Schoeman 1 gJH ..kom eens met Schoeman praten! DeSoester Duinen Nieuw gemeentehuis in 1990? id'Oude Engheï WOENSDAG 4 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN SOEST Informatie Wateroverlast Overhees vraagt; uw aandacht voor Nachtelijke 'overval' bij In de Ruimte De nieuwste voorjaars mode! OPEN HUIS dinsdag 10 en woensdag 11 maart met o.a. het Unieke "Replica system" van Shiseido en düdubbers Bazar/rommelmarkt Soest 50 jaar geleden 5 Maart 1937 VAN GOYENLAAN Een op de 3e woonlaag gelegen 3-kamer appartement (v.h. 4 kam.) m. een berging in de onder bouw. Hal, toilet, douche, woonkamer, 2 slaapkamers (v.h. 3), keuken, bij keuken. Balkon woonkamer op de zuidkant. Koopsom f 49.000,— hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal m. toil., luxe eiken keuk. m. ingeb. gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afz.kap, bijkeuk. m. wasmach.aansl. en luxe douche, inp. bereikbare gar. m. kantel- deur, woonkam. (ca. 35 m2), rui me droge kelder; verd.: 3 si.kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon, vliering. Koopsom f 157.500,—. Een NVM-makelaar. Waarom zou u met minder doen? VAN GOYENLAAN Een perfect onderhouden 3- kamerflat (voorheen 4) gele gen op de 3e woonlaag met ber ging. Het geheel is recentelijk gerenoveerd in lichtblauwe en witte tinten, hetgeen een verzorg de indruk geeft. Entree, hal, nwe. douchecel, woonkamer, eetkamer, nwe. keu ken, 2e si.kamer, wasruimte.Ser- vicekosten F175,- p.m. voorschot verwarming f 150,- p.m. Koopsom f 60.000,- NIEUWSTRAAT Geh. gerenoveerd zonnig hoek huis m. c.v., gar. en rondom tuin, gel. aan de Nieuwstraat VAN HEEMSTRALAAN Prima gesit. en onderh. en onder architektuur uitgeb. halfvrijst. villa met vrijst. gar. en carport op 816 m2 grond. De woning is v.v. gas o.v. (1981), voll. v.v. dubb. beglaz. en dakisol. en in 1986 v. buiten geschilderd. Zeer ruime hal m. toil. en gard., kelder, ruime keuk. m. eetgel. en inb.app., zeer gr. living (7.50X6.50) m. deels verl. plaf. open haard en parket, hardhouten achterpui m. schuifdeur naar gr. vrij terras m. flagstones; 1e verd.: vide w.i. open hardhouten wentel trap, overloop, 2 ruime si.kam. w.v. 1 m. v.w. en toegang tot zon neterras (7.50X2.40), 3 v.k., 3e si.kam., badkam. m. ligbad, dou che, v.w. en 2e toil.; 2e verd.: 2 zeer redelijke si.kam. m. ieder een v.w., 2 kasten en veel berging. Toepassing v. lichte granolwan- den in living, hal en vide. Aantrek kelijke en gerieflijke gezinswo ning m. fl. voortuin en gr. uitgehol de achtertuin. Koopsom f 379.000,-. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren n Amersfoort. Hoofddorp, Leusden, Tiel er BRAAMWEG Helft van dubbel WOONHUIS met garage, c.v. en vrije tuin. Indeling: woonkamer, hal, toilet, douchecel en keuken. Etage: twee slaapkamers en overloop. Zolder met vaste trap en slaapkamer. Deze woning is gedeeltelijk verbouwd. Koopsom f 139.000,-. DRAAILIER Moderne MIDDENWONING met c.v., berging en vrije tuin. Indeling: woonkamer met parketvloer, open keuken met eetbar, toi let en hal. Etage: badkamer met ligbad en tweede toilet, drie rui-- me slaapkamers. Zolder met vaste trap en grote vierde slaapk. Deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en wordt op geleverd inclusief stoffering. Gevraagde koopsom f 149.000,-. VAN GOYENLAAN Zeer goed onderhouden HOEK-APPARTEMENT op de vierde eta ge met uitzicht over de Engh. Indeling: woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel en twee slaapkamers. Ruime berging op de begane grond. Gevraagde koopsom f 42.500,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente af lossing) voor een hypotheek