Splinter Eemland b.v. esproken in dus PAGINA 16 pecialist i SOA WOENSDAG 1 APRII 1937 I WZ verliest punt in laatste minuut SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 ZATERDAG- VOETBAL s.o. Soest blijft teleurstellen ZONDAG VOETBAL s.o.Soest jeugdnieuws Brederodes Soest Al Al 2-2 WIELRENNEN Hees 2 neemt revanche op Hoogerheide 2 ZATERDAG VOETBAL WZ'49 jeugdnieuws GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S VVZ-dames ongeslagen kampioen Joop van Leyenhorst derde in Hengelo FIETSCROSS RUITERSPORT "De Boshöeve" kampioen in Laag-Soeren. MHC-dames aan kop na 3-0 overwinning Tempo presenteert nieuwe rennersploeg SPORTKOPU SEC opnieuw verdienstelijk gelijkspel 1-1 ZONDAG VOETBAL SEC Jeugdnieuws SEC stormachtig onderuit: 6-1 ZATERDAG VOETBAL ^iVOETBAL- PROGRAMMA Soester kunstenares expo in Amersfoort De laatste minuten van bijna alle kom petitiewedstrijden van WZ'49 zijn mSuSZ drieLaaUoemVoeSt beel^WZ O*'* »h een?elfde Ta rnen een punt afstaan. Ook afgelopen 0Vere?ch.t °P het midden- zaterdag weer. Ditmaal was het Wim van der Pol die de fout in ging. Zo doende werd het onnodig 1-1. Vanaf het begin van de wedstrijd domi neerde WZ over een door blessures verzwakt YFC. Het beter verzorgde veldspel en de door Bram van de Munt en Guus Jansen overwonnen vormcrisis zorgdenervoor dat WZ YFC niet in staat stelde enig gevaar te stichten. Over de gehele wedstrijd heeft YFC maar één echte kans gehad. Dat was in de tweede helft. WZ daarin tegen had YFC al in de eer ste helft op ruime achterstand kunnen zetten. Dat het bij rust maar 0-1 was, kwam door het niet benutten van reële scoringskansen van Gert van de Munt en Olivier Noordam. De treffer van WZ kwam van de voet van de zaterdag weer goed voetballende Willem de Vries. Na tijdens een solo gestuit te zijn vlak voor het strafschopgebied, velde hij zelf met een schitterende vrije trap het vonnis over YFC 0-1In deze eerste helft liep Pieter Bade nog een boeking op, toen hij bij een vrije trap te lang voor de bal bleef staan. T"'v,u "F miuuen- veld, maar kansen in de voorhoede on benut laten. Alleen tussen de 5e en 15e minuut kon YFC onder de druk van j VZ, vandaan komen. In het laatste kwartier van de wedstrijd leek WZ eindelijk het karwei af te maken. Zo was in de drieëndertigste minuut Willem de vries dicht bij zijn tweede treffer. Na een solo was het de keeper die roet in het eten gooide. In de veertigste minuut gaf Bram van de Munt een voorzet op Gunther Buxtorff, maar zijn volley schampte zijn schoen en ging over. Twee minuten daarna was het dezelfde Buxtorff die Gert van de Munt in staat stelde om te scoren. Deze schoot echter twee meter over. Dan kwam er de voor Wim van der Pol desastreuze 46e minuut. Na in balbezit te zijn gekomen, wilde hij snel uitgooien naar de vrijstaande de Vries. De bal viel echter van zijn hand voor de voeten van Teunis van Lith die dankbaar 1-1 intik te. Een grote blunder van de overigens goed keepende van der Pol. Volgende week moet WZ op bezoek bij koploper Hoevelaken. Stand aan kop: 1. Merino's 15-21 2. Hoevelaken 15-21 3. VRC 14.19 4. Altius 15-19 5. Terschuursche Boys 15-18 6. WZ'49 16-17 Vriendenschaar - s.o. Soest 3-1 ïn Culemborg was een veilige rang lijstpositie de inzet voor beide teams. Gesteund door de harde wind gaf de thuisclub voor rust de toon aan, maar slaagde pas na de rust erin om vol doende afstand te nemen. In de twee de helft had Soest de