ion buis baarn tl t Zwaantje Meningen van lezers SLAGERIJ DUWEL JARIG PAGINA 10 telier WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 »H0CK LTD. 1 april SOES** kntwerpen (1) GOULASH -175 SHOARMAPAKKET DOORREGEN VARKENS- aqc LAPPEN 500 gram Oa GEBRADEN RUNDER- ROLLADE 150 gram éim Speciale stempeling op koninginnedag Chemco-directie versterkt Vrijwilligers helpen vrijwilligers INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Jean-Marie van Staveren maakte wandschildering voor Utrechtse politie Aerobic-dansen en kick-boksen Talkshow Soestand wordt sportevenement Historische optocht Landjuweel 1987 Stamppot Moeraseiken 1 April-grap Meevaller van 5 miljoen voor gemeente Soest? 5 stad mei het zuiden vrw lwachter woont er alfc 1 werk met grote aandacht" teid van het 'hogere™'1»1 t\ Hij heeft een kleine C mmelt wat met allerlei S lechaniekjes. ul hoe en waarom der di„ net na en aan de grote vS komt hij met toe. Op iigt de postbode zijn S'" isselwachter weet niet wlSi )et doen. De postbode wisselwachter en heeft fa ten. :r vergissing een vrouw uit k achterspost. Terwijl de zijn werk verwaarloo! natuur gestaag bezit van? iterspost. De postbode raah oordevrouwisafgewzene.' steeds meer betrokken sche verwikkelingen 1 >e Wisselwachter'gaat o»e, ide passie en onderdrukver ;en de achtergronden van d, bet ntme van leven en dood van tijd en plaats, sluit- ereld van de insekten - d s. Een prachtige film spel van Jim van der Wo» ker zijn van een plaatsje re. an: tel. 19577. iorte Nederlandse Films- werd question" en "Stra- inger e fred", Federico Fel- n "Desert hearts", Donna phie's choice", Alan J. pa. gavond, extra voorstel- lier portret en modelteke- i eze maand gehouden od i ?nl, van 12.00 tot 14.30 I lock. Na de zeer enthou- J :n modellen van de maand gebroeders Prinsen, met irt) wordt er deze maand treden georganiseerd en i jftal leden van de Turkse an. Deze dansgroep, die een landelijke bekend- il een afwisselend pro- irgen met een snelle en immers, afgewisseld met ie poses. Door de bewe- irige kostuums zal dit op- laging zijn voor de deel- laars. gratis, ook voor niet-le- iniging. Van tevoren op- nodig. Tekenmateriaal deelnemers zelf meege- Tijdens het open atelier aanwezig om eventuele (woorden of de deelne- 'P weg te helpen, r naast de mogelijkheid n van een consumptie maandelijkse tentoon- iken. l.J.D. Rasker, Eigen- el. 19085. Idag, aanvang 15.00 e Eng gevoetvald. le- vil voetballen is wel- aar de foto's van al- 3r de Nederlandse t gebouwde vlieg- ormt nu het laatste rmanente expositie de Generaal Snij- chell bommenwer- er Militaire Lucht- jdijke Nederlands- ^NIL), werd opge- r trots te glimmen, aart Galerij werd enige lessenaars attributen uit het Is-Indië. gedeeltelijk voor- ring en de verlich- -rd. Naast de kof- -rrasje aangelegd ie bezoeker daar wisselexpositie- osities georgani- ?oseren de Gooi- otto "De Gooise Ook de jaar- Jbouw Manifes- itsvinden in deze museum, is alleszins aan- en heeft óók de of meerdere ke- ïl nieuws te bie lvan 1 april t/m /m vrijdag van op zondag en .00 - 17.00 uur et museum ge- ratis. 