NUMMER4 VAN LIJST 5 uon KcliocmakcT 490, 'AROS uitbouwen tot lokale omroep' CDA eist alsnog asfaltlaag op A28 bij Soesterberg COMPATIBEL MET. WEET U WEL III WOENSDAG 11 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 Opmerkelijke reacties op aangiftebiljetten Konsumentenkontakt buigt zich over hondenbelasting Soest Strooizout gemeente ook voor particulieren? Is er een overtreffende trap van Compact Disc? Komt u maar kijken naar Bang &0lufsen Soesterberg aan vervuiling ten onder? 2.490,- Concept-welzijnsplan Soest: Aansluiting Wieksloterweg op Biltseweg (S3) wordt verbeterd Vrijwillig Natuurbeheer: Jaarverslag 1986 werkgroep 'Bijltjesdag' Restaurant van den Brink STEM JAN VISSER VOOR DE PROVINCIE UTRECHT GELDT (ZO MAAR EEN GREEP): eindelijk wat meer kritische geluiden in het Provinciehuis meer alternatieve plannen en reële voorstellen openbaarheid van bestuur en meer inspraakmogelijkheden behoud van een open en GROENE provincie en een schone Eem een gericht cultuurbeleid en meer creativiteitsontwikkeling meer geld voor het ouderenbeleid, de gezondheidszorg en het jeugdwerk vóór kleinschalige sport- en recreatiegebieden vóór kleinschalige en milieuhygiënisch verantwoorde industriële activiteiten geen uitbreiding maar beperking van militaire terreinen een actief energiebesparingsbeleid een prov. netwerk van voorlichtings- en bewustwordingswerk inzake ontwikkelingsproblematiek. NAAR DE STATEN Een aantal inwoners van Soest heeft Konsumentenkontakt ingeschakeld naar aanleiding van de verspreiding van de aangiftebiljetten hondenbelas ting. Zij vragen zich af op welke grond zij strafbaar zijn, als zij het biljwety niet ingevuld retourneren. Op het bil jet wordt hierom verzocht met de me dedeling dat hieraan niet voldoen strafbaar is. Volgens de gemeentewoordvoerder B.J. van Os heeft het gemeentebestuur de inwoners 'een vriendelijk kaartje' willen sturen. Daarom is niet vermeld, dat de geadresseerde verplicht is de kaart in te vullen en terug te sturen, maar is het bij het verzoek gebleven. "Anderzijds moet de gemeente natuur lijk toch op de noodzaak wijzen van het terugsturen van het aangiftebiljet en op de eventuele consequenties, die het kan hebben wanneer men dit achterwege laat", aldus Van Os. Volgens hem is het biljet te vergelijken met een gewoon aangiftebiljet van de rijksbelastingen. "In de algemene wet rijksbelastingen is de verplichting opge nomen tot de verstrekking van inlich tingen aan de inspecteur. Wie daaraan niet voldoet is strafbaar". Strafbaar In de gemeentewet staat aangegeven in welke gevallen voor de inspecteur de gemeente-ontvanger moet worden ge lezen, aldus de heer Van Os. "Daar is in dit geval sprake van. Daar om is het niet aan het College van Bur gemeester en Wethouders verstrekken van de gevraagde inlichtingen straf baar. Overigens zal er dan wel een von nis van de rechter aan te pas moeten ko men". Het gemeentebestuur heeft voor de huis aan huis verspreiding van de aan giftebiljetten hondenbelasting gekozen om een zo juist mogelijk inzicht te krij gen in het hondenbezit in de gemeente. De indruk bestaat, dat het aantal hon den veel groter is dan tot nu toe werd opgegeven en waarvoor hondenbelas ting werd geheven. In totaal zijn bijna achttienduizend aangiftebiljetten ver spreid. Volgens Van Os is de respons tot nu toe naar verwachting. Deze week wordt een eerste inventarisatie ge maakt. Dan zijn ook de meeste adressen bezocht waarvan het biljet nog niet bin nen is. Zeehond Overigens komen degenen die de te ruggestuurde biljetten verwerken soms vreemde antwoorden en opmerkingen tegen. Een bewoner van Overhees vul de met verwijzing naar de wateroverlast in de huizen, achter de vraag of hij in het bezit is van een hond: 'ja, een zeehond'. Twee bewoners op hetzelfde adres die ieder een aangiftebiljet hadden ontvan gen, vulden in dat ieder een halve hond heeft. Anderen lieten weten de hond te hebben 'ingeruild' voor een paard "om dat daar geen belasting voor betaald hoeft