Inventarisatie monumenten en beeldbepalende panden Roeien, iets voor u? WOENSDAG 11 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 161 Interessante diashow in commissievergadering SCHAKEN Spanning terug in kampioenschap SCRABBLE VISSEN Wintercompetitie "De Snoekbaars' "r"TTiri 'Badminton, zefs ik doe het!' ZAALVOETBAL Wisselende resultaten Brouwer-teams I ATLETIEK Halve marathon Friesche vlag Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! VOETBAL SEC: 1-1 tegen Baarn YYZ Jeugdnieuws SEC Jeugdnieuws BADMINTON Oefenwedstrijd Hees-Lopik 3-0 Rommelmarkt V.V. Hees 23 mei s.o.Soest Jeugdnieuws VOETBAL- PROGRAMMA Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Drie medewerkers van het bureau mo numentenzorg van de Provinciale Pla nologische Dienst (P.P.D.) hebben vo rige week in de commissie Ruimtelijke Ordening een dia-show verzorgd van de honderd panden, woningen en ge bouwen die zij tot nu toe hebben geïn vesteerd in Soest. De chef van dit bu reau, de heer Roeland Blijdestein, gaf vooraf een uitvoerige uiteenzetting over de manier van werken om alle monu menten, beeldbepalende panden, ge bieden en structuren in Soest in kaart te brengen. Deze inventarisatie is een uitvloeisel van een raadsbesluit vorig jaar om een lijst op te stellen van beeldbepalende panden en monumenten. In oktober zijn de medewerkers hiermee gestart. Behalve de heer Blijdestein ook de heer Jan Smits en mevrouw van Ginkel, twee kunsthistorici die gedeeltelijk in dienst zijn van de Provinciale Planologische Dienst en gedeeltelijk in dienst van de gemeente Soest. Men gaat uit van een "groslijst" van 300 panden die zijn genoemd door de dienst Gemeentewerken, het Kadaster, de Historische Vereniging en de Werk groep "Karakteristiek Soest", die in de zeventiger jaren onder leiding van me vrouw Miija Muurling al eens een rap port heeft gemaakt. Van elk object wordt een uitvoerige be schrijving gemaakt en foto's en wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men fietst langs alle objecten, kijkt zelf ook naar opvallende gevels, en bezoekt de huizen na eerst een afspraak te heb ben gemaakt met de bewoners. Men let op de architectonische waarde, de staat van onderhoud, de veranderingen en ^ndere gegevens. Deze informatie wordt getoetst aan na tionale criteria. De P.P.D. doet dit werk sinds 1983 in de hele provincie Utrecht. De ene kunsthistoricus begint in Soes- terberg/Soestduinen en fietst dagelijks met camera en formulieren door dit ge deelte richting centrum Soest. De ande re medewerker is begonnen in de Birkt. Beiden ontmoeten elkaar binnenkort in Soest-midden, waar talrijke objecten de aandacht trekken om geïnvetariseerd te worden. Met dit "veldwerk" zijn nu honderd panden gelokaliseerd en vastgelegd. Er volgen er nog 200. Zeker is dat niet elk genoemd pand in aanmerking komt; zeker is ook dat enkele gebouwen op de lijst komen te staan waarvan het mis schien niet verwacht wordt. Vlak na de zomervakantie hoopt men het onderzoek af te ronden, dat zich ook uitstrekt tot de archieven van de ge meente Soest. Het onderzoek richt zich zowel op archeologische, (stede)bouw- kundige als op historisch geografische elementen. De uiteindelijke lijst zal gebruikt wor den voor een gemeentelijke monumen tenlijst en als onderbouwing voor ge motiveerde voorstellen tot plaatsing op de rijksmonumentenlijst. Men onderscheidt drie categorieën: - zeer waardevol, potentïele gemeente lijk monument, mogel;ijk