m fes van Cos - da spas fes OffO-éSi, Splinter Eemland b.v. @2 C IVL LOS Scholieren volleybaltoernooi druk en gezellig Red Stars wint duel in slotfase PAGINA 16 Inieuws ugdnieuws BAL- 3RAMMA WOENSDAG 11 MAART 1987 I SPORT Griftland College grossiert in prijzen SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 VOLLEYBAL SoVoCo-dames in beslissende fase RUITERSPORT Geslaagde springwedstrijd Ruitersportcentrum Eldorado BOWLING Soester Bowling Bond HANDBAL Winst en verlies heren Smeeing/BDC Verlies voor Smeeing/BDC dames Nipte winst pupillen-BDC verkeersschool Shot 1 in problemen na verlies tegen NMB/YDO TAFELTENNIS GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Opnieuw uitwisseling met Denemarken BASKETBAL Junioren Eemvogels ook kampioen KORFBAL ATLETIEK 15e Plaats NK voor Joop van Leijenhorst WANDELSPORT 3e Winterwandeling 'Olympia' Sanitair Duinkikkers zwemmen goede B-limietwedstrijd eekeinde van maart iter roet in het eten Het betekende een :rdag. Slechts drie g in het veld komen elijke wedstrijden, peelden onderlinge VU uit Utrecht. In elde wedstrijd werd eB-1 speelde tegen aal spelende CDW de. In een aantrek- st SEC met 4-2 te tving het wat lager laam. In deze wed- lelijk te sterk, het- een 7-0 overwin- irt - WZ'49 een - SEC A-2 SEC BI Uss. Vogels LIss. Vogels Baarn Hoogland els - SEC D2 Hoogland Uss. Vogels iC F1 IC F2 Achterveld tieprogramma on- last, oefenden de ïmes junioren van schappelijke wed- goede partij tegen eerste helft wer- an alle kanten on- ed op dreef zijnde oorde na een vlot- >elpunt. Vlak voor Jrouwer na goed van Muljadi Mul- t het initiatief aan werd zonder risi- loelman Van der en had. Het enige e helft was de rush duljadi Muljokar- de doelman van rij ze: 3-0. Aan- lt s.o. Soest A-l Het volledige er als volgt uit: ftrecht 1 (15/3) 1 - Soest 2 W2 Soest 1 5 2 - Soest 2 ioest 3 1 - Soest 4 Soest 1 1 - Soest 2 PW 3 oevelaken 1 est 2 3 - Soest 3 - Soest 2 i 2 - Soest 3 )da 1 oest 2 :C2 leveld dia idijk ithan >C ha i 3 is 5 SEC 1 >aar- SEC 2 isterberg 1 2-Roda sterberg 3 est 1 aar-Soest 2 rssen Soest 4 ipia Vesting 10 iluwen Vooruit 3 13 4 Vesting -Soest 16 anderveen 4 anderveen terberg 1 erberg 2 ïrberg 3 Het traditionele scholieren volleybal toernooi, het krokustoernooi, zit er weer op. En Volleybalvereniging So- VoCo kan terugzien op een tweetal zeer geslaagde toernooidagen. Op de eerste dag waren de middelbare scho lieren aan de beurt, de tweede dag maakten de basisschool leerlingen hun opwachting. Compliment voor begeleiders In een tijd waarin het vaak lijkt dat niets meer kan omdat niemand iets wil doen, een veel gehoorde klacht bij verenigin gen, kan de volleybalvereniging SoVo Co zich zeer gelukkig prijzen te be- De damesselectieteams van SoVoCo- Stam Soest staan voor een beslissende fase in de competitie. Het eerste da mesteam verdedigt een voorsprong van zes punten om daarna de eerste di visie te bereiken. De SoVoCo-Stam reserves staan, met vijf punten achter stand op nummer één, op een promo tieplaats naar de tweede divisie. Het derde team kan zich vast nestelen op een vierde plaats in de districtsklasse terwijl het in dezelfde klasse spelende vierde damesteam nog een paar over winningen nodig heeft om de plaats in die klasse te behouden. Kortomer bre ken spannende weken aan voor volley- balminnend Soest. Dames SoVoCo-Stam 1 kansrijk Het