r O Landjuweel gaat half miljoen kosten wind PAGINA 14 WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 12563 ^htlakken toe-zuid Expositie 'Ik ken je van gezicht' in Groeneveld verlengd Lunchroom wordt met ingang van vandaag petit restaurant Nieuwe aanpak in heropende De Kroon Sporen verdiend Zaterdag en zondag in café Willem I: 'The Mystic of Disguised Images' Nieuwe sporthal moet problemen tussen sporters en C-drie verhelpen Belemmerd Silver Star Videotheek 'verguld' met Oscar voor 'De Aanslag' Kosten gemeente: 41.000 gulden LANDJUWEEL SOEST 1987 Opening speellokaal De Schakel Voorlichtingsavond over dementie in 'De Bundeling' Commissie ABZ fluit College terug 'PC-privé-project' voorlopig van de baan? Te moeilijk? Politiebureau op 30 september officieel open Vijfde expositie Paaseieren in De Bereklauw Spullenhulp stuurt kleding naar Afrika Dakwerken Plattelandsvrouwen Soest EHBO-wedstrijd Bromfietser gewond bij aanrijding In C-drie op zaterdag 4 april van 10 tot 17 uur: Sportdag gehandicapten en validen Red Stars junioren komen punt tekort BASKETBAL Jeugdclubkampioenschappen Badso BADMINTON en Mode - ro Gerth - )os - •uilen. Het 'teiten en plaatst is. oorzichtig indalen in sn Frank- •ert op de en intri- donkere middelde De expositie van poëzie beeldende kunst Ik ken je van gezicht" in kasteel Groeneveld is verlengd tot en met zon dag 12 april. Zesendertig kunstenaars hebben in een zaal op de tweede verdie ping van het Baamse kasteel een expo sitie ingericht, geïnspireerd op de nieu we poëziebundel van Ian Visser "Ik ken je van gezicht". Zestien kunstenaars komen uit Soest wat uniek is, omdat nog nooit zoveel kunstenaars uit Soest gezamenlijk heb ben geëxposeerd. Een aantal werkstuk ken draagt als titel teksten of woorden uit de bundel, zoals het olieverfschilde rij van Ilse Blommestein, dat "Tweege zicht" heet. Een term uit het gedicht "Ansicht uit Wangen". Corrie van Apeldoorn is aanwezig met twee keramische beelden en Milou van Dam toont twee bijzondere spiegels gevat in zeer fraaie maskers. Judit Gor uit Klaarwater noemde haar bijdrage "between the sereens", terwijl Foekje Hoekstra "het gezicht van de heden daagse Ariadne" componeerde. Maria Klinkenberg uit Smitsveen toont enkele bronzen plastieken en Lamber- tus van de Kooij, die vanaf 8 april in Zonnegloren exposeert, zijn schilderij met zilverzandmaskers, dat hij "Toon je ware gezicht" noemde. Leraar/sportman Gerrit Pomp (deel nemer aan de marathon) tekende zijn "Zelfgezicht" en Egbert de Rooij fasci neert de kijkers met een beklemmend "Profiel". Hans de Ruiter beeldde pre cies hetzelfde thema af in glas: "dat is onland/ onder een lappen beeld/ wap perend om hulp in de wind". Ritskemooi Otto Schouten is vertegenwoordigd met twee bronzen schetsen, die hij "To taal" noemde, terwijl Mari Shields een ragfijne potloodtekening inleverde over "het veranderde gezicht van Am sterdam". Mélisande Smitshuysen liet zich inspireren door het gedicht "Rits kemooi 1 dat zich op Ameland afspeelt en maakte een kostelijk keramisch beeld, zoals zij het bekende wadden- vrouwtje ziet. Jeanmarie van Staveren (zie elders in deze krant) uit Soesterberg toont één van haar grote schilderijen, terwijl Ine ke Talen (vanaf vrijdag exposeert zij in Artishoclc) het gedicht "Déja vu" visua liseerde in acryl. Harry van der Wee, die vanaf 26 april in C-drie zijn werk tentoonstelt, heeft het gedicht "Schiermonnikoog" in olieverf uitgebeeld, terwijl Lied Zwagerman twee imponerende, keramische beel den heeft ingeleverd. Kasteel Groeneveld is open op werkda gen van 10 tot 5 uur. Op zondag en za terdag van 12 tot 5 uur. Maandag en donderdag gesloten. De poëziebundel is verkrijgbaar aan de balie. Lunchroom De