DARTHUIZEN Nieuw interieur Kingh's Hair Fashion t Zwaantje Nieuw bij interieurverzorging Jan Buis STIJLVOL HUWELIJK Nieuwe Starterskrant Ondernemend Beginnend mindzxttiï Soestdijk centrum voor wandel- en fietstochten PAGINA 10 arkt Artishock maakster in k? maart, 14.00 uur "De ngel" en "De slifant" WOENSDAG 25 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 SOES'* Lente HET WITTE HUIS Verkiezingspropaganda bij stembureau 'steen des aanstoots' Soest 'levert' drie Statenleden De nieuwe Staten van Utrecht Raad onthoudt goedkeuring aan notulen Restaurant Voor een goed verzorgd Ledenvergadering Rode Kruis Speeltoneelweek voor kinderen in De Hof Alle goede dingen in drieën. Jaarvergadering 'De Uitwijk' Abonnementen Soester Natuurbad Nieuwe abri's Bij Oranjefeest op 30 april -efficiency ingestelde ge- rika. Maar het staat als een >ater dat er nog een mooie or Becker en Terri in het lekt al snel 't probleem ke in Australië kampt. Er- nnenlanden van Australië te krijgen. Een onverdra- :hte voor Becker, die op gaat om ter plekke de zaak .en. igen van de frisdrankfabri- oofdlijn in de film. Daar- lelt Makavejev tal van zij- amoureuze. Hij drijft de vanzelfsprekende superio- lerikanen in den vreemde 3ola Kid" is een film die ibbelt van humor, milde acteerwerk en mooie rant voor een geslaagd :eker als je in de pauze een .00 uur. inmeldingstermijn voorde rkt rondom het Artishock- bij is, heeft de toewijzings- og enkele plaatsen vrij. in eerdere piblikaties is leze kunstmarkt een echte vorden. Er zullen dit jaar 1 kunstnijverheid, curiosa idsspullen worden aange leerd is in een kraam kan nen met de toewijzings- n. Cees van Oevelen, tel. Ineke Talen, tel. 10753. Brokken" heet het en- p zaterdag 28 maart een al verzorgen in de grote hoek in Soest. Een uitste- iheid om kennis te maken k van deze formatie, die le opvallendste stemmen oviseerde muziek moet end" (Volkskrant) ie van Binsbergen volgde i muziek opleiding in iel werd haar belangstel- door de funk, die zij op ijze wist te combineren ale magie van haar grote mk Zappa. Hoewel het de funkgeluid lijnrecht eigenzinnige intriges van staan, slaagde van Bins- gewoon goed in haar po- e creaties zijn dan ook een mysterieus sluier en .oorder nu eens door een ,e maalstroom van asso- oties, dan weer tot de i van muzikale beleving. ;iek die zich rationeel laat ze muziek grijpt je, om je ide van het concert heel los te laten, n van Binsbergens sp^t- meeslepende improvisa- atief sobere, maar dóel- ondersteund door de et een royale muzikale een solide speltechniek en een robuust geraam- improvisaties vrij spel t ensemmble aan zijn ;e het uiterlijk van de he- antroerende samenspel, water? Of eenvooudig lan die andere Corrie? mt u dat zelf komen on- rtishock. 3, CJP/Pas 65 f 7,50. '0 uur, zaal open om ïrveren aanbevolen: op art vanaf 15.00 uur, tel. t de latste middag van ■-en daverende kinder eetje feestelijk zal ver- 1 uur begint de voor theaterstuk van Leo gevallen engel", voor at 12 jaar. Het is het zorgeloos engeltje, aoven en door de wol- zo vrij al een vogel, les kan, het leven is otdat de lieve ouders igel hem verbieden in iket te stappen. Maar st leuk, dus Eric doet evolg dat hij op aarde n op aarde is totaal -ngel. 