'Ivf. door Arie Wandelaar Deze week, weer eens bij wijze van jrote uitzondering, een "Rondje Soest", geschreven en gepost buiten de landsgrenzen. Vier dagen is Antwerpen ons stekkie van waaruit Marie musea wil bezoeken pn Arie tussen de bedrijven door z'n kennismaking met een aantal soorten jjier wil hernieuwen, ilarie, die in haar leven nimmer verder is geweest dan een kleintje Heineken, snapt absoluut niets van Arie's voor keur voor Belgische brouwsels, het geen nog eens onderstreept dat het drinken van door leken dan wel mon niken gebrouwen bier, in de meeste ge vallen een typische mannenzaak is. tloe komen mensen op het idee, ter wijl Pelleboer, de Jong, De Bilt en Uk- kel, hardnekkig blijven waarschuwen dat het pijpestelen zal blijven regenen, om vier dagen naar Antwerpen en om streken te emigreren? Arie zal 't U vertellen. In de periode dat hij nog werkdagen van acht en meer uren kende, brachten z'n werkzaamheden hem nog wel eens in het buitenland. In 1984 logeerde hij in een filiaal van een hotelconcern en ontdekte er dat een van de systemen van Albert Heijn navolging gevonden had. Voor iedere overnachting ontving de hotelgast na te hebben afgerekend één zegeltje. Twintig in een boekje ge plakte zegels waren voldoende om het recht te verwerven met een introducé drie nachten te logeren in een van de hotels van meneer Crest. Op zijn reke ning. Midden 1986 mocht Arie, na twintig vochtig gemaakte zegels te hebben in geplakt, de zekerheid kennen voor Marie en zichzelf een rondje van de zaak tegoed te hebben. Het waardevolle boekje werd destijds ergens achteloos tussengeschoven en zou na het jaar 2000 wellicht bij de verdeling van waardeloos geworden roerend goed nog eens boven water zijn gekomen, ware 't niet dat Marie dit jaar, iets wat op grote schoonmaak lijkt, reeds zeer vroeg in het hoofd had. "Wat hebben we hier? wilde ze van Arie weten, nadat uit een van stof ont daan boek het rondje van de zaak was komen ;neerdalen. "Geldig tot 31 maart 1987", luidde de tekst die haar het eerst opviel. Arie nog proberen de boot af te houden door ieder uur de weerberichten nit België en Nederland door de kamer te laten schallen en er op te wijzen dat het onstandvastige weer de kans op griep zou kunnen vergroten. Er was geen houden aan. Marie's snel le sprint naar de telefoon, haar ge slaagde reserveringspoging en het feit dat Auto Van Doorn een onwillige au to tot andere gedachten had gebracht waren voldoende om de plotselinge expeditie een dag later zeer vroeg te laten beginnen. Het hotel waarin we verblijven is er een van een zeer mooie beschaving. Tot in de lift toe word je muzikaal begeleid en niet zelden wan delen James Last en andere cassette- bandjesartisten mee tot aan onze ka mer. In deze ambiance werd Arie plotseling bevangen achter een bureautje plaats te nemen en, zichzelf in de spiegel be kijkend, U van een en ander op de hoogte te brengen. Want beste mensen, leven in een hotel, ook al is het slechts voor drie dagen en nachten is niet niks. In strikte zin is het geen leven, sterker nog, je leven wordt er door ontwricht. Vanmorgen, Arie lag nog in bed om dat Marie zeer vroeg een haardeskun- dige aan het consulteren was, en per abuis de kamersleutel aan de balie had afgegeven, werd hij met een door schrik wakker. Kamermeisjes zijn, sinds hedenochtend half negen, voor Arie vleesgeworden nachtmerries. Met een hoop rotherrie halen ze je uit je mooiste dromen met het verzoek het bed te mogen verschonen, terwijl ze met hun eigen ogen zouden kunnen zien dat de passagier nog niet is uitge stapt. Ze vroegen ook nog of Arie, behalve zichzelf, nog iets anders voor de wasse rette af te geven had. "Dan maakte je geen uitgeslapen, fris se indruk", oordeelde Marie, aan wie Arie later in de morgen verslag uit bracht. Vanmiddag staat het van wat dichterbij bekijken van Rubenswerken op het programma. Aangezien Marie er reeds voor het vertrek naar Antwerpen een balletje