Kroon heet vanaf van daag petit restaurant De Kroon, en dat is allerminst een 1 april-mop. De hore- ca-zaak aan de Soesterbergsestraat is onlangs in nieuwe handen gekomen. Diana van Rijnsbergen zwaait vanaf vandaag de scepter in het petit restau rant in Soest-Zuid. Ze wordt bijgestaan door de vakbekwa me kok Ron, die een ruime ervaring achter de rug heeft in eerste klas etablis sementen en meer dan eens in de prij zen viel tijdens concurrentie-wedstrij den. Zo legde hij onder meer beslag op prijzen in de klasse 'koude schotels', waarin hij is gespecialiseerd. Het petit restaurant De Kroon zal daarom op be stelling deze lekkernij op de menukaart zetten, en desgewenst bezorgen. Daar naast zullen de medewerkers van De Kroon zich toeleggen op Hollandse maaltijden, waarbij gedacht moet wor den aan heerlijke schotels met biefstuk, varkenshaas en dergelijke vleesgerech ten. Dit alles neemt niet weg dat men nog steeds pizza's en shoarma-maaltij- den kan krijgen. Met de wisseling van de wacht in De Kroon is ook het interieur aan verande ring onderhevig geweest. Gestoken in een crème/bordeaurood jasje ziet het petit restaurant er al anders uit dan de voormalige lunchroom. De opknap beurt is gezien het resultaat zeker de moeite waard geweest. Het tekent eens te meer de nieuwe aanpak van Diana en Ron, die beiden hun sporen in de hore ca reeds hebben verdiend. "We starten in ieder geval fris en vol goede moed," zegt Diana van Rijnsber gen aan de vooravönd van dé herope ning. "Kwaliteit, snelle service en een prettige ambiance staan bij ons hoog in het vaandel geschreven, terwijl onze re delijke prijzen voor iedere beurs betaal baar zijn. Het wordt hier vast en zeker gezellig vertoeven, maar nog belangrij ker is dat wij uitstekend verzorgde maaltijden brengen. Voor recepties, groot of klein, zullen onze schotels hon derd procent zijn. We zijn er van over tuigd dat velen onze aanpak zullen ap preciëren, en we hanteren daarom ook het motto 'eens in De Kroon, vaker in De Kroon'," laat Diana van Rijnsber gen daarop volgen. Op woensdag 1 april heropent De Kroon, zij het onder de noemer petit restaurant. Ter introductie komen Dia na en Ron met een aantrekkelijke aan bieding, en ook dat laatste is geen mop. In café Willem I aan de Koninginne- Iaan treedt komende zaterdag de band 'The Mystic of Disguised Images' op. De groep bestaat uit Martijn van Over- beek (drums), Remco van Overbeek (bas, zang), Ronald de Lange (percus sie), Ronald Dijkhuis (gitaar) en Bart- Jan Smit (synthesizer, zang). 'The Mystic of Disguised Images' is in zekere zin een nieuwe formatie; in de cember 1985 werd in een andere bezet ting al eens opgetreden in Willem I, on der de naam 'Coolmace'. In de nieuwe bezetting is dit het eerste optreden. De groep speelt voornamelijk covers van uiteenlopende stijlen, zoals disco (Harold Faltermeyer), Nederlandstalig (Klein Orkest), New Wave (The Cure), rock (Golden Earring) en hard rock (Bon Jovi). Er wordt veel gebruik ge maakt van elektronische instrumenten: drums, percussie en synthesizer. In de nabije toekomst zal de groep zich gaan toeleggen op eigen nummers. In café Willem I worden twee optredens verzorgd: het eerste zaterdagavond vanaf 21.30 uur; het tweede zondag middag vanaf 16.00 uur. Teneinde de problemen met betrek king tot het gebruik van de sportzaal in C-drie het hoofd te kun nen bieden moet er een nieuwe sport hal in Soest worden gebouwd. Tot die conclusie zijn de afdelingen welzijn en sport van de gemeente gekomen. An dere varianten voor een oplossing zijn te duur, vinden de verantwoordelijke wethouders Frans Kingma en drs. Günther Plomp. Het bestuur van de sportstichting heeft zich vorige week positief uitgelaten over de