eerste damesteam speelde voor de Nationale volleybalbeker tegen de De Uithoek in Zaandam. Het werd een eenvoudige 3-0 overwinning en daar mee plaatst het team zich voor de twee de ronde die in mei zal worden ver speeld. Hoewel de oefenwedstrijden te gen twee eerste divisieteams verloren gingen was het vertoonde spel van vol doende kwaliteit om met vertrouwen de resterende vijf competitiewedstrijden af te werken. Het tweede damesteam nam twee weekjes vrijaf om zich op te laden voor de laatste wedstrijden die moeten resul teren in een promotie naar de tweede divisie. Programma Vanavond speelt het eerste damesteam van SoVoCo-Stam een oefenwedstrijd tegen w. Utrecht, een team dat uitkomt in de eerste divisie. De wedstrijd wordt gespeeld in Sportzaal De Bunt en begint om 20.30 uur. Morgenavond in Sporthal Beukendal de vaste Soester voUeybalavond. Aan vang 18.45 uur. En dan zaterdag vol leybal in De Bunt, met om 14.30 uur SoVoCo-Stam 1 tegen Delta Lloyd uit Amstelveen, gevolgd door de met spanning tegemoet geziene wedstrijd van SoVoCo-Stam 2 tegen Leos, van belang vanwege de promotiemogelijk heden van de Soester dames. Om 18.30 uur SoVoCo 3 tegen de fusievereniging uit Hilversum, Gemini. Een spannende dames volleybalmiddag in De Bunt. Het eerste herenteam gaat op bezoek bij THor in Bergambacht, één van de medekandidaten voor degradatie. Afgelopen zondag organiseerde pony club Eldorado een springwedstrijd. Er waren ruim zestig deelnemers. Gereden werd 40 cm., 60 cm. en 80 cm. De uitslagen in deze rubrieken zijn 40 cm.: 1. Renata van Es met Bianca. 2. Renata van Es met Farfaron. 3. Donna de Kramer met Pinto. 4. Hubert Velt- meyer met Funny Face- 60 cm.: 1. Femke de Groot met Lan- garth. 2. Renata van Es met Bianca. 3. Wendy Jansen met Meave. 4. Nicole Krijger met Flash. 80 cm.. 1. Myrthe Laus met Langarth. 2. Elles Groenendijk met Boy. In de speciale rubriek voor de springles van donderdagavond lagen de hinder nissen van 70 cm. tot 90 cm. Eerste werd Helen Haring met Uranus. Renate Reyerse met Raflo behaalde de tweede plaats. Henk Warres met Ura nus werd derde. Na de springwedstrijd was er een bingo. Er werden veel prijzen verspeeld, die o.a. beschikbaar gesteld werden door de fa. Fugers. Zondag 15 maart a.s. organiseert Rui tersportcentrum Eldorado een dres- suurwedstrijd. Gereden wordt B5, L7, L9 en L. Deze wedstrijd is open voor iedereen. schikken over een groot aantal leden die bereid waren het scholierentoer- nooi 1987 tot een succes te maken. Tientallen speelsters en spelers gaven onder aanvoering van het actieve jeugdbestuur leiding aan de wedstrij den en coachten de onervaren teams tij dens de wedstrijden. De eerste dag was de beurt aan de leerlingen van de mid delbare scholen in Soest. Opvallend was hoe veel beter dan andere jaren de teams waren voorbereid op dit toer nooi. De vakleerkrachten lichamelijke oefening hadden de teams tijdens de normale lessen lichamelijke opvoeding duidelijk de spelregels en basistechnie ken aangeleerd. Daardoor en door de regel dat de jongste groepen de eerste bal die over het net kwam mochten van gen, werden er een groot aantal aan trekkelijke wedstrijden gespeeld. Grote overwinnaar werd het Griftland Colle ge dat maar liefst vier eerste prijzen in de wacht sleepte. De tweede dag was De Bunt de plaats van handeling. De Soester basisscholen streden