fes van Cos - da 'spas fes O IVLLOS Federatieve aanpak gehandicaptensport Sportdag in C-drie op zaterdag 4 april WOENSDAG 25 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 16 s.o.Soest- VVOG1-2 Teleurstellend duel aan de Bosstraat ZONDAG VOETBAL Bundeling organisaties in regio moet minder validen binnen de lijnen brengen Integreren Haalbare kaart Verloren uurtjes Sporten helpt helpt sporten Validen en gehandicapten ontmoeten elkaar in verschillende takken van sport Participeren Artiesten sluiten sportdag C-drie af verkeersschool DAMES VOETBAL S.O.Soest - J.S.V. VVZ'49-SOVA 1-0 WZ-dames één punt van kampioenschap SEC Jeugdnieuws ZATERDAG VOETBAL WZ'49 wijst Altius terug 2-1 s.o. Soest jeugdnieuws SEC - Baarn: 0-1 ZATERDAG VOETBAL Verdiend gelijkspel voor SEC ZONDAG VOETBAL Open dag bij 'De Eemruiters' Loodgieterswerk ^«VOETBAL- w 11 PROGRAMMA Het goede terrein en de weersomstan digheden inspireerden de beide teams niet. De gasten die in degradatiege vaar verkeerden, begonnen zeer be houdend, waartegen Soest onvol doende aanvalsdrift plaatste, en zich te weinig kansen verschafte. WOG werd slechts gevaarlijk bij vrije trap pen en corners. Na de thee kwam er wat meer initiatief; een mislukte pass bood de gasten gelegenheid tot een counterdoelpunt. Toen zij kort daarna bij een scrimma- ge 0-2 scoorden, leek het pleit beslecht Soest kwam vrij gelukkig op 1-2 maar daarna bleven de verdedigingen de baas. Na 5 minuten kreegPeter v.d. Berg een goede kans, maar zijn schot ging naast. Kort hierna werd hij onderuit gehaald, waarna Wim Gouw de vrije trap goed inschoot. Doelman Eyfe redde ten kos te van een corner, die niets opleverde. De actieve Ton Wolfsen ondernam een lange solo maar schoot over. Gerard Becker en Wilfried Janmaat haalden de acterlijn, maar zagen hun voorzet mis lukken. Al spoedig bleek dat de Soestspelers el kaar deze middag moeilijk konden vin den. Net als vorige week werd er veel vuldig verkeerd afgespeeld. De gasten opereerden met wat snellere aanvallen, maar schoten erg slecht. Al leen bij vrije trappen en corners kregen ze goede kansen die door de uitstekend keepende Peter Heemskerk werden verijdeld. Zelfs de thee bleek Soest niet te inspire ren tot grote daden. Na een foutieve pass kreeg de WOG rechterspits een zee van ruimte. Hij talmde lang voor het Soestdoel, maar bood toch aan Martens een niet te missen kans, hetgeen 0-1 be tekende. Soest kwam nu opzetten, maar bleef slecht combineren. Enige overtredin gen lokten een ontoelaatbare actie van Fitura uit. Hij kwam er met een boeking van de overigens uitstekend leidende heer Steennis erg goed van af. Een scrimmage voor het Soestdoel le verde de gasten nog een doelpunt op, waarna Soest met een snel genomen vrije trap door Ton Wolfsen de achter stand verkleinde. Soest drong nog wel aan, maar inzicht en kracht ontbraken om tot een gelijk maker te komen. V.l.n.r. Henk ZomerJan Manden (Bentinck Fonds), Ria van Rietschoten (PSSU) en Anneke Zomer. hand nemen. FASE zou daarbij een sleutelrol kunnen spelen. Want als de gehandicaptensport in regionaal ver band gaat samenwerken zullen de acti viteiten centraal geregeld worden. De verschillende takken van sport zullen waar nodig worden geconcentreerd. Er zal zoveel mogelijk worden voorkomen dat activiteiten op dezelfde dag worden gehouden, en er komt een actieve ver- voersregeling voor de sporters. Hét doel van dit alles is de sportbeoefe ning voor gehandicapten zo optimaal mogelijk te maken. Er moet meer tijd en ruimte beschikbaar komen, en om dat te kunnen verwezenlijken is geld nodig. Als de wethouders van