rijksmonu ment; - waardevol, mogelijk gemeentelijk mo nument; - karakteristiek, enige waarde in cul tuurhistorische zin. Een van de schaapskooien die Soest nog rijk is. Diashow Met grote belangstelling en waardering keken de commissieleden vervolgens naar een diashow van gemaakte foto's. Opmerkelijk daarbij is dat Soest zoveel schaapskooien telt in De Birkt. Enige "keuterboerderijtjes" in het Smitsveen trekken ook nog steeds de aandacht. Opvallend is ook de waardering voor het classictisch theehuis (1834) naast Paleis Soestdijk. Niet minder groot is de waardering voor een aantal pittoreske herenhuizen en schilderachtige 'bui tens' in Soestdijk. Tijdens de diapresentatie voor de com missie ruimtelijke ordening werd een lang verhaal afgestoken over het "witte kasteeltje" op de Eng, dat in de Twee de-Wereldoorlog in opdracht van de NSB in byzantijnse stijl is gebouwd. In de lijst van beeldbepalende elementen in Soest zijn verder enige villa's en En gelse landhuizen in Soestdijk opgeno men, evenals de gehele Molenstraat ('de nieuwe zakelijkheid') en het NS-sta- tionsgebouw Soestdijk, dat als neore- naissance wordt bestempeld. Dezelfde bewondering geniet bij on derzoekers het NS-station Soest om zijn markante bouwstijl. Het neo-gotische Verenigingsgebouw aan de Steenhoff straat schijnt te zijn ontworpen door de bekende Amsterdamse architect A.C. Bleys. De Insingerschool in Hees en de water toren aan de Oranjelaan zijn typische voorbeelden van de Amsterdamse 'school', zo werd duidelijk uit de dia-se rie. Onthullend waren de dia's van de typi sche buitengevel en het interieur van het Officiers Casino aan de Kampweg in Soesterberg, waarvan de naziarchitec- teur uniek is in Nederland. De enige bouwtekening, een blauwdruk, die be waard is gebleven dateert van novem ber 1940. Het Casino (Soldatenheim volgens de tekening) is in 1941 ge bouwd. Het waarom is niet helemaal duidelijk. Het verhaal gaat dat het door Göring is aangeboden aan de bevelheb ber in deze contreien, de generaal Christiansen van de Luftwaffe. Vooral de opnames in de kelder van het Casino van het Duitse (lege) wijnfles senrek en het vermoedelijk door een Duitser getekende vliegtuigje op een muur in een vertrek achter de artiesten- bar maakten indruk op de commissiele den. Het vliegtuigje is ondanks alle op knapbeurten, die de wand in de loop der jaren heeft ondergaan, altijd met grote zorgvuldigheid ontzien, zodat het in z'n oorspronkelijke staat bewaard is gebleven. Is het bestaan van het wijnflessenrek en het vliegtuigje als erfenis uit de oorlogs tijd duidelijk, dat is niet het geval met een tunnel, die over een lengte van twee kilometer van het Casino naar de vlieg basis Soesterberg zou lopen. Op de vliegbasis bevinden zich, naast over blijfsels van typische bouwwerken, ro mantische ruïnes, waarvan de onder zoekers er één bestempelden als de mo gelijke uitmonding van de tunnelver binding met het Officiers Casino. Het bestaan van de tunnel is evenwel zeer omstreden. In luchtmachtkringen houdt men het op een "indianenver- Het Officierscasino in Soesterberg: nazi-architectuur. Doordat de koploper Ivar Chavannes afgelopen vrijdag zijn eerste competi tienederlaag leed, is de spanning weer volledig terug in de strijd om het kam pioenschap van de Soester Schaak Club. Verantwoordelijk hiervoor was Eric de Haan, die zijn schoolgenoot in een spannende Ben-Oni partij ver sloeg. De grootste concurrent van Cha vannes, Eddy