over opgooide zit 't er dik in dat we vanavond een casino van binnen te zien krijgen. Mocht 't fout gaan dan zal volgende week deze kolomnbedrukt verschijnen en heeft U de aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat Arie even niet goed geworden is. Met en voor u wacht hij de dingen de zer dagen af. ARIE WANDELAAR Automobilist gewond Een 59-jarige automobilist uit Utrecht werd vorige week gewond bij een aan rijding op de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Hij zag bij het passeren van een vrachtauto, bestuurd door een 22- jarige Soesterberger, niet dat deze links af zou slaan. De auto van de Utrechter kreeg een zwieper en belandde aan de overkant van de weg in de berm. Met vleeswonden en een hersenschudding werd de bestuurder per ambulance overgebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort. Uit eigen keuken: 100 gram I Mals rundvlees in een romige paprikasaus 250 gram shoarmavlees 2 broodjes 100 gram mmr\r eigen fabrikaat knbflooksaus. *%25 Deze week van 6.50 voor SOEST STEENHOFFSTRAAT 58 TELEFOON 02155-12377 Uw specialist voor: SALADESCHOTELS - BITTER GARNITUREN en KOUDE BUFFETTEN Ruime parkeergelegenheid Sedert 1931 Uw slager! De Baarnse PTT gebruikt op don derdag 30 april een bijzonder posts tempel ter gelegenheid van het 50- jarig huwelijksfeest van prinses Juliana en prins Bernhard. Evenals op 6 en 7 januari van dit jaar, toen het prinselijk paar daadwerkelijk het gouden jubileum bereikte, plaatst de PTT een rijdend post kantoor tegenover paleis Soestdijk. In het tijdelijke postkantoor wordt gestempeld met een bijzondere stempel, en niet met een rubberen dagtekeningsstempel zoals in janua ri. Aangetekende en expresse post stukken kunnen ter verzending wor den aangeboden. Behalve de specia le afdruk krijgen deze stukken tevens een afdruk van het stempel 'Rijdend postkantoor Baarn'. Belangstellenden worden in de gele genheid gesteld hun poststukken ter stempeling toe te zenden aan de di recteur van het postkantoor Baarn, postbus 99400,3740 NA Baarn. De poststukken moeten zijn geadres seerd en voldoende zijn gefrankeerd. Ook moeten de stukken in een on- gefrankeerde verzamel-envelop/- verpakking worden gesloten, gericht H II W E L JJ J S - t o I O' O 'JK 30 A* aan het hiervoor gemelde adres. In de linkerbovenhoek moet duidelijk worden vermeld: Stempeling 50-ja- rig huwelijksfeest. Men moet géén apart verzoek bijsluiten. Dit veroor zaakt vertraging bij de stempeling/ verwerking van de poststukken. De openingstijden van het rijdende postkantoor tegenover paleis Soest dijk op donderdag 30 april zijn van 9 tot 14 uur. Gezien de enorme be langstelling voor de speciale stem pels van 6 en 7 januari, toen enkele duizenden verzamelaars de sneeuw en kou trotseerden, mag de PTT- Baarn een groot aantal postzegel liefhebbers verwachten. Per 1 maart j.1. is als "corporate treasu- rer" tot de directie van Chemco Europe N.V. te Soest toegetreden drs. J. Lub- bers (401. De heer Lubbers is afkomstig van de Amrobank, waar hij 16 jaar ge werkt heeft in diverse management- en staffuncties, laatstelijk als districtsdi recteur. Zijn belangrijkste aandachtsgebied, naast de treasury-activiteiten en coördi natie van de internationale bankcontac- ten, zal zijn de begeleiding van de ver dere uitbouw van de high-tech activitei ten van Chemco Europe N.V. op het terrein van de elektronische beeldvor ming en begeleiding van overige diver sificaties (mede ook door middel van participaties, overnames, joint-ventu- res en overige