Soest, Baarn, Amersfoort, Leusden, Wou denberg, Bunschoten en Hoevelaken overmorgen over de brug komen kan men daadwerkelijk de koe bij de horens vatten en werken naar een structureel beleid in de gehandicaptensport. Met de beschikbare gelden kan FASE bij tal van activiteiten de verenigingen de noodzakelijke steun bieden, en dat zal er ongetwijfeld toe leiden dat meer ge handicapten voor een bepaalde sport kiezen. Het doel is pas echt bereikt zodra in de acht gemeenten voldoende sporters zijn om teams en elftalllen te formeren. Want dan hoeven de gehandicapte sporters zich niet meer terug te trekken tot kleine clubjes, maar kunnen ze inte greren met de valide sporters. Dat is im mers de achterliggende gedachte van organisaties als het Bentinck Fonds. De sportdagen in de genoemde gemeenten in de periode van 1 tot en met 11 april is in elk geval een goede en hoopvolle aanzet daartoe. Het ligt in de bedoeling alle activiteiten op het gebied van gehandicaptensport in de regio te bundelen. Het initiatief hiertoe is genomen door het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht (PSSU). De opzet van de regionalisering is de mogelijk heden voor de gehandicapte sporters te optimaliseren, zowel wat betreft de fi nanciën als de uitoefening in de praktijk. In de afgelopen anderhalfjaar heeft het PSSU in samenwerking met acht gemeenten en de daarin gevestigde sportorga nisaties voor gehandicapten een beleidsplan ontwikkeld. Het is erop gericht de sportactiviteiten centraal te regelen. Dit heeft alleen een kans van slagen indien de acht gemeenten, waaronder Soest, financiële medewerking willen verlenen. Op vrijdag 27 maart, overmorgen, heb- is dit nog moeilijker. Kaderscholing en ben de belangenbehartigers van de ge- -pooling zullen derhalve ook tot het ta- handicapte sporters een gesprek met de kenpakket van de nieuwe Federatie acht verantwoordelijke wethouders over een structurele steun. Van dit overleg zal afhangen of de nog officieel in het leven te roepen Federatie Aange paste Sporten Eemland (FASE) straks de nodige stimulans en hulp kan bieden aan de gehandicaptensport. Op dit moment krijgen de invalide sportlui in de regio geen jaarlijkse subsi die. Men is aangewezen op de gelden die via organisaties binnenkomen, of in sommige gevallen op eenmalige kredie ten van enkele gemeenten. Volgens Ria van Rietschoten van het PSSU is het van belang dat de acht gemeenten uit de regio geld beschikbaar stellen. In welke bedragen het samenwerkingsverband denkt wil ze nog niet kwijt, maar ze ver trouwt erop dat de financiële wens een haalbare kaart is. De consulente van het PSSU"We heb ben het fiat gekregen van de gemeenten om wat wij noemen een breedtegroep te vormen. Daarin hebben ambtenaren en mensen van sportgehandicapten-orga- nisaties zitting genomen. Gedurende anderhalf jaar hebben we allemaal ge functioneerd. We zijn van mening datje voor een goede structuur in federatief verband moet samenwerken. Van alle kanten hebben we intentieverklaringen gekregen voor deelname en zeer bin nenkort zal FASE van start gaan. Naar onze mening is het nodig om in de regio een coördinatiepunt in te stellen. Dat zal vier jaar nodig hebben om volledige bekendheid te geven aan alle aspecten van de gehandicaptensport. Er zal veel informatie verstrekt moeten worden." Ria van Rietschoten noemt in dat ver band de problematiek van het kader. Bij valide clubs is het vaak al een pro bleem om voldoendemedewerkers te krijgen, binnen de gehandicaptensport gaan horen. Overigens manifesteert zich de laatste jaren meer en meer een terugloop in het aantal gehandicapten