Splinter Eemland, b.v. Artiesten-elftal Los Vast in Soest Red Stars-teams doen goede zaken PAGINA 16 DAG BAL TBAL- GRAMMA WOENSDAG 25 MAART 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Kostbare nederlaag gehavend Hees Prima overwinning voor Hees 2 Klaverjassen Hees Opbrengst komt ten goede van Bentink Fonds DYS Knollentuin kan kampioenschap wel vergeten Dames MHC delen punten met Qui Vive HOCKEY ZATERDAG. VOETBAL Hees-Jeugdvoetbal Gerda van der Veen loopt eerste marathon GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S ATLETIEK Gert de Ruygt wint Sportieve clubkampioenschappen van Selbyjeugd. BADMINTON BASKETBAL Red Stars-leden slagen voor trainers-cursus BOWLING Soester Bowling Bond ATLETIEK Duinkikkers sluiten competitie goed af ZWEMMEN Shot 1 verrassend langs koploper TAFELTENNIS Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt C-drie moest Jan Berkhof Je lijn halen na een ïnzelfde spelbeeld, meer en meer ge- Dor beide libero's, SEC en Kees Kui- d Razzo van Dam strijd te beslissen, oei schoot hij jam- i Baarn ingevallen I het beter. Uit een e linker spits van :nspel stond kwam •ij de Boer, die van and kansloos liet. s tot het einde on- evolg, die keeper mauwernood kon was doorgelopen aak geweest. SEC werd ontzettend rsing die zijn oude ?akt. John Streck- maarJack Nagte- lekke. ten te spelen is het ;rcules raak. Ben de bal nog net een t Jack Nagtegaal •t niet onder con- ierop kreeg Jan v. hietkans maar in legde hij terug op ing voortreffelijk '.d.Deyssel nog in .wam weer meer teindelijk maakte r tijd de gelijkma- uidvogels 3 loemenkwartier eensche Boys 3 e Posthoorn 4 /artier 9 - WZ irt Wit '63 oogerheide 2 7 - Hees 3 ses 5 C •rn 2 - SEC 2 Posthoorn 3 sterberg 2 - NSC5 esterberg 3 maart: laar - Soest IC 2 •est 3 lversum 3 aest 5 /C 5 oest 7 arta 4 ?C 5 - Soest 10 lilversum 5 ►elta 4 est 13 7 - Soest 14 -Graveland 6 est 16 C 2 ZA3 ■SEC 4 svorde 3 >ys- oesterberg 2 loesterberg 3 A Soest Het eerste team van Hees is na de lan ge winterstop slecht begonnen aan de tweede competitiehelft. In Amers foort werd tegen Cobu Boys een even kostbare als onnodige nederlaag gele den. h De Hees ploeg was weliswaar ernstig gehandicapt door het wegens blessures ontbreken van Rein Westra en Piet van Schalkwijk, maar het enorme overwicht dat de ploeg met name in de eerste helft had, had toch minstens eenaantal doel punten moeten opleveren. De Hees- voorwaartsen hadden het vizier echter niet op scherp staan en ondanks het feit dat de Amersfoortse ploeg nauwelijks op de Hees-helft was geweest bleef het tot aan de rust 0-0. In de tweede helft kreeg de ploeg van Cobu Boys de harde wind mee en dien tengevolge kreeg de Hees achterhoede wat meer werk te doen. De anders zo betrouwbare laatste linie van Hees bleek deze middag ook erg onzeker en er ontstonden een aantal hachelijke si tuaties voor het Hees doel. Toch wist Hees zich ook kansen te creëren maar doelpunten bleven uit. Na twintig minuten kwam Cobu Biys op een 1-0 voorsprong. Zwak verdedigen van Hees ging hieraan vooraf en toen ook de Hees-doelman in de fout ging door inplaats van de diepgespeelde bal met de handen te onderscheppen, Rini vd Bor vastgreep, maakte Henri Rigte- rink vanaf de elfmeterstip geen fout. Al werd er deze middag door de Hees ploeg slecht gevoetbald, één ding kan de ploeg niet verweten worden en dat was de inzet. Ondanks alle tegenslagen bleef de ploeg werken en vechten voor een beter resultaat. Dat zat er deze mid dag echt niet in en tien minuten voor tijd werd het zelfs 2-0 toen opnieuw de de fensie inclusief de keeper in de fout ging en John Reekers vrij simpel nummer twee kon laten aantekenen. Al met al een duur verlies en er zal het nodige gedaan moeten worden om de aansluiting bovenin de ranglijst te handhaven. Aansaande zaterdag speelt Hees de thuiswedstrijd tegen het Har- derwijkse