samenwerkingsvormen). Chemco Europe verwacht een verdere internationalisatie en sterke expansie via deze activiteiten in de grafische markt te kunnen bereiken. Thans is Chemco worldwide in deze markt aanwezig als een van de 5 groot ste aanbieders van grafische films en pa pieren, drukplaten en bijbehorende ap paratuur en chemicaliën, alsmede high tech apparatuur. Drs. J. Lubbers Chemco Europe N.V. heeft verkoop- en marketingorganisaties in 7 Europese landen en 3 produktiebedrijven in Ne derland. Bromfiets van de weg gehaald Op het Choristenpad hield de politie in het weekeinde een 15-jarige jongeman uit Soest aan. Afgezien van het feit dat hij te jong was om een brommer te berij den bleek het voertuig ook niet verze kerd te zijn. Zaterdagmorgen heeft een tiental leden van de Vereniging Vrijwillige Brand weer van Soest de vrijwilligers van Chris Uiterwijk geholpen bij het knotten van de bomen aan de Hooiweg. Met de mo torkettingzagen en ander hulpmateriaal dat op de voertuigen van de brandweer voor handen is werden in korte tijd een groot aantal bomen omgezaagd of ge snoeid. In het kader van het bijhouden van de voor vogels zo belangrijke houtwallen in de Eempolder moest dit vooijaar nog een strook langs de Hooiweg worden uitgedund. Omdat de brandweer be schikt over het noodzakelijke materiaal om bij calamiteiten effectief te kunnen optreden, maar dit gelukkig voor ons allen slechts sporadisch hoeft te gebrui ken, kwam men op het idee om met dit materiaal ook eens iets anders te doen. Voor de hand lag een project wat in ie ders belang zou zijn en omdat de "Bijl tjesdag" weer voor de deur stond werd contact gezocht met Chris Uiterwijk, die de aangeboden hulp gaarne aan vaardde. Bovendien zijn deze werkzaamheden in het belang van de natuur en het milieu. Dit in tegenstelling tot de branden en anderen calamiteiten die vaak het mi lieu en de natuur kunnen aantasten. De leden van de Vereniging Vrijwilige Brandweer hebben op deze zaterdag morgen tevens veel geleerd van de aan wijzingen van de natuurkundige en uit gebreid kunnen oefenen met de aanwe zige gereedschappen. In plaats van rook, nu dus een flinke dosis frisse lucht. Een dineetje voor twee, vier of negentig personen? En dat in een gemoedelijke ambiance op nog geeri 10 minuten van uw huis? Hoe komt 't toch dat het zo ver lijkt van Soest naar Soesterberg. Jammer, want zo'n ritje is toch echt de moeite waard! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg Auto tegen boom; bestuurder gewond Een 37-jarige inwoner van Baarn is vo rige week gewond geraakt toen hij, na cafébezoek aan de Stadhouderslaan, naar zijn woonplaats terugreed en links van de weg tegen een boom reed. Vol gens een getuige zwenkte de man zon der aanleiding plotseling naar links. Met diepe snij wonden werd hij overge bracht naar het ziekenhuis in zijn woon plaats, waar hij alsnog de bloedproef onderging. Een en ander levert hem ze ker een proces-verbaal op. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 De Soester kunstenares Jean-Marie van Staveren heeft in een multifunctio nele ruimte (15 x 25 m) van het nieuwe hoofdbureau van politie in Utrecht een wandschildering gemaakt, die een zui lengalerij voorstelt. Samen met haar collega Marike Stok- ker heeft zij in het kader van de BKR/ GSD-regeling op de muren en de schuifwanden sterk gestyleerde en deels geabstraheerde figuren, een landschap en pilaren aangebracht uit de klassieke oudheid. "Door de functie van de zaal (vergade ringen, recepties en lessen) kwamen we