C aru6hoch Speeldoos WOENSDAG 25 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOEIV SOESTER COURANT Nieuwe schaaktweekamp in 'Soestand' Piet Ekel scheidsrechter bij politiek debat over sport Opbrengst collecte Reumafonds Tweede Unicef Wereldkalender voor scholen Koffie drinken met de boswachter 'De muskusrat een bedreiging' Vrijwilligers Vakature Bank Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Alleenstaandenavond Springbokken-in-de-dop op naar de top Bondscoach handbal komt naar Soest WZ Jeugdnieuws Stichting Jeugdzorg zoekt vrijwillig(st)ers. Vrijdag 27 maart: 'The World according to Garp' v w Jjp» Kunstmarkt Artishock Brokkenmaakster in Artishock? FRYSLAN is folie tichterby as jimme tinke Cultureel Creatief Centrum Expositie Marga Houtman Op deze expositie zijn tekeningen en grafisch werk te zien van oud Soesterse Marga Houtman. Sinds 1980 volgt Marga een opleiding aan de kunstaca demie Minerva in Groningen, met als afstudeerrinchting tekenen/grafiek. De tekeningen worden voornamelijk ge maakt met syberisch krijt of conté op getint schetspapier. Bij het grafische werk worden meestal droge naald en aquatint gebruikt. "Met een minimum aan lijnen probeer ik mensen uit mijn omgeving weer te geven. De lijnen, die gevoelsmatig niet noodzakelijk zijn bij de afbeelding, laat ik weg; dat roept spanning op". De expositie wordt ge opend door Judith Gor op 5 april om 14.00 uur en loopt tot 24 april. Expositie Dora de Lange In twee vitrines zullen karakterpoppen tentoongesteld worden, waarvan een aantal u bekend voor zal komen. Dora de Lange maakt deze poppen helemaal zelf, meestal aan de hand van foto's. De constructie van armen en benen is zeer bijzonder: ze zijn beweegbaar. Dora de Lange, die de titel van Gildemeester be zit, heeft al een aantal keren geëxpo seerd, onder andere in de Rai, Hoevela ken, Soest, Den Haag, Hilversum (NOS) en Amersfoort. Met verschillen de poppen heeft ze een prijs gewonnen. De expositie in C-drie loopt van 3 tot 24 april en is dagelijks te bezichtigen. Expositie Quilts Een quilt is een lappendeken die vol gens een speciale, oorspronkelijk Ame rikaanse, handwerktechniek gemaakt wordt. Ook in ons land is deze techniek bekend en veel mensen zijn er al jaren mee doende. In Soest houdt een groepje dames zich wekelijks bezig met het ver vaardigen van quilts. Deze worden ten toongesteld in C-drie, van 28 maart tot 3 april. Voor belangstellenden zullen van maandag tot donderdag demon straties gegeven worden van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. Soestand Sport op 3 april Het debat tussen sport-wethouder G. Plomp en PvdA-fractievoorzitter Ray- mond van Gelder zal op Soestand- Sport het belangrijkste item zijn. De discussie, die geleid wordt door Piet Ekel, zal de organisatie van de 'Soester Sport' in het algemeen en de positie van de sportstichting in het bijzonder tot onderwerp hebben. De atleet-tekenaar Gerrit Pomp wordt door Jan Visser geïnterviewd. Deze succesvolle sport man behaalde met zijn 'wheeler' op vele afstanden opvallende resultaten en hij is deelnemer aan de 10 km voor de Road Runners Cup die op 4 april wordt ge houden. Een zeer opvallend succes be haalde de Soester sportvrouw Anita Hondeman. Onlangs slaagde zij erin het wereldrecord "aerobic-les geven' te vestigen en hiermee wordt haar naam vermeld in het Guinness Book of Re cords. Jan Visser interviewt haar op Soestand-Sport. Binnen de program mering van deze aflevering van Soe stand-Sport is er ruimte voor het geven van korte demonstraties. Het fitness centrum Vincent's Promotions heeft toegezegd demonstraties te geven, waaronder het spectaculaire kick-bok sen. Ook andere sportorganisaties kun nen zich nog aanmelden voor het geven van demonstraties of het inrichten van een informatiestand. Literaire avond De auteur Willem Jan Otten is de spe ciale gast op de literaire avond van za terdag 4 april. Otten leest voor uit eigen werk en zal in een interview met Nelleke Streefkerk over zijn boeken vertellen. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de zanger Mark Drost. Aanvang: 20.30 uur. toegang: f 5,-, CJP f 3,50. Theeconcert in C-drie C-drie komt met een nieuw initiatief! Op zondagmiddag 12 april wordt een theeconcert georganiseerd, waarbij de muziek wordt verzorgd door het en semble "En Souvenir". Op het reper toire staat dansmuziek uit de twintiger jaren. Omdat dit een thee-concert is wordt er een thé-complet aangeboden, bestaande uit verschillenden soorten thee, koekjes en bonbons, het concert vindt plaats van 14.30 tot 16.30 uur. Toegang: f 10,-, incl.thé-complet. Re serveren is mogelijk. Try-out van "Upercut' Deze voorstelling draagt ondertitel "de woede in de kop van de doelman"'. Up percut is een solo-voorstelling, waarin naast het spel van Sjoerd Schwibettus filmbeelden, objecten, geluid en mu ziek een grote rol spelen. Het idee en de regie zijnvan Adri Verberne. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 2,50. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. 'Verzilverd' bestek? Een bewoner van de Plesmanstraat in Soesterberg weaarschuwde zaterdag de politie nadat hij van een "Duits spre kende man" aan de deur een 12-delig bestek had gekocht, waarvan de verko per had verteld dat het verzilverd was. De Soesterberger kreeg het bestek aan geboden van 385 gulden voor 125 gul den. Hij deed dat. Toen hij de verkoper echter zag wegrijden in een auto met een Nederlands kenteken kreeg hij arg waan en stelde de politie op de hoogte. Deze heeft de zaak in onderzoek. De bekende Soester acteur en sportver enigingsman Piet Ekel zal op vrijdag avond 3 april in C-drie optreden als scheidsrechter/gespreksleider in het politieke "tweegevecht" tussen sport wethouder Günther Plomp en PvdA- fractieleider Raymond van Gelder. Dit sportieve debat over enkele rondes is de topper tijdens de achtste aflevering van de talkshow "Soestand", die geheel in het teken staat van de sport in Soest. Onderwerp voor de twee politieke kop stukken is: "De organisatie van de Soester Sportwereld in het algemeen en de positie van de Sportstichting in het bijzonder. Ook het publiek zal aan de discussie mogen deelnemen. Alle sportorganisaties in Soest zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd, waarin spelmeester Jan Visser een interview houdt over gehandicaptensport met veelvoudig kampioen Gerrit Pomp, die een dag later, in het kader van het 15-ja- rig bestaan van het Bentinckfonds mee doet aan de marathon in Soest, Tijdens Soestand verdedigt René Mo lenaar in het Witte Café van C-drie op 3 april om half acht in een schaakpartij te gen de beste schaker van Soest zijn wis seltrofee (een kleinood van Milou van Dam), die hij vorig jaar in C-drie won na een partij van 3 uur en 20 minuten. "Soestand - Sport" begint om 20.00 uur in de grote zaal. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Donderdag 19 maart a.s., aanvang 20.15 uur BERDIEN STENBERG KWARTET. Kaarten f 17,50, Pas65/CJP f 15,-. Woensdag 25 maart a.s., aanvang 20.15 uur DE HUISBEWAARDER. Toneelstuk met o.a. Kees Brusse, Johan Ooms en Hidde Maas Kaarten f 20,-, Pas65/CJP f 18,-. Vrijdag 27 maart a.s., aanvang 20.15 uur NOOIT MEER LIFTEN door cabaret Klunder&Co. Kaarten f 10,-, Pas65/CJP f 17,50 Donderdag 2 april a.s., aanvang 20.15 uur HELDER ALS GLAS Toneelstuk met o.a. Hans Cornelissen en Dorijn Curvers Kaarten f 10,- (Try-out9 Vrijdag 3 april a.s., aanvang 20.15 uur HET KAN VREEMD GAAN Toneelstuk met o.a. Pleuni Touw en Hugo Metsers Kaarten f 20,-, Pas65/CJP f 18,- De actie voor het Nationaal reuma fonds in het kader van de landelijke in zameling in de week van 9-15 maart jl. heeft een bedrag opgebracht van f 22.680,25. (vorig jaar f 19.370,90) Het bestuur dankt de leden van het plaatselijk comité en de collectanten en ieder die door een financiële ondersteu ning tot het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Containerbrandje Door nog onbekende oorzaak ontstond er zaterdagmiddag brand in een contai ner op de bouwplaats aan het Hazepad in Overhees. De brandweer werd ge waarschuwd en die kon de vlammen op de gebruikelijk wijze doven. Bromfietser gewond Bij een ongeval op het fietspad langs de Nieuwe weg raakte vorige week een 52- jarige bromfietser uit Soest gewond. Volgens de man was hij gevallen toen hij een onbekend gebleven fietser in haalde. Deze slingerde en kwam daar door met de bromfietser in botsing. De bromfietser werd met verwondingen in het gezicht per ambulance naar Zonne gloren gebracht. Bromfietser breekt been bij aanrijding Een 18-jarige jongeman uit Bilthoven brak vorige week zijn been bij een aanrijding met een vrachtwagen op de Koninginnelaan. Hij raakte beklemd toen de wagen, die werd bestuurd door een 24-jarige inwoner van Ede, achteruit een inrit inreed. De jongeman werd per ambulance naar het ziekenhuis Berg en Bos gebracht. Bromfiets van de weg gehaald Op de Torenstraat hield de politie za terdagmorgen een 18-jarige jongeman uit Soest staande en bij onderzoek bleek dat de motor van zijn bromfiets een veel te grote cylinderinhoud had. Hij diende daarom in het bezit te zijn van een rijbe wijs, maar dat had hij niet. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn voertuig aan het bureau laten. Portemonnees gestolen Een onbekende dader heeft zaterdag middag kans gezien twee jongedames hun portemonnee afhandig te maken tijdens een bezoek aan een bloemisterij aan de Middelwijkstraat. Een 1-jarige Soesterse ontdekte dat haar beurs met wat kleingeld en haar kontaktlenzen was gestolen. Een 20-jarige inwoonster van Hoogland mist een portemonnee met 50 gulden. Zij deden aangifte bij de politie. Auto's vernield Onbekenden hebben vorige week aan de Weegbreestraat twee banden van een daar geparkeerde personenauto lek gestoken. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. Van een aan de Valeriaanstraat gestal de caravan werd een neus wiel gestolen. Ook hiervan werd aangifte bij de politie Inbraak Prins Bernbardlaan Uit een woning aan de Prins Bernhard- laan is vrijdagavond een videorecorder gestolen. De dader moet het huis zijn binnengekomen door het badkamer- raam, waarvan hij de sluitng forceerde. in het begin van het nieuwe schooljaar augustus 1987, zal de tweede Unicef Wereldkalender weer in de scholen gebruikt kunnen worden. De kalender bevat 12 bladen (45 x 65 cm) en behandelt per maand één land. Daarbij komen onderwerpen aan de or de als: de ligging van het land, het kli maat, de cultuur, de gewoonten en na tuurlijk de kinderen en het onderwijs, de godsdienst, de planten en dieren. Bij de kalender is een handleiding vooi de leerkracht en een werkboekje vooi de leerlingen. In de lessen kan een rela tie worden gelegd tussen de kalender (het land van die maand) en de onder werpen die worden behandeld bij bij voorbeeld aardrijkskunde, geschiede nis, natuuronderwijs, biologie of En gels. Te bestellen bij de Unicef-winkel, Lan ge Brinkweg 62tel. 10466. Voor werk stukken zijn er informatie-bladen over landen