dat zich actief in de sportwereld roert. In Soest zijn bijvoorbeeld de groepen zitvolleyballers en zitbadmintonners danig uitgedund. Volgens insiders lig gen hieraan twee oorzaken ten grond slag. De eerder genoemde 'onbekend heid' is er één van. "Er wordt onvol doende rekening met de gehandicap tensport gehouden. Artsen raden ge handicapten af aan sport te doen, een voudigweg omdat ze niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden. Het is dui delijk dat de gehandicapten zich wei twee keer bedenken voordat ze naar een club stappen. En de drempelvrees is al zo groot. Er is dus vrijwel geen sprake van ledenwinst," laat Ria van Rietscho ten weten. Vanwege de veelal beperkte faciliteiten houden veel gehandicapten hun sport beoefening voor gezien, e zijn meestal aangewezen op 'verloren uurtjes' laat op de avond als de valide sporters geen zaalruimte nodig hebben. Óf ze moeten naar een andere plaats reizen omdat in hun eigen woonomgeving geen sport club bestaat, bijvoorbeeld door het ont breken van geschikte accommodaties. Henk Zomer uit Soest speelt al jaren lang zitolleybal. Hij ziet steeds meer mensen om zich heen de rug naar de sport toe keren. "Vroeger hadden we bij SoVoCo nog twee teams, maar te genwoordig kunnen we met moeite zes spelers bij elkaar brengen. Op de trai ning komen steeds minder zitvolleybal lers." Zijn vrouw Anneke is min of meer de dupe geworden van deze ten dens. Zij hield het een jaar geleden voor gezien bij zitbadminton. Niettemin wil ze niets liever dan opnieuw de racket ter In de week van maandag 6 tot en met zondag 12 april houdt het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten een landelijke collecte. De opbrengst is bestemd voor activiteiten en projec ten in de gehandicapten-sport. Het kost veel extra geld om gehandi capten in de gelegenheid te stellen te sporten. Vaak zijn aanpassingen no dig aan spelmateriaal en sportac commodaties, terwijl het organise ren van activiteiten ook de nodige kosten met zich meebrengt (vervoer en dergelijke). In Soest is nog een aantal collectan ten nodig. Vrijwilligers kunnen zich tot en met zaterdag 4 april aanmel den bij Jan Manden, bestuurslid van het Bentinck Fonds, tel. 15661. Het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten heeft giro 5855 openge steld. Ook kan geld worden overge maakt op bankrekening 51.95.30.896 t.n.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten te Den Haag. Voor zowel valide- als gehandicapte liefhebbers bestaat de unieke moge lijkheid op zaterdag 4 april met elkaar aan sportbeoefening te doen. In C-drie vindt die dag een sportevene ment plaats waar een groot aantal sporten aan bod komt. Naar verwach ting zullen meer dan 200 (niet)-ge- handicapten meedoen aan onder meer zitvolleybal, rolstoelbasketbal, goal- ball, judo en de marathon. De sport dag duurt van 10 tot 17 uur en is geor ganiseerd door het Bentinck Fonds en het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht (PSSU). Het betreft één van de acht sportdagen die van 1 tot en met 11 april in de regio op touw worden gezet. De achterlig gende bedoeling hiervan is de regionali sering van de gehandicaptensport, waarbij de integratie met valide sport verenigingen het einddoel is (zie De ongetwijfeld spectaculaire sportdag wordt om 10 uur geopend door burge meester mr. Paul Scholten. Zijn voor ganger, mr. S.P. baron Bentinck (de ini- tiatiefiiemer van het naar hem ver noemde Fonds), zal ook acte de présen- ce geven. Overigens staat de sportdag ook in het teken van het vijftienjarig be staan van het Bentinck Fonds. Dit jubi leum werd