van de Velden, gaat zijn afgebroken partij tegen dezelfde De Haan vrijwel zeker winnen. Vrijdag re miseerde hij met Gerrit Muis en kwam daardoor op een half punt van de leider te staan. In de tiende ronde staat de ont moeting tussen beide matadoren ge pland. René Molenaar lijkt uitgescha keld voor de titel. Hij won weliswaar van Jan de Gier, maar zijn afgebroken partij tegen (alweer!) Eddy van de Vel den bleek bij uitspelen na twee zetten reeds volledig verloren te zijn. Rob van Aurich verkleinde zijn kansen op de gradatie door van Paul van der Ham men te winnen. Ladder Wat al enige tijd in de lucht hing is nu dan gebeurd. Titelverdediger Braf ver drong René Boekhoff van de bovenste tree van de ladder. Braf versloeg nr.3 Eric Swinkels, terwijl Boekhoff het on derspit moest delven tegen de "Joego slavische meester" van Soest, Yossip Sulenta. Patrick Reumerman behield zijn ongeslagen status in de laddercom petitie door remise te spelen met co- ming-man Christian Vonk. De 14-jarige jeugdspeler Lars Bouma heeft de smaak te pakken bij de senio ren. Reeds drie senioren weten nu heel goed wie Bouma is. Een teken mis schien dat de jeugdtraining vruchten begint af te werpen? Extern Wanneer het derde achttal a.s. vrijdag zijn uitwedstrijd tegen Laren 5 wint, kan de champagne tevoorschijn worden ge haald en is het eerste kampioenschap van dit seizoen een feit. Het eerste team speelt thuis tegen Nijkerk 1 en heeft eveneens grote aspiraties. Uitslagen: Interne competitie groep l:Muis-v.d. Velden 1/2-1/2, J.de Gier-Molenaar 0-1, De Haan-Chavannes 1-0, Van Au- rich-v.d Hammen 1-0, Vegter-Van Tui nen afg. Groep 2:Wolzak-Goes 1-0. Laddercompetitie: Reumerman-Vonk 1/2-1/2, Balvers- Van Dijk 1-0, Nieuwelink-Nijman 0-1, De Boer-Weenink 0-1, Bouma-Fugers 1-0, Schipper-Espeet 1-0, Braf-Swin- kels 1-0, Sulenta-Boekhoff 1-0, Schen- derling-Van Vliet '0-1. Er werd in de 24e competitie-ronde weer pittig gesleuteld aan de samenstel ling van woorden. Opvallend de scores die zich nog steeds in stijgende lijn be vinden. Alle partijen eindigden met scores boven de 350 punten, hetgeen doet verwachten dat de vele "VAN DALEN" die zich voor het a.s. kam pioenschap van Nederland hebben aangemeld hoge ogen zullen gooien. Daarvan was ook donderdag jl. reeds sprake. Renske Druijff, weer helemaal op de goede weg terug, bracht het in haar partij tegen Riet Groot tot een eindstand van 610 - 365, de familie- partij Anneke Tak - Joop v. Zijtveld gaf met 613 - 438 een nog beter totaal te zien. In grote vorm ook Tineke van Eg- dom en Diny Boele. De eerste liet 554 punten noteren, de tweede "slechts" 519. Uitslagen 24e competitie-ronde: A. Tak - J. van Zijtveld 613-438 D. Boele - H. Reichenberger 519-468 J. Leijendekker - T. v.d. Veer507-370 K. Keuter - A. Luttik 573-355 R. Druijff - R. Groot 610-365 T- Danvers - T. v. Egdom 442-554 A. Nuysink - D. Vastenburg 518-426 De wedstrijd om "de prijs van de week", een boekenbon ter waarde van f 25,-, ging naar Annie de Bree. Door de ze uitkomst kwam, terwijl het eind van het seizoen nog niet in zicht is, iedere Soester "VANDAAL" in het bezit van de traditionele weekprijs. Donderdag a.s. de 25e ronde. Aanvang der partijen te 19.30 uur en 21.00 uur. Er wordt gescrabbeld in de sfeervolle bovenzaal van café-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102. In schrijfgeld per wedstrijdavond slechts drie gulden. Onder barre weersomstandigheden heeft de Snoekbaars zaterdag 