Schoeman Mi I E fl rcJDe Soester Y Duinen T Sytticflrfat Hoofdprijs ANWB-wedstrijd bij apotheek Soestdijk Bij Syffitfbfainj 850 Syllie Hair presenteert: de "Ligne Clip"! ld'Oude Engheï Soest 50 jaar geleden kom eens met Schoeman praten! WOENSDAG 11 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Chemco informeert bewoners over bodemverontreiniging Soestduinen Gemeenteraadsvergadering 19 maart vraagt: uw aandacht voor 'Geneesmiddelen en reactievermogen' schijnt altijd de zon! ZONNEBANK Nieuwe haarmodelijn lente/zomer 1987 Friese Week op Industrieterrein Nieuwegracht Extra vlieguren op basis Soesterberg Weekmarkt Soesterberg SWEATERS 45.- SWEATERS 65.- vrijetijdskleding düdubbers Politie gaat verbaliserend optreden Ongeoorloofde avondverkoop bij benzinestations aan banden 12 maart 1937 Goedkoops aanbieding K. Kazius VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil., hal, douche- kam. met v.w. woonkam., keuk., bijkeuk., 2 sl.kam. m. balkon (vrij). service kosten f 275,- p.m. Koopsom f 59.000,-. ken met koelkast, vrieskast, in gebouwde kookplaat, vaatwas- mach.; verd.: zeer grote badka mer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting wasmachi ne en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: apar te c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229,000,- k.k. PR. HENDRIKLAAN LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu- Een NVM-makelaar. Waarom zou u met minder doen Een bijzonder gunstig geleden appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mer met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f 379,— p.m. Koopsom f 250.000,—. k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden, Tiel en Veenendaal De directie van het chemisch bedrijf Chemco gaat de bewoners van Soest duinen informeren over de stand van zaken met betrekking tot de bodem verontreiniging. De bewoners zijn per brief uitgenodigd voor een bijeen komst op vrijdag 20 maart in het bedrijfspand aan de Beaufortlaan. De 'Open avond' begint om 19.30 uur. Volgens de directie van Chemco is in de periode 1935-'55 de bodem ver vuild met cadmium. In 1983 heeft zij de bewoners hiervan op de hoogte gesteld. In de loop der jaren zijn ver schillende onderzoeken verricht. Daaruit kwam onder meer naar vo ren dat het drinkwater uit het winge- bied Soestduinen nooit vervuild is geweest met de schadelijke stof cad mium. De bewoners zijn uitgenodigd om op vrijdag 20 maart naar de fotografi sche industrie Chemco te komen voor tekst en uitleg. Vast staat al dat de bodemsanering in totaal 3,8 miljoen gulden gaat kos ten. Aanvankelijk was een bedrag van 1,2 miljoen gulden geraamd voor de noodzakelijke schoonmaak- werkzaamheden. De gemeente Soest neemt 487.000 gulden voor haar rekening. Op donderdag 19 maart, aanvang 19.30 uur, vindt in de aula van het Grift- land College aan de Noorderweg de maandelijkse gemeenteraadsvergade ring plaats. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 december 1986 en 22 januari 1987. 2.Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een experiment inzake de avondopenstelling van een tweetal gemeentelijke publiekfuncties. 5.Voorstel tot aanschaf en vervanging van het tweede uitrukvoertuig van de brandweer Soesterberg. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een mechanische riolering langs de Amersfoortsestraat. 8 .Voorstel tot eervol ontslag van de heer HOldewarris als ambtenaar van de burgerlijke stand. 9. Voorstel inzake dorpshuis en jeugd en jongeren Soesterberg. 10. Voorstel tot vaststellen van de algemene subsidieverordening Welzijn en het daarbij behorende uitvoeringsbesluit. 