van f 42.500,-, netto per maand f 244,77. VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag een DRIE-KAMER APPARTEMENT (v/h 4) met berging op de begane grond. Indeling: entree, toilet, douchecel, moderne keuken, bijkeuken, woonkamer en twee slaapkamers. Dit pand verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een nieuwe keuken, balkenplafond, nieuw sanitair en granolwanden. Gevraagde koopsom is f 65.000,-. Bij een bruto inkomen van f 30.000,- hypotheek-kosten (rente af lossing) voor een hypotheek van f 65.000,-, netto per maand f 321,26. iiiiiouuiiymi Inlichtingen A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed Hypotheken Julianalaan 45 - 3761 DB Soest Telefoon 02155-1 79 62 In het gebouw C-drie aan de Willaertstraat wordt donderdag 12 maart 's avonds om half acht een Informatiebijeenkomst gehouden, waar de gemeente en de aannemer informatie zullen verstrekken over de uitvoering van de dn-ainagewerkzaamheden in Overhees I en II. Aannemingsbedrijf Van Dijk t opdrachtformulier geretourneerd zijn. In totaal hebben 131 mensen zich aangemeld voor aanleg van drainage onder hun woning. De gemeentelijke bijdrage is voor Overhees I f 343,80 en voor Overhees II f 305,--. De eigenaren betalen in Overhees I f 330,- en in Overhees II f 305,- RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Commissie Ouderenbeleid Door de gemeenteraad is onlangs be sloten tot het instellen van een commis sie ouderenbeleid (ook wel ouderen- of seniorenraad genaamd). Op grond van de daarvoor vastgestelde verordening is de samenstelling als volgt: - een onafhankelijke voorzitter; - 2 leden op voordracht van de A.N.B.O.; - 2 leden op voordracht van de K.B.O.; - 2 leden op voordracht van de P.C.O.B; - 2 gekwalificeerde leden. Inzake de onafhankelijke voorzitter en de leden van de ouderenbonden is over eenstemming bereikt. In nauw overleg met de ouderenbonden is de gemeente op zoek naar 2 gekwalificeerde leden voor deze commissie. Aan deze leden worden enige minimale eisen gesteld, namelijk: - zij dienen bij voorkeur geen lid te zijn van de ouderenbonden; - zij moeten de leeftijd van 50 jaar heb ben bereikt; -zij moeten in de gemeente Soest woonachtig zijn; - op grond van persoonlijke kwaliteiten wordt verwacht, dat zij een goede bij drage kunnen leveren aan het functio neren van de commissie. Indien U op grond van het voorgaande belangstelling heeft voor lidmaatschap van deze commissie en aan de gestelde eisen denkt te kunnen voldoen, verzoe ken wij Uw schriftelijke reaktie vóór 11 maart 1987 te zenden aan: Gemeente Soest, t.a.v. de commissie Ouderenbeleid, p/a prins Hendriklaan la, 3761 DS SOEST. Met betrekking tot eventuele vragen kunt U zich wenden tot de heer Gerth (afdeling welzijn gemeentesecretarie) telefoonnr.: 02155-93533. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend (eerste vier) en 1 vergunning geweigerd (laatste) op de verzoeken van: a.C. W. van Burgsteden, Peter v.d. Breemerweg 17, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning i.v.m. uitbreiding/wijziging van een veehouderijbedrijf op het perceel Peter v.d. Breemerweg 17; b. Automobielbedrijf Nefkens b.v., Birkstraat 30, voor het uitbreiden/ wijzigen van een herstelinrichting voor motorvoertuigen, alsmede ver koopstation voor motorbrandstoffen op het perceel Birkstraat 30; c. Th. Triantafillou, Pauwstraat 11, voor het oprichten en in werking hebben van een restaurant op het perceel Steenhoffstraat 59; d. Yves Rocher Nederland b.v., Nieuwe Gracht 4 voor het oprichten en in werking hebben van een magazijn, in- pakafdeling van cosmetica en kan toor op het perceel