I I! I f SUPER FLOWER SDfsniM CamvujM Strëter Soest houdt over '86 minstens 800.000 gulden over 'Mondriaan' definitief naar Soest! W?" Zomertijd Raad akkoord met 'nieuw' Dorpshuis in Soesterberg -X VOOR EEN ECHTE JEANS H" BLOEMEN EN PLANTEN MODE zogezien Huis taxereü- Wethouder Menne 'eigenlijk wel tevreden' Slijp-proef A28 start deze week Hilversum prefereert 7 miljoen van Ton Paauw Jeans mode m <m®êI specialist Nieuweweg 60A Soest GLAS HANDEL miTimn Beckeringstraat 50 - Soest VEILINGVERS en rn„SUPER" VOORDELIG VAN WEEDESTRAAT-17 - SOEST Zo stemde Soest voor de Staten - Ondanks opstappen kandidaat-bestuurslid Bewoners protesteren tegen luchtverontreiniging rond Honsbergen Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 Eend in blik Makelaardij o.g. Bel Strater 02155-16151 Burg. Grothestraat 35 Soest. Soest houdt op de begroting 1986 in elk geval minstens 800.000 gulden over. Dat biedt de gemeente de moge lijkheid een aantal uitgaven te doen, die enerzijds vallen in de categorie "onvoorzienbaar, onafwendbaar, on- uitstelbaar", en anderzijds het gevolg zijn van tussentijdse toezeggingen aan de gemeenteraad, die als "voorrang- beleid" worden gekenmerkt. "Als portefeuillehouder Financiën ben ik eigenlijk wel tevreden," verklaarde wethouder Jan Menne (CDA) vorige week bij de presentatie van de voor jaarsnota, waarin een en ander duide lijk wordt. Menne liet weten dat het overschot zelfs nog gunstiger kan uitvallen als ook de resultaten zijn verwerkt van de sport, de zwembaden en het onderwijs. De gege vens daarvan waren vorige week nog niet beschikbaar. Mogelijk levert dat nog meer financiële ruimte op. "Maar het kan ook zijn," aldus de wethouder, die de presentatie aan de pers vergezeld liet gaan van een gevulde koek, als illu stratie van het feit dat de voorjaarsnota nogal "rijk gevuld" is, en "met pit". Ook de gemeente-ambtenaren kunnen, voor zover het van Menne afhangt, bin nenkort een gevulde koek tegemoet zien als blijk van waardering voor hun inspanningen. De voorjaarsnota geeft de actuele fi nanciële grenzen van de gemeente aan. "Op dit strategische moment kunnen we zien wat we nog te spenderen heb ben," aldus Menne, die in dit verband ook wees op het feit dat 1986 het laatste jaar is geweest van de bezuinigingsron de in het kader van het ATB-beleid. Het overschot van acht ton is beschik baar omdat de algemene reserve en de saldireserve van Soest "vol" zitten op bedragen van resp. 7 en 5 miljoen gul den. Het overschot is op zichzelf het resul taat van een aantal ingewikkelde finan ciële "bewegingen", waarin meevallers en tegenvallers tegenover elkaar wor den gezet, met in dit geval een gunstige uitkomst. Meevallers deden zich met name voot op de gebieden verkeer en Wethouder Jan Menne CDA). vervoer, de openbare verlichting en de Sociale Dienst (720.000 gulden!). Daarnaast is er aan leges voor bouwver gunningen veel meer (219.000 gulden) binnengekomen dan men vorig jaar had voorzien, door de onmiskenbaar toege nomen bouw-activiteit in de gemeente. Door "autonome ontwikkelingen" ver toont de meerjarenbegroting Soest in 1987 een verruiming van 232.000 gul den, afnemend tot 185.000 gulden in 1990. Drie O's Uitgaven die voldoen aan het criterium van "de drie O's" en volgens het Colle ge nu dan ook moeten worden gedaan betreffen in de eerste plaats de gemeen telijke bijdrage in de sanering van de vervuilde bodem bij de Chemco: 328.000 gulden. Dit bedrag wordt vol gens afspraak betaald uit de algemene reserve. Ten laste van de post "onvoor zien" komen daar o.m. nog bij een sub sidie aan het gezondheidscentrum De Bundeling in Soest-Zuid 2.630), de oplossing van een aantal "knelpunten" in de personele sfeer, de verhuizing van het personeelsgebouwtje van Gemeen tewerken van de Dalweg naar Overhees 2.300) en de proef met huurauto's voor brandweerchauffeurs 7.200). In het kader van het "voorrangbeleid" staan op het lijstje van