7 maart haar 9e wedstrijd gehouden. Plaats van handeling was dit keer de Gaasp bij Driemond, één van de laatste wateren in de omgeving waar Thialf nog geen vat op had gekregen. Het was ook dit keer weer een loterij wat bleek uit het feit dat van de 65 vis sen die deze ochtend gevangen werden er 32 door de nummers 1,2,en 3 werden verschalkt. Dat deze drie hangelaars pal naast elkaar zaten maakt het beeld compleet. Grote winnaar van deze wedstrijd werd de nestor van de Snoekbaars, Henk van Riet. Hij zag 14 stuks vis en 3.24 m. op zijn kaart aangetekend en belandde hiermee op een 6e plaats in het alge meen klassement. Ad Hooft werd 2e met 2.17 m. Voor hem staat een 9e plaats in het klasse ment. Op de 3e plaats eindigde John Hibbel met 2.15 m. De 10e en laatste wedstrijd is op 21 maart gepland en wordt ijs en weder dienende op de Vecht gehouden. De deelnemers worden verzocht om 7.00 uur te verzamelen bij Carl Prent. Na af- Wat zegt u? U woont hier al jaren maar nog nooit op de Eem geroeid? Hoe bedoelt u, alleen voor studenten? Wat een misverstanden. Maar schaamt u zich vooral niet. U bent niet de enige die niet weet: - dat roeien een sport is voor alle leeftij den, die je in een paar maanden kunt le ren van ervaren medeleden, waarna je in je eentje of in een ploegje rekreatief- of in wedstrijdverband kunt roeien op de Eem, of - kunt deelnemen aan tochtjes of wed strijden in binnen- en buiten land. Toch een beetje nieuwsgierig gewor den? 14 Maart aanstaande houdt de Baarnse I Watersportvereniging "De Eem' vanaf 2 uur open huis. Ze vertellen u dan alles wat u weten wilt over de roeisport, de gang van zaken in de vereniging, over de rivier de Eem, de roeiboten, de in structie, over regels en afspraken. Wilt u leren zeilen of kanovaren, dan kan dat ook. Misschien toch even aanwippen. Au gust Jansenweg 42 in Baarn. De koffie I staat klaar. Kunt u niet op 14 maart, belt u dan naar Mevr. v.d. Berg voor nadere informatie, tel: 02154-15887. In het kader van de aktie "Sport zelfs ik doe het", welbekend van de spotjes in Studio Sport en gesubsidieerd door het Ministerie van WVC, werd afgelo pen zondag door B.C. Badso het vrienden- en vriendinnentoernooi georganiseerd. De bedoeling was de badmintonsport te promoten, vooral voor de doelgroep 13 tot 16 jaar. Het initiatief kan zeer geslaagd ge noemd worden; er deden 64 deelne mers mee die speelden in 6 poules. Vanaf half elf was het een drukte van belang in Sportzaal de Bunt, zoewl op als naast de baan, want er waren ook ve le vriend(inn)en die kwamen aanmoe digen. Helaas was het aantal ouders op de tribune weer enigszins teleurstel lend, maar dat is al jaren een welbekend verschijnsel. Nadat er de hele dag door iedereen fa natiek met racket en shuttle was gesla gen deelden de dames van de jeugd commissie, Wil Polman en Cindy Veenbrink, aan alle deelnemers een leuke herinnering uit. Al met al een zeer De winnaars zijn: Poule 1: Patricia v.d. Meij en Willemijn Steentjes Poule 2: Manja v.d. Kooy en Yvette Stavenuiter Poule 3: Mare v Gestel en Linsley Sa- stro Poule 4: Bart Smit en David Butselaar Poule 5: Dennis Stomp en Wilfred Ver- wey Het eerste team van de ESS Brouwer heeft een aanval op de koppositie in de hoofdklasse niet kunnen weerstaan. Tegen Garage Overvecht trokken de Brouwer-boys met 5-4 aan het kortste eind. Brouwer was een groot gedeelte van de wedstrijd de betere ploeg, maar verzuimde het overwicht in doelpun ten om te zetten. Tot