Knollendams Karnaval 1987: hartverwarmend Grote autopresentatie Auto- rooij WOENSDAG 4 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Feest zonder wanklanken Van donderdag 5 tot en met zaterdag 14 maart: De winnaar van de le prijs-individueel:'De rol van de behanger'. De heer L. van Zadel (99) - Soests oudste inwoner - kreeg evenals vorig jaar de prins en zijn gevolg op visite. Plechtig moment: de sleutels van Soest/Knollendam komen voor een paar dagen in het bezit van Prins Bernard I Een feest zonder wanklanken. Zo ty peert het bestuur van de Soester Kar- navalsvereniging "De Narre Knollen" de zoveelste editie van het evenement dat ook in de afgelopen dagen weer een fors deel van Soest min of meer op stelten heeft gezet. De organisatoren kijken dan ook tevreden terug op het gebeuren. Het feest begon dit jaar, een dag later dan gebruikelijk, eigenlijk pas op zater dag met de officiële sleutel-overdracht (op het "pleintje" in Soest-Zuid) door wethouder drs. G. Plomp aan Prins Bernard I, die voor het tweede jaar het tijdelijke bewind over "Knollendam" op zijn schouders voelde drukken. "Dat komt goed uit," aldus de wethouder, "want dan zijn wij ook een paar dagen vrij." Volgens hem had Prins Bernard met zijn gevolg min of meer stiekum ge bruik gemaakt van de reservesleutel van Soest "om binnen te komen", maar B. W. hadden al afgesproken de hand over hun hart te zullen strijken. Toch droeg de wethouder niet "alle macht" aan de Prins over, omdat het College graag een oogje in het zeil hield. Prins Bernard beantwoordde de suc- ceswens van de wethouder met het ver lenen van zijn persoonlijke onderschei ding en las vervolgens de proclamatie voor, die het startsein vormde voor vier dagen feest, zoals ook bleek uit het lied dat vervolgens door Prins Bernard (toen al niet erg stem vast) werd ingezet: Vandaag gaan we feesten - hier in Har tje-Zuid; de buren moeten 't horen - an ders lig je er zo uit...!" Optocht Direct daarna ging de traditionele kar- navalsoptocht van start, die dit jaar ge kenmerkt werd door de deelname van een flink aantal bedrijfswagens van kar- navalssponsors uit Soest, wat het ge beuren een nogal nadrukkelijk com mercieel tintje gaf. Het commentaar was niet altijd positief; zo had men lie ver gezien dat de wagens ook een beetje waren opgetuigd. Alleen een vuurrode Opel van Nefkens, compleet met blauw zwaailicht, vertoonde het karnavaleske opschrift: "Is deze snel genoeg voor de brandweer?" De optocht zelf leek dit jaar wat kleiner te zijn uitgevallen dan in het verleden. Toch bleek dat heel wat Soesters weer vele uren in de weer waren geweest om een zo aardig mogelijke presentatie te geven, daarbij creatief inspelend op de actualiteit. Dat bleek o.m. uit het geslo ten bejaardentehuis, compleet met een tranen met tuiten huilende minister Brinkman, een aantal niet van echt te onderscheiden landlopers (wegens het jaar van de daklozen), het hondepoep- probleem, het KLM/TROS- domino fiasco, de voorgenomen verkoop van het Natuurbad en de schimmel van Sin terklaas, die door de gemeente Soest te koop werd aangeboden nu de man zijn intocht per touringcar had volbracht. De jury kende de volgende prijzen toe: In de categorie individueel ging de eer ste prijs naar "de rol van de behanger", de tweede naar "het jaar van de daklo zen", de derde naar "al is de Sint be jaard, hij hoort op het paard", de vierde naar "Ome Joop". In de categorie kleine groepen: 1. "Gaat het Natuurbad open, of willen ze het verkopen?"; 2. "kinderen roken ook mee", 3. "patiënt verlost van zijn kwel, arts en verpleger in de cel". 4. "bejaardentehuis", 5. "kadootje". In de categorie grote groepen: 1. "hon- depoep", 2. "vliegende tapijten". 