aruóhOCh jSfl Speeldoos f* WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 1(i WOENSD Bowling C-drie "Het kan vreemd gaan" met Pleuni Touw en Hugo Metsers Klunder en Co: weinig belangstelling in Baarn Folkloristische dansavond in C-drie groot succes Vrijwilligers Vakature Bank Expositie van Marga Houtman Bewegingstheater in C-drie Historische Vereniging Soest Expostie: Ineke Talen Open Atelier FC ARTISHOCK lid Militaire luchtvaart museum 1 april weer open Antwerj Cultureel Creatief Centrum - "k. De bowling-activiteiten in C-drie zijn de laatste tijd enorm gegroeid. Het cen trum heeft al meer dan 800 vaste bow lers per week. Wegens overbezetting van de techni sche dienst zoekt de directie van C-drie vier part-time krachten die de functie van "bowlingballenpolijster" op zich zullen nemen. Regelmatige werktijden op de middagen en avonden. Ervaring is niet vereist, doch wel wenselijk. Voor nadere inlichtingen kan men bel len naar C-drie; vragen naar mw. G. Bögels. Sollicitatiegesprekken zullen plaatsvinden op woensdag 1.4.1987, vanaf 19.00 uur. Cultureel Creatief Centrum C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Vooruitziende blik Afgelopen week verscheen een notitie voor een beleid (landelijk) voor creati viteitscentra en muziekscholen. Voor het bestuur, de staf en direktie van C-drie is deze nota een aanwijzing te meer, dat het beleid van het cultureel creatief centrum een verantwoorde keuze is geweest. De aanbevelingen en adviezen die uit de nota te lezen zijn, worden voor een groot gedeelte al ge realiseerd of staan hoog op de prioritei tenlijst. Van groot belang zijn goede organisa tie, kwaliteit en klantvriendelijk optre den met een juist gevoel voor verande ringen. D.w.z. op tijd inspelen op de vraag van de cursist, de bezoeker of de aspirant bezoeker. C-drie houdt vast aan de zogenaamde meerwaarde van het centrum. Vanuit de cursussen wor den bijvoorbeeld exposities opgezet, kunstreizen gemaakt en dansmanifesta- ties georganiseerd. Daarin ligt de grote kracht van het centrum; een koppeling van activiteiten op het gebied van dans, drama, beeldende vorming en muziek. En bij dat alles wordt het element gezel ligheid en ontspanning niet vergeten. Het Witte Café en het bowlinggebeuren spelen daarbij een grote rol. Door de vermenging van activiteiten krijgt de bezoeker van C-drie de kans om te zien wat er allemaal gebeurt in het centrum. Door het zien of ervaren van de activi teiten wordt de keuzemogelijkheid voor vrijetijdsbesteding groter. Het samen gaan van vele activiteiten maakt de eco nomische haalbaarheid groter. Nieuwe groepen, zoals senioren, cultu rele minderheden en de georganiseerde amateuristische kunstbeoefening, wor den bij het werk van C-drie betrokken. Er is nog plaats voor uitvoeringen door bijvoorbeeld koren, muziekverenigin gen, toneelgezelschappen enz. De steeds groeiende belangstelling maakt dat activiteiten ook voor de toekomst betaalbaar (haalbaar) blijven voor alle inwoners van Soest. Permanente vor ming is er immers voor iedereen! Met samenwerking is er veel te bereiken en zelfs meer dan men ooit gedacht had. C-drie was een goede keuze. De ont wikkelingen (ook landelijk) tonen dat aan. Quilts Nog 2 dagen kunt u in C-drie prachtige kleurrijke quilts zien in de expositie ruimte van C-drie- Quilten is een uit Amerika stammende oude techniek, waarbij een gewatteerde deken of sprei laag op laag wordt opgewerkt. Een groepje vrouwen uit Soest beoefent de ze vorm van handwerken wekelijks al enkele jaren. De resultaten willen deze vrouwen nu aan belangstellenden uit Soest laten zien. Maar niet alleen het