■ju Soest Schoeman I 0//GH eSoeste r Duinen SCHOEMAN MAKELAARS Hoogste beeldkwaliteit in het kleinste formaat. 4798.- BMJER d'Oude Enghe\ Werkloosheidsdaling stagneert in regio PAGINA 4 WOENSDAG 25 MAART 1987 SOESTER COURAN"!" PAGINA 5 SOESTERBERG SOEST BAARN jüsüBI Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor VEILING - SOEST woensdag 1 april 1987 PUBLIEK VERKOPEN VIDEO ACTIEF BAUER VCC816 AF v foto-film-video computer/ i Koninginnedag-markt Soesterberg Werkzaamheden bomenbestand Soest AAN BIEDING (geel, kobalt, groen) vrijetijdskleding Parkeerhavens plan Wostok In Soest nu 1353 werkzoekenden M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN DE GR1ENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussenwoning met voor- en achtertuin en schuur, met blijvend vrij uitzicht. Eventueel overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- p.m. Opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met parket, open keu ken met alle Miele inbouwapparatuur; 1e verd.: luxe badkamer, 2 grote en 1 kleinere slaapkamer; 2e verd.: grote ouderslaapkamer. Geheel is perfekt onderhouden. V.v. gas c.v. Koopsom f 159.000,-. W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gelegen hoekwoning met vrijstaande berging, c.v., royale voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toilet, keuken (ca. 9 m2), doorzonkamer (ca. 30 m2); verd.: 3 slaapkamers (resp. ca. 15,16 en 9 m2), komplete badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en douche. Vaste trap naar zolder met 4e grote slaapkamer (ca. 25 m2) met tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapisolatie en gedeeltelijk van dubbele beglazing. Koopsom f 169.000,-. ZUlDEREIND Zeer dicht bij de grote verbindingswegen gelegen, totaal gerenoveerde woonboerderij met dubbele garage en zeer ruime (55 m2) werk/ atelierruimte. Het pand is v.v. isolatie t.a.v. de kap (ged.), thermopane beglazing en spouwmuur, c.v. olie, door de ligging bij jachthaven aan de Eem zeer geschikt voor watersportliefhebber. Entree, hal met plavuizenvloer en granolwanden, grote toiletruimte met aparte douche, ruime slaapkamer met v.w. (ca. 15 m2), badkamer met ligbad, 2e toilet, bidet, v.w., zeer luxe sanitair, woonkamer (48 m2) met parketvloer, open haard, balkenplafond, natuurstenen vensterbanken, halfopen zeer luxe leef/eetkeuken (eiken) met eetbar, vaatwasmachine, afzuigkap, elektr. kookplaat, oven etc. (opp. 19 m2). Geheel betegelde bijkeuken met aansluiting wasmachine, stookruimte; 1e verd.: ruime overloop, 2 grote slaapkamers (20 en 25 m2). Er is de mogelijkheid om boven de deel nog 2 a 3 slaapkamers te realiseren. Tuin: zeer gezellig overdekt terras, aparte schuur, automatische tuinverlichting. Het pand wordt aangeboden incl. de aanwezige gordijnen, vitrage en vloerbedekking, en verkeert in prima staat van onderhoud. Koopsom 1498.000,-. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT180 SOESTDUINEN 02155-12739 Hinderwet terinzagelegeing beschikking (art. 40, lid 2 Wet ABM) Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17, liggen vanaf heden op werkda gen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ter inzage de navolgende beschikkingen tot wijziging van eerder verleende ver gunningen ingevolge de Hinderwet voor een inrichting tot het slopen van auto's c.a. resp. een herstelinrichting voor motorvoertuigen op: a. het perceel Industrieweg 26; b. het perceel Inudstrieweg 29. De strekking van beide beschikkingen luidt dat ter reparatie aangeboden of te repareren auto's of al dan niet voor de verkoop bestemde auto's, alsmede aan het verkeer onttrokken of voor de sloop bestemde of gesloopte auto's c.q. delen daarvan op het terrein van de bovenge noemde inrichtingen moeten worden geplaatst en derhalve niet op of aan de openbare weg. Voorts is het verboden reparatiewerk zaamheden aan ter reparatie aangebo den auto's op of aan de openbare weg te verrichten. Genoemde beschikkingen worden van kracht één maand na datum van deze bekendmaking. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: C. H. Wantenaar, Birkstraat 127, voor het oprichten van een veehouderij an nex varkensmesterij op het perceel Birkstraat 127. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gebouw ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden igesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar heb ben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren eerder bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Ko ningin en worden ingediend vóór 25 april 1987 bij de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA "s-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Deze week in Soest: 27 maart: van 19.00 - 21.00 uur; rom melmarkt "De Schakel" in het school gebouw aan de Klaarwaterweg 7-9; 30 maart t/m 5 april: collecte Neder landse Hartstichting. Gekro-bonnen Op de secretarie zijn weer Gekro-bon nen ontvangen. Het betreft bonnen over de maanden december 1986 en ja nuari en februari 1987De bonnen kun nen op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur worden opgehaald op de secretarie, Steenhoffstraat 2 (afd. I, kamer 20). Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften vergunning te verlenen voor: het bouwen van een molen, Molen straat, sectie K, nr. 2983; het bouwen van een woonhuis, Bos straat 96; het bouwen van een garage/berging, Van Lenneplaan 47; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet) het bouwen van 3 woonhuizen, Insin- gerstraat 59; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke ordening) het bouwen van een erfafscheiding, Beukenlaan 2; (artikel 302 lid 6 van de bouwverorde ning) het plaatsen van een erfafscheiding; (artikel 302 lid 6 van de bouwverorde ning en artikel 50 lid 8 van de Woning wet) het plaatsen van een containerkan toor, Richelleweg 1; (artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het bouwen van een woonhuis, Haze- pad, sectie G. nrs. 6237 en 8345; (artikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees) het bouwen van een hooischuur, Bos straat 79; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 26 maart 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Openbare commissie vergaderingen Woensdag 25 maart: commissie On derwijs agenda o.a.: voorjaarsnota 1987; ver deling bedrag f 60.000,- t.b.v. leerlin gen culturele minderheden; Donderdag 26 maart: commissie Welzijn agenda o.a.: Gesprek met ver tegenwoordigers commissie maaltijd- voorziening/personenalarmering; voorjaarsnota 1987; Maandag 30 maart: commissie A.B.Z. AGENDA O.A.: voorjaarsno ta; aanschaf alcotestmeters; deelnota P.C.-beleid; Dinsdag 31 maart: commissie Ruim telijke ordening agenda o.a.: beschikbaar stellen kredie ten voor sanering Coajbé-terrein (Ei gendomweg/Koningsweg); bodemsa nering Chemco te Soestduinen; uitbrei ding kleed-/clubaccommodatie sport terrein Staringlaan; beschikbaar stellen bijdrage-ineens aan de Woningbouw- ver. Soest voor het treffen van voorzie ningen aan 5 woningen Kruisweg; ver nieuwing sportvloeren sportzaal De Bunt en het gymnastieklokaal aan de Paulus Potterlaan; vervanging c.v.-in- stallatie gymnastieklokaal Heideweg; verhuren van het jachtrecht in de ge- meentebossen; reconstructie le en 2e fase van de Koningsweg; voorjaarsnota 1987; vaststellen werkplan Ruimtelijke Ordening 1987; asfaltering van de Wieksloterweg; aanleg fietspaden in natuurgebieden; aanbrengen over- steekvoorzieningen t/h van Braamha- ge; evaluatie standplaatsenbeleid; ver keersmaatregelen industrieterrein; no titie 30-km-zones; ontwerp-bestem- mingsplan Zuidelijke Eng. Woensdag 1 april: commissie Milieu beheer agenda o.a.: bodemsanering Cojabé- terrein; bodemsanering Chemco-ter- Notarissen M.H.A. van Veeren en Mr. H.H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in Café-Restaurant "Darthuizen", Prins Hendriklaan 1 te Soest ex artikel 1223 lid 2 B.W. I. De woning met garage, erf en tuin, PAULUS POTTERLAAN 14 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 1881, groot 2.77 are. Onr.goed bei. 1987: 246,- eig.; 201,- gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. II. Het winkel-woonhuis met garage, schuur, erf en tuin, BEUKENLAAN 41 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 797, groot 4.07 are. Onr.goed bel. 1987: 194,- eig.; 158,- gebr. Het perceel is leeg en ontruimd te aanvaarden. III. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, VAN GOYENLAAN 192 TE SOEST, kad.bekend Gem. Soest, sectie K no. 2628A-23. Onr.goed bel. 1987: 112,- eig.; 92,- gebr. Servicekosten, incl. verw. 325,- per maand. De flatwoning is leeg en ontruimd te aanvaarden. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betref fende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging van de percelen: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 29 april 1987. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van perceel I. kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notarissen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. Camerarecorder voor Video 8-cassettes. Opname/ weergave tot 1 Vb uur. Vb" CCD-beeldsensor, videofilmen vanaf 10 lux. Piezo-autofocus metzone- selector, "groene golf"- snapshot-instelling. Vlekkeloze beeldmontage. Voor opname en weergave aan te sluiten op ieder tv- toestel. Uitstekend stilstaand beeld. 2 jaar garantie en 2 jaar all-risks verzekering. Compleet met standaard- accessoires BOSCH Winkelcentrum "Hartje Zuid" Tel. 1 28 74 Ook verhuur De CombiFoto-vakman heef al jarenlang ervaring met filmen. rein Soestduinen; verhuur jachtrecht in gemeentebossen. Woensdag 1 april: commissie Bedrij ven agenda o.a.: verhuur jachtrecht in ge meentebossen; reorganisatie gasdistri butie; voorjaarsnota; kredieten voor: le en 2e fase Koningsweg; asfaltering fietspaden in bossen en buitengebied; asfaltering Wieksloterweg en snelheids- remmende maatregelen; P.C.-privé- projekt; notitie verwijzings- en recla meborden; beleid t.a.v. onrendabele cai-aansluitingen. Donderdag 2 april: commissie Fi nanciën agenda o.a.: kredieten voor Sanering JCojabé-terrein; bodemsanering Chem co; uitbreiding kleed-/clubaccommo- datie sportterrein Staringlaan; vernieu wing sportvloeren in sportzaal De Bunt en gymnastieklokaal Paulus Potterlaan; vervanging c.v.-installatie gymn.lokaal Heideweg; verhuren jachtrecht in ge meentebossen; reorganisatie energie distributie; krediet le en 2e fase recon- tructie Koningsweg; voorjaarsnota 1987; aanschaf 4 alcotestmeters; ver ruiming kwijtscheidingsbeleid; rijwiel paden in natuurgebieden; garantie en sponsoring en andere medewerking Landjuweel; asfaltering Wieksloter weg; oversteekplaats bij Braamhage. De vergaderingen zijn openbaaT en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. De aanvang is 19.30 uur. De stukken die betrekking hebben op de vergade ringen liggen ter inzage in het INFOr- matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Inspraak concept-welzijnsplan 1988-1991 Door de commissie Welzijnsplanning wordt een twetal inspraakbijeenkom sten belegd: op 1 april '87 in het dien stencentrum "De Vijverhof' aan de Klarinet (Overhees)en op 2 april 1987 in het dienstencentrum "De Drie Ei ken" aan het Dorpslein te Soesterberg. Beide bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Schriftelijke reacties moeten uiterlijk 7 april a.s. bij de commissie "binnen" zijn om in de vervolgprocedure te kunnen worden meegenomen. Het postadres van de commissie is: Postbus 2000, 3760 CA SOEST. Het concept-welzijnsplan 1988 - 1991 ligt vanaf heden ter inzage in het Ge meentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a. Informaties: Info-centrurn, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Burgemeester en Wethouders hebben het Oranje Comité Soesterberg toe stemming verleend om op Koninginne dag, 30 april, aan de Banningstraat een jaarmarkt te houden. Zoals reeds eerder is meegedeeld heeft de afdeling Groen en Recreatie van de dienst gemeentewerken het bomenbe stand in de gemeente Soest kritisch beoordeeld. Naar aanleiding hiervan zal in de komende weken een aantal door ziekte breukgevaarlijk geworden bomen gekapt moeten worden en zal verder een dunning plaats moeten vin den om duurzame soorten meer kansen te geven. Op 23,24 en 