h WE HEBBEN DE ALLERNIEUWSTE FORDS BINNEN EN ZÉTTEN DE BLOEMETJES BUITEN ïer 'Basiseducatie' ook in Soest per 1 augustus van start ft T WOENSDAG 18 MAART 1987 Rechtsvorm nieuwe onderwijs-instelling nog niet zeker SOESTER COURANT PAGINA 19 d'Oude Erighe\ Pijnenburg in finale crosscompetitie 'Pulls and Pants': Leuke modieuze kleding aan de Laanstraat in Baarn TWttW/LLtm Dealer: UNION SCRABBLE SCHAKEN Soest 3 kampioen BASKETBAL Red Stars senioren inwinning-mood Lenteshow van ^uto Vandermeer presenteert nieuwe Siërra's in lentebeloemensfeer Ondanks het relatief hoge onderwijs- peil zijn er in Nederland ook vandaag nog grote groepen van mensen die de kunst van bijvoorbeeld het lezen, schrijven en rekenen - en een flink aantal "maatschappelijke vaardighe den" - niet of niet voldoende machtig zijn. In een samenleving die steeds ho gere eisen stelt hebben deze groepen meestal een onoverbrugbare achter stand, die niet alleen in het maat schappelijke, maar ook in het per soonlijke vlak tot grote problemen kan leiden. Al sinds jaar en dag werd er in tal van plaatsen - meestal uit par ticulier initiatief - veel gedaan om die achterstand in te halen en ook de over heid is langzamerhand doordrongen geraakt van de noodzaak van deze bij zondere onderwijsvorm, die sinds kort wordt aangeduid als "basiseducatie". Ook in Soest bestaat sinds enige jaren een door de gemeentelijke overheid ge steund "Project Alfabetisering en Edu catieve Aktiviteiten" (AEA), dat zijn oorsprong vond in de speciale cursus sen Nederlands voor o.a. buitenlan ders, die destijds door de Volksuniver siteit werden georganiseerd. Het pro ject heeft zich onder de bezielende lei ding van coördinator Henny Visser een duidelijke plaats in de Soester samenle ving veroverd. De basiseducatie staat nu voor een nieuwe fase, sinds op 1 januari j.1. de "Rijksregeling Basiseducatie" van kracht is geworden. Daarin heeft de re gering een aantal regels vastgelegd, zij het dat de gemeenten relatief veel speelruimte hebben gekregen om de basiseducatie in een vorm te gieten die zoveel mogelijk aansluit bij de gegroei de praktijk. Per 1 augustus - voor de start van het nieuwe onderwijsseizoen - moet een en ander ook in Soest zijn be slag hebben gekregen. Dan wordt de "basiseducatie" een zelfstandige on derwijsvorm voor volwassenen, met de huidige (part-time) coördinator Henny Visser-Dumoulin als directeur. Zij krijgt daardoor een zwaardere taak en het ligt dan ook voor de hand dat het aantal uren dat zij daarvoor beschik baar heeft wordt uitgebreid. Opmerkelijk genoeg heeft het Soester gemeentebestuur, althans het College van B. W., nog geen beslissing geno men over de rechtsvorm van de nieuwe onderwijs-instelling, waarin het project AEA en de (gesubsidieerde) cursus Nederlands van de Volksuniversiteit straks zullen opgaan. Inmiddels is ove rigens de "school" waarin het belang rijkste deel van de activiteiten zullen plaatsvinden al officieel in gebruik ge nomen: Trema '87, naast de basis school De Schakel aan de Klaarwater- weg. Vinger in de pap Nog niet duidelijk is op dit moment of de basiseducatie in Soest een publiek rechtelijk dan wel een privaatrechtelijk karakter zal krijgen. Het verschil komt in wezen hierop neer dat bij een publie ke rechtsvorm de gemeente een forse vinger in de pap zal hebben; bij de pri vaatrechtelijke vorm berust de verant woordelijkheid bij een "particuliere" stichting. De begeleidingsgroep van het project AEA, inclusief de docenten die vaak al jaren