re sultaat. Ook geven zij dagelijks van 10.00-12-00 en van 14.00-17.00 uur demonstraties hoe zij het traditionele ambacht beoefenen. De demonstraties en quilts zijn nog te bezichtigen tot en met donderdag 2 april. Toegang gratis. Theeconcert Op zondagmiddag 12 april organiseert C-drie een theeconcert met het ensem ble "En Souvenir". Op hun repertoire staat prachtige dansmuziek uit de twin tiger jaren. Vandaar dat dit concert plaatsvindt in de gezellige ambiance van het Witte Café van C-drie. In de toegangsprijs is een speciaal arrange ment, een thee-complet, inbegrepen. Om de oudere inwoners van Soest, die woonachtig zijn in de verschillende be jaarden- en dienstencentra, in staat te stellen dit concert te bezoeken, zijn er momenteel besprekingen gaande. Ou dere inwoners zal de mogelijkheid ge boden worden om voor een geredu ceerde prijs het concert te bezoeken. Voor degenen die slecht ter been zijn of in een rolstoel zitten, wordt speciaal vervoer georganiseerd. Een aantrekke lijke manier om een culturele activiteit in C-drie te bezoeken. Voor nadere in formatie kunt u tijdens kantooruren bellen naar C-drie. Try-out 'Uppercut' "Uppercut", de woede in de kop van de doelman. Uppercut is de verdwazing van de enke- ling. Uppercut is de woede en tegelijkertijd de machteloosheid van de man, die zijn leven bepaald weet door de extreme drang niet te falen. Uppercut is grotesk in zijn stuiptrekkin gen van noodlottig falen. Uppercut is een knock-out. "Uppercut is theater". Try-out van deze bewegingsvoorstelling op donderdag 2 april in de theaterzaal van C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toe gang f 2,50. Reserveren: tel. 22188. Literaire avond De werkgroep 'literair' van C-drie orga niseert op zaterdag 4 april een literaire avond met de auteur Willem-Jan Otten. In de literaire salon van C-drie zal pre sentatrice Nelleke Streefkerk hem on dervragen over zijn uiteenlopende lite raire werk. Voor de muzikale intermez zo zorgt zanger Mark Drost. Voor nade re informatie zie elders in dit blad. Aan vang 20.30 uur. Toegang f 5,-; CJP/ 65+ f 3,50. Karakterpoppen Van 3 tot 24 april zullen in 2 vitrines van C-drie karakterpoppen van Dora de Lange tentoongesteld worden. Dora de Lange heeft met haar bijzondere pop pen, die beweegbaar zijn, op talrijke plaatsen in Nederland geëxposeerd en diverse prijzen gewonnen. Zij is lid van het poppengilde en draagt de hoogste titel, die van gildemeester. De expositie is dagelijks te bezichtigen in het cultu reel creatief centrum C-drie. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 80 50 Theater-agenda "De Speeldoos" Donderdag 2 april aanvang 20.15 uur "Helder als glas" toneelstuk met o.a. Hans Cornelissen, Dorijn Curvers en Ellissigne Kraaykamp. Try-out kaarten f 10,- Vrijdag 3 april aanvang 20.15 uur "Het kan vreemd gaan" toneelstuk met Pleuni Touw en Hugo Metsers Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,- Vrijdag 10 april aanvang 20.15 uur "Helder als glas" Laatste try-out Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,- Zaterdag 11 april aanvang 20.15 uur "Helder als glas" (Ned. première) be perkt aantal kaarten beschikbaar Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,- Zaterdag 25 april aanvang 20.15 uur "The deep river quartet" sfeervol swin gend gebeuren voor jong en oud. Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 12,50 Landelijke toneelpremiére in 'De Speeldoos' te Baarn Zaterdag 11 april vindt in cultureel cen trum "De Speeldoos" in Baarn de lan delijke première plaats van het toneel stuk 'Helder als glas'. Onder regie van de Belgische regisseur Jo Dua, die in ons land recentelijk verantwoordelijk was voor de sukses toneelstukken van Yvonne Keuls, spelen Hans Cornelissen (Gert- Jan in de t.v. serie 'Zeg eens Aaa') en Dorijn Curvers (Gemma in 'Jan Rap en z'n maat') de hoofdrollen in de door John van de Rest Theaterprodukties geproduceerde voorstelling, waarin het thema van blind zijn centraal staat. Hans Cornelissen speelt een diabeet, die door zijn ziekte slechtziend is. Hij leert een blind meisje kennen, waarop hij verliefd wordt. Wanneer ook hij zijn totale gezichtsvermogen verliest, wijst zijn blinde vriendin hem af. Maar aan het slot van het stuk weten ze elkaar toch te overtuigen, ondanks hun handi cap, bij elkaar te blijven. Vooraf aan de première, waarvoor nog een beperkt aantal plaatsen beschik baar is, worden tegen gereduceerde prijzen twee inspeelvoorstellingen ge speeld op donderdag 2 en vrijdag 10 april. Regisseur Jo Dua met v.l.n.r. Dorijn - Curvers, Hans Cornelissen, Elissigne Kraaykamp. Regie: Jules Royaards. Twee mensen bedriegen de boel. Eens per jaar liegen ze tegen hun gezin, sme ren hem stiekem naar een hotel en stor ten zich in een buitenechtelijke relatie. Dit is de notedop waar het om gaat in deze 'classic' van Bernard Slade. De schrijver laat in een zeer spitse humor volle dialoog zien hoe twee mensen ge bukt gaan onder wroeging, maar hun geweten sussens onder het motto dat de helft van het plezier eraf is als je je niet een beetje schuldig voelt. Een schuldig plezier of een een plezieri- In de Speeldoos waren slechts een der tigtal mensen aanwezig om te genieten van Klunder en Co., een kabaret-duo. Met zeer eigen teksten en een dito stijl wist men de aanwezigen toch aan zich te binden. Nu is de kleine zaal van De Speeldoos daar uitermate voor ge schikt, omdat het publiek makkelijk kan worden betrokken in de diskussies. Reeds de entree mocht geslaagd ge noemd worden. Op de wijze van Koos Postema's klasgenoten kwam men bin nenvallen. Voor de pauze was het programma ge- ge schuld. Een weekend lang, en leven lang. Het is bijna tien jaar gelden dat er bij zonder suksesvolle samensmelting ont stond tussen Pleuni Touw, Jules Royaards en Hugo Metsers en de pro- duktie "De Stoeipoes" die 200x ge speeld werd. (Ja, dat kon toen nog!) Deze samenwerking is hernieuwd in een prachtige komedie met een tikkel tje bitterheid die voor iedereen die de liefde een warm hart toedraagt, herken baar is. In 'De Speeldoos' op vrijdag 3 april, 20.15 uur. vuld met een typering van een zeer veel voorkomende betweterige meester en een niet zo erg snuggere leerling. P. J. Doosje. Vooral de stereotype uitdruk kingen van de meester waren treffend, maar ook de leerling die altijd de klos schijnt te zijn was zeer raak. Na de pauze een wrang stuk over gezel ligheid en entertainment in het bejaar denhuis. Het tehuis wordt over twee weken gesloten, maar, nu hebben we het allemaal toch maar gezellig. Ook de zogenaamde meedeiners gaven een ty pering hoe in het algemeen bejaarden- programma's voor radio en tv er uitzien. Het programma eindigde weer op school, waar de 'mees' wordt gecon fronteerd, voor het eerst na tien jaar, met een leerling die de schoolonder zoektoetstest niet heeft gehaald en daardoor bij de conrector in het ont slagkamertje mocht komen opdraven. Een zeer onderhoudend programma. D.S. Op zaterdagavond 21 maart vond in C-drie een folkloristisch dansspektakelplaats. De Joegoslavische dansgroep Cerga uit Zeist, de Turkse volksdansgroep Ozan uit Soest en de buikdanseres Sylva lieten wervelende dansen zien op het podium van cul tureel creatief centrum C-drie in Soest. Ook zangeres Els