te worden". Weer anderen mak ten van de gelegenheid gebruik om te informeren naar het moment waarop in Soest kattenbelasting zal worden gehe ven. Eén inzender liet weten zijn biljet "on der protest" te hebben ingevuld, "want het is hier nog erger dan in Rusland". Een boze Soester liet weten geen hond te hebben, "maar ik glij wel uit over de hondepoep". Eén van de inzenders wil van het gemeentebestuur graag en ant woord hebben op de vraag waar de op brengst van de hondenbelasting precies voor wordt gebruikt. "Stel particulieren in de gelegenheid om bij de dienst Gemeentewerken van Soest voor twee gulden een zak strooi zout van vijf kilo te kopen om het hun op deze wijze gemakkelijk te maken in de winter het trottoir voor de woning ijs- en sneeuwvrij te houden". •Die suggestie heeft een inwoner van Soest gedaan in een brief aan de ge- meenteaad. In de vorige gemeente waar hij woonde, bestond de mogelijkheid om gedurende de wintermaanden bij de gemeente strooizout te kopen. "Met al leen het wegschuiven van de sneeuw ben je er meestal niet", aldus de brief schrijver. Volgens de Algemene Verordening Soest is een huisbewoner verplicht ijs en sneeuw van het trottoir voor de woning weg te ruimen en er vervolgens te strooien. Volgens gemeentewoordvoerder B.J. van Os is er tot nu toe in het wintersei zoen 1986/87 vierhonderd ton strooi zout verbruikt. Dat is iets meer dan het gemiddelde. De oorzaak hiervan is het kwakkelige weer met als gevolg het ont breken van een echt strenge koudepe- riode. "Door het kwakkelweer moeten de strooiploegen vaker uitrukken zoals afgelopen maandagavond", aldus van Os. We hebben wel eens winters gehad, dat er maar 85 ton zout werd gestrooid. Dat was in een aaneengesloten koude- periode. Het komt nu al wel eens voor dat parti culieren bij de gemeentewerken om strooizout komen vragen omdat dit in de winkels niet meer voorradig is. Het is volgens Van Os niet zo vreemd, dat de voorraad strooizout in de winkels niet zo groot is, want door het kwakkelweer is dit een onzeker verkoopprodukt. Tot nu toe heeft de gemeente geen enkele keer strooizout aan particulieren ver kocht. Wel is het voorgekomen, dat strooizout ter beschikking werd gesteld van scholen. 'Entree voor spottersplaats' Van dezelfde briefschrijver kwam de suggestie on van degenen die straks ge bruikmaken van de spottersplaats, de uitkijkheuvel bij de vliegbasis Soester- berg langs de Van Weerden Poelman- weg een financiële bijdrage te vragen. Er zijn tenslotte duizenden spotters, al dus de briefschrijver, en een bijdrage van hen zou voor de gemeente een aan trekkelijke tegemoetkoming betekenen in de inrichtingskosten. Die bedragen voor Soest 44.000 gul den. Het Ministerie van Defensie voert de aanlegwerkzaamheden uit, die ge raamd zijn op 170.000 gulden. Volgens Van Os is de heffing van en treegelden echter in strijd met de regels die Defensie in deze en dergelijke ge vallen hanteert. 'Ueberragend' noemde hel Duitse Hlfl-blad Audio de CDX compact disc speler van B&O. En dat gold zowel de geluids weergave als de techniek en vormgeving van het toestel zelt. Als u nu toch met CD begint, waarom zou u dat dan niet meteen op z'n mooist doert. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Het is momenteel in Soesterberg zo erg gesteld met de hondepoep, dat kinderen niet meer op het trottoir kunnen spelen, laat staan op welk grasveldje dan ook. Als men 's avonds wil gaan wandelen is men verplicht om een zaklantaarn te gebruiken. Dat schrijft de heer J. van Loveren uit Soesterberg in een brief aan de gemeen teraad. Hij betuigt daarin zijn instem ming met de plannen om iets tegen de toenemende vervuiling door honde poep op de stoep te ondernemen en stelt dat dit beslist niet op de lange baan mag worden geschoven. Hij verzoekt de gemeenteraad vooral in het belang van de kinderen en ook de vele bejaar den die er de dupe van worden, spoedig een einde te maken aan de vervuiling van Soesterberg door hondepoep. "Dit mede gezien de