in Azië, Afrika en Latijns Ame rika, en thema-bladen over o.a. "Zuige lingenvoeding", Vrede en ontwikke ling", Land en tuinbouwprojecten op dorpsniveau", "Water is leven", "Inen tingen -Immunisatie", enz. Een catalogus met alle Unicef-publica- ties over ontwikkelingseducatie is ook te verkrijgen bij het Gemeentelijk In formatie Centrum tegenover het Ge meentehuis. Op 29 maart, de laatste zondag van de maand, is er weer koffie drinken met boswachter André Wiersma in Kasteel Groeneveld. Onder het motto: "de muskusrat een bedreiging", wordt het wel en wee van de muskusratten in Ne derland besproken. Voor dit onderwerp heeft de boswachter de heer Hagoort van de Provinciale Waterstaat van utrecht uitgenodigd. De heer Hagoort is rayon-ambtenaar muskusrattenbestrijding in het oostelijk deel van de provincie Utrecht en belast met de bestrijding van de muskusrat, een uit Noord-Amerika afkomstig dier, dat zich in schrikbarend tempo in Ne derland heeft uitgebreid en bekend staat als een geducht graver in slootkan ten, kaden en dijken. Als gevolg van deze graafactiviteiten ontstaat schade aan oevers van water gangen en kunnen landbouwmachines verzakken of zelfs omkantelen. Deze si tuatie dreigt landelijk, maar ook in de provincie Utrecht dermate ernstige vor men aan te nemen dat een effectieve be strijding noodzakelijk is. De provincie Utrecht heeft hiertoe een bestrijdings- apparaat in het leven geroepen. Door middel van een film en een diase rie zal de heer Hagoort iets vertellen over de manier van bestrijding en de noodzaak daarvan. De bijeenkomst begint om 10.30 uur in Kasteel Groeneveld te Baarn en de kos ten bedrage f 2,50 per persoon, inclu sief een kopie koffie. Komt men zonder werk dan moet men veel missen. Kontakten met collega's. Aanzien soms. Inkomen. Het gevoel dat men zich nuttig maakt. Maar één ding heeft men in overvloed en dat is vrije tijd. Anderen weten altijd precies te vertellen hoe mooi dat is, zoveel vrije tijd. Zelf werken ze nog. Maar ze weten nauwkeurig hoe fijn het is om net zoveel vrije tijd te hebben als men sen zonder werk. Ze moeten het zelf maar eens meemaken. De eerste dagen is men meestal nog druk bezig bij te komen van de dreun dat men zonder baan zit. Misschien zijn er mensen, die het daarna wel even aar dig vinden de tijd aan zichzelf te heb ben. Dat duurt een paar dagen. Des noods een paar weken. Dan is het voor bij. Want dan komt de verveling. Lang zaam maar zeker Steeds nadrukkelij ker. En het duurt niet lang of je vraagt je af wat je met al die uren moet doen, elke dag maar weer. Iemand zonder werk zei: "Je voelt je steeds doellozer omdat je die baan mist. Je dagindeling raakt in de war. Vroeger wasje op tijd op. Je moest naar je werk. Nu sta je vaak laat op, want de ochtend is voor velen de rotste tijd van de dag. Anderen gaan naar hun werk. Kinde ren gaan naar school. Je vrouw gaat aan de slag, thuis in het huishouden of bui ten de deur in een baan. Allemaal heb ben ze hun verplichtingen. Behalve jij. Jij blijft thuis, dus je kunt evengoed lang in je bed blijven. En als je al vroeg op staat, dan heb je 's morgens al gedaan wat er te doen valt. Dan wordt de mid dag één lange grijze uitgestrektheid." Maar je kunt natuurlijk wel wat gaan doen. Hobbies, knutselen, kursussen, lezen, sport, noem maar op want er is nog veel meer. Misschien zijn er dingen te doen waar men geen tijd voor had toen men nog werkte. En dan is er natuurlijk nog de Vrijwilli gers Vakature Bank. Daar heeft men net als bij het arbeidsbureau een bak met oranje mappen. Daarin zitten for mulieren en daarop staan vrijwilligers- banen die op het moment worden aan geboden. Wil men iets weten of heeft men hulp nodig dan is er altijd iemand aanwezig die advies kan geven. De Vrij willigers Vakature bank Soest is er niet alleen voor de Soestenaren, ook men sen uit Amersfoort en omstreken, Baarn, Eemnes en Spakenburg kunnen van de diensten van de vakaturebank gebruik maken. Kosten zijn er niet aan verbonden,, wilt u meer weten over on derstaande vakatures of over andere aktiviteiten van de WB-Soest maak dan een een afspraak of kom langs. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is gevestigd in gebouw C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Tel. 02155-12630. Openingstijden: maan dag,dinsdag en donderdag van 10-12. en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Het Nationaal Reumafonds verzorgd reizen voor reumapatieiinten naar Spanje, Duitsland, Italië, Limburg, én op de Rijn-Moezel, Jersey en België. Reisduur: 7-10 dagen in de periode van mei t/m augustus. Voor het begeleiden van deze vakantie reizen worden vrijwilligers gevraagd. Gezien de grote aanmelding van vele vrouwelijke vrijwiligers wordt de voor keur gegeven aan mannelijke vrijwilli gers Aanmeldingen zo spoedig moge lijk bij de WB-Soest. 10/603 Medewerker m/v gevraagd bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Bij voorkeur iemand met voldoende vrije tijd en voor geruime tijd beschikbaar. Ook lichamelijk ge handicapte en/of oudere komen in aanmerking. 11/614 Telefonische Hulpdienst Hilversum (THD) vraagt met spoed een aantal vrijwilhgers m/v Voor op leiding tot telefonische hulpverlener wordt gezorgd. 1/631 Dierenbescherming Baarn/ Bunschoten/Eemnes zoekt voor het bemannen van haar ambulance een aantal vrijwilligers m/v. Voorwaarden zijn o.a. dat men van dieren houdt en goed met ze kan omgaan en in noodge vallen rustig weet te handelen. 7/614 Kinderboerderij in Soest zoekt met spoed vrijwilligers om de leiding van de groentetuin op zich te nemen en tevens zorg te dragen voor de verkoop van de eigengeteelde groenten. 8/610 Tuinman gevraagd om in het voorjaar de tuinen van de peuterspeel zalen te verzorgen. 8/611 Wie wil van tijd tot tijd een zwaar gehandicapt kind mee uit wande len nemen of nog liever een dagje in huis opnemen. 1/625 Internaat voor geestelijk ge handicapte kinderen zoekt vrijwilligers m/v om de kinderen te begeleiden van het internaat naar school v.v.. 10/137 Openbare bibliotheek zoekt mensen voor 20 of 16 uur per week om in perioden van 3 maanden werkerva ring op te doen. Door het ontwikkelen van administratieve vaardigheden zult u in staat zijn om zelfstandig te kunnen werken en daardoor uw kansen bij het vinden van een baan te vergroten. Tel. (02155) 13014-12577 In het gebouw van de NSVH aan de Cu- ragaolaan in Amersfoort wordt op za terdag 28 maart een avond voor alleen staanden gehouden. De organisatie is in handen van de NSVH. De bijeenkomst voor alleenstaanden begint om 21 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij de NSVH, tel. 033-622217 (na 20 uur). Zaterdag 28 maart vinden in Sporthal "Beukendal" aan de Beukenlaan van 13.30 tot 17.00 uur de finales plaats van de onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging "De Spring- bokken". Het gaat hier om turners-in-de-dop, die streven naar de top. De club kent al jaren een succesrijke se- lectieploeg van 45 meisjes. De anderen doen jaarlijks hun uiterste best om via een persoonlijk kampioenschap daar- voor ook eens te worden uitgenodigd. De wedstrijden zijn al in februari in de gymzalen begonnen en vinden dus nu hun hoogtepunt en afronding in deze fi nales en geven aldus het technische peil aan, waarop de vereniging zich momen teel beweegt. Naar verwachting zullen weer