Zwart-Wit. Aanvang 14.30 Dat Hees 2 de winterstop goed is door gekomen, bleek uit de eerste wedstrijd van dit jaar. Hees 2 moest het opnemen tegen CSW uit Wilnis. Na een paar pri ma combinaties in de beginfase van de wedstrijd, kwam Hees 2 na vijf minuten al op een 0-1 voorsprong via Erik de Bree, maar het was CSW dat het heft in handen nam en de Hees-defensie goed onder druk zette. Een handsbal maakte dat de bal in de vijfentwintigste minuut op de penaltiestip werd gelegd, 1-1. Vlak voor de rust wist Hees toch weer op een 1-2 voorsprong te komen. Uit een van de Hees aanvallen wist Jaap de Wilde de bal achter de CSW doelman te werken. Na de thee was het CSW dat domineerde, maar Bert de Bruin en uit blinker Jan Hoefman wisten te voorko men dat Hees 2 werd ingemaakt. Toch wist CSW uit een van de vele aanvallen de Hees verdediging te verschalken en de gelijkmaker te scoren. Hees 2 wan kelde in deze slotfase, maar de in uitste kende vorm verkerende doelman Louis Hugo wist vele malen Hees te behoe den. Hees 2 kon alleen nog maar verde digen, maar vijf minuten voor tijd kon Hees counteren via Erwin de Gier, die de bal prima voortrok en het was we derom Jaap de Wilde, die Hees 2 voor de derde maal in deze wedstrijd op een voorsprong zette. De scheidsrechter trok vanwege blessures nog wat extra tijd bij en de resterende minuten waren een hel voor de Hees defensie. Eind stand 2-3. De deur naar het kampioen schap is na deze zware wedstrijd weer een stukje verder open. Volgende week staat de thuiswedstrijd op het program ma tegen het altijd lastige Hoogerheide uit Hilversum. Vrijdag 27 maart zal er in de Hees-kan tine weer geklaverjast worden. De com petitie verkeert in een beslissende fase en leden en donateurs zijn weer van harte welkom aan de Kooiweg. Aan vang van het kaarten 20.00 uur In mei wordt voor het eerst sinds enke le jaren een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van het Bentinck Fonds, de organisatie voor sportende gehandi capten. De voetbalvereniging SEC heeft op verzoek van het Bentinck Fonds de organisatie op zich genomen voor een duel dat is gepland op maan dag 18 mei. Een selectie, bestaande uit spelers van alle voetbalclubs uit Soest en Soester- berg, ontmoet in de avonduren het be kende Los Vast-elftal, waarin een groot aantal prominenten uitkomt. Vanzelf- sprékend zal Jan Rietman, presentator van het populaire radio-programma Los Vast zijn beste been voor zetten, terwijl onder anderen ook Frank Mas- meyer, Albert West, Ben Cramer, Georgie Davies en Oscar Harris ver moedelijk in de basis staan opgesteld. Waarschijnlijk zal Wim van Hanegem de gelederen van de artiesten komen versterken. De selectie van het Soester elftal wordt gevormd door spelers van SEC, s.o. Soest, WZ'49, Hees en Soesterberg. De recette komt ten goede van het Ben tinck Fonds. Daarnaast organiseert de heer G. Masmeyer van SEC een aantal neven-activiteiten, die ook het nodige geld in het laatje moeten brengen voor de gehandicapte sporters. Na de wed strijd verzorgen enkele artiesten een optreden. Een loterij en verkoop van de wedstrijdbal met handtekeningen van de prominenten zijn andere activiteiten waarmee men geld hoopt op te brengen voor het Bentinck Fonds. De aftrap van de benefietwedstrijd wordt verricht door mr. S.P. baron Bentinck. In het verleden speelde SEC een jaar lijkse wedstrijd tegen het elftal van Ko ninklijk Paleis Soestdijk (KPS). Later ontmoetten de doktoren en politie agenten uit Soest elkaar in het veld om op die manier geld in te zamelen voor het Bentinck Fonds. Dit evenement raakte enkele jaren geleden uit de be- Na 3 nederlagen op rij (doelcijfers 7 voor, 30 tegen) zit DVS Knollentuin diep in de put en is een aantal plaatsen op de ranglijst gezakt. Vrijdag 20 maart j.1. verloor DVS Knollentuin met 10-4 van de Komeet. In de eerste helft keek DVS al tegen een 7-0 