Ces van Cos-cm spas fes 13 ■am IVL LOS PAGINA 18 WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 19 SoVoCo-Stam dames bijna kampioen .Barbara Klerks: beste speelster Selby Schaker Boekhoff promoveert Schakers Griftland onderuit in finale verkeersschool Soester Bowling Bond Computer beveiligingen SCRABBLE Individuele kampioenschappen "De Springbokken LTC Soest opent seizoen met groots feest Onnodig verlies Smeeing-BDC tegen Tongelre HANDBAL Veteranen Smeeing/BDC leveren goede prestatie DVS Knollentuin geplaatst voor KNVB-bekerfinale ZAALVOETBAL Plan: bridgeclub voor niet-rokers Handbal-jeugd Bondscoach te gast bij Smeeing/BDC Nieuwe leden LTC Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Foto: Goos van der Wilt Alle dames selectieteams van SoVoCO hebben hun wedstrijden in winst om kunnen zetten. Won het eerste dames team in een goede wedstrijd van het Limburgse Flamingo's, het tweede da mesteam versloeg DUNO uit Door- werth. Het derde damesteam van de Soester Volleybal Combinatie won overtuigend van Almere terwijl SoVo- Co 4 OMS in eigen huis met 3-0 klop te. Ook SoVoCo dames 5 en het jeug dige SoVoCo 6, spelend in de eerste klasse wonnen beide hun wedstrijd. Het eerste herenteam haalde het eerste competitiepunt binnen. Knappe partij volleybal Het eerste damesteam, royaal aan de kop in de tweede divisie,moet zich toch maar iedere week waarmaken. Flamin go's uit het Limburgse Gennep, de nummer vier, is een goede ploeg die als één van de weinige teams in de tweede divisie een heel fris en volwassen partij tje speelt. SoVoCo had dan ook best moeite om aan het net de juiste positie te bepalen om het sterke blok te ontwij ken. In het beging wilde dat niet te best lukken. Maar de zeer attente veldverde- diging loste de problemen goed op. Aanvallend werd het accent terecht ge legd op de buitenpositie, terwijl de snel le combinaties het Flamingo's heel moeilijk maakten. Winst was er in de eerste set, tevens de beste van de wed strijd, met 15-13. In de tweede set maakte SoVoCo direct vanaf het begin druk, door een serie goede opslagen af te leveren. Problemen bij Flamingo's, geen goede passing, dus geen snelle aanvallen, 15-16 voor het Soester team. 10-1 In de derde set en dan verslapt de concentratie, om op tijd wakker te wor den en de set met 15-11 winnend af te sluiten. Het tweede herenteam van SoVoCo won met 3-1 van DUNO. De eerste set was met 15-2 voor de Soester volleybal lers, maar direct darna sloeg DUNO onverbiddelijk terug: 8-15. Het vecht- volleybal van SoVOCo leverde uitein delijk toch de volle winst op via 16-14 en 15-11. Succes voor damesteams SoVoCo 3 op een vierde en SoVoCo 4 op een vijfde plaats in de hoogste dis trictsklasse, twee wedstrijden voor het einde van de competitie, dat had nie mand durven voorspellen. Het derde team rekende af met Almere, regelma tig in de problemen door de krachtige opslagen van de Soester dames. Het vierde team gaf OMS in Putten geen schijn van kans en won gedecideerd met 3-0. Door deze overwinningen blijven de twee teams ook volgend jaar spelen in deze klasse, ondanks de versterkte degradatie. Niet minder dan vijf teams verdwijnen uit deze klasse. Punt voor SoVoCo-Stam heren Het eerste herenteam behaalde zijn eer ste succesje in de tweede helft van de competitie. In Amsterdam werd verlo ren met 3-2 van Armixtons, twee pun ten voor de Amsterdammers, één voor SoVoCo. Maar er had meer in gezeten. Verlies was er in de eerste set met 15-11 om dan vooral steunend op een goede verdediging de twee volgende sets ruim te winnen met 9-15 en 6-15. Maar dan Het eerste damesteam van SoVoCo, met trainer Werner Paans. stokt het