op de gedachte een Forum Romanum, een soort marktplein voor samenkom sten te creëren. In de klassieke oudheid werden dit soort plaatsen vaak versierd en opgeluisterd met fresco's en afbeel dingen uit de mythologie", aldus Jean- Marie van Staveren (zie foto). Donderdagmiddag vond de officiële overdracht plaats van de kunstwerken. Twee andere kunstenaars, Hannie Raessens en Lummy Busstra, hebben de gangen voorzien van drie series tex tiele wandpanelen met de thema's "wa ter", "lucht", "gras" en "stenen". Tenslotte vervaardigden Ed Gebski en Amke Homan in het cellenblok van het hoofdbureau enkele molestbestendige objecten, bestaande uit veelkleurige, stalen buizen op kogellagers, die in al lerlei standen kunnen draaien. Het NOS-journaal rond hiervan donder dagavond beelden uit. De plaatsvervangend directeur van de gemeentelijke sociale dienst, de heer Mr. D. van der Lee, secretaris van de re gionale commissie voor de Beeldende Kunstenaars Regeling Utrecht droeg de kunstwerken over aan de heer Mr. J. Wiarda, hoofdcommissaris van politie te Utrecht. De heer Wiardi zag drie overeenkom sten tussen politie en Kunst: cliëntge- richtheid, vakmanschap en integriteit. Hij hoopte dat de beïnvloeding van sfeer en klimaat in het politiebureau po sitief zal werken op het personeel en de "gasten" in het bureau. "De verzoeken voor de drie kunstop drachten komen voort uit de kunstkring van de gemeentelijke politie Utrecht. Deze commissie voert een actief kunst beleid, hetgeen tamelijk uniek mag worden genoemd voor een in veler ogen traditionele organisatie als de politie," aldus de heer P. Deelman van de afde ling voorlichting. In het kader van de BKR-regeling heeft de Utrechtse politie ook kunstwerken geleend. Door het gehele gebouw heen hangen intussen zo'n 250 werken. Ook is werk aangekocht van Jeroen Henne- man in het kader van de 1%-regeling. J. Visser Behalve de spannende woordenstrijd tussen WD-wethouder Günther Plomp en PvdA-fractievoorzitter Ray- mond van Gelder over de organisatie van de sport in Soest, onder leiding van Piet Ekel, valt er nog veel meer te bele ven vrijdagavond 3 april a.s. in de acht ste aflevering van de talkshow "Soe stand". De boerenkapel van PVO is aanwezig voor de muziek, waarna een interessant interview volgt met de gehandicapte Soester sportman Gerrit Pomp. De twintigjarige Anita Hardeman uit Soest, die onlangs een nieuw wereldre cord vestigde (Guiness Book of Re cords!) door acht uur achter elkaar ae- robicles te geven, zal iets van haar fit heid demonstreren. Verder toont Bert van Binnendijk met cursisten van Vincent's Fitness Promo- tions te Soest wat kick-boksen is. Diverse sportverenigingen richten die avond in C-drie een informatiestand in, terwijl de twee beste schakers van Soest in het Witte Café, waar een fraaie expo sitie is ingericht van quilts, strijden om de wisseltrofee van C-drie. Aanvang: 19.30 uur. Anita Hardeman De AROS maakt opnamen en zendt de interviews later uit. De toegang is gratis. Het programma in de zaal begint om kwart voor acht. Produktie en leiding van Soetand-sport zijn in handen van Irma Kramer en Jan Visser, In het Rijksarchief Utrecht oevindt zich een charter van het jaar 1403, waarin "die schutte van Zoes" wordt genoemd. De abt van de Paulusabdij beleent ie mand een stuk grond" daer te landwert naast ghelant is... Evert ende ter zee- wart de schutte van Zoest" In de vroege middeleeuwen was het dorpje Soest maar een heel kleine ge meenschap van schaapherders, landar beiders en boeren, allemaal