Bij ons op Soest Schmtemakctu f cmoiof Spaarhypotheek bij de Bondsspaarbank TLLA VAGD TRAMEI STUDIEBEGELEIDING service Hondenbelasting registreert in Soest ruim 3500 honden Bijdrage Nationaal Geschenk De Smickel: ster in pannekoeken Huiswerkbegeleiding Bijlessen (alle vakken) Tentamenbegeleiding BEL: 02155 -1 70 89 PAGINA 8 WOENSDAG 25 MAART 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 S in rekening ocht is! n HUIZEN KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. 5 buurt eren. .000,-. 700 Ledenvergadering Partij v.d. Arbeid Kledingbeurs bij 'De Bron' Opbrengst voor de helft weg aan kosten Salonorkest Furrer-ensemble in de Vijverhof Informatiemiddag Rademakerstraat Odeon Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. April-programma 'huisvrouwen' U mag van onze nieuwe collectie het beste verwachten. Nieuwe vorm van lening levert jaarlijks al gauw voordeel van 1.000 gulden op ZOMERTIJD IN PANNEKOEKEN-BOERDERIJ Cursussen van Gerda van Hulst en Jan de Kok Schilderen in "De Bereklauw" Aventura, Ravens, Hucke, Basler, Pespoir, Le truc, Sispa, Roberto-Sarto, Martello, Zerres. Lange Brinkweg 26 Soest O 16527 'ei. o;i5s iBflno >oest-Zuid inhuis in een vriendelijke worp afstand van de Soes- zich al grote pand is sterk aanbouw tegen de achter- iuwing leidde tot een aan- iken en tevens een slaap- iste badkamer op de bega- ormige woonkamer van 50 stkeuken, kelder, slaapka- 1e Verd.: 3 slaapkamers en groot dakterras, badka- rmige slaapkamer en berg- zonnige tuin staat een op- chikt voor kantoor. 500,-. at 70 te Soesterberg d woonhuis met grote zon- ande garage op 1565 m2 >estemming is een kombi- n werken aanwezig. Ind.: >nkamer met open haard, ir, keuken v.v. apparatuur, carriers, badkamer, vaste at veel bergruimte. 00,-. iNTJE 2, TEL: 02155-17185. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit, o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 service 'ne ifdeling sportvelgen assende ïdernste onische apparatuur ►16747 Vandaag: Kees Lensink (60) uit Soesterberg. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 31 maart een ledenvergadering in café- restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Aanvang 20.00 uur. De leden zullen zich o.a. buigen over de ontwerp-kandidatenlijst voor de ver kiezing van de leden van de Eerste Ka mer. Het gewestelijk bestuur heeft daarvoor de volgende ontwerplijst vast gesteld: 1. Willem v.d.Zandschulp, 2. Liske Roesingh, 3. Jan Nico Scholten, 4. Marijke Linthorst, 5. Wout van Veen, 6. Maran van der Meer. Verder staan op het programma een ge sprek met de raadsfractie en een nabe spreking van de Statenverkiezingen van 18 maart. De peuterspeelzaal "De Bron" aan de Wiardi Beckmanstraat (achter Super van Doorn en onder Honsbergen) or ganiseert op zaterdag 28 maart weer een kinderkledingbeurs. Tussen 10.00 en 12.00 uur kan men er terecht om de kinderen weer in leuke vooijaarskle- ding te steken. Wie vroeg komt heeft de meeste keus en de leiding van de peu terspeelzaal rekent op een flinke op komst. Wie kinderkleding wil verkopen kan die op vrijdagavond 27 maart inleveren tussen 19.30 en 21.30 uur. Inlichtingen: tel. 10901 (speelzaal) of 24310 (oudercommissie). Soest blijkt ruim 700 honden méér te hebben dan de 2850 die tot voor kort bij de gemeente bekend waren. De actie met de aangifte-kaarten voor de hon denbelasting, die de gemeente onlangs heeft ondernomen, heeft dat aan het licht gebracht. Een en ander houdt in dat de gemeente zo'n 50.000 gulden ex tra aan belasting opstrijkt. Van dat bedrag gaat overigens dit eerste jaar zowat de helft op aan de kosten van het nieuwe aangifte-systeem: het drukken van de kaarten en het aanstel len van extra-personeel voor het ophalen en de controle van de gegevens kostte 24.000 gulden. Wethouder Jan Menne van Financiën meldde zijn 700 "nieuwe" honden vo rige week in de gemeenteraadsvergadering. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 De confederatie van Oranjeverenigin gen heeft na overleg met de minister president drs. R.F.M. Lubbers de taak op zich genomen de viering van het gouden huwelijksjubileum van HKH prinses Juliana en ZKH prins Bernhard niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Het prinselijk paar was weliswaar op 7 januari van dit jaar 50 jaar getrouwd, maar het unieke feit doet zich voor dat de viering ervan plaats vindt op 30 april. Er is alle reden voor een grootse vie ring. Er is sprake van een grote aanhan kelijkheid voor het gouden paar in bre de lagen van de Nederlandse samenle ving. Vanuit veel geledingen zullen ac tiviteiten worden ontplooid om aan dacht te besteden aan de bijzondere verdiensten aan land en volk vertoond. Een grote mate van dankbaarheid wil zich uiten. Het Oranje-Comité Soest wil graag participeren in de viering van dit bijzon dere jubileum. Landelijk zal de viering worden gecon centreerd in een 45 minuten durende manifestatie op paleis Soestdijk, waar per provincie, c.q. rijksdeel, deputaties worden samengesteld die zoveel moge lijk een dwarsdoorsnede van de bevol king zullen zijn. Tevens zal het gouden paar een Nationaal Geschenk worden aangeboden namens het Nederlandse volk. De prinses heeft gevraagd de helft te mogen besteden aan projecten voor gehandicapten, terwijl de prins de an dere helft wil gebruiken voor een spe ciaal project in Nederland van het We reld Natuur Fonds. We zijn ervan overtuigd dat de Soester bevolking als goede buur van de prinses en de prins een financiële bijdrage wil leveren aan het Nationaal Geschenk. Men kan een gift storten op nummer 35.99.68.805. (Rabobank) t.n.v. Bij drage Nationaal Geschenk. Giro van de Rabobank is 212775. Oranje-Comité Soest In de Vijverhof treedt maandagavond 30 maart a.s. op het Furrer-ensemble. Dit salon-orkest, welbekend in 't Gooi en omstreken, bestaat uit 2 violen, 2 celli, piano, fluit, 2 klarinetten, accor deon en 2 zangers. Zij brengen een re pertoire van o.a. Mozart, Bach, Verdi, Stolz en vele anderen. De toegang is f 5,-. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. In restaurant 't Zwaantje wordt woens dag 1 april tussen 14.00 en 16.00 uur voor de bewoners van de Rademaker straat een informatiemiddag gehouden, waarbij de laatste informatie wordt ge geven over de reconstructie van de straat. De definitieve tekening van de reconstructie is daarbij aanwezig. Ook voor recepties, bruiloften en partijen. Afhalen ook mogelijk De pannekoekenboerderij De Smic kel aan de Lange Brinkweg in Soest heeft de Libelle Prima-Pannekoek- Ster ontvangen. De redactie van het dames-weekblad heeft een paar hon derd pannekoekenrestaurants bezocht voor het proeven van een pannekoek. De tien beste kregen uiteindelijk de genoemde ster. Die eer viel ook De Smickel ten deel. Het was de eerste keer dat de medewer kers van Libelle een dergelijke concur- rentiewedstrijd hielden. Ze bezochten ongeveer 200 restaurants in Nederland voor het testen van de smaak, het recept en de presentatie van de pannekoek, alsmede de ligging en de 'kindervrien- delijkheid' van de restaurants. Na de eerste schifting werden de 25 beste res taurants nogmaals bezocht. Dit bracht de verantwoordelijke redactie ander maal bij De Smickel aan de Lange Brinkweg. In elk pannekoekenhuis werd een appelpannekoek gegeten. Tenslotte werd aan tien restaurants een Libelle Prima-Pannekoek-Ster uitge reikt. Er was een superster voor 't Ja- gershuys in Zeist. De Smickel eindigde kort daarachter. Bedrijfsleider J. A. Jo- man van De Smickel hoopt volgend jaar de superster in de wacht te kunnen sle pen. Overigens heeft men in De Smickel een nieuw gerecht gepresenteerd: De Pan- za. Dit originele gerecht is een vondst van De Smickel. Het is een pannekoek, die met de gebruikelijke ingrediënten op de wijze van een pizza wordt bereid. De Smickel heeft daarmee een primeur in de pannekoekenwereld. Vanaf komend weekeinde verandert de Smickel de openingstijden. De panne koekenboerderij is normaal gesproken dagelijks geopend van 12 tot 20 uur, maar met ingang van de