DAF nu ook in de middelzware 25 Jaar AVIA Nederland bedrijfswagens AVIA Banketbakkerij Dogterom concentreert zich op deSoesterbergsestraat Open dagen bij Brandsma Behang Verf Gedeelte van Soesterbergsestraat 'geplukt' PAGINA 20 WOENSDAG 18 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 21 'De banketbakker voor fijnproevers' Adviesbureau Van Ginkel voorstander van persoonlijke kontakten Tennissen met Pour Vous Lancöme ZOMERTIJD IN PANNEKOEKEN-BOERDERIJ ida mad. 1155-25323 De DAF verrassingen konden niet op tijdens de Bedrijfswagensalon van Brussel. Want behalve de nieuwe lijn lichte bestellers introdu ceerden ze ook nog 'ns een serie middelzware vrachtwagens voor die vormen van bestelwerk waar een DAF 400 te licht voor is. Ook deze lijn trucks werd samen met de Engelse Rover Group ontwik keld, maar opnieuw was DAF degene die het langst het potlood in handen had. Met andere woorden: ook de nieuwe DAF middelzware trucks voldoen helemaal aan de kwaliteitsnormen die we van hen gewend zijn. De nieuwe DAFs hebben de typebena mingen F600, F800 en F1000, waarmee het totaal geladen gewicht wordt aan gegeven: 6,5 ton voor de 600, bijna 8 ton voor de 800 en zo'n 10 ton voor de 1000. Aangedreven worden ze door een krachtige zescilinder diesel die 115 PK levert in de F600 en 130 PK in de beide andere modellen. Heel sierlijk en tegelijkertijd ruim en praktisch is de cabine, een plaatje om te zien en een plezier om in te rijden. Door die fraaie cabine en de prima techniek eronder hebben de kenners grote verwachtin gen van de nieuwe middelzware DAF's. Drie nieuwe DAF's, de F600, F800 en F1000, versterken sinds kort de DAF- bedrijfswagenlijn. Op de foto: links de F600, op de achtergrond staat de F800. 1932 1946 1957 Het A VIA-merkbeeld in de loop der jaren. AVIA Nederland, gevestigd te Soest wordt gevormd door een groep zelf standige handelaren in minerale olie- produkten, die regionaal of nationaal werkzaam zijn en onafhankelijk ope reren. AVIA ontstond in Zwitserland, waar in de dertiger jaren handelaren in minerale olieprodukten zich onder dit merk verenigden zonder hun zelfstan digheid op te geven, waardoor zij ster ker stonden in de harde concurrentie strijd, die zich toen in Zwitserland af speelde. Uit deze gedachte ontwikkelde zich een internationale groep, die naast de mul tinationale oliemaatschappijen een ei gen plaats in de Europese markten ver overde en inneemt. In de jaren na de 2e Wereldoorlog breidde de AVLA-ge- dachte zich uit over 9 landen van West europa, waardoor er thans landelijke AVIA-organisaties bestaan in Zwitser land, Westduitsland, Oostenrijk, Italië, Frankrijk, België/Luxemburg, Neder land, Engeland en Spanje. AVIA International, opgericht in 1960 en gevestigd in Zürich, coördineert de aktiviteiten van de landelijke organisa ties en vertegenwoordigt het merk op internationaal niveau. Met ruim 5000 tankstations langs de Europese wegen is AVIA een gere nommeerd merk geworden.In Neder land voeren ruim 300 tankstations het merk AVIA. A VIA Service Station 'De Korte Dui nen te Soest in 1987. AVIA Nederland, gevestigd in Soest, is een commanditaire vennootschap, waarvan de Aardolie Belangen Ge meenschap B. V., eveneens gevestigd in Soest, de beherende vennoot is en de met het merk AVIA werkende hande laren de commanditaire vennoten zijn. AVIA Nederland is houdster van de merkenrechten voor Nederland en coördineert de aktiviteiten van de han delaren, die zich met het merk AVIA in de Nederlandse markt presenteren. VIA is in Nederland en Europa het eni ge merk van internationale allure voor en van de zelfstandige ondernemer in de minerale olie branche. AVIA Nederland werd opgericht op 1 mei 1962 en bestaat dus thans 25 jaar. Op 19 en 20 mei a.s. zal hieraan offi cieel aandacht worden besteed met een tweetal grote bijeenkomsten in