1 Van Weedestraat aanbevolen plek voor nieuwe AH-supermarkt SUPER FLOWER TOT JEANS BIJ iDESflUIFlM Sanering Chenico-terrein ruim driemaal zo duur als verwacht TTuis g°*d9 verkoPÜ' Plannen voor een hobby tentoonstelling in De Rank Als het om BLOEMEN en PLANTEN GAAT zogezien §pss WOENSDAG 4 MAART 1987 65e JAARGANG NO. 27 Meest attractieve winkelconcentratie ondanks verkeersproblemen Informatieavond over 'Distributie Planologisch Onderzoek' Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Beckeringstraat 50 - Soest Rademakerstraat opgeknapt Super Channel soms 's nachts uit de lucht Telefooncellen worden verplaatst Soester gepakt na gerommel met kenteken Nieuw initiatief van 'Hartje-Zuid' Gratis deelname Verenigingen en clubs Hobby-markt Voorbeelden Voorlopige aanmelding en informatie Brandstichters betuigen spijt: 'ongelooflijk stom geweest' Bijdrage Soest van 210.000 naar 487.000 gulden 'IxviA door Genard Paul Foto's in beeld Post gestolen Volop combineren in een gezellige sfeer. Onze voorjaarscollectie Makelaardij o.g. Bel Strater 02155-16151 Burg. Grothestraat 35 Soest. Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24,- Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 @■3 De vestiging van een nieuwe, grote Al- bert Heijn-supermarkt aan of dichtbij de Van Weedestraat - "ongetwijfeld de belangrijkste en meest attractieve win kelconcentratie binnen Soest" - moet zó worden gekozen dat in de eerste plaats het parkeerprobleem kan wor den opgelost. Omdat de parkeercapa- citeit nu al onvoldoende is zal de nieu we supermarkt dan ook over een eigen parkeergelegenheid moeten beschik ken van minimaal 70 90 parkeer plaatsen voor "kortparkeerders". Een eigen in/uitrit is dringend gewenst. Dat staat o.m. te lezen in het rapport "Haalbaarheid en effecten van een nieuwe AH-vestiging" dat het bureau voor ruimtelijke ordening Van Heese- wijk uit Vught heeft uitgebracht, in op dracht van het gemeentebestuur. Het rapport wordt volgende week dinsdag avond 10 maart) besproken tijdens een informatie-avond in restaurant Dart huizen. De nieuwe AH-supermarkt zou in plaats van de huidige 285 vierkante me ter maar liefst 1300 vierkante meter verkoop-oppervlak moeten meten. Daarvoor is een extra omzet nodig van ca. 10 miljoen gulden. Dat de huidige winkel veel te klein is wordt ook aange toond door de bijzonder hoge omzet per vierkante meter, aldus het rapport. Het totale bestedingspotentieel in de sector "dagelijkse artikelen" in Soest bedraagt ca. 110 miljoen gulden: 35000 inwoners met een gemiddeld besteed baar inkomen voor deze sector van 3155 gulden (in Soest 8 hoger dan het landelijk gemiddelde). De 10 mil joen extra omzet van de nieuwe AH- vestiging zal volgens het rapport voor ca. 3,5 miljoen gerealiseerd worden door de terugdringing van de "koop kracht-afvloeiing" naar Baam (in plaats van 92 worden dan 95 van de boodschappen in Soest gekocht), voor 1,5 miljoen door toegenomen koopkracht vanuit de regio, en voor de resterende 5 miljoen zal zij ten koste gaan van het bestaande Soester winkel bestand in deze sector. Haalbaar Gelet op de huidige positieve economi sche situatie van het bestraande winkel bestand is een nieuwe AH-supermarkt aan de Van Weedestraat haalbaar zon der "onaanvaardbare negatieve effec ten op het bestaande winkelapparaat", aldus het rapport. Bovendien worden die effecten op termijn enigszins ge compenseerd door de te verwachten bevolkingsgroei. Voor de totale winkelstructuur van Soest zijn er de volgende effecten te ver wachten: het totale aanbod in de "dage lijkse" sector neemt zowel kwantitatief als kwalitatief toe; dat zal weer leiden tot een verbetering van de winkelcon- ,centratie Van Weedestraat op het ge bied van de dagelijkse artikelen en tot een versterking van de hoofdwinkel- concentratie Van Weedestraat als be langrijkste van de twee winkelpolen van Soest. Het rapport doet overigens de aanbeve ling ook de sector "niet-dagelijkse arti kelen" te versterken. De ruimte daar voor is in beginsel aanwezig en in dezë branches laat de