Nieuwe Gracht 4; e. Mevrouw A.W. Staak, Koningjnne- laan 70 voor het oprichten en in wer king hebben van een café-bedrijf op het perceel Koninginnelaan 70. De positieve/negatieve beschikkingen liggen vanaf heden één maand ter inza ge bij de milieudienst van de gemeente, gebouw gemeentewerken, kamer 17, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden in gesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door dege nen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend vóór 4 april 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Degenen die beroep instellen kun nen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvragen lig gen vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge bouw gemeentewerken, kamer 17, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvragen zijn afkomstig van: a.W. van Bloemendal, Wieksloterweg o.z. 83 voor het oprichten van een be- tontegelfabriek op het perceel Wieks loterweg o.z. 83; b. M. van den Brakel, bar-grill 't Luykje, Steenhoffstraat 47, voor het oprich ten van een bar-grill op het perceel Steenhoffstraat 47; c. W. H. van Velzen, Schakel I, Loos- drecht voor het oprichten van een snackbar-café op het perceel Smits- weg 28. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen schrif telijk worden ingediend bij Burgemees ter en Wethouders. De ingekomen be zwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indie ners niet bekend gemaakt, lederen die dat nodig acht, kan eventu eel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren vóór 4 april 1987. U kunt daarvoor een afspraak maken met de milieudienst, telefoon 02155- 93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Voorbereiding bestemmingsplan De Burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 19 februari 1987 van afd. I, nummer RB 87-24, een bestemmingsplan in voor bereiding is verklaard voor het gebied dat op de bij dit besluit behorende kaart gearceerd is aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: gronden gelegen binnen de gemeente grenzen van Soest, met uitzondering van: a. de bebouwde kom van Soest; b.het Soesterveen; c. het gebied tussen de wijk 't Hart en de noor-westelijke gemeentegrens; d.de omgeving van de Stadhouders laan; e. een strook grond gelegen ten noorden van de Lange Brink weg; f. de bebouwing van Soestduinen; g. de bebouwing van Soesterberg en en kele direkt daaraan grenzende ge biedsdelen, waaronder het grootste deel van de militaire terreinen. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders (aanlegvergun- ning). Dit besluit treedt in werking op 5 maart 1987. Uitvoering Brandbeveiligings verordening Soest Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiks voorschriften) voor de volgende inrich tingen gebruikstoestemming als be doeld in artikel 54 van de Brandbeveili gingsverordening der gemeente Soest hebben verleend: een bejaardencentrum aan de Insp. Schreuderlaan 2 te Soest; een jongerencentrum aan de Molen straat 142a te Soest; een peuterspeelzaal aan de W. Beck- manstraat 475 te Soest; een café aan de Kerkstraat 59 te Soest; een clubhuis aan de Nachtegaalweg 8c te Soest; een clubhuis aan de A. Cuyplaan 200 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brand gevaar en het voorkomen en het beper ken van ongevallen bij brand. Openbare commissievergadering Woensdag 25 maart: bestuursvergade ring Sportstichting De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken. De aan vang is 19.30 uur. De stukken die be trekking hebben op de vergadering lig gen ter inzage in het INFOrmatiecen- trum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Deze