Schoeman soesL §De Soester Duinen Niet 'dokteren' aan A28, maar asfalteren Schoeman Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 18 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 vrijetijdskleding Demonstratie van 's werelds veelzijdigste TV: Beovision LX 2800. .4\ Firma Schoemaker Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! GEMEENTE vraagt: uw aandachtvoor VEILING - SOEST woensdag 1 april 1987 PUBLIEK VERKOPEN TE GEKKE JACKS! (o.a. mint, lila, wit marine) vanaf VVD-raadsfractie schrijft minister Smit-Kroes: Zig-Zag in Bluf BAARN VSS? 5®*2!l dïdubbers 19 maart 1937 Krakelingen VDO& H,£U ba""" a Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 H/m Dagelijks geopend «Jïn van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. RUBENSLAAN v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Ii£y SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 s\ Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning geweigerd op het verzoek van: Bodair B. V., Vredehofstraat 15, voor het oprichten van een inrichting voor assemblage van plafondsystemen en verlichting in bouwwerken op het per ceel Korte Brinkweg 32a. De negatieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gebouw Ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken, het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 18 april bij de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA 's-sGra- venhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorziter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp- Hinderwetvereunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: •T.A.L. Meijer, Lange Brinkweg 26, voor het oprichten van een pannekoe- kenbakkenj op het perceel Lange Brinkweg 26. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gebouw ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 2 april schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de.vergunning kan later slechts worden ingesteld door de- RESTAURANT Notarissen M.H.A. van Veeren en Mr. H.H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in Café-Restaurant "Darthuizen", Prins Hendriklaan 1 te Soest ex artikel 1223 lid 2 B.W. I. De woning met garage, erf en tuin, PAULUS POTTERLAAN 14 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 1881, groot 2.77 are. Onr.goed bel. 1987: 246,- eig.; 201,- gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. II. Het winkel-woonhuis met garage, schuur, erf en tuin, BEUKENLAAN 41 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 797, groot 4.07 are. Onr.goed bel. 1987: 194,- eig.; 158,- gebr. Het perceel is leeg en ontruimd te aanvaarden. III. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, VAN GOYENLAAN 192 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 2628A-23. Onr.goed bel. 1987: 112,- eig.; 92,- gebr. Servicekosten, incl. verw. 325,- per maand. De flatwoning is leeg en ontruimd te aanvaarden. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betref fende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging van de percelen: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 29 april 1987. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van perceel I. kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notarissen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. SOESTERBERGSESTHAAT IBS S0ESTDUINEN 02)55 1Z?39 bungalows, vrijstaande huizen, woningen type 2/1 kap, hoekwoningen, middenwoningen, m Euro drive-in woningen, etc. De aantrekkende woningmarkt betekent een snellere wisseling van huiseigenaars. En soms'even wachten" voor hen die een woning zoeken als hierboven genoemd.... Als u eigenaar bent van zo'n huis, en wel eens aan verhuizen hebt gedacht, komt u dan eens met ons praten: er zijn nu heel interessante verkoop mogelijkheden voor uw woning! Vraagt u naar dhr. Herbrink of mej. Valentijn. De WD-fractie in de Soester ge meenteraad heeft haar geestverwante en minister van Verkeer en Waterstaat, mevrouw Smit-Kroes, opnieuw een brief geschreven over de geluidsover last van de A28 bij Soesterberg. Ook direct na de opening van de nieuwe rijksweg, in november, schreef de frac tie al aan mevrouw Smit dat de geluid soverlast een ''ernstige aantasting van het leefklimaat" betekent. Fractievoorzitter Bert Krijger heeft er bij de minister vorige week, mede naar aanleiding van de hoorzitting van