mindere wind mee, maar slaagde er niet in de juiste spelpatronen te vinden teneinde dit uit te buiten. Dekkingsfouten in de Soest- defensie werden door Vriendenschaar goed benut. De vormcrisis waarin 'n groot deel van de Soest-ploeg ver keert, brengt hen dicht bij de degrada tiezone. Soest speelde voor het rust op eigen verzoek tegen de harde wind en strie mende hagelbuien. Het kreeg een golf van Culemborgse aanvallen over zich heen, waarbij herhaaldelijk doelrijke kansen ontstonden. Met kunst- en vliegwerk wist Peter Heemskerk alles uit zijn doel te houden. Ook een dozijn corners leverde geen succes op. Tussen- door kreeg Soest spaarzame kansjes, toa^xbij jo.a. Peter van de Berg naast schoot. Kort voor rust kreeg Virenden- schaar een vrije trap op 30 meter af stand. De harde lage schuiver kon Heemskerk niet vasthouden, en in de rebound scoorde van Oirschot gemak kelijk 1-0. Na de thee was de wind veel minder, maar kreeg Soest toch aanvalsmogelijk- heden. De bal werd echter veelvuldig hoog voor de pot gebracht, en ver dween vaak onbenut naast het doel. Een dekkingsfout in de Soest-verdedi- ging bood Vriendenschaarspits van Overbeek de kans om er 2-0 van te ma ken. Na een kwartier kon Wim Gouw de achterstand verkleinen door een vrije trap langs Hans Kraay jr. te schie ten: 1-2. Soest zette twee extra aanval lers in, Jaap van Duivenbode voor Jur- gen Surstedt en Huub Koppel voor Wil- fried Janmaat. De gejaagde Soest aan vallen bleven zonder verrassing en de thuisclub profiteerde van een misver stand in de Soest achterhoede. Het was weer van Overbeek die zijn ploeg op veilige voorsprong bracht, 3-1. Soest zal in de komende 5 wedstrijden met een ander concept moeten komen, om nog enige broodnodige punten te verzamelen. Opvallende resultaten, afgelopen za terdag bij de s.o.Soest elftallen. Bij voorbeeld de 20-4 overwinning van de A3 op het ongemotiveerde Hoevela ken A4. Of het huzarenstukje van de B4 dan, die rivaal Soest B3 in de on derlinge competitiewedstrijd een punt afhandig maakte. Het gelijke spel van de dames-junioren was tenslotte ook een aardige surprise. Het voetballeven bruist weer volop bij s.o. Soest. De wedstrijden worden van A-junior tot F-pupil weer enthousiast afgewerkt. Het naderende voetbal kamp dat in april op het s.o. Soest com plex gehouden zal worden is al bijzon der in trek bij de deelnemers. Er wordt druk geoefend voor de playbackshow, en de laatste contacten met diverse na tionale voetbalprominenten zijn ook al gelegd. Uitslagen A-junioren: Soest 1-Brederodes 1 2-2 Limvio 1-Soest 2 2-3 Soest 3-Hoevelaken 4 20-4 B-junioren: 0-2 Soest 1-Hoevelaken 1 Soest 2-HVC 1 2-4 Soest 3-Soest 4 3-3 C-junioren: 1-3 Soest 1-Baarn 1 APWC 1-Soest 2 6-1 WZA 4-Soest 3 2-3 D-pupillen: 4-2 Hoogland 1-Soest 1 •Roda'46 3-Soest 2 0-10 Spakenburg 3-Soest 3 .6-1 E-pupillen: 0-1 Soest 1-WZ'49 1 Limvio 1-Soest 2 0-2 Spakenburg 4-Soest 3 0-2 F-pupillen: 3-5 Soest l-WZ'49 1 Usselm.vog. 4-Soest 2 0-0 SEC 3-Soest 3 0-2 Dames-junioren: 1-1 Soest - Scherpenzeel Soest speelde afgelopen zondag gelijk tegen Brederodes, waar eerder dit sei zoen van verloren werd. Zo heeft Soest dus 3 van de 5 verliespunten te gen Brederodes opgelopen. Na een ruststand van 1-2 wist de Al de stand toch nog gelijk te trekken. Beide goals werden gescoord door John Brouwer. Soest was gedurende de eerste helft de sterkere ploeg, maar wist dat niet in doelpunten om te zetten. Door zwakke