H, 1 lAAL BIJ ONS GRATIS TESSADELOO. I KUNSTGEBIT Kees Frank Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg. Libris.De Complete Boekhandel. ZOEKT U SOESTER COURANT S.N.T.I. PAGINA 14 WOENSDAG 25 MAARTÏflft7~ SOESTER COURANT PAGINA 15 Tempo boekt succes in Ardennen WIELRENNEN Vrijdag 24 april 1987 in De Viiv Klav eijaskampioenscn appen van Soest Heren volleyballers degraderen naar districtsklasse SCHAKEN Soest 2 blijft op goede weg Scrabble 'Ik ken je van gezicht' bij Van de Ven Vissers dichtbundel hoog op Soester 'bestsellerslijst' ESS Brouwer behoudt koppositie Smeeing-BDC pakt kostbaar punt. HANDBAL Meisjes-junioren Smeeing/BDC derde kampioen ZAALVOETBAL Boekenweek 1987, 18 maart t/m 28 maart. 'Het Rookoffer' cadeau bij aankoop van f 19,50 aan boeken, zolang de voorraad strekt. BOEKENWEEK TOP TWINTIG 'Boekfragmenten van de maand' Soester Courant goede informatiebron AANNEMER Vw KANTOOR BEDRIJF WINKEL BUITENDIENST niiai Afgelopen zondag wist de amateurse lectie van Tempo-NKS in de zware Belgische Ardennenlclassieken Ro- theux-Rimière hoge ogen te gooien. In een (te) hoog deelnemersveld (220 renners) met o.a. Noren, Denen, Ne derlanders, Belgen, Duitsers en de ju nioren-kampioenen uit de U.S. A., reed de Soester formatie een bijzonder aan vallende race. John Broers (ex-prof) reed in een kop groep van vier in de finale weg en trachtte daarna solerend de overwin ning naar zich toe te trekken. Men liet de man in het Tempo-NKS shirt echter niet begaan. In de eindspurt werd hij na 140 zware klimmende kilometers nipt geklopt door Bob Rijkenberg (A'dam). In de Spurt van de tweede groep werd Peter Schuman 13e Frans Berrens 18e, ter wijl Jim van Overbeek in de derde groep als 41e de streep passeerde. Jos Elen (twee weken geleden winnnaar van de Belgische openingsklassieke Arendonk) was helaas bij een valpartij betrokken, en moest gehavend de strijd staken. In het ploegenklassement prijkte de Soester formatie op de le plaats. Als een goede traditie organiseert de Wijkvereniging Overhees dit jaar voor de achtste keer de open klaverjaskam- pioenschappen van Soest. Dit zal plaats vinden op vrijdag 24 april in de grote zaal van het dienstencentrum "De Vijverhof' aan de Klarinet in de wijk Overhees. Deelnemen kan iedere klaverjasser uit Soest of wijde omgeving van 16 jaar en ouder. Er kunnen maximaal 248 deel nemers ingeschreven worden. De in schrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst. Er worden drie "bomen van zestien" gespeeld volgens het "Am sterdams systeem". De partneraanwij- zing geschiedt door loting. Bij gelijke eindstand zal er een beslissingswed strijd worden gespeeld. Geroutineerde tellers zorgen ervoor dat de eindstand zo snel mogelijk na de wedstrijd bekend kan worden gemaakt. De inzet is de wisseltrofee welke vorig jaar is gewonnen door de heer Balzano uit Bunschoten. Daarnaast zijn er nog andere fraaie prijzen te winnen, waar van we reeds vermelden: le prijs com plete midiset, 2e prijs work-mate en 3e prijs een koffiezetautomaat. Het in schrijfgeld bedraagt f 4,- per persoon en jverhof de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Om deze aanvangstijd aan te kunnen houden verzoeken wij de deelnemers vroegtijdig aanwezig te zijn. Deelnemers kunnen zich reeds telefo nisch aanmelden bij mevr. de Jong tel. 02155-12776. Het inschrijfgeld dient men voor de aanvang van de wedstrijd te voldoen. Inlichtingen via Wim van Dorresteijn tel.02155-20727 Dames SoVoCo-Stam boeken De Soester volleyballers hebben een moeilijk weekend achter de rug. Het eerste damesteam slaagde er