aantrekkingskracht van Soest nog te wensen over. Zo'n be leid slaagt echter alleen als wordt geko zen voor concentratie in één van beide polen. Volgens het rapport ligt de keus voor de Van Weedestraat voor de hand, maar zij kan ook positieve effecten hebben voor de andere winkelgebieden omdat de to tale koopkrachtbinding en -toevloeiing worden versterkt. "Vestiging van een AH-vestiging in Soest-Zuid zal," aldus het rapport, een verstoring van het Foto: Goos van der Wilt evenwicht in de dagelijkse artikelensec tor tussen Noord en Zuid tot gevolg hebben en zou daarbij ten koste gaan van de momenteel sterkste winkelcon centratie in Soest (dagelijkse en niet- dagelijkse artikelen samen)." Sterk-zwak In het rapport is ook een sterkte-zwak te-analyse opgenomen van de diverse winkelconcentraties van Soest. Daaruit komt de Van Weedestraat duidelijk als de sterkste naar voren, o.m. door het aaneengesloten winkelfron, het geva rieerde branchepatroon en het grote aantal "kwalitatief goede zaken". De aantrekkingskracht wordt mede be paald door branches als schoenen- en kledingzaken. Hel winkelklimaat is echter door de verkeersaspecten verre van ideaal, maar vooral doorde combi natie van dagelijkse boodschappen met niet-dagelijkse artikelen is het win kelgebied aantrekkelijk. De Zuidpromenade/Soesterbergse- straat beschikt weliswaar over een vol ledig aanbod voor dagelijkse artikelen, maar de keuzemogelijkheid is er min der groot, zeker op het gebied van de niet-dagelijkse artikelen. De parkeersi tuatie is echter een sterk punt. De "neven"-concentraties functione- In Restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan, wordt dinsdag 10 maart 's avonds om 8 uur een informatieavond gehouden over het "Distributie Plano logisch Onderzoek". Het rapport, dat niet te koop is, kunnen geïnteresseer- den inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhofftraat 9. De avond zal uit twee gedeelten bestaan. In het eerste deel wordt na een inlei ding een toelichting gegeven op het rapport. Het tweede gedeelte bestaat uit de discussie. In juli 1986 heeft de gemeente Soest aan het Bureau voor Ruimtelijke Orde ning Van Heesewijk uit Vught opdracht gegeven tot het verrichten van een onderzoek naar de haalbaarheid en mogelijke effecten van een grotere Albert Heijn-vestiging in Soest. Het gaat hierbij om een vestiging van maximaal 1800 vierkante meter bedrijfsoppervlak op een lokatie in het gebied Van Weede straat waarbij de bestaande vestiging aan de Van Weedesraat zal worden op geheven. Het rapport bestaat uit een sterkte-zwakte analyse, de verkeerskundige as pecten, het kooporiëntatiepatroon van de Soester consumenten en de motie ven die aan dat koopgedrag ten grondslag liggen, het functioneren van de win kelconcentraties, en een opsomming van conclusies en aanbevelingen. <5 VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST - TELEFOON 13727 Een bal ging op 'n dag mijn mooie deur deur. Van Ede was er vanzelfsprekend goed veur. Hij deed het heel ras en ik was in mijn sas. Want ik had weer een schitterende veurdeur. v.d. M- Soest. (werkplaats woonhuis) BEL 1 6055 01 1 8429 EN WIJ KOMEN! ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN 3 VOOR AL UW KADO'S 9 ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098 c CD X ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN In honderd werkbare dagen zal de Ra demakerstraat binnenkort worden op geknapt, volgens de plannen die in overleg met de aanwonenden en goed gekeurd door het gemeentebestuur door de dienst Gemeentewerken zijn uitgestippeld. De werkzaamheden zul len half april aanvangen en men ver wacht in oktober 1987 klaar te zijn. De opknapbeurt en reconstructie ge schied in vier fasen. Begonnen wordt met de noordzijde: vanaf de Montgo- meryweg tot aan de Griendlaan. In de tweede fase wofdt de zuidzijde aange pakt. De derde fase omvat het gedeelte zuidzijde tot aan de Prof. Lorentzlaan en tenslotte wordt het restant van de noordzijde behandeld tot aan de Ver- steeghlaan. Vóór 1 april zullen alle betrokkenen