vele be langstellenden, waaronder natuurlijk alle ouders en andere familieleden, daarvan getuige willen zijn. De Springbokken zijn overigens de laatste tijd voortdurend in het nieuws. Het lijkt op een nieuw élan, dat na de ju bileumviering 1986 de club nieuw leven inblaast. De reeds genoemde selectie le verde onlangs nog enkele regionale en provinciale kampioenen op. In Soest- Zuid werd een nieuwe kleuterles opge zet, die nu al goed bezocht wordt en ook de activiteiten op en om het nieuwe kantoor aan Laanstraat 93a nemen op merkelijk toe. Kortom, er is weer leven in de Soester tumbrouwerij. Spring bokken zijn goed voor lijf en leden stelt het bestuur. Gaat dat zien! Vrijdag 27 maart zal de heer Ton van Linder, trainer van het nationale handbalteam, bij Smeeing-BDC een toelichting geven op het jeugdplan bij deze vereniging, zoals het op deze aVond gepresenteerd zal worden. Dit plan, opgesteld door het jeugdtrai ners-kader van de HV Smeeing-BDC, en mede op schrift gesteld door de jeugdcoördinator technisch beleid Coos van de Deyssel zal gepresenteerd worden aan de betreffende trainers en ook aan de verenigingen uit de regio, waarvan twee afgevaardigden aanwezig zullen zijn. Hierna zal de 45-jarige bondscoach zijn visie geven over de opzet van dit plan, wat een leidraad moet worden voor de jeugdtraining, waardoor aanwas van de jeugd moet plaatsvinden. Ook door stroming naar de senioren waardoor prestaties op niveau geleverd kunnen blijven worden, is een noodzaak. Mede door de belangeloze medewerking van de Kard. Alfrink Mavo kan de heer Ton van Linder deze lezing houden, met een training (demonstratie) aan de aspiran ten jongens van Smeemg-BDC. Voor deze jongens een belevenis, waar ze nu al niet uitgepraat over raken. Voor de handbalvereniging Smeeing- BDC een zaak voor de toekomst, waar ook verenigingen uit de regio van mee kunnen profiteren. Aanvang 19.00 uur in de Kard. Alfrink Mavo, Di Lasso straat 65 Soest. Wedstrijdprogramma zaterdag 28 maart WZ'49 Al Vrij WZ'49 BI - WZA B2 13.00 uur Eemdijk BI - WZ'49 B2 12.00 uur IJsselmeerv. C2 - WZ'49 Cl 14.00 uur Spakenburg C2 - WZ'49 C215.00 uur WZ'49 Dl - APWC Dl 11.00 uur SO Soest El - WZ'49 El[huuur wz'e-spakenburge 11.00 uur SO Soest F1 - WZ'49 F1 10.30 uur Hoogland F2 - WZ'49 F2 10.00 uur Uitslagen zaterdag 21 maart: Baarn BI - WZ'49 BI 4-2 WZ'49 B2 - TOV Bl[hu- sosoestc-wz'c 1-4 WZ'49 C2 - De Glind Cl 2-3 IJsselm. vog. D2 - WZ'49 Dl afgelast WZ'49 El - WZA El 6-2 IJsselm. vog. E3 - WZ'49 E2afgelast WZ'49 F1 - Hoevelaken F1 8-3 WZ'49 F2 - Hoevelaken F3 1-6 De afgelopen zaterdag werd bijna het hele jeugdprogramma afgewerkt. Al leen bij IJsselmeervogels was het voet bal afgelast. Een teleurstelling voor de Dl en E2. De BI kon in een zeer rom melige wedstrijd jammer genoeg geen winst halen. B2 won ruim met 7-0. Cl haalde een mooie winst van 4-1 bij s.o. Soest weg maar C2 moest de punten bij De Glind laten doordat ze met 2-3 ver loren. De F2 had het zwaar tegen Hoe- velaken en verloor met 1-6. Door de grote animo voor de kinder activiteiten van de club- en buurthuizen is er dringend behoefte aan vrijwil ligsters voor de maandagmiddag, de woensdagmiddag en de donderdag middag. Minimum leeftijd 18 jaar. Voor informatie 's middags bellen tel. 02155-17615 b.g.g. 21987. Fietster (83) gewond Een 83-jarige inwonnster van Soest raakte vrijdagmiddag gewond bij een ongeval op het kruispunt Obrecht- straat/Isaacstraat. Bij het oversteken schrok ze van een auto, bestuurd door een 53-jarige vrouw uit Soest. Ze wilde uitwijken maar vermoedelijk gleed het voorwiel van haar fiets weg, zodat ze viel. Met een gebroken heup en elle boog werd ze per ambulance naar Zon negloren overgebracht. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, lel. 19577, steil zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 "R Soest, tel. 12689. De laatste film in het kader van het 10e Noordhollands Film Festival in film huis Artishock, Steenhofstraat 46, Soest. The World according to Garp is de duizelingwekkende bewerking van John Irvings bestseller over het leven van een bijzondere jongeman. Een mengeling van satire op sociale verhou dingen, melodrama en absurde humor. John Irvings bestseller heeft iets van een grote grap en toch weer niet. Irving zocht in alle hoeken van zijn fantasie naar de meest krankzinnige details voor Garps absurde wereld, maar bij nader inzien is die niet zoveel absurder dan onze werkelijkheid. Je kan erom la chen, grimmig of schaterend, maar je ontkomt niet aan de gedachte eronder: De wereld als een merkwaardig oord, mensen als vreemde wezens, het leven als een bizar avontuur dat alleen maar te verdragen is, als je ervan houdt. Aan hoofdrolspeler Robin Williams moetje even wennen. Zijn grijns herin nert eerst nog teveel aan zijn perfecte Popey-imitatie in Robert Altmans film, maar is dat gebeurd dan krijgt hij iets weldadig-innemends. Hij wordt om ringd door minder bekende acteurs die die stuk voor stuk levensechte, driedi mensionale karakters neerzetten. Met als hele sterke rol die van John Lithglow als de ex-baseballspeler die als traves tiet door de wereld gaat: geen moment belachelijk, integendeel, simpel en ont roerend. Een ontroering die ondanks alle krankzinnige feiten de dragende emotie is waarmee je de absurde wereld volgens Garp, Irving en George Roy Hill ondergaat. Een bijzondere film! Aanvang: 20.00 uur. Donderdag 26 maart: Filmhuis: 'The Coca Co la Kid' Een film met de titel "The Coca Cola Kid" had makkelijk een zeer wervelend en moralistisch pamflet tegen Coke kunnen worden. Dat is niet het geval. Het is zelfs één van de leukste films van de laatste tijd. Een komedie met een onmiskenbaar kritische ondertoon, die nooit doorslaat naar gedram. Vlekke loos amusement, dat bovendien ergens overgóat.Een ideale kombinatie, waar van veel regisseurs dromen en die slechts weinigen kunnen verwezenlij ken. Hoofdfiguur is de Amerikaan Becker, die net per vliegtuig in Australië arri veert. Deze geniale 'trouble-shooter' is door het moederbedrijf nar Australië gezonden omdat daar sprake zou zij van een probleem. Becker, het prototype van de 'clean cut American', meldt zich bij het hoofdkantoor van de Autrali- sche Coke-Company, waar men enigs zins verbaasd opkijkt. Men wist van zijn komst immers niets af. Dat ligt vooral aan de enorm slordige sekretaresse Ter- ri, die meteen al de ergernis opwekt van de op super-efficiency ingestelde ge zant uit Amerika. Maar het staat als een paal boven water dat er nog een mooie toekomst voor Becker en Terri in het verschiet ligt. Becker ontdekt al snel 't probleem, waarmee Coke in Australië kampt. Er gens in de binnenlanden van Australië is geen coke te krijgen. Een onverdra- gelijke gedachte voor Becker, die op expeditie uitgaat om ter plekke de zaak te onderzoeken. Het klein krijgen van de frisdrankfabri kant is de hoofdlijn in de film. Daar naast bewandelt Makavejev tal van zij paden. ook amoureuze. Hij drijft de spot met de vanzelfsprekende superio riteit die Amerikanen in den vreemde kenmerkt. "The Coca Cola Kid" is een film die bruist en bubbelt van humor, milde spot, goed acteerwerk en mooie plaatjes. Garant voor een geslaagd avondje uit, zeker als je in de pauze een Pepsi neemt! Aanvang: 21.00 uur. Hoewel de aanmeldingstermijn voorde 23e kunstmarkt rondom het