25 maart zullen de bomen in de volgende straten behandeld wor den: Van Lijndenlaan/Schapendrift, Van Weerden Poelmanweg en Soester- bergsestraat. Het verkeer op deze we gen zal rekening moeten houden met vertragingen. I99;5 v.Weedestr.59 tel.12424 Soest In het plan Wostok wordt deze week aan het gedeelte Oude Tempellaan tus sen de toegang Wostok en Apollo ge start met de aanleg van parkeerhavens. Burgemeester en Wethouders hebben hiertoe onlangs besloten. De havens worden als 'langsparkeren' ingericht. De bestaande houtwal met grove den nen zal worden vervangen door een nieuwe houtwal met struiken en bo- BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a flO,- vanaf 17.00 uur Donderdag 26 maart Kippepoot Vrijdag 27 maart Gebakken schol Maandag 30 maart Karbonade Dinsdag 31 maart Macaroni Woensdag 1 april Duitse biefstuk Zaterdag en zondag is er geen dagmenu De werkloosheid in de regio Eemland blijkt in de afgelopen maand niet, zo als verwacht werd, te zijn gedaald. In de registers van het Arbeidsbureau Amersfoort staan momenteel 4607 mannen en 3514 vrouwen ingeschre ven als werkzoekenden, in totaal 8121. Vorige maand waren dat er nog resp. 4573 en 3514, in totaal 8089. Voor Soest gelden de volgende cijfers: mannen 743 (was 741), vrouwen 610 (was 595). In totaal stonden eind vori ge maand 1353 Soester inwoners inge schreven als werkzoekenden; de maand daarvoor waren dat er nog 1336. Het werkloosheidspercentage steeg van 10,0 naar 10,1 procent. De oorzaak van deze stagnatie is vol-' gens de leiding van het Arbeidsbureau moeilijk aan te geven. Volgens arbeids- marktonderzoeker J. Toussaint moet die echter worden gezocht in het groeiende aantal "flexibele arbeidscon tracten", waarin meestal tijdelijke over eenkomsten worden gesloten. "Dan blijven de mensen toch liever inge schreven staan." Verder wordt gewe zen op de bestaande "bestandsvervui ling", waardoor de cijfers niet een echt exact beeld van de werkelijkheid geven. Ter illustratie gaf GAB-directeur T.G.v.d.Bunt tijdens de maandelijkse persconferentie vorige week een voor beeld. In het kader van het JOB-plan en de wet Vermeend/Moor heeft het Ar beidsbureau een deel van het bestand "gelicht" van de langdurig werklozen. "Van de paar honderd ingschrevenen bleek 43 procent niet tot de feitelijk werklozen te behoren," aldus V.d.Bunt. "Velen hadden inmiddels ander werk, vaak tijdelijk, anderen wa ren ziek of weer aan het studeren of er waren andere beletselen." Opvallend noemde hij de grote groep vrouwen die weliswaar ingeschreven staan, maar die bij nader inzien toch liever niet aan het werk zouden gaan, met het oog op de gezinssituatie. Tevreden Ondanks de negatieve publiciteit is de directie van het GAB tevreden over de uitwerking van de wet Vermeend/ Moor, die met name gericht is op het in dienst nemen door bedrijven van lang durig werklozen. "In acht weken tijds hebben we 30 personen op die manier aan het werk kunnen helpen," aldus de heer V.d.Bunt. "En er zitten er nog tien in de pijplijn.In dit verband spreekt hij over "relatief grote aantallen". Van die dertig komen er 14 uit Soest. Zij zijn merendeels aangesteld bij kleinere on dernemingen. De directie van het Arbeidsbureau vraagt zich overigens wel af wat er te recht zal komen van het Jeugdwerk garantieplan, door het kabinet gelan ceerd om schoolverlaters aan tijdelijk werk bij de overheid te helpen. "Het probleem is dat de regering particuliere bedrijven buiten deze regeling wil hou den. Het bedrijfsleven en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten willen dat juist niet. Anders heeft het plan geen kans van slagen," aldus de heer V.d.Bunt. Het Arbeidsbureau Amersfoort heeft vorig jaar het budget met ca. 10 procent overschreden. "Wij hebben onze 4,7 miljoen goed besteed," aldus de heer V.d.Bunt, die deze mededeling deed naar aanleiding van het feit dat er in de Tweede Kamer onlangs schande werd gesproken over het in 1986 "overge houden" budget van de arbeidsbu reaus. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433

Soester Courant | 1987 | | pagina 5