de pauze hielden beide ploegen el kaar goed in evenwicht. Overvecht nam een 1-0 voorsprong, waarna Hendrik Jan de Boer uit een goed opgezette aan val voor de gelijkmaker zorgde. Brou wer kwam fortuinlijk op een 1-2 stand. Een schot van Chiel Struyk ketste on verwacht via het hoofd van Theo Zey- dervelt in het Overvecht doel. Na de pauze profiteerde Overvecht goed van een één-man-meer situatie doordat Chiel Struyk voor twee minu ten naar de kant werd gestuurd. Daarna zocht Brouwer naar de juiste balans, maar Overvecht kon zelfs een riante 5-2 voorsprong nemen. Dat was voor Brou wer het sein het heft weer in handen te nemen. De eindsprint werd echter te laat ingezet. Via Arie Postuma en Chiel Struyk werd het nog wel 5-4. Er werd te roekeloos met verschillende kansen omgesprongen waardoor Brouwer de punten aan Overvecht moest laten. ESS Brouwer 1 - Marlet Boys 1: 6-2 Tegen Marlet Boys herstelde Brouwer zich van de onnodige nederlaag tegen Overvecht. Brouwer was de betere ploeg en behaalde een gemakkelijke overwinning. Garage Overvecht 3 - ESS Brouwer 2: 5-4 Brouwer 2 heeft de nederlaag tegen Overvecht 3 min of meer aan zichzelf te wijten. Vooral in verdedigend opzicht liet Brouwer nogal wat steekjes vallen Brouwer kreeg geen greep op de snelle uitvallen van Overvecht. Overvecht be schikte zeker niet over een sterk team. Het sterke wapen van de snelle, indivi duele aanval werd door Brouwer te af wachtend en niet adequaat bestreden. BVC 2 - ESS Brouwer 2: 4-6 De misstap van Brouwer tegen Over-i vecht werd tegen BVC weer rechtgezet. Beide ploegen lieten elkaar goed voet loop zal hier ook de prijsuitreiking plaatsvinden. De 10 hoogstgeëindigden van deze 9e wedstrijd: 1. Henk van Riet 3.24 m 2. Ad Hooft 2.17 m 3. John Hibbel 2.15 m 4. Theo Bosman 1.03 m 5. Gerrit vd Hoef 0.89 m 6. Sietsze vd Esschert 0.89 m 7. Bert vd Hoef 0.79 m 8. Elbert v Beek 0.78 m 9. Gerrit Kasius 0.55 m 10.John Kasius 0.43 m ballen, waardoor er een aantrekkelijke wedstrijd ontstond. Tot de rust hielden beide ploegen elkaar goed in even wicht. Er werd goed gecombineerd en snel gespeeld. De verdedigingen hiel den voorlopig de zaak op slot. De ruststand was 1-1. Uit een noncha lante actie van doelman Bert Lüschen scoorde BVC 1-0. Ed Brouwer zorgde met een knap schot voor de gelijke stand. Na de pauze liep Brouwer uit tot 1-4. In aanvallend opzicht nam Brouwer het heft in handen. Uit een snelle, goed op gezette aanval zorgde Ed Westbroek voor 1-2. Hendrik Jan de Boer zorgde met twee harde schoten voor 1-3 i 1-4. Richard de Bruin werd vervolgens voor twee minuten naar de kant gestuurd. BVC buitte het overwicht uit en kwam terug tot 3-4. Het was wederom Hendrik Jan de Boer die uit twee snelle uitvallen voor 3-6 zorgde, BVC kon nog eenmaal iets te rugdoen. Eef van den Brink was naar Leeuwar den gereisd voor een wegwedstrijd over de halve marathonafstand, 21 km en 97 mtr. Herstellende van een blessure startte hij behoudend in deze goed bezette wedstrijd, maar naarmate de wedstrijd vorderde won hij steeds meer plaatsen om tenslotte op een 14e plaats te ein digen. Zijn tijd bedroeg 1 uur 14 min. en 13 sec. Wintertriathlon Rob de Haas was de deelnemer aan de 2e Utrechtse Wintertriathlon. Hij start te in de wedstrijdpoule voor achtereen volgens 10 km hardlopen, 40 km fietsen en 20 km schaatsen. Hoewel hij het hardlopen al bijna twee jaar niet meer had beoefend, ging dit onderdeel hem redelijk goed af. Op routine