'Or iedereen weer een a en een overheerlij- :hfilm "De muzikale die vol fantasie, die i circus. Een profes- alle dieren kan leren olifant. Een vrouwe- ooft het niet en zij schap. Als de olifant orofessor zijn schoe- hij wel, dan moet zij ar, entree: f5,-, re- 7 of 19577. door Arie y. Wandelaar 't Is dat de kalender ons probeert wijs te maken dat zaterdag, 21 maart j.1. de lente begonnen is, maar volgens Arie is de kans op een Elfstedentocht in maart '87 nog lang niet verkeken. Zijn barometer oogt onvriendelijk en stuurt in de richting van een zond vloed. Z'n schoonmoeder Liet telefo nisch weten dat maart zijn staart roert en Marie voegde er volkomen overbo dig aan toe dat de zon dit jaar van heel ver moet komen. Daar moet je het dan mee doen. Dit al les op een ogenblik dat de regen, veel harder dan Rob de Nijs het destijds be doeld heeft, tegen de ramen tikt. LENTE, de letters die het woord vor men staan op vijf toetsen van Arie's schrijfmachine hem ongelovig aan te staren. Arie, wat weer betreft nogal een ge voelig mens, probeerde in de afgelo pen dagen Vivaldi's zeer exclusieve en melodieuze opvatting over dit jaarge tijde door de huiskamer te laten gieren op het moment dat de energie-voor ziening te Soest-Zuid en omstreken een uurtje of wat uitviel. "Is er wat?", wilde Marie, een etage hoger de was strijkend, weten nadat de strijkers van het uitvoerende orkest door de P.U.E.M. ietwat piepend tot zwijgen waren gebracht. "Vivaldi is even niet goed geworden" verduidelijkte Arie aan de trap. "Mijn strijkbout doet 't ook niet meer" luidde de vervolgmededeling van boven. Buiten veranderde de regen in wat kin deren als hagelslag zouden herkennen. Afgedaald naar beneden deed Marie de toezegging voor koffie te zullen zor gen. Mooit dat 't niet doorging. Electrisch koken, bakken, braden en koffie zetten mag dan volgens de fol ders uitsluitend voordelen kennen, één op hol gejaagde energiekabel is al vol doende om verplicht aan een alterna tief te gaan denken. "Zullen we om de dorst te lessen dan maar een biertje nemen?", luidde Arie's voorstel in de noodtoestand. "Half twaalf in de morgen. Jij bent gek", stelde Marie met zekerheid vast. "Niet gekker dan vroeger", oordeelde Arie met de stelligheid van een man die weet waarover hij het heeft. De hagelslag van moeder natuur was intussen veranderd in een zeer mieze rig en vooral treiterig motregentje. De schaarse bomen voor het huis zwaai den en wekten de indruk door de ziek te van Parkinson te zijn aangetast. Geheel onverwacht daalde een nog niet uitgebroed duiveneitje langs het huiskamerraam, om vervolgens met een sierlijke duik in het kleine tuinvij- vertje een landing zonder schaalscheu- ren te maken. "Zielig hè", vond Marie. Dat was 't. Je kon het horen aan het koeren van de doffer die bij het plasje water pools hoogte kwam nemen. Het had iets aandoenlijks. Zijn maatje kwam even later. Arie, hoewel niet thuis in deze wereld van duif en doffer, ontwaarde iets dat terzake deskundigen als iets van een "Requiem voor een ongeboren duif' zouden kunnen uitleggen. "Wat doen we er mee?", wilde Arie van Marie weten, terwijl het duive neitje als een Bunschoter logger op het water heen en weer werd geslingerd. Voor Marie de kans kreeg een oplos sing aan te dragen ging de telefoon. "Ben jij 't?", vroeg ze met verbazing, toen onze jongste dochter die we in het Midden Oosten waanden, zich meld de. Een typisch bij moeder en dochter be horend chaotisch telefoongesprek vul de ruim een kwartier de kamer. Ter toelichting: Arie's jongste was in opdracht van een reisbureau in zeven dagen Israël gaan doen, teneinde in het "Beloofde Land" vast te stellen dat vakantiegangers die via baar werkge ver geboekt