QrLiwhOCh Speeldoos WOENSDAG 4 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 14 Aquarellenexpositie in 't Hoogje Groeiend succes voor Turkse dansgroep 'Ozan' van C-drie Expositie werk wijlen Hans Bernhard Voorlichtingsavond in Soest Hulp aan vervolgde Christenen en Joden juist nu nodig Maart-programma 'Huisvrouwen' Open Dag Kamermuziek in Kasteel Neem een Boxspring Voor uw Nachtrust. WIJN/4NDS M WOON/MODE Bijstandsvrouwen SOESTER COURANT Natuur (O Nabij IVN-natuurwandeling in het Roosterbos (Hooge Vuursche) Youp van 't Hek en Onno Molenkamp: een paar apart Maak wat van je tijd Vrijwilligers Vakature Bank A.dêü weebd Uitbreiding cocons voor huisvuil Expositie: Ria van dei Sleet Open Atelier Cultureel Creatief Centrum Expositie De expositie van de Soestenaar Lam- bertus v.d. Kooy blijkt een groot succes te zijn. Heel veel mensen komen dage lijks een kijkje nemen in het Witte Cafe van C-drie. De schilderijen van Lam- bertus vallen op door de sprekende kleuren en veel mensen verbazen zich over de techniek die gebruikt is. Lam- bertus heeft namelijk zijn verf ver mengd met zilverzand, hetgeen een speciaal effect geeft. Behalve die schil derijen, die geïspireerd zijn op Kreta, zijn er ook die spreekwoorden/gezeg den uitbeelden. De expositie loopt nog tot 21 maart, een bezoek aan C-drie is dus nog ruim mogelijk en zeker de moeite waard. Folkloristische dansavond Dansen is leuk om naar te kijken. Dan sen is ook fijn om zelf te doen. Dit wordt mogelijk gemaakt in C-drie op 21 maart a.s. op een folkloristische dansavond. U kunt er kijken naar een optreden van de Turkse en Joegoslavische volksdans groepen Ozan en Cerga en de buikdan seres Sylva. Internationale liedjes wor den ten gehore gebracht door de beken de fluitist Wiebe Stodel en de zangeres Els HilhorstVoor de aanvang van het programma is er een muzikaal welkom, door het Griekse trio Sirtaki, wat ook in de pauze en na de voorstelling zal spe len. Dan is het mogelijk voor ieder die dat wil onm zelf een dansje te wagen. Om deze gezellige en feestelijke avond bij te wonen, is het verstandig om van te voren even een plaats te reserveren (tel 22188). Aanvang: 20.00 uur. Toegang: F 10,—, kinderen gratis. Speelgoed in C-drie Na de voorjaarsvakantie kunnen kinde ren die met hun ouders meekomen naar een cursus spelen met prachtig speel goed. Vaak is het voor ouders een be zwaar om mee te doen aan een cursus of andere activiteit, bijvoorbeeld omdat ze geen opvang voor hun kind(eren) heb ben. C-drie heeft daarom schitterend speelgoed aangeschaft: een rijdend wiel, knuffels, maxi-lego, een vloer- puzzle enz. Het is de bedoeling dat ou ders zelf, in overleg met de docent, enig toezicht houden op het groepje kinde ren. Dit gebeurt nu al in de kledingcur- sus van Carolien Bouwer. Voor meer inlichtingen kunt u even bellen met het Cultureel Creatief Centrum C-drie of contact opnemen met de betreffende docent. Theatergroep Tzara De theatergroep Tzara werd in 1986 opgericht als onderzoekstheater voor acteurs in en rond Amersfoort. Voor haar eerste produktie "Ziensloos" heeft Tzara zich laten inspireren door werken van de surrealistische Franse schrijvers A.Arlaud en A. Breton. Het bindend element in "Ziensloos" is het samenspel van de drie acteurs die een bepaalde re latieverhouding hebben. Specifiek aan deze voorstelling is de snelheid en het verrassingselement, waarmee de beel den en situaties worden neergezet. In "Ziensloos" wordt het publiek meege voerd naar een theatraal landschap dat aan de logica voorbij gaat. Datum: 19 maart 1987. Aanvang: 20.30 uur. Toe gang f 7.50, CJP f 6,00 Expositie Quilten. Een groepje vrouwen in Soest houdt zich wekelijks bezig met het vervaardi gen van quilten. Dit zijn lappendekens, «gemaakt volgens een speciale hand werktechniek. Deze van oorsprong uit Amerika stammende