Bunnik, waarvoor een groot aantal wederverko pers en medewerkers zal worden uitge nodigd. Tevens neemt in dit jubileumjaar alge meen direkteur de heer J. K. Vogt af scheid van AVIA Nederland wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Hij wordt opgevolgd door de heer A. Dekker. •A VIA Service Station 'De Korte Dui nen' te Soest in de 60-er jaren. Begin deze week zijn de bomen op het gedeelte van de Soes- terbergsestraat tussen de BirkstraatlKerkstraat en Vondel laan/Ossendamweg gerooid. Direct daarna is begonnen met de voorbereidingen voor herbeplanting. Ook in andere delen van Soest wordt het bomenbestand aangepast. Een en ander is het gevolg van een onderzoek naar de toestand van het bo menbestand, dat is uitgevoerd door de afdeling groen en re creatie van het bedrijf gemeentewerken. Een groot aantal zieke bomen zijn inmiddels tegen de vlakte gegaan. De ko mende weken worden deze werkzaamheden voortgezet. De ze week worden onder meer in het Smitsveen, het park Co- lenso en aan de Bartolottilaan bomen gerooid. De Soesterbergsestraat zag er gistermorgen kaal uit. In de loop der jaren is het bomenbestand langs deze weg enorm af genomen. Na de werkzaamheden van maandag is er vrijwel niets meer overgebleven van een groen gedeelte binnen de bebouwde kom. Het ontlokte een voorbijganger de uit spraak dat men in Soest geen strenge vorst nodig heeft, zoals in het noorden van het land, om het groen met de grond gelijk te maken. De man kan gerustgesteld worden, want gister morgen werd al begonnen met het graven van plantgaten. Zodra het weer het toelaat zullen 41 moeras-eiken worden geplant. altijd hard werken geweest, dat wel. Heel vaak wasje ook 's avonds laat nog bezig. Maar we hebben altijd een goed publiek gehad. Lastige klanten hadden we niet; al stond de winkel soms ook he lemaal vol, een nummertjesautomaat hadden we niet nodig." In de beginjaren bracht de heer Dogterom de bestellin gen dikwijls nog op de fiets rond. "Een gebakje kostte toen 22 cent," herinnert hij zich. In de banketbakkerij is in feite in de loop der jaren niet veel veranderd. "Nee, het is altijd heel arbeidsintensief gebleven. Het blijft toch allemaal hand werk, al gebruik je tegenwoordig wel machines voor bijvoorbeeld het klut sen, uitrollen en mengen. Er valt ook niet zoveel te automatiseren, want an ders word je een soort fabriek." De firma Dogterom staat in Soest be kend als een eerste-klas zaak en levert produkten van de hoogste kwaliteit on der het zeer terechte motto: "De ban ketbakkerij voor fijnproevers". Spraak makend in de meest gunstige zin van het woord is bijvoorbeeld het zelf ontwor pen advocaat-gebak, dat inmiddels niet meer uit de zaak is weg te denken, en niet minder het hazelnoot-gebak, dat de heer Dogterom destijds zelf in Soest introduceerde, waar het tot dan feitelijk onbekend was. Nieuwe specialiteit Dat Dogterom Jr. een waardige opvol ger is van zijn vader blijkt uit het feit dat hij inmiddels een nieuwe specialiteit heeft ingevoerd: chocolade-paaseitjes - nu uiteraard volop in de winkel aanwe zig - van eigen fabrikaat, iets groter van formaat dan de gebruikelijke eitjes en met een voortreffelijke likeurvulling in diverse smaken. De samenvoeging van de banketbakke rij aan de Soesterbergsestraat heeft ui teraard wel het nodige werk met zich meegebracht. "We zijn er maanden mee bezig geweest, maar met het resul taat kunnen we bijzonder tevreden zijn," aldus vader en zoon Dogterom. "Voor de klanten heeft het natuurlijk wel eens hinder meegebracht, maar die hebben het allemaal goed opgeno men." Vanaf 23 maart a.s. kunnen diezelfde trouwe klanten en de ongetwijfeld ve len die nu "voor het eerst" naar Dogte rom gaan terecht in de winkel aan de Soesterbergestraat 53, waar Jan en Mir jam Dogterom de scepter zwaaien, in de bakkerij geassisteerd door Lambert en