plannen om in het ka der van het honderdvijftigjarig bestaan van Soesterberg een groot feest te vie ren". De heer van Loveren wijst de gemeen teraad erop, dat er veel werk moet wor den verzet om het feest te organiseren in een dorp dat momenteel ten onder gaat aan vervuiling. Het behoort daarom ook mede tot de taak van de gemeente raad, dat er straks feest kan worden ge vierd in een schoon Soesterberg. vreest volstrekt onvoldoende zal zijn. De CDA-fractie in de Soester ge meenteraad heeft zich in een brief aan het College van B. W. zeer nadruk kelijk uitgesproken voor een verbete ring van het wegdek van de A28 bij Soesterberg door het alsnog aanbren gen van een laag "zeer open asfalt-be- ton". Daardoor kan de geluidshinder aanzienlijk - minimaal met 6 decibel - worden verminderd, aldus het CDA. De fractie verzoekt het College dan ook die maatregelen te nemen of te laten ne men, die leiden tot het aanbrengen van deze laag en nodigt B. W. uit zich over deze zaak publiekelijk uit te spre ken. De fractie geeft daarmee gehoor aan een brief van de heer A. van Meeteren uit Soesterberg, die zich vorige week schriftelijk tot het College wendde met het verzoek op korte termijn publieke lijk aan te dringen op de asfaltlaag, nu Rijkswaterstaat op het punt staat een maatregel te nemen (het slijpen van het cement-betonnen wegdek) die naar hij De heer Van Meeteren is van mening dat er, in plaats van slijpen, beter direct kan worden begonnen met het aan brengen van de asfaltlaag, ook al kost die dan 5 miljoen. Hij wijst erop dat "ie dereen" aanvankelijk heeft misgere- kend en laat weten geen vertrouwen te hebben in het slijpen. Volgens hem moet de overheid streven naar de meest minimale geluidsbelasting en is er bij de berekeningen in eerste instantie ten on rechte uitgegaan van te lage rij snelhe den; bovendien is de te verwachten toe neming van de verkeersintensiteit vero nachtzaamd, aldus de heer Van Meete ren. 'Grote milieuramp' Vijf miljoen is weliswaar een hoog be drag, "maar het gaat hier om een grote milieuramp, met als direct gevolg het alom en altijd geldende bederf van het leef- en woonklimaat van enkele dui zenden mensen," aldus de briefschrij ver. Hij wijst er in dat verband overi gens op dat dit bedrag moet worden beoordeeld in het licht van de besparin gen als gevolg van de aanleg van de nieuwe weg: ruim 100 miljoen gulden per jaar. Daarnaast is de Soesterberger van me ning dat zijn woonplaats het voorwerp is van "ongelijke behandeling". Hij on dersteunt die uitspraak door te wijzen op het feit dat de geluidschermen juist bij Soesterberg zijn onderbroken, wat hij "opvallend" noemt. Tenslotte spelen voor de heer Van Meeteren nog twee "emotionele" argu menten een rol: ten eerste dat het erop lijkt dat Soesterberg toch al zo gewend is aan lawaai dat dit er ook nog wel bij kan; ten tweede dat de "nachtegalen van Amelisweerd" kennelijk beter aan hun trekken komen dan de bevolking van Soesterberg. De CDA-fractie heeft zich in haar brief aan het College onverkort achter de in houd van de brief van de heer Van Mee teren gesteld. Schneider PC 1512 zet computerend Nederland oompleet op z'n kop. Niet eer der kreeg u zoveel PC-waar voor uw geld. Volledig IBM® compatibel PC-systeem met monochroom of kleurenmonitor, inclusief muis. Met monochrome monitors QQn 1x360Kb diskdrive I ■SSfUy" met extra diskdrive 2.390,- met 10 Mb harddisk 3.390,- met 20 Mb harddisk 3.590,- meerprijs kleurenmonitor 500,- Met kleurenmonitor 1 x360Kb diskdrive Z"" De pro's van de Schneider PC systeem met 8086 processor, kloksnelheid 8 MHz. 512Kb intern geheugen, uitbreidbaar tot 640Kb naar keuze 1 of 2 360Kb floppy diskdrives of 1 floppy diskdrive en een 10 Mb of 20 Mb harddisk monitorresolutie 640x200 pixels high-resolution graphics; i 6 kleuren RS232C en parallette poort real time clock Ingebouwde luidspreker met volumerege laar joystick poort 3 vrije uitbreidingsslots GEM, GEM Desktop en GEM Paint MS DOS 3.2 DOS PLUS Locomotive Basic 