momenten in de verdediging was het zelfs Brederodes dat 2 doelpunten scoorde. Soest was na deze 2-0 achter stand wakker en wist gelijk na een goe de aanval over rechts, afgemaakt door Johnny Brouwer, 2-1 te maken. De 2e helft gaf opnieuw een sterker Soest te zien, maar doelpunten werden vooralsnog niet gemaakt. Door met een extra spits te spelen werd de druk nog groter en na een beetje rommelen kon Soest-spits Johnny Brouwer zijn twee de doelpunt aantekenen, zodat de eind stand op 2-2 werd bepaald. Aanstaan de zondag gaat Soest naar IJmuiden om daar Stormvogels te bestrijden. Thuis was het 9-0 voor de blauw-witten. Een gunstig resultaat ligt dus in de lijn der verwachtingen. 3e plaats Marco Sakkers De jonge coureur Marco Sakkers uit Soest heeft met succes deelgenomen aan een bergcriterium in Limburg. De Soester wielrenner legde beslag op de derde plaats in Sweikhuizen. In de als zwaar bekend staande koers wordt dat gezien als een uitstekende prestatie. Marco Sakkers bewees dat hij ook van zich kan doen spreken als het op klim men aankomt. Hees 2 had nog een appeltje te schillen met het sterke Hoogerheide uit Hilver sum. In de heenwedstrijd had koploper Hees 2 eerder dit seizoen de twee pun ten laten liggen. Een bijna compleet Hees 2 begon deze wedstrijd wat aftastend, wat Hooger heide de gelegenheid gaf het spel te do mineren. Tot gevaarlijke scoringskan sen kon Hoogerheide echter niet ko men. In de vijfentwintigste minuut kon de doelman van Hoogerheide een Hees inzet niet direkt onder controle krijgen. Jaap de Wilde reageerde attent en eerk- te de val in het net, 1-0. Hoogerheide probeerde hierna met felle aanvallen de stand recht te trekken, maar de Hees defensie had alles volledig onder con trole. Na de rust was het Hoogerheide dat het heft in handen nam en de Hees verdedi ging onder druk zette en het was de goe de keepende doelman Louis Hugo, die een aantal malen de gelijkmaker kon voorkomen. Hans de Bree kwam in de dertigste minuut van de tweede helft al leen voor de keeper van Hoogerheide. Via een klutsbal belandde de bal in het doel, maar de scheidsrechter had een handsbal geconstateerd zodat het doel punt werd afgekeurd. Het laatste kwar tier volgde een slotoffensief van Hoo-^ gerheide. In de laatste minuut had de eindstand eigenlijk op 2-0 moeten ko men. Jan Hoefman trok de bal vanaf de achterlijn voor en de bal belandde in eens in het doel. Onbegrijpelijk, dat de scheidsrechter ook dit doelpunt afkeur de wegens buitenspel. Belangrijk was dit echter niet meer, want de wedstrijd was gespeeld en Hees 2 pakte de twee punten. Wedstrijdprogramma zaterdag 4 april Hoevelaken A2-WZ'49 Al 15.00 uur s.o.Soest B2-WZ'49 BI 13.00 uur K.V.V.A. B2-WZ'49 B2 13.00 uur WZ'49 Cl-WZA C2 11.45 uur Usselm. vog.C4-WZ'49 C213.00 uur Amersf. boys Dl-WZ'49 Dl 11.00 uur SEC E2-WZ'49 E2 10.30 uur WZ'49 Fl- IJsselm.vog. F110.00 uur WZ'49 F2-T.O.V. F2 11.00 uur Uitslagen zaterdag 28 maart WZ'49 Al-Olympia Al 8-3 WZ'49 B1-WZ'49 B1 2-0 IJsselm.vog. C2-WZ'49 Cl 1-1 Spakenburg C2-WZ'49 C2 3-3 WZ'49 Dl-APWC Dl 5-3 s.o.Soest El-WZ'49 El 0-1 WZ'49 E2-Spakenburg E2 0-1 s.o.Soest Fl-WZ'49 Fl 3-5 Hoogland F2-WZ'49 F2 4-0 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Foto: Goos van der Wilt Zaterdag 28 maart is voor voetballend WZ een dag om niet een extra krul in de annalen te worden opgetekend. Te gen het Utrechtse DOFA werd het kam pioenschap van de 2e klasse B