horig aan de Paulusabdij. Zo'n leefgemeenschap moest zijn bezittingen beschermen te gen overvallers van buitenaf, want plunderen en roven was in die tijden heel gebruikelijk. De vijand was overal en altijd aanwezig. De verschillende "leenheren", die voor de bescherming van hun horigen moesten zorgen, lagen al te dikwijls met hun buren overhoop, en het was niet altijd oorlog, maar wel altijd onrustig. Daarom had ook het dorp Soest zijn "Schut", een legertje van alle weerbare mannen in het dorp, die in tijden van gevaar zich inzetten voor de bescher ming van de burgers, hun grondgebied en hun bezit. De schutterij moest in het geweer, wanneer er gevaar dreigde en kwam daarom regelmatig bijeen om te oefenen. Wij kunnen ons voorstellen dat uit deze bijeenkomsten de wedstrij den in het schieten op de vogel is ont staan. De "Koning" voor het komende jaar is weer aangewezen en de Gilde viert. Onze "Schut" zal wel nooit een uniform hebben gedragen. Toch waren er teke nen van onderscheid, hetgeen blijkt uit Hiitorinche 1987 een fundatiebrief van het jaar 1560, waarvan een afschrift in het Gemeen tearchief van Soest nog aanwezig is. Daarin staat vermeld dat de leden van het"Sunt Aegtengilden in Zoest" ko vels ofwel capers moesten dragen. Een kovel is een hoofdkap, afhangend tot op de schouders, een soort monnikskap. En deze kovels waren het eerste jaar van rood en wit laken, het tweedejaar blauw en wit en het derde jaar groen en wit. Ook worden in die brief de wapens ge noemd, waarvoor ieder gildelid per soonlijk aansprakelijk was. Heel vroe ger zullen dit wel knotsen en slagwa pens geweest zijn, of strijdhamers en hellebaarden, en misschien wel pijl en boog. Maar in de brief van 1560 spreekt men al van "Staelen kruisboghen ende bussen" Kruisbogen werden met de hand of voet gespannen, en bussen zijn de in de 16de eeuw in gebruik genomen eerste geweren. Voor de historische optocht zou dit Soester leger, geheel passend in de Bourgondische tijd, best eens kunnen paraderen. Onze politici (ook de linkse) en andere kopstukken zijn waarschijnlijk allemaal min of meer boven modaal. Dat zal, on danks veel goede wil, wat onbegrip met de minder modalen in de hand werken. Een sterk staaltje daarvan geeft iemand die hard schande roept over goedkope maaltijd adviezen aan bijstandsmoe ders en vervolgens doodleuk vertelt, dat hij met Kerst uit dineren is geweest. En dan het verhaal over oude mensen (in dit geval) in Honsbergen: de man die er écht wat aan deed, zonder erover te praten, is de heer Verhoog, de huis meester, die na 12,5 jaar afscheid nam. Aangenomen als klusjesman, uitge groeid tot maatschappelijk werker le klas, onbegrijpelijk dat hij alleen intern in het zonnetje is gezet. Er zijn trouwens meer zaken die ik niet snap. B.v. de logica van het planten van bomen op parkeerstroken en vervol gens het rooien van bomen om meer parkeerruimte te verkrijgen. En het kan toch niet waar zijn dat er echt mensen uit de brand denken te zijn met het ver plaatsen van de kazerne. Gewoon extra dienstwoningen erbij en de zaak is voor de Bakker. Onbegrijpelijk dat Albert Heyn niet daar is gaan zitten waar Jac. Hermans zo onwaarschijnlijk snel zijn tweede vestiging kreeg. Over de hoofden van de klant heen wordt er nu al jarenlang geruzied over winkelcentra. Men schijnt te denken dat men met voerwin- kels het kooplek kan dichten. Maar het (gewone) volk leeft niet bij brood al leen. Een enquête onder het winkelend publiek in de Van Weedestraat zal nooit het kooplek boven