2 netwefkondersteunend Boekhoudpakket Infas grootboek, debiteuren en crediteuren. Bij aankoop van een PC GEM Desktop scitware biedt een met de muis te besturen operating system voor ven sters en ikonen DOS PLUS voor compatibiliteit tussen CP/M 86 en MS DOS Basic 2 een krachtige nieuwe interpreter van Locomotive biedt belangrijke uitbrei dingen op BASIC Al de genoemde prijzen zijn exclusief b.t.w. yv fbto-film-uideo ^-3 computer/ C-' Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 IBM* is een gedeponeerd handelsmerk en PC DOS is oen handelsmerk van International Business Machines Ine MICROSOFT en MS DOS zlln gedeponeerde handelsmer ken van Microsoft Corp DOS PLUS. GEM. GEM Desktop. GEM PainI en CP/M 86 zijn handelsmerken van Digital Research Ine Locomolic Basic is een handelsmerk van Locomotive Soltware Lid. 'Het realiseren van een lokale om roep is van groot belang voor de infor matie aan de bevolking over allerlei lokale gebeurtenissen en ontwikkelin gen. Wenselijk is die ontwikkeling te doen plaatsvinden vanuit een uitbouw van de ziekenomroep (de AROS), zo dat de uitzendingen voor zieken en ou deren in het programma-aanbod een belangrijke rol kunnen innemen." Dat staat o.m. te lezen in het concept- welzijnsplan van de gemeente Soest on der het hoofdstuk "cultuur", waarin aanzetten worden gegeven voor een nieuwe cultuurnota, die naaf verwacht wordt in 1988 het licht zal zien. Door het uitbouwen van de ziekenom roep tot lokale omroep kan tevens ge bruik worden gemaakt van de middelen en de know-how die de AROS al in huis heeft, aldus het plan. Er wordt echter wel op gewezen dat zo'n uitbreiding wel de nodige personele en financiële cose- quenties heeft. "Het personeels-aspect dient in de vrijwilligerssfeer te worden opgelost," aldus het plan. De financiële gevolgen kunnen voor een belangrijk deel worden gedekt door een relatief beperkte verhoging van het CAI-tarief. Men denkt in dit verband aan een ver hoging van één gulden per aansluiting per maand. Voor de rest van het tekort zal dan een subsidie nodig zijn. Instrumentenfonds Over de amateur-kunstbeoefening wordt in het plan opgemerkt dat er wel iswaar een verhoging van het subsidie budget heeft plaatsgevonden, maar dat aanschaf en vervanging van instrumen ten voor de amateurverenigingen een "blijvend probleem" is. Als aanzet voor een oplossing wordt voorgesteld een "instrumentenfonds" in het leven te roepen. Verder wordt geconstateerd dat de pro blematiek rond de korpsleerlingen on voldoende kan worden opgevangen door de Muziekschool. Een oplossing kan worden bereikt door de Muziek school meer middelen toe te wijzen, óf door de verenigingen in staat te stellen binnen eigen gelederen oplossingen te vinden. Verder wil men streven naar uitbrei ding van de steunfunctie voor amateu ristische kunstbeoefening en het so ciaal-cultureel werk, met name in de richting van etnische minderheden, niet-beroepsmatig actieven en vrou wengroepen. Fonds voor oud-Soest In het plan wordt verder aandacht be steed aan de inventarisatie van "beeld bepalende elementen" in Soest, die mo menteel plaatsvindt en waarschijnlijk nog dit voorjaar zal worden afgerond. "Daarna zal worden bezien of, en zo ja op welke wijze, die elementen behou den moeten of kunnen worden," aldus het plan. Gepleit wordt voor de instelling van een fonds op de gemeentebegroting, waar door het behoud ook effectief gereali seerd kan worden. "Daarnaast is het wenselijk de mogelijkheid te creëren om waardevolle, met de historie van Soest verbonden voorwerpen te behou den of te verwerven. In dit verband wordt een fonds bepleit van waaruit die voorwerpen kunnen worden aange kocht. Ze kunnen dan in de Oudheid kamer tentoon worden gesteld." Over "cultuurbeleving" wordt in het plan nog opgemerkt dat het behoud van de activiteiten van de vereniging Artis- hock - lezingen, films, concerten, etc. - in de toekomst minimaal van belang is, maar bij voorkeur uitgebreid zouden moeten kunnen worden. De "beroepskunst" krijgt ook de nodi ge aandacht. Het plan gaat in op de op heffing van de BKR en het "minimale beleid" van de laatste jaren op het ge bied van de 1%-regeling en de kunst aankopen. "Het is nu van belang ge worden een nieuw gemeentelijk beleid te formuleren ten aanzien van de beel dende kunst", aldus het plan. Men denkt in dit verband aan het scheppen van voorwaarden op het vlak van de in komens, de ateliers en de atelierkosten, maar ook aan een actief aankoopbeleid door verruiming van het fonds kunst aankopen. Verder wordt een conse quente herinvoering bepleit van de 15- Burgemeester en Wethouders hebben ingestemd met het plan van Provinciale Waterstaat om de wegaansluiting van de Wieksloterweg op de Biltseweg (S3) te verbeteren. De laatste jaren hebben zich ter plaatse enkele verkeersonge vallen voorgedaan door met name con flicten van het afslaande (auto)verkeer met (brom)fietsers op het fietspad langs de hoofdrijbaan. Naast het verhogen van de verkeersvei ligheid voorziet het verbeteringsplan in een goede oversteekvoorziening op de S3 voor het recreatieve fietspad dat langs de Wieksloterweg zal worden aangelegd door de rijwielpadenvereni ging Gooi- en Eemland. Het plan behelst het volgende: Het doorgaande fietspad langs de S3 wordt uit de voorrang gehaald en zal worden omgebogen. De rechtsafstrook op de hoofdrijbaan zal worden verwijderd om het overzicht van het overstekende fietsverkeer te verbeteren. Op de hoofd-rijbaan wordt een verkeersgelei der aangebracht, waarmee een gelijk vloerse fietsoversteek in twee fasen wordt verkregen. Tenslotte zal een zo genaamde "druppel" op het wegdek van de Wieksloterweg worden aange bracht, waar achterlangs het uitgebo gen fietspad zal komen te lopen. Provinciale Waterstaat wil de werk zaamheden dit jaar uitvoeren. In het ge meentelijk INFOrmatiecentrum hangt een tekening van de nieuwe situatie. Het jaar 1986 is voor de vrijwilligers van de werkgroep "Bijltjesdag", de zelfstandig werkende groep van het I.V.N. "Eemland", een goed maar ook druk jaar geweest. In totaal werd er 35 dagen, meest zaterdagen, aan het knotten en uitdunnen van wilgen, el zen en meidoorn; aan het afplaggen van de humuslaag en het uitbaggeren van veenputten in het natuurreservaat aan de Wieksloterweg en het voorbe reiden van enkele aktiviteiten gewerkt. Gemiddeld namen er iedere zaterdag 8 a 10 mensen aan de werkzaamheden deel. Dat aantal is voor uitbreiding vatbaar. Het knotseizoen werd, zoals gebruike lijk, ook in '86 weer officieel geopend en dit keer was wethouder R. van Log- tenstein present om de eerste takken af te zagen. Het was slecht weer, zó slecht dat ook de pers het bijna geheel liet af weten. De samenwerking met de gemeentelij ke afdeling "Groen en Recreatie" is weer uitstekend geweest. Zo werden in overleg met de bosbaas, de heer M. van Laar, voor het eerst blaasmachines in gezet bij de voorbereiding voor de aan leg van heideveldjes. De humuslaag, die voorheen weggeharkt werd, wordt nu weggeblazen en daarmee wordt man kracht uitgespaard. Het resultaat is voortreffelijk. In totaal werd er 6 zaterdagen gewerkt aan de Hooiweg; 5 zaterdagen aan de Insp. Schreuderlaan en 5 zaterdagen aan de Stadhouderslaan; 10 zaterdagen in het natuurreservaat aan de Wiekslo terweg en 2 zaterdagen in het nieuwe volkstuinencomplex aan de Molen straat. Aan de Hooiweg werden 70 elzen en meidoorns uitgedund en alle takken "versnipperd" (per zaterdag gemiddeld 10 man met een totaal van 230 uur). In het natuurreservaat bestonden de werkzaamheden uit afplaggen, uitbag geren, maaien van pijpestro en braam struiken. Eén zaterdag werden de vrij willigers bijgestaan door 19 kampstaf leden van het I.V.N. (getotaliseerd 79 man en 381 uren). Aan de Insp. Schreuderlaan werden 97 wilgen en aan de Stadhouderslaan 111 wilgen van hun pruiken ontdaan (totaal 111 man in 369 uren). Aan de Stadhou derslaan werkten een zaterdag 12 jeugdleden van het I.V.N. Eemland mee. De heer v.d. Hoed, van de afdeling