mogelijkheid van een nieuwe sport hal in Soest. Afhankelijk van nog nader te voeren overleg met het bestuur van C-drie zal de sportstichting een voorstel indienen bij het gemeentebestuur. Vol gens de berekeningen is een nieuwe sporthal op de lange termijn de goed koopste manier. Nu betaalt de gemeen te jaarlijks een huurbedrag voor de zaal van meer dan 200.000 gulden. Sinds het oude dorpshuis De Borg is voortgezet in C-drie hebben de spor ters, die gebruik maken van de zaal, zich belemmerd gevoeld in de beofening van hun sport. De leden van de badminton vereniging Selby moeten veelal gebruik maken van de buitentrap om zich via de kleedkamers een weg te kunnen banen naar de zaal. Dit geldt ook voor de toe schouwers, terwijl gehandicapten al leen na het maken van afspraken de zaal kunnen bereiken. De sporters zijn meestal afgesloten van het overige deel van het centrum aan de Willaertstraat omdat of de bar gesloten is, of omdat andere activiteiten de sporters belem mert via de gebruikelijke hoofdingang naar binnen te gaan. Om dit in de toekomst te verhelpen zouden er aanpassingen kunnen wor den aangebracht, maar een rekensom heeft de wethouders Kingma en Plomp geleerd dat dit teveel geld zou gaan kos ten. Per jaar zouden dan alleen al enkele tientallen duizenden guldens extra op tafel moeten worden gelegd voor toe zicht. Daarom is men tot de conclusie gekomen dat een nieuwe sporthal de beste en uiteindelijk de goedkoopste oplossing zal zijn van de problemen tus sen de sporters en het bestuur van C-drie. De sportstichting heeft een be drag van 285.000 gulden beschikbaar. Daarnaast denkt men dat de exploitatie van de nieuwe hal financieel te dekken is. Het zou de vijfde sporthal in de ge meente Soest worden. Soest heeft al Beukendal, De Bunt en C-drie binnen de gemeentegrenzen. Dit jaar wordt ook een sporthal in Soesterberg ge bouwd. Met betrekking tot de eventue le vijfde hal in Soest zijn de vragen hoe, waar en wanneer nog niet beantwoord. De plannen verkeren nog in een ont- wikkelings-fase. Het grote nieuws dat "De Aanslag", de beroemde Nederlandse film van Fons Rademakers die voor een niet onbe langrijk deel in Soest werd opgenomen, de Oscar voor de "beste buitenlandse film" heeft gewonnen, is uiteraard ook bij de bekende Soester Silver Star Vi deotheek aan de Dillenburglaan met gepast gejuich ontvangen. De verwachtingen van Theo Voorbij van Silver Star waren al bijzonder hoog gespannen toen bekend werd dat "De Aanslag" een nominatie in de wacht had gesleept, als één van de vijf voor Amerikaanse begrippen "buitenland se" films die in de wereld van de filmin dustrie voor deze hoge onderscheiding A" logste ogen gooiden. Toen gistermorgen bekend werd dat "De Aanslag" definitief winnaar was geworden toonde geen Soester zich "vergulder" dan Tneo Voorbij, mis schien met uitzondering van Mare van Ugchelen, de jonge Soester die in de film optreedt als de jeugdige "uitvoe ring" van hoofdrolspeler Derek de Lint. De Silver Star Videotheek was de plaats waar de videocassette van de nu inter nationaal bekroonde film onlangs werd geïntroduceerd. Theo Voorbij bood Mare van Ugchelen bij die feestelijke gelegenheid de eerste cassette aan. Het spreekt vanzelf dat Silver Star ook een beetje deelt in de algemene feestvreug de. De totale uitgaven voor het Landju weel bedragen f 500.545,- terwijl aan inkmsten is begroot f 378.400,-. Aan sponsoring en subsidies rekent het Co mité Landjuweel Soest 1987 op f 122.145,-. De helft hiervan is al bin nen. De gemeente moet de andere helft garanderen. Het college van B. W. heeft de ge meenteraad voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen (boven de genoem de garantie) van nog eens 41.000 gul den ter