Letty en in de winkel door twee jonge dames met dezelfde naam: Yvonne, die in de wandeling dan ook worden aange duid als Yvonne-1 en Yvonne-2. Het lijdt geen twijfel of de gang naar de Soesterbergsestraat "om even gebak bij Dogterom te halen" is binnenkort voor tal van Soesters even vertrouwd als de Jan en Myrjam Dogterom voor de ban ketbakkerij aan de Soesterbergsestraat. loop naar de Torenstraat. Want Dogte rom blijft "de banketbakker voor fijn proevers"! In het komende weekeinde vindt er bij een van de bekendste en meest ge waardeerde banketbakkerijen van Soest een belangrijke verandering plaats: banketbakkerij Dogterom ver plaatst de activiteiten van de Toren straat 6 naar de nieuwe vestiging aan de Soesterbergsestraat 53, waar de fir ma overigens al sinds tweeëneenhalf jaar "vaste voet" aan de grond heeft. Er is dan ook sprake van een samen voeging, waarbij het zwaartepunt van de activiteiten - zowel de bakkerij zelf als de winkelverkoop - wordt gecon centreerd in Soest-Zuid. Het telefoon nummer blijft overigens ongewijzigd: 10250. Tegelijk vindt ook een verandering plaats in de bedrijfsvoering: de heer A.W. Dogterom laat vanaf volgende week de leiding van het bedrijf in de handen van zoon Jan Dogterom, die sa men met zijn vrouw Miljam in de ko mendejaren meer en meer "het Dogte rom-gezicht" zal gaan bepalen, al wil dat niet zeggen dat zijn vader geen en kele bemoeienis meer zal hebben met de zaak, die hij in 32 jaar heeft opge bouwd en een uitstekende naam en faam heeft gegeven. Hij treedt wat op de achtergrond, maar blijft nauw bij het gebeuren betrokken. In het pand aan de Soesterbergsestraat - waar vóór de totstandkoming van het nieuwe winkelcentrum boekhandel Van de Ven resideerde - is de zaak van Dogterom allang een vertrouwde ver schijning. Dat zal ook zo blijven, want de veranderingen vinden voor het grootste deel "achter de schermen" plaats. De bakkerij aan de Torenstraat - ■waar al die heerlijkheden die ook vanuit de winkel aan de Soesterbergsestraat het oog en de tong streelden door de Dogteroms eigenhandig werden ge maakt - wordt nu ook overgebracht naar het nieuwe bedrijf. In het weekein de worden de machines overgebracht en vanaf maandag de 23e draait de bak kerij weer volop op de bovenverdieping van het pand in Soest-Zuid, vanwaar de winkel wordt "bediend" met een heuse lift. Sinds 1955 De jongste ontwikkeling is een goed moment om met vader en moeder Dog terom even in de historie te duiken, zo blijkt. Sinds april 1955 is de naam Dog terom aan Soest verbonden. De heer en mevrouw Dogterom richtten toen het bedrijf op aan de Torenstraat. Daar voor woonden ze onder de rook van Rotterdam, in welke stad de heer Dog terom zijn vakkennis vergaarde bij ver schillende eerste-klas zaken. "Toen werd de tijd rijp om zelf iets op te bouwen," aldus de heer Dogterom. "Via een relatie kwamen we in Soest aan de Torenstraat terecht, waar we de banketbakkerij van Schaddelee - bij ou de Soesters waarschijnlijk nog wel be kend - overnamen. Die had toen nog een krokettenautomaat en ijsverkoop door het loket," herinnert de heer Dog terom zich. Naarmate de waardering van het Soes- ter publiek voor Dogteroms produkten toenam - en dus ook de banket-omzet - groeide het bedrijf ook duidelijk uit zijn jasje. Het ruimtegebrek werd opgelost door de aankoop van het naastgelegen pand aan de Stationsweg, waarin de nieuwe bakkerij-werkruimte een plaats vond. Uiteraard stond ook mevrouw Dogterom haar "mannetje" in al die ja ren, en hetzelfde geldt voor de tweede generatie Dogterom: zoon en dochter, die ook van jongsaf de betekenis van het woord "aanpakken" leerden kennen. Voortouw Al spoedig werd het duidelijk dat zoon Jan in de voetsporen van zijn vader zou treden. Hij volgde de nodige opleidin gen en deed daarnaast - net als zijn va der destijds - vakkennis