daar om het Soester kampioen schap. Talrijke ouders en leerkrachten waren getuige van een serie heel span nende wedstrijden. Vooral de jongens finale tussen de Da Costa school en het tweede team van De Bron leverde heel wat vuurwerk op. Uiteindelijk wist de De uitslagen van de vorige week ge speelde wedstrijden in de competitie van de Soester Bowling Bond: Tryers-Strijkbout 5-0 Flushing Meadow-SBR II 4-1 Silver Star Video I-Oude Engherds4-1 Toetanchamon-Turtles 3-2 Prolébo-Late 2-3 Oude Enghe-Tejeko 1,5-3,5 Ketel I-Runners Up 1-4 Laatbloeiers-Bodrun 2-3 C-drie I-Pioniers 4-1 Dexcrest-Happy Hoekers 4-1 Ham-Trio Bleeker 4-1 'tJuk-Brink 4-1 Bullseye-C-drie II 1-4 DSK-Silver Star Video II 1-4 Beginners-Nobody 5-0 Jeugdwedstrijden: Stars - Puppies 5-0 Gemini - Champions 5-0 Spes - Lucky Strike 2-3 Hoogste game: Jongens: Peter Bollard (199^ Meisjes: Yvonne Verhard (172) De heren van de handbalvereniging Smeeing/BDC hebben afgelopen zon dag 2 belangrijke punten aan hun totaal toe kunnen voegen. Het bezoekende Pius X werd met een 23-19 nederlaag naar huis gestuurd door een fel en ge motiveerd spelend Smeeing/BDC, dat echter wel keeper Edwin Zoetelief ge blesseerd zag uitvallen. In de eerste minuten moest de verdedi ging van BDC zich nog instellen op het beweeglijke aanvalsspel van Pius X, maar de in die fase opgelopen achter stand van 1-2 werd al meteen omgezet in een 7-3 voorsprong. Toch kon Smeeing/BDC deze voorsprong niet vasthouden, want Pius X wist via enkele snelle tegenaanvallen weer terug te ko men tot 8-8. Nogmaals nam Smeeing/ BDC een voorspromg 10-8), maar ook nu weer wisten de gasten langszij te ko men. Een benutte strafworp, enkele se conden voor rust, betekende dat de Soestenaren met een 11-10 stand de kleedkamers opzochten. Het eerste doelpunt na rust was van Pius X, maar hierna was het Smeeing/ BDC, dat regelmatig scorend, weer een voorsprong van 4 doelpunten wist op te bouwen. Er leek geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Smeeing/BDC, maar met nog een kwartier te spelen bij een 17-13 stand, raakte keeper Edwin Zoe telief geblesseerd. Hij verstapte zich en daarbij scheurde hij zijn achillespees. Ondanks deze zware blessure bleef hij in het doel, dat betekent dat Smeein/ BDC de komende weken zonder Edwin Zoetelief verder moet. In het laatste kwartier van de wedstrijd wisten de Soestenaren hun voorsprong met suc ces te verdedigen. Pius X probeerde er alsnog een gelijkspel uit te halen, maar de Soestenaren bleven nu voor de vier de achtereenvolgende competitiewed strijd ongeslagen. Het degradatiege vaar is echter nog steeds niet geweken, want de overige concurrenten behaal den ook punten. Volgende week speelt Smeeing/BDC in Utrecht tegen het op de tweede plaats staande Attila. Da Costa school te winnen. De volleybalvereniging SoVoCo, en dan in het bijzonder het jeugdbestuur, kan met grote voldoening terugkijken op de zeer geslaagde volleybaldagen. De uitslag Basisscholen - meisjes: 1. De Achtbaan 2. De Bron 2 3. De Bron 1 4. De Wegwijzer Basisscholen - jongens: 1. Da Costa school 2. De Bron 2 3. De Regentuuter 1 4. De Wegwijzer Middelbare scholen - brugklas meisjes 1. Griftland 1 2. Christelijke Mavo 2 3. Christelijke Mavo 1 4. Griftland 4 Middelbare scholen - brugklas jon gens 1. Griftland 2. SoVoCo 3. Eemland Scholen gemeenschap 4. Mavo Soest Middelbare scholen - meisjes 14 jaar en ouder 1. Griftland 3 2. Griftland 1 3. Christelijke Mavo 3 4. Christelijke Mavo 1 Middelbare scholen 7 jongens 14 jr. 1. Griftland 3 2. Christelijk Mavo 3. Griftland 2 4. Griftland 1 In Ouderkerk a/d Amstel is het de Smeeing/BDC dames niet gelukt on de opgaande lijn voort te zetten. Met 10-9 bleven de punten in Ouderkerk. N.E.A. had nog 1 punt nodig om veilig te zijn. Het heeft er de hele wedstrijd dan ook naar uitgezien dat de punten gedeeld zouden worden. De Soester dames gingen in deze wedstrijd vrij ont spannen te werk, wat resulteerde in een leuke wedstrijd, met een aantal mooie doelpunten. Het begin was voor Smeeing/BDC. Thea Bremt en Ada v Hal zorgden voor een 0-2 voorsprong. N.E.A. kwam terug en nam een 3-2 voorsprong. Dankzij het goede kee perswerk van Bea Beyer en Ria Potho ven scoorde N.E.A. in de le helft niet meer. Nadat Ada v Hal in de 16e mi nuut de gelijkmaker had aangetekend, scoorde Leontine Jansen met een beetje geluk 3-4. Dit was ook de ruststand. De 2e helft gaf meer doelpunten te zien. Astrid Wijnhof scoorde 3x vanaf de cir kel, meestal voorbereid door Anke Pronk. Om en om vielen de doelpun ten, waarbij de Soester dames steeds een voorsprong namen. N.E.A. pro beerde in de laatste 10 minuten de zaak te forceren, en gooide er een schepje bovenop. In de 21e minuut nam N.E.A. een voorsprong (9-8). Smeeing/BDC kreeg nog een aantal kansen, waarvan Ada v Hal er een wist te benutten (9-9). N.E.A. maakte 30 seconden voor tijd hetbeslissende en uiteindelijk het be langrijkste doelpunt van deze competi tie, en is voor het volgend seizoen ver zekerd van spelen in de 2e divisie. Het jongenspupillenteam van BDC behaalde afgelopen zondag in de uit wedstrijd tegen Shot'73 in Hsselstein een krappe 4-2 overwinning. In een vrij rommelige wedstrijd, waarin Shot'73 al snel een 1-0 voorsprong nam, gelukte het BDC pas ver in de tweede helft langszij te komen. Toch was het de tegenstander die dankzij een boogbal over de keeper, de rust kon in gaan met de kleinst mogelijke voor sprong van 2-1. In de rust werden de spelers nog eens nadrukkelijk op het belang van het van gen met twee handen gewezen. De pep talk droeg er zeker toe bij dat de tweede helft iets minder chaotisch verliep. Ja, zelfs werd de achterstand omgezet in een 3-2 voorsprong. Shot'73 verzuim de op dat moment een penalty te verzil veren, waarna BDC uit IJsselstein ver trok met twee punten van de overwin ning in de tas. Uitslagen Jongens Pupillen - Shot'73 4-2 Meisjes Pupillen 1 - Corbulo 2-13 Pupillen 2 - BHC 8-7 Aspiranten 1 - Fidelitas 12-12 Aspiranten 2 Eendracht 9-8 Junioren 1 - SHVU 9-14 Junioren 2 - Fidelitas 8-4 Jongens/Meisjes Welpen - Baarn 2-11 A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 De eerste helft van de tafeltenniscom- petitie zit erop. Het le herenteam sloot deze helft af met een pijnlijke 4-6 nedrlaag tegen NMB/YDO 1. Het 2e herenteam won in Den Haag ruim schoots van Wibats: 8-2. Yan de lan delijke jeugdteams won alleen het 2e jeugdteam met 7-3 van Ilac. Senioren: Shot 1 - NMB/VDO 1 4-6 Het optimisme na de 8-2 zege op Quick is weer zeer snel de kop ingedrukt. Te gen het Amstelveense NMB/VDO (de vorige competitie nog goed voor 4 pun ten) werd een even onnodige als pijnlij ke nederlaag geleden. Opnieuw had Shot te kampen met de nodige pech, maar ook ontbrak het op