het College de vaste aanstelling van een preventie-me dewerker bij de brandweer 2.800), de areaal-uitbreiding (kabels, leidingen etc.), het opnieuw subsidiëren van de godsdienstige/levensbeschouwelijke vorming op openbare basisscholen 15.000) en de aanleg en het herstel van fietspaden in Soest 150.000). Dat laatste bedrag komt weer uit de algeme ne reserve. Nieuw beleid Daarnaast is er een rijtje "nieuwe be leidsvoornemens" die volgens B. W. gehonoreerd kunnen worden omdat ze geen of nauwelijks structurele gevolgen hebben voor de rest van de meeij aren- begroting. Op het lijstje prijken: - de aanpak van de oversteeksituatie bij Braamhage 29.000); - de gemeentelijk bijdrage in de aan schaf van computers voor thuisgebruik door de ambtenaren 335.000); verkersremmende maatregelen Wieksloterweg 5.950); - medewerking aan het Landjuweel 41.000); - reconstructie Willem Stuutlaan Soes- terberg 12.580); - stoppen chemische onkruidbestrij- ding 3.300); - printers bij computers basisscholen 24.700); - noodvoorziening vervanging instru menten muziekverenigingen 35.000); - taakstelling bezuinigingen welzijn 22.500). Wethouder Menne kenschetste aan de hand van de in devooijaarsnota opge nomen cijfers het financiële beleid van de gemeente Soest als "solide". "Het ziet er al met al niet donker uit." Wel waarschuwde hij in dit verband nog voor de gevolgen van de 80 miljoen aan (rijkslbezuinigingen die het ministerie van WVC in het vooruitzicht heeft ge steld. In de nacht van zaterdag 28 op zon dag 29 maart gaat de zomertijd in. De klok moet dus een uur vooruit worden gezet. Dat betekent een uurtje minder slapen. Officieel moet de klok om 02.00 uur op 03.00 worden gezet. Op de informatie-avond op 26 fe bruari j.1. met betrekking tot de A-28 is van de zijde van Rijkswater staat toegezegd dat er zo spoedig mogelijk een proef zou worden ge nomen met het slijpen van het beton van de A-28, teneinde de geconsta teerde overschrijding van de ge luidsnormen tot onder de wettelijke norm terug te brengen. Rijkswaterstaat heeft medegedeeld dat de werkzaamheden, die onge veer twee weken zullen duren, deze week zullen starten. Vervolgens zul len er opnieuw geluidmetingen wor den verricht. Rijkswaterstaat heeft zich bereid ge toond de meetresultaten na de proef •met een delegatie uit de bevolking van Soesterberg, het gemeentebe stuur en de inspectie volksgezond heid te bespreken alvorens een defi nitieve beslissing te nemen. Parkeercontrole winkelcentra De politie hield zaterdagmiddag con trole op het parkeren van auto's in de beide winkelcentra van Soest, de Van Weedestraat en de Zuidpromenade. In 17 gevallen werd proces-verbaal opge maakt. De "Compositie van twee lijneu" van Piet Mondriaan verhuist volgende week definitef naar Soest en komt in het bezit van de Soester kunstenaar Ton Paauw. De gemeenteraad van Hilversum besloot maandagavond j.1. Paauw de voorkeur te geven uit de in totaal vijf gegadigden voor het wereldberoemde maar omstre den schilderij, omdat hij destijds de eerste is geweest die telegrafisch een bod heeft uitgebracht van maar liefst zeven miljoen. Bij de geïnteresseerden ontbraken op merkelijk genoeg het Stedelijk Museum te Amsterdam, dat het schilderij in bruikleen heeft en regelmatig expo seert, evenals buitenlandse belangstel lenden. Vooral dat laatste heeft de poli tieke partijen in de gemeenteraad van de Omroepstad gerustgesteld. Zij toon den zich aanvankelijk zeer bevreesd dat het schilderij over de grens zou verdwij nen. Nu heeft men de zekerheid dat het beroemde doek binnen een straal van 15 kilometer rondom Hilversum aan wezig blijft. De directeur van het "Stedelijk", Wim Beeren, wees in de vergadering van de Hilversumse raad in een hartstochtelijk betoog nog eens op de buitengewone kunsthistorische waarde van het doek. Volgens Beeren ligt die in dezelfde orde als van "De brief' van Vermeer. De compositie met de zwarte, haaks op el kaar staande lijnen, is één van de weini ge ruitvormige schilderijen die Mon driaan heeft gemaakt en het enige dat in Nederlands bezit is. Het Nederlands Kunstverbond deed het schilderij in 1932 cadeau aan de ge meente Hilversum, ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe stadhuis. De architect daarvan, Dudok, was destijds niet bepaald verguld met het kunstwerk: het bleef slechts twee uur in de raadszaal hangen. Na jaren van omzwervingen kwam het tenslotte in 1952 in het Stedelijk terecht. 