met veel inzet en enthousiasme de verschillende cursussen geven, staat op het standpunt dat de publiekrechtelijke Vorm het meest voor de hand ligt. Eén van die docenten, Nelleke Streefkerk, tevens lid van de begeleidingsgroep en al vanaf het prille begin bij wat dan nu "basiseducatie" wordt genoemd be trokken, legt uit waarom: "We beginnen in Soest niet met een schone lei. Het cursuspakket valt al voor 95 procent onder het project, dus onder de verantwoordelijkheid van de gemeente, en wat ons betreft is er geen enkele reden om dat nu te gaan veran deren. Bovendien heeft de gemeente niet alleen maar een voorwaarden scheppende taak, maar ook een eigen verantwoordelijkheid om mensen in mmm een achterstand-situatie de mogelijkhe den te geven zich te kunnen ontplooien. Daar komt nog bij dat de continuïteit van de cursussen beter gewaarborgd is bij de gemeente dan bij een particuliere stichting, die niet of nauweijks gewor teld is in de doelgroepen. En tenslotte gaat het ook om een stukje openheid over de besteding van gemeenschaps geld; bij een particuliere stichting heb je dat nu eenmaal veel minder in de hand." Alleen vanuit de Volksuniversiteit - die echter niet meer dan 5 van het cur suspakket vertegenwoordigt - is aange drongen op de privaatrechtelijke vorm. "Men verwacht daar dat het dan alle maal wat soepeler, flexibeler, minder log en bureaucratisch wordt," aldus Nelleke. De kwestie kwam vorige maand aan de orde in de raadscommissie Onderwijs onder voorzitterschap van wethouder Jan Menne (CDA). De meeste com missieleden bleken ook het meest voor de publiekrechtelijke structuur te voe len, zoals achtereenvolgens werd dui delijk gemaakt door Leidje Tomassen (Prog. Soest), Johan Baks en Besselien Gerritse (beiden CDA), Jan van Esse- veld (D66) en Lydia Meijer (PvdA). Alleen Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) gaf de voorkeur aan de privaat rechtelijke vorm - omdat die ruimte biedt voor een zekere "eigen identiteit" - en de WD-fractie, in de persoon van Marijke Weidema, liet weten nog geen definitieve keuze te hebben gemaakt. Momenteel lijkt de publiekrechtelijke structuur dus de meeste kans te maken. Invloed Aan de nieuwe instelling wordt een zgn. "educatief beraad" gekoppeld, dat min of meer in de plaats komt van wat nu nog de begeleidingsgroep heet en waar in vertegenwoordigers zitting hebben van diverse "geledingen" die bij het on derwijs aan bijv. buitenlanders en Ne derlandse "analfabeten" betrokken zijn. De exacte samenstelling van dit be raad staat nog niet vast, evenmin als het "gewicht" dat het straks in de schaal moet leggen. De gehele onderwijscom missie lijkt ervoor te voelen dat het be raad een behoorlijke invloed op het be leid krijgt, zoals ook de begeleidings groep bepleit. Op de achtergrond daarvan staat het feit dat de begeleidingsgroep in de afge lopen jaren wat moeizaam heeft ge functioneerd. Dat moet wel een stuk beter worden, vindt ook Nelleke Streef kerk, die uit een jarenlange ervaring kan spreken. In het dagelijks leven is zij lerares aan de Eemland-scholenge- meenschap. Negen jaar geleden was zij een van de eerste docenten aan de cur sus Nederlands van de Volksuniversi teit, waaruit later het project AEA is ge groeid. Daarin is ze werkzaam als do cente vergader- en discussietechniek voor Turken en Marokkanen. Verder Nelleke Streefkerk geeft ze Nederlands aan een sociale op leiding voor buitenlanders in Utrecht en is zij lid van de commissie Minderhe den in Soest. De