achterstand aan. In de tweede helft kon een lusteloos DVS er niet meer van maken dan een 10-4 eindstand. Voor DVS scoorden Jan v.d. Wielen, Nico van Ginkel, René Ribberink en Gerrit v.d. Laan. DVS Knollentuin organiseert le Knollentuintoernooi DVS Soest organiseert op zaterdag 30 mei haar eerste toernooi in Sporthal Beukendal. Het toernooi, genoemd naar sponsor "De knollentuin", zal meteen groot opgezet zijn. Er nemen 16 ploegen deel aan dit toernooi, 's Mor gens vanaf 10.00 uur start het toernooi met de 2e elftallen. Dit is plm. 15.30 uur geëindigd. Om 16.00 uur start het toer nooi van de le elftallen. Er zijn verschillende sterke teams uitge nodigd, met als klapstuk een team van ex-profs van F.C. Utrecht. Bekende na men zoals: Ben Rietveld, Leen vander Merkt, Leo van Ven, Jan van Rens- wouw (ex-trainer van s.o.Soest) zullen te zien zijn. DVS zoekt nog sponsors voor dit toer nooi die met een bijdrage de club kun nen helpen met de toch wel hoge uitga ven. Geïnteresseerden hiervoor kunnen contact opnemen met J. van der Wie len, tel. 24218; R. Ribberink, tel. 24726 of G. v.d. Laan, tel. 23434. langstelling. Volgens de heer Mas meyer wordt op 18 mei opnieuw een groot evenement opgezet, dat mogelijk ieder jaar voor herhaling vatbaar is. De organisator is van mening dat het een goed initiatief is van het Bentinck Fonds om via andere kanalen tot een nieuwe actie te komen: "Het is een lof felijk streven, en we zullen er alles aan doen om het een geslaagd evenement te laten worden." Het damesteam van de Mixed Hockey Club Soest speelde afgelopen zondag een thuiswedstrijd tegen mede-koplo per Qui Vive uit Huizen. Op een slecht bespeelbaar veld liet Soest zich direct van de sterkste kant zien. Al na vijf mi nuten kwamen de dames op een 1-0 voorsprong dankzij een doelpunt van Ingrid van Munster. De eerste helft gaf een duidelijk over wicht van de Soester dames te zien. Hoewel Soest bijna voortdurend in de aanval was, kwam de ploeg niet meer tot scoren. Na de rust manifesteerde Qui Vive zich ook als koploper in de tweede klasse. Het spel van de club uit Huizen verbeterde aanzienlijk en dat leverde een gelijkopgaande strijd op. Beide teams kregen veel kansen, maar de afwerking liet nogal eens te wensen over. Halverwege de tweede helft kwam Qui Vive toch tot scoren na een dekkingsfout inde Soester verdediging. De 1-1 stand bleef onveranderd. Door dit gelijke spel tussen de twee koplopers blijft er sprake van een nek- aan-nek race om het kampioenschap. Bovendien hebben het Amsterdamse Randwijck en SCHC uit Bilthoven ook nog volop kansen op de titel. A.s. zon dag spelen de dames een thuiswedstrijd tegen Kameleon uit Bussum. Heren 1, dat met 0-0 gelijkspeelde tegen Huizen, ontmoet USHC. Uitslagen: Senioren: heren 1 - Huizen heren 2 - Voordaan heren 3 - Almere heren 4 - Shinty heren 5 - Leusden veteranen A - Schaerweijde veteranen B - Leusden veteranen C - Be Fair dames 1 - Qui Vive dames 2 - Schaerweijde dames 3 - USHC Jongens jeugd: Soest Al - Shinty Soest A2 - Nieuwegein Soest BI - Be Fair Soest B2 - Kampong Soest Cl - Kameleon Soest D2 - Maarssen Soest D3 - Gooische Meisjes jeugd: Soest Al - Baarn Soest A2 - Laren Soest A3 - Nieuwegein Soest B1 - Gooische Soest B2 - Laren Soest Cl - Nieuwegein Soest C2 - Voordaan Soest C3 - Barneveld Soest D2 - Voordaan 0-0 2-0 1-3 2-2 2-1 1-3 0-4 2-2 1-1 1-0 0-7 2-1 0-6 3-3 2-4 5-2 2-1 3-3 1-0 3-6 5-1 1-2 2-1 2-1 2-0 5-1 0-2 Snelheidscontrole De politie hield vrijdagmorgen een snelheidscontrole op de Koningsweg. Van de 38 passerende automobilisten reden er vier te hard. De top lag op 94 km/u. De politie staakte de controle toen het begon te sneeuwen. TOV F1 - Hees F2 0-0 Het zou een moeilijke wedstrijd wor den, dat stond vantevoren vast. Maar de jongens van Hees hadden er zin in. Vanaf net begin ging de wedstrijd gelijk op vooral de verdediging van