hadden de hotels, bunga lows en campings kregen die folders in het vooruitzicht hadden gesteld. Naarmate het telefoongesprek vorder de constateerde Arie niet zonder ver bazing dat Marie meer luisterde dan vragen stelde. "Je moet de hartelijke groeten heb ben. Volgende week komt ze thuis om alles te vertellen en de foto's te laten zien." "Ja, maar heeft ze het leuk gehad?" wilde Arie weten. "Meer dan dat", vervolgde Marie. "Hoezo meer dan dat?", informeerde Arie met een argwanend ondertoontje in z'n stem. Even werd hret stil. "Ze heeft in Israël haar naamfeest (Poerimfeest) meegemaakt en is nogal onder de indruk over alles wat ze in Je ruzalem, Bethlehem en Nazareth heeft gezien en gehoord. Wat voor haar, ondanks de opvoeding thuis en op school, veraf was is heel dichtbij gekomen. Snap je't een beetje?" Arie snapte het. Je moet in Israël zijn geweest om te kunnen begrijpen dat het begin van de lente aan geen geplande datum gebon den is. Een vaststelling die mogelijk houvast biedt aan mensen, zoals U en wij, die op een regenachtige dag wel eens in de veronderstelling leven dat er aan de winter geen eind komt. ARIE WANDELAAR Inbraak in lege woning Een inwoonster van Hilversum stelde de politie vorige week op de hoogte van een inbraak in een leegstaande woning aan Colenso. De deur bleek geforceerd te zijn. In de woning bevond zich niets. De regionale woonadviseur Interieur verzorging Jan Buis, Nieuwstraat 18- 24 te Baarn, heeft in de roos geschoten met het inrichten van een aparte "Voorkeur tapijt shop". Een winkel in de winkel, die van week tot week meer bealngstelling wekt. En terecht, want waar elders vindt u meer dan 500 va rianten in mooi merktapijt zo over zichtelijk en aantrekkelijk gepresen teerd? Er zijn nu al meer dan 40 Voorkeur-ta pijt-shops in Nederland. En teken dat deze service-formule bij het publiek in de smaak valt. Dat kan ook niet anders, want als u de nieuwe vooijaarscollectie gaat bekijken, dan moet u wel verrast zijn. De grote merken presenteren zich met hun nieuwste typen tapijt in de Voorkeur-tapijt-shops: Bergoss, Bona parte, Desso, Parade, Forbo en Tret- ford om enkele heel bekende te noe men, tonen u het laatste nieuws in de kleurige wereld van het tapijt. Nieuwe kwaliteiten De fabrikanten van merktapijt brachten zojuist hun nieuwe kwaliteiten uit. De Voorkeur tapijtspecialisten selekteer- den hieruit de mmooiste typen in wol en in synthetische garens. Van fijne lussen- pool tot grove nop. Van fluweelzachte velours tot luxueus hoogpolig tapijt. Nieuwe garens Tapijtgarens worden tegenwoordig speciaal voor dit doel ontwikkeld en be handeld volgens speciale procedees. (Bijv. voor vuilafstoting en brandveilig- Wélkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» -14140 Telex 79479 nl heid). Sterkte en toepassingsmogelijk heden zijn bij alle Voorkeur tapijttypen eenvoudig afleesbaar d.m.v. het classi ficatie label. Bovendien zijn alle voor keur kwaliteiten met fabrieksgarantie gewaarborgd. Nieuwe kleuren De kleurmogelijkheden in tapijt zijn te genwoordig bijna onbeperkt. Tapijt kwaliteiten in 10 of meer kleuren zijn geen uitzondering. De aktuele kleuren in tapijt zijn voor de woonkamer de grij stinten variërend van zilver tot antraciet en alle varianten in naturel-beige. In de slaapkamers worden veelal blauwe tin ten toegepast. De kleurentrends voor de komende tijd wijzen in de richting fraise tot bordeauxrood en grijs-groen met een duidelijke Voorkeur voor don kere