weer, de routiniers zijn niet in staat de jongere, onervaren spelers te inspireren. Gevolg: verlies met 15-7 en 15-0. Volleybal deze week Donderdagavond volleybal in Beuken dal. Met volop SoVoCo-blauw in de zaal. Eerste wedstrijd om 19.00 uur, meisjes SoVoCo Al tegen Keizer Otto Al. Belangrijkste wedstrijd: SoVoCo 4 tegen de dames van VIF Hilversum, 19.45 uur. Laatste wedstrijd heren So VoCo 3 tegen ESV om 21.30 uur. En dan zterdag in sportzaal De Bunt. Om 14.30 uur de heren van SoVoCo 2 tegen Alstavo en om 16.30 uur de laatste thuiswedtrijd van het eerste herenteam tegen DAC uit Alphen aan de Rijn. Als DAC met 3-0 wint zijn ze kampioen van de derde divisie. De laatste kans voor SoVoCo een huzarenstukje uit te halen in de derde divisie. Het eerste damesteam speelt zaterdag in Eist tegen Gemini, aanvang 16.00 uur. Bij winst zijn de pupillen van trai ner Werner Paans kampioen van de tweede divisie en spelenij volgend sei zoen in de op één na hoogste klasse, de eerste divisie. Het tweede damesteam gaat op bezoek bij het reeds gedegra deerde Harderwijk, dat mag dus geen probleem zijn. Belangrijk is wat num mer twee, Abcoude tegen Trivos uit Wychen doet. Puntverlies van Abcoude betekent promotiemogelijkheden voor de SoVoCo-reserves. SoVoCo 3 verde digt haar vierde plaats in Lelystad tegen Pugna, aanvang 14.30 uur. In de laatste finale-partij van de club- 'campioenschappen van B.C.Selby trof Barbara Klerks voor de derde keer Gerdie van Kooten tegenover zich. In het enkel-en in het dubbelspel had zij zich al twee keer de sterkste getoond. In het gemengd dubbelspel leek zij samen met Rob Gruyters haar derde titel gemak kelijk in de wacht te slepen. Na een 15- 10 winst in de eerste game verloor zij de tweede echter met 15-8. In de beslis sende derde game moesten zij eerst een achterstand wegwerken alvorens zij het geroutineerde duo Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten klopten. •De damesdubbel finale leverde een on verwachte winnaar op. Het vaste kop pel van Selby's eerste team, Gerdie van Kooten en Maria Riupassa, was veruit favoriet. Barbara Klerks en Willie van Woerkom dachten daar heel anders over en veroverden met 15-5 en 15-11 brutaalweg de titel. Gerdie van Kooten was van deze verrassing nauwelijks be komen of zij moest de baan alweer op voor de finale in het damesenkelspel. Ook hier zette Barbara Klerks haar de voet dwars naar de hoofdprijs. Bij de heren won Paul van Ginkel voor het derde achtereenvolgende jaar de ti tel in het herenenkelspel. Verrassende tegenstander in de finale was Johan Veltman, die "krampachtig" met 15-9 en 15-4 met de tweede prijs genoegen nam. In het herendubbelspel was de ti tel ook voor Paul van Ginkel, die met partner Henk van Woerkom in een aan trekkelijke finale Johan Veltman en Marcel Pas versloeg. Recreanten Ruim dertig deelnemers streden om de titels bij de recreanten. Wim van Schaf- felaar en Marian Wildschut wonnen evenals vorig jaar de titel in de enkel spelen. In het dubbelspel waren Wim van Schaffelaar en Ben Wildschut de sterksten bij de heren, terwijl Henriëtte Topper en Els 't Hoen bij de dames kampioen werden. De titel in het ge mengddubbel ging verdiend naar Rob van Mill en Els 't Hoen. Opmerkelijk was het optreden van Selby's fanatiek meestrijdende voorzitter Hans Kruis wijk. Drie maal bereikte hij de finale, waarin hij echter driemaal het onderspit moest delven. Paul van Ginkel in actie op weg naar zijn derde titel in het herenenkel spel. FotoGoos van der Wilt Uitslagen finales Herenenkel: Paul v Ginkel-Johan Velt man 15-9,15-4 Damesenkel: Barbara Klerks-Gerdie v Kopten 12-9,11-3 Gemengddubbel: Rob Gruyters/Bar