in december '86 bereikt, maar de viering in de vorm van een sportdag werd uitgesteld tot 4 april in verband met de plannen van het PSSU en de sportorganisaties voor gehandi capten in Soest, Baarn, Amersfoort, Eemnes, Leusden, Woudenberg, Bun schoten en Hoevelaken. Bij alle sporten wordt eerst een demon stratie gegeven door gehandicapte sporters, waarna alle aanwezigen in de gelegenheid worden gesteld te partici peren in de diverse sportactiviteiten. Zo staat bijvoorbeeld een marathon op het programma, waarinrolstoelers én vali- 4 i V de lopers op sportieve wijze de strijd met elkaar kunnen aanbinden. Verder is een rolstoelbasketbalwedstrijd ge pland tussen GSVA en een team van de plaatselijke vereniging The Red Stars, terwijl het rolstoeldansen wordt uitge voerd door paren bestaande uit een ge handicapte en valide danspartner. Tus sen de bedrijven door worden films ver toond over de Paralympics, de Olympi sche Spelen voor gehandicapten, en het Bentinck Fonds. De entree is voor ie dereen gratis. De medewerkers van het televisiepro gramma Veronica Sport hebben toege zegd opnames te maken van de sport dag in C-drie. Een en ander is wel af hankelijk van eventuele andere sport- activiteitenin binnen- en buitenland. Minder-validen die geen vervoer kun nen regelen naar C-drie en weer terug naar huis kunnen zich tot en met vrij dag 3 april aanmelden bij Jan Manden van het Bentinck Fonds, tel. 15661. Ze zullen worden opgehaald en thuis gebracht. Het volledige programma van de sport dag in C-drie ziet er als volgt uit: 10.00 opening burgemeester Scholten 10.15 Zitvolleybal Zwemmen is ook onder gehandicap ten één van de meest beoefende sporten. Op de foto wordt waterbasketbal ge speeld. Wie op het droge minder mobiel is, wordt in het water een geduchte te genstander. 10.25 Film Paralympics 10.55 Judo 11.35 Start marathon wethouder Plomp 11.45 Goalball 11.55 Film Paralympics 12.35 Finish en huldiging marathonrij ders door baron Bentinck 12.45 Boogschieten 13.30 Zitbadminton 13.30 Ontvangst Collectanten Nationa le Fonds Sport Gehandicapten 13.45 Film Paralympics 14.10 Rolstoeldansen 14.25 Rolstoelbasketbal 15.10 Rolstoeldansen 15.30 Sluiting 15.40 Optreden artiesten Dankzij de medewerking van een aantal sponsors heeft het Bentinck Fonds twee artiesten in de arm kunnen nemen voor een muzikale afsluiting van de sportdag op zaterdag 4 april in C-drie. Foto/Optiek Van Essen, Adama He renmode en C-1000 hebben een bedrag beschikbaar gesteld voor het inhuren van twee bekende Nederlandse arties ten. Zoals bekend zijn de drie winke liers gevestigd aan de Zuidpromenade in Hartje Zuid. Over de namen van de artiesten wil het Bentinck Fonds nog niets kwijt, maar wel heeft men laten dat het gaat om twee populaire prominenten. Het op treden begint om ongeveer half vier 's middags, aansluitend op het sportge- deelte. De sportdag in C-drie staat in het teken van de regionalisering van de gehandi captensport, alsmede het vijftienjarig bestaan van het Bentinck Fonds. De aanvang van de sportdag in C-drie aan de Willaertstraat is 10 uur A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 Afgelopen zondag stonden de dames van s.o. Soest vor de zware opgave om de nummer 2 JSV te bedwingen. De vo rige wedstrijd was in 8-1 geëindigd in het voordeel van JSV. De Soest-dames zonden dus op wraak. Dit was gelijk vanaf het begin te merken. Soest begon met zeer aanvallend voetbal en het JSV doel stond dan ook danig onder druk. Een schitterende pass van Berry Zwart kruis op Heidi Koelewijn leidde tot de openingstreffer Dit doelpunt gaf de Soest-dames goede moed