Hees deed goed werk. Björn Malcorps die zijn eerste wedstrijd speelde, deed het heel leuk. Het hele elf (negen)tal speel de zo goed datje dit gelijkspel eigenlijk een overwinning moet noemen. K.V.V.A. El - Hees El 2-1 We zagen een bijzondere leuke wed strijd, waarbij de le helft met een 1-0 voorsprong voor Hees werd afgesloten door een doelpunt van Jaap Davelaar, Helaas dachten de jongens een gewon nen wedstrijd in hun zak te hebben, wat onmiddellijk werd afgestraft door KWA met twee tegengoals. A.s. zater dag ontmoeten ze KWA opnieuw, maar nu op eigen terrein. Jongens de rest is aan jullie! Hees Dl - KWA Dl 3-2 Na een gedwongen rustperiode van zo'n 3 maanden, was het zaterdag weer zo ver. Zestig minuten spanning en bij vlagen voortreffelijk voetbal resulteer den uiteindelijk in een 3-2 overwinning voor Hees. Een uitslag die veel hoger had kunnen uitvallen wanneer Hees voor de rust wat zorgvuldiger met de kansen was omgegaan. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Zaterdag j.1. waren twee A.V.Pijnen- burgers in Harderwijk present voor een halve marathon. Gert de Ruygt nam di- rekt bij de start het initiatief en dikteer- de een hoog tempo, waarmee zijn vol gens het meteen al moeilijk kregen. Bij een paar hoogteverschillen in het parkoers gaf hij wat plaagstootjes en werd daarbij al snel een eenzame vluch ter. Hij had daarna geen moeite om het aanvangstempo in het verdere verloop van de wedstrijd vast te houden. Zijn voorsprong bouwde hij regelmatig uit tot ver boven de minuut aan de finish. Voor de 21 km en 97 meter had hij 1 uur 7 min. en 38 sec. nodig. Joop van Leij- enhorst was ook goed meegegaan en nestelde zich op een 2e plaats in de vete- ranenklasse. Gebrek aan duurtraining kostte hem in de laatste 5 km een plaats. Toch kon hij tevreden zijn met zijn der de plaats in 1 uur 14 min. 28 sec. Bij de jeugdclubkampioenschappen van Badmintonvereniging Selby vierde afgelopen weekend in de sportzaal van C-drie sportiviteit hoogtij. De strijd om de jaarlijkse titels werd fanatiek maar vooral sportief gestreden. Op zaterdag blesseerde Lonneke Sattelmeijer zich tijdens de voorrondes dusdanig, dat zij de strijd moest staken. Haar tegen standster Mandy Akkermans bood aan de wedstrijd zondagmorgen verder te spelen. Het kostte Mandy weliswaar de reglementaire zege, maar zij verwierf hiermede wel de sportiviteitstrofee. In groep 2 (tot 12 jaar) Veroverden Se- bastian Ott en Mark Weehuizen de har ten van de talrijke toeschouwers tijdens hun finale in het enkelspel. Hun tome loze inzet en vechtlust voor iedere punt dwong veel bewondering af. In dezelfde groep toonde Cindy Sattelmeijer zich bij de meisjes veruit de sterkste. Met drie titels won zij alles wat er te winnen viel. In groep 1 (vanaf 12 jaar) werden bij de jongens Caspar Bisschop en bij de meisjes Yvonne Verhart in drie catego rieën kampioen. De jeugdcommissie, die dit toernooi weer vlekkeloos orga niseerde, kon trots meedelen, dat eind mei 35 jeugdleden voor het derde ach tereenvolgende jaar op kamp gaan. Met 7 begeleiders wordt in Putten voor een feestelijke afsluiting van het badmin- tonséizoeh' gezorgd. De clubkampioenschappen voor de se nioren worden aanstaand weekend eveneens in de sportzaal van C-drie ge houden. De finales zijn zondagmiddag voor iedereen gratis toegankelijk. Uitslagen van de finales in groep 1: Damesenkel: Yvonne Verhart - Lonne ke Sattelmeijer 11-4, 11-1 Herenenkel: Caspar Bisschop - Mark van Woerkom 15-2, 15-2. Gemengd dubbel: Caspar Bisschop/ Yvonne Verhart - Meivin Hamaker/ Lonneke Sattelmeijer 15-4, 15-10. Damesdubbel: Lonneke Sattelmeijer/ Yvonne Verhart - Sylvia Verhart/San- dy Brons 15-10, 15-10. Herendubbel: Caspar Bisschop/Mar cel van de Wal - Robert Schadee/Mel- vin Hamaker 15-5, 15-6. Groep 2 Damesenkel: Cindy Sattelmeijer - Anouk Tervooren 11-1, 11-0 Herenenkel: Sebastian