bara Klerks-Hebk v Woerkom/Gerdie v Kooten, 15-10, 8-15, 15-8. Herendubbel: Henk v Woerkóm/Paul v Ginkel-Johan Veltman/Marcel Pas, 18-17, 15-8 Damesdubbel: Barbara Klerks/Willie v Woerkom - Gerdie v Kooten/Maria Riupassa, 15-5, 15-11. Recreanten Herenenkel: Wim v Schaffelaar-Hans Kruiswijk 15-11, 15-6. Damesenkel: Marian Wildschut-Con- ny v d Lee 11-2, 11-5. Gemengddubbel: Rob v Mill/Els 't Hoen- Hans Kruiswijk?Henriëtte Top per 15-5, 15-4 Herendubbel: Ben Wildschut/Wim v Schaffelaar-Hans Kruiswijk/Henk Jansen van Gaal, 15-12, 10-15, 15-8. Damesdubbel: Henriëtte Topper/Els't Hoen- Marian Wildschut/Lynn van Leusden, 15-7,15-12. In de interne competitie van de Soes ter Schaakclub is de eerste beslissing gevallen. In groep 2b werd René Boekhoff met zijn overwinning op Jan Verrips onbereikbaar voor zijn con currenten. Verrassende uitslagen wa ren er ook, zoals de nederlaag van Fu- gers tegen Jan Nieuwelink en het duel tussen Riël Voet en Henk Schender- ling, dat in een voor laatstgenoemde gunstige stand werd afgebroken. Zwiers versloeg de slecht in vorm zijn de Haijo Schipper. In groep 1 stijgt de spanning. Ivar Cha- vannes, die gedecideerd van René Mo lenaar won, ontmoet in de volgende ronde zijn grootste concurrent Eddie van de Velden, die afgelopen vrijdag re miseerde met Jan de Gier. Het bleek verder een 'zwarte' dag te zijn in groep 1. Gerrit Muis versloeg de heer Braf, die daardoor zeker is van degradatie. Van Tuinen verloor van Rob van Au- rich, die voor de tweede keer succes had met zijn Ben-Oni-verdediging. Chiel Vennik kwam op gelijke hoogte met Paul van der Hammen door hem (met zwart) te verslaan. Er zijn nog twee de gradatieplaatsen te vergeven en van Tuinen Vennik, van der Hammen en Vegter zijn degenen, die zullen moeten proberen de dans te ontspringen. Laddercompetitie Swinkels en Balvers, respectievelijk vierde en derde op de ladder, konden geen van beiden profiteren van de inter ne competitie-verplichtingen van Braf (1) en Boekhoff(2). Erik Swinkels ging ten onder tegen Goes, terwijl Balvers zijn meerdere moest erkennen in Wee- nink.Belofte-voor-de-toekomst Lars Bouma moest dit keer het zuur van de nederlaag proeven en wel tegen me vrouw Suyk. Rob Wolzak verloor van de sterke Eric de Haan. Overige uitslagen: Reumerman-Rosendal 1-0, groep 2: Vonk-Baars 1-0, De Boer-van de Vlis 1-0, Suyk-van de Berg 1-0, C. de Gier- Espeet 1-0. Het schaakteam van het Chr. College Griftland is er zaterdag in eigen huis niet in geslaagd de kwartfinale van het Nederlandse kampioenschap te berei ken. De wedstrijd tegen de S.G. Oscar Romero uit Hoorn ging met IY2-3V2 verloren. De nederlaag werd ingeluid aan bord 5 waar Griftlander Bron Vos na geruime tijd in de tang te hebben gezeten zijn ko ning moest omleggen. Niet lang daarna kwam de stand weer in evenwicht toen Soester kampioen Ivar Chavannes zijn tegenstander Michael Wendarmin van uit de Siciliaanse verdediging eerst een stuk en vervolgens het punt ontfutselde. Eens te meer toonde Ivar aan tot de top van de Nederlandse jeugd te horen. De Siciliaanse opening speelde trouwens in de hele match een grote rol: zij kwam ook op het bord in de partijen van Pa- trick Reumerman (bord 4) en Christian Vonk (bord 3), zij het dan dat eerstge noemde speler wit had. Beide Griftlan- ders verloren overigens hun partij., Pa- trick in de eindspelfase met twee pion nen achterstand, Christian door een fel le aanval op de koning die te kwetsbaar was geworden. Aan bord twee wist Eric de Haan een half punt te scoren waarbij aangetekend dient te worden dat hij enige tijd reële winstkansen heeft ge had. De nederlaag is des te pijnlijker omdat algemeen