en dat kwam het spel ten goede. Heidi Koelewijn wist Berry Zwartkruis te vinden die de bal voorlangs schoot, waarna een attente Judy Rebel de bal schitterend wist in te tikken. De Soest-dames kregen de smaak te pakken en gingen nog meer druk uitoe fenen op de JSV-verdediging. Dit re sulteerde na enkele minuten in 3-0. Het begon bij Angelique Rauch die een één-tweetje opzette met Leni Elschot. Angelique Rauch passte op Heidi Koe lewijn, die de bal er aan de linkerkant intikte. De tweede helft was iets minder dan de le helft, maar Soest was nog steeds de betere ploeg. Vele kansen werden gecreëerd, maar helaas Soest had de 2e helft weinig geluk. 10 Minu ten voor tijd had Soest de kans om de uitslag nog te verhogen door een voor zet van Berry Zwartkruis die Judy Re bel voor het intikken had. Maar ze schrok zo van de geboden kans dat ze naast schoot. De Soest-dames speelden de wedstrijd prqfessioneel uit en de eindstand was 3-0 in het voordeel van Soest. Volgende week spelen de dames van Soest de uitwedstrijd tegen 't Gooi. In een zeer matig gespeelde wedstrijd heeft het dameselftal van WZ toch de begeerde twee punten binnengehaald tegen het sterk gehavende SOVA uit Amersfoort. De eerste helft kenmerkte zich door slecht plaatsen van WZ en zodoende kon SOVA met slechts 9 dames WZ goed partij geven. In de tweede helft iets meer inzet en be ter voetbal. Er werd voortdurend ge speeld op de helft van de tegenstander maar verder dan het strafschopgebied kwamen de dames van WZ niet. Dat de jongste in het elftal, Cindy van Drie WZ aan de overwinning moest helpen had niemand verwacht, maar met een hard schot van verre afstand werd het 1-0. A.s. zaterdag kan het elftal van WZ kampioen worden als er een punt be haald wordt in de thuiswedstrijd tegen DOFA uit Utrecht. De wedstrijd begint om 11 uur. Voor vier jeugdelftallen van SEC was er weer géén competitiewedstrijd. Het meest getroffen worden wel de B2 boys, welke sinds begin december 1986 geen competitiewedstrijd meer gespeeld hebben. Hopelijk gaat hun thuiswed strijd van zaterdag a.s. gewoon door. De Al junioren speelden in Eemnes een nuttige oefenwedstrijd tegen de Al van Eemnes. SEC wist deze partij met 4-2 te winnen. Voorde B3 junioren was Achterveld B2 géén partij, gezien de overwinning van met maar liefst 8-1. Cl junioren speelden thuis vriend schappelijk tegen het Cl elftal van WZA en wonnen 2-2. Pupillen Dl moest aantreden tegen Hoevelaken Dl en wist beide punten mee naar Soest te nemen door een 2-3 overwinning. D2 speelde thuis tegen Amersfoortse Boys D2. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd verloor de El met 4-1 van Roda El. F1 speelde thuis tegen Amersfoortse Boys Fl. In een zeer spannende wed strijd verdeelden zij de punten door een 3-3 einduitslag. Topper van de dag was de wedstrijd tus sen SEC F2 en SEC F3. F2 kwam al snel op een 2-0 voorsprong. Door goed samenspel van beide teams en pure inzet eindigde deze topper in een kleine 3-2 overwinning voor F2. Indien de lente nu echt gaat beginnen staan er tot nu toe de onderstaande wedstrijden gepland, echter door de langdurige winterperiode zullen er nog wel enkele wedstrijden ingepland wor den. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 28 maart 13.00 uur SEC B2-CJW B2 13.00 uur s.o.Soest Bl-SEC B3 10.30 uur SEC Dl-IJsselm.vog. Dl 10.00 uur Posthoorn Dl-SEC D2 10.00 uur Spakenburg El-SEC El 10.15 uur Hooglanderveen E1-SECE2 10.00 uur WZA F2-SEC Fl 10.45 uur Roda F7-SEC F2 10.30 uur SEC F3-s.o.Soest F3 Zondag 29 maart a.s. spelen A- en B-junioren met trainers, jeugdleiders en jeugdcommissieleden, vanaf 11.00 tot 15.00 uur een zaal voetbaltoernooi in Beukendal. WZ heeft Altius dan toch nog versla gen. Dankzij twee goals van Willem de Vries werd een 0-1 achterstand omge bogen naar een 2-1 overwinning. In de ze eerste helft hebben zich maar twee reële kansen voorgedaan voor Altius. In de 14e minuut was er een kans voor Van Doorn die een kopbal op goal lan ceerde die goed gestopt werd door Wim van der Pol. Twintig minuten daarna was het spits Jan Frans van Doorn, die goed door Dik Lam werd bewaakt, die goed inschoot, maar ook nu weer was van der Pol attent. WZ was daarente gen weinig gevaarlijk voor het doel van Altius. Op enige aanvallen van Gün- ther Buxtorff en Willem de Vries na was er geen echt aanvallend spel. In de zevende minuut van de tweede helft kwam de gevaarlijke spits de Haan goed door, maar werd door Erwin Vo gel afgestopt. Vogel was het ook die de aanleiding was voor de eerste echte kans voor WZ. In de achtste minuut soleerde hij door de verdediging van Altius heen en gaf voor op Willem de Vries, die naast schoot. Een minuut la ter had WZ een penalty moeten krij gen toen Günther Buxtorff door twee verdedigers binnen de beruchte lijnen werd neergelegd. Aan de ander kant werd er wel een penalty gegeven toen Jan Frans van Doorn door Guus Jansen werd neergelegd. Van Doorn zette WZ op 0-1. Na deze goal in de twintig ste minuut groef Altius zich in en het het spel aan WZ over. Van den Broek zorgde samen met de later in het veld gekomen den Daas voor veel gevaar. In de drieëndertigste minuut werd het dan 1-1. Een hoge voorzet van Erwin Vogel werd door keeper van de Brink voor de voeten van Willem de Vries gestompt die resoluut 1-1 scoorde. Een minuut daarna was het bijna 2-1 toen Groene- velt alleen voor Wim van der Pol ver scheen. Zijn te lange lob ging maar net over. In de zesenveertigste minuut werd het toch 2-1 via Willem de Vries, die 2-1 mocht aantekenen.Trainer Gert Jan Timmer was na afloop tevreden. A.s. zaterdag kan YFC uit IJselstein een gemotiveerd WZ ontvangen. Stand aan kop: 1. Merino's 14-21 2. Hoevelaken 14-20 3. Altius 14-19 4. VRC 14-17 5. Tersch.Boys 14-17 6. WZ'49 15-16. Afgelopen zaterdag was er een volle- dig programma voor s.o. Soest jeugd. Eindelijk kon er na maanden weer ge voetbald worden. Dat de s.o. Soest jongens het voetbal niet verleerd heb ben blijkt uit de serie positieve uitsla gen. Voeg daarbij de overwinning van de dames-junioren en het blauw-witte feest is compleet. Zo wonnen bijvoorbeeld alle A-junio- ren, maar ook de overwinningen van de B3, B4, Cl, D2, D3, E2, E3, F2, en na tuurlijk die van de dames-junioren wa ren om in te lijsten. A-junioren Vitesse 1 - Soest 1 1-2 Soest 2 - CJW 1 2-0 Amersf. Boys 2 - Soest 3 1-2 B-junioren Elinkwijk 1 - Soest 1 4-1 WZA 2 - Soest 2 2-2 CJW2 - Soest 3 2-4 Soest 4 - Baarn 2 5-1 Roda'46 3 - Soest 5 6-0 C-junioren Jonathan 1 - Soest 1 Soest 2 - WZ'49 1 KWA 2 - Soest 3 D-pupillen Soest 1 - IJsselm.vog. 1 Soest 2 - Quick 2 Soest 3 - Posthoorn 1 E-pupillen Soest 1 - IJsselm.vog. 1 Soest 2 - TOV 1 Soest 3 - IJsselm. vog. 4 F-pupillen Soest 1 - IJsselm. vog. 1 Soest 2 - KWA 2 TOV 2 - Soest 3 Dames-junioren Barneveld - Soest Programma 29-3 A-junioren Soest 1 - Brederodes Limvio 1 - Soest 2 Soest 3 - Hoevelaken 2 B-junioren Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 2 - HVC 1 Soest 3 - Soest 4 Soest 5 - is vrij C-junioren Soest 1 - Baarn 1 APWC 1 - Soest 2 WZA 4 - Soest 3 D-pupillen Hoogland 1 - Soest 1 Roda 3 - Soest 2 Spakenburg 3 - Soest 3 E-pupillen Soest 1 - WZ'49 1 0-1 1-4 4-0 0-5 11-0 7-1 0-1 2-0 4-0 0-5 6-0 0-2 0-4 