water bren gen. Enfin, de postorderbedrijven varen er wel bij. Maar méde vanwege de retour zendingen wordt in Overhees een post agentschap wel erg gemist. En het over- heidsonbegrip over de ernst van de wa teroverlast daar heeft zo lang geduurd, dat er intussen mensen toegetreden blij ken te zijn tot de amfibieënfamilie. Zij hóeven geen hulp meer. Tot slot: Zou een ideeënbus geen goed kopere en meer voor de hand liggende oplossingen kunnen brengen dan aller lei externe onderzoekscommissies? E.G.Timmer-Geerlings De bomen langs het gedeelte Soester- bergsestraat kregen dan uiteindelijk hulp! Dit in de vorm van aktieve eutha nasie, met behulp van de motorzaag. Al jaren leden ze zichtbaar aan het voorbij stromend verkeer. De gemeente amputeerde de zieke en vaak al dode takken. Elk vooijaar weer gevan de bo men met al hun nieuwe noodscheuten blijk van hun lijden. Voorbij is het nu, voor hen in ieder geval. Een nieuwe tijd is aangebroken, die van de jeugd. Eenenveertig moeraseiken zullen het zijn. Hun naam zegt 't al - thuis voelen zullen ze zich, zo vlak langs de weg. Ze zullen het gemis van hun voorgangers moeten vullen. De gemotoriseerde vervoermiddelen zullen vanaf de eerste dag in hun nieuwe woonplaats een aanslag doen op hun welzijn en leefmilieu. Ze zullen zich te goed doen aan zure neerslag, een klein aantal zal misschien doodgereden wor den. Ach jonge boompjes, wat staat jullie zoal te wachten - aktieve euthanasie misschien in een nabije toekomst. Ach jonge mensjes, wat staat ons zoal te wachten - een leefbaarder milieu mis schien in een nabije toekomst. Ruud van Leeuwen, Denemarken Geachte redaktie. U plaatst ons voor raadsels! Met verlan gen kijken wij altijd uit naar de Soester Courant, die rond eind maart ver schijnt, om te zien wat u nu weer voor 1 april-grap bedacht heeft. In de krant van 25-3 meenden wij in het artikel "Mondriaan definitief naar Soest" de grap gevonden te hebben. Tot onze verrassing troffen wij echter op een binnenpagina het artikel "Cad- mium-vervuiling geen bedreiging voor drinkwater" aan. In dit artikel probeert u ons wijs te ma ken, dat een cadmium-vervuiling, wel ke tot op metersdiep onder de grond van ons waterwingebied wordt aange troffen, geen gevaar voor de volksge zondheid zou opleveren. Welke van de twee is nu de "echte" grap. G.H. Zwaan-Laheij Ton Paauw, Soester kunstenaar in hart en nieren, Wist Mondriaans "super kunstwerk" te versieren. Het stond uitgebreid in de Soester Cou rant. En dus is het waar,'t is een eerlijke krant. Die prachtige "Compositie van twee lij nen" zal dus vast niet naar het buitenland verdwijnen. Want twee rechte lijnen, mooi haaks op elkaar, Horen in Nederland (in Soest), niet waar? Veel zeer prominente gemeenteraads leden Zullen bij de overdracht (en dat is he den) Hem feliciteren met zijn pracht bezit En zeggen, "Wordt maar gauw ge meenteraadslid!" Vrogger, veur de leste oorlog, kojjehaar- stikke mooi noar 't vliege kieke op Soes- derbaarg,Vaan heul dichtbie zaag je de Fokkertjes vaan de hei opstiege en laangde. Je kon ut 't beste zien bie thee- huus "Soesterdal". Daat sting woar noeng de Batenburglaan is, laangest de staartboan. Ajje noeng de stroaljoagers en de Friendships vaan vlaakbie wilbe- kieke daan mojje op de Van Weerden Poelman weg weze, aal kaajje doaro ok niet zo best meer terecht, waant ze hebbe d'r un muuur vaan zaangd angelege. Doarom kriege wed'r voortemeejunz.g. spottersploats bove op un baarg vaan daartig meters hoog. Daat kost un poep cengte, moar zo bliefde