begeleidingsgroep heeft - op grond van de niet al te beste ervaringen in het verleden - een aantal duidelijke voor waarden verbonden aan de keus voor een publiekrechtelijke structuur. "Het beraad moet een duidelijk omschreven verantwoordelijkheid krijgen voor het beleid, met een daadwerkelijke inbreng en de mogelijkheid om plannen vooraf bij te stellen," aldus Nelleke. De samenstelling van het educatief be raad is in dit stadium nog voorwerp van discussie, zo blijkt. Voorlopig wordt ge dacht aan vertegenwoordigers van de doelgroepen (de comités van Turken, Marokkanen en Surinamers in Soest), de docenten, de bibliotheek, de Volks universiteit, de werkgroep "Vorming Scholing" (waarin de politieke partijen ten behoeve van buitenlanders samen werken), Vrouwen voor Vrouwen en de Vrouwenraad. Opmerkelijk is verder de kwestie van de benoeming van de docenten. Tot dus ver zijn er 12 docenten betrokken bij de cursussen voor buitenlanders. Bij de werkgroep "lezen en Schrijven (voor Nederlanders die de kunst van het lezen en schrijven niet machtig zijn) bestaan twee "volledige" docentenplaatsen, die echter worden vervuld door 6 perso nen. In feite zijn er dus 18 docenten be trokken bij het project. Beetje wrang Een probleem is dat er straks, per 1 au gustus, waarschijnlijk wat minder do centenfuncties te vervullen zullen zijn. "Het lijkt erop dat het aantal plaatsen wordt beperkt," aldus Nelleke Streef kerk. "Het is wel een beetje wrang dat de docenten officieel zullen moeten sol liciteren naar een baan. Nu werken ze alemaal op declaratiebasis, maar de meesten stoppen er veel meer tijd en energie in dan waarvoor ze betaald krij gen. Daar staat tegenover dat hun rechtspositie straks eindelijk goed gere geld zal zijn." Hoeveel docenten er straks benoemd zullen worden aan de nieuwe instelling is nog niet duidelijk. Wel staat vast dat het al met al gaat om zo'n 80 uur, wat officieel neerkomt op ruim twee "for matieplaatsen". Het gemeentebestuur zal daarover nog een uitspraak moeten doen. "Iedere docent is uitgenodigd om te sol liciteren," aldus Nelleke, die het terecht noemt dat bij de benoeming de huidige docenten de eerste keus hebben. "Maar het gaat natuurlijk ook om kwaliteit en deskundigheid. Dat zijn belangrijker factoren dan bijvoorbeeld anciënni teit." De sollicitatieprocedure start bin nenkort. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 19 maart Kalfslever Vrijdag 20 maart Kabeljauw Maandag 23 maart Nasischotel Dinsdag 24 maart Wiener schnitzel Woensdag 25 maart Blinde vink Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Via drie voorrondes hadden de jeugdle den zich weten te plaatsen voor de fina le van de jeugdcrosscompetitie in Landsmeer. Een record-aantal (40) at- leetjes van Pijnenburg moest zijn goede prestaties van de voorrondes nu in de fi nale zien waar te maken. Pijnenburg be reikte een goed resultaat door met drie ploegen een derde plaats in het eind klassement in te nemen. Er waren liefst 800 deelnemers. De prijzen gingen naar de meisjes pu pillen B met Marinde Boissevain (13e), Christel Akkerman (16e), Ulrike van der Lee (17e), Jessica Boers (22e), en Josine Versteeg (29e). Bij de meisjes pupillen A waren er naast de groepsprijs twee individuele prijzen, t.w. Marije Ambags (5e) en Myra Blan- kers (6e), terwijl Mirjam Haarsma 34e werd en Martine Kruiswijk 46e. De derde groepsprijs ging naar de jon gens pupillen B. Waarin Bart in 't Hout 13e werd, Bijan Meajeri (20e), Erik de Wildt (23e) en Tom