11. Voorstel tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijksdeelneming ten behoeve van vervangende kapitaalmarktlening financiering Woon- en dienstencentrum Honsbergen. 12. Voorstel tot het vaststellen van de notitie over de bekostiging van het basis onderwijs. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar kleuteronderwijs over het jaar 1985 (periode 1 januari tot en met 31 juli) en het vijfjarig tijdvak van 1981 tot en met 1985 (periode 1 januari tot en met 31 juli). 14. Voorstel tot voorlopige vastelling van de uitgaven van het openbaar ge woon lager onderwijs over 1985 (periode 1 januari tot en met 31 juli) en het tijdvak van 1983 tot en met 1985 (periode 1 januari tot en met 31 juli). 15. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkomsten ten be hoeve van de materiële instandhouding van de openbare basisscholen over het tijdvak 1 augustus tot en met 31 december 1985. 16. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de her S.G.M. de Ko ning e.a. betreffende de aan- en verkoop van gronden aan en nabij de Zandlaan te Soest. 17. Voorstel tot verkoop van grond gelegen nabij het perceel Gemshoorn 14 aan de heer J.G. van Duinkerken te Soest. 18. Voorstel tot verkoop van grond gelegen naast het perceel Nieuweweg 97 aan de heer B.J. Nijhuis te Soest. 19. Voorstel tot verkoop van grond gelegen naast de woning Nieuweweg 112 aan mevrouw A.M. Hilhorst te Soest. 20. Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Nieuweweg aan Infoscan B.V. te Soest. 21. Voorstel tot verkoop van industrieterrein gelegen in het bestemmingsplan Nieuwe Gracht aan Dosco Beheer B.V. te Soest. 22. Voorstel tot verkoop van industrieterrein gelegen in het bestemmingsplan Nieuwe Gracht aan Frejo Groep Holding B.V. te Soest. 23. Voorstel tot verkoop van industrieterrein gelegen in het bestemmingsplan Nieuwe Giacht aan de heer P. van der Zalm te Baarn. 24. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 25. Voorstel tot verlaging van de tarieven voor het beschikbaar stellen van raadsvoorstellen en raadsnotulen. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de kleed/clubaccommodatie van het sportpark Bosstraat-Oost. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRMT 188 SOESTDUINEN 02155-12739 Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 19 maart 1987, 's avonds om half icht, in de aula van het Griftland College aan De Noorderweg. In het gemeentelijke INFOrmatiecentrum kan men de stuk ken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het INFOrma tiecentrum en bij de hulpsecretarie te Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOcentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: •beschikkbaar stellen krediet inzake avondopenstelling tweetal gemeentelij ke publiekfuncties; •aanschaf en vervanging tweede uit rukvoertuig brandweer Soesterberg; •aanschaf kolkenzuiger/hogedruk- reinigingsunit; •krediet aanleg mechanische riolering langs de Amersfoortsestraat; •dorpshuis en jeugd en jongeren Soes terberg; •vastellen algemene subsidieverorde ning Welzijn; •verlenen gemeentegarantie kapitaal marktlening financiering Woon- en dienstencentrum Honsbergen; •notitie bekostiging basisonderwijs; •aan- en verkoop gronden nabij de Zandlaan; •verkoop grond nabij Gemshoorn 14; •verkoop grond Nieuweweg 97; •verkoop grond naast Nieuweweg 112; •verkoop industrieterrein Nieuwe Gracht. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: •het plaatsen van een blokhut Turf- streék 92; •het bouwen van een woonhuis en paardenstal Dorresteinweg sectie G nr. 6303 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 der Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 maart 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb ben stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretaris, afd. I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. Food-Express Int. B.V., Amersfoort sestraat 26, voor he4t oprichten van een inrichting voor het af-en overtap pen van dieselolie op het perceel Amersfoortsestraat 26 te Soester berg; b.A. M. Jochem, Molenwiek 12 voor het oprichten van een levensmidde lensupermarkt op het perceel Dalweg 75; c. Bouwbedrijf E. A. van den Hengel B.v., Veldweg 2c, voor het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking op het perceel Veld weg 2c; d.J. Laseur, Beckeringhstraat 45, voor het oprichten van een inrichting voor het houden van paarden en de daar mee gepaard gaande mestopslag (ma nége). De positieve beschikkingen liggen van af heden een maand ter inzage inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge bouw gemeentewerken, kamer 17, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroeps chrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend vóór 14-4-1987 bij de Raad van State, Post bus 20019, 25 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen- overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Deze week in Soest 16 t/m 22 maart: collecte SIMAVI. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De heer Hendriks (l) overhandigde moeder en dochter Radstake de fietsen. De 7-jarige Hester Radstake uit Soest en haar moeder zijn sinds vorige week in het benijdenswaardige bezit van twee fonkelnieuwe fietsen. Die vorm den de hoofdprijs van de wedstrijd-ac tie "Geneesmiddelen en reactiever mogen", georganiseerd door de ANWB, waarvan de uitreiking woens dag j.l. plaatsvond bij apotheek Soest dijk aan de Van Weedestraat. De actie is een initiatief van de ANWB, Veilig Verkeer Nederland en de apo thekersorganisatie KNMP. In het ANWB-blad De Kampioen van okto ber vorig jaar was een "dubbele" wed strijd opgenomen; een kleurplaat voor de kinderen en een vragenformulier voor de ouders. De jury vond de plaat van Hester de mooiste van de talloze in zendingen uit het hele land, en omdat haar moeder de vragen correct had beantwoord hadden zowel Hester als mevrouw Radstake recht op de hoofd prijs: ieder een fiets. De actie waarvan de wedstrijd een on derdeel vormde heeft betrekking op het gebruik van geneesmiddelen en deelna me aan het verkeer - iets wat soms niet goed samengaat. Net als alcohol kun nen bepaalde medicijnen sufheid ver oorzaken. Dat heeft tot gevolg dat be paalde verkeerssituaties niet op tijd worden doorzien en dat men, "als de nood aan de man is", te laat reageert. Andere bijverschijnselen zijn bijvoor beeld onscherp zien, duideligheid, zelf overschatting, etc. Stickertje Bij dergelijke geneesmiddelen wordt weliswaar altijd aangegeven wat de risi co's zijn - het bekende stickertje "Dit geneesmiddel kan uw rijvaardigheid beïnvloeden" - maar er zijn nog veel mensen die er niet bij stilstaan dat zo'n waarschuwing ook voor hen kan gel den. ANWB, WN en KNMP voeren gezamenlijk actie om de aandacht daar nog eens nadrukkelijk op te vestigen, o.m. door allerlei vormen van informa tie, zoals een speciaal ontwikkelde dia serie en een folder, die in grote oplagen is verspreid. De fietsen werden aan Hester en me vrouw Radstake uitgereikt door de heer R. Hendriks, medewerkers van de ver- keersafdeling van de ANWB, en de heer G. Voituron, voorlichter van de KNMP. Apotheek Soestdijk werd ver tegenwoordigd door mevrouw S. Lou- rens-Schouten en mevrouw A. Schob ben. Na de prijsuitreiking kregen Hes ter en haar moeder nog een leerzame rondleiding achter de schermen van de apotheek. per behandeling Dames en herenkapsalon - Zonnecentrum Volgens afspraak atn Soester- bergsestraat 39A Kapsalon Tel. 02155-10706 Twee keer per jaar haakt de bekende kapsalon Syllie