werd verwacht dat dit Grift- landteam het verder zou brengen dan dat van enige jaren geleden (met o.a. Gerrit Muis, Jan-Gijs van Steenis en Frits Steenmeijer). Met het aanstaande vertrek van Ivar Chavannes en Eric de Haan na hun eindexamen zou het best eens een hele tijd kunnen duren voordat opnieuw een team van het Griftland College in de landelijke finale weet door te dringen. A.N.W.B erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 23 maart en dinsdag 24 maart j.1. Maandag: Silverstar I-Strijkbout 5-0 SBR II-Tryers 4-1 d'Oude Enghe-Flushing Meadow 1-4 Tejoko-Toetanchamon 3-2 Oude Engherds-Late 3-2 Turtles-Prolebo 1-4 Dinsdag: Runners Up-Laatbloeiers 0-5 Pioniers-Ketel I 2-3 C-drie I-Bodrum 3V2-IV2 'Juk-Trio Bleeker 5-0 Happy Hoekers-HAM 0-5 T.Z.N.-Dexcrest 0-5 Beginners-Silverstar II 0-5 C-drie II-DSK 3-2 Bullseye-Nobody 5-0 Dinsdagavond in de tweede league gooide team 't Juk totaal een score van 1445 punten scratch wat toch wel een uitschieter genoemd mag worden. In de late league gooide Joop v. Slooten een game van 212 wat hem op het bord bracht bij de top vijf. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Succes in deze 27e ronde voor Wil Bou- man, Alida Luttik, Maria Boom, Jan Hekkenberg en Wout en Meta Klute. Allemaal speelden zij deze ronde ruim boven hun gemiddelde. Door hun goe de spel zal er weer het een en ander op de ranglijst veranderen! De scores zijn als volgt: A. Luttik-A. Tak 470-609 R. Druijff-W.Witkamp 556-585 W. Klute-K. Keuter 425-589 M. Leijendekker-R. Groot 464-387 T.v. Egdom-J. Danvers 404-560 W. Bouman-J. van Zijtveld 515-419 T. v.d. Veer-T. Danvers 405-370 D. Vastenburg-J. Leijendekker 502- 515 M. Klute-J. Hekkenberg 455-422 G. Reichenberger-M. Boom 394-423 De prijs van de Week ging naar Klaas Keuter. Hij gaat met zijn echtgenote naar de landelijke première van het to neelstuk "Helder als Glas". De direktie van theater "De Speeldoos" stelde deze prijs ter beschikking. De wekelijkse scrabbleavond van de Vandalen wordt gehouden in de gezelli ge bovenzaal van Hotel van den Brink, Soesterbergsestraat 102, op de donder dagavond aanvang 19.30 uur. De eerste ronde wordt de competitie af gehandeld en in de tweede ronde (aan vang 21.00 uur) de ronde om de prijs van de week. U bent van harte welkom op deze scrabble-avond. De Gymnastiekvereniging "de Springbokken" heeft zaterdag 28 maart onder grote belangstelling haar onderlinge wedstrijden afgesloten met finales, die voor 1987 nieuwe turn- kampioenen hebben opgeleverd. Deze jaarlijkse onderlinge strijd was al in februari met honderden anderen in de gymzalen begonnen en werd nu in Sporthal "Beukendal" afgerond. Naar mate de wedstrijd in tijd vorderde, nm ook het peil van de verrichtingen en de waardering van het publiek toe. Met veel vlagvertoon werden omstreeks 5 uur 150 finalisten aan het veelkoppige publiek voorgesteld. Zij waren alle in leeftijd van 6 tot 16 jaar en toonden al dus de jeugdige ruggegraat van de ver eniging, waarbij een groep van uitgele zen en vaardige turnsters in afwijkende turnkledij er letterlijk en figuurlijk uit sprong: het visitekaartje van de club, de selectieformatie o.l.v. Wim van de Hoof, die de algehele leiding van deze happening had. Fiona van Elk en Anja Westerveld de monstreerden tussendoor een fraai synchroon lopende vrije oefening in de A-klasse, die terecht bewondering oogstte. Dezelfde meisjes, versterkt door Els Slingerland, vormen dit jaar het promotie-team van de vereniging. Het drietal werd daarom ook betrok ken bij de benoeming van de leidster El- ma Rebel tot "Springbok-van-'t-jaar". Een onderscheiding, die vorig jaar voor het eerst werd