Kareisen (32e). Overige uitslagen Pijnenburg-deelne mers: Jongens pupillen A: 13e Kristiaan Smits, 24e Christiaan Geytenbeek, 35e Kasper Kerkvliet, 40e Stephan Suiker. Jongens D: 17e Ivar Smits, 30e Onno Foekens, 41e Mark Haarsma, 66e Frans van de Berg. Meisjes D: 33e Monique van Leek, 40e Daphne van Hal,68e Jessica Smit, 69e Sanne van Keken. Meisjes C: 36e Andrea Davelaar, 49e Michelle Leys, 55e Sylvie van Oostrum, 68e Chantal Ebbers. Jongens B: 29e Jack Belt, 39e Jan-Jaap van Beest, 54e Joost Pastunik, 49e Arjan Hoks- bergen. Jongens C: 18e Alex Groot veld, 19e Abdes Belar- bi, 32e Dylan de Gruyl, 45e Brit Gijten- beek. Meisjes B: 50e Tessa Nijo Jongens A: 17e Raymond Feekens, 32e Angelo van Leyenhorst. Aan de Laanstraat in Baarn heeft zich deze maand een nieuwe zaak aan het kleding-firmament gevestigd. Het is de heer P.F. Koudenberg die zich in de voormalige stoffenwinkel van Frans Ros heeft genesteld. In 'Pulls and Pants' gokt hij met zijn herenmode op de grote middenmoot. Pulls and Pants werd op 7 maart ge opend. De zaak is toegespitst op truien en broeken. "De ruimte is te klein voor een breed assortiment, dus ik heb geko zen voor de grote markt. Dat zijn de BEUKENLAAN 54 3762 AJ SOEST SS 02155-24940 TV buit, of niet? De politie werd zaterdagmiddag gealar meerd door het personeel van een zaak aan de Van Weedestraat, waar even te voren een televisietoestel zou zijn ge stolen. De daders moesten waarschijn lijk worden gezocht onder de vier inzit tenden van een auto, die in de richting Amersfoort was verdwenen. Aan de hand van het kenteken kon de auto later inderdaad in Amersfoort worden staan de gehouden, waarbij de 24-jarige be stuurder werd ondervraagd. In de auto werd een los in het dashboard liggende cassetterecorder aangetroffen. Na verhoor bekende de bestuurder dat deze was gestolen in een winkel in Baarn. Van het Soester televisietoestel wisten de inzittenden niets en de politie slaagde er niet in daarover duidelijk heid te krijgen. De heren werden over gedragen aan de Baarnse politie. truien, hemden en broeken. Maar daar naast heb ik bijvoorbeeld ook vrijetijds- colberts. Ik ben geen ranzer en ik heb geen luxe zaak. Ik zit er tussenin en wil gewoon leuke modieuze kleding verko pen. Ik probeer er naar toe te werken dat de mensen mijn zaak leuk vinden. Voor iedereen wil ik passende kleding hebben, in alle maten. Als ze naar bin nen komen moeten ze ook iets passends kunnen vinden, is mijn stelregel," zegt de heer Koudenberg. Alle vertrouwen "Noem het maar een nette spijkerbroe kenzaak. Daarmee wil ik de jeans- shops niet afvallen. Ik wil alleen maar zeggen dat ik voornamelijk andere kle ding verkoop, maar dat ik ook spijker broeken heb. Nogmaals, ik gok op de grote middenmoot, die moet mijn kle ding leuk vinden. Daar heb ik alle ver trouwen in, want anders zou ik er na tuurlijk niet aan beginnen. Aan de Laanstraat 45 wordt inmiddels hard gewerkt aan de tegemoetkoming aan de wensen van de consument. Met goede, modieuze kleding zal dat de heer Koudenberg ook wel lukken. Zijn zaak, die op 7 maart werd geopend, zal daar om nog door menigeen worden be zocht. italian0 VOOR EXCLUSIVITEIT IN HET HART VAN BAARN Gezellig tafelen en een uitgebreide keus in Italiaanse vlees-, vis-, deeg-en pizzaspecialiteiten. Dagelijks voor U open van 17.00-23.00 uur. Afhalen mogelijk. Voor reserveringen of bestellingen bellen: 02154-11465 Nieuw Baarnstraat 4a, Baarn Wat al een tijdje in de lucht hing kwam donderdagavond j.1. tot