bestrijding van de kosten ten be hoeven van het Landjuweel. Voor ontvangst van de (buitenlandse) gasten en voor prijzen is nodig een be drag van 5500 gulden. Gemeentewer ken raamt de kosten voor afzettingen ten gunste van de optocht, vendel- zwaaien, hardloopwedstrijden, het ge bruik van verkiezingsborden voor re clame bij invalswegen en verlichting to ren Oude Kerk op totaal 17.000 gulden. De Soester brandweer vraagt voor 80 uren "stand by" 2800 gulden en de poli tie berekent 700 manuren, waarvan 70% als overuren op 15.700 gulden. Totaal een bedrag van 41.000 gulden. Het is de eerste keer in de Soester ge schiedenis, dat politie- en brandweer- kosten op deze manier worden toegere- kend aan een manifestatie. Het Comité Landjuweel 1987 rekent er op dat de gemeente een garantie zal ver lenen voor die gelden (ruim een halve ton) "die door sponsors, subsidianten zijn toegezegd, doch die door omstan digheden door het Comité niet worden ontvangen", aldus de brief van 23 maart aan de gemeenteraad. Op 24 maart werd op de openbare ba sisschool De Schakel het nieuwe speel- gymlokaal in gebruik genomen. De opening daarvan werd verricht door de kleinsten, die onder aanvoering van hun juf Marijke door een papieren deur liepen. Onder de aanwezigen be vond zich onder andere wethouder drs. Jan Menne van onderwijs. "Het is vandaag feest. In een tijd, waar in we voortdurend worden geconfron teerd met bezuinigingen, is het verheu gend te melden dat ons speellokaal van daag is geopend. Vanaf vandaag zullen de kleuters en de kinderen van groep 3 naar hartelust kunnen spelen in ons nieuw ingerichte speellokaal," zei direc trice Aafke Broertjes. Ze bedankte de gemeente Soest voor de financiële bij drage van ruim 10.000 gulden, maar ze wees daarbij op het feit dat de vierjarige kinderen vanaf het nieuwe schooljaar nog maar de helft van de tijd naar school mogen. Deze en andere beperkingen, die vanuit Den Haag worden opgelegd, maken het volgens directrice Broertjes moeilijker om de kinderen optimaal te laten spelen en werken. Zij en de andere leden van het school team hebben deugdelijk materiaal uit gezocht voor het speellokaal. De feeste lijke opening van het nieuwe speello kaal ging gepaard met de nodige feest liederen eii een gezellig samenzijn na af loop. Rommelmarkt De openbare basisschool De Schakel hield vorige week vrijdag een rommel markt. In totaal werd 2100 gulden bij el kaar gesprokkeld. De opbrengst komt ten goede van een vast toneel in de grote zaal van het schoolgebouw. De leerlin gen van de school kunnen zodoende musicals en andere voorstellingen gaan geven, terwijl het niet uitgesloten is dat ook de leerkrachten tot creatieve daden op het toneel komen. "Hij wordt zo vergeetachtig", vergeet achtig is dat dement? Wat is het eigen lijk? Waar kun je om hulp vragen? Op 13 april a.s. om 20.00 uur zal in Ge zondheidscentrum 'De Bundeling', Schoutenkampweg 4 te Soest-Zuid een voorlichtingsavond over dit onderwerp worden gehouden. Naast een algemene inleiding zal vooral gelegenheid wor den geboden tot het stellen van vragen. Er zullen medewerkers van de afdeling sociale psycho-geriatrie van het RIAGG (regionaal instituut voor de ambulante geestelijke gezondheids zorg) en medewerkers van het gezond heidscentrum aanwezig zijn. Mensen, die geen eigen vervoer hebben, kunnen zich in verbinding stellen met Gezond heidscentrum 'De Bundeling', Schou tenkampweg 4 te Soest-Zuid, tel. 13750, er zal dan voor vervoer gezorgd worden. Het College van B. W. zal het voor stel voor de aanschaf van personal computers (pe's) voor het gemeente lijk personeel grondig moeten herzien, voordat het een kans maakt in de ge meenteraad. Dat was maandagavond het magere resultaat