'Mondriaan-route' Hilversum verkoopt het schilderij aan Ton Paauw om de restauratie van het Gooiland-complex te kunnen betalen. De gemeenteraad stelde wél de eis dat het schilderij voor het publiek behou den moet blijven. Ton Paauw heeft daar geen moeite mee en heeft al aangekon digd dat hij in Soest elke zomer een zo genaamde "Mondriaan-route" voor dagjesmensen wil organiseren. Deze toeristische trekpleister zal, naar Paauw verwacht, de jaarlijkse Oude Ambach tenmarkt op Hemelvaartsdag naar de kroon gaan steken. De route zou volgens hem moeten star ten bij restaurant De Soester Duinen ("Hallo Ton Paauw, kom bij ons gratis een keer dineren voor twee personen") en vervolgens via het huis van Paauw aan de Van Lijndenlaan - waar het doek aan de muur komt te hangen - het Soes ter Natuurbad, het nieuwe politiebu reau aan de Dalweg, de Kaasboerderij aan de Birkstraat, de pannekoeken- boerderij De Smickel en de edelsteens lijperij De Sprong aan de Lange Brink- weg, de stellingmolen de Windhond aan de Molenstraat moeten voeren naar het Luchtmachtmuseum in Soester berg. De eerste politieke commentaren uit Soest blijken overigens niet allemaal positief te zijn. WD-wethouder drs. G. Plomp liet vorige week in navolging van zijn Hilversumse WD-collega me vrouw Weijers - wethouder van Cultuur en Ruimtelijke Ordening - lakoniek als altijd weten dat kunst te koop moet zijn voor mensen die over voldoende finan ciële middelen beschikken om restaura ties betaalbaar te maken. Burgemeester P. Scholten opperde de mogelijkheid van een akkoord met Ton Paauw, waar bij het schilderij alsnog op korte termijn wordt doorverkocht. De opbrengst zou naar Van Ede in ruiten en glas, - allang voordat hij er was - was 't vaak lang wachten geblazen. Hij doet het vlug met ruiten en glazen! Ingezonden door J. Drissen llfl hl 1 11L (werkplaats -f woonhuis) VHII r.lir, BEL 1 60 55 01 1 84 29 Tllil AJArAI enwijkomen! Compositie van twee lijnen'van Piet Mondriaan (hier niet op ware grootte afgebeeld). dan geheel of gedeeltelijk kunnen wor den aangewend voor de financiering van de bouw van een nieuw gemeente huis. In het College van B. W. is in middels overlegd over een gemeente garantie voor de aankoop van de Mon driaan door de nieuwe eigenaar in Soestduinen. Of die garantie zich moet uitstrekken tot de totale som van 7 mil joen staat overigens nog niet vast. Fi nancieel wethouder Jan Menne (CDA) wil zich daarop niet vastleggen. Lijnen Aan confessionele zijde lijkt men overi gens zeer ingenomen met de komst van het beroemde doek naar Soest. Met na me Wiebe Meilof, in de gemeenteraad vertegenwoordiger van het Gerefor meerd Politiek Verbond, de Staatkun dig Gereformeerde Partij en de Refor matorische Politieke Federatie, liet we ten vooral getroffen te zijn door de ver ticale lijn in het schilderij, waarin hij vanuit zijn specifieke optiek de lijn- naar-Boven herkent. Ans Greefhorst (CDA) beaamde deze visie, zij het dat zij op naar beurt in de horizontale lijn de "zorgzame samenle ving" die haar partij voorstaat gesym boliseerd ziet. Volgens haar is de com positie dan ook een treffend voorbeeld van "herkenbare kunst". Zoals insiders reeds hadden verwacht tekent zich aan "links" echter een dui delijk verzet af tegen de komst van de Mondriaan. Raymond van Gelder, fractievoorzitter van de PvdA, heeft evenals zijn D66-collega Adriaan Pot huizen aangekondigd op de kortst