maar net in winst te behalen in Culemborg. Het tweede damesteam van SoVoCo-Stam verspeelde ook een punt tegen degra datiekandidaat Utrecht. In de dis trictsklasse verraste bet geroutineerde SoVoCo 4 de dames van het derde team. Het eerste herenteam van SoVo- Co-Stam kon de stunt tegen Cito, een 3-1 overwinning in de uitwedstrijd, niet herhalen. Cito won met 3-0. So- VoCo-Stam verlaat daarmee de lande lijke competitie. Moeilijke klus voor SoVoCo-Stam Het programma vor de gedoodverfde kampioenen van de tweede divisie is niet gemakkelijk. Achtereenvolgens ontmoet het eerste team de nummers zes, vijf vier en drie in de laatste wed strijden. Zaterdag was nummer zes, het Culemborgse Shot, gastvrouw. En het Soester team werd met open armen ont vangen. Een te ontspannen team begon aan de klus. Resultaat 15-13 voor Shot. Fel reageerde het Soester team, binnen tien minuten 2-15. Wie had gedacht dat SoVoCo-Stam door zou stoten kwam bedrogen uit. Veel te lief en zonder veel inzet spelend won Shot opnieuw, nu met 15-6. Even leek het er op of SoVo- Co-Stam tegen haar tweede nederlaag op zou lopen, 12-6 voor Shot. Maar in valster Madeion Rosier zette de Soester trein op het goede spoor. SoVoCo pas seerde in drie servicebeurten Shot en won met 12-15. In de vijfde set weer een oppermachtig SoVoCo-Stam dat een 0-9,3-12 voorsprong nam, daarna weer verslapte en bijna nog werd ingelopen door een fanatiek spelende Culem borgse ploeg, 11-15. Met vijf punten voorsprong en een duidelijke waar schuwing op zak beginnen de dames aan het laatste deel van de competitie. SoVoCo-reserves verspelen kans op promotie Hoewel SoVoCo-Stam 2 hetzelfde re sultaat boekte als de grote zussen, is voor dat team het verlies van éen punt veel ernstiger. Abcoude, dat geen fout maakte passeerde binnendoor en pakte de tweede plaats. Een plaats die recht geeft op promotiewedstrijden. Hoe het zover heeft kunnen komen is een raad sel. Verlies van de eerste set tegen een matig spelend Utrecht met 16-14 had een waarschuwing moeten zijn. De da mes leken ook gegschrokken, want met duidelijke cijfers namen zij een 2-1 voorsprong, om daarna volstrekt onno dig de winst uit handen te geven en met 15-13 te verliezen. In de beslissende vijfde set is Utrecht uitgespeeld, 4-15 voor SoVoCo-Stam 2, maar de tweede plaats is men kwijt. Volle winst in de benauwde overwinning drie volgende wedstrijden en een mis stap van Abcoude zijn nodig om te kun nen promoveren. Spanning in de districtsklasse SoVoCO-Soest smaakt het genoegen twee teams in de hoogste districtsklasse dames te hebben. Afgelopen week speelden die teams in Sporthal Beuken dal tegen elkaar: het werd een 3-1 over-, winning voor SoVoCo 4. Toegegeven, het veilig op de vierde plaats staande derde team volleybalde wat ontspan nen, maar SoVoCo 4 maakte daarvan dan ook zeer goed gebruik. Na twee sets was de stand nog in evenwicht om daar na, zij het niet zonder moeite, uit te ko men op een 3-1 winst voor het vierde team dat hiermee een vijfde plaats be reikte. Heren klasse lager Het eerste herenteam speelt volgend jaar een klasse lager. Dat is het resultaat van de verloren partij tegen het Zeister Cito. De eerste set was een regelrechte volleyballes voor de heren van SoVo- Co-Stam. Herstel volgde in de tweede set, omdat Cito het wat rustiger aan ging doen. SoVoCo-Stam nam een voor sprong maar kon niet verhinderen dat de Zeister ploeg terug kwam. De goede opslag van de Soesters zorgde uiteinde lijk voor een nipte setwinst, 13-15. De derde set leek een gemakkelijke prooi voor SoVoCo-Stam via 9-3 werd het 11-5. Dan