na vijf kwartier discussie in de commissie ABZ, voor een publieke tribune die vrij druk was bezet met belangstellende ambtena ren. Volgens een voorlopige opgave van B. W. hebben 122 ambtenaren de wens uitgesproken over een pc te beschikken (105 mannen en slechts 17 vrouwen!). Iedere fractie bleek weliswaar positief te staan tegenover de wens van de amb tenaren om beter en sneller te kunnen werken - en daardoor beter in te spelen op de op handen zijnde reorganisatie - maar de commissie was unaniem van oordeel dat het voorliggende voorstel van B. W. van tafel moest. Adriaan Pothuizen (D66) meende, bij gevallen door Raymond van Gelder (PvdA), dat de pe's veel "gerichter" verstrekt zouden moeten worden, bij voorbeeld alleen aan die ambtenaren die er al mee te maken hebben of dat straks krijgen. Van Gelder vroeg zich af of de 335.000 gulden die met het pro ject gemoeid is wel voldoende is afge wogen tegen andere gemeentelijke uit gaven. Bert Krijger (WD) vond het idee ach ter het voorstel weliswaar belangrijker dan het geld, maar meende toch dat het voorstel nu iets te vroeg kwam. Volgens hem kan er beter nog even worden ge wacht, zodat ook de "laatste ontwikke lingen" op computergebied kunnen worden meegenomen. Krijgers fractiegenote Neks Blommers vreesde bovendien dat het opleidings programma, dat aan de aanschaf wordt gekoppeld, voor veel ambtenaren wel eens veel te moeilijk zou kunnen zijn. Ook miste ze een "beloning achteraf' voor de voltooide opleiding en tenslotte leek het haar een onmogelijke opgave om 122 mensen in dat verband te bege leiden. Burgemeester Scholten voelde er in eerste instantie weinig voor het voorstel inhoudelijk aan te passen. Hij bena drukte dat flexibiliteit voor de gemeen te zeer belangrijk is, met de reorganisa tie voor de boeg. De commissie bleef echter op haar standpunt staan. Er komt nu een nieuw voorstel, waarin het project wordt gefaseerd en waarin on derscheid wordt gemaakt tussen be paalde categorieën ambtenaren, zoals burgemeester Scholten de commissie nolens volens beloofde. Pothuizen en Van Gelder hadden geen moeite met uitstel van zelfs enige maan den. Krijger liet verder nog weten dat een voorstel als dit eigenlijk bij de be grotingsbehandeling aan de orde be hoort te komen, bijvoorbeeld bij het on derwerp scholing, en niet, zoals nu, "zo maar even tussendoor". De commissie gaf B. W. tenslotte het advies nog maar eens flink te gaan studeren op al ternatieven en eventueel in een aparte ABZ-vergadering met een aangepast voorstel te komen. Het nieuwe politiebureau aan de Dalweg wordt op woensdag 30 sep tember a.s. officieel in gebruik geno men. Bij de officiële opening zullen de Commissaris van de Koningin in Utrecht, jhr. Beelaerts van Blokland, en de procureur-generaal, oud-mi nister J. de Ruiter, aanwezig zijn. Dat deelde burgemeester P. Scholten maandagavond jl. mee in de verga dering van de raadscommissie Alge mene Bestuurszaken. Overigens vindt medio mei al de fei telijke verhuizing plaats van het ou de bureau aan de Van Weedestraat naar het nieuwe onderkomen aan de Dalweg. De bouw is zo voorspoedig verlopen dat men op het tijdschema duidelijk voorligt. Dat is vooral te danken aan het feit dat het nieuwe bureau vóór het intreden van de vorstperiode "glasdicht" was, zodat er geen tijdverlies is opgetreden tij dens de afbouw. Vrijdagavond 3 april a.s. om 20.00 uui wrodt in het Soester kunstwinkeltje "D< Bereklauw", Steenhoffstraat 63, dt jaarlijkse Paaseierententoonstelling ge opend. Evenals voorgaande jaren be staat de expositie uit kunstwerkjes var de Baarnse exposanten Grada van Wes- sel, Liesbeth Veldhuijsen, Immie Zijl stra en Riemke Eikelboom. Het is hei eerste lustrum van deze traditionele