behaald. Onder barre omstandigheden, wind kracht negen, begon voor de WZ-da- mes de wedstrijd die uiteindelijk het bo vengenoemde resultaat had. Het elftal bestaande uit; Marleen v.d. Craats, In- grid v.d. Bovenkamp, Monique Der gent, Marga Niemeyer, Cindy v. Drie, Corrie v.d. Craats, Robelien Noppen, Corien Verrips, Mimmie Overhand, jacqueline v. Essen, Alette Verrips, Wil- lie Kranenburg en Marja Brouwer be gon de eerste helft met de storm tegen en was duidelijk sterker dan DOFA, maar er werden te veel kansen onbenut gelaten. Bij de niet ongevaarlijke uitval len vair DOFA was de verdediging van WZ en keepster Marleen v.d. Craats (de minst gepasseerde keepster van de zaterdag afdeling) steeds attent en kon de opbouw richting doelgebied weer aanvangen. Met goede combinaties was WZ steeds in de meerderheid maar de af werking liet mede door de harde wind te wensen over. De tweede helft met de wind in de rug kreeg WZ de smaak goed te pakken en ging de druk op het DOFA doel vergroten. Het begon met een pass van Corrie v.d. Craats naar Co rien Verrips, die Cindy v. Drie in de ge legenheid stelde om te scoren, maar de keepster van DOFA E. pepels redde fraai. Na ongeveer tien minuten ging Monique Dergent naar voren, onder schepte een uittrap van DOFA en pas- ste op Corien Verrips die deze fraai af rondde met een schitterend doelpunt 1-0. Vijf minuten voor tijd had WZ de kans om de score te vergroten. Uit een voorzet van Ingrid v.d. Bovenkamp kreeg Mimmie Overhand de bal voor het intikken, maar haar schot ging naast. Met nog een gevaarlijke counter van DOFA die het döel van WZ miste kon de goed leidende scheidsrechter voor het einde fluiten. De felicitaties waren daar van DOFA en aannemer sponsor W. v. Asch. Een prima resultaat van de VVZ-dames en waardering voor de trainer D. v.d. Bovenkamp en leider P. Dergent. Er volgen nu nog twee uitwed strijden tegen DVSA en Patria. Zondag j.1. liepen vier A.V.Pijnenbur- gers een wegwedstrijd over 21,1 km in Hengelo met start en finish in het FBK-Stadion. Wind en regen maakten het een zware tocht voor de ca. 200 deelnemers en verbrokkelde het veld in talloze groepjes. Eef van den Brink bleek iets sneller dan de andere Soesters en legde beslag op een 14e plaats in 1 uur 16 min. 8 sec. Harry van Brummelen meldde zich slechts een aantal seconden later en werd 16e in 1 uur 16 min. 35 sec. Joop van Leijenhorst nestelde zich in de be ginfase op een positie bij de eerste drie veteranen. Na 4 km kwam hij lelijk ten val en moest behoorlijk inleveren. Op dat moment was hij aangewezen op zijn mentaliteit. Bebloed en besmeurd vocht hij zich een plaats terug naar de voorste gelederen en pakte alsnog een 3e plaats in zijn klasse in 1 uur 16 min. en 50 sec. Pré-veteraan Henk van Hal werkte deze zware klus af in 1 uur 36 min. 3 sec. De eerste buitenwedstrijd om de junio ren-cup is afgelopen zondag verreden. Aan de start verschenen onder meer 17 leden van de Kings Road Riders uit Soest. Zeven van hen wisten de finale te bereiken in de open klasse: Niels Jager, Sagar van Dijk, Dennis Krol, Robin v.d. Wolk, Aijan Kers, Gabi Walet (eerste) en Sandro Kers. Bij de junioren kwamen vier Kings Road Riders in de finale. Dennis Krol eindigde als derde. In de Powder Puff- klasse moesten Jessica v.d. Wolk en Monique de Schiffaert voortijdig het strijdtoneel verlaten, omdat ze ze zich in de manches niet konden kwalificeren. Bij de experts vielen