liep hij 39 min. en schaarde zich daarmee in de middenmoot. Het licht vriezend weer met vrij harde wind was geen belemme ring voor het loopnummer, maar wel voor het daarna volgende fietsonder deel door de polders van de Vecht streek. Het fietsen ging naar wens tot een lekke band een verdere opmars ver hinderde. Zoals bij triathlonwedstrij- den gebruikelijk, was het ook hier niet toegestaan om hulp in welke vorm dan ook te ontvangen. De noodzakelijke zelfreparatie wierp hem weer terug in het klassement. Het gevolg was een to- taaltijd voor het fietsen van 1 uur en 30 min. De schaatssolo over 20 km als laat ste onderdeel volbracht hij in 48 min. Onder prachtige weersomstandighe den speelden SEC en Baarn tegen el kaar. SEC 1 speelde in Baarn tegen de blauwgelen een verdienstelijke wed strijd. Na een 0-1 ruststand in het voor deel van SEC werd het uiteindelijk 1-1. Een eindstand, waarmee beide ploegen tevreden waren. SEC 2 speelde thuis tegen Baarn 2. Ook hier een leuke wedstrijd met een beter en sterker SEC, dat gemakkelijk met 2-0 won. SEC 3 speelde tegen het hoger geklas seerde Baarn 3. Beide ploegen kwamen niet tot scoren. Zondag 15 maart speelt SEC de com petitiewedstrijd tegen het Amersfoort- se AP WC. Afgaande op de opgaande lijn van het spel van SEC-zondag be looft het een goede partij te worden. Wedstrijdprogramma zaterdag 14 maart SECA1-WZ'49A1 14.30 uur WZ'49B 1-APWC.B 1 13.00 uur S.C.HoevelakenB2-WZ'49B2 13.00 uur WZ'49C1-WZA Cl 11.45 uur WZ'49C2-IJsselmeerv.C5 11.45 uur Ook in het eerste weekeinde van maart gooide Koning Winter roet in het eten voor de voetballers. Het betekende een competitieloze zaterdag. Slechts drie elftallen konden nog in het veld komen I voor vriendschappelijke wedstrijden. De overige teams speelden onderlinge wedstrijdjes. De A-l ontving SVVU uit Utrecht. In een zeer zwak gespeelde wedstrijd werd met 1-6 verloren. De B-l speelde tegen het eveneens regionaal spelende CDW j uit Wijk bij Duurstede. In een aantrek kelijke wedstrijd wist SEC met 4-2 te I winnen. De C-l ontving het wat lager spelende TOV uit Baarn. In deze wed strijd was SEC duidelijk te sterk, het geen uiteindelijk in een 7-0 overwin ning resulteerde. Programma 14 maart 14.30 uur SEC Al - WZ'49 14.30 uur Hoogl. Veen - SEC A-2 13.00 uur 't Gooi - SEC BI 13.00 uur SEC B2 - IJss. Vogels 13.00 uur SEC B3 - IJss. Vogels 11.45 uur SEC C2 - Baarn 10.45 uur SEC Dl - Hoogland 11.00 uur IJss. Vogels - SEC D2 10.00 uur SEC El - Hoogland 10.00 uur SEC E2 - IJss. Vogels 10.00 uur Roda - SEC F1 10.15 uur Soest-SEC F2 10.00 uur SEC F3 - Achterveld Poule 6: Iris v.d. Kooy en Wendy Vol ger. Het volgende evenement is de finaledag van de jeugdkampioenschappen op zondag 22 maart a.s. in sportzaal de Bunt. Iedereen (maar vooral de ouders) wordt uitgenodigd de kinderen aan te moedigen, want het is geweldig en vaak zelfs ontroerend om te zien hoe kinde ren met hun sport bezig zijn. Voor inlichtingen over badminton kan men altijd terecht bij het Badso-secre- tariaat, tel: 03463-1915. hun algemene motorische vaaraigneia worden vergroot. Juist op jonge leeftijd is het belangrijk kinderen vertrouwd te maken met de ruimte van een gymzaal en het spelenderwijs omgaan met ande re kinderen. In de gymzaal zal een deskundige lera res met behulp van enkele begeleidsters garant staan voor een zo leuk en span nend mogelijk gymnastiek-uurtje. Gymnastiek wordt zo voor de kleinsten de eerste stap op de maatschappelijke ladder. De medewerkers van De Springbokken verwachten een grote toeloop op het extra uur voor kleuters. Voor meer in formatie kan men terecht bij het nieuwe kantoor van De Springbokken aan de Laanstraat 93a (hoek Beetzlaan), tel. 12124, bgg 15232. WZ'49D1-CJW.D1 10.30 uur WZ'49El-Roda'46El 10.15 uur WZA.E2-WZ'49E2 10.00 uur HeesFl-Wz'49Fl 10.00 uur Roda'46F7-WZ'49F2 10.45 uur. Aanstaande woensdag begint de bui tentraining weer voor de pupillen op het gras van het VVZ'49 complex. 