Hair (Soesterbergse- straat) in op de presentatie van de nieuwe haarmodelijn van de interna tionale kappersorganisatie HCF, die vanaf dat moment wereldwijd wordt geïntroduceerd. Maandag j.l. was het opnieuw zover en werd de "Ligne Clip" gelanceerd, de nieuwe lijn voor het komende voorjaar en zomer. Als altijd is Syllie Hair er ook nu weer direct bij om deze nieuwe lijn aan het Soester publiek te presenteren. De "Ligne Clip" is zeer vrouwelijk geble ven, aldys Sylvia van Welzenis. De nieu we voorjaars- en zomermode is weer kort en vrolijk. "We gaan weer terug naar het exacte knipwerk van de kap per," vindt Sylvia. Een opvallend kenmerk van de nieuwe haarlijn zijn de diverse kleuren die in het haar worden verwerkt. Hier en daar wat kleurverschil maakt het kapsel zeer compleet. Wat niet meer is weg te den ken is het zgn. grove permanent, alleen bedoeld omhet volume van het haar op te halen. Voor nog geen 15 gulden kunnen mo debewuste dames - ook heren kunnen er trouwens uitstekend terecht - bij Syl lie Hair een kleurnuance laten aanbren gen, die de haren dikker doen lijken. Vooral nu de nieuwe kledingmode vooral kaki en aardkleuren vertoont is wat kleur in het gezicht beslist welkom, aldus Sylvia. De vrouwelijke "1950-look" is vooral geschikt voor dames met lang of half lang haar. Voor wie af en toe eens lang of half-lang haar willen zijn er bij Syllie Hair haarstukjes, die men makkelijk zelf kan verwerken. Die zijn verkrijg baar in alle kleuren, maten en lengtes en bovendien niet van echt haar te onder scheiden. t f S BAR EETCAFE I Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a flOf- vanaf 17.00 uur Donderdag 12 maart Varkensoester Vrijdag 13 maart Duitse biefstuk Maandag 16 maart Hondeportie Dinsdag 17 maart Gehaktbal Woensdag 18 maart Vleesspies Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Burgemeester en Wethouders hebben de Federatie Midden- en Kleinbedrijf Soest toestemming gegeven om in de periode 13 tot en met 16 mei een Friese Week met een expo te houden op het T.B.S.-terrein aan de Nieuwegracht. Ook in de maand maart worden op de vliegbasis Soesterberg extra vliegoefe- ningen gehouden. Op woensdag 11 en donderdag 12 maart zullen de vliegers extra getraind worden. De oefeningen duren tot uiterlijk tien uur 's avonds. Van woensdag 18 tot en met vrijdag 20 maart wordt een grote oefening gehou den voor zowel het Nederlandse- als het Amerikaanse personeel van de lucht machtbasis. De vliegbewegingen tij dens deze oefening vinden plaats tussen 7 uur 's ochtends en twaalf uur midder nacht. De vliegtuigen zullen mogelijk ook andere vliegroutes volgen. De vliegbasis Soesterberg gebruikt tijdens de oefening sirenes om het personeel te waarschuwen. Omwonenden van de militaire basis kunnen daarvan hinder ondervinden. Wanneer in april een begin wordt ge maakt met de reconstructie van de Ra- demakerstraat betekent dat dat de weekmarkt tijdelijk een andere plaats krijgt. Gedurende de werkzaamheden zal de markt op woensdagochtend ge houden worden op de Banningstraat. MET POLOSLUITING MET EGYPTISCHE OPDRUK v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Jassen weg na carnaval Drie jongedames ontdekten vorige week maandag na afloop van het carna- valsgebeuren in een café aan de Bos straat dat hun jassen uit de garderobe waren gestolen. Mej. A. van H. (18) uit Soest meldde de politie de diefstal van haar jas ter waarde van 180 gulden, als mede een sjaal van 29 gulden. Mej.L.v.d.L. 16) uit Amersfoort miste een jas van 250 gulden en mej. C. de B. (16) uit Soest een jas van 100 gulden. voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Benzinestations mogen zonder beper king geopend zijn voor de verkoop van een aantal