explosie. Het vele maanden oude record persoonlijk puntentotaal ging er aan. In een partij die minder dan vijftien beurten nodig had scoorde Renske Druijff een pun tentotaal van 769. Een daverend ap plaus van de vele aanwezige VANDA LEN honoreerde deze zeer fraaie pres tatie. Maria Boom, de tegenstandster van de nieuwe rekordhoudster, was me de voor dit sukses verantwoordelijk. Haar speelwijze, letters en woorden ruim verspreiden over het bord en in uitzichtloze situaties gebruik maken van de mogelijkheid letters om te ruilen boden Renske Druijff veel speelruimte. Haar alert reageren, een gelukkige trek king van letters en een ongekende woordenschat stonden echter aan de basis van het sukses. Ondanks deze prestatie is Anne Tak, dit keer verrras- send verliezend van een sterk spelende Dieuweke Vastenburg 578 - 602, nog steeds lijstaanvoerster en ook in de strij- dom het beste gemiddelde (voorlopig nog onaantastbaar. Uitslagen 25e competitie-ronde: J. Leijendekker-A. de Bree 559-442 J. Danvers-T. Danvers 572-530 R. Druijff-M. Boom 769-351 J. v. Zijtveld-M. Leijendekker578-222 D. Vastenburg-A. Tak 602-578 A. Nuysink-J. Hekkenberg 518-411 W. Bouman-T. v.d. Veer 517-372 H. Reichenberger-M. Klute 456-266 K. Keuter-R. de Groot 528-385 D. Boele-W. Klute 359-356 De prijs van de week, dit keer een waar debon van het bekende Soester dames- en heren modehuis Middelman werd bezit van Dieuweke Vastenburg. Donderdagavond 19 maart a.s. de 26e speelavond van dit seizoen. Al vanouds aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur in het scrabblecentrum van Soest, gehuisvest binnen café-restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 102. Belangstellenden die hun ogen willen uitkijken, of het ook eens met letters en woorden willen proberen blijven van harte welkom. Het derde achttal van de Soester Schaak Club is vrijdagavond kampioen geworden. Het team won de uitwed strijd tegen Laren 5 met 2,5-5,5. Met nog één ronde te spelen zijn de Soesters daarmee onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Soest 3 begon in Laren aan de sterkste opstelling. Van de Berg bracht aan het derde bord het eerste halve puntje bin nen. Zwiers kon vervolgens uitkiezen hoe hij zijn opponent wilde mat zetten. Na snelle overwinningen van De Boer en Voet scoorde Van Vlierden het win nende punt: 0,5-4,5 Aan het eerste bord had Van Vliet zijn dag niet, hij verloor kansloos. Wolzak werd de held van de avond door met nog dertig seconden op de klok zijn te genstander te verslaan. Bij het afbreken zag voorzitter Verrips in dat zijn stelling geen perspectieven meer bood en hij gaf op. Daarmee was de 2,5-5,5 eind stand in het voordeel van Soest bereikt. De dames en de jongens junioren van Red Stars hebben zich dankzij een goede prestatiecurve in de afgelopen weken opgewerkt tot een plaatsje vlak onder de top. Door de laatste serie van vier wedstrijden te winnen klommen de twee ploegen boven de midden moot uit. Heren 2, dat nog steeds aan spraak maakt op het kampioenschap, bleef gelijke tred houden met de naas te concurrentie door Woudenberg te verslaan. Heren 5 boekte via 78-30 de grootste Red Stars-zege van het afge lopen weekeinde. Het eerste herenteam moest daarente gen genoegen nemen met de achtste seizoen-nederlaag. Koploper Veen- land was met name in de tweede helft sterker dan Red Stars, dat de thuiswed strijd tegen Veenland met 90-91 had verloren. Dit keer werd het, zonder good-old Hank Smith maar met Edwin van 't Hart (oud-eredivisie) 