daarentegen Arjan Kers (derde) en Gabi Walet (winnares) in de prijzen. Groot was de vreugde zondag bij "Carrousel de Boshoeve" uit Soest. Met eem fantastisch gereden carrou- selproef zegevierden zij die dag bij manege "De Spreng" in Laag-Soeren. Aan de daar gehouden kampioen schappen namen acht carrouselgroe- pen deel. Volgens de jury stak de Bos hoeve met kop en schouders boven de anderen uit, en was de overwinning dan ook geheel terecht en verdiend. De proef van de Boshoeve viel vooral op door de hoge moeilijkheidsgraad. Een zeer pittig programma, met veel in gewikkelde figuren, die alle ook nog eens vrijwel foutloos werden gereden. Vooral de zware galopreprise met vie ren naast elkaar werd door het publiek zeer gewaarderd. Maar ook de draf-oe feningen, waarbij ruiters uit alle hoeken elkaar tegemoet rijden waardoor de he le rijbaan benut werd, sprongen zeer in het oog. Door tegenslagen van buitenaf is de Boshoeve dit jaar niet in de gele genheid deel te nemen aan de nationale VCN-kampioenschappen, maar daar door was de vreugde om in Laag-Soe ren de kampioenswisselbeker in ont vangst te kunnen nemen dan ook des te groter. Carrousel "De Boshoeve" traint weke lijks op vrijdagavond bij de gelijknami ge manege aan de Beckeringhstraat Soest. De groep bestaat al drie jaar, maar pas het afgelopen seizoen werd besloten van twaalf naar maar liefst zestien rui ters en amzones uit te breiden. Negen Het eerste damesteam van de Mixed Hockey Club Soest speelden afgelo pen zondag een thuiswedstrijd tegen Kameleon uit Hilversum. In de eerste helft was Soest duidelijk beter, het geen na ongeveer twintig minuten in een 1-0 voorsprong resulteerde. Na een overtreding voor het Hilver- sumse doel mocht Marieke Schuiling vanaf de stip het openingsdoelpunt sco ren. In de tweede helft kon ze na een op het middenveld ingezette solo de voor sprong vegroten. MHC had dit duwtje nodig, want na een mindere periode bloeide het spelpeil weer op. Ander maal door middel van een strafpush maakte Marieke Schuiling een onver valste hattrick: 3-0. Met deze overwinning heeft Soest de koppositie in haar poule van concurrent Qui Vive overgenomen. Of deze be houden kan worden moet blijken in het resterende programma van vijf wed strijden. Aanstaande zondag spelen de dames thuis tegen Huizen. De aanvang van de wedstrijd is 12.45 uur. Uitslagen Jongens: Al - Hilversum 2-2, A2 - Almere 2-3, A3 - Shinty 1-3, BI - Huizen 2-2, B2 - Fletionnare 0-6, B3 - Phoenix 1-1, Cl - Maarssen 6-1, C2 - Bunschoten 0-23, Dl - Laren 2-1, D2 - Usseloever 1-6, D3- Leusden 0-7. Meisjes: Al - Laren 3-1, A2 - Schaerweijde 2-0, A3 - Phoenix 0-1, A4 - Maarssen 1-0, BI - Nieuwegein 1-1, B2 - SCHC 3-3, B3 - Spitsbergen 11-0, Cl - Leusden 2-0, C2 - Huizen 1-0, C3 - Maarssen 0-0, Dl - SCHC 2-2, D2 - Muiderberg 0-6, D3 - Yianen 0-0. Senioren: Heren 1 - USHC 2-0, heren 2 - Schaerweijde 2-1, heren 4 - Kampong 5-10, veteranen B - Schaerweijde 1-1, veteranen C - Baarn 1-1, dames 1 - Kameleon 3-0, dames 2 - SCHC 1-1, dames 3 - Kampong 0-3, dames 4 - Schaerweijde 5-0. mensen rijden zelfs gewoon op mane ge-paarden mee. Voor de Carrousel betekende de overwinning tevens de af sluiting van het Carrousel-seizoen, dat echt een "binnen-gebeuren" is. Er volgt nu een zomer-stop, maar naar alle waarschijnlijkheid zal de groep zich nog één keer dit seizoen is kostuum steken, namelijk op zondag 26 april, wanneer zij tijdens de dan bij