wisselt Cito en maak het team nog langer dan het al is. Onoverkome lijk voor SoVoCo-Stam en ook deze set gaat met 11-15 verloren. Aangezien de mededegradatiekandidaten wel won nen is SoVoCo-Stam door dit verlies gedegradeerd naar de districtsklasse. Volleybal deze week Morgenavond gaat de belangstelling in Sporthal Beukendal uit naar de verrich tingen van de heren SoVoCo 5 en 7. Beide teams staan op de tweede plaats in de derde klasse, een plaats die recht geeft op het spelen van promotiewed strijden, maar dan moet er van Hoog land en Hoevelaken wel gewonnen worden. Zaterdag in Sportzaal De Bunt komen de eerste drie dames-teams van SoVoCo-Stam in het veld. Het eerste speelt om 14.30 uur tegen Flamingo,s uit Gennep. Om 16.30 alweer een be langrijke ontmoeting tussen SoVoCo- Stam 2 en DUNO uit Doorwerth. In de uitwedstrijd liepen de dames tegen hun eerste verliespunten op. Willen zij dit seizoen kans hebben op promotie, dan dient er gewonnen te worden. En ten slotte speelt SoVoCo 3 tegen Almere. Ten gunste van SoVoCo 4 is een over winning vereist want Almere zit het vierde team op de hielen. Kortom zater dag in De Bunt in Soest weer een serie spannende wedstrijden. Na het kampioenschap van het derde team en de recente zege van het eerste achttal vonden de leden van Soest 2 dat ze niet konden achterblijven. Vrij dag 20 maart jl. ontvingen zij één van hun grootste concurrenten, Markt- zicht 1 uit Amersfoort. Het onthaal was warm; de gasten werden met een 6 1/2-1 1/2 nederlaag naar huis ge stuurd. Er kan echter nog stedds niet gejuicht worden, want de grootste mededinger naar de titel, het tweede team van de schaakclub Nijkerk, blijft getrouw vol gen. De punten werden aan Soester zij de binnengebracht door achtereenvol gens René Boekhoff, Paul van der Hammen, Christian Vonk, Auke Ro- sendal, Jan de Gier en René Molenaar. Eric de Haan maakte aan het tweede bord solide remiseDe enige nederlaag werd geleden door Cees Goes, die een "gokje" teveel waagde. Vooral de partijen aan de twee uiterste borden mochten er zijn. Jan de Gier (bord 1) en Christian Vonk (bord 8, in valler) speelden beide zeer gedecideerd en gaven hun opponenten geen kans. Intern Voor de interne competitie in de twee de afdeling moest mevrouw Suyk het met zwart ontgelden tegen de jonge Pa- trick Reumerman. Alle overige partijen werden gespeeld in het kader van de zo genaamde laddercompetitie, waarbij iedereen tegen iedereen kan uitkomen. In een korte maar hevige partij zette de heer Braf de heer van Tuinen van het bord. Erik Swinkels maakte het Gerrit Muis niet al te moeilijk door een stuk weg te geven. Ivar Chavannes had dui delijk zijn avond niet en verloor van Rob van Aurich. Rob Wolzak leverde een goede prestatie door remise te spe len met runner-up Eddy van de Velden, terwijl Haijo Schipper met zijn punten- deling tegen jeugdlid Lars Bouma niet ontevreden was. Resterende uitslagen: Weenink - Schenderling 1-0, Fugers - Balvers 0-1, Zwiers - Nieuwelink 0-1, en Sulenta - De Boer 1-0. Absolute topscorer van de 26e compe titieronde werd Jan Danvers. In een boeiende partij versloeg hij met de cij fers 601 - 478 Meta Klute en vormt met deze prestatie een steeds groter wor dende bedreiging voor Klaas Keuter, die zijn derde plaats in het klassement in gevaar ziet komen door een onver wachte nederlaag met de welsprekende cijfers 520 - 575 tegen de sterk spelende Mick Leijendekker. Van hoog niveau was ook de partij tussen lijstaanvoerder Anneke Tak en Wout Klute. De uitslag 577 - 560 maakt duidelijk dat hier spra ke was van een nipte