87-71 in het nadeel van de Soester ploeg. Middels een 54-49 zege op hekkeslui- ter Elementum bleef het eerste dames team van Red Stars de winnende lijn volgen. De ploeg, die in het midden van de competitie regelmatig tegen neder lagen aanliep, en daardoor terugzakte naar de middenmoot, heeft vanaf begin februari goed geboerd. Vier overwin ningen op rij brachten de ploeg terug tot vlak onder een klassering waar het thuishoort: de bovenste drie. Met een vijfde plaats in het bezit kunnen de da mes in het slot van het seizoen wellicht nog één of twee plaatsen stijgen. Verlenging Het meest spannend verliep de wed strijd tussen heren 3 en het Spaken- burgse Stoepie Shooters. Twee minu ten voor tijd bezat Red Stars een riante voorsprong van acht punten. Red Stars leed echter vier keer balverlies en stelde daarmee de Spakenburgers in staat de stand op gelijke hoogte te brengen. Red Stars was in de noodzakelijk geworden verlenging net iets beter en won met 78- 75. Heren 5 had beduidend minder moeite met BZ'72 uit Zeist. Een ruime over winning bleek haalbaar nadat de ploeg is overgeschakeld op een nieuwe tak- tiek: ook Erik van der Wielen passte, en dat leverde een 78-30 monsterzege op. Het team is in de laatste vier wedstrij den ongeslagen gebleven. Heren 2 speelde een slordige wedstrijd tegen Woudenberg. Hoewel Red Stars veertig minuten lang een voorsprong in handen had, verzuimde de ploeg het klasseverschil in de stand tot uiting te brengen. Goede periodes werden afge wisseld met slechte. Woudenberg kon daardoor kort voor tijd terugkomen tot 71-63. Red Stars finishte op 81-65. Binnen kort moet dit team de allesbe- slissende duels aangaan met Cracker- jacks en Sparta. Red Stars volgt samen met Sparta koploper Crackeijacks op twee punten. Sparta en Crackerjacks moeten ook nog een keer het onderlin ge duel aan, dus het belooft in de eerste klasse een spannend competitieslot te worden. De jongens junioren wonnen voor de vierde keer op rij. Dit maal was de jeug dige ploeg beter dan BVO uit Odijk, de club die twee jaar terug tweede van Ne derland was. Red Stars won met 70-65. Uitslagen Heren: 1 - Veenland 71-87 2 - Woudenberg 81-65 3 - Stoepie Shooters 78-75 5 - BZ'72 78-30 Dames: 1 - Elementum 3 - Bourgondië Junioren: Jongens - BVO Meisjes - St. Sh. Kadetten: Jongens - Woudenberg Meisjes - St. Sh. Meisjes 2 - Irene Aspiranten: Jongens - Bourgondië Welpen - Keizer Otto 54-49 49-23 70-65 44-43 49-63 47-65 12-44 24-58 50-30 Tijdens de eerste show van dit bedrijf, van 19 tot en met 21 maart a.s. kan het publiek de nieuwe Ford Siërra bewon deren, zij het dat er nog meer nieuwe Ford-modellen zijn te zien, zoals nieu we Ford Escort en Orion Bravo's, de Ford Fiesta Finesse en ene bijzondere serie Ford Fiesta, Escort en Siërra Su persport. Tijdens deze lenteshow zal men niet al leen worden verrast door de nieuwe modellen, maar ook door een aantal lente-achtige verrassingen en diverse prijzen. De verrassingen: een gratis fo totoestel bij aankoop, een Auto Van dermeer Hyacintglas bij proefrit of ta xatie en kans op een excursie naar de Ford Fabriek in België. Er is slechts ruimte voor 80 personen, wie 't eerst komt, maakt de meeste kans! Tijdens die excursie kunnen de deelne mers bovendien een weekend in een Center Parcs bungalow winnen. De nieuwe Ford Siërra's zijn uitgerust met een nieuw front en er is bovendien een Sedan-uitvoering bijgekomen, een vierdeurs-'uitgave' dus. De introductie van het Sedan-model heeft nooit in de