13.30-14.30 uur F1 - F2 14.30-15.30 uur El - E2 15.30-16.30 uur D pupillen. De voor de competitie opnieuw voet- balloze zaterdag werd door Hees benut om een oefenwedstrijd te spelen tegen Lopik. Het werd een voor Hees prima wedstrijd waarin de ploeg liet zien over voldoende kwaliteiten te beschikken om moeilijke terrein-omstandigheden de baas te blijven. Op het toch harde veld werd met prima combinaties de te genstander onder druk gezet. De tegen standers uit Lopik speelden af en toe te fel. Zo ontstond er een wedstrijd die met twee ploegen de aanval zochten. De Hees aanval was duidelijk gevaarlij ker en zette de regelmatig de Lopik ver dedigers klem. De verdediging van Hees was deze middag weer prima op dreef en vanuit een ijzersterk midden veld met een excellerende René v.d. Deijssel werd de aanval voortdurend gevoed. Na 25 minuten was het Ronald Dorrestein die na een goed uitgevoerde Hees-aanval de Lopik-keeper het na kijken gaf en voor 1-0 voorsprong zorg de. Hees kwam voor rust eenmaal goed weg toen een schot van de Lopik voor- waartsen op de lat terecht kwam. Lopik probeerde na rust de bakens te verzet ten, maar de Heesploeg ving de aanval len bekwaam op en zette vanuit een ge sloten defensie steeds prima aanvallen op. Zo ontstonden er goede mogelijk heden voor de ploeg uit Soest en moest men bij Lopik regelmatig aan de nood rem trekken. Een handsbal van de kee per van Lopik, was aanleiding tot 2-0. Rene Ribberink nam deze vrije trap en de keeper kon met een uiterste kracht inspanning de bal uit de hoek tikken. Deze kwam echter voor de voeten van Dave Leijenhorst die rustig 2-0 maakte. Tien minuten later 3-0 door dezelfde speler. Hieraan vooraf een prima aan val met een schitterende rush van Piet Schalkwijk. Hij trok de bal vanaf de achterlijn voor, waar de Heesspits klaar stond om het karwei af te maken. Het einde van de wedstrijd werd bereikt met een verdiende 3-0 overwinning. Het is te hopen dat de Hees ploeg het deze middag vertoonde spel en ook in de competitie weet op te brengen. Als er zaterdag eindelijk weer gevoet bald kan worden staat er gelijk een kra ker op het programma. Hees ontmoet dan op het terrein aan de Kooiweg kop loper EFC uit Ermelo. Aanvang 14.30 uur. Zoals reeds eerder gemeld is de voet balvereniging Hees aktief met een am bitieus plan tot renovatie van het club gebouw Een paar weken geleden kon gemeld worden dat met de uitvoering van de eerste fase is begonnen. Voor realisering van het totale plan is zeer veel geld nodig en om dit bijeen te bren gen worden vele aktiviteiten ontwik keld. Eén daarvan is de op 23 mei a.s. te houden rommelmarkt op de terrreinen van de vereniging aan de Kooiweg. Al geruime tijd is men bezig met het in zamelen van goederen en de laatste we ken komt daar schot in. Er zijn al vele fraaie spullen binnengekomen en de liefhebbers kunnen op 23 mei hun hart ophalen. Er is echter nooit genoeg en diegenen die thuis nog spullen hebben die toch geen