lappendekens zullen worden tentoongesteld in C-drie van 28 maart tot 3 april. Tijdens deze week zullen van maandag t/m vrijdag 's morgens en 's middags demonstraties worden gegeven door de dames. Voor ieder die belangstelling heeft geldt. Soestand sport WD-wethouder Günther Plomp en PvdA-fractievoorzitter Raymond van Gelder zijn eikaars opponenten in de discussie op vrijdag 3 april a.s. Zij gaan een woordenstrijd aan over de organi satie van de Soester sportwereld in het algemeen en de positie van de Sport stichting in het bijzonder. Dit interes sante debat over enkele rondes s de "topper" tijdens een speciale aflevering van de talkshow SOESTAND over sport in Soest. Gerrit Plomp De atleet/tekenleraar Gerrit Plomp is één van de succesvolle sportlieden in Soest. Met zijn "wheeler" behaalde de recordhouder op vele afstanden opval lende resultaten en hij is één van de deelnemers aan de 10 km voor sde Road Runners Cup die op 4 april wordt gehouden in Soest, onder auspiciën van het Bentinckfonds en de atletiekvereni ging Pijnenburg. Jan Visser interviewt hem live in Soestand Sport op vrijdag- avond 3 april. Van 5 maart tot 1 september laten Ank van Dijk en Toke Ernst, allebei woon achtig in Bilthoven, enkele van hun aquarellen zien in restaurant "Boerderij 't Hoogje" aan de Kerkstraat 10. Beiden hebben altijd de behoefte gehad om creatief bezig te zijn. Tien jaar gele den begonnen zij met het volgen van een aantal cursussen volksschilderen bij Rosa Grijn uit Bennekom. Spoedig daarna ging Ank werken met olieverf, terwijl Toke zich toelegde op het be schilderen van eieren, tot zij gezamen lijk besloten een aantal cursussen in het aquarelleren te gaan volgen. Sinds vier jaar schilderen zij nu alweer hele dagen in het atelier van Marlies Blom, die hen in het bijzonder stimuleert bij het ont wikkelen van hun aquareltechniek. Het is zeker de moeite waard in restau rant "Boerderij 't Hoogje" een kijkje te gaan nemen. Het restaurant is dagelijks geopend vanaf 11 uur. Zaterdag en zondag vanaf 2 uur. Dinsdag de gehele dag gefloten. c Onder de naam "Ozan" (Turks voor "minstreel") treedt de bekende de- monstratiegroep Turks volksdansen van C-drie op in heel Nederland. Na een voorzichtige start, vier jaar gele den, begint de groep op steeds meer bekendheid te krijgen. In januari en februari j.1. trad de groep in schouw burgzalen met klinkende namen, o.a. de Doelen in Rotterdam, Kransna- polski in Amsterdam, culturele centra in Nijmegen, Eindhoven, Purmerend, Uden, etc. Het succes werd bereikt door het en thousiasme van de deelnemers en veel training, onder de inspirerende leiding van docent Ersin Seyhan. Zijn enthou siasme maakte het mogelijk met een aantal Turkse en Nederlandse deelne mers een demonstratiegroep te vormen, waarvan het resultaat gezien mag wor den. Voor een dergelijke "professionalise ring" is veel geld nodig. De dansen vra gen veel kostuums. Eerst werd de kle ding zelf gemaakt, maar met het groeien van het programma werd besloten ook kleding uit Turkije mee te nemen. Het kleurrijke schouwspel tijdens de optre dens leidde tot landelijke aanvragen. Zo groeide "Ozan" tot een echte Turkse demonstratie-dansgroep met een pro gramma van formaat. Met de optredens van de laatste maan den kon de groep de kleding en de ge luidsapparatuur zelf verdienen en op die manier het programma steeds ver der uitbouwen - een ontwikkeling die, gezien de kwaliteit van het programma en het enthousiasme van de groep en de docent, ongetwijfeld haar vervolg zal krijgen in het komende jaar. C-drie is een cultureel en creatief cen trum waar wordt getracht op een "com mercieel" verantwoorde manier te werken aan het betaalbaar houden van vorming en educatie. Om die reden gaat C-drie "sponsoring" of andere kontak ten met bedrijvendie financieel gezien goed zijn voor het