mo gelijke termijn te overleggen met minis ter Brinkman van Cultuur, om de CD A-bewindsman te bewegen de ver koop ongedaan te maken. "Het bezit van een dergelijk kunstvoorwerp in Soest is te riskant," aldus Van Gelder, die in dit verband ook wijst op de kosten die e.e.a. voor de gemeenschap van Soest met zich mee zal brengen. "In het licht van de bezuinigingen, die vooral de laagste inkomensgroepen de laatste jaren hard hebben getroffen, is dat niet verantwoord," aldus Van Gelder. Pot huizen deelde mee eerst wel eens een uitspraak van de bevolking van Soest over deze omstreden kwestie te willen zien. In dit verband denkt hij aan een lo kale vorm van een referendum. Jan Visser (Prog. Soest) wond zich vori ge week het meest op over de transactie. "Hoe komt Ton Paauw eigenlijk aan die zeven miljoen?" vroeg hij zich woedend af. Visser liet ook weten alles in het werk te zullen stellen voor een gedegen onderzoek naar Paauws vermogenspo sitie. Voorshands wijst hij diens verkla ring over speculaties op de koffie-ter- mijnmarkt en op de Amsterdamse op- tiebeurs als "ongeloofwaardig" van de hand. "Als er óók geld in zit dat Ton Paauw heeft verdiend met de uitgave van mijn poëziebundel 'Ik ken je van gezicht'," aldus de Soester politicus/ dichter, "dan is dit absoluut de laatste keer dat ik met Paauw in zee ben ge gaan." Parkeer-perikelen Volgende week woensdagmiddag, om drie uur precies, zal het schilderij onder zware bewaking aan de Van Lijnden laan in Soestduinen worden afgeleverd. Op dat moment zal Ton Paauw ook de zeven miljoen contant dienen te over handigen aan een delegatie van het Hil versumse gemeentebestuur, zoals werd afgesproken in de koopovereenkomst. Ook een afvaardiging van het Soester gemeentebestuur zal aanwezig zijn. De Soester gemeentepolitie heeft ove rigens al aangekondigd streng toezicht te zullen houden op het parkeergedrag van bezoekers en eventuele belangstel lenden. Men vreest een duidelijke toe name van de parkeer-perikelen. Met name wordt intensieve controle uit geoefend bij de uitritten van de wonin gen aan de Van Lijndenlaan. "Wie zijn auto fout parkeert gaat onherroepelijk op de bon," aldus politie-woordvoer der adjudant A. van den Bom. "Het pu bliek dat van deze bijzondere gebeurte nis getuige wil zijn moet maar te voet naar Soestduinen te komen." Staten '87 Staten '82 Kamer '86 Partijen stemmen stemmen stemmer Opkomst: 67,9 20593 71,1 20566 87,1 26177 CDA 35,0 7201 31,4 6457 37,7 9885 WD 26,8 5515 37,9 7789 29,2 7642 PvdA 20,2 4170 19,2 5030 D'66 9,1 1870 8,3 1705 7,4 1934 PPR 2,8 569 1,2 315 PSP/CPN 1,4 289 3.5 726 1,0 266 RPF/GPV 3,0 621 3,1 626 2,0 519 SGP 1,3 258 1,4 294 0,9 230 HP 0,1 31 0,0 8 CD 0,2 49 0,1 21 SP 0,1 20 0,3 63 0,1 22 PvdA/PPR 14,1 2906 Overige 1,2 305 De gemeenteraad is vorige week in grote meerderheid akkoord gegaan met de verbouwingsplannen voor het Dorpshuis in Soesterberg, waarin in de toekomst ook de politiepost en de hulpsecretarie onderdak zullen vin den. Met de plannen is ca. 430.000 gulden gemoeid en behalve de VVD- ers Blaauw, Beyen, Krijger en Blom- mers was iedereen het met deze uitga ven eens. Het feit dat één van de kan didaat-bestuursleden zich te elfder ure heeft teruggetrokken deed daaraan niets af. Wethouder Frans Kingma (PvdA) kreeg de steun van de raad voor zijn voorstel om de benoeming van de be stuursleden nog maar een maandje uit te stellen nu de heer Van Rijthoven zich niet meer beschikbaar stelt voor een be stuurspost. "We proberen zo snel mo gelijk een nieuwe kandidaat te vinden, maar dat moet natuurlijk wel zorgvul dig gebeuren," aldus Kingma. De WD-fractie vond bij monde van Neks Blommers dat het College het ge- héle voorstel maar moest aanhouden, omdat zij nog allerlei twijfels over en bezwaren tegen het plan had. In de eer ste plaats hekelde ze het "alleenzalig makende" karakter van het plan, dat volgens haar veel te definitief was. Ze vond dat er