overwinning. Uit schieters in positieve zin eveneens voor Riet de Groot, Joop v Zijtveld, Tineke van Egdom, Renske Druijff, Trudy Danvers, Anne Nuysink en Wil Bou- man. Uitslagen 26e competitie-ronde J. Danvers-M. Klute 601-478 M. Leijendekker-K. Keuter 575-520 R. Druyff-T. vd Veer T. v Egdom-W. Witkamp R. de Groot-A. Nuysink A. Luttik- J. v Zijtveld T. Danvers-W. Bouman W. Klute-A. Tak J. Leijendekker-M. Boom R. de Groot-H.Reichenberger433-421 "Wie haalt vanavond in de 2e partij het hoogste aantal punten?", luidde de op dracht om de prijs van de week. Klaas Keuter tekende na z'n ietwat teleurstel lende uitslag in de le ronde met 609 punten voor de toegangskaart die de di rectie van De Speeldoos te Baarn aan De Vandalen beschikbaar had gesteld. Donderdag a.s wederom een toegangs kaart voor de landelijke première van het toneelstuk "Helder als glas". De wekelijkse scrabblepartijen vangen aan te 19.30 en 21.oo uur. Letters worden geteld en uitglegd bij café-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102. Donderdag 26 maart de 27e com petitieronde. 517-437 421-353 412-502 378-472 479-524 560-577 553-375 De Boekenweek die afgelopen woens dag ook bij de bekende Soester boek handel Van de Ven aan de Zuidpro menade van start is gegaan heeft zich nu al gekenmerkt door een opmerke lijk verschijnsel: "Ik ken je van ge zicht", de vierde dichtbundel van de Soester leraar/politicus/dichter Jan Visser, vorige week zaterdag versche nen, behaalde in de Soester boeken top-20 die Van de Ven-directeur Jan Wessels nauwkeurig bijhoudt niet minder dan een vierde plaats. Visser was zaterdagmiddag "lijfelijk" aanwezig in de drukke boekhandel in Soest-Zuid, waar hij de exemplaren van zijn nieuwste geesteskind voorzag van zijn handtekening en eventueel een aar dige opdracht. De auteur trok heel wat belangstelling en zijn bundel deed het volgens Wessels "heel goed". Op de Soester bestsellerslijst staat "Ik ken je van gezicht" op de vierde plaats, na de nieuwe roman van Jan de Hartog "De Commodore" (1), Elseviers Genees middelen-almanak (2) en de nieuwe Baantjer "De Cock en het masker van Elegance-kookboek Auteurs: Arabella Boxer en Fon Zwart Uitgever: M&P De aanschaf van een kookboek is een besteding niet zonder risico's. Het komt nogal eens voor dat de recepten die er in vermeld staan meer met culinaire expe rimenten te maken hebben dan met gangbaar voedsel. Voeg daar aan toe dat de voorgeschreven receptuur in vele gevallen voor dagelijks gebruik onbe taalbaar is en de teleurstelling na inzage is verklaard. Dit alles is niet van toepas sing op het Elegance-kookboek. Een kookboek voor tussen start en finisch. Niet alleen een handleiding rond de be reidingswijze, ook veel aandacht voor waar men op moet letten bij het inko pen van de ingrediënten. In totaal 350 recepten voor alle dag en speciale gele genheden, adviezen voor gezellig en sfeervol tafelen en bruikbare tips weg gelopen uit de handleiding "Hoe hoort 't eigenlijk?". Een kookboek voor men sen met trouwplannen en culinair gevorderden die een geheugensteuntje nodig hebben. De complete vitaminengids Auteurs:Leonard Mervyn en Dr. G. T. Haneveld. Uitgever: M&P Een bestseller die z'n 34e druk beleef de. Niet zo vreemd overigens, want de ze werkelijk complete vitaminengids is niets minder dan een handleiding voor verstandig eten en dus gezond leven. Uitvoerig wordt ingegaan op werking en vooral de funktie van vitaminen. Verder treft u aan oorzaken, gevolgen en symptonen van bepaalde vitaminen- In een doelpuntrijke wedstrijd bleef ESS Brouwer met 8-4 SVM Boys de