manege De Bos hoeve gehouden dressuurwedstrijden nog eenmaal de winnnende proef voor het publiek zullen vertonen. Voor deel name aan deze dressuurwedstrijden, en voor de springwedstrijden op 5 april a.s kan nog worden ingeschreven. Vor informatie over de wedstrijden, en over de Carrousel, kan men terecht bij manege "De Boshoeve", Beckeringh straat 45, Soest, tel. 02155-13457. De ren- en toervereniging Tempo Soest presenteert op zaterdag 4 april de wie lerploeg voor het nieuwe seizoen. Dit gebeurt om 10.30 uur bij het bedrijfsge bouw van clubsponsor NKS aan de Montgomerystraat in Soesterberg. Voor het eerst in de geschiedenis van Tempo zal de wielerploeg deelnemen aan Olympia's Toer, de belangrijkste amateurwedstrijd van Nederland. Wegens onleesbaarheid hebben wij een aantal stukken kopij terzijde moeten leggen. Het was in deze ge vallen ondoenlijk om een duidelij ke tekst aan de zetterij te verstrek ken. Nadrukkelijk doen wij een be roep op de correspondenten van de sportverenigingen om de ingelever de kopij duidelijk op schrift te stel len. Getikte teksten zien wij graag voorzien van dubbele regelafstand. Dit geldt ook bij met de hand ge schreven verhalen, waarbij bloklet- ters de voorkeur genieten. Bij voor baat dank! De redactie Bromfietser gewond bij aanrijding Een 19-jarige Soester raakte vorige week gewond bij een aanrijding op het kruispunt Koningsweg/ Dorpsstreek. Daar raakte hij de macht over het stuur kwijt toen hij de auto probeerde te ont wijken van een 49-jarige automobliste uit Soest, die hem voorrang had moeten verlenen. De vrouw verklaarde dat ze wel was gestopt, maar de jongeman en getuigen wisten te vertellen dat ze lang zaam het kruispunt was opgereden. De jongeman werd per ambulance naar Zonnegloren gebracht. Na behandeling van een verwonding aan zijn been kon hij weer naar huis. Na de goede prestatie tegen Hercules vorige week herhaalde SEC dit nog eens tegen topper 't Gooi. Sec zou vantevoren voor een gelijkspel gete kend hebben maar verdiende na af loop eigenlijk wel de overwinning, af gaande op de kansen die de groen-wit- ten gehad hebben. In de basis stond weer Ronald de Rooy die een wedstrijd geschorst was. Tim Torsing speelde weer een voortreffelij ke wedstrijd. Na vijf minuten was het Arie Postema die het de Gooi-defensie moeilijk maakte. Uit de rebound schoot Saban Aksit net over. Het eerste half uur hiel den beide ploegen elkaar goed in even wicht. 't Gooi kreeg een goede kans maar wist deze niet te benutten. SEC werd gevaarlijker en kreeg een paar goede kansen waarbij de Gooi-defensie in paniek raakte. Het bleef tot de rust echter 0-0. Na tien minuten in de tweede helft scoorde Arie Postema 1-0. Keeper Jack schoot ver uit op Ronald de Rooy die op links de bal keurig terug legde op Postema, 1-0. De jeugdige Sa- ban Aksit die steeds beter ging spelen kwam vanmiddag nog iets snelheid te kort om tweemaal te kunnen scoren, hij kreeg in de dertiende en twintigste mi nuut goede kansen. Toch kwam 't Gooi in de zeventigste minuut vrij fortuinlijk op gelijke hoogte: 1-1. Doelpuntmaker was Rik van de Berg. Een misverstand op het middenveld werd afgestraft doordat een SEC speler eerst dacht te moeten praten inplaats van te verdedi gen waardoor de Gooi-speler door de defensie heenliep. Sec bleef het initiatief houden en ge vaarlijk door acties van Ronald de Rooy en Arie Postema die zeer actief waren. Zowel 't Gooi als SEC wisselden