attraaksie toch nog bestoan, waant op un end mojje toch ok un stukkie vaan je belaastinggeld kennezien vlieg. Woar of niet soms? En waat zo uw Soesderbaarg weze zongder de vliegerie? Daa's net ut zellufde as Soestdune zongder dune en de Neng zongder moaïs. En juust op die mooie Neng, op ut hoog ste pungt, kriege we noeng ok un spot- tersbaarg, zodaajje goed over de moaïs heen ken kieke en de mest vaanuut de hoogte ruke. Ik zaajje effe uutleige woar of daat die spottersploats komt: Bie ut kaarkhof haajje vrogger un zaangdkuul in de driehoek vaan de Veldweg en de Nengweg, die doaro eigeluk Moleweg heet. Daat zaangdgaat hebbe ze in de loop vaan veule tientaalle joare dicht 'egooid met vaan aallus en nog waat daazze kwiet wou we weze. De leste tied gooit gemeengtewaarke d'r taakkebosse en puun en aangdere troep neer en je ziet de neng steeds hogerder worre. D 'rstoat un bordje bie: Verboden vuil te storten en daat doet de gemeengte zelluf dus wel uut aalle maacht. Zuk laache! En daat wordt noeng de tweejde spot tersploats op Soest en die anleg kost niks! Is daat effe mooi! A jje vaanoa vend tied en zin het daan mojje d'r us effe goan kieke. Om de Soesders vaast un idee te geve hoe hoog ut doaro wordt en waat veur pannoroamoa je zaal zien, goat de braangdweer met de laadderwoage de- monstroasie's geve. Omste beurt kaajje met tweejpersone tegeliek in ut baakkie de lucht in worre gelaadderd. Je goat net zo hoog as de spottersbaarg zaal greuïe. Ajje daan goed kiekt kaajje teuge ut donker worre an ut Noorderlicht zien vaan de Noorderwinkelpool. An de aan gdere kaangt zie je zo de Zuudpoolpro- menoade an je voete leige. Je mot niet te vroeg komme, waant eerst stiege de roadsleje op om precies deploats te ken nezien vaan utmiddetussede winkelpo- le, deevenoar, he'k aallus 'ezeid. Bove de juuste plek zaal un gespotte helikopter vaan de boasis un greujne lichtkogel uutwaarpeen die zaal worre op 'ewaacht deur eejne meneer A.H. Veur de goeie gaang vaan zoake wil ik nog effe d'r op wieze, daatter op de Nengweg éénrichting verkeer heerst. Je maag aallenig de kaangt vaan Soest Zuud op. Terug kaajje gewoon over de Veldweg en de Kolonieweg. We hebbe f800.000, - over op de begro ting en vaan daat geld wordt ut over- waark betoald daat depliesie d'r an het. Paarkeerruumte is ter zaat, waant de moaïs komt de grongd nog niet uut. Je kaan wel waat mest an je baangde of schoene kriege. Daa's niet zo aarg, daat vermingdert de bojemvervuling doaro aal weer. Ajje 't ming vraagt, daan mo'k zeige, daa'k baar nieuwsgierig ben hoe drok of ut zaal worre. Hannes van de Neng knntnor Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest efficiency Telefoon 02155-1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discctte opbergsystemen Opbergbanden Kasten Want Soesters die zulke "kunstwerken" waarderen Behoort men in lengte van dagen te eren. Zo'n man als Ton Paauw kan voor Soest nog heel veel doen. Dus "Leve de man van de zeven mil joen!'. Terwijl ik dit alles zat te overdenken dacht ik Zal ik Soest zoiets moois ook eens schenken?" Ik heb voor de gemeente iets mooiers (geen mop) Voor twee miljoen heb ik "Twee lijnen op hun kop". Maar eerst wil ik toch wel weten hoeveel gekken zonder mij naar de Van Lijndenlaan trekken. Want plots bedacht ik me (en ik werd heel stil) "Ja, ik ben daar mesjogge, het is 1 april!" J.L.W. Herten 'Compositie van twee omgekeerde lij nen' vanonze plaatsgenoot J.L. W. Her ten (hier op ware grootte afgebeeld).

Soester Courant | 1987 | | pagina 11