Ott - Mark Spelmoment in de halve finale dames- dubbel in groep 2 tussen Pauline Sonne- velt/Arianne de Rooy en Anouk Ter vooren/Cindy Sattelmeijer. De laatsten wonnen. Weehuizen 15-9, 15-10 Gemengd dubbel: Mark Weehuizen/ Cindy Sattelmeijer - Remco Altena/ Anouk Tervooren 15-10, 15-6. Damesdubbel: Cindy Sattelmeijer/ Anouk Tervooren - Chantal Broek- huis/Renate Elströd 15-6, 15-9. Herendubbel: Sebastian Ott/Ralph Hamaker - Mark Weehuizen/Remco Altena 15-14, 9-15, 15-10. van BC Markt uit Ütrecht. Alleen in de heren 1 - BC Markt 94-71 laatste tien minuten van de eerste helft heren 2 - Dunckers 82-40 bracht Red Stars redelijk goed basket- heren 3 - Crackeijacks 56-81 bal op de planken door 36 punten te heren 5 - Hoevelaken 51-41 scoren. Red Stars ging de rust in met dames 1 - BVO 58-39 een comfortabele 56-31 voorsprong, dames 1 - Leiderdorp 54-62 maar liet onnodig de tegenstanders tot dames 2 - Quick Runners 40-34 62-50 terugkomen. Bijna identiek aan dames 3 - Dunckers 54-22 de eerste helft was het laatste part in het Jeugd tweede gedeelte. De productiviteit van j-jun.1 - Voorburg 75-65 Red Stars bloeide weer op, en het he- j.kad.1 - Woudenberg 51-39 renteam van Red Stars won met 94-71. j.kad.2 - Blue Arrows 53-54 - m.kad. 1 - Hoevelaken 48-34 Uitslagen m.kad.2 - tegenst. niet gekomen Senioren: Met tien overwinningen tegen drie ne derlagen heeft Red Stars in de prille lente goede zaken gedaan. Op bijna alle fronten waren de vertegenwoordi gers van de Soester basketbalvereni ging sterker dan de tegenstanders. Het damesteam snoepte van twee walletjes mee. Zaterdag wonnen de dames met 58-39 van BVO, een dag later moes ten ze voor het eerst sinds januari in een boeiende wedstrijd het hoofd bui gen. Heren 1 won met 94-71, de jon gens junioren boekten de zesde ach tereenvolgende zege door met 75-65 van Voorburg te winnen. De hoofdmacht van de dames-afdeling is in het tweede gedeelte van de compe titie een succesvolle weg ingeslagen. In februari en maart was de ploeg nog zon der puntenverlies. De ploeg onder lei ding van coach Harry van den Heuvel moest in het afgelopen weekeinde twee keer het veld betreden. Zaterdag werd het zwakke BVO in de eerste helft vol ledig opzij gezet (33-12). Daarna spaarden de dames kennelijk hun krachten voor de ontmoeting met Lei derdorp een dag later, want in de twee de helft kon BVO de stand nog enigs zins draaglijk maken:58-39 voor Red Stars. Tegen Leiderdorp, dat de derde plaats bezet, keek Red Stars voortdu rend tegen een achterstand aan. Na de pauze maakte de Soester ploeg via soms subliem aanvalsspel aanspraak op een terechte overwinning. Met name in de eerste tien minuten slaagde Red Stars keer op keer in de gekozen taktiek, en dat betekende niet alleen dat de 27-34 achterstand werd teruggebracht tot 49- 50, maar het bracht ook het aanwezige publiek verschillende keren in extase. Met name Linda Preusser en Carolien Hilhorst vonden elkaar regelmatig op een wijze, die getuigde van overzicht. Red Stars leverde in die fase het betere spel, maar moest onderkennen dat Lei derdorp veel geduld oefende tegen de zone-verdediging die de Soester dames hanteerden. Een hoog schotpercentage hield de ploeg uit Leiderdorp op margi nale voorsprong, die in de laatste zeven minuten werd vergroot door onder meer balverlies van Red Stars. De ploeg bewees in elk geval in staat te zijn om respectabel basketbal te spelen, maar kwam in de problemen toen de smalle basis van afgelopen zondag nog eens werd uitgedund door een blessure van José Koster. Leiderdorp kon daardoor met 62-54 de winst mee naar huis ne men. Heren 1 speelde zaterdagavond een matte wedstrijd tegen het reserveteam Drie leden van de basketbalvereniging The Red Stars hebben met goed ge volg het examen voor het trainer A-di ploma afgelegd. Rob La Rose, Hans de Bruin en Bob van den Heuvel be haalden