centhim, niet uit de weg. De dansgroep "Ozan" heeft aan dit streven een eigen vorm gegeven en is dus om verschillende redenen een goe- 'Ozanin vol ornaat. de zaak voor C-drie. Op zaterdag 21 maart wordt in C-drie een folkloristische avond gegeven, met zang, dans en muziek. Aanvang 19.30 uur. Er wordt veel belangstelling ver wacht, dus reserveren is aan te bevelen. Dat kan bij C-drie, tel. 22188, op werk dagen tussen 8.00 en 12.00 uur en tus sen 13.00 en 17.00 uur. In medisch centrum De Bundeling In het medisch centrum De Bundeling aan de Schoutenkampweg is momen teel een expositie te bezichtigen. Het gaat om werken van de in 1964 veron gelukte kunstenaar Hans Bernhard. Jan Palma, een oom van de overleden kunstenaar, heeft alle (pen)-tekenin- gen en lino's van Hans Bernhard geërfd en levert die aan verschillende tentoonstellingen in het land. Hans Bernhard studeerde aan de AKI in Enschede. Kort na het voltooien van zijn studie verongelukte hij op 22-jarige leeftijd. Kunstkritici en zijn toenmalige leraar zagen in Bernhard een groot kun stenaar. Opmerkelijk is de eenvoud waarmee hij objecten kon uitbeelden. Hij had de geniale gave om in enkele simpele lijnen werelden te leggen, diepe gevoelens te uiten. Het idee van het strakke lijntje van een in inkt gedoopte lucifer, dat iS wat zijn grootheid en be langrijkheid verraadt. Zijn leraar Johan Haanstra, die tijdens de studie aantekeningen maakte over de tekeningen, schreef na Bernhards dood: "Hans was een bijzondere leer ling. Hij trok de andere leerlingen mee zonder dat hij zich dit duidelijk bewust was. Althans, hij toonde dit niet, want hij was de eenvoud zelve. Daarbij kri tisch over zijn werk en er bijzonder op gesteld kritiek te ontvangen." De expositie van Hans Bernhards werken is nog voor onbepaalde tijd in De Bundeling te zien. De Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewetensvervolgden (CSHG) en de Stichting voor Israël organiseren op 8 maart a.s. aan voorlichtingsavond over het situatie van christenen en jo den in de Sovjet-Unie, in het Griftland College. De avond gaat vooraf aan de grote solidariteitsmars die de CSHG op zaterdag 14 maart in Den Haag or ganiseert. Ondanks de recente berichten over een verbetering van de mensenrechten in de Sovjet-Unie, blijkt dat er voor de gelo vigen geen sprake is van meer ruimte in het belijden van Gods naam. Sterker nog: onlangs kondigde Gorbatsjov een vernieuwd offensief tegen het geloof aan. "Een beslissende strijd zonder compromissen" tegen de reügie, daar toe riep de leider van het Kremlin op. Dat doet het ergste vermoeden voor de broeders en zusters in dat land. Het heeft er alle schijn van dat Gorbatsjov enkel 'kopstukken' onder gevangenen heeft vrijgelaten om zich een betere in ternationale positie te verwerven en in het binnenland de touwtjes wat strakker aan te trekken. Er zitten nog steeds dui zenden gevangenen vast om hun geloof, terwijl de arrestaties gewoon doorgaan. Juist nu doen de vervolgde joden en christenen een beroep op het westen. Men kan zich solidair met hen tonen. Met de druk uit het Westen is al bereikt dat Gorbatsjov zich zorgen gaat maken om het imago van zijn land. Enkele dis sidenten, waaronder prominente chris tenen en joden, konden daarvan al pro fiteren en zijn vrij. Maar er zit nog een groep van duizenden anonieme gelovi gen te wachten op de dag dat hun cel deur open gaat. Tijdens de voorlichtingsavond, die om 20.00 uur begint, zullen de Messias-be- lijdende jodin Esther Dorflinger uit Je ruzalem en Dirk Jan Groot, direkteur van de CSHG, spreken. Bovendien wordt de film Prisonland vertoond. Esther Dorflinger bezocht vele malen joden en christenen in de Sovjet-Unie en schreef verschillende boeken. De solidariteitsmars begint op zaterdag 14 maart om 13.30 uur op het Malie veld in Den Haag. Nadere informatie: W. Ester, tel. 14060. Voor de maand maart heeft de afdeling Soest-Baarn van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen de volgende activitei ten op het programma staan: Dinsdag 10 maart: spellenmiddag in het Brandpunt (Baarn); aanvang 14.00 uur. Dinsdag 19 maart: gewestelijke bridge drive in het Dorpshuis (De Bilt); aan vang 9.30 uur. Vrijdag 20 maart: wandeling rond het paleis; vertrek vanaf café Soestdijk 9.45 uur. Dinsdag 24 maart: feest-bingo in Hons- bergen; aanvang 14.00 uur. rnnn Al/Orl ^aso blazersensemble; Cf CIIC V dil Hans Joosten/Erica Schulkte Nordholt Op zondag 8 maart a.s. vindt in Kasteel Groeneveld in Baarn de Open Dag voor Kamermuziek plaats die de Baarnse Muziekkring voor amateurs heeft georganiseerd. Vanaf 12.00 uur zal een flink aantal ensembles optreden in de diverse zalen van het kasteel. De lijst van deelnemers luidt in chronologi sche volgorde: Nienke v.d.Dool/Alexis Flart (cello en piano); Furrer Ensemble (salonorkest); Hilversumse Orkest Vereniging (blaas- kwintet); Bussums Vrouwenkoor; Arno Broek (piano); (piano); Hyacint ensemble (blokfluiten, cello, piano); Op Eigen Houtje (blokfluiten); Ensemble Santbrink (violen, cello, or- gei); Faso fluitenensemble; Lucas ensemble (dwarsfuiten en pia no); Julien Luyben/Marja van Kleef (mez zosopraan en gitaar); Spieghel kwartet (strijkers); Interkerkelijk Koor Baarn; Gran Partitisten (blazers). De verschillende optredens duren tot ca. 17.00 uur. 'j Als u niet met het verkeerde been uit bed wilt stappen - vanwege rug-, nek- of hoofdpijn - moet u maar eens bij de Bedderie Specialist een boxspring komen proberen Een boxspring is een combinatie van een binnenvering bedbodem en een matras, Het gevolg is een maximaal slaapcomfort. En dat merkt u1 A L I S T DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Soesterbergsestraal 37 Soest - Tel. 13097 De afdeling Soest/Soesterberg van 'Vrouwen in de Bijstand' komt op dins dag 10 maart bijeen in Het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. Het program ma begint om half twee 's middags en duurt tot ongeveer half vier. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van hel natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 8 maart a.s. organiseert de afdeling Eemland van het IVN weer de maandelijkse natuurwandeling. Ge start wordt zoals gebruikelijk om 14.00 uur van de parkeerplaats bij het bosbad 'De Vuursche'. Aan de Hilversumse- straatweg is met IVN-borden aangege ven hoe dit bad te bereiken is. In tegen stelling tot de vorige wandelingen die van dit punt startten gaat nu de wande ling de andere kant op en voert ons door het Roosterbos, een gemengd loof- en naaldhoutbos. Het thema van de wandeling is "ontlui ken van de Natuur". De planten die het eerst actief worden als de lente nadert zijn bij de bomen en heerster de katjes- dragers en daarvan als eerste de els, ha zelaar en berk; van de kruidachtige planten: de hondsdraf, dovenetel en brandnetel. De eerste insekten die ge zien worden zijn die welke als volwas sen insekt overwinterd hebben, zoals het lieveheersbeestje, van de vlinders het citroentje en de kleine vos. Voorts de koninginnen van de wespen en hom mels. Actief worden ook de bosmieren die in diepe nesten overwinterden. Op een zonnige dag in het vooijaar krioelen ze in een dikke laag op de koepel van het nest. Het is geen grap: ze zijn aan het zonnebaden! Als ze warm geworden zijn gaan ze nl. in het nest hun warmte afgeven en komen telkens weer terug naar buiten. Op die manier wordt de temperatuur op een dag twee graden celcius verhoogd. Dit is van groot be lang voor een goede ontwikkeling van het broedsel, waaruit de nieuwe werk sters geboren zullen worden. Dit zijn slechts enkele van de facetten van het lentegebeuren in het bos. De gidsen zullen er uitvoerig over vertel len. Denkt u weer aan warm schoeisel en warme kleding? Inlichtingen: tql. 13519. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Vrijdag waren Youp van 't Hek en On no Molenkamp in De Speeldoos in Baarn om hun programma "Tunnel Zonder Vluchtstrook" te brengen. Een programma over een man wiens vader reeds op zijn vierde jaar de echtelijke sponde heeft verlaten en die dus zelf in overleg met zijn moeder zijn weg heeft moeten vinden. Vader was een ambte naar met ambitie, die in de vijftiger ja ren reeds in een jas met grote gele ruiten op koopavond op straat liep. Vooruit strevend dus, als je weet dat er toen nog geen koopavond was. Uiteindelijk komt de man in een theater waar hij wordt geconfronteerd met een toneelknecht, die aan de vooravond van zijn pensioen zelf wel eens op de planken wil en dat ook doet, omdat hij toch niet meer ontslagen kan worden. Youp van 't Hek is een uiterst geënga geerde caberetier, die niet onder stoe len of banken steekt, waar hij staat. Een cabaretier zoals die voor de oorlog vooral in de crisistijd in Duitsland veel voorkwam, maar die heiaar daarvoor hun tol hebben moeten betalen. Hoewel linksgericht, zoals dat heet, weet hij toch ook de mensen, die dat zeer zeker niet zijn, aan zich te binden met een humor, die je wel moet pakken, of je wilt of niet. Met een radheid van tong, die Freek de Jonge nog als een verlegen knaap doet overkomen, weet hij de hele avond door te gaan zonder een spoor van belegen humor, van waar heb ik dat meer gehoord. Volledig ei gen en vaak zeer aktueel. Onno Molen kamp is als het ware de tegenpool in het programma, die op zeer knappe wijze de rust in het programma brengt, maar ook de mensen in de zaal de kans geeft om even op adem te komen. Alles bijeen een fantastisch program ma, dat zeker navolging verdient. D.S. Vrijdag 6 maart Aanvang 20.15 uur "Een nieuwe dood" Toneelstuk van Jos Brink met o.a. Hetty Verhoogt, Manon Alving, Eddy Brugman en Jasper de Moor. Kaarten f 20,-/Pas 65/CJP f 17,50 Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Zondag 8 maart Aanvang 15.00 uur "Romantisch Ballet" Uitvoerenden: Alexandra Radius, Han Ebbelaar en Regina Albrink Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 18,- Vrijdag 13 maart Aanvang 20.15 uur "Open Deuren" Cabaret-musical van Cabaret Boemerang Kaarten f 12.50 Pas65/CJP f 10,- Donderdag 19 maart Aanvang 20.15 uur Berdien Stenberg Kwartet, bestaand uit: Berdien Stenberg (fluit) Edwin Schimscheimer (keyboards) Cees Smit (gitaar) en Ben Lindeman (bas/viool) Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 15,- Woensdag 25 maart Aanvang 20.15 uur "De Huisbewaarder" Toneelstuk met o.a. Kees Brusse, Johan Ooms en Hid- de Maas Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 18,- In de V.U.T., A.O.W., W.W. of gewoon thuis? Dan kan het wel eens voorkomen dat een uur wel een maand kan duren. Hobby's, boodschappen doen, huis op knappen, op visitie gaan daar kun je de dag mee vullen. Maar....soms zijn er uurtjes die niet door te komen zijn. Of je hebt zin om eens in een andere omgeving met anderenbezig te zijn op het gebied van handvaardigheid, spel, kursus of al pratend onder het genot van een kopje koffie. Soms zijn er zaken te repareren waar de woonkamer niet de geschiktste werkplaats voor is. Kortom gewoon iets doen. Als u zich aangespro ken voelt door het bovenstaande of als U gewoon uit belangstelling eens wat meer wilt horen kan dat. Een aantal vol wassenen in buurthuis "De Vangrail" aan de Nachtegaalweg wil met elkaar en met U wat gaan doen. Om te weten te komen wat u wilt nodigen zij U uit om maandagavond 9 maart aanstaande naar het buurthuis te komen om daar onder het genot van een kopje koffie eens met elkaar door te praten wat de mogelijkheden en wensen zijn. Om zo te komen tot een vast (of meerdere) tijdstip(pen) in de week waarop