baas. Door deze overwinning blijft Brouwer de top van de ranglijst in de hoofdklasse aanvoeren. Brouwer steunde vooral op zijn aanval. Dankzij de individueel betere spelers werd de SVM-verdediging keer op keer voor grote problemen gesteld. Al in de lste minuut nam Brouwer een 1-0 voorsprong. Willem de Vries speelde Chiel Struyk knap vrij, die beheerst scoorde. Vervolgens ging het spel snel over en weer, waarbij SVM Boys goed tegenspel bood. De Maartensdijkers kwamen op 1-1, waarna Chiel Struvk In de voorlaatste thuiswedstrijd van deze competitie heeft Smeeing-BDC een zeer balangrijk punt gehaald tegen Bat-Seyst uit Zeist. In de laatste minu ten wisten zij een achterstand van 5 doelpunten ongedaan te maken en daardoor met 16-16 gelijk te eindigen. Het eerst kwartier van de wedstrijd ble ven de beide ploegen dicht bij elkaar. Om en om scorend nam Bat-Seyst een 5-6 voorsprong. De verdedigers gingen daarna hun werk beter verzorgen, en de aanval van de Soesters stokte, waar door Seyst uit kon lopen naar een 5-8 voorsprong. Smeein-BDC toonde zich echter veerkrachtig en via doelpunten van Jan Bunt en Sliem Monethi werd de stand op 7-8 gebracht. De goed kee pende Geert Zoetelief kon echter niet verhinderen dat Seyst haar voorsprong naar 7-9 wist te brengen bij rust. In het eerste kwartier van de tweede helft wist Smeeing-BDC nauwelijks tot scoren te komen, mede door enige vreemde beslissingen van de scheids rechter, waardoor zo'n 12 minuten vcoor tijd de stand 9-14 in het voordeel van Bat-Seyst was. Smeeing-BDC zette een slotoffensief in en wist mede door zeer collectief te verdedigen de achter stand zienderogen terug te brengen tot 14-15. Op dit moment leek Bat-Seyst de wedstrijd te beslissen door 14-16 te scoren, maar in de laatste 2 minuten scoorde Remy Grob tweemaal en be paalde daarmee de eindstand op 16-16. door de overige resultaten staan mo menteel 4 ploegen op 15 punten, waar Smeeing-BDC, en één van deze ploe gen moet degraderen. Hierdoor belooft het een spannend slot te worden en Smeeing-BDC moet in de overige 3 wedstrijden nog de nodige punten bij- eensprokkelen. Het tweede meisjes-juniorenteam van Smeeing/BDC behaalde afgelopen zondag in een confrontatie met me- dekoploopster UHV-sport het kam pioenschap in de tweede klasse van de afdeling Utrecht. Hiermee telt BDC in middels drie kampioenen in de jeugd- zaalhandbalcompetitie. In de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap liet het Smeeing/BDC- team zondag op neutraal terrein, de All-Inn sporthal te Utrecht, duidelijk zien waarom zij en niet UHV-sport het kampioenschap verdiende. Via een 3-1 voorsprong kon de rust worden ingegaan met 6-5. In de tweede helft kon een achterstand van 6-7 worden omgebogen naar een 9-7 overwinning en daarmee het kam pioenschap. voor 2-1 zorgde. SVM Boys kwam op 2-2. Daarna nam Brouwer steeds meer het heft in handen. Bij de pauze waren de Soesters uitgelopen naar een 5-2 voor sprong. Chiel Struyk scoorde zijn derde doelpunt, terwijl Willem de Vries twee maal de roos trof. In de tweede helft bleef Brouwer de snellere ploeg. De wedstrijd werd door de Soesters be heerst. Er werd nog drie maal gescoord. Uitblinker Willem de Vries scoorde het mooiste doelpunt van de wedstrijd. De Vries speelde drie SVM spelers uit en passeerde met een subtiel lobje de doel man. Arie Postuma scoorde bovendien nog twee maal. Overvecht 2 - ESS Brouwer 2 8-3 Tegen medekoploper Garage Over vecht kwam Brouwer 2 speltechnisch tekort. Overvecht beschikte over een goed ingespeeld team dat de bal snel rondspeelde. Brouwer had in het