de beslissende momenten aan concentratie en door zettingsvermogen. In een weer bijna 5 uur durende wedstrijd, die wel span nend maar zeker niet goed was, wonnen alledrie de Shotspelers één partij. Type rend was dat ze alledrie van een andere tegenstander wonnen. Het dubbel le verde het vierde Shotpunt op. Shot is nu weer onder de rode streep beland en zal de tweede helft uit een heel ander vatje moeten gaan tappen. Wibats 1 - Shot 2 2-8 Shot 2 bezet met de maximale winstsco re en een voorsprong van drie punten op de concurrentie een zeer riante posi tie op de ranglijst. Tegen Wibats werd in Den Haag de zoveelste walk-over be haald. Alleen Gerhard Busch liet een steekje vallen, terwijl het dubbel tradi tioneel de achilleshiel van dit team is. Berend Jonker en Hans den Blanken poetsten hun winstpercentage weer wat verder op. Buna 1 - Shot 4 4-6 Het kampioenschap zal wel niet wegge legd zijn voor Shot 4, maar de 2e plaats werd tegen het Bussumse Bunas wel zo goed als zeker veilig gesteld. Arjan Schuiling en Chris Sondaar pakten bei den 2 partijen en samen het dubbel. In valler Ronald van Velzen stelde zich ga rant voor punt nummer 6. Jeugd: Voor het le jeugdteam blijft het ploete ren. In Leiden werd met 7-3 van Docos 1 verloren. Nu was het André van Vugt die met twee zeges goed voor de dag kwam. Het 2e jeugdteam won met 7-3 van Ilac 1 uit Gouda, maar verzuimde na een 6-0 tussenstand een monsterscore neer te zetten. Alleen Robbie Houtgast slag- de er opnieuw in ongeslagen te blijven. Een incompleet 3e jeugdteam verloor met 7-3 van streekgenoot Bijmaat. Ri- chard van de Heuvel (2x) en Patrick Dam lx) zorgden voor de punten. Tafeltennis aanstaand weekend: Zaterdag 14 maart ontvangt het 2e he renteam het Rotterdamse Twenty One Up 1. De wedstrijd begint om 17.30 urn en toeschouwers zijn van harte welkom in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). Voor alle inlichtingen over de ttv Snot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel: 16261 en Jan van Asch, tel: 19028. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - Huizen 4: 3-7, Shot 6 - Bijmaat 2: 8-2, Shot 8 - Tovo 4: 10-0, Elan 4 - Shot 9: 5-5, Hoogerheide 3 - Shot 10: 5-5, Buna 6 - Shot 12: 2-8, Shot 15 - Good Luck 9: 6-4. Overige uitslagen jeugd: Good Luck 1 - Shot 4: 1-9, Quick 3 - Shot 5:9-1, Huizen 3 - Shot 6:3-7, Shot 7 - Buna 5:6-4, Huizen 6 - Shot 8:10-0, Shot 9 - Nederhorst 5: 5-5. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Red Stars beleefde het afgelopen weekeinde een rustig programma. Slechts acht van de achttien teams kwamen binnen de lijnen voor een competitiewedstrijd. Zoals vrijwel al tijd sloeg de balans uit in het voordeel van de Soester basketbalvereniging. Tegenover drie nederlagen werden vijf overwinningen geboekt. De meest opmerkelijke daarvan kwam op naam van de jongens junioren, die dit jaar een afwisselende rol spelen in de middenmoot van de hoogste afdeling van Nederland. Een bijzonder zwakke start van Red Stars stelde de Katwijkse tegenstander Grasshoppers in de gele genheid ruime afstand te nemen. In de rust keek Red Stars al tegen een 37-50 achterstand aan, korte tijd na de hervat ting liep het verschil zelfs op tot 17 pun ten. Op de één of andere manier gunde Red Stars zich kennelijk geen onnodige nederlaag in eigen huis. Langzaam, maar (on)zeker krabbelde de ploeg on