nog een keer geïnformeerd worden en krijgen zij verslag van de laatste onder handelingen die in restaurant 't Zwaan tje zijn gevoerd en waar nog enkele wensen ter tafel kwamen. Het college van B W moet zich hier over nog uitspreken. De huidige 'kleine' AH-supermarkt aan de Van V/eedestraat. ren voornamelijk op het gebied van de dagelijkse artikelen. Gelet op kwaliteit en aanbod geldt de Smitshof als de sterkste daarvan, met daarna Overhees, "dat kwalitatief achterblijft". Het aan bod van Klaarwater is "eenzijdig" en de Koninginnelaan ("onsamenhangend, minder parkeergelegenheid") is duide lijk van mindere betekenis, aldus het rapport. Consumenten-onderzoek Op basis van een consumenten-onder zoek (waarbij 400 "representatieve" Soester gezinnen werden ondervraagd) concludeert het rapport verder dat de Van Weedestraat op basis van "oriënta tie" en besteding kan worden aange merkt als de belangrijkste winkelpool. "Komt dit nog niet zozeer tot uiting op het gebied van de dagelijkse artikelen, dan is dit zeker het geval op het gebied van de niet-dagelijkse artikelen. De Zuidpromenade/Soesterbergsestraat is, met uitzondering van de doe-het- zelf-sector, beduidend minder aantrek kelijk." De klant waardeert in het alge meen het "eigen winkelcentrum" hoger dan het andere. "De Van Weedestraat wordt beter In de periode woensdag 4 maart tot en met 11 april zal de televisiezender Super Channel op bepaalde tijden 's nachts niet uitzenden. Dat komt om dat in die periode de satelliet in een bepaalde stand ten opzichte van de zon staat. Het is dus geen technische storing. Super Channel kondigt in genoemde periode dagelijks het niet-uitzenden aan. Vandaag is PTT Telecommunicatie be gonnen met de verplaatsing van twee telefooncellen in Soest. De cel die tot dusver aan de Weegbreestraat stond (bij de Smitsweg) krijgt een plekje bij de inrit van het parkeerterrein aan de Smitshof. De cel aan de Nieuwstraat (bij de Koninginnelaan) wordt ver plaatst naar de hoek Vredehofstraat- Koninginnelaan, bij het winkelcen trum. Er wordt echter ook een telefooncel op geheven: die aan de Schrikslaan. Vol gens de PTT wordt daarvan te weinig gebruik gemaakt. In het verleden, aldus de PTT, was het vaak zo dat een telefooncel bij het "vas te straatmeubilair" in een woonwijk hoorde. Tegenwoordig vervullen de cellen echter meer en meer een functie voor passanten en bezoekers. Daarom worden ze voortaan bij stations en in valswegen neergezet en zodoende komt men de telefooncellen ook in Soest te gen waar ze het meest nuttig zijn. beoordeeld op het gebied van keuze, service, kwaliteit, volledigheid en net heid van de winkels; de Zuidpromena- de/Soesterbvergesestraat scoort beter op het gebied van prijsniveau, ruimtelij ke inrichting en "sfeer", aldus het rap port. Overigens zijn opmerkelijke ant woorden geregistreerd op de vraag wel ke winkels er in Soest bij zouden moe ten komen. Maar liefst 37,9 kiest voor een Hema, 23 voor V D, 18,4 voor C A. "De wens van de consu ment beteft het meest een uitbreiding van het warenhuisaanbod en van de kle ding- en schoenenbranche," aldus het rapport, dat overigens uit de cijfers ook concludeert dat een "grotere Albert Heijn" relatief vaak wordt genoemd (6,7%). De dienst motorrijtuigenbelasting riep vorige week de assistentie in van de Soester politie, nadat zij had vastgesteld dat een inwoner van Leusden terecht weigerde diverse bekeuringen te beta len wegens het niet voldoen van de be lasting op een auto die hij al in mei 1984 had verkocht aan de Soester M. (54). Ook kreeg de Leusdenaar boetes we gens onverzekerd rijden. Hij kon echter aantonen dat hij beschik te over een zgn. vrij waringsbewijs. Niet temin bleek de auto nog op zijn naam te staan. De Soester werd aan de tand ge voeld en verklaarde dat hij destijds wel iswaar een vrijwaringsbewijs op het postkantoor had ontvangen, maar dat de betrokken ambtenaar had geconsta teerd dat er "iets niet in orde was" met de eigendomspapieren. Daardoor was de auto nimmer op M.'s naam overge schreven. De politie stelde een