het buurthuis een onderkomen kan bieden aan tal van verschilende aktiviteiten voor volwassenen. Ga 9 maart a.s. om 20.00 uur naar "De Vangrail". U bent welkom en breng uw ideeën mee. Er werken vijf miljoen vrijwilligers in Nederland. Bijvoorbeeld in het club- en buurthuiswerk, bij de bejaardenzorg, bij de gehandicapten, op scholen, in de kinderopvang en in speelzalen. Het komt steeds vaker voor dat deze or ganisaties vrijwilligersvakaturebanken benaderen met hun vraag om medewer kers. Veel van hen werken al jaren met vrijwilligers, maar er is ook een groep organisaties die voor het eerst over weegt om vrijwilligers in te schakelen bij hun werk. Voor al deze organisaties en vrijwilli gers is er een vrijwilligersvakaturebank. Die in Soest werkt nauw samen met de WB-Amersfoort uit de regio. Ook de inwoners van de gemeente Baarn kun nen gebruik maken van de diensten van de Stichting Vrijw. Vak. Bank Soest. Wie vrijwilligers zoekt kan de WB in schakelen. Doorgaans wordt zo'n vraag van een organisatie omgezet in een va kature. Deze wordt vervolgens via de plaatselijke nieuws- en advertentiebla den onder de aandacht van de lezers ge bracht en in het bestand opgenomen. Is iemand geïnteresseerd in de vakature dan wordt er bemiddeld. Man kan ach ter ook voor meer zaken gebruik maken van de Vrijwilligersvakaturebank. Folders en brochures over diverse on derdelen van het vrijwilligerswerk zijn bij de vakaturebank verkrijgbaar. Er zijn geen kosten verbonden aan het ad vies en de bemiddeling. Denkt u er eigenlijk al langer over om vrijwilligerswerk te gaan doen maar is het er om verschillende redenen niet van gekomen of wilt u er eerst wel eens wat meer van weten neem dan contact op mat de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Tel. 02155-12630. Openingstijden van de vakaturebank op maandag, dinsdag en donderdag van 10-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdag van 11-12.30 uur. Graag aandacht voor enkele vakatures uit ons bestand. Dealer Majorica parels SOESTERBERGSE51RAAT 24 SOEST TEIEF. 01155-1IM1 De firma v.d. Wakker gaat de komende dagen de werkzaamheden uitvoeren voor de plaatsing van dertien cocons, die nodig zijn voor de inzameling van het huisvuil in de omgeving van de flats. Elf worden er in Soest geplaatst en twee in Soesterberg. 9/622 Vrijwilligers m/v/ gevraagd om gehandicapte kinderen te begelei den bij het leren van paard- en ponyrij den. 9/620 Vereniging voor de geestelijke gezondheidszorg zoekt medewerkers om voorlichting te geven aan verschil lende groepen zoals het voortgezet on derwijs. buurthuisgroepen enz. 9/627 Kath. centrum voor geestelijk gehandicapten zoekt een aantal vrijwil ligers m/v/ als "bezoekrelatie": duur zame relatie voor de langere termijn, "wandelcontacten": assistentie bij zwemmen en paardrijden. De Stichting Vrijw. Vac. Soest zoekt zo spoedig mo gelijk een over voldoende vrije tijd be schikkende medewerker m/v. 13/630 Instituut voor moeilijk leren de kinderen vraagt met spoed aktivitei- tenbegeleider m/v voor o.a. rekreatie- werk. •8/620 De Retourboer in Baarn heeft plaats voor iemand die van aanpakken weet. Werkzaamheden bestaan uit het inzamelen van schillen, papier, kleding, batterijen, plastig glas enz. Verzekering plus vergoeding. 8/29 Stichtse Landschapsbeheer zoekt groot aantal vrijwilligers m/v om scholieren en studenten in de periode van juni t/m oktober te begeleiden. De groepen worden via de stichting ingezet om te werken aan heideterreinen, hooi en graslanden. Uitgebreide kursus wordt voorafgaand door de stichting verzorgd. Informatie over bestaande vakatures uitsluitend bij de Stichting Vrijw. Vak. Bank Soest. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, lel. T9577, stelt rich als doel een bedrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, teL 12689. 