zomertijd zal de keuken elke vrijdag, zaterdag en zondag zijn geopend tot 21 uur. Voor taan kan men op die dagen dus tot ne gen uur 's avonds De Smickel betreden voor een pannekoek, want daarin zijn ze aan de Lange Brinkweg een ster. De Muzikant: "Er stond vroeger hier in Soesterberg een villa, die de Oude Tempel heette. Het gerucht ging, dat daar muziekavonden werden gehou den, en zo kwam de hoofdonderwijzer van As op het idee onze muziekvereni ging ODEON te noemen. Dat is grieks voor muziektempel. Vóór die tijd heetten wij Muziekver eniging St. Jozeph (zie foto), opgericht in 1927 door het Roomsch Katholiek Werklieden Verbond. Vijftien jaar ge leden hebben we dat "katholieke" af geschaft om ook anderen in de gele genheid te stellen zich aan te sluiten. We kregen toen één nieuw, gerefor meerd lid, en die speelt nu nog bij ons.Als noodoplossing bedachten we de naam Muziekvereniging Soester berg, maar dat werd al gauw "Odeon". We zijn gestart als fanfare-orkest en dat zijn we nog. Mijn vader was voor zitter, toen ik als tienjarige lid werd van het orkest, net als mijn broers. Vrouwen telden toen nog niet mee. Ik ben begonnen op een bugeltje. Elke maandag repeteerden we en moest je in tien minuten bij de dirigent laten horen wat je die week geleerd had. We kregen les van de melkboer, in de keuken. Boven op de hoge schoor steen lag een pakje sigaretten en als we een half uur per dag studeerden op het instrument kregen we 's avonds als be loning een sigaretje. Vaak duurde de oefening maar twintig minuten, maar moeder zei dan tegen vader, dat we een half uur gerepeteerd haddeu. Later ging ik over op althoorn, op ba riton, op klarinetles, op schuiftrombo- ne en nu speel ik sinds twintig jaar tu ba. Ik ben nu vijftig jaar lid. De tach tigjarige Geytenbeek is al zestig jaar lid. We zouden hem voor geen goud willen missen. Ik ben nu vijftien jaar voorzitter ge weest, maar op de eerstvolgende jaar vergadering treed ik af en ik ben niet herkiesbaar. Mijn opvolging is in goe de handen, anders zou ik het besluit niet genomen hebben. Tromslager Vroeger speelden we alleen marsmu ziek en bewerkte nummers van beken de operamelodieën en operettes. Er De afdeling Soest-Baarn van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen or ganiseert in april weer een aantal bij eenkomsten en evenementen. Op dinsdag 7 april vindt in De Prom in Baarn (Amalialaan 1) een dia-presen tatie plaats door mevrouw J. Diekman over haar vakantiereis naar Hong Kong en Thailand. Aanvang 14.00 uur. Op vrijdag 10 april, vanaf 's morgens 10.00 uur, wordt er gezamenlijk gefietst in de omgeving. Het vertrekpunt is het parkeerterrein tegenover paleis Soest dijk. Op vrijdag 17 april is er een gewestelijke kegeldag, op donderdag 23 april ge volgd door een gezamenlijke excursie naar Drente. De bus doet in Soest de volgende "opstapplaatsen" aan: Nieu- werhoek 8.15 uur; Gemeentehuis 8.20 uur; Soest-Zuid 8.25 uur en Honsber gen 8.30 uur. Op dinsdag 28 april organiseert de af deling een extra feestelijke "Weense middag" in het Brandpunt in Baarn (Oude Utrechtseweg 6), waarin de sfeer van operette en czardas zullen herleven in onsterfelijke melodieën van o.a. Ro- bert Stolz, Franz Léhar, Emmerich Kél- mén en anderen. Wervelende zigeu nerklanken zullen worden gebracht door Sonja Kiek (zang), Lydia van Rees (piano) en Rudy Kuvé (viool). Voor in troducés geldt en toegangsprijs van 1,50. De middagbijeenkomst begint om 14.00 uur. De Bondsspaarbank heeft deze maand een nieuwe spaarhypotheek geïntro duceerd, die de cliënt al snel een netto voordeel van 1.000 gulden per jaar op levert ten opzichte van bestaande hy potheek-vormen. Dit batige verschil zit 'm in het spaargeld-gedeelte. Bij de spaarhypotheek wordt dit deel door de Bondsspaarbank op naam van de cliënt uitgeschreven, terwijl in andere gevallen de verzekeringsmaatschappij en dit deel op hun rekening geschreven krijgen in ruil voor een over het alge meen lagere rente. Het rentepercentage dat de Bonds spaarbank