begin van de wedstrijd problemen zich in te stellen op dit snelle spel. Al gauw keek Brouwer tegen een 4-0 achterstand aan. Overvecht liet de teugels iets vieren, waardoor Brouwer een aantal kansjes kreeg. Uit een snel opgezette aanval via Bert Huisman en Ea Brouwer scoorde Richard de Bruin 4-1. Bert Huisman zorgde voor een 4-2 ruststand. Direct na de pauze omspeelde Bert Huisman op knappe wijze de Overvecht doelman en bracht zelfs 4-3 op het scorebord. Daarna nam Overvecht het initiatief weer in handen. Brouwer bleef met veel inzet goed partij bieden, maar kon niet verhinderen dat de koploper nog vier maal scoorde. de dood" (3). De poëzieoundel van Visser scoorde bijvoorbeeld hoger dan Harry Mulisch' nieuwste pennevrucht "De pupil" en een hele reeks gevestigde auteurs. "We hebben de verkopen van donderdag, vrijdag en zaterdag geturfd," aldus Wessels, die in dit verband spreekt van een "echt eerlijke registratie van ver kochte boeken". Ook de auteur zelf toonde zich tevre den over de belangstelling. "Op poëzie komen de mensen natuurlijk niet in drommen af, maar het viel me reuze mee," aldus Jan Visser. Visser zal uit zijn nieuwe bundel voorle zen tijdens de opening van een nieuwe expositie in het witte café van C-drie, op zondagmiddag 25 april. Dan gaat in het Soester cultureel centrum de ten toonstelling van start van schilderijen van Harry van der Wee. Belangstellen den kunnen tijdens een soort mimi-lite rair café, dat om 15.00 uur begint, naar Visser komen luisteren. Ook zal hij in gaan op de achtergronden van zijn dichtwerk. tekorten en wordt afgerekend met soms overgewaardeerde vitamine-waarden. Wie zich in de toekomst bezoekjes aan apotheken en huisartsen voor huis-tuin en keukenkwaaltjes wil besparen doet er verstandig aan dit informatieve boekje aan te schaffen. Naast een pre ventieve gaat er bovendien nog een smakelijke werking van uit. Drankrecepten Vertaling: Ida Mulder Uitgever: M&P. Met of zonder dorst, wie in dit boekje bladert moet het water in de mond lo pen. Nou is het water ongeveer het laat ste bestanddeel wat in dit internationale drankreceptenboek voorkomt, maar de alternatieven, te bewonderen op fraai gekleurde foto's, noden tot enig han- den-uit-de-mouwen-werk. In drankre cepten veel long drinks, bekend en on bekend. Recepten voor aardappelsap tot Zombi. Van A tot Z dus. Liefheb bers van grote en kleine kelkjes kunnen het niet completer geserveerd krijgen. Drankrecepten, een boek om de dorst te lessen en één die er voor zorgt dat de dorst er komt. Een spoor van paardemest Auteru: Mariëtte Meester Uitgever: De Kleine Aarde Met ook maar iets wat op een roman lijkt heeft "Een spoor van paardemest" niets van doen. Het is een autobiogra fisch verslag van Mariëtte Meester, die met een vriend, een trektocht binnen en buiten Nederland maakt. Een woonwa gen is hun huis op wielen, een paarde- kracht zorgt voor "de aandrijving". Een alleraardigst boekje voor mensen die plannen hebben met wat gekte, inzicht en moed nieuwe, in ieder geval andere wegen in te slaan. 