V.Pij- nenburg liepen in Purmerend zondag j.1. de Munnikloop, een wegwedstrijd over 25 km. Beide atleten, Simon Schreur en Harry van Brummelen, maakten lange tijd deel uit van een be hoorlijke kopgroep, raakten bij het uit eenvallen van de groep het kontakt even kwijt, maar kwamen in de slotfase toch weer bij elkaar. Zij hadden zich in tussen op en 6e en 7e plaats genesteld en hielden in de laatste kilometers met vereende krachten het tempo hoog ge noeg om uit handen te blijven van de konkurrentie. Zodoende bleef ook de achterstand op winnaar Peter Zwiers beperkt. Peter Zwiers klokte 1 uur 23 min. 18 sec. Beide Soesters gingen ge broederlijk over de finish in exact de zelfde tijd 1 uur 28 min. 33 sec. Voor de statistiek werd Harry op een 6e en Si mon op een 7e plaats geklasseerd. Voor Simon, die in de voorbereidingsfase naar de Rotterdamse Marathon zit, be tekende zijn tijd een persoonlijke re cordverbetering van bijna een minuut. Zijn sterke optreden in het prille weg seizoen is al een aanwijzing, dat deze triathleet ook een zware konkurrent zal worden voor de ereplaatsen in het klas sement van de Soester Runnerscup 1987. In het crosswereldje laat Joop van Leij enhorst zich duidelijk gelden in de vete- ranengelederen. Na enkele overwin ningen was het zaterdag bij de Karna- valscross in Valkenswaard bijna weer tot een zege gekomen. Ditmaal moest hij zijn meerdere erken nen in Peter v.d. Bosch, die halfweg de 7.755 af te leggen meters even aan de aandacht ontglipte en luttele meters voorsprong nam. Joop heeft het reste rende deel van de wedstrijd konstant jacht gemaakt op de vluchter, maar het lukte hem niet meer het verloren terrein geheel goed te maken. De winnende tijd was 26 min. 42 sec. Joop had slechts 12 sec. meer nodig. Ondanks het begin van de krokus vakantie en het begin van het carnaval verschenen er toch een kleine 600 men sen aan de start van de Pijnenburgcross van zondag 1 maart jl. Lag voorheen het aantal deelnemers aan de kortere af standen (21/2 en 5 km) bijna gelijk aan dat van de lange afstanden (10 en 21 km), tegenwoordig valt er steeds meer een verschuiving te constateren naar de langere afstanden. Van de 600 deelne mers deden er ruim 200 mee aan de 10 km. en bijna 200 aan de halve mara thon. Het weer was uitstekend, alsook het parkoers. Er heerste een gezellige druk te op en rond de atletiekbaan, omdat door een verlegging van het parkoers de lopers nu via een achteringang over de atletiekbaan kwamen, hetgeen al het jlijven. De verlegging van het parkoers, waardoor de lopers nu niet meer over de Dolderseweg en de Wieksloterweg gaan, komt de veiligheid en het loop- plezier zeer ten goede. Het Inter Active Promotie Team ver lootte onder de deelnemers tien paar sokken, tien paar schoenentasjes en tien paar schoenen, hetgeen dus voor een aantal deelnemers een leuke extra her innering betekende. Marcel Plasmeijer kwam als eerste over de finisch bij de 2 1/2 km., gevolgd door Raymond le Buterne. Derde op deze afstand was Mark Haarsma. Rob Bokhof uit Utrecht legde de 5 km. af in 17.29, Jimmy Wind uit Amersfoort deed hier 17.47 over en als derde finish te André v.d. Bedum uit Amersfoort in 18.24. Johnny Nagelhout uit Muiden legde de 10 km. af in 33.17, gevolgd door Michel Haspels uit Uithoorn in een tijd van 33.25, en derde werd Edo van Uchelen uit Mijndrecht in een tijd van 34.00 De halve marathon legde Paul Stam uit Arnhem af in een tijd van 1.11.23, Van Houten uit Bunschoten deed er 114.29 over en Burger uit Amsterdam finishte in een tijd van 1.14.25Patricia Beijl uit Haarlem legde deze afstand af in een tijd van 1.34.07 Prins Bernard I loste het startschot van de Pijnenburgcross op karna valszondag.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11