via de spaarhypotheek biedt is gelijk aan het percentage dat men be taalt voor de hypotheek. Dit heeft tot gevolg dat de premie laag blijft en de nettolasten stabiel zijn. Voor onaange name verrassingen komt de cliënt nooit te staan. Ook al stijgt de hypotheekren te na een periode van vijfjaar, er is geen 'gevaar' voor geldverlies. Men moet dan weliswaar meer hypotheekrente betalen, maar aan de andere kant ont vangt men ook meer rente over het op gebouwde spaarvoordeel waardoor er minder premie hoeft te worden betaald. Indien de rente daalt hoeft men minder hypotheekrente te betalen, maar krijgt men ook weer minder rente over het Voordelen De spaarhypotheek biedt een groot aantal voordelen. Er zijn geen extra on kosten aan verbonden, behalve de pro- visie-afsluitkosten over de hypotheek; Het geeft een garantie van 100 procent bij vooroverlijden of einddatum; de spaarhypotheek is te verkrijgen met ge meentegarantie; als men wil verhuizen naar een andere koopwoning blijft de spaarhypotheek geldig; de spaarhypo theek kent een unieke afloopwaarde die 100 procent van de spaardelen en de opgebouwde rente is; De voorwaarden van de spaarhypo theek zijn dat men voor maximaal der tigjaar een hypotheek kan afsluiten. De rente is steeds vijfjaar vast. Bovendien gaat het voordeel alleen op bij een mini maal belastbaar inkomen van 40.000 gulden bruto per jaar. De heer A.L.F. Trippaers, directeur van de Bondsspaarbank in Soest, kan in zijn kantoor aan de Van Weedestraat met behulp van overzichten en grafieken de cliënt precies duidelijk maken wat de voordelen per individu daadwerkelijk inhouden. Overigens is de spaarhypo theek van de Bondsspaarbank voor wat betreft de regio alleen te verkrijgen op het kantoor aan de Van Weedestraat in Soest, op het hoofdkantoor in Amers foort en Hilversum. De situatie in Soest is daarom vrij uniek te noemen. Aantrekkelijk "We zijn de enige bank met een hypo theek in deze vorm. We zijn er net mee begonnen. De klant krijgt bij ons op kantoor desgewenst alle denkbare in formatie aan de hand van berekeningen en dergelijke. Je moet het kunnen aan tonen, anders loopt het niet. Het aan trekkelijke van de spaarhypotheek is dat de hypotheekrente fiscaal geheel af trekbaar is, terwijl de ontvangen rente fiscaal onbelast blijft. Je moet dit laatste bedrag alleen betalen als de hypotheek gedurende de eerste twaalf jaar van de De heer A.L.F. Trippaers, directeur van de Bondssaarbank Soest, bezig met het berekenen van het voordeel van een spaarhypotheek. looptijd wordt afgelost. Anders kun je het niet aflossen. Maar ook voor de mensen in die situatie heeft de Bonds spaarbank een regeling, die de dan te betalen onkosten beperkt houdt," zegt de heer Trippaers. Bestaande cliënten van de Bondsspaar bank kunnen hun huidige hypotheek omzetten in een spaarhypotheek. De kosten die hieraan zijn verbonden zijn zeer gering, en daarmee houdt de Bondsspaarbank het voor iedereen aantrekkelijk een spaarhypotheek af te sluiten. Omdat het afsluiten van een hypotheek een strikt persoonlijke zaak is met het oog op inkomen, leeftijd, de hoogte van de hypotheeksom en het rentepercenta ge, adviseert de Bondsspaarbank een en ander in een persoonlijk gesprek uit een te laten zetten. Dat kan onder meer op het Bondsspaarbank-kantoor aan de Van Weedestraat in Soest, tel. 16600. i een vol jaar or ons bedrijf zaamheden uw auto moeten randeren wij u het iele onderdelen; at uw auto weer en dat u straks it te staan. ide jevaar. oor samen- e Vereniging van VANAF ZATERDAG 21 MAART alsvolgt geopend: ma., di., wo., do.: 12.00-20.00 uur. za. en zo. van uur besond geen aparte muziek voor har monie en fanfare. Nu volop. We speel den op Koninginnedag en tijdens tal rijke processies in de mooie tuin ach ter de kerk. Daar kwamen uit de wijde omtrek veel mensen naar kijken. We brachten ook veel serenades, meer dan nu. In dit jubileumjaar willen we dat weer in ere herstellen. Uit het orkest formeerden we destijds een aparte boerenkapel voor feesten en