goederen, die voor de weg gebruiker van wezenlijk belang zijn. Dit hebben Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van vragen het bestuur van de Winkelgroep 't Hart meege deeld. Toegestaan is de verkoop van artikelen die de gevolgen van weersomstandig heden opheffen en ook van artikelen die gebruikt kunnen worden voor het opheffen van technische storingen van niet-ernstige aard. Verder kunnen ver kocht worden artikelen tegen pech en artikelen om het verblijf in de auto te veraangenamen en te vergemakkelij ken. Daarnaast mogen verkocht wor den frisdranken, melk, chocholade- melk en koffie en (door middel van een automaat) tabaksartikelen. Overige goederen mogen slechts gedurende de gebruikelijke openingstijden van win kels worden verkocht. Het probleem dat de Winkelkring 't Hart heeft aangehaald voor wat betreft de verkoop van bepaalde artikelen bui ten de normale winkeluren is de ge meente niet geheel onbekend. Vrijwel in het gehele land vindt bij ben zinestations in meer of minder mate on geoorloofde avondverkoop plaats. In Soest is daartegen een aantal jaren gele den opgetreden en werd bij constate ring van ongeoorloofde avondverkoop door de politie proces-verbaal opge maakt. Justitie gaf destijds echter geen gevolg aan de procedure, zodat het op maken van proces-verbaal uiteindelijk toch niet tot een veroordeling leidde. Thans is echter tussen politie, Econo mische Controledienst, Economische Zaken en Justitie overleg gepleegd, waarbij is afgesproken dat depolitie bij constatering van ongeoorloofde avond verkoop bij benzinestations in eerste in stantie waarschuwend en in tweede int- stantie verbaliserend zal optreden. Rookwedstrijd J.B.T.B. Onder leiding van den heer Edelman, vertegenwoordiger van de N. V. Theo- dorus Niemeijer te Groningen, is in het St. Jozefgebouw een rookwedstrijd gehouden. De zaal was door reclameplaten aardig versierd. Er werd door een 35-tal le den van de J.B.T.B. aan dezen wedstrijd deelgenomen. Te half negen werd de brand in de pijpen gestoken. Pas na 35 minuten viel het eerste slachtoffer. De winnaar van den wedstrijd werd de heer Richard van de Bremer, met de schitterende tijd van 1 uur en 25 minuten. Hij mocht daarom z'n keuze doen uit een fraaie collectie pijpen. Er werden ook enige nieuwe tabaksoorten geprobeerd. Het was een zeer genoegelijke avond en voor de firma Niemeijer 'n aardige re clame. Rijksweg Utrecht - Amersfoort Op 16 maart a.s. wordt door den Rijkswaterstaat te Utrecht aanbesteed het vervangen van de asfaltverharding op twee gedeelten van den Rijksweg Utrecht - Amersfoort (bij Soesterberg ter lengte van ruim 3 K.M. en bij Amersfoort ter lengte van 1 K.M.) door een laag gewalste teerslakken, welke worden afgedekt met een laag koudasfalt. Het nieuwe wegdek zal iets breder (30 cm) worden dan het bestaande en aan weerszijden worden opgesloten door een 50 cm brede kantstrook van klin kers. Vermoedellijk zal dientengevolge het slipgevaar op dezen weg belang rijk minder worden. Borstelwerk oude prijzen. Zeemleer 25 35 tot 150 Sponzen 10 15 25 Straatbezems 15 25 40 Luiwagens 15 20 Stotfers 10 15 Vloer blik 12 Grootc dweilen 15 Witkwasten 30 45 Witborstels 25 Kleerhangers 3 en 4 voor 10 ThermosUescb 45 Hcider Scheermesjes 10 voor 35 Haarnet 5 voor 25 Kastpapier 12 voor 10 Kastpapier, per rol 10 12 Mooiste ansichten 5 voor 10 Muizenklem 3 voor 10 Witte borden 10 12 Kop en schotels vanaf 10 Losse kopjes 6 Verder voor teer lagen prijs 2de keu« Koffie- en t heepotten. Wate*- keteis- groote pannen, enz. mr. Na 8 uur wordt niet geholpen. Maandag gesloten tot 4 uur Kooinglnnclaan 103 Soestdijk ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★ik

Soester Courant | 1987 | | pagina 5