Rijks waterstaat in Soesterberg, met klem op aangedrongen dat de oplossing niet wordt gezocht in het 'dokteren aan de weg', waarvoor Rijkswaterstaat een voorkeur aan de dag legt (door het slij pen van het wegdek)maar dat de beste oplossing wordt gekozen: het aanbren gen van een laag "zeer open asfalt-be- ton". "De VYD-fractie is de mening toege daan dat, zeker gezien de cumulatie van geluidsoverlast in Soesterberg, een ma ximale inspanning gerechtvaardigd is. Wij vernemen dan ook gaarna dat uw dienst opdracht zal geven tot het aan brengen van de gewenste c.q. noodza kelijke laag zeer open asfalt-beton," al dus Krijger in zijn laatste brief. De brief kwam vorige week vrijdag ter sprake tijdens het werkbezoek van en kele WD-Statenleden aan Soest, on der wie gedeputeerde C. van den Oos ten en mevrouw E. Korthuis Elion en de kandidaten mevrouw Hooghuis en drs. A. Boone. In hun gezelschap verkeerde ook het WD-Tweede-Kamerlid R. Braams. Voor wat betreft de problemen rondom de A 28 repten zowel de staten- als de raadsleden van een uitstekend kontakt genen de reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door dege nen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Deze week in Soest 23/3 t/m 29/3: Collecte Stichting Na tionaal Fonds Kinderbescherming (voorheen Sahor). Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). over deze kwestie. "We gaan gearmd naar de brand", aldus Van den Oosten, die in dit verband ook redelijk optimis tisch was over de inschakeling van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Ka merlid Braams wees er echter op dat het bereiken van de beste oplossing be paald geen eenvoudige zaak zal zijn. "Het is moeilijk Rijkswaterstaat tot concessies te bewegen." Wel onder schreef Braams de opmerking van me vrouw Korthuis "dat Rijkswaterstaat zich evident heeft vergist". Oefenterrein verleggen Mevrouw Korthuis liet weten dat de WD-Statenfractie zich sterk zal ma ken voor een gewijzigde inrichting van het compagnies-oefenterrein op de Leusderhei bij Soesterberg. "We heb ben in het streekplan al bereikt dat het gebied niet wordt aangewezen als mili tair terrein, maar als natuurgebied met bijzondere waarde," aldus mevrouw Korthuis. "Gezien de geluidsoverlast in Soesterberg, mede door de nieuwe A28, zullen wij ervoor pleiten het oe fenterrein meer naar het zuiden te ver leggen, in de richting Austerlitz." Behalve het compostbedrijf stond ook een bezoek aan de woningbouwvereni ging Soest op het programma. Daar konden de provinciale bestuurders zich "Bluf' is het nieuwe trendy modewin keltje aan de Nieuweweg 10 in Soest. Eén maand open en al niet meer weg te denken in Soest. "De aanloop is prima" zagt Lucie, de ei genaresse. 'Tk probeer de mensen echt te helpen bij hun keuze; alleen maar verkopen waar ze 100% achter, of lie ver gezegd in kunnen staan. Kleren moeten lekker zitten, ook gevoelsma- tig". Het huiselijk interieur helpt mee wel overwogen de keuze te maken en de grote tafel midden in het winkeltje no digt uit om aan te schuiven en niet al leen maar over mode te praten. Lucie's idee is iedere maand een ont werper uit te nodigen in Bluf. Deze maand is dat de ontwerpgroep Zig-Zag uit Baarn. Zig-Zag wordt gevormd door vier kle ding- en stoffendesigners: Francie, Ti neke, Maaike en Juns, die na hun studie (samen bezochten ze o.m. de kleding- werkplaats van Artishock) samenge bleven zijn en hun ideeën over mode in nauw overleg vormgeven. Pas nieuw, net gestart en vol ambitie proberen zij hun mode bekendheid te geven. Zwart-wit mode volgens de spiksplinternieuwe vooijaarstrend. De hele collectie hangt bij Bluf en vallen de kreaties wat groot of klein, geen nood... je maat wordt speciaal gemaakt. Iedere week vult Lucie de eigen collec tie aan en sluit aan bij de gasten van de maand. Bijvoorbeeld exclusief zijn de bijpassende zwart-wit accessoires en de doorzichtige sieraden in neonkleuren. De komende weken zal Bluf zeker de sfeer ademen van het langverwachte voorjaar en de ontluikende lente. Busje met gestolen meubelen gevonden In de nacht van vorige week dinsdag op woensdag is in Utrecht een bestelbus gevonden waarin meubels en antieke spullen lagen. Uit een onderzoek van de politie bleek later dat het gestolen goe deren betrof. De bus werd dinsdagavond om 23.40 uur aangetroffen. Eerder die avond was ingebroken bij een meubelzaak