3. "als Brinkman zijn beleid herziet, heeft hij later geen verdriet", 4. "de Soester familie Flodder", 5. "domino" en 6. "ik lollymo speel geen domino". De wisselbokaalging ook dit jaar weer naar de karnavalsgroep van "De Bunt", met haar fraai uitgevoerde hondepoep- wagen. Meer bezoekers Waren vrijdag traditiegetrouw de ka tholieke basisscholen van Soest al be zocht, alsmede Mariënburg, het werke lijke feest begon zaterdag in de Knol- lenburcht (café Bos en Duin aan de Bosstraat), waar meer bezoekers wer den geteld dan in de voorgaande jaren. De foto's van deze pagina zijn gemaakt door Goos van der Wilt. Autorooij houdt van donderdag 5 tot en met zaterdag 14 maart een grote autopresentatie in het bedrijfspand aan de Soesterbergsestraat. De spec taculaire autoshow bestaat uit de mo dellen 1987 van Audi en Volkswagen. Bij aankoop van een nieuwe auto stelt Autorooij gratis een pakket accessoi res naar keuze ter waarde van 500 gul den beschikbaar. Wat betreft dit pakket kan gekozen worden tussen een compleet gemon teerd zonnedak, een stereo-cassette recorder met antenne, speakers en montage of andere accessoires te waar de van 500 gulden. Nóg interessanter zijn de auto's, die de show zuiien sieren. z,o zijn daar de eco nomische Volkswagen Polo, de popu laire Golf, de ruime Jetta en de repre sentatieve Passat. De nieuwe Audi 80 en het vlaggeschip van het assortiment van Autorooij, de Audi 100, zijn ook van de partij. Alle 1987 modellen van zowel Audi als Volkswagen zijn voor zien van een katalysator. Op die manier kan men een steentje bijdragen tot een schoner milieu en tegelijkertijd profite ren van een prijsvoordeel tot maar liefst 1800 gulden. Puzzel In Soest, Baarn en Bunschoten worden door Autorooij 4.000 kaarten ver spreid. Daarbij zitten puzzelstukjes. In de zaak van Autorooij aan de Soester bergsestraat hangt een grote puzzel. In dien het puzzelstukje in deze puzzel past maakt men kans op een weekeinde Londen voor twee personen, een zon nedak of een autoradio, die zal worden ingebouwd. De mailing van de puzzel stukjes zal in de loop van de week wor den gedaan. De autopresentatie van Autorooij vindt zoals gezegd plaats van donder dag 4 tot en met zaterdag 14 maart. De openingstijden zijn: dagelijks van 9 tot 18 uur, vrijdag van 9 tot 21 uur en za terdag van 9 tot 17 uur. Autorooij is gevestigd aan de Soesterbergsestraat 2, tel. 19064. 0 f Raad van Elf en dansmariekes op de Prinsenwagen vormden het hoofdbestanddeel van de optocht. Goed voor de wisselbokaal: de 'Hondepoep-wagen' van de Bunt. Clown Benno vermaakte de jeugd in dé Kiiollenburcht Prins Bernard I op bezoek bij Soests jongste burger: Samantha Bender, nauwelijks één dag oud. De grote zaal was dan ook afgeladen en volgende de "Knollen"werden nu ook meer oude bekenden gesignaleerd, die kennelijk weer meer trek in het Karna val hadden gekregen dan vorige jaren in de hal op het industrieterrein was geble ken. De avond met Koos Alberts was een succes; de Knollenburcht was meer dan bomvol en feitelijk bleef dat alle dagen zo. Ondanks de drukte en het niet on aanzienlijke gebruik van spiritualiën was er echter geen wanorde te bespeu ren, zo stelden de "Knollen" na afloop tevreden vast. Zondag loste Prins Bernard het start schot voor de Pijnenburgcross en wer den zowel de oudste inwoner van Soest - de heer L. van Zadel (99) van de Al- bert Hahnweg - als de jongste) - Sa mantha Bender (op de 27e 's morgens om half vier geboren - met een bezoek vereerd en o.a. voorzien van bloemen en een fles "prinsenwijn". Het kinderkarnaval was een groot suc ces, evenals het jeugdkarnaval met me dewerking van Veronica's Drive-in Show. Wat ook dit jaar weer bijzonder aansloeg was het "bejaardenkarnaval", waar zo'n 180 oudere Soesters met ple zier aan zullen terugdenken, ook al door de hapjes van slager Van Asch en de "plantaardige" verrassing van Super Flower. Veel plezier beleefde men aan de "act" van de Raad van Elf en het be stuur, dat een tienvoudige Nana Mous- kouri ten tonele voerde. Gisteren werd het Karnaval 1987 afge sloten met de traditionele kroegen tocht, die eindigde bij 't Luykje, waar "Krelis" voor de zoveelste keer ten gra- ve werd gedragen onder het genot van haring en nog wat vloeibare lekkernij en. Knollendam is voorlopig voor een jaar weer verleden tijd. De feestvierders kunnen weer op adem komen en ver moedelijk nog enige tijd nagenieten, al vorens zij zich opmaken voor de vol gende editie van het Karnavalsfeest, dat in Soest - zij het op wat andere schaal dan in "het Brabantse land" en verder - toch ook niet meer weg te denken is... Hossen - hossen - hossen. Alaaf voor de heer Trapp van Super Flower voor zijn groene attentie. Ook de dames genoten volop op Carnavals-maandag.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13