tijdens het afgelopen zaterdag afgenomen examen voldoende punten om in aanmerking te komen voor het felbergeerde certificaat. Het lid Willem-Jan Topper moet bin nenkort hetzelfde examen afleggen. Hem werd uitstel verleend in verband met vakantie. De trainer A-cursus is een zware opleiding. In september be gonnen acht leden van Red Stars aan deze door topfiguren uit de basketbal- wereld gegeven cursus. In totaal be stond de cursus uit twee 'blokken' van veertig uur, waarin alle facetten, zoals spelregelkennis, leidinggeven en lesge ven aan de orde kwamen. Rob La Rose, in het dagelijks leven le raar lichamelijke opvoeding in Amster dam, behaalde van alle cursisten het hoogste aantal punten. Van de maxi maal 50 te vergeven punten noteerde hij een score van 39.5. Hans de Bruin, directeur van een basisschool in Amersfoort behaalde zijn diploma met een puntje minder, terwijl Bob van de Heuvel met 37 punten ook ruimschoots aan de gestelde eisen voldeed. Drie an dere leden, Peter van der Neut, Maar ten van Oost en Aldo Heeregrave, slaagden niet, terwijl Michel van Drie in een eerder stadium afhaakte. De deelname van de acht leden aan de cursus, met de prima resultaten van La Rose, De Bruin en Van den Heuvel voorop, zijn wel tekenend voor de ac tieve wijze waarop een groot aantal Red Stars-leden zich met de jeugd bezig houdt. In de praktijk komt dat nog beter tot uiting in de enorme aanwas van nieuwe jeugdleden. In de afgelopen maanden zijn zeker 25 jonge spelers en speelsters lid geworden van Red Stars. Voor meer informatie over de Red Stars-jeugdafdeling kan men terecht bij Aldo Heeregrave (tel. 19387) en Bob van den Heuvel (tel. 12294). Nog mak kelijker is het om vrijdag om half vijf 's middags een kijkje te komen nemen in sporthal Beukendal, of op woensdag tussen 18.30 en 20.00 uur in de zaal van de Kardinaal Alfrink Mavo. Meedoen om de sfeer te proeven mag altijd. Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 16 maart en dinsdag 17 maart j.1. Maandag: de Oude Engherds-SBR 2 Tryers-Silverstar 1 Strijkbout-Flushing Meadow Prolebo-de Oude Enghe Tejoko-Turtles Late-Toetanchamon Dinsdag: Bodrum-Ketel I Pioniers-Runners Up Laatbloeiers-C-drie I Trio Bleeker-Dexcrest TZN-Happy Hoekers HAM-'t Juk Silverstar 2-Bullseye C-drie 11-Nobody DSK-Beginners Hoogste game op dinsdagavond werd gegooid door Peggy Bertus met een score van 207. Uitslagen jeugdbowling gespeeld op 13 maart j.1. Gemini-Puppies 5-0 Lucky Strike-Stars 1-4 Champions-Spes 0-5 0-5 4-1 3-2 1-4 2-3 4-1 4-1 5-0 0-5 4-1 4-1 2-3 5-0 5-0 5-0 Triathlete Gerda van der Veen heeft zich zondag j.1 bij het rijtje Nederland se dames gevoegd, die een marathon op hun naam hebben staan. In haar voorbereidingen naar het ultralange duurwerk, nl. de hele triathlon van Al mere, waarin naast 3,8 km zwemmen en 180 km wielrennen ook nog een marathon (42 km en 195 mtr.) is opge nomen, koos zij voor de marathon van Schoorl. Niet één van de gemakkelijkste. Het parkoers voert deels door het vlakke achterland en deels door de Noordzee- duinen. De eerste 10 km legde Gerda in vlot tempo af. Zij had hiervoor 48 min. nodig. Tussen de 10 en 20 km liep zij 51 min. De 25 en 30 km passeerde zij in een nieuwe persoonlijke recordtijd. Na 33 km ging het wel wat moeilijker, maar zij hield met haar duursport-mentaliteit het tempo goed vast. Waar anderen te rugvallen bleef zij regelmatig doorgaan en passeerde in de laatste kilometers veel van haar tegenstanders. Boven ver wachting verscheen zij in 3 uur 42 min. 35 sec. aan de finish. Gelijktijdig was er ook een 30-km wed strijd, waarin Marcel de Boer voor ver uit de beste Soester prestatie zorgde. Hij noteerde 1 uur 56 min. 28 sec. Henk Schaak, die zich ook weer aan het lan- ge-afstandsfront meldde deed het in 2 uur 3 min. 25 sec. Ton Zwart bracht het ook tot een goed einde in 2 uur 13 min. 55 