op bij verschil lende vooraanstaande banketbakkerij en. Daarbij bekwaamde hij zich o.m. in de chocolaterie. "Nu is voor hem de tijd gekomen om zelfstandig het voortouw te nemen," aldus de heer Dogterom Sr., die besloten heeft het wat rustiger aan te gaan doen. "Dan gaat de stoom van de ketel af." De heer Dogterom kijkt tevreden terug op zijn lange loopbaan in Soest. "Het is VANAF ZATERDAG 21 MAART alsvolgt geopend: ma., di., wo., do.: .00-20.00 uur. Vr., za. en zo. van uur Lange Brinkweg 26 Soest O 16527 Ook voor recepties, bruiloften en partijen. Afhalen ook mogelijk "De consument heeft recht op een persoonlijke behandeling van al haar of zijn financiële zaken", aldus de heer A. van Ginkel van het Adviesburo van Ginkel te Soest. "De afstand tussen kredietgevers en de consument is veel te groot geworden, waardoor onbegrip voor de wensen van kliënten ontstaat en ook daardoor weieens niet het juis te krediet wordt verstrekt, welk juist voor die kliënt het beste zou zijn." Kredietverstrekking is niet alleen een zaak van lagere of hogere rente. De bij komende voorwaarden en de hierbij behorende dienstverlening blijkt in praktijk vaak veel belangrijker te zijn, dan ééntiende procent lagere rente. Met name de kwijtschelding bij overlij den en hoe te regelen, als onverhoopt een betalingsachterstand dreigt te ont staan, zijn volgens Van Ginkel belang rijker dan een paar gulden lager tarief in de termijnbetaling. Aan de Soesterbergsestraat 10 heeft Adviesburo Van Ginkel een financieel adviescentrum, waar alle financiële za ken van belastingen, verzekeringen, kredieten tot pensioenen zijn te rege len. Om het probleem van de onper soonlijke kredietverstrekking op te vangen, heeft Adviesburo Van Ginkel een kredietvolmacht opgericht. In deze volmacht wordt door Van Gin kel zelf geaccepteerd kontrakten opge steld en gezorgd voor de "contante" uitbetaling. "Wij kunnen binnen één dag veelal een krediet realiseren", aldus Van Ginkel. "Niet alleen de kredietver strekking is belangrijk, maar de nazorg is minstens net zo belangrijk. Voor za ken als de fiscale aftrekbaarheid van de rente en opnieuw geld opnemen kan men ook bij ons terecht." Ik zeg weieens, dat het enige wat onze kliënt moet doen, is te zorgen voor een correcte betaling, de rest is onze zorg." Binnen de kredietvolmacht is een spe ciaal "Jongerenkrediet" gecreeërd voor kliënten vanaf 21 jaar. Een groep die nogal eens vergeten wordt. Met dit "Jongerenkrediet" gaan wij binnenkort adverteren, aldus Van Ginkel. Daar aan de Soesterbergsestraat bruist een financieel hart en dat laten ze daar merken ook. Het idee van Lancöme om ter ere van het 25-jarig bestaan van Pour Vous een spectaculair tennistoernooi te organise ren, werd met groot enthousiasme ont vangen. Tennis is één van de sporten die zich in een snelgroeiende belangstelling mag verheugen. Het toernooi, dat de naam Smashing '87 meekreeg, is eenin- door-dammesdubbel-toernooi met een spelniveau lager dan Cl. Een 'Smashing' finale De competitie start 1 mei. De voorron des worden gespeeld in een tenniscen- trum in de nabije omgeving van de Pour Vous parfurmerie-speciaalzaak. Het winnende team van ieder tenniscen- trum gaat door naar de regio-finales. De winnaressen van deze finales plaat sen zich voor de finale, die wordt ge houden tijdens het British Caledonian Toernooi in Mook. Dit zal het absolute hoogtepunt wor den. Ten eerste worden daar de finales gespeeld van Smashing '87, waarin wordt gestreden om de hoofdprijs: Een geheel verzorgde droomreis naar Hol lywood voor het winnende koppel. Tijdens dit toernooi vindt tevens het Pro-Celebrity toernooi plaats. Sterren als Veronica Hamel (Joyce Davenport in 'Hill Street Blues'), David Hasselhoff (Michael Knight uit 'Knightrider'), Ron Brandsteder en Tom Okker waren daar vorig jaar aanwezig. Dit jaar zal het