Hilhorst en fluitist Wiebe Stodel oogstten met hun internationale liedjes veel succes. C-drie was afgeladen vol, er waren bijna 200bezoekers aanwezig die zeer enthousiast en geboeid keken en luis terden. Een fantastische, kleurrijke dansavond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Heel wat mensen zonder werk in Ne derland zijn nog jong. Vaak ben je al werkloos voordatje de kans kreeg erva ring op te doen in een baan. Je kwam van school. Met of zonder diploma. Best mogelijk dat je klaar was met de studie voor een bepaald beroep. Je zag het waarschijnlijk helemaal zitten: in een baan aan de slag, eindelijk iets doen met de dingen die je hebt geleerd. Nou, dat kan ook wel eens anders aflo pen. Jongen mensen in Nederland heb ben een behoorlijke kans bij de rond honderdduizend te gaan behoren, die na hun schooltijd geen blijvend werk kunnen vinden. Schoolverlaters noe men we ze. Bij veel van hen komt het werkloos zijn hard aan. Toen ze nog op school waren hoorden ze thuis steeds: "Pak maar flink aan. Leer maar goed. Dat komt later van pas. En nu blijkt dat al dat leren zo geen bliksem helpt om nu werk te vinden. Hoe dat mogelijk is? Voor het grootste deel door drie fakto- ren. 1. Het bedrijfsleven verandert snel en het onderwijs langzamer. Opleidingen en banen sluiten daardoor niet altijd goed op elkaar aan. Waarmee we niet willen zeggen dat het onderwijs er al leen maar is om je voor een beroep op te leiden. Integendeel. Onderwijs is er om je voor te bereiden op de rol, die je in de wereld moet vervullen. Inklusief be roepsvaardigheden, als dat nodig is. 2. Arbeid is schaars. Er zijn minder ba nen dan mensen die een baan willen. Daardoor kunnen de werkgevers kies keuriger zijn in het kiezen van mensen. En ze hebbebn liever mensen met erva ring. Schoolverlaters komen net van school en hebben natuurlijk die erva ring niet. 3. Nu het met de economie minder goed gaat, regent het personeels-stops. Be drijven en instellingen nemen er uit zui nigheidsoverwegingen geen personeel bij. Jongeren, die van school komen, krijgen daardoor minder kans een baan te veroveren. Ben je zonder werk dan hoef je niet doelloos rond te hangen of binnen te blijven zitten,. Kun je in de sport, je hobby of studie je energie niet kwijt, ga dan eens op zoek naar vrijwilli gerswerk. De Stichting Vrijwilligwers Vakature Bank heeft vrijwilligerswerk voor iedereen, dus ook voor jongeren. Voorwaarde bij het doen van vrijwilli gerswerk is dat het niet vrijblijvend is. Men moet op je kunnen rekenen. Nieuwsgierig of er wat voor je bij is? Kom dan eens langs. De Vrijwilligers Vakature Bank is gevestigd in Creatief Centrum C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Ons telefoonnummer is 02155- 12630. Openingstijden van de WB: maandag, dinsdag en donderdag van 10 -12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Op vrij dag van 11-12.30 uur. Ook inwoners van Baarn en omstreken zijn welkom. We vragen uw aandacht voor enkele va- katures uit ons bestand: 5/615 Vrijwiligers m/v gevraagd bij Bureau Onderwijs Soest om docenten te helpen met het begeleiden bij Neder landse taallesen aan Turkse en Marok kaanse jongeren. 5/613 Instituut voor Natuurbescher- mingsedukatie vraagt vrijwilligers m/v om behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlesen aan kinderen in de prak tijk. 8/610 Tuinman gevraagd om de tuinen van de peuterspeelzalen in Soest bij te houden. 3/637 Assistent-technikus gevraagd in Cult.Creatief Centrum C-drie die op de hoogte is van licht- en geluidsappara tuur. 7/609 Vrijwilligers m/v/ gevraagd ter ondersteuning van de leidsters bij groe pen van minimaal 12 peuters. Wij vra gen iemand die wil helpen een Hobby- theek voor Soest en omstreken op te zettten. Begeleiding geeft de VVB Soest. 