sec. Damesveterane MArt van Hal zette met 2 uur 14 min. 55 sec. ook één van haar betere prestaties neer. Over de halve marathonafstand deden de neven van Hofslot mee. Wim liep volgens ver wachting 1 uur 18 min. 37 sec. Aart zet te hier zijn allereerste wedstrijdstappen. Een goed debuut besloot hij met 1 uur 28 min. 52 sec. Verder behoorden ook de A.V.Pijnenburgdames Ineke van Zee en Mieke Baars tot de finishers. De wedstrijdploeg van de Duinkikkers heeft zaterdag de laatste wedstrijd voor de competitie gezwommen. Er stond veel op het spel, want in de drie vooraf gaande wedstrijden was de ploeg op de 7e plaats terecht gekomen. Deze plaats geeft recht op promotie naar een hogere afdeling. Het uitgangspunt was dan ook: proberen deze plaats te handha ven en zo mogelijk te verbeteren. Iedereen was bijzonder gemotiveerd om goede tijden te zwemmen. Na de wedstrijd kon de balans worden opge maakt: 23 persoonlijke records, 15 eer ste plaatsen, 13 tweede plaatsen en 10 derde plaatsen. De uitslag is pas over 3 4 weken bekend, maar als we afgaan op de resultaten dan ziet het er positief uit. De induviduele uitslagen waren: 50-meter Vrije slag: Sander Bree 30.9, Ralph Hellebrand 27.7, Axel de Zoete28.5, Frits Wibbe- link 26.4, Steven Uyland 27.4, Sonja Pappot 35.2, Annelieke Druyff 33.8, Annuska v Drie 35.0. 50-meter Schoolslag: Monique van Egdom 43.3, Nicoline de Zoete 41.5, Annelieke Druyff 45.0, Annuska van Drie 44.0. 50-meter Vlinderslag: Marco Brons 34.5, Friots Wibbelink 29.7, René van Walsem 35.0, Xander Bremer 38.0, Antonio vd Hengel 37.5, Bas Dorresteyn 39.5, Sebastian Borsje 40.8. 100-meter Schoolslag: Op deze afstand was er een persoonlijk record voor: Marjolein Klein 1.37.2, Jeanine Pothuizen 1.50.4, Nicoline de Zoete 1.32.1, Rena Kok 1.36.7, Bas- tiaan Marsman 1.41.2. De overige tij den waren: Corina Borsje 1.35.4, Ro nald van Ophoren 1.47.0, Jorik Bremer 2.01.0, Monique van Egdom 1.33.4, Marja de Zoete 1.33.7, Annuska van Drie 1.34.4, Janneke Wibbelink 1.34.3, Willy Ruitenbeek 1.33.3. 100-meter Rugslag: Eeen persoonlijk record zwommen: Willy Ruitenbeek 1.19.8, Anouschka Spelbos 1.23.1, Sander Bree 1.22.4, Annelieke Druyff 1.28.0, Sonja Pappot 1.35.4, Mariska Brienen 1.22.9.De andere tijden wa ren: Janneke Wibbelink 1.33.6, Ralph Hellebrand 1.22.5, Steven Uyland 1.07.5, Axel de Zoete 1.08.0, Maija de Zoete 1.24.1, Monique van Egdom 1.24.7 en Mary-Jane Beyer 1.26.9. 100-meter Vrije slag: Sonja Pappot 1.15.0, Mariska Brienen 1.15.0 Marjolein Klein 1.23.6, Jorik Bremer 1.32.3. Zij zwommen een per soonlijk record. De andere tijden wa ren: Mary-Jane Beyer 1.28.3, Rena Kok 1.13.8, Marja de Zoete 1.09.4, Ni coline de Zoete 1.16.4, Corina Borsje 1.25.0, Jeanine Pothuizen 1.27.7, Bas- tiaan Marsman 1.25.8, Ronald van Op horen 1.25.1, Axel de Zoete 1.03.9, Ralph Hellebrand 1.04.8, Steven Uy land 1.00.4, Sander Bree 1.10.0. 100-meter Wisselslag: Deze afstand werd goed gezwommen en betekende een persoonlijk record voor: Xander Bremer 1.18.9, Bas Dor resteyn 1.19.7, Sebastian Borsje 1.25.0. Antonio van de Hengel zwom met 1.20.0 net boven zijn eigen record. 200-meter Wisselslag: Frits Wibbelink zwom met 2.26.0 een goede wedstrijd en een nieuw persoon lijk record. Dit deden ook René van Waldem en Marco Brons in respectie velijk 2.36.9 en 2.48.2, Estafette 4 x 100-meter Vrije slag He ren: Voor deze estafette hadden de zwem mers als doel een tijd onder de 4 minu ten. Als startzwemmer vertrok Frits Wibbelink. Zijn persoonlijk record van 56.3 betekende een basis voor een goede eindtijd. Axel de Zoete, René van Walsem en Steven Uyland maakten het karwei prima af. Een uitstkende 3.58.5 op de klok en een le plaats was het resultaat. Estafette 4 x 100-meter Wisselslag Dames Ook deze estafette werd goed gezwom men. Hier was Anouska Spelbos de startzwemster op de 100 meter rug- crawl. Haar tijd van 