week in Soest 9 t/m 14 maart: collecte Nationaal Reumafonds Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) bouwen 42 patio-woningen Fazant- pad/Reespoor, sectie G nrs. 7441, 8249 en 8594; bouwen woonhuis Hazepad, sectie G nr. 8295; uitbreiden/veranderen achteruit- bouw en bouwen garage/berging Van Lenneplaan 64; uitbreiden woonhuis en bouwen gara ge/berging Koppenlaan 19; bouwen woonhuis Reespoor, sectie G nr. 7441; plaatsen tuinmuur Koninginnelaan pla 102; verbouwen veestal tot woonhuis Kerkpad z.z. 99; bouwen woonhuis, Hazepad sectie G nr. 6237; bouwen woonhuis Van Straelenlaan sectie K nr. 961; bouwen woonhuis Van Goyenlaan sectie K nr. 2852; vergroten garage Wieksloterweg w.z. 3a; vergroten kantoor Gallenkamp Pels- weg 11; bouwen woonhuis Reespoor sectie G nr. 7441. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen Als het aan Burgemeester en Wethou ders van Soest ligt beschikt de ge meente op 1 januari 1990 over een nieuw gemeentehuis. Dat valt af te lei den uit het "tijdpad" dat B. W. heb ben uitgezet voor de voltooiing van de gemeentelijke reorganisatie. "Voor het succesvol realiseren van de her structurering vinden wij het van enorm belang dat de gemeenteraad eveneens een besluit neemt met be trekking tot de nieuwe huisvesting," aldus het College in het vorige week verschenen bulletin over de reorgani- Daarom hebben B. W. besloten tege lijk met het voorstel voor de "ombouw" van het gemeentelijk apparaat de ge meenteraad een voorstel voor te leggen dat erin voorziet "dat uiterlijk 1 januari 1990 de nieuwe huisvesting kan wor den betrokken als 'sluitstuk' van de reorganisatie. De hoofdstructuur die het gemeentebe stuur voor ogen staat heeft een opbouw volgens het "lijn/staf-principe" en valt uiteen in twee sectoren: enerzijds Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, anderzijds Educatie, Recrea tie en Dienstverlening. Daarnaast zul len er twee stafdiensten komen: ener zijds Financiële en Bedrijfseconomi sche Zaken, anderzijds Personeels- en Organisatiezaken. Los daarvan voor ziet de structuur straks in twee stafbu reaus onder leiding van de gemeentese- rrptark- enerzijds Kabinet, Secretariaat en Voorlichting, anderzijds Registratie, Documentatie, Agenda en Interne Za ken. De directeuren van de sectoren en de stafdiensten vormen, samen met de gemeentesecretaris en de adjunct-se cretaris, het zogenaamde "manage- ment-team". Op 12 mei wordt een definitieve keuze bepaald, die de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 juni zal behandelen. Knelpunten Over de personele gevolgen merken B. W. op dat het in zijn algemeenheid zo is dat de onderdelen van de bestaande organisatie weliswaar in een ander or ganisatorisch verband worden ge plaatst, maar wel grotendeels "bij el kaar" blijven. "Dat betekent natuurlijk niet dat er daarom in de personele sfeer geen knelpunten zullen ontstaan. Naar onze overtuiging en voorzover thans te overzien wegen die echter niet zo zwaar als het belang van de hele organisatie op (midden)lange termijn. Ze verdienen wel onze zorgvuldige aandacht," aldus het College. Er wordt verder op gewezen dat B. W. al hebben toegezegd dat er als ge volg van de reorganisatie geen gedwon gen ontslagen zullen plaatsvinden. "Wij hebben ons daarmee verplicht om een ieder een passende dan wel geschikte functie aan te bieden in de nieuwe orga nisatie," aldus Burgemeester en Wet houders. In de nacht van zondag op maandag, omstreeks kwart voor drie, meldden zich bij de heer R. aan de Insingerstraat twee personen die gehuld waren in nacht en onderkleding. Zij bleken gewond te zijn en verzochten de