6/31 Stichting Baanlozen Krant Eem- land vraagt een aantal medewerkers in de volgende funktie's: Eindredacteur, hij/zij is verantwoordelijk voor de uit eindelijke vormgeving; medewerker m/v voor het verzorgen van de lay-out; schrijvende medewerkers m/v, het op doen van ervaring in het schrijven van diverse onderwerpen; fotograaf m/v om foto's te maken ten behoeve van de Baanlozenkrant. Iemand voor de ver spreiding van de Baanlozenkrant. Hebt u zich al opgegeven bij de Stichting Bentinck Fonds? Van 6 tot 12 april is er een kollekte. We hebben u nodig om te koliekteren om gehandicapten uit Soest de mogelijkheid te bieden aan sport te doen. 9/616 Opascentrale voor gehandicap ten zoekt vrijwiligers m/v om op te pas sen bij gehandicapten. 9/615 Werkgroep Kind en Ziekenhuis zoekt medewerkerws m/v om voorlich ting te geven; administratief bezig te zijn; mee te denken over het welzijn van het kind. Verder kontakten onderhou den met ziekenhuizen en vergelijkbare werkgroepen in den lande en het geven van voorlichting aan ouders, kinderen en werkers in de gezondheidszorg. Informatie over bovenstaande vakatu- res uitsluitend via de WB Soest. "Met een minimum aan lijnen pro beert ik mensen weer te geven, mensen uit mijn omgeving." Die omgeving is voor Marga Houtman de stad Groningen, waar zij sinds 1980 aan de Kunstacademie Minerva een opleiding volgt. In mei van dit jaar hoopt Marga haar eindexamen af te leggen in de afstudeerrichting teke nen/grafiek. Voor zij naar Groningen trok woonde Marga Houtman in Soest en het is in haar oude woonplaats, dat zij voor het eerst zal gaan exposeren. Op deze ex positie in C-drie presenteert zij tekenin gen en grafisch werk. De tekeningen worden voornamelijk gemaakt met sy- berisch krijt of conté op getint schetspa- pier. Bij het grafisch werk worden meestal droge naald en aquatint ge bruikt. Zoals gezegd geeft Marga Houtman meestal mensen weer. "De ontstane af beeldingen zijn momentopnamen; stukken vastgelegde tijd; hoe lang kan men kijken naar een moment?" Het werk van deze jonge kunstenares is vrij'open'. Zelf zegt ze: "Het laat ruimte voor de emoties van de toeschouwer, waardoor deze als het ware een beetje meegetrokken wordt in de wereld van de afbeelding." De expositie wordt geopend door Ju- dith Gor op 5 april om 14.00 uur en loopt tot 24 april. De Openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 8.00 - 12.00 en 13.00 -17.00 en 19.00 - 23.00 doelman'. In deze voorstelling, gespeeld door Sjoerd Schwibettus, spelen filmbeel den, objecten, geluid en muziek een grote rol. In dit stuk stelt een doelman Het door Adri Verberne bedachte en geregisseerde 'Uppercut' heeft als on dertitel: 'De woede in de kop van de lang mogelijk uit. Dit gaat gepaard met een uiterst melige sfeer, maar de bewe gingsvondsten zijn verbluffend. De makers hebben hun achtergrond in het mime-akteren en de dans, wat zon der meer blijkt uit de grote controle die Sjoerd Schwibettus heeft over lijf en le den. De muziek is van Michel van Ber gen Henegouwen, film van Ruud Mon ster, en tekstbijdragen o.a. van Jan Mul der. De bewegingsvoorstelling is een try-out en wordt gespeeld op 2 april in de thea terzaal van C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 2,50. Reserveren is mogelijk. Cultureel creatief centrum C-drie, Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. In het voorjaar staan opnieuw een aan tal activiteiten op het programma van de Historische Vereniging