getinte kleuren. Voorkeur Service Tapijt is hoofdzaak in de Voorkeur Shops, maar u vindt er ook een keur van andere vloerbedekkingen zoals bij voorbeeld vinyl in tal van varianten. Ook kunt u er keus maken uit een prachtige karpetten collectie. Belang rijke Voorkeur Service is wel het gratis meten en leggen, terwijl u vrij de mooi ste stalencollecties mee naar huis krijgt. Optimaal advies, echte garantie Tapijt of andere vloerbedekking koop je niet zomaar. Daarom hecht de Voor keur adviseur grote waarde aan service en garantie. Immers u moet jarenlang plezier hebben van zo'n belangrijke aankoop vindt hij. En... hier kunnen we van harte mee instemmen. De Voor- keur-tapijt-shop bij Interieurverzorger Jan Buisde moeite waard om er een kijkje te nemen! De verkiezingen voor de Provinciale Staten die vorige week woensdag wer den gehouden, leverden in Soest een merkwaardig incident op. De plaatselij ke afdeling van D66 had zich ingespannen om in de buurt van de stembureaus - maar op de door de wet voorgeschreven afstand - grote affiches aan o.a.lan- taarnpalen op te hangen. Dat zinde kennelijk niet iedereen. Met name de voorzitter van het stembureau in de Minister de Visserschool (Soest-Zuid) - niet de minst vooraanstaande CDA-politicus van Soest - stoorde zich naar verluidt zozeer aan het D66-propaganda-materiaal, dat hij het eigenhandig verwijderde. Na overleg bleek zijn ingreep echter niet ge rechtvaardigd. De Soester democraten hadden bovendien schriftelijk toe stemming voor het ophangen van de affiches van... het College van B. W.! De geplaagde voorzitter van het stembureau kon dan ook weinig anders doen dan het affiche weer op zijn plaats terugbrengen. Het verhaal gaat nog verder: Een kiezer uit Soest-Zuid - niet de minst voor aanstaande D66-politicus van Soest - vervoegde zich bij hetzelfde stembu reau met dezelfde voorzitter om zijn democratische plicht te vervullen. Tot zijn verbazing trof hij in het stembureau - de hal van de school - een school bord aan met een oproep om op het CDA te stemmen! Om uitleg verzocht verklaarde dezelfde voorzitter van het stembureau dat de tekst niet van hem of zijn politieke medestanders afkomstig was, maar daar door de onschuldige schooljeugd was neergekalkt. Ondanks dat liet hij het opschrift alsnog uitve- In de nieuwe Provinciale Staten van Utrecht "levert" Soest drie leden. Door het terugtreden van Ans Holle- man (PvdA) is dat er één minder dan in de vorige zittingsperiode, sinds 1982. Gekozen werden (opnieuw) Jan Zwaanenburg (CDA), Milly van Sti phout-Croonenburg (PvdA) en Eve lien Korthuis-Elion (WD), De andere zes Soester kandidaten be haalden geen zetel in de nieuwe Staten. Jenny Allard (D66) stond op de 6e plaats op de kandidatenlijst, maar haar partij behaalde vijf zetels. De andere kandidaten kwamen er in het geheel niet aan te pas. Henk Gerth en Adriaan Pothuizen (D66V Jan Visser en Leidje Tomassen (PPR) en Manus Nunez Vaz (PSP/CPN) stonden dan ook geen van allen op verkiesbare plaatsen. Zouden de Statenverkiezingen ook van invloed zijn geweest op de Soester ge meenteraad, dan zou zich daarin een opmerkelijke verandering in de zetel verdeling hebben voorgedaan. Het CDA zou uitkomen op 10 zetels (nu 9), de WD op 7 (nu 8), de PvdA op 6 (nu 5), D66 op 2 (nu ook 2), Progressief Soest op 1 (nu 2) en GPV/SGP/RPF op 1 (nu ook 1). (in de tweede kolom de oude zetelverdeling) CDA19 18 WD 11 17 PvdA 16 0 D'66 5 5 PPR 2 0 PSP/CPN 2 3 RPF/GPV 2 2 SGP 2 2 PvdA/PPR 