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 13.00 uur 13.00 uur 11.45 uur. 11.45 uur ll.OOuur 10.30 uur 11.00 uur 11.00 uur 10.30 uur Onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter Berculo begon SEC af gelopen zaterdag de wedstrijd tegen het eveneens in degradatiegevaar verke rende Baarn. De kou en regen trotse rende toeschouwers zagen een boeien de wedstrijd met kansen over en weer. Hoewel Baarn technisch verzorgd spel liet zien, was het SEC dat doortastender richting doelman Hogenaar van Baarn ging. Deze doelman was er ook oorzaak van dat SEC met de rust geen grote voorsprong had genomen. Al in de 5de minuut kwam Ronald Merkenij na fraai aangeven van Jan Berkhof vrij voor het Baarnse doel, maar zag zijn inzet door de doelman gestopt. Er ontstond een wedstrijd waarbij de aanvallen zich af wisselden. De doelman van Baarn moest mirakuleus handelen bij inzetten van Hendrik Jan de Boer, Ronald Mer kenij en een werkelijk daverende knal van Albert Posthuma. Aan de andere kant moest Jan Berkhof de bal een keer van de lijn halen na een inzet van Baarn. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld, hoewel de wedstrijd meer en meer ge controleerd werd door beide libero's, Walter Daselaar van SEC en Kees Kui pers van Baarn. In de 27e minuut had Razzo van Dam de kans om de wedstrijd te beslissen, maar voor een leeg doel schoot hij jam merlijk naast. De bij Baarn ingevallen Robert de Boer deed het beter. Uit een vrije trap waarbij de linker spits van Baarn duidelijk buitenspel stond kwam de bal wat gelukkig bij de Boer, die van Veen van korte afstand kansloos liet. De stand bleef helaas tot het einde on gewijzigd. Een gehavend SEC zonder doelman van Essen, die vervangen werd door Jack Nagtegaal en een geschorste Ro nald de Rooy (derde boeking) en een zieke Arie Postema, trad aan tegen een gemotiveerd Hercules dat vorige week zijn koppositie verloor, na de ne derlaag tegen 't Gooi. De eerste helft was duidelijk voor Her cules dat echter te veel kansen onbenut liet. Na rust kwamen de Groenwitten goed terug en wisten zelfs in de aller laatste minuut de gelijkmaker te scoren via Joop Abbel. Een enorme opsteker voor SEC dat zondag thuis tegen 't Gooi speelt. Na tien minuten spelen kreeg Hercules via John Trechsel en enorme kans. Jack Nagtegaal redde voortreffelijk. Direkt hierop kreeg Joop Abbel een kans maar kwam net een meter te kort. Hercules was sterker maar wist de kan sen niet te benutten terwijl SEC alle zei len moest bijzetten. Na een halfuur spe len kreeg Tim Torsing, die zeer goed speelde, na opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Kroes een vrije trap tegen zich net even buiten het straf schopgebied. De spelhervatting had geen resultaat. Trainer Peek wisselde good old Johnny Westerveld voor Mark Kriek om wat meer gewicht in de aanval te brengen. Hercules kreeg via Huib Mess twee goede kansen waarvan er één zeker verzilverd had moeten worden. Na de rust kwam SEC voortreffelijk te rug. Robbie Embricqs zette op rechts voor en Mark Kriek kreeg een mooie kopkans. SEC was nu wat meer in de aanval. Hercules bleef kansen krijgen maar behalve geluk was er toch ook een beetje onkunde. Na ruim een kwartier spelen kreeg Mark Kriek de bal onder controle nadat deze fout was terug gespeeld. Een enor- me kogel was het gevolg, die keeper Ronald Berendsen ternauwernood kon verwerken. Als Kriek was doorgelopen was het ongetwijfeld raak geweest. SEC kreeg meer kansen en werd ontzettend gestuwd door Tim Torsing die zijn oude vorm weer geheel oppakt. John Streck- sel lost een hard schot maar Jack Nagte gaal is opnieuw