voor de echte dorpshuis functie veel te weinig ruimte overbleef en verklaarde zich tegen het "om niet" verhuren van zaalruimte. De grootste bezwaren had ze echter tegen de finan ciële dekking uit de opbrengst van de verkoop van de politiepost. Ook CD A-fractievoorzitter Kees Ver- heus had aanvankelijk vraagtekens bij het voorstel. Zo vroeg hij zich af of de nieuwe opzet wel wordt gedragen door de bevolking van Soesterberg. Daarbij was hij het niet eens met het voorstel dat voor de oudere jeugd in Soesterberg een apart onderkomen moet worden gerealiseerd van om en nabij de 200.000 gulden nieuwbouw. Volgens hem zijn er in Soesterberg nauwelijks meer dan 10 15 jongeren bij die vorm van jeugdwerk betrokken. Trefpunt Adriaan Pothuizen (D66) toonde zich wel gelukkig met het voorstel, omdat het nu eindelijk eens uitzicht biedt op een "nieuwe start". "Het gaat er om dat het Dorpshuis weer een echt trefpunt wordt, en een Dorpshuis-op-'n-koopje bestaat niet." Leidje Tomassen (Prog. Soest) vond ook dat de knoop maar eens moest wor den doorgehakt. Dat een kandidaat-be stuurslid zich al had teruggetrokken verbaasde haar niet, gezien het "geruzie en het gekissebis" in de gelederen van de gemeenteraad. Ook Lydia Meijer (PvdA) toonde zich tevreden met het volgens haar "heel realistische plan" Tenslotte sloot ook Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) zich bij de voor standers aan, al voelde hij er in eerste insnatie niet veel voor omdat er een "verdacht kantje" zat aan de terugstap van het kandidaat-bestuurslid. Kingma kon zich de twijfels van sommi gen wel voorstellen, maar wees erop dat voor de heer Rijthoven het "gekissebis" geen aanleiding was geweest om zich te rug te trekken. Er wordt ook geen geld uitgegeven voordat het bestuur weer is aangevuld tot drie man. "Dat is een garantie dat er geen dingen gebeuren die onverantwoord zijn," aldus de wet houder. Hij bestreed dat er maar 190 vierkante meter "echt" Dorpshuis zou overblij ven en betoogde bovendien dat het ge bouw feitelijk nimmer een waarachtig dorpshuis was geweest. "Het gaat ons om een open en toegankelijk gebouw, dat optimaal wordt gebruikt. Volgens hem gaat het bij de oudere jeugd in Soesterberg overigens om anzienlijk meer personen dan Verheus veronder stelde. "Zo'n 75 tot 150 jongeren," al dus Kingma. De CD A-fractie en Wiebe Meilof gin gen na het antwoord van de wethouder alsnog "om", zodat het voorstel met 23 tegen 4 stemmen werd aangenomen. In een brief aan het College van B.& W. heeft de bewonerscommissie van het dienstencentrum "Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat aangedron gen op maatregelen tegen de "ernstige hinder van luchtverontreiniging', die vorige week in de wijk Klaarwater werd geconstateerd. Verontruste bewo ners van Honsbergen werden zaterdagavond laat opgeschrikt doo een sterke brandlucht in de gangen. "Nadat door ons was vastgesteld dat er van brand of rookontwikkeling in het gebouw geen sprake was zijn wij naar buiten gegaan en daar ontdekten wij al spoedig dat de brandlucht en sterke rookontwikkeling uit de schoorstenen van de ons omringende huizen kwam." De briefschrijvers dringen er bij het gemeentebestuur op aan "te willen on derzoeken welke maatregelen er genomen kunnen worden om herhaling te voorkomen. Zij wijzen op de tientallen bejaarden, waarvan vele cara-patiënten zijn, en die "in angst en paniek hebben gereageerd" op de luchtverontreiniging, met ver wijzing naar de leeftijd en gezondheidstoestand van de betrokkenen. Inbraak Colenso Bij een inbraak in een woning aan Co lenso heeft de dader vorige week don derdagavond een hoeveelheid geld, een aantal herdenkingspenningen en vreemde munten buitgemaakt. De voordeur bleek te zijn opengewrikt tij dens de afwezigheid van de bewoners. Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK ert TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Soest - Tel. 02155-17390 Afvalcontainer explodeert Een 45-jarige inwoonster van Soester berg heeft aan haar kordate ingrijpen bij een brandende Sulo-afvalcontainer aan de Plesmanstraat in haar woonplaats een beschadigde jas en kousen overge houden. Ze zag rook uit de container komen bij een flatgebouw en trok het gevaarte weg van de gevel. Toen ze wil de weglopen deed zich een explosie voor, waarschijnlijk omdat in de contai ner een aantal spuitbussen ontploften. De brandweer slaagde erin het vuur te blussen. ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN VOOR AL UW KADO'S fS O ZUID-PROMENADE 11 TEL. 10098 c ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN Zijden blousef 85,— In de kleuren wit/ecru/marine/turquoise/kaki/rood/rose/bleu. 'ii - 'fh; door Gerard Paul Waar volgens het gezegde de zorgen in tal en zwaarte toenemen met het groter worden van de kinderen, is het ook waar dat die periode voordelen biedt. Zo stel de mijn zoon spontaan zijn Eend (met een hoofdletter) ter beschikking toen ik mijn auto tegen een paar andere tot stil stand had gebracht. Ik was heel erg blij met dat aanbod nadat ik mijn eerste au toloze werkdag met behulp van het openbaar vervoer tot onaanvaardbare lengte had opgevoerd. En hoewel een Eend niet echt een auto is, als ik dat zo zeggen mag, kun je met zo'n hondehok op wielen net zo goed enkele uren reistijd per dag besparen als meteen gewone au to. Tijd waarin je veel leukere dingen kuntdoendan wachten tot je op de plaats van bestemming bent aangekomen. "Mijn Eend was zo 'n rood gevaarte met twee zitplaatsen en een soort laadruimte met raampjes, te verduisteren met knus se gordijntjes en om te vormen tot een twee-persoons wereldreizigerscamper- tje. De eerste keer dat ik er in reed kwam ik doodmoe op mijn werk aan, maar dat ging veel beter nadat ik de instructie had gekregen om als een zoutzak achter het stuurwiel te gaan zitten. Ik begon nu ook mijn rijstijl aan te passen aan de moge lijkheden van het Eendebeest, dat voor al veel rust verlangt. A Is je hard wil weg rijden brult het beestje iets als "je hoort toch wel dat ik mijn stinkende best doe' maar ik kan nu eenmaal niet harder". Rijd je daarentegen zo 'n 80 d 90 kilome ter per uur en je hebt de wind in de rug, dan spint het geval als een echte poes en je hoort hem denken "zullen we er sa men vandoor gaan Lekker de zon op zoeken?" Er zit weliswaar iets als een rem op maar van een rembekrachtiger heeft ie nog nooit gehoord. Je moet je met zo'n ding gewoon niet begeven in situaties die hardhandige ingrepen nodig maken. Je blijft ver weg van gevaarlijke verkeerssi tuaties en passeren doe je so wie so niet. Ik heb vaak achter grote vrachtwagens "gehangen Die hebben zo veel zuigkracht datje vrij wel zonder gas te geven meegesleurd wordt en dat is heel voordelig. In de weken dat ik er in rondreed ben ik er ongemerkt een beetje aan gehecht ge raakt. Inderdaad, het is geen auto. Het is meer dan dat. En minder... Toen ik mijn gerepareerde auto bij de ga rage kwam ophalen zag ik netzo 'n Eend als waarin ik rondgescheurd had, maar dan zonder motorkapje. Ik zag wat er als stootbuffer vóór mij gezeten had en wees daar verschrikt naar. De garagehouder grinnikte en zei: "Dat is de kreukelzö- ne." En toen ik hem onnozel aankeek: "Die loopt tot achteraan door." 'V.OosicL Nachtelijke controle op deel IU De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag een groot aantal auto's in de wijk Klaarwater gecontroleerd op de aanwezigheid van een geldig deel III van het kentekenbewijs. In 28 gevallen bleek het benodigde papiertje op de voorruit te ontbreken. Er werd proces verbaal opgemaakt tegen de eigenaars. Die horen er nog meer van. Bromfiets gestolen Uit de tuin van een woning aan de Wil- laertstraat is in het weekeinde een zwar te Honda-bromfiets gestolen. De eige naar, een 17-jarige Soester, stelde de politie op de hoogte.

Soester Courant | 1987 | | pagina 1