Soest. Op 14 april, aanvang 19.30 uur, is er in de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan een bijeenkomst van de werkgroep genealogie, waarbij ditmaal de familie Stalenhoef centraal staat. Op 12 mei vindt eveneens in de Oud heidkamer het vervolg plaats van het gesprek over de inventarisatie van "mo numenten en beeldbepalende panden in Soest", aanvang 20.00 uur. Drs. R. Blijdenstein van de PPD heeft opnieuw zijn medewerking toegezegd. Op 16 juni is er weer een bijeenkomst van de werkgroep genealogie, in de Oudheidkamer, om 19.30 uur. Er wor den gegevens uitgewisseld en voorts komen er weer "oude verhalen van vroeger". Hans de Beer heeft ze op de band of hij brengt de vertellers mee naar de Oudheidkamer, onder het motto: "Weet je nog van toen..." In juli zal er i.v.m. de vakantie geen bij eenkomst zijn. Wel wordt er in april nog een voorlichtingsavond georganiseerd door de commissie Historische Optocht Landjuweel 1987, over middeleeuwse kleding. Daarover volgen nog nadere berichten. Inmiddels is ook het lente-nummer ver schenen van "Van Zoys tot Soest", het altijd weer lezenswaardige tijdschrift van de Historische Vereniging. Het nummer bevat interessante lectuur voor ieder die in de gescheidenis van Soest geïnteresseerd is. Zo is er een bij drage van de heer W. Klein over "De Bunt en omgeving omstreeks 1900", met een aantal opmerkelijke foto's ver lucht. De heer P.J.v.d.Breemer leverde de 3e aflevering van zijn serie over de historie van Soesterberg. Ook is er een artikel over de predikantswoning in de Kerkebuurt van de hand van wijlen ds. J.J.Bos. Tenslotte is er een boeiend ver haal van de hand van Hans Kraal over de "bushistorie" van Soest, met name over de belangrijke rol die de firma Tensen daarin heeft gespeeld. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, leL 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cnltareie leven in Soest- Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f _54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,37o5 G* Soest, tel. 12689. Ineke Talen exposeert van 4 t/m 30 april in Artishock. Ineke werd in Nij megen geboren en woont nu in Soest. Zij haalde haar MO-akte tekenen aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem en is nu lerares tekenen op een LBO-scholengemeenschap in Utrecht. Ze had enige jaren geleden al een eigen tentoonstelling in Artishock en haar werken waren te zien op kunst markten en ledententoonstelling. Op deze expositie laat ze acrylschilderijen en aquarellen zien. In haar acrylschilde rijen gaat Ineke uit van mensen. Al schilderend vormt zich het beeld. Bijna altijd zijn daarin menselijke gestalten of onderdelen daarvan herkenbaar, maar het werk is niet echt figuratief, naar de werkelijkheid gemaakt. In haar aqua rellen daarentegen geeft ze meestal weer wat er te zien is: modellen, stille vens, landschappen. De opening van de tentoonstelling is za terdag 4 april om 21.00 uur en wordt opgeluisterd met pianomuziek door Wiel Janssen. De tentoonstelling is te bezichtigen van 4 t/m 30 april op zaterdag- en zondag middag (niet Tweede Paasdag) van 15.00 tot 17.00 uur in het Artishockge- bouw,. De tentoonstelling is ook te zien tijdens de kunstmarkt op 30 april. lijn die de stad met het zuiden verbindt De wisselwachter woont er alleen et doet zijn werk met grote aandacht,^ tevredenheid van het 'hogere spoor. wegwezen'Hij heeft een kleine mo^. tuin en rommelt wat met allerlei zelfgj. maakte mechaniekjes. Over het hoe en waarom der dingen denkt hij niet na en aan de grote vragec des levens komt hij niet toe. Op ge^ tijden brengt de postbode zijn salaris, maar