in Soes terberg. Vechtende broers keren zich tegen politie De politie werd in de nacht van vrijdag op zaterdag om assistentie verzocht bij een vechtpartij op de hoek van de Veen besstraat en de Varenstraat. Daar ble ken twee broers, beiden inwoners van Soest van resp. 25 en 23 jaar, met elkaar om onduidelijke redenen slaags te zijn geraakt. Een van hen was aan het ge zicht gewond en zijn kleding bevlekt met bloed. De politie trachtte tussenbeide te ko men, maar op dat moment keerde het tweetal zich gezamenlijk tegen de agen ten. Met veel moeite werden de heren aangehouden en ondanks stevig verzet overgebracht naar het bureau. Ze ble ken allebei onder invloed van alcohol. Een arts stelde vast dat de jongste van de twee een flink opgezwollen oog had en enkele tanden miste. Bij de aanhouding liep de politie-auto enige lichte schade op. Het tweetal werd ingesloten om na ontnuchtering te wor den verhoord. Riante 4-kamerflat gelegen op de 1 e woonlaag op zeer fraaie lokatie met blijvend vrij uitzicht aan de Rubenslaan te Soest. Gang, toilet, hal met douche, keuken, bijkeuken, 3 slaapkamers, cv., woonkamer met balkon, berging in de onderbouw. Inkl. luxaflex, vloerbedekking, gasgeiser, gordijnen. Voorschot verwarming, service-kosten en erfpacht f 285,— p.m. Aan vaarding direkt. Koopsom f 72.500,-. NIEUWSTRAAT Geheel gerenoveerd zonnig hoekhuis met c.v, garage en rondom tuin, gelegen aan de Nieuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal met toilet, luxe keuken met ingebouwde gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afzuigkap, bijkeuken met wasmachine aansl. en luxe dou che, inpandig bereikbare garage met kanteldeur, woonkamer (ca. 35 m2), ruime droge kelder; verdieping: 3 slaapkamers, w.v. 1 met vaste wastafel en balkon, vliering. Koopsom f 157.500,-. v. HEEMSTRALAAN Prima gesitueerde en onderhouden en onder architektuur uitgebouwde halfvrijstaande villa met vrijstaande garage en carport op 816 m2 grond. De woning is v.v. gas c.v. (1981voll. v.v. dubb. beglazing en dakisolatie en in 1986 van buiten geschilderd. Zeer ruime hal m. toilet en garderobe, kelder, ruime keuken met eetge legenheid en inbouwapparatuur, zeer grote living (7.50 x6.50) met deels verlaagd plafond, open haard en parket, hardhouten achterpui met schuifdeur naar groot vrij terras met flagstones, 1 e verdieping: vide waarin open hardhouten wenteltrap, overloop, 2 ruime slaapkamers, waarvan 1 met vaste wastafel en toegang tot zonneterras (7.50 x 2.40), 3 vaste kasten, 3e slaapkamer, badkamer met ligbad, douche, vaste wastafel en 2e toilet, 2e verdieping: 2 zeer redelijke slaapkamers met ieder een vaste wastafel, 2 kasten en veel berging. Toepassing van lichte granolwanden in living, hal en vide. Aantrekkelijke en gerieflijke gezinswoning met flinke voortuin en grote uitgeholde achtertuin. Koopsom f 379.000,- V.l.n.r. Hooghuis, Boone, Van den Oosten, Braams, Krijger, De Koning en Korthuis in de "Soester Duinen aan de hand van een dia-presentatie verdiepen in de problematiek van de Smitsveenflats en het feit dat de renova tieplannen vastlopen in de Haagse "re gelgeving". De statenleden zegden de woningbouwvereniging Soest overi gens steun toe bij haar streven voor een totaal-aanpak. De WD-delegatie bracht verder ook een bezoek aan het compostbedrijf, waar men tekst en uitleg kreeg van di recteur S. Brunekreef en wethouder Ries van Logtenstein. Ook werden de liberalen door burgemeester Scholten op het gemeentehuis ontvangen. Ver der werd er overleg gevoerd met plaat selijke WD-raadsleden. Aan de orde kwamen o.m. de woning bouw in Soest, waarin met name aan dacht werd besteed aan de mogelijkhe den die het nieuwe streekplan biedt: tot 1997 nog 2300 woningen, waarvan 340 in de mogelijkheden die er door "in- breiing" ontstaan. De Statenleden zeg den de gemeente alle support toe om daarvoor ook de nodige contingenten los te krijgen. Verder werd ook aan dacht besteed aan het bedrijfsterrein Nieuwegracht en aan de komende fusie van de energiebedrijven. Fout Tijdens een druk bezocht 'open huis' van de WD Soest/Soesterberg, werd uiteraard aandacht besteed aan die za ken waar provincie en gemeente elkaar kunnen aanvullen of ondersteunen. Vanuit de zaal werd kritisch opgemerkt dat het opvallend was dat er tijdens ver kiezingstijden veel vaker politici naar Soest kwamen. Gedeputeerde