0 12 De eerste twintig minuten van de gemeenteraadsvergadering van vorige week gingen verloren aan een nogal merkwaardige discussie tussen een deel van de raad (met name VVD en PvdA) en het College van B. W. in de persoon van burgemeester Paul Scholten. Volgens de notulen van december 1986 had de raad zich in meerderheid wel positief uitgesproken over een suggestie van de ze beide partijen - over de bezuinigingen in het sociaal-culturele werk van 50.000 gulden - maar was er formeel geen besluit genomen. Dat moest dan nu nog maar even gebeuren, betoogde PvdA-fractievoorzitter Raymond van Gelder, zodat het besluit alsnog aan de notulen kon worden toegevoegd. Hij vond zijn WD-collega Bert Krijger aan zijn zijde. Niet alzo echter burgemeester Scholten, die deze zaak eerst in het College wil de bespreken. "De notulen zijn goed; ze geven letterlijk weer wat er gezegd is, zoals u altijd hebt gewild, en dus kunnen ze worden goedgekeurd," aldus de burgervader, nadat Neks Blommers (WD) had opgemerkt dat de goedkeu ring van het verslag dan maar een maand moest worden aangehouden. Tussenkomst van Pothuizen (D66) - evenals Scholten jurist van huis uit - die voorstelde de agenda van de vergadering aan te passen om de uitspraak van de raad een formeel karakter te geven, vond in des burgemeesters oog even min genade. "De agenda hebben we zojuist vastgesteld," klonkt het wat bits uit de mond van de voorzitter. Omdat bijkans de voltallige raad daarop begon te murmureren koos de burge meester voor een andere toon: "Geachte raadsleden," klonk het enigszins vertwijfeld, "het lijkt mij nu de verkeerde kant op te gaan. Het gaat het Colle ge er niet om een zaak door te drukken, maar om een goed besluit op een goe de basis. Tenslotte gaat het om geld, dus moeten we verstandig met onze be sluiten omspringen. Wees nu verstandig. Iedereen akkoord?" De voorzittershamer daalde al in de richting van het tafelblad toen Krijger de burgemeester vertoornd verweet dat deze meer uit was op gelijk krijgen dan gelijk hebben. Na zoveel tegenstand retireerde de heer Scholten deemoedig, met als gevolg dat de notulen niet werden goedgekeurd. Dat gebeurt onge twijfeld volgende maand, want weglopen doen notulen nooit... Voor informatie: tel. 1 38 07 Regelmatige bezoekers van Kingh 's Hair Fashion aan de Bur gemeester Grothestraatzijn er inmiddels getuige van geweest: De kapsalon van Gerard van Dijk heeft deze maand een inter ne verbouwing ondergaan. Het resultaat daarvan is een lu xueus en praktisch interieur, waarin de uitbreiding van zeven naar twaalf kapstoelen het eerst opvalt. Nadat Gerard van Dijk en zijn medewerkers tijdelijk onderdak zochten in een pand iets verderop aan de Burgemeester Grothestraat, staan zij gesterkt door de komst van twee nieuwe kapsters paraat in het vertrouwde gebouw op de hoek met de Heuvelweg. De nieuwe kapsters in Kingh's Hair Fashion zijn beiden ook gediplomeerde visagistes. Van Dijk wil zijn klanten extra ser vice verlenen door het verstrekken van adviezen over de ver zorging van huid en haar van haar en hem. Door de verbou wing is het moglijk geworden dat een bekende cosmetica-fa- briek in Kingh's Hair Fashion seminars gaat houden. Deze eendaagse cursussen leren de kappers en kapsters om te gaan met de producten van de fabrikant. De verbouwing in de kap salon was noodzakelijk geworden nadat de klantenkring van Kingh 's Hair Fashion in het laatste jaarenorm is toegenomen. De afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rodp Kruis houdt op dinsdag 28 april haar algemene leden vergadering in de Zonheuvel aan de Soesterbergsestraat. Aanvang 20.00 uur. Behalve de gebruikelijke jaarstukken vermeldt de agenda o.m. bestuursver kiezingen en een wijziging van de statu ten en het huishoudelijk reglement. Te vens zal burgemeester P. Scholten in zijn kwaliteit van hoofdbestuurslid en kringcommissaris Utrecht een onder scheiding uitreiken aan twee verdien stelijke leden van de afdeling. De stukken zijn te verkrijgen en in te zien bij het secretariaat van de afdeling: mevr. A.H. Loef-Kluivers, Valeriaan- straat 16. Van dinsdag 21 april tot en met zaterdag 25 april - in de paasvakantie dus - orga niseert het creatief centrum De Hof in Amersfoort een Speeltoneelweek voor kinderen. Bij voldoende inschrijving wordt er gewerkt in twee groepen: een voor kinderen van 6 tot 12 jaar en een voor kinderen van 12 jaar en ouder. In deze week wordt kennis gemaakt met alles wat te maken heeft met toneel en toneelspelen, van het improviseren van eenvoudige spelsituaties tot het beden ken van een compleet eigen toneelstuk. Daarnaast is er aandacht voor schmin ken, verkleden, werken met bestaande scènes, spelen in je eentje, met z'n twee ën of met een hele groep. Kortom: op een leuke manier iets leren over toneel spelen en aan het eind van de week - op zaterdag - een presentatie voor vriend jes, familie, etc. in De Hof. De toneelweek wordt georganiseerd in samenwerking met Michaël van Buuren en Leo Hoogenboom, die als toneelspe lers al dikwijls lessen aan kinderen heb ben gegeven, in Utrecht en in Rotter dam. In De Hof organiseerde Leo Hoo genboom al twee keer eerder iets derge lijks voor volwassenen. De kosten bedragen voor de hele week 85,—. Inlichtingen: creatief centrum De Hof, Coninckstraat 58, 3811 WK Amers foort, tel. 033-729 094. Een petit restaurant, een specialiteiten restaurant en een grote zaalruimte. En dat gecombineerd met een voortreffelijke keuken, dan kan er haast niets mis gaan Rademakerstraat 2 03463-1423 3769 BD Soesterberg De volkstuinvereniging "De Uitwijk" houdt op vrijdag 27 maart a.s. haar jaar vergadering in de kinderboerderij aan het Vedelaarpad 53. Aanvang half acht Op de agenda staan de gebruikelij ke jaarstukken. De leden zullen boven dien een nieuwe penningmeester moe ten kiezen wegens het aftreden van Frits Visser. Alle tuinen van het complex aan de Molenstraat zijn ook dit jaar weer ver huurd. Twintig tuinen wisselden inmid dels van eigenaar en enkele tuinliefheb- bers moesten op de wachtlijst worden geplaatst. De vereniging hoopt in het komende seizoen een schuilhut te kunnen bou wen, die ook gebruikt zal gaan worden voor de opslag en verdeling van het ge zamenlijk ingekochte zaad. Bij de Kamer van Koophandel is de nieuwe Starterskrant "Ondernemend Beginnen" kosteloos verkrijgbaar. De Starterskrant is een co-productie van de Kamers van Koophandel en het Ministerie van Economische Zaken. De Starterskrant biedt de aspirant-on dernemer een eerste oriëtatie op tal van zaken waarmee hij/zij bij het op zetten van een bedrijf te maken krijgt. Via de krant wordt informatie verstrekt over o.a. wettelijke voorschriften, rechtsvormen, branchegegevens, fi nanciering en huisvesting. Een gedegen voorbereiding bij de start voorkomt dat de aspirant-indernemer na de feitelijke start onvoorziene problemen tegen komt. Bij een goede voorbereiding hoort ook het schrijven van een onder