verder onderzoek in, waarbij bleek dat de bewuste auto was voorzien van een kentekenbewijs deel III van 1986, dat echter behoorde bij een geheel andere auto. Gevraagd naar een verklaring liet M. weten dat hij - bij gebrek aan een geldig kentekenbe wijs - dit deel III uit de vuilniszak had gevist van een zwager. De politie maak te proces-verbaal op en M. zal ook met de belastingdienst nog een en ander te verrekenen hebben. Tijdens de onlangs voor de leden van de Winkeliersvereniging "Hartje- Zuid" gehouden presentatie van de promotie-plannen voor dit jaar, is een nieuw en aantrekkelijk initiatief gebo ren. De speciale commissie, die zich binnen deze winkeliersvereniging be zighoudt met publiciteit en public re lations, stelt zich voor om in de eerste week van juni in "De Rank" aan de Soesterbergsestraat in Soest-Zuid, een hobbytentoonstelling te organise ren waaraan iedereen in Soest en Soesterberg zal kunnen deelnemen. Mede dank zij de vele vrije uurtjes, die we tegenwoordig allemaal kennen in de vorm van ATV-uren of -dagen, is de markt voor liefhebberijen, sport en spel een ferm stuk groter geworden. Niet al leen de doe-het-zelf-aktiviteiten na men toe; ook vele hobbies mochten zich een sterk stijgende belangstelling ver heugen. Bouwers, wevers, schilders, te kenaars, fotografen en talrijke beoefe naars en beoefenaarsters van andere liefhebberijen, hebben vast en zeker een schat aan klaar materiaal thuis, die het tentoonstellen meer dan waar zal blijken. "Hartje-Zuid" geeft er straks graag gelegenheid voor. Bij voldoende belangstelling zal er in de eerste week van juni een fantasierijk ge beuren in "De Rank" plaatsvinden: de eerste grote Soester liefhebberijen-ten- toonstelling, annex-markt: "Hobbies kijken". "Hartje-Zuid" is van mening dat de deelname aan de tentoonstelling niets mag kosten. Het bezoeken ervan zal een kleine toegangsprijs vergen. De commissieleden hebben er nog geen flauw benul van in welke mate er op het idee gereageerd gaat worden. In kleiner verband zijn er alom van dit soort mani festaties op touw gezet en behalve aan meldingen voor deelname aan de ten toonstelling zelf, stelt de commissie ook kontakten met mensen, die op dit ge bied organisatie-ervaring hebben, op hoge prijs. De tentoonstelling zal in alle zalen van "De Rank" plaatsvinden. Er wordt een verdeling gemaakt naar soort (modelbouw, fotografie, schilderen, computers, etc.) en aan het aantal in te zenden werkstukken wordt een limiet verbonden, evenals aan het minimum en maximum-formaat (bijvoorbeeld bij foto's). Verenigingen én clubs, die zich met hobbies en sport en spel bezighouden, kunnen informatie inwinnen over de wijze waarop zij hun diensten zouden kunnen verlenen. Kennis op elk gebied is van harte welkom. De commissiele den overwegen binnen afzienbare tijd een deelnemersvergadering te beleg gen, tijdens welke de stand van zaken uitgebreid uit de doeken zal worden ge daan. Naast de tentoonstelling zelf, zullen de monstraties mogelijk zijn en wordt er gedacht aan een hobby-markt, waarop winkeliers van "Hartje-Zuid" via kraampjes in een aparte tent, hun hob by-waren kunnen aanprijzen en klaar zullen staan met allerhande adviezen. Ook een ruilmarkt kan wellicht, bij vol doende ruimte en belangstelling, een rol spelen. Er vindt nog overleg plaats over een plek waar koren en orkestjes korte uitvoeringen kunnen geven en natuurlijk zullen er ook prijzen zijn te winnen met gelijke kansen per hobby- rubriek. De duur van de tentoonstelling zal zich uitstrekken over een paar werk dagen, voornamelijk in de avonduren en zaterdagmiddag. Naast de wat meer voor de hand liggen de hobbies, die geschikt lijken voor ex positie, zoals tekenen en fotograferen, is er een ongekend aantal liefhebberij en, dat een plaatsje op de tentoonstel ling "Hobbies kijken" van "Hartje- Zuid" zal kunnen vinden. Afgezien van het voorbehoud dat de organiserende commissie moet maken in verband met de beschikbare ruimten, kan gedacht worden aan: tekenen, schilderen, foto graferen, timmeren, figuurzagen, hand