de wisselwachter weet niet wat Üj er mee moet doen. De postbode tiran niseert de wissel wachter en heeft fascis toïde trekken. Er stapt per vergissing een vrouw uit bij de wisselwachterspost. Terwijl de wis selwachter zijn werk verwaarloost neemt de natuur gestaag bezit van de wisselwachterspost. De postbode raakt, nadat hij door de vrouw is afgewzenei vernederd, steeds meer betrokken bij de dramatische verwikkelingen. De film 'De Wisselwachter' gaat over een groeiende passie en onderdrukver- langen. Tegen de achtergronden van de seizoenen, het ritme van leven en dood, de eenheid van tijd en plaats, sluit - nel als in de wereld van de insekten - de wintercyclus. Een prachtige film met schitterend spel van Jim van der Wou- de. Wilt u zeker zijn van een plaatsje, re serveert u dan: tel. 19577. Agenda: 9 april: Korte Nederlandse Films: "The unanswerd question" en "Stra- vers". 16 april: "Ginger e fred", Federico Fel- lini. 23 april: "Desert hearts", Donna Deitch. 24 april: "Sophie's choice", Alan J. Pa- kula (vrijdagavond, extra voorstel ling!). Het open atelier portret en modelteke nen wordt deze maand gehouden op zondag 12 april, van 12.00 tot 14.30 uur, in Artishock. Na de zeer enthou siast ontvangen modellen van de maand februari (de gebroeders Prinsen, met een jazzconcert) wordt er deze maand weer een optreden georganiseerd en wel van een vijftal leden van de Turkse dansgroep Ozan. Deze dansgroep, die tegenwoordig een landelijke bekend heid heeft, zal een afwisselend pro gramma verzorgen met een snelle en wat rustiger nummers, afgewisseld met enkele statische poses. Door de bewe ging en de kleurige kostuums zal dit op treden een uitdaging zijn voor de deel nemende tekenaars. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. Donderdag 2 april: Filmhuis: 'De Wisselwachter' De film 'De Wissel wachter' van Jos Stelling is gebaseerd op de gelijknamige novelle van Jean-Paul Franssens en op genomen in Schotland en Nederland. De wisselwachterspost ligt in een deso laat landschap aan een verlaten spoor- Iedere zondagmiddag, aanvang 15.00 uur, wordt er op de Eng gevoetvald. Ie dereen die mee wil voetballen is wel kom. Honderdduizend bezoekers verwacht Op 1 april gaat de poort van het Kamp van Zeist weer open voor de bezoekers van het daar sinds 1981 gevestigde Mi litaire Luchtvaart Museum. Trok het museum in 1981 nog slechts 20.00 be zoekers, in 1986 werden ruim 90.000 bezoekers geteld en naar verwachting zal in 1987 het aantal van 100.000 wor den bereikt. Traditiegetrouw werd de winterslui- tingspenode benut om het museum te verfraaien en gedeeltelijk te vernieu wen. Nieuw is het "constructiegedeel te" in de Ir. Vreeburghal. Daar is te zien hoe in vroeger tijden een vliegtuig werd gebouwd en hoe de vliegtuigbouw zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld. Opengewerkte vliegtuigen, vliegtuig- delen en onderdelen, landingsgestellen e.d. van verscheidene historische vlieg tuigtypen uit diverse tijdperken zijn er te zien. Opvallend groot lijkt het vertikaal op gestelde staartvlak van een B-17 bom menwerper uit de Tweede Wereldoor log. Zeer instructiefis een verhoogd op gestelde vleugel van een F-84 straalja ger met beweegbaar hoofdlandingsge stel dat kan worden opgetrokken en dan geheel in de vleugel verdwijnt. Techniek en Kunst De wat kil aandoende techniek wordt verlucht met fraaie kunstwerken van Serge Stone en Henk van der Vet waar door ook dit gedeelte een aantrekkelij ker aanzien heeft gekregen en tevens een bewijs dat kunst en techniek zeer goed kunnen samengaan. Aan de Marineluchtvaartdienst (MLD), die dit jaar (18 