Artishock- gebouw voorbij is, heeft de toewijzings commissie nog enkele plaatsen vrij. Zoasls reeds in eerdere piblikaties is vermeld, zal deze kunstmarkt een echte kunstmarkt worden. Er zullen dit jaar dan ook geen kunstnijverheid, curiosa of tweede-handsspullen worden aange boden. Wie geïnteresseerd is in een kraam kan kontakt pnemen met de toewijzings commissie, t.w. Cees van Oevelen, tel. 10579 of met Ineke Talen, tel. 10753. "Corrie en de Brokken" heet het en semble, dat op zaterdag 28 maart een jazz-concert zal verzorgen in de grote zaal van Artishock in Soest. Een uitste kende gelegenheid om kennis te maken met de muziek van deze formatie, die "tot een van de opvallendste stemmen in de geïmproviseerde muziek moet worden gerekend" (Volkskrant) Gitariste Corrie van Binsbergen volgde een klassieke muziek opleiding in Utrecht. Al snel werd haar belangstel ling getrokken door de funk, die zij op smaakvolle wijze wist te combineren met de muzikale magie van haar grote voorbeeld Frank Zappa. Hoewel het zoet-kabbelende funkgeluid lijnrecht tegenover de eigenzinnige intriges van Zappa lijkt te staan, slaagde van Bins bergen buitengewoon goed in haar po- gingen. Haar muzikale creaties zijn dan ook omgeven door een mysterieus sluier en voeren de toehoorder nu eens door een overweldigende maalstroom van asso ciaties en emoties, dan weer tot de hoogste toppen van muzikale beleving. Dit is geen muziek die zich rationeel laat analyseren; deze muziek grijpt je, om je pas aan het einde van het concert heel langzaam weer los te laten. Daarbij worden van Binsbergens spet terende soli en meeslepende improvisa ties op een relatief sobere, maar doel treffende wijze ondersteund door de "Brokken". Met een royale muzikale achtergrond en een solide speltechniek- bouwen de heren een robuust geraam te, waarlangs improvisaties vrij spel hebben. Hoe komt het ensemmble aan zijn naam? Vanwege het uiterlijk van de he ren, door hun ontroerende samenspel, als steek onder water? Of eenvooudig als hommage aan die andere Corrie? Op 28 maart kunt u dat zelf komen on derzoeken in Artishock. Entree: f 10.00, CJP/Pas 65 f 7,50. Aanvang: 21.00 uur, zaal open om 20.00 uur. Reserveren aanbevolen: op zaterdag 28 maart vanaf 15.00 uur, tel. 19577. Zondag 29 maart, 14.00 uur Arti-skoop: "De gevallen engel" en "De muzikale olifant" Friese week van 9-16 mei 1987 GOOI EN EEMLAND Arti-skoop brengt de latste middag van het seizoen weer een daverende kinder middag, die een beetje feestelijk zal ver lopen. Om 14.00 uur begint de voor stelling met een theaterstuk van Leo van de Berg: "De gevallen engel", voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Het is het verhaal van een zorgeloos engeltje. Hoog in de lucht, boven en door de wol ken, zweeft het zo vrij al een vogel. Niets hoeft en alles kan, het leven is slechts zweven. Totdat de lieve ouders van Eric Erven Engel hem verbieden in een verdwaalde raket te stappen. Maar wat niet mag is juist leuk, dus Eric doet het toch, met het gevolg dat hij op aarde belandt. Het leven op aarde is totaal vreemd voor een engel. In de pauze is er voor iedereen weer een lekker glaasje ranja en een overheerlij ke oliebol. Na de pauze de lachfilm "De muzikale olifanten komedie vol fantasie, die zich afspeelt in een circus. Een profes sor beweert dat hij alle dieren kan leren spreken. Zelfs een olifant. Een vrouwe lijke professor gelooft het niet en zij sluiten een weddenschap. Als de olifant niet praat moet de professor zijn schoe nen opeten; praat hij wel, dan moet zij haar hoed opeten. Aanvang: 14.00 uur, entree: f 5,-, re serveren: tel. 19037 of 19577.

Soester Courant | 1987 | | pagina 10