werken, verzamelen, computer-aktivi- teiten, muziek, sporten, spellen, tuinie ren, radio- en T.V., koken en bakken, schrijven, studeren, bloemschikken, mode-ontwerpen, stof-bewerking, volksschilderkunst, folklore/kos tuums, weven, modelbouw, fitness, filmen, video, toneelspelen, enz., enz... Het ligt in de bedoeling dat de Soester Courant tegen die tijd, in samenwer king met het comité, een speciale hob by-krant zal uitgeven, die huis-aan-huis in Soest en Soesterberg zal worden ver spreid. De Promotiecommissie van "Hartje- Zuid" zal graag op een zo kort mogelij ke termijn weten hoe groot de belang stelling tot deelname is. U kunt zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij het Secretariaat van de Winkeliersver eniging: Edith Pols, Isaacstraat 15, 3766 BK Soest, telefoon 02155-16224, (uitsluitend van maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur.) Eén van de jongelui die onlangs door de politie werden opgepakt op verden king van brandstichting in het "koetshuis" van het Oranje Hotel aan de Bur gemeester Grothestraat heeft vorige week een brief geschreven aan de direc tie van het bejaardencentrum Mariënburg, dat naast het terrein van het hotel is gelegen. Met name de bewoners van de verzorgingsflats in Mariënhorst kre gen bij de brand de schrik te pakken, want hun gebouw grenst direct aan het bouwsel waarvan nu alleen de muren nog overeind staan. "Ik wilde even vermelden dat ik vreselijke spijt heb van de daad op zaterdag avond 7 feb. j.1. Dat wij het koetshuis in de fik hebben gestoken is natuurlijk ongelooflijk stom geweest," schrijft één van de betrokkenen. "Maar toen ik hoorde dat de mensen in het verzorgingstehuis zich zo zijn rot geschrokken (waar we eigenlijk helemaal niet bij nagedacht hebben) wilde ik toch even vermelden dat het ons vreselijk spijt." De briefschrijver vervolgt: "Dat was dus helemaal niet de bedoeling om die mensen zo te laten schrikken. Sorry." en besluit zijn brief met: "Ik hoop dat de directie dit aan alle bewoners wil vermelden dat het ons vreselijk spijt, en dat de bewoners nog gelukkig en gezond verder mogen leven. Heel fijn." Mariëburg-directrice mevrouw Binnendijk heeft met instemming kennis ge nomen van de spijtbetuiging van de jongeman. De brief is in het tehuis opge hangen, zodat alle bewoners er kannis van kunnen nemen. Omdat de kosten van de bodemsanering van het Chemco-terrein in Soestduinen, dat ernstig door cadmium is vervuild, veel hoger uitvallen dan aanvankelijk was geraamd, zal ook de (verplichte) financiële bijdrage van de gemeente Soest - 100.000 gulden 10% van het totaal - aanzienlijk hoger komen te liggen. De to tale operatie gaat niet 1,2 miljoen mar ruim 1,8 miljoen gulden kosten. De bijdra ge van Soest stijgt daardoor van 210.000 naar 487.000 gulden. Wethouder Plomp (WD) deelde dit vorige week mee in de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening. staan. Het bedrijf ligt in een waterwin gebied, maar het Waterleidingbedrijf "Midden-Nederland" heeft geen cad mium in het drinkwater aangetroffen. Mede op grond hiervan werd geconclu deerd, dat er geen direct gevaar voor de volksgezondheid bestond. De vervuiling werd medio 1983 gecon stateerd tijdens rioleringswerkzaamhe den op het Chemco-terrein. Daarbij bleek, dat een oude spuiput bij het ke telhuis lek was. Van de grond rondom de put werden daarom bodemmonsters genomen. Analyses wezen uit dat er sprake was van verontreiniging van de bodem. In de grond werden concentraties cad mium aangetroffen, die de door de overheid gehanteerde normen 10 tot 25 keer overtroffen. Er was geen spraken van bodemverontreinging in de be bouwde kom van Soestduinen. De ver vuiling was 'beperkt' gebleven tot een gebied van zevenhonderd vierkante meter op het terrein van het bedrijf zelf. Geen cadmium in het drinkwater Het grondwater bleek daar aanzienlijk meer cadmium te bevatten dan is toege- Overleg tussen Chemco, de afdeling milieuhygiëne van de inspectie van de volksgezondheid in de provincie Utrecht, het college van burgemeester en