1Jan de Hartog - De Commodoref 34,50 2. Elsevier's Geneesmiddelen almanakf 19,95 3. Appie Baantjer - De Cock en het masker van de doodf 14,50 4. Jan Visser - Ik ken je van gezichtf 14,50 5. Harry Mulisch - De Pupil f 22,50 6. Jos Vandeioo - Muggenf 10,— 7. Tessa de Loo - Meanderf 35,50 8. Marten Toonder - Wat ben je toch knapf 21 9. Hotz - Eb en Vloed f 28,50 10. Michelin wegenatlas van Frankrijkf 39,90 11Maarten 't Hart - De Jacobsladderf 26,90 12. Toon Hermans - Gebedenboekjef 13,90 13. Alice Walker - De Kleur Paarsf 10 14. Harold Kushner - Als kinderen over God vragen f 25,— 15. Jakes - Noord en zuid f49,90 16. Alice Walker - Meridianf 10,— 17. Sue Miller - Goede Moederf 34,50 18. Kees van Kooten - Meer modermismen f 10, 19. Jan-Hein Donner - Slecht nieuws voor iedereenf 14,90 20. Garcia Marquez - Kroniek van een aangekondigde dood f 21,50 C Bij de 82 zelfstandige Libris-boekhan- dels in Nederland, waaronder ook boekhandel Van de Ven aan de Zuid promenade in Soest, zijn opnieuw twee gratis afleveringen verkrijgbaar in de serie "Boekfragment van de maand". Het gaat hier om een extra lezers-servi ce. Elke maand verschijnt een fragment van een literair werk, dat de adspirant- lezer de kennismaking met het "echte" boek vergemakkelijkt. In februari verscheen een fragment van 'Donderslagen op muziek' van Georg Christoph Lichtenberg (Van Oor schot). Het boek bevat een selectie uit wat Lichtenberg zijn "kladboekjes" noemde: observaties, herinneringen, zelfbespiegelingen en overpeinzingen, die na zijn dood onder de misleidende titel "Aforismen" werden uitgegeven. Een citaat: "Bij tal van onderzoekingen kan het geen kwaad er eerst in een enigszins aangeschoten toestand gron dig over na te denken en daarbij aante keningen te maken, maar daarna alles koelbloedig en in rustig overleg te vol tooien. Enige geestverheffing door middel van wijn heeft op de sprongen van de vindingrijkheid en op de uit drukkingswijze een gunstige uitwer king, maar ordening en stelselmatig heid zijn slechts met het rustig oorde lende verstand gebaat." Lichtenberg (geb. 1742) geldt als een van de voorvechters van de Verlichting en als een van de grote briefschrijvers van de 18e eeuw. In maart verscheen een fragment van "Een warme rug" van Vonne van der Meer (Bezige Bij), een roman over het verliezen van onschuld, waarin de be drieglijke herinnering een grote rol speelt. Wat er gebeurd blijkt te zijn is iets wat de 14 jaar (en voor het eerst on gesteld) geworden hoofdpersoon niet heeft meegemaakt. Er is een volwassen verteller nodig om gissenderwijs te re construeren wat het meisje niet heeft bespeurd. Vonne van der Meer (geb. 1952) debu teerde in '85 met "Het limonadegevoel en andere verhalen", waarvoor ze de Geertjan Lubberhuizen-prijs kreeg. Ze publiceerde in diverse week- en maand bladen en is tevens werkzaam als free lance toneelregisseur. Van beide fragmenten verschijnt het "complete" boek resp. in maart en in mei. verbouw* onderhoud keukens betimmeringen*open haarden*enz. KONINGIINNELAAN 48 SOEST TEL! 02155-11066 ^S/ndeBoJ een nieuwe medewerker(ster) op/in plaats dan een advertentie in de Dat geeft minder zorgen en de kans van slagen is er groot! AUTOMOBIELBEDRIJF „DE SOESTEFTb Kostverlorenweg 1, hoek Laanstraat 3762 EM Soest - Tel. 02155-21064/13865 Uw MAZDA-dealer voor SOEST, BAARN e.o, Verkoop nieuwe automobielen Verkoop occasions tot 12 mnd. garantie Leasing nieuwe automobielen Financieringen, Verzekeringen Reparatie, Onderhoud en APK keuring Schade expertise en Herstel Vialle, LPG autogas systemsdealer Blue Yel anti-roest station Bovag autorijschool Tevens Mobil tank service ^Het vanouds bekende adres waar de cliënt wordt k gewaardeerd en service een begrip is. Meeraulo, minder zorgen (opleidingsschool voor tandprothetici) heelt weer plaats voor mensen die willen laten vervaardigen een volledig De behandeling vindt plaats gedurende 6 zaterdagen (1V2 a 2 uur pef keer). Adres: BW-laan 53, Amersfoort. Inlichtingen en aanmeldingen secretariaat S.N.T.I. van 14.00-17.30 uur, tel. 03240-14536.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15