carnavalsvieringen. Een gouden tijd met de eerste raad van elf met But- zelaar en van der Linden. Maar dat was geen muziek, alleen maar lawaai en herrie. Na de oorlog hebben we een poosje een moeilijke tijd doorgemaakt. We hadden ng maar zeventien leden. Maar we hebben ook veel gelachen. Zo liepen we op straat te marcheren, toen we in de buurt van het casino merkten, dat we onze tromslager mis ten. Die was een beetje sloom en stond drie straten terug nog stil te hannesen met z'n grote trom. We hebben nu 42 leden plus een drumband en een majorettepeleton van 90 leden. We spelen in de afdeling uitmuntendheid. We kunnen nog ho ger naar de ereafdeling en de supe rieurenafdeling, maar dan moet je zo op je tenen lopen. Concert We repeteren één keer in de week in ons eigen gebouw. Voor concoursen en uitvoeringen twee oi' drie keer in de week. Het peil is enorm gestegen. De leerlingen krijgen tegenwoordig een uitstekende, theoretische opleiding op de muziekscholen. Ze leren het beter dan wij vroeger. We hebben een apart leerlingenorkest, waar ook oudere le den in zitten. Vorige week hielden we ons jubileumconcert. Het voltallige college van B W was aanwezig en wist niet wat ze hoorde. We hebben een dirigent, Gerard Smit, die alleen streeft naar kwaliteit. In Soest weet men niet wat Odeon in huis heeft en dat hier vaak voor 100.000 gulden op straat loopt. Wij werken met 80% jeugd en dat is in de subsidie niet merkbaar. We hebben nog 60.000 gulden schuld aan de bank en als de nieuwe subsidieregels wor den aangenomen in de raad, is dat rampzalig voor de toekomst van dit orkest. Ik ben lid van de taakgroep cultuur en zal me blijven verzetten te gen de nieuwe vormingssubsidie en de nieuwe accommodatiesubsidie, die al leen maar een afbouw inhoudt. Met Pinksteren gaan we naar Duits land voor een uitwisselingsprogram ma met een vereniging in een stadje vlakbij het ijzeren gordijn. Dat is ons grote "uitje". Het is een geweldige hobby waar veel te weinig mensen ge bruik van maken. Muziek is fantas tisch om te doen." JAN VISSER Voor mensen die kennis willen maken met een andere manier van schilderen bestaat daarvoor binnenkort een moge lijkheid. Zo wordt m.i.v. 5 mei een kor te 'kennismakingscursus' van 6 lessen gestart in "De Bereklauw", onder lei ding van Gerda van Hulst. Gerda van Hulst geeft les in 'nat-in-nat' schilderen, d.w.z. aquarelverf op nat papier geschilderd. Het is een bepaalde vorm van kunstzinnig schilderen en te kenen die vooral gericht is op het ver bindende: het zich op nieuwe wijze ver binden met de omgeving, met name de natuur en de jaargetijden. "Ik doe dat", zegt Gerda, "omdat de kleuren dan bijzonder intensief overko men, waardoor de kleurbeleving ster ker wordt. Andere vormen van het kunstzinnig bezig zijn, is het tekenen. Tekenen schoolt de waarneming, het zoeken naar evenwicht tussen licht en donker. In het dynamisch tekenen wordt gezocht naar de beweging." "De tijd waarin wij leven wordt gekenmerkt door haast en overvolle dagprogram ma's. Veel mensen klagen dat zij zich innerlijk leeg voelen. Haast dwingt tot oppervlakkigheid, er is geen tijd meer om even stil te staan bij een zonsonder gang in al zijn kleurenpracht". De schildercursus van Gerda van Hulst wordt gegeven op dinsdagmorgen en woensdagmorgen van 9.30-11.45 uur en dinsdagavond van 19.30-21.45 uur in "De Bereklauw", Steenhofstraat 63 in Soest. Ook ligt het in de bedoeling om in "De Bereklauw" een zomerschilderweek te houden met als thema "planten en be weging" van maandag 27 juli t/m vrij dag 31 juli onder leiding van de kunst schilder Jan de Kok uit Almere. Gezien het succes van vorig jaar van deze zo mercursus is het belangrijk dat belang stellenden zich tijdig opgeven. Jan de Kok geeft op dit moment een cursus 'sluiertechniek' in "De Bereklauw". Ook is er van hem werk te zien in het kunstwinkeltje. Voor informatie kunnen belangstellen den contact opnemen met "De Be reklauw", tel. 19176.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9