wethouders van Soest en de directie van het Waterleidingbedrijf Midden- Nederland leidde wel tot de conclusie, dat een grondige bodemsanering nood zakelijk zou zijn. De kosten hiervan werden aanvankelijk geraamd op 1,1 miljoen gulden, maar blijken nu aan zienlijk hoger uit te vallen. Dit is vooral een gevolg van de ligging van het terrein in een waterwingebied en de noodzaak het daardoor breder en dieper uit te graven dan in eerste opzet was bepaald. Chemco gebruikt als fabrikant van fo tografische produkten zilver als belang rijkste vloeistof voor de vervaardiging van lichtgevoelige films. In het verleden echter werd als hulpstof ook de giftige stof cadmium gebruikt. Om milieutech- nische-en economische redenen wordt zilver teruggewonnen. Daarnaast dient om ecologische redenen de cadmiumbelas- ting van het milieu zoveel mogelijk te worden beperkt. Chemco heeft sinds 1977, aanvankelijk met uitzondering van één produkt, uit al zijn fotografisch materiaal het cad mium verwijderd. Van het uitzonde- ringsprodukt werd op proef een cad- mium-vrije versie in produktie geno men. Het resultaat hiervan is geweest,dat het bedrijf in Soestdui nen sindsdien geen cadmium meer ge bruikt. Chemco loopt hiermee in de fo tografische industrie voorop, want al leen een Japanse fotografische industrie ging Chemco voor bij de verwijdering van cadmium uit z'n produkten. Tijdens het sorteren van anderhalfdui- zend dia's hebben wij ons voorgenomen om weer eens wat vaker foto 's te nemen in plaats van dia's. Behalve het inra- men, sorteren, nummeren en wegber gen is het vertonen van de dia's zelf ook al zo 'n gigantische onderneming dat na afloop daarvan de presentator moe is van het lange staan en de toeschouwers slaap hebben van het kijken naar dia's die hen maar matig interesseren. Het grote beeld op het diascherm is wel iswaar levensechter, maar een fotoboek pak je veel gemakkelijker op. Ook merkte ik dat bijna alle dia 's in de vakanties gemaakt waren, als om het geheugen behulpzaam te zijn om juist die beelden in onze herinnering te bewa ren. Terwijl er toch veel vaker dingen gebeuren die je graag terug zou willen zien. Toch moet er wel iets heel bijzon ders aan de hand zijn voordat ik een fo totoestel pak om wat voor mezelf en het nageslacht vast te leggen. Tot mijn grote vreugde ontdekte ik tussen de berg dia 's, waarvan een deel zelfs niet eens inge- raamd was, een afbeelding van een goe de vriend die vijftien jaar geleden plotse ling overleden was. Dat zette mij aan het denken, want van welke nog in leven zijnde vriend of vriendin bezit ik eigen lijk een behoorlijke foto? Terwijl het toch een heel aardig idee lijkt om perio diekfoto's van hen te nemen, al zou het alleen maar zijn om te zien hoe ze in de loop der jaren veranderen: "Hé, kijk eens. Wat een broekie was dat toen nog, zeg" en "Oh, hier begint het net een mens te wor den" en "Op deze foto heeft ie al een aardig ouwe smoel gekregen. Om zo'n tijdsbeeld op te zetten moet je, denk ik, over wat doorzettingsvermo gen beschikken, want je vergeet na een paar keer natuurlijk je apparaat mee te nemen als je op vriendenbezoek gaat. Je kunt ook uitgelachen worden wanneer je met toestel en statief binnewandelt en de bewoners hebben daar niet op gere kend. Dat zal wel enige uitleg vergen, vrees ik. Je kunt ook de hele handel schietklaar bij de buitendeur n eerzetten en geduren - de een maand of langer iedereen foto graferen die aanbelt. Dan komt de melkboer ook eens in je foto-album. Een tot dusver onbekende dader is er vorige week woensdag aan de Oranjelaan in geslaagd een postzak en een dubbele fietstas te stelen. Ze werden ontvreemd van de fiets van de 27-jarige PTT-besteller L. van B. uit Soest. De zak en de tas werden enige tijd later in de omgeving terug- ggevonden, maar de inhoud was ver dwenen. De politie kon niet zeggen hoeveel poststukken er bij benade ring zijn verdwenen. is er weer. Exclusieve damesmode, Byoux/Horlogerie. Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14

Soester Courant | 1987 | | pagina 1