beide reserve-spelers nog, maar dit mocht niet meer baten. Aanstaande zondag speelt SEC vriend schappelijk uit tegen B VC in Bilthoven. SEC reserves spelen weer niel Vorige week kwam de scheidsrechter niet opdagen toen SEC 2 thuis moest spelen tegen Vriendenschaar 2. De ver rassing was zeer groot toen opnieuw niet gespeeld kon worden. Nu betrof het de derby Soest 2 - SEC 2 waar de scheidsrechter het liet afweten. J.1. zaterdag kon een bijna volledig jeugdcompetitieprogramma gespeeld worden. De wedstrijden voor B3 en Cl konden niet doorgaan en zij besloten om tegen elkaar te spelen. In een gelijkopgaande wedstrijd moes ten de Al junioren, door persoonlijke verdedigingsfoutjes, toch nog hun meerdere erkennen in de Al junioren van Roda in Leusden. De regionale BI junioren wonnen hun thuiswedstrijd tegen Sparta (N) met De B2 junioren wonnen hun thuiswed strijd tegen CJW B2 overtuigend met maar liefst 7-1. B3 en Cl speelden een onderlinge wed strijd. Onder leiding van Saban Aksit wisten de Cl boys met 3-2 te winnen van hun grotere clubgenoten. Voor bei de teams een leerzame wedstrijd, gezien het feit dat alle B3 boys besloten regel matiger de trainingen te volgen. Pupillen Dl verloor de thuiswedstrijd met 0-3 van IJsselmeervogels. D2 moest op bezoek bij Posthoorn Dl en bracht beide punten mee naar Soest door een verdiende 7-2 overwinning. El behaalde een verdienstelijke over winning uit in Spakenburg. De gelijkna mige club werd met 0-3 teruggewezen. Het gehavende E2 kon het in Hooglan derveen niet redden tegen Hooglander veen El. Zij werden met een 4-0 neder laag naar Soest gestuurd. Ook de Fjes hadden dit keer minder succes. Fl ver loor met 3-2 van WZA. F2 met 1-0 van Roda en F3 was in de derby fysiek nog niet opgewassen tegen de buurjon gens van s.o. Soest. Alhoewel er toch een stijgende lijn in hun spel zit, moes ten zij met 0-2 hun meerdere erkennen in de buurjongens. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 4 april 14.30 uur SEC Al-Roda Al 11.00 uur Sparta (N) Bl-SEC BI 11.30 uur s.o.Soest B3-SEC B2 12.45 uur CJW- B3-SEC B3 11.45 uur Roda Cl-SEC Cl 11.45 uur SEC C2-Spakenburg C2 10.30 uur WZA Dl-SEC Dl 11.15 uur SEC D2-Spakenburg D3 10.30 uur SEC El-s.o.Soest El 10.30 uur SEC E2-WZ'49 E2 10.00 uur SEC Fl-Roda F2 10.45 uur SEC F2-HoogIand F2 11.00 uur Roda F7-SEC F3 Wedstrijdprogramma voor dinsdag 7 april 18.30 uur Hoevelaken A2-SEC Al 18.30 uur SEC B2-s.o.Soest B4 18.30 uur SEC B3-s.o.Soest B5 Wedstrijdprogramma voor woensdag 8 april 18.30 uur Baarn C2-SEC C2 Zaalvoetbal SEC Zondag j.1. werd in Beukendal een zaal voetbaltoernooi georganiseerd door de SEC jeugdcommissie i.s.m. zaalvoetbal vereniging ESS Brouwer. Dit toernooi was voor Al, BI junioren en trainers, leiders jeugdcommissieleden. De ploegen speelden onder internatio nale clubnamen. De 'old stars' speelden onder naam van Inter Milaan. Uitslagen van dit succesvolle zaalvoet baltoernooi waren: Liverpool-Barcelona 0-1 Inter Milaan-Anderlecht 2-1 Liverpool-Ajax 5-2 Barcelone-Inter Milaan 2-1 Anderlecht-Liverpool 4-2 Ajax-Inter Milaan 2-2 Barcelone-Anderlecht 3-3 Liverpool-Inter Milaan 1-4 Ajax-Anderlecht 2-3 Ajax-Barcelone 2-7 Hierdoor werd Barcelöna le, Inter Mi laan 2e, Anderlecht 3e, Liverpool 4e en Ajax 5e. Zondag 12 april a.s. wordt er weer een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd, dit maal voor spelers van B2, B3, Cl, C2 's morgens vanaf 11.00 uur voor