augustus) ze ventig jaar bestaat, wordt extra aan dacht geschonken. De permanente MLD-expositie werd verbeterd en ook weer verfraaid met gouaches van Thijs Postma en olieverfschilderijen van Rob Hessels. Nieuw is een HARVARD-les- vliegtuig in de authentieke beschilde ring van de Koninklijke Marine. Het museum beschikt nu over twee straaljagercockpits die niet ver van de ingang van de Vreeburghal staan opge steld en waarin de jeugdige bezoekers kunnen "vliegen" en zich even straalja gerpiloot kunnen wanen. Fokkergalerij De Fokkergalerij, waar de foto's van al- te door Fokker voor de Nederlandse Militaire Luchtvaart gebouwde vlieg tuigen zijn te zien, vormt nu het laatste onderdeel van de permanente expositie in de Vreeburghal. He pronkstuk van de Generaal Snij dershal, de B-25 Mitchell bommenwer per van het Wapen der Militaire Lucht vaart van het Koninklijke Nederlands- Indisch Leger (ML-KNIL), werd opge poetst en staat er weer trots te glimmen. De Indische Luchtvaart Galerij werd gecompleteerd met enige lessenaars met documenten en attributen uit het voormalig Nederlands-Indië. De koffiekamer werd gedeeltelijk voor zien van een lambrizering en de verlich ting werd gemodificeerd. Naast de kof fiekamer werd een terrasje aangelegd zodat bij goed weer de bezoeker daar even kan uitrusten. Dit jaar worden in de wisselexpositie ruimte drie kunstexposities georgani- se^> T°f eind juni exposeren de Gooi- se Grafici onderhet motto "De Gooise Grafici zien ze vliegen". Ook de jaar lijkse Nationale Modelbouw Manifes tatie in oktober zal plaatsvinden in deze ruimte en elders in het museum. tvaartmuseum 's alleszins aan trekkelijker geworden en heeft óók de bezoeker die er al één of meerdere ke ren is geweest weer veel nieuws te bie den. Het museum is geopend van 1 april t/m in nn13" Van dinsda8 vrijdag van 1 U 16-00 uur en op zondag en tweede Paasdag van 13.00 - 17.00 uur (op eerste Paasdag is het museum ge sloten). De toegang is gratis. Deze week, we grote uitzondt Soest", geschrei landsgrenzen. Vier dagen is van waaruit Mai en Arie tussen kennismaking i bier wil herniei Marie, die in ha is geweest dan snapt absoluut keur voor Bel; geen nog eens drinken van do niken gebrouwi vallen een typi Hoe komen m wijl Pelleboer, kei, hardnekki dat het pijpestc om vier dagen i streken te emi; Arie zal 'tüi In de periode van acht en me z'n werkzaam! in het buitenla in een filiaal v ontdekte er d: van Albert H< had. Voor iedt de hotelgast n één zegeltje. T plakte zegels recht te verwe drie nachten t hotels van mei ning. Midden 1986 vochtig gemas geplakt, de Marie en ziel zaak tegoed t Het waardevc ergens achtel zou na het j£ verdeling vai roerend goed zijn gekomen, jaar, iets wa lijkt, reeds zei "Wat hebben Arie weten, n daan boek he komen ;neer< "Geldig tot 3 tekst die hai nog proberei door ieder u België en Ne laten schalier onstandvasti; zou kunnen Er was geen I le sprint na: slaagde resei dat Auto Vai to tot anden waren voldo expeditie ee laten beginn verblijven is beschaving, muzikaal be; delen James bandjesartis mer. In deze amb bevangen ac te nemen en kijkend, U hoogte te bi Want beste i ook al is het nachten is ni geen leven, er door ont Vanmorgen dat Marie z< dige aan hc abuis de kaï afgegeven, schrik wafe sinds heder Arie vlee: Met een ho je mooiste d bed te moj met hun ei zien dat de stapt. Ze vroegen zichzelf, no rette af te "Dan maal se indruk" Arie later bracht. Vanmiddaj bekijken programm: Aangezien vertrek na over opgoi vanavond zien krijge Mocht 't f week deze en heeft U waarschijn goed gewc Met en vo zer dagen

Soester Courant | 1987 | | pagina 10