heer R. om hulp. De 27-jarige P.O. en zijn 21-jarige verloofde mej. B.W., beiden uit Soest, ver telden dat zij zojuist waren weggevlucht uit het gebouw van In de Ruimte, waar kennelijk een overval had plaatsgevonden. O. was in zijn slaapvertrek wakker geworden van rumoer op de gang. Vervol gens leek het erop dat de deur van zijn kamer zou worden ingetrapt. Hij wist op dat moment niets beters te doen dan de thermopane ruit kapot te slaan en naar buiten te vluchten. Daarna repte hij zich naar de slaapkamer van zijn verloofde. Ook daar brak hij de ruit, waarlangs zij naar buiten kon komen. Barrevoets vluchtte het stel naar de Insingerstraat, waar zij bij R. aanklopten. Deze verleende eerste hulp, omdat O. twee flinke snij wonden aan een arm had en zijn verloofde een bloe dende vinger. Later werden zij naar Zonnegloren gebracht voor verdere be handeling, waarna ze naar het gebouw aan de Insingerstraat konden terugke ren. De politie ging verder op onderzoek uit en vernam van andere bewoners bij In de Ruimte dat even tevoren daar vier ca. 30-jarige mannen waren versche nen, die kennelijk nogal wat alcohol achter de kiezen hadden. Ze hadden zich echter niet agressief gedragen en waren weer weggegaan. Personalia waren niet bekend. Volgens een woordvoerder van de politie sluit men niet uit dat het gaat om enige caraavalvierders, die na afloop van de feestelijkheden besloten een kijkje bij de evangelie-gemeente te nemen. Het vermoeden is gewettigd dat zij op het terrein bekend zijn geweest. De politie zet het onderzoek voort. Gevlekte DENIM ROKKEN 65.- Bijpassende BLOUSES5975 vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Lichaamsbehandelingen van c/W/1I{IA QALLAND Iedereen is welkom. Belangstellenden kunnen even bellen voor een afspraak. Studio haria ftarwocziK Burg. Grothesiraat 25 - 3761 CK Soest Teleloon 02155-20488 gediplomeerd schoonheidsspecialiste gezlchts- en lichaamsverzorging oHoeirnotio Hieuveov voor al uw bouw- en onderhoudswerken Ie Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Burgemeester en Wethouders hebben de bazarcommissie van het Van Arke- linstituut toestemming gegeven om op zaterdag 13 juni een rommelmarkt te organiseren op haar terrein aan de Hel- lingweg. i BAREETCAFE 1 Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a flO,- vanaf 17.00 uur 2 Donderdag 5 maart Chili con carne Vrijdag 6 maart Cordon bleu Maandag 9 maart J Goulash Dinsdag 10 maart 5 Spare rib Woensdag 11 maart Kippepoot Zaterdag en zondag is er geen dagmenu (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikaties bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie- Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★ik Trekhondenwet Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van de houders van hondenkarren, dat op 23 Maart a.s., ingevolge het bepaalde in het gewij zigde Koninklijk Besluit van 6 Februari 1911 (Staatsblad no. 45), een alge- meene keuring zal worden gehouden van de trekhonden en hondenkarren. Deze keuring zal plaatshebben des voorm. 10 uur bij de gebouwen van Ge meente Werken aan den Lange Brinkweg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de hondenkarren volledig uitgerust moeten worden voorgeleid en dat bij niet-verschijning ter keuring doorhaling van de inschrijving in het register zal volgen. Soest, 4 Maart 1937. Buurtcommissie Kerke buurt-Kerkstraat Tegen j.1. Maandagavond waren alle bewoners van percelen gelegen in de Kerkebuurt en in de omgeving van de Kerkstraat per circulaire uitgenoodigd tot een algemeene samenkomst in hotel "Zonneheuvel" aan de Torenstraat. De Versierings-commissie kon thans