der leiding van Dick van de Hammen terug. Met Peter van der Neut als meest constante speler (goed overzicht) en tij delijke scoringsdriften van Peter Reg- terschot (werd na zijn vierde fout te lang aan de kant gehouden) en Christiaan Bauer was Red Stars met nog zes minu ten te gaan Grasshoppers tot op vier punten genaderd. Daarna ontspon zich een boeiende, maar niet altijd kien uit gevoerde strijd, waarin Red Stars een halve minuut voor tijd voor het eerst op voorsprong kwam:81-80. Zestien se conden later kreeg Grasshoppers de ge legenheid om via vrije worpen de stand in haar voordeel om te buigen, maar de gastploeg koos voor zijkant. Grasshop pers gokte mis, Red Stars heroverde balbezit en behield dat tot het eindsig naal. Namens de jeugd kwamen ook de jon gens kadetten B in actie. De enthousias te ploeg speelde een goede wedstrijd. Hetzelfde gold voor tegenstander Hoe velaken en de teams hielden elkaar der tig minuten lang in evenwicht: 47-47. Spijtig voor Red Stars stokte daarna zes minuten lang de stootkracht van de Soester basketballer. Hoevelaken be nutte die mogelijkheid om uit te lopen tot 47-56 en uiteindelijk met 57-67 te winnen. Senioren Heren 6 en heren 7 van Red Stars ma ken zich langzamerhand op voor de on- tf I derlinge beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de vierde klasse. Het duel, dat in mei is geprogrammeerd, vindt alleen doorgang indien beide teams gelijk eindigen. Gezien het reste rende programma van Red Stars 6 en 7 lijkt dit onafwendbaar. Heren 6 won za terdag met 69-52 van Woodpeckers uit Houten. In de eerste helft werd via 32- 13 een beslissende voorsprong geno men, daarna duldden de Red Stars-spe lers hun tegenstanders naast zich. Het zwaar gehavende heren 7 (drie blessures) speelde een moeilijke eerste helft tegen Ring Stars uit Hilversum. Pas in het laatste kwartier liet Red Stars het klasseverschil in cijfers tot uiting ko men: 82-45. Duidelijk werd dat de ge- legenheidscoach in het veld node werd gemist. Dames 2 verloor zoals was verwacht van het ongeslagen Crackeijacks. Dankzij uitstekend coachwerk van Ernst Smink hield Red Stars de Amers- foortse tegenstander redelijk goed bij: 33-53. Red Stars, dat toen al veel vrije scoringskansen had laten liggen moest vervolgens een versnelling lager scha- keln, terwijl Crackeijacks er nog een schepje bovenop gooide. Het werd 39- 79. Heren 4 verloor ook van Crackeijacks, maar in dit geval betrof het een ónver- wachte nederlaag. Het op papier én in de praktijk sterkere Red Stars kon vrij dagavond geen goede vuist maken om de wedstrijd in winst om te zetten en moest de eer aan de tegenstander laten: 51-60. Denemarken Voor de zevende keer in successie wordt een uitwisseling met het Deense Holbaek Basketbal Klub georgani seerd. Dit keer onderneemt Red Stars de reis (Pinksteren) met een gemengde groep van meisjes kadetten A en B. Kennelijk geïnspireerd door deze blijde tijdeing wonnen beide teams hun com petitiewedstrijden tegen Dunckers en Argon. Tijdens de Paasdagenal een meisjesteam van Holbaek in Soest ver blijven. Ook komt een jongens junio renteam uit Londen, terwijl de organi satie van het jaarlijkse internationale Paastoernooi ook nog in onderhand- leing is met een damesteam uit Oosten rijk. Vorige week werd het eerste senioren team al kampioen, ditmaal was het de beurt aan de junioren 1. Deze