1.22.5 betekende een A limiet, Janneke Wibbelink, Willy Ruitenbeek en Maija de Zoete zorgden vervolgens voor een tweede plaats met een tijd van 5.27.9. Het afgelopen tafeltennis-weekend was er een vol verrassingen voor de di verse Shotteams. Zo versloeg het eer ste seniorenteam koploper Ajrgus BSB 1 met 6-4, maar moest het nog onge slagen Shot 2 een 7-3 verlies incasse ren in Amsterdam. Ook het derde lan delijke seniorenteam liet een punt lig gen tegen VTV 1. Shot 4, won van Good Luck 2 en behoudt kans op het kampioenschap. Senioren 3e divisie Shot 1 - Argus BSB 1 6-4 Shot 1 won zaterdag van Argus uit Gro ningen. Toende kruitdamp eindelijk opgetrokken was, stond het 6-4 in het voordeel van Shot. Zowel Dirk Schui ling, René Daselaar als Bart Lefel won nen 2 maal. Door deze overwinning heeft Shot weer aansluiting, maar is nog niet uit degradatiezorgen. 4e divisie Tafeltennishuis 1 - Shot 2 7-3 In Amsterdam bracht Shot 2 zijn pro motiekans in gevaar door van Tafelten nishuis te verliezen. Werd thuis nog met 9-1 gewonnen, uit kon men niet meer dan 3 tegenpunten scoren. Een duur verlies, omdat daarmee de voorsprong op nummer 2 aanzienlijk geslonken is. Hans den Blanken scoorde tweemaal en werd alleen door Gerhard Busch met één winstpartij bijgestaan. Berend Jon ker kwam wel dichtbij overwinningen, maar kreeg niets kado en moest met le ge handen terug naar Soest. 5e divisie Shot 3 - VTV 1 5-5 Ook Shot 3 bracht de promotie in ge vaar door een punt te verspelen aan VTV 1. Shot kwam niet verder dan 5-5. Dit gelijke spel kwam tot stand door twee overwinningen van Edo Fransen, één van Aksel van Elteren en Eddy Gaytant plus een overwinning in het dubbel. 2e klasse Shot 4 - Good Luck 2 8-2 Door een ruime overwinning op het Bussumse Good Luck blijft het vierde in de race om het kampioenschap in de 2e afdelingsklasse. Drie overwinningen van Arjan Schuiling, twee van Chris Sondaar en invaller Wilfred Busch, nog aangevuld met een overwinning in het dubbel, lieten geen twijfel bestaan over de juistheid van de overwinning. Jeugd Landelijk B Avanti - SHot 16-4. Tegen Avanti kwam Shot dicht bij een over winning, maar werd toch nipt verlóren met 6-4. Landelijk B Shot 2 - DITO 2 8-2. Het tweede landelijk B-team blijft het goed doen, getuige de 8-2 overwinning op DITO. Landelijk C Shot 3 - Iduna 1 8-2. Met 3 punten it de laatste 2 wedstrijden doet Shot 3 weer duidelijk mee in deze com petitie. Tafeltennis aanstaand weekend: A.s. zaterdag begint het derde team al om 1 uur (13.00 uur) terwijl het tweede pas om half 6 (17.30 uur) aan de bak kan. Hopelijk zal de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) beide malen tot de nok gevuld zijn. Overige uitslagen senioren: Good Luck 5 - Shot 6 4-6, Good Luck 3 - Shot 7 7-3, Shot 8 - Vitus 2 5-5, Shot 9 - Bunshot 3 6-4, Poker Face 7 - Shot 10 3-7, Shot 11 - Quick 15 6-4, Buna 6 - Shot 12 2-8, Quicxk 14 - Shot 13 8-2, Werinon 2 - Shot 149-1, Shot 15 - ATC 9 4-6. Jeugd: Victoria 2 - Shot 4 7-3, Victoria 3 - Shot 5 10-0, Shot 6 - Bijmaat 3 1-9, Neder- horst 3 - Shot 7 6-4, Elan 6 - Shot 9 7-3. Zaterdag 28 maart: 09.00 - 18.00 uur Springbokken 18.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 29 maart: 11.00 - 17.00 uur E.S.S. Brouwer zaalvoetbal 17.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zaterdag 28 maart: 09.00 - 13.30 uur Badso badmin ton 13.30 - 21.00 uur NeVoBo volley bal Zondag 29 maart: 10.00 - 18.00 uur Badso badmin ton Zaterdag 28 maart: 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 29 maart: 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Autobanden gestolen Onbekenden hebben vorige week bij een bedrijf aan de Koningsweg acht banden van personenauto's ont vreemd. De banden waren opgeslagen in een vrachtauto, die op het bedrijfs terrein geparkeerd stond.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17