junioren, 's Middags voor Dl, D2, El en E2 pu pillen. In het door storm en regen geteisterde Tienhoven moest de formatie van trai ner Rien Jasperse aantreden tegen Vod. Al in de 5e minuut was het raak; een foutieve terugspeelbal van Albert Posthuma kon door Walter van Dase laar niet goed verwerkt worden. De spits van Viod maakte hier dankbaar gebruik van. Dat SEC niet kansloos was bleek uit de kansen die Razzo van Dam kreeg, maar de spits kreeg het leer slechts tegen de paal. De domper kwam voor SEC in de 33e minuut toen Vod profiteerde van een misverstand in de SEC-defensie (2-0). Na de thee ging SEC verwoed op jacht naar de verdiende tegengoal. De goed spelende de Toon Dorresteyn had ech ter geen geluk met zijn dieptepasses op Ronald Merkenij en Razzo van Dam. Het was echter Viod dat scoorde. In de 65e minuut via een goed opgezette aan val 3-0. Drie minuten later moest Wim van der Veen andermaal de gang naar het net maken. Vod mocht een onterechte penalty ne men. De bal ging via de handen van Wim v.d. Veen het doel in (4-0). De motivatie bij SEC was toen verdwe nen. Het was dan ook logisch dat Vod via een goed lopende aanval uitliep tot 5-0. In de 84e minuut behoedde Wim v.d. Veen SEC mirakuleus voor een grotere achterstand. Uit de daaruit ont stane hoekschop werd de bal 3 keer in gekopt, maar evenzovele keren ver werkt. De vierde keer moest v.d. Veen capituleren. In de slotfase wist SEC nog tegen te sco ren. Uit een scrimmage voor het Viod doel wist de altijd attente Ronald Mer kenij de eer voor SEC te redden: 6-1. Klaverjassen bij SEC Maandag a.s. is weer de maandelijkse klaveijasavond bij SEC in het clubge bouw aan de Bosstraat. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld f 2,50 per persoon. Leden, donateurs en leden van de sup- jortersvereniging "Groen-Wit" met ïun introducees zijn welkom. ZATERDAG 4 APRIL: WZ'49 15.00 uur Hoevelaken - WZ 12.00 uur GVW 4 - WZ 2 14.30 uur WZ 3 - Naarden 2 11.15 uur Eemnes 6 - WZ 5 14.30 uur Naarden 7 - WZ 6 HEES 14.30 uur VIOD - Hees 12.00 uur VIOD 2 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - Baarn 4 14.30 uur Hees 4 - Posthoorn 3 12.00 uur Hees 5 - Laren 4 SEC-za 14.30 uur SEC - Cobu Boys 12.00 uur SEC 2 - VIOD 3 12.00 uur Loosdrecht 5 - SEC 3 SOESTERBERG-za 14.30 uur Soesterberg - EFC 14.30 uur VOP 2 - Soesterberg 2 14.00 uur Soesterberg 3 - Hulshorst 5 ZONDAG 5 APRIL: s.o. SOEST Vriendenschaar 2 - Soest 2 Soest 3 - Maarssen 3 Soest 4 - EMM 2 Hoogland 5 - Soest 5 Amersf' Boys 4 - Soest 6 Soest 7 - LW 4 LVV 5 - Soest 8 LW 6 - Soest 9 Quick 9 - Soest 11 Vesting 7 - Soest 12 Soest 13 - Soest 14 Hoogland 12 - Soest 15 Actief 9 - Soest 16 De Soester kunstenares Nadjezda van Ittersum exposeert 27 april in het Amersfoortse De Gang, Muurhuizen 38. Ze toont daar haar aquarellen en keramische portretten. De openingstij den van de expositie zijn dinsdag tot en met zondag van 16 tot 20 uur. 11.30 uur 11.00 uur 11.00 uur 14.30 uur 14.00 uur 11.00 uur 12.30 uur 14.30 uur 11.00 uur 14.30 uur 11.00 uur 11.00 uur 10.00 uur SEC-zo 11.30 uur Veensche Boys 2 - SEC 3 14.00 SEC 4 - Achterveld 4 11.30 uur Baarn 5 - SEC 5 SOESTERBERG-zo 14.30 uur Soesterberg - HDS 11.30 uur Achterveld 3 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - Roda 4 DAMESVOETBAL Zondag 5 april: 11.00 uur SEC - Soest Dinsdag 7 april: 18.30 uur Laren 4 - Hees 5 18.30 uur Eemnes 10 - WZ 6

Soester Courant | 1987 | | pagina 17