Reiniging van Gem. Werken, voerde liefst 3000 kilo takken af naar het Amersfoortse Dierenpark. Medewerking verleenden de vijrwilli- gers van "Bijltjesdag" aan de festivitei ten rond de opening van het knotsei zoen van Stichts Landschapbeheer te De Bilt. ('n woensdag en 'n zaterdag: 5 man - 45 uren). Twee zaterdagen verleenden vier vrij willigers assistentie bij het plaatsen van de afrastering rond het volkstuinen complex "De Uitwijk" aan de Molen straat. Samen waren zij er 28 uur bezig. Eén man was tenslotte nog zo'n 60 uur in de weer met aan en afvoer en onder houd van het gereedschap. Scholen In het algemeen moet helaas geconsta- regeling en de realisering van een cen trum voor beeldende kunst, voor voor lichting, documentatie en educatieve exposities over uitgevoerde opdrach ten. Bibliotheek In het concept-welzijnsplan wordt ten slotte eveneens aandacht gegeven aan het bibliotheekwerk. Vastgesteld wordt dat de huidige situatie gehandhaafd wordt: één centrale vestiging en twee "vaste" filialen. Gelet op de discussies rond een eventueel "mobiel filiaal" - de bibliotheekbus - wordt echter bepleit dat wordt nagegaan "op welke wijze het bibliotheekwerk dichter bij de bewo ners van Soest-Noord kan worden ge bracht". Daarbij denkt men vooral aan de wijken Soestdijk, 't Hart en Colenso. teerd worden dat middelbare scholen minder interesse tonen om gedurende werkweken actief bezig te zijn in de na tuur. Dat was enkele jaren geleden be ter. Wat Soest betreft hebben echter 55 leerlingen van de IVO-Mavo in het af gelopen jaar twee uur gewerkt aan de Soesterbergsestraat voor het "schonen" van de berm. Boomplantdag 68 Kinderen uit Soesterberg, t. w. van de basisscholen Wethouder De Haan, Postiljon en St. Carolus, hebben 301 bomen/struiken geplant aan de Kamp dwarsweg. Dit in het kader van de spe cifieke Soester boomplantdag, die ge heel door de coördinator van "Bijltjes dag", Chris Uiterwijk al enkele jaren wordt georganiseerd. Het bijzondere van deze dag was dat er, voor het eerst in Soest, een zogenaamde plukberm werd geplant bestaande uit 301 struiken met eetbare vruchten. Ze staan er nu voor iederen, zij het dat ver wacht wordt dat de "plukkers" geen "rooiers" zullen zijn. Tijdens deze boomplantdag plantte burgemeester Scholten een beuk in het zelfde terrein. De kinderen werden zo als gebruikelijk, na afloop onthaald op "koek en een flesje" en een dia-voor stelling van de Soester natuur. Tot slot mag niet onvermeld blijven dat de vrijwilligers ook aktief waren op iets ander terrein dan knotten. Éen man be zocht het symposium betreffende het streekplan; drie man woonden de bij eenkomsten over de ruilverkaveling bij één man de vergadering van de Stich ting Boomplantdag in Groeneveld te Baarn en twee man volgden een cursus voor het gebruik van de motorketting zaag. Plannen Reeds begonnen zijn de vrijwilligers met het uitdunnen van de bosschages langs de Peter van den Breemerweg. In het komend najaar zal de linkerzijde van die weg onder handen genomen worden. Aan de beurt komen dan ook die her en der in het land staande wil gen. Voor het schonen van de bermen wordt weer gerekend op medewerking van de basisscholen en als laatste hopen de vrijwilligers van "Bijltjesdag" dat er een beheersplan voor het Soester lan delijk gebied komt, zodat onverwachte aktiviteiten van de overheid niet meer voorkomen. Voor informatie over de werkgroep kan men altijd terecht bij Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, tel. 11381. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-12706 MENU DE CE MOIS/50,- menu voor de maand maart CONSOMMÉ CELESTINE heldere runderbouillon met flensjes CHAMPIGNONS DORDOGNE champignons in kruidensaus SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis FILET DE VEAU AU PORTO tranches kalfshaas met portsaus geserveerd met een keur aan verse groenten en gebakken aardappels FROMAGE DE HOLLANDE nederlandse kaas PARFAIT A UXAVELINES hazelnotenparfait

Soester Courant | 1987 | | pagina 3