ploeg had nog geen punt verspeeld, en had zodoende nog maar één punt nodig uit vier wedstrijdenHet Utrechtse Vogel moest er ditmaal aan geloven. On danks dat de Eemvogels dit seizoen niet uitblonken in sterk spel, werd er wel gemakkelijk gescoord en gewon nen. vogel scoorde 1-0, waarna Marco Mid delkoop langs zijn heer spurtte en 1-1- aantekende. De tweede aanval kwam alleen maar tot scoren door strafwor- pen. Erik van der Pol benutte beide vrije doelkansen. De ruststand werd be reikt na een doelpunt van Ronald van Bemmel, die attent reageerde toen zijn tegenstander mistastte onder de korf. De tweede helft scoorde Vogel weer als eerste. Hierna was het weer Erik van der Pol die tweemaal scoorde, eerst weer uit een strafworp, daarna van af stand. De stand bereikte een 2-7 stand na een afstandsworp van Kathja Rauch. Pas hierna scoorde Vogel weer tegen. De eindstand werd bereikt door een fraai afstandsschot van Iris Boom. De resterende wedstrijden zullen door de kampioenen rustig uitgespeeld kunnen worden. Eemvogels junioren 2 speelde een zeer goede wedstrijd tegen het Hil- versumse Altius. Ondanks dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, deed Altius één ding wat Eemvogels De junioren 1 - kampioensploeg. vergat: scoren. Na een ruststand van 0-1 was het Altius dat met 1-4 won. De goedspelende Sandra Lub scoorde te gen. Het laagste seniorenteam, Eemvogels 4, trad aan tegen K.V.O.7, dat reeds kampioen was. Dat liet K.V.O. ook merken tot 3 minuten voor tijd., De stand was toen al 0-8. Marchien van Luytelaar (afstand)en Frans Wisse Dip) bepaalden de eindstand op ^strafworp) 1 De aspiranten van 11 tot 14 jaar (de Cl) kregen Woudenberg op bezoek. Wou denberg scoorde al na twee minuten. Een aktieve wedstrijd bracht verder geen doelpunten meer. Die doelpunten vielen wel bij de wat jongere aspiranten. Zij speelden tegen Telstar en scoorden vier keer. Ronald van Luytelaar nam hiervan drie doelpunten voor zijn reke ning, terwijl Robin Lub nog een straf worp benutte. De meeste doelpunten vielen echter bij de pupillen. Er vielen vijfien doelpunten. Helaas waren deze allemaal voor de tegenstanders. Aanstaande zaterdag hoopt men een volgende kampioen te begroeten. Eem vogels BI speelt dan in Beukendal te gen D.O.C. BI. De winnaar van deze wedstrijd mag zich kampioen noemen. Wilt u meer informatie over korfbal of over de Eemvogels? Vraagt u dan in formatie bij Agnes Kraaikamp (12743). Het eerste seniorenteam van Eemvo gels. In Laag Soeren werden het afgelopen weekend de Nederlandse kampioen schappen Veldloop voor veteranen ge houden. A.V. Pijnenburgatleet Joop van Leijenhorst, die begin dit jaar de 40-jarige leeftijd bereikte en zodoende tot de veteranenklasse toetrad, leverde in een korte periode al diverse klinken de resultaten. Ditmaal moest hij zijn krachten meten met de komplete va derlandse veldlooptop. Het afwisselen de parkoers van 4 km met daarin een erg lastige klim moest driemaal worden afgelegd. Zoals verwacht kon Joop goed mee met de subtop. Bij de start was hij goed weg en nestelde zich op een plaats rond de 15e positie, die hij na wat wisselingen tot de finish zou weten te behouden. Zijn eindtijd bedroeg 43 mi nuten. 