nemingsplan. De kamers van koophan del hebben in de Starterskrant de be langrijkste onderdelen van het onder nemingsplan beschreven. Verder is de krant een wegwijzer naar andere organisaties en intanties die de starters behulpzaam zijn bij het opzet ten van een eigen bedrijf. Naast natio nale organisaties wordt vooral aan dacht besteed aan regionale initiatieven op het gebied van startersvoorlichting en -ondersteuning. Tevens zijn allerlei nuttige adressen op een overzichtelijke wijze in de krant opgenomen. De Starterskrant Ondernemend Begin nen is in de regio Eemland verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel, Sta tionsplein 25 te Amersfoort, tel. 033- 12964. Deze week wordt huis-aan-huis in Soest en Soesterberg de voorverkoop- folder abonnement Soester Natuurbad bezorgd. Via dit inschrijfformulier kan men voor een voordelig tarief een abonnement bestellen. Dat betekent tien gulden goedkoper. Wanneer men eind deze week geen folder heeft ont vangen, dan kan men hiervoor terecht bij het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum, hulpsecretarie Soesterberg, zwembad De Turf en bureau Sport stichting. Binnenkort zal de firma Alrecon vijf tien abri's in de gemeente plaatsen bij bushaltes. Op 6 april zal met de voorbe reidingen - het leggen van betonplaten - begonnen worden, waarna de plaatsing zal geschieden. De abri's komen in Soesterberg aan de Kampweg (2 stuks), Veldm. Montgomeryweg en Radema- kerstraat (na de reconstructie) en in Soest aan de Di Lassostraat bij de Vij verhof (2 stuks) Di Lassostraat bij C-drie (2 stuks), Obrechtstraat (zuid zijde), Veenbesstraat, Smitsweg (3 stuks) en Varenstraat (2 stuks). Bie ming thuus kriege we aaltied un me- roakels beste baak koffie, 's Maarregus of'soaves, moaktniks uut, kwoaliteitis ongze rekloame en daat zeige de king- ders ok as die us komme anwoaie, dus daan heur je ut ok us vaan un aangder, Ik weet heul niet woar of ze de koffiebo- ne 'eplukt hebbe en ut kaang meok heul niks ver schele wie of de importeur is. Ik weet aallenig daa 'k aaltied, a 'k d'rzin in het, teuge de vrouwzeit: A 'k un baak- ke koffie haad, daan dronk ik ut op! Zo is daat! Op ut gemeentehuus he'k nooit 'eleze daazze doaro geejn zuvere koffie schenke. 'k Hetter nooit iets over 'eheurddaat de aamtenoare doar onwel vaan wiere en toch ben d'r ok mingse, die lilluk op de kofie kwoame op ut ge- meengtehuus. Bie de braangdweer he 'k ooit wel us un baakkie an 'eboje 'ekrege en daat he'k toeng zongder kwoaje evolge 'ebruukt. Tochmottutbiedege- meengte geejn zuvere koffie weze. Zou w ut licht kenne weze daazze d 'r iets aangders meej bedoele? Je heurt wellus zeige: "Daa's vaast geejn zuvere koffie!" Kiek, in daat verbaangd kaajje nog aalle kaangte uut. Ajje bevobbeld de weerberichte leest over de winkelpole, daan kriege ze doa ro voortemeej storm. Niet in un glaas woater, moarindesupermaartkoffie. Ik zaal wel uutkieke veurdaa'k waat schrieft over de koffie vaan Aappie Heyn, waangtikzeeaal, daa'k nooit op let, waatter op utpaakkiestoat waawwe thuus opemoake. We komme over aal, over aal, niet woar de meissies zijn, moar woar de koffie is. We zeige greig ieder- eejn goeiedaag en woar je slecht spul kriegt, doar blieve we vurt, zo is ut toe- vaallig ok nog un keer! En ajje ok moar weet, daa 'k geejn oor logsverslaggever veurde Soesder Cou- raangt wil worre en doarom wil ik hier- mej vaast ankongdige, daa 'k me effe un poar weke bute depoolkwestie wil hou- we. As ter