het resultaat van de voorloopige plan nen en werkzaamheden mededeelen. Allereerst was men begonnen met de collecte huis aan huis. En de uitslag? Absoluut gunstig. Vrijwel niemand had een gave geweigerd. Algemeen stond men sympathiek tegenover het versie ringsplan, ter gelegenheid van de "blijde incomste" van het Prinselijk Paar te Soestdijk. Maar we weten het, voor velen is het een moeilijke tijd, en uit een schrale beurs is geen rijke gave te wachten. De Voorzitter heeft medegedeeld wat er was opgehaald. Belangstellenden weten het dus. Wat zal men nu met dit bedrag doen? Dat is heel eenvoudig: Een buitengewoon mooie versiering aanbrengen. Dat klonk dien avond wat vreemd. Een mooie versiering van niet te veel geld? Ja, en die krijgt de Torenstraat en de Kerkstraat toch, een waarlijk mooie versie ring. Drie belangrijke factoren werken in de Kerkebuurt en Kerkstraat zoo bijzon der mee. Allereerst de absolute eensgezindheid en de groote ijver van alle commissieleden. Vervolgens de hulp van deskundigen in de opzet en het aan brengen van de versiering. En dan ten derde de hulpvaardigheid van vele in woners in deze buurtschap. Het moet gezegd, er wordt zeer hard gewerkt, en wat zoo mooi is in dezen, door allen belangloos. Vrachten sparrengroen zijn er reeds gekapt en gehaald. Palen voor mooie zuilen en pilaren worden gratis in bruikleen afgestaan en zullen straks worden opgericht in een vorm, die ieders bewondering zal af dwingen. De vlaggen en wimpels zullen vroolijk wapperen tusschen groene slingers en mooie bloemen. Waarlijk, de Kerkebuurt en Kerkstraat heeft zich voorgenomen ons geliefd Prinselijk Paar waardig te ontvangen, een "blijde incomste" te bereiden. Ingezonden stukken: Nog geen versieringscomité voor de Middelwijkstraat Voor heel den weg, waarlangs ons Prinselijk Paar bij het bezoek aan Soest, zullen komen, is men druk in de weer om alles gereed te maken. Alleen de Middelwijkstraat maakt een uitzondering. Daar schijnt niemand te zijn, die het initiatief durft of wil nemen om een versieringscomité te vormen. En aan dien weg woont nog wel wethouder De Bruin, die straks misschien wel met hooge hoed voor het Raadhuis zal staan om naast den Burgemeester het Prinselijk Paar officieel te begroeten, maar om daadwerkelijk nu eens de han den uit de mouw te steken en er zich voor te spannen, dat ook in zijn woonwijk de zaak voor elkaar komt, daar schijnt mijnheer De Bruin niet aan te denken. Kom wethouder, mogen wij U er bij dezen eens aan herinneren? Op U rust een eerste plicht voor de Middelwijkstraat. Met dank voor de plaatsing, B. Verbetering Vredehofstraat Het aantal klachten over de slechte en gevaarlijke toestand waarin de Vrede hofstraat verkeert is legio, en talrijk zijn dan ook de requesten enz. welke tot de desbetreffende instanties werden gericht met de bedoeling hierin eenige verbetering aan te brengen. Tot heden hadden dergelijke verzoeken nog geen zichtbar resultaat. Langzamerhand is daardoor aan de ingang van de gemeente, doordat vele hekken stukgereden zijn, een toestand ontstaan die onduldbaar genoemd moet worden. Dit temeer, omdat door het onbewoond zijn van de zich hier bevindende villa's de stukgereden hekken niet werden hersteld. Ook de onmiddellijke nabijheid van 't paleis Soestdijk maakt dat velen deze toestand langzamerhand een doorn in het oog is geworden. Er zal nu echter spoedig verbetering komen. Van bevoegde zijde wordt ons thans medegedeeld dat aan de Rijkswaterstaat opdracht is gegeven, alle maat regelen te treffen om tot een spoedige verbetering te komen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5