54 seconden. De derde en tevens laatste winterwan deling in het seizoen 1986/87, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wan delsport Bond (SGWB) werd georga niseerd door de wandelsportvereni ging Olympia. Ten opzichte van de drie andere organisatie-plaatsen was er een record van 380 wandelaars. Ze liepen onder gunstige weersomstan digheden fraaie en afwisselende straat/ bosparkoersen in de bossen van het landgoed Pijnenburg en Den Dolder. Groepen waren er o.a. uit Huis ter Hei de, Utrecht, Woerden en twee uit Zeist en vele individuelen uit diverse plaatsen in ons land. Op 25 oktober startte Olympia in Soest met 88 en trok de tweede wintertocht op 10 januari 152 wandelenthousiasten waardoor het deelnemersaantal uit kwam op een totaal van 620 waarmee het 113 onder het record van het sei zoen 1985/85 bleef. De overige drie plaatsen organiseerden elk twee tochten. Utrecht trok respek- tievelijk 108 en 100 deelnemers Zeist eveneens 108 en 273 en Huizen 65 en 259. De negen tochten tezamen geven een totaal deelnemersaantal te zien van 1.533. Het gemiddelde bedraagt daarmee on geveer 170 per tocht, hetgeen gezien het soms barre weer, een goed resultaat te noemen is. Olympia krijgt nu de tijd om aan het eerste gedeelte van haar wandelprogramma te beginnen en wel met de Waterlandtocht in Landsmeer op 21 maart. Op zaterdag 29 augustus valt de Soeste naren de eer te beurt voor de 30e ach tereenvolgende maal de Paleis Soest- dijktocht te organiseren. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 In Hoogland werden zaterdag B-limiet wedstrijden gehouden. Aan deze wed strijden namen ook een aantal zwem mers van de wedstrijdgroep van de Duinkikkers deel. Op het ogenblik staat de wedstrijdploeg op een 7e plaats in de landelijke competitie (62 deelnemers). Deze 7e plaats kwam tot stand via een 8e plaats in de eerste wedstrijd, een 7e plaats in de 2e wedstrijd en een 6e plaats in de 3e wedstrijd. Dit is een te ken dat de ploeg nog steeds vooruit gaat, en dit was ook in Hoogland te merken. Goede tijden en nieuwe per soonlijke records waren het gevolg. De resultaten waren: lOOm vlinderslag: Op dit onderdeel zwommen Corina Borsje wn Jeanine Pothuizen. Corina zwom 1.34.4 wat haar een 2e plaats en een nieuw persoonlijk record oplever de. lOOm vrije slag: Een nieuw persoonlijk record voor: Sander Bree 1.07.3, Leonie Barten 1.36.8, Janneke Wibbelink 1.12.1. Re- na Kok zwom een tijd van 1.116.3. lOOm schoolslag: Op deze afstand werd er erg goed ge presteerd. Er was een nieuw persoon lijk record voor: Annuska v Drie 1.32.0, Anoschka Spelbos 1.33.9, An- tonio v.d. Heuvel 1.35.3, Bas v Dorres- teyn 1.28.7, Sebastian Borsje 1.33.7. Tamara Tervoren zwom 1.55.2 en Jea nine Pothuizen 1.52.0. lOOm rugslag: Op deze afstand werden er hele goede tijden gezwomen en een groot aantal zwemmers verbeterden hun record met groot verschil. Een nieuw persoonlijk record voor: Anneliek Druyff 1.29.3, Monique v Egdom 1.23.8, Mary- Jane Beyer 1.26.2, Annuska v Drie 1.27.9, Anoschka Spelbos 1.23.3, Bas van Dorresteyn 1.21.4, Sebastian Borsje 1.25.0, Antonio v.d. Hengel 1.24.3. Sonja Tappot zwom 1.36.3. Zaterdag 21 maart wordt het een zeer belangrijke dag voor de wedstrijdzwemmers. De laatste .competitiewedstrijd wordt dan gezwommen, en hierin valt de beslissing of de promotie naar een hogere afdeling doorgaat. Zoals de zaken er nu voor staan en met de goede motivatie wan de ploeg moet dit zeker tot de mogelijk heden behoren!

Soester Courant | 1987 | | pagina 17