deelnemersveld dat van vorig jaar over treffen. Prijzenfestijn Iedere inschrijfster ontvangt na betaling van 25,- een fraaie, sportief ogende Smashing '87 tas. De winnaressen van de voorrondes ontvangen bovendien van Lancöme een tennisracket. Iedere deelneemster maakt daarnaast kans op een Lancöme joggingspak. De Pour Vous speciaalzaak in Soest is parfurmerie Streuper, Soesterbergse straat 55, 3768 EB Soest, tel. 12639. Watersportliefhebbers kunnen op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart hun hart ophalen bij Brandsma Behang Verf. De zaak aan de Soesterbergse straat houdt dan één van de jaarlijkse Open Dagen. Dit keer wordt als ver volg op de afgelopen weekeinde afge sloten HISWA in de RAI in Amster dam alle aandacht gericht op het (verf)onderhoud van alle soorten en typen boten. Behalve de medewerkers van Brands ma Behang Verf zal vrijdag en zater dag een team van Sikkens aanwezig zijn voor het verstrekken van alle denkbare informatie. Ook zullen demonstraties worden gegeven in de zaak aan de Soes terbergsestraat. Met het verzorgen van (pleziervaartui gen is over het algemeen veel geld ge moeid. Het is mede daarom belangrijk dat het onderhoud direct goed wordt uitgevoerd. Een aspect dat veel aan dacht vergt is het zogenaamde onder waterschip, het gedeelte dat onzicht baar beneden de waterspiegel ligt. Bij een verkeerde behandeling is het risico groot dat micro-organismen, plantjes en diertjes, zich op de onderkant van de boot vestigen. Ze kunnen op den duur grote schade aanbrengen. In eerste in stantie zal de waterweerstand toene men waardoor de vaarsnelheid vermin dert. Terwijl het brandstofgebruik aan zienlijk wordt verhoogd bestaat in een later stadium het gevaar dat het verfsys- teem en de bodem worden aangetast. Om dit te voorkomen moet 'antifou- ling' worden toegepast. Voor iedere boot, jacht of schip zijn antifoulings- producten op de markt. Per type vaar tuig, al naar gelang het een polyester-, houten- of stalen onderkant betreft, moeten verschillende maatregelen worden getroffen. De medewerkers van de fabrikant van antifoulings-produc- ten Sikkens en Brandsma Behang Verf geven alle gewenste informatie over dit belangrijke vraagstuk. Consumenten-voorlichting Brandsma houdt de open dag voor ie dereen. Vooral degenen die niet in de gelegenheid zijn geweest een bezoek te brengen aan de HISWA kunnen hun licht opsteken. Bovendien wordt bij aankoop van Sikkens-producten een korting van tien procent gegeven, on geacht het te besteden bedrag. De heer A. Pot van Brandsma: "In de aanloop naar het vaarseizoen hopen we op deze manier een groot aantal men sen op weg te helpen. Gezien de vorige open dagen verwacht ik een heleboel bezoekers. Het is wel voorgekomen dat de mensen boeken meenamen met fo to's van hun boot. Ze lieten die aan el kaar zien. Je kon bijna spreken van een ontmoetingsdag van vaarliefhebbers. De kennis is vrijdag en zaterdag aanwe zig om alle informatie te verstrekken, maar natuurlijk kunnen de mensen al tijd bij ons terecht voor gratis advies. We vinden dergelijke consumenten voorlichting belangrijk genoeg om een aantal keren per jaar een open dag te houden. Het werkt wellicht preventief. Als de onderkant van een boot niet goed verzorgd is merk je dat pas als de boot uit het water komt en dan is het vaak te laat. Daarom is antifouling niet iets wat je mag verwaarlozen. Trou wens, zelfs bij een surfplank is het niet overbodig om na een aantal jaren de bo dem een onderhoudsbeurt te geven." Tijden open dagen Op vrijdag worden de demonstraties gegeven en informatie verstrekt van 17 tot 20.30 uur. Op zaterdag is iedereen welkom van 9 tot 15 uur. Fabrikant Sikkens heeft onder meer zorggedragen voor een feilloze onder kant van het bekende westrijd-zeiljacht de Philips Innovator.

Soester Courant | 1987 | | pagina 21