van den Oosten verklaarde echter dat hij zeker na de verkiezingen, met ook de WD- statenleden, wederomnaar Soest wil komen. Soest is mooi, moet mooi blij ven, dus provincie en gemeente kunnen elkaar beïnvloeden om het zo te hou den. Aïetetooo*1' Praten met B. W. in Soesterberg De Soesterbergse verenigingen en instellingen hebben van Burgemees ter en Wethouders een schriftelijke uitnodiging gekregen voor de infor matie-avond op donderdag 9 april, 's avonds om half acht, in het Dorps huis. Door middel van deze avond, die het motto heeft "Praten met Bur gemeester en Wethouders", willen Burgemeester en Wethouders te we ten komen wat er zoal leeft onder de Soesterbergse bevolking. Voor a( uui bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Dubbel-misdadige werkloozen In een der laatste nachten heeft de Amsterdamsche politie een drietal stom dronken mannen aangehouden om ze op het "brö" hun roes te laten uitslapen. Zooals gebruikelijk werden ze bij die gelegenheid gefouilleerd. Ze hadden al len 'n stempelkaart in den zak als werklooze. De een had overigens niets, maar nummer twee torste ook een bedrag van f 700,- bij zich en de derde een kapi taaltje van f 2700,-. Gestolen? Neen, het onderzoek der politie wees uit dat een en ander inder daad "eerlijk" overgespaard eigen geld was. De twee bezittende werkloozen zijn natuurlijk dadelijk in voorarrest gezet, omdat ze door het aannemen van steunuitkeeringen de gemeenschap bleken te hebben opgelicht. Het is te hopen, dat ze niet-zuinig worden gestraft. Want hun misdaad is een dubbele. Ze hebben niet alleen de gemeenschap opgelicht, maar ook hun ka meraden werkloozen benadeeld en een slechten naam bezorgd. Zoo'n geval immers draagt er weer toe bij, dat sommige burgers hooge poli tiek gaan voeren aan de bittertafel, uit het voorgevallene "bewijzende", dat die kerels er beter aan toe zijn dan menige zakenman, die z'n "pooten aan zijn lijf weet te gebruiken". Excuseer, lezer, s.v.p. dit realistische jargon van de bittertafel, waar intussen nog steeds niet op afdoende wijze 't probleem is opgelost, hoe er arbeidsgele genheid kan worden geschapen voor een half miljoen arbeidzamen, wier eeni- ge tekortkoming is - dit geldt althans voor meer dan 90 pet. hunner - dat ze naast hun vakkennis of physieke kracht het zakelijke instinct missen om zelf winstmogelijkheden te ontdekken en uit te buiten van de algemeene beroer digheid. Gelijk degenen dat kunnen, die zich zelfs thans nog aan bittertafelpolitiek te buiten weten te gaan. De zaak A. Donderdag 11 maart j.1. heeft de Centrale Raad van Beroep in Ambtenaars- zaken te Utrecht uitspraak gedaan in de bekende zaak A. Zooals bekend had de burgemeester van Soest genoemde politieman onge vraagd ontslag verleend. De heer A. is hiertegen in hooger beroep gegaan. De Centrale Raad heeft de zaak geheel opnieuw onderzocht. Er werden 5 getuigen opgeroepen. De twee vrouwelijke hoofdgetuigen ble ken echter als onbetrouwbaar te moeten worden aangemerkt. Aangezien bei de in deze zaak reeds zeer tegenstrijdige verklaringen hadden afgelegd. Een en ander overwegend heeft de Centrale Raad beslist dat er geen redenen tot 't verleende ontslag aanwezig waren. Zaterdag jl. heeft de heer A. zich weder ten bureele gemeld in tegenwoordigheid van ziojn raadsman Mr. vd Urk uit Amersfoort. In afwachting van verdere beslissingen is den heer A. voor onbepaalde tijd vrij van dienst gegeven. Tensen's autotochten De bekende autotochten met Tensen's touringcars, hebben in den loop der ja ren groote bekendheid en een goeden roep verworven, 't Was niet anders mo gelijk. De heert Tensen staat er voor bekend, dat het wagenpark steeds zijn grootste aandacht trekt. Het materiaal moet in puike conditie, de wagens van het laatste type en het interieur der wagen behaaglijk zijn. De belangstelling voor zijn tochten kennende, is de heer Tensen ook than; weer gereed zijn tochten aan te vangen. Op den Tweeden Paaschdag wordt de reeks geopend met een zeer afwisselen de tocht naar Texel, terwijl eenige dagen later op 4 april, de wagens weer hun weg kiezen naar Antwerpen, om de ongetwijfeld vele belangstellenden te doen genieten van de voetbalwedstrijd "Holland-België". Voor de tochten welke hierna zullen volgen verwijzen wij naar de advertentie- kolommenn van dit blad.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5