ex positie waar ieder jaar een grote belang stelling voor bestaat. Liesbeth Veldhuijsen is lid van de Ne derlandse Vereniging voor Papierknip kunst en wordt veel gevraagd voor knipwerkdemonstraties. Grada van Wessel heeft beschilderde eieren van wilde vogels uit haar eigen collectie. Met veel liefde en een prachtige tech niek beschilderd zijn ook de eieren van Immie Zijlstra en Riemke Eikelboom. Beide dames zijn befaamd geraakt door hun bijzondere eigen stijl, waarbij ze in het bijzonder geïinspireerd zijn door de natuur. De opening van de expositie in "De Be reklauw" op vrijdagavond om 20.00 uur wordt muzikaal opgeluisterd door de harpspeelster Astrid Broekema. De Paaseierenexpositie duurt t/m za terdag 18 april. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 -18.00 uur behalve op zondag en maandag. Ondanks het barre weer en de onvrien delijke temperaturen gaat Spullenhulp gewoon door. De spullen kunnen we niet buiten zetten, vandaar dat waar schijnlijk mensen denken dat Spullen hulp het wat rustigjes aan doet. Niets is echter minder waar. Er is weer een vracht kleding naar Afri ka vertrokken. Deze keer naar Tanza nia. In een container met landbouwma chines kon nog een verzameling zakken met kleding mee. Er zijn 150 zakken naar Amsterdan gebracht met een busje dat door Lion Cars voor een zacht prijs je beschikbaar was gesteld. De kleding wordt in Tanzania verdeeld. Met ideeën, spullen en kleding kan men altijd terecht bij Spullenhulp aan de Veldweg 6 op donderdag, vrijdag en za terdag (woensdag telefonisch 18730). Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Dinsdag 7 april weer de maandelijkse bijeenkomst in het Medisch Centrum. Nieweweg 14, Soest, aanvang 20.00 uur. De dames J. J. Vink-Goudbeek en J. W. Arissen-van Hernsen spreken over 'Herwaardering van Arbeid'. "Wordt het werk wel gewaardeerd? Hoe wordt er over het werk gesproken? Belangstellenden zijn hartelijk welkom. 16 april koffie-ochtend voor de leden. 23 april gaat men wandelen. Start 9.30 uur vanaf restaurant de Soesterduinen te Soestduinen. Informatie over het werk en de aktivi- teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Soest is telefo nisch te verkrijgen bij de volgende num mers: 13730, 12412 en 14467. Morgenavond (2 april) organiseert de afdeling van de Kon. Ned. Ver. EHBO in haar gebouw aan de Parallelweg 7a de senioren-rayonwedstrijd, een voor wedstrijd voor de districtswedstrijd, waarvan de winnaar uitkomt in de na tionale EHBO-wedstrijd op 25 mei a.s. in Slagharen. Zes EHBO-teams uit het rayon waar toe ook de afd. Soest behoort zullen strijden om de punten van de jury. De wedstrijd begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Een 17-jarige bromfietser uit Soest werd vorige week licht gewond bij een aanrijding op het kruispunt Steenhoff- straat/Middelwijkstraat/Molenstraat. Hij kreeg geen voorrang van een 53-ja- rige Soester, die met zijn auto de Mo lenstraat kwam afrijden en de bromfiet ser over het noofd zag. Met verwondin gen aan zijn knie werd de jongeman per ambulance naar Zonnegloren gebracht. De organisatie-commissie van het Bentinck Fonds van de sportdag in C-drie op zaterdag 4 april is klaar met de werkzaamheden. Na een voorberei dingsperiode van enkele maanden is het draaiboek klaar. Gehandicapten en validen kunnen deze dag aan een sportief onderonsje meedoen. Mede dankzij de medewerking van en kele Soester clubs, zoals Selby, SoVo- Co, The Red Stars en Shot komt in C-drie aan de Willaertstraat een groot aantal sporten aan bod. Het financiële gedeelte is dankzij sponsors en de sportstichting een overkomelijk pro bleem geworden. Foto/Optiek Van Es sen, herenmode Adama en C1000 heb ben geld beschikbaar gesteld voor