5 maart, 21.00 uur Filmhuis: 'Rocky Horror Picture Show' Filmhuis Artishock presenteert maar liefst zeven films in de maand Maart waarvan vier in het kader van het Noord Hollands Filmfestival. "Rocky Horror Picture Show" is de eerste. Het verloofde paar Brad en Julie be landt na panne met hun auto in een lu guber kasteel, ver van de bewoonde we reld. Dit blijkt bewoond te worden door weerzinwekkende wezens afkomstig van de planeet Transexual. Zij worden onder de duim gehouden door een ge leerde travestiet Frank M. Furter die bezig is met een waanzinnig experi ment. Hij heeft geprobeerd de volmaakte mens te scheppen... een man, één bonk spieren, luisterend naar de naam Rocky Horror. In dit huishouden waartoe ver der nog behoren de incestueuze zuster van de dokter Magenta en de gebochel de knecht Riff Raff, komt het verloofde paar terecht. Beide worden zij verleid door de waanzinnige bisexueel, maar er komt licht in de duisternis als Dr. Scott arriveert op zoek nar zijn neef Eddy, een debiele motorrijder. De "Rocky Horror Picture Show" is be doeld als een parodie op de horrorfilms, Hollywood operettes uit de jaren 40 en soft-porno. Het is een prima geakteer- de rockshow, met goede tot uitstekende muziek, warin allerlei horror-thema's met humor en dubbele bodems tot een soort stripverhaal worden vermengd. Programma: 12 maart "Mishima" 13 maart "I never promised you a rose garden" (filmfestival) 19 maart "Wuthering Heigts" (filmfes tival) Vanaf 7 maart, 21.00 uur Ria van der Sleet exposeert van 7 t/m 22 maart in Artischock. Zij is in War mond geboren en woont nu in Amers foort. Zij haalde daar haar nijverheids diploma Handvaardigheid en Tekenen en volgt er nu de eerstegraadsleraren opleiding aan de academie. Dit wordt haar eerste tentoonstelling. De werken die ze exposeert zijn schilde rijen in acryl en aquarel. Haar werk is sterk geïspireerd op het Noorse land schap. Naast landschappen toont ze ook stillevens. De opening van de tentoonstelling is za terdag 7 maart om 21.00 uur en wordt opgeluisterd met pianospel door Ria's zoon Martin. De tentoonstelling is te bezichtigen van 7 t/m 22 maart, op za terdag- en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhofstraat 46 te Soest. 8 maart, 12.00 uur: Het open atelier portret en modelteke nen wordt deze maand gehouden op zondag 8 maart, van 12.00 tot 14.30 uur, in Artishock. Als model komt deze keer Tessa. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op gegeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. De vereniging zorgt voor het model en voor begeleiding om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te hel pen. In de pauze is er naast de mogelijkheid tot het nuttigen van een consumptie te vens gelegenheid de maandelijkse ten toonstelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, Soest, Tel. 19085. Tessa is het model van de maand. Vernieuwde Kunstmarkt De 23e Kunstmarkt op Koninginnedag zal er anders uitzien dan in voorgaande jaren het geval is geweest. Dit jaar zal de Kunstmarkt echter betaalbare kunst bieden. Een toewijzingscommissie zal beoordelen wie wordt toegelaten. Om het peil ten opzichte van voorgaan de jaren te verhogen heeft Artishock te vens besloten de kunstnijverheidsmarkt en de stuivertjesmarkt te laten verval len. Tijdens de Kunstmarkt zullen er wel an dere activiteiten plaatsvinden. Kontak ten zijn reeds gelegd met groepen die sraattheater zullen verzorgen. Om de ouders m de gelegenheid te stellen rus tig van de aangeboden kunst te kunnen gemeten, zal er voor de kinderen een poppenkast voorstelling worden ge houden. 6 De ^stmarkt bestaan uit onge- Leerm°ooam?-e,? wordt gehouden lis sen 10.00 en 17.00 uur. De activiteiten rondom het kunstmarktgebeuren zul- ',Y,T,band met het défilé beginnen om 13.00 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 14