bedoeling van Ford gelegen. Maar de markt - vooral de traditioneel ingestel de Engelse markt - vroeg er om. Dank zij de nieuwe, zeer flexibel, produktie- lijn van Ford te Genk, kon vrij snel op de vraag worden ingehaakt. Meer dan miljoen Sinds de introductie van de Ford Siërra in 1983, hebben meer dan 1 miljoen Ford Siërra's de fabriek in België verla ten. Een flink deel daarvan is in Neder land terecht gekomen, waarmee Ne derland een van de grootste afnemers is van alle 88 landen waarheen de Ford Siërra wordt geëxporteerd. De nieuwe Ford Siërra's worden thans volop ge maakt, en zijn nu dus ook bij Auto Van dermeer ruim verkrijgbaar. Lentesfeer Ter gelegenheid van de show is er een complete lentesfeer geschapen in de showroom van Auto Vandermeer. Met bloemen en voorjaarsverrassingen. De auto's zal men er letterlijk aantreffen in een bloemenbed. Om de lentesfeer kracht bij te zetten heeft Auto Vander meer voor iedereen die voor een taxatie of een proefrit langskomt een bij zonder geschenk. Het is een hyacintglas met een inscriptie ter gelegenheid van het 12 V2 jarig bestaan van de Amersfoortse Forddealer. België De belangstelling voor de excursie naar België bij een vorige campagne is zo groot geweest, dat Auto Vandermeer heeft besloten om de actie nog een keer te houden. Dat is dan tevens de laatste gelegenheid voor belangstellenden die een auto kopen bij dit bedrijf om mee te gaan: de excursie-afdeling van Ford is volgeboekt tot eind juli. Een woord voerder van Auto Vandermeer hier over: 'Het fabrieksbezoek is bij onze cliënten erg prettig overgekomen, re den waarom we de actie hebben gepro longeerd. Bij wijze van uitzondering hebben we met de Fordfabriek nog een extra bezoek kunnen arrangeren.' Nog een paar dagen en dan begint de lente. Om te beginnen bij Auto Vandermeer. Tijdens de feestelijke Lenteshow die uw 12 Vj-jarige dealer presenteert. Met nieuwe modellen waaronder de Siërra met vernieuwd front en een majestueuze Fod Siërra Sedan. Nu voor 't eerst met 4 deuren. DE NIEUWE SIËRRA'S. FRAAIE BRAVO EN SUPERSPORTMODELLEN Auto Vandermeer heeft de nieuwe auto's binnen. En zet daarom samen met u letterlijk de bloemetjes buiten. Kom ze bewonderen in de showroom. De Ford Orion, Escort Bravo en de Fiesta Finesse. En de Fords Fiesta, Escort en Siërra Supersport. Allen voorzien van handige en zeer voordelige extra's. Alleen verkrijgbaar bij Auto Vandermeer. MAAK KANS OP VELE PRIJZEN. EN KOM NAAR DE LENTESHOW Auto gekocht? Auto Vandermeer schenkt u gratis een mooie camera. En u gaat me"e op excurie naar België.*) Naar de Fordfabrieken (een leuke en leerzame dag, wegens groot succes geprolongeerd). En tijdens de excursie maakt u bovendien nog kans op een hoofdprijs: een lang weekend in een exquise Center Parcs Bungalow voor het hele gezin. Er is slechts ruimte voor 80 personen. Wie 't eerst komt, maakt de meeste kans! GEZELLIG AUTOSHOPPEN BIJ AUTO VANDERMEER. MET 'N BLOEMETJE ERBIJ Auto Vandermeer ontvangt u in een stralende lente- bloemenpracht. Met voor iedereen kans op een leuke attentie in de bloemensfeer. Wat te denken van een speciaal Hyacintglas. Natuurlijk is er een slokje en hapje. En eek uw kinderen hoeven zich niet te vervelen. Uw dealer verwacht u. U komt toch ook.... Doordacht Dynamisch. official dealer eJsriar/ V00R AMERSFOORT EN OMSTREKEN WAARD Fluorweg 49-51 - Amersfoort - Telefoon 033-15548 - Openingstijden: 9.00-18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur

Soester Courant | 1987 | | pagina 19