funktie meer hebben en op de rommelmarkt een welkome aanvulling zouden kunnen zijn worden verzocht contact op te nemen met een van de on derstaande personen: de heer C. van Beem, tel: 21336 de heer W. Koot, tel: 17406 de heer H. Walen, tel: 20763. Men zal dan zorgdragen voor het opha len van de spullen. Ook kunt u iedere zaterdag terecht voor inlevering van spullen op het terrein van de voetbal vereniging aan de Kooiweg. Ook uw oude kranten zijn dan welkom. Middels publikaties in deze krant zullen wij u op de hoogte houden van de ver dere ontwikkelingen rond de rommel markt en over de nog te starten aktivi teiten die nodig zijn om de renovatie van het clubgebouw gestalte te geven. Hoewel het competitieprogramma on verwacht werd afgelast, oefenden de A-l, de D-l en de dames junioren van i.o. Soest in vriendschappelijke wed strijden. De A-1 speelde een goede partij tegen DOVO. Vooral in de eerste helft wer den de Venendalers van alle kanten on- der druk gezet. De goed op dreef zijnde Raymona Brandes scoorde na een vlot te aanval het eerste doelpunt. Vlak voor rust scoorde John Brouwer na goed voorbereidend werk van Muljadi Mul- jokarno. Na rust liet s.o. Soest het initiatief aan DOVO over. Achterin werd zonder risi co gespeeld, zodat doelman Van der Wiel weinig om handen had. Het enige wapenfeit in de tweede helft was de rush vanaf eigen helft van Muljadi Muljokar- no. Hij verschalkte de doelman van DOVO op slinkse wijze: 3-0. Aan staande zondaè speelt s.o. Soest A-l thuis tegen Utrecht. Het volledige jeugdprogramma ziet er als volgt uit: Programma: A-junioren 14.30 uur Soest 1 - Utrecht 1 (15/3) 14.30 uur Am. Boys 1 - Soest 2 14.30 uur Soest 3 CJW 2 B-junioren 12.45 uur Huizen 1 - Soest 1 13.00 uur IJss. Vogels 2 - Soest 2 13.00 uur Baarn 2 - Soest 3 13.00 uur Am. Boys 1 - Soest 4 C-junioren 11.00 Spakenburg 1 - Soest 1 12.00 uur Renswoude 1 - Soest 2 11.45 uur Soest 3 - CJW 3 D-pupillen 11.00 uur Soest 1 - Hoevelaken 1 10.15 uur TOV 1 - Soest 2 11.00 uur Spakenburg 3 - Soest 3 E-pupillen 10.15 uur Hoogland 2 - Soest 2 10.00 uur Hoevelaken 2 - Soest 3 F-pupillen 10.15 uur Soest 1 - Roda 1 10.00 uur Baarn 2 - Soest 2 10.15 uur Soest 3 - SEC 2 Dames junioren 11.00 uur Soest - Barneveld Zaterdag 14 maart: WZ'49 12.00 uur WZ 2-Candia 14.30 uur WZ 3-Eemdijk 14.30 uur WZ 4-Jonathan 14.30 uur WZ 5-DOSC Hees 14.30uur Hees 1-EFC 12.00 uur Hees 2-Hertha 12.00 uur WOP-Hees 3 14.30 uur Eemnes-Hees 5 SEC-za 14.30 uur Culemborg-SEC 1 12.00 uur Allen Weerbaar- SEC 2 12.00 uur SEC 3-DOB Soesterberg-za 14.00 uur Naarden-Soesterberg 1 12.00 uur Soesterberg 2-Roda 14.30 uur Hierden-Soesterberg 3 Zondag 15 maart: s.o.Soest 14.30 uur Maarssen-Soest 1 11.30 uur Vriendenschaar-Soest 2 11.00 uur Soest 3-Maarssen 12.00 uur De Vesting-Soest 4 14.30 uur Soest 5-Olympia 14.30 uur Soest 6-Roda 11.30 uur SlOS-Soest 7 14.30 uur Soest 8-Argon 11.00 uur Soest 9- De Vesting 11.00 uur Quick-Soest 10 11.00 uur Soest 11-Zwaluwen Vooruit 14.30 uur Soest 12-SDO 10.00 uur 't Gooi-Soest 13 11.30 uur BW-Soest 14 11.00 uur Soest 15-De Vesting 11.30 uur Rivierwijkers-Soest 16 Sec-zo 11.30 uur SEC 3-Hooglanderveen 11.30 uur KWA-SEC 4 11.30 uur SEC 5-Hooglanderveen Soesterberg-zo 14.00 uur Apollon-Soesterberg 1 11.30 uur KWA-Soesterberg 2 11.30 uur WZA-Soesterberg 3 Damesvoetbal Zaterdag 14 maart: 10.15 uur DVSA-WZ Zondag 15 maart: 10.00 uur Maarssen-Soest 11.30 uur Sparta(L)-SEC

Soester Courant | 1987 | | pagina 16