een muzikale afsluiting van de sportdag. Internationale faam De organisatie heeft met de verkregen middelen Maria Verano en Ivo Franklin kunnen strikken. Maria Verano is onder meer bekend van haar hit-single 'Get Up', waarmee ze enkele jaren geleden internationale faam verwierf. Momen teel is haar plaat 'Be your lady' in de na tionale tipparade te vinden. Ivo Franklin komt na Maria Verano op het podium in de theaterzaal van het cultu reel creatief centrum. De all-round vak man, die deel uitmaakt van de jury van de Pats Boem Show (Veronica) kreeg bekendheid met zijn nummers 'Save me from myself' enMelanie'. Binnenkort brengt hij een nieuwe plaat uit. Een onderdeel van de sportdag is de 15 kilometerloop, die wordt georganiseerd door de Road Racers Club Nederland. Deze begint om 11.35 uur voor de rol stoelers. Eén van de 23 deelnemers is de Soester atleet Gerrit Pomp, die al ver schillende malen internationale medail les won. Hij wordt gerekend tot de favo rieten. Direct na de start van de rolstoe lers worden de lopers weggeschoten. Deelnemers kunnen zich vanaf 10.30 uur inschrijven in de caravan op de hoek Dorpsstreek/Koningsweg, waar de start en finish plaatsvinden. De route Gerrit Pomp. gaat over het parallelgedeelte van de Koningsweg richting de Eigendomweg en weer terug in de richting van de Bec- keringhstraat, de Jachthuislaan, bij pa leis Soestdijk wordt gekeerd, waarna dezelfde route moet worden afgelegd. Medewerkenden zijn de atletiekvereni ging Pijnenburg, de padvinders en de politie. Het volledige programma van de sport dag: 10.00 Opening in filmzaal C-drie 10.15 Zitvolleybal 10.25 Film paralympics 10.55 Judo 11.35 Start 15 km-loop 11.45 Goalball 11.55 Film paralympics 12.35 Finish en huldiging 15 km-loop 12.45 Boogschieten 13.30 Zitbadminton 13.30 Ontvangst collectanten 13.45 Film Paralympics 14.10 Rolstoeldansen 14.25 Rolstoelbasketbal 15.10 Rolstoeldansen 15.30 Sluiting 15.40 Optreden Maria Verano en Ivo Franklin (Mogelijkheid tot tafeltennissen bestaat van 10 tot 15.40 uur) De jongens junioren van Red Stars hebben de imposante serie overwin ningen van de afgelopen zeven weken net niet kunnen voortzetten. Hoewel ze in Utrecht een prima partij basket bal afleverden, bracht OSG hen de eerste nederlaag sinds januari toe. Red Stars, dat door het positieve resultaat van zes opeenvolgende zeges uit de middenmoot naar de sub-top klom, kwam één punt te kort: 61-62. In de aantrekkelijke wedstrijd hielden OSG en Red Stars elkaar vrijwel voort durend in evenwicht. Alleen na de rust moest Red Stars wat extra kolen op het vuur gooien om een 25-32 achterstand ongedaan te maken. Dat lukte, getuige de kleine voorsprong die de Soester ju nioren af en toe op het scorebord zetten. Kort voor tijd leidde OSG weer met 62- 60. De linkshandige Regterschot kon nog een verlenging uit het vuur slepen, maar hijmiste één van de twee toege kende vrije worpen die aan het eindsig naal voorafgingen. Tegen het basketbalteam van de Leidse studenten boekten de heren van Red Stars een 91-85 overwinning. Omdat beide ploegen niet bepaald een beste verdediging etaleerden was er in de rust al sprake van een 'hoge' stand. Red Stars had toen nog met 51-43 het initia tief in handen, maar verspeelde zoals al vaker in dit seizoen bijna de voor sprong. Bij 60-56 stopte Red Stars de terugkomst van LUSV. Het tweede herenteam omzeilde de las tige tegenstander BZ'72 uit Zeist. Via 67-60 bereidden de spelers van het tweede zich voor op de belangrijke ont moeting met Crackerjacks, die aan staande zaterdag veel tot gevolg zal hebben in de strijd om het kampioen schap. In Leusden won het vijfde herenteam voor de tweede keer van de plaatselijke club Green Giants. De 56-50 