toch nog ongveurziene toe- staangde ongtstoan, daan Kaan'k ter deur de redaaksie nog op aaf 'estuurd worre, moar daa's daan overmaacht, zaa 'k moar zeige. Moar 't is geejn zuvere koffie! De gemeengte is ter oardig aachter! As ze iets wille wete met un ankette of zo, daan maag un butestoangder daat uut- zeuke en die maag daat klussie ok betoa- le! Wie weet waazzeze hiero op die man - nier nog an de weet zaalle komme? Zo ben'k ok haarstikke benieuwd hoe of ut zaal lope mettut loawoai vaan de nieu we weg op Soesderbaarg. Ut betong aafsliepe wille ze niet, wel un dikke loag aasfaalt ter overheejn. En daat vin ik weer niks, waangt zouwe ze wel in de goate hebbe, daat de rieboan daan ok weer hogerop komt en de herrie dus ok? Loawe moar blie weze, daat Soest dit grappie niet hoeft te betoale, Woater- stoat maag ut in opdraacht vaan de ge meengte uutzeuke en die geeft voorte meej un rongdje aasfaalt. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige: "We goan spaannende weke tegemoet op Soest". Ik houd ter meej op, d'r stoat un baakkiezuver koffie op me te waach- te en daat loat ik niet kouwd worre. A w- we un nieuw paak vaakkum anbreke, zaa'k toch us kieke, waatter op stoat, moar ik zeig ut lekker niet. Hannes van de Neng kantoor effkienïv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Koninginnedag, 30 april, wordt dit jaar zoals bekend een dag met een bij zondere betekenis, omdat die datum ook het gouden huwelijksfeest van prins Bernhard en prinses Juliana wordt gevierd. Opnieuw is paleis Soestdijk, zoals in het verleden jaren lang, het decor van een groots défilé en daaromheen vinden tal van activi teiten plaats. In samenwerking met het Oranje-comi té Soest organiseert de wandel- en fiets tochtenvereniging "Vriendschap door Sport" uit Zeist op die 30e april een aantal grootse wandel- en fietstochten in en naar Soestdijk. Vanuit allerlei plaatsen in de omgeving worden wan delaars en fietsers verwacht bij het start punt, restaurant De Knollentuin aan de Burgemeester Grothestraat 37. Vanaf 8.30 uur 's morgens starten daar de wandeltochten over afstanden van resp. 5,10,15,25 en 40 kilometer. Alle tochten gaan via het paleis, waar tegen het middaguur het grote défilé zal plaatsvinden. De fietstochten - 35 en 60 kilometer - beginnen vanuit veertig plaatsen in een wijde straal rondom Soestdijk. Om 18.00 uur moeten alle wandelaars en fietsers zich weer bij het startpunt hebben afgemeld. Iedere deelnemer kan in het bezit komen van een fraaie oorkonde en een bijzondere herinne ringsmedaille. Het inschrijfgeld be draagt 3,50; met de oorkonde en de medaille betaalt men 12,50, mits men zich voor 14 april heeft ingeschreven. Na die datum wordt de prijs met ƒ3,- verhoogd. Deelnemers uit Soest kun nen zich inschrijven bij de kantoren van de Rabobank: Kerkplein 9, Tamboerijn 3, Koninginnelaan 28, Smitsweg 4 en Soesterbergsestraat 14. Voor de organisatie van het evenement tekent Jan Verkerk uit Zeist, zelf een zeer enthousiast wandelaar, die al tien jaar dergelijke wandel-evenementen organiseert. Twee jaar geleden trok zijn Twaalf Provincies-tocht met liefst 15.000 wandelaars. Verkerk organi seerde verder zelfs in Egypte, Israël en Griekenland meerdaagse tochten, met name de vierdaagse in Israël is inmid dels bekend over de hele wereld. Op dit moment zijn vanuit tal van plaatsen in Nederland al bussen volgeboekt om op 30 april naar Soestdijk te gaan.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11