ter plekke. Met nog twintig minuten te spelen is het dan eindelijk voor Hercules raak. Ben ny van Benthum weet de bal nog net een tik-je te geven nadat Jack Nagtegaal een harde voorzet net niet onder con trole had: 1-0. Kort hierop kreeg Jan v. Rees een prachtige schietkans maar in- plaats van te schieten legde hij terug op Saban Aksit. SEC ging voortreffelijk door, wissselde Wim v.d. Deyssel nog in voor Yilmaz en er kwam weer meer vaart in de ploeg. Uiteindelijk maakte Joop Abbel even voor tijd de gelijkma ker 1-1. Op zondagmiddag 12 april organiseert de Stichting Paardrijden Gehandicap ten "De Eemruiters" een open ruiter- dag. Het evenement vindt plaats in ma nege Eldorado aan de Bosstraat 79, van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Op het programma staan het diplo marijden, demonstraties en dressuur. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155) 13014-12577 Limvio 1 - Soest 2 11.00 uur Spakenburg 4 - Soest 3 10.00 uur F-pupillen Soest 1 - WZ'49 1 10.30 uur IJsselm. vog. 4 - Soest 2 10.00 uur SEC 3 - Soest 3 10.30 uur Dames-junioren Soest - Scherpenzeel 11.00 uur Yitesse Al - s.o. Soest Al 1-2 s.o. Soest begon in Castricum moei zaam tegen Vitesse en kreeg al in de le minuut bijna een goal tegen, ware het niet dat de bal net naast werd gescho ten. Vitesse kreeg veel goede kansen, maar ook Soest. Uit één kans wist Soest te scoren door Jeroen v Veenendaal, 0-1. Na rust kwam s.o. Soest beter voor de dag en gaf geen enkele kans meer weg. Zelfswisten ze de stand op 2-0 te brengen. Raymond Brandes gaf goed voor, waarna John Brouwer makkelijk kon afwerken. Na dit doelpunt hield de A-l de zaken onder controle, maar moest toch een penalty incasseren, die gemakkelijk werd benut. Vitesse had nog een goede mogelijkheid om op 2-2 te komen, maar het schot ketste af op de paal. Aanstaande zondag speelt de A-1 tegen Brederodes dat tot nu de enige nederlaag aan de A-l toebracht. Stand A-l in de kop interregionaal 1. Soest 14-24 2. ADO'20 18-23 3. WFC 15-21 Zaterdag 28 maart: WZ'49 14.30 uur UFC - WZ 12.00 uur WZ 2 - Zuidvogels 3 14.30 uur WZ 3 - Bloemenkwartier 3 14.30 uur WZ 4 - Veensche Boys 3 14.30 uur WZ 5 - De Posthoorn 4 10.00 uur Bloemenkwartier 9 - WZ 6 HEES 14.30 uur Hees - Zwart Wit '63 12.00 uur Hees 2 - Hoogerheide 2 14.30 uur Zuidvogels 7 - Hees 3 14.30 uur FZO 5 - Hees 5 SEC-za 14.30 uur VIOD - SEC 11.30 uur De Posthoorn 2 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - De Posthoorn 3 SOESTERBERG-za 14.30 uur Baarn - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - NSC 5 12.00 uur EFC 5 - Soesterberg 3 Zondag 29 maart: s.o. SOEST 14.30 uur Vriendenschaar - Soest 11.00 uur Soest 2 - SEC 2 11.00 uur UW 3 - Soest 3 11.00 uur Soest 4 - Hilversum 3 11.00 uur Quick 5 - Soest 5 14.30 uur Soest 6 - HVC 5 11.30 uur Donar 3 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - Sparta 4 11.00 uur Soest 9 - BFC 5 14.30 uur Hoogland 6 - Soest 10 11.00 uur Soest 11 - Hilversum 5 14.30 uur Soest 12 - Delta 4 11.30 uur BW 7 - Soest 13 11.30 uur Zuidvogels 7 - Soest 14 11.00 uur Soest 15 - 's-Graveland 6 11.30 uur Odin 5 - Soest 16 SEC-zo 14.30 uur SEC - 't Gooi 11.00 uur Soest 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - WZA 3 14.00 uur A'f. Boys 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - Amsvorde 3 SOESTERBERG-zo 14.30 uur Veensche Boys - Soesterberg 11.00 uur H'veen 3 - Soesterberg 2 11.30 uur WOG 4 - Soesterberg 3 DAMESVOETBAL Zaterdag 28 maart: 11.00 uur WZ - DOFA Zondag 29 maart: 10.00 uur 't Gooi - s.o. Soest 10.00 uur Laren - SEC

Soester Courant | 1987 | | pagina 16