overwin ning kwam tot stand in een vrij harde wedstrijd. Heren 5 heeft in de laatste ze ven wedstrijden geen puntenverlies meer geleden. Heren 6 toonde geen genade met het vierde team van Crackeijacks. Zes we ken voor de beslissingswedstrijd met het zevende van Red Stars is Red Stars 6 op weg de goede vorm te krijgen. Het werd 104-54 tegen de Amersfoortse club. Jeugd De meisjes kadetten B, waavan een aantal speelsters in juni naar Denemar ken gaat voor de jaarlijkse ontmoeting met Holbaek Basketbal Klub, wikkelde een dubbel programma af tegen Mid land. Zaterdag verloren de Red Stars meisjes in Utrecht met 20-41, een dag later werd het in Beukendal 19-35, eveneens in het voordeel van Midland. Ook de jongens aspiranten delfden twee keer het onderspit. De aspiranten komen tot dusver nog niet zo goed uit de verf voor wat betreft de reultaten, maar laten iedere week wel zien wat een goede inzet is. Het ziet er daarom naar uit dat coach Hans de Bruin volgend jaar wel zal oogsten met zijn enthousias te groep spelers, waarvan de trainings opkomst bijzonder hoog is. De welpen, bestaande uit zowel jongens als meisjes tot en met 12 jaar, blijven vriend en vijand verbazen met de ene zege na de andere. In de gemengde competitie voor de jongste basket- ball(st)ers, waarin de regels zijn aange past, behaalden de welpen onder lei ding van coach Rob La Rose een 46-41 overwinning tegen het Amersfoortse Crackerjacks. Uitslagen: Jongens: Al - OSG 61-62, BI - Argon 74-44, B2 - Irene 51-33, Cl - ASV 20- 52, Cl - OSM 20-35, Welpen - Crac- keriackn 46-41 Meisjes: Al - BZ'72 36-60, BI - Crac keijacks 52-19, B2 - Midland 20-41 en 19-35. Heren: 1 - LUSV 91-85, 2 - BZ'72 67- 60, 3 - Irene 59-57, 5 - Green Giants 56-50, 6 - Crackeijacks 104-54, 7 - Woodpeckers 74-48. Dames: 1 - Gunco 51-70, 2 - Irene 45- 41, 2 - Sparta 39-40, 3 - Green Giants 65-26. De afgelopen weken werd door de jeugd van de badmintonclub Soester berg de voorrondes van de clubkam pioenschappen gespeeld. AUe 70 jeugdleden deden hier aan mee. Afge lopen zondag was het dan eindelijk zover. De sterksten bleven over in de finales. Vele ouders wisten de weg naar sporthal De Bunt te vinden om hun kroost aan te moedigen. Bij de pupillen werd de herenenkel ver rassend gewonnen door René Huurde- man die Rogier Lodder versloeg. Bij de meisjes won Daniëlle Bunck van Karen Scheld. Bij de recreanten-meisjes ging ook een beker naar de familie Huurde- man, Wendy had geen enkele moeite met haar tegenstandster Monique van de Hoven. Mare van Gestel liet zien dat hij duidelijk het talent van zijn vader Charly heeft meegekregen door zijn partij van Bart Smits te winnen. In de groep van competitiespelende jeugd was Max Lie uiteindelijk sterker dan Nettert Smit, terwijl bij de meisjes Willemieke van de Vinne ten onder ging tegen Saskia van Alphen. Deze laatste twee meisjes wonnen samen de dames-dubbel van de tweelingzusjes Iris en Manja van de Kooy. In de ge- mengd-dubbel breidde de prijzenkast van familie van de Kooy zich ook danig uit. Jorrit van de Kooy en Vivian Kieft verloren hun mix van Mare van Gestel Voorzitter jeugdcommissie Ruud Al- denzee reikt de prijzen uit aan de BA D- SO clubkampioenen Saskia van Al phen (13 jaar) en Mac Lie (14 jaar). en Iris van de Kooy in een spannende drie-setter. Tenslotte de heren-dubbel; voor het publiek een grappig gezicht. De grootste en de kleinste van de jeugd (Nettert Smit en René Huurdeman) speelden samen maar helaas redden zij het op het nippertje niet tegen Max Lie en Mike Smits. Om vijf uur kon de voorzitter van de jeugdcommissie Ruud Aldenzee aan dertig zeer vermoeide, maar stralende kinderen hun bekers overhandigen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15