uitgereikt aan Coby de Haard en Frits de Rond en nu haar toe kwam wegens haartomeloze inzet voor de vereniging, alsmede voor haar spor tiviteit, haar onbaatzuchtigheid en be scheidenheid. De huldiging werd op passende wijze namens het bestuur ver richt door Piet Ekel en ging gepaard met de overhandiging van een speciaal kleinood, dat op kunstzinnige wijze haar sport uitbeeldde, bloemen en ge schenken van haar afdeling. De prijsuit reiking bood de voorzitter een welkome gelegenheid om dank te zeggen aan de leiding, de enthousiaste leden, de ijveri ge telcommissie en de bekwame jury, de toestelcommissie en het publiek, dat in grotengetale was opgekomen en door zijn reacties aan de goede sfeer had bij gedragen. Met bloemen, medailles, diploma's, ge kleurde linten, kusjes en applaus kwa men tenslotte de winnaars uit de bus. De algemeen verenigingskampioen 1987 voorop in de persoon van Angeli- que de Haard. De volledige uitslag luidt als volgt: Selectie 9-11 jaar: 1Wendy de Haan 2. Marloes Neering 3. Christel Wessels Selectie 12-15 jaar:l. Angelique de Haard 2. Sandra Walet 3. Mariska Brons Meisjes 6-8 jaar:l. Charlotte van Es sen 2. Tanja Beernink 3. Nicole van Ee- ten. Meisjes 9-11 jaar: 1. Marieke Muller 2. Karina de Bruin 3. Raldy de Haan. Meisjes 12-15 jaar: 1. Annouschka van Vlooten 2. Petra Baron 3. Daniëlla Sneep. Jongens 6-8 jaar:l. Jan Eerkens 2. Robbert Geertzema 3. Gersom Kre- Foto: Goos van der Wilt In het Griftland College vond 28 maart het openingsfeest van de LTC Soest plaats. Voor het eerst in de ge schiedenis van de club senioren en ju nioren die gezamenlijk een uitbundig feest verzorgden. Onder de bezielende leiding van trai ner/musicus Pieter Verbrugh werd een wervelende show opgevoerd met als basis het eigen LTC-"huisorkest". Dankzij de vele repetitiedagen tijdens de afgelopen winter werd een hoog ni veau bereikt. Ook de "playbackshow" met vele deelnemende clubleden was zeer geslaagd volgens de in een groot aantal toekijkende junioren en senio ren. Omlijst door een uitstekende disco is deze formule zeker voor herhaling vatbaar. Om het geheel nog te onderstrepen kwam de (hoofd)sponsor van de LTC De heer Trippaers van de Bonds spaarbank (l.) overhandigt de eerste tennisballen aan LTC-voorzitter Schneider. Soest, de Bondsspaarbank de club ver rassen met een nieuwe formule voor de reeds een aantal jaren beschikbare toer- nooisponsoring. Voor 1987 worden al le Dunlop tennisballen (met opdruk) die noodzakelijk zijn voor alle wedstrij den tijdens het zomerseizoen ter be schikking gesteld door de Bondsspaar bank. Bij de symbolische overhandi ging van deze tennisballen tijdens het openingsfeest, werd tevens door de voorzitter Ton Schneider een oproep gericht tot de overige potentiële spon sors. Uitbreiding van de sponsoring is mede gericht op het 13e lustrum dat bij de LTC Soest in 1988 zowel op als om de tennisbanen gevierd zal worden. De heren van BDC zijn de laatste serie van 3 wedstrijden tegen de degradatie kanshebber slecht begonnen door 10 seconden voor tijd te verliezen met 18- 17. De eerste helft gaven beide ploegen niets aan elkaar toe, via 2 gesloten ver dedigingen wisten de aanvallers maar weinig te presteren, zodat er na 18 mi nuten een 3-2 voorsprong voor BDC op het bord stond. In de resterende 12 minuten wisten de heren van BDC hun kansen niet te be nutten, zodat er gerust werd met een 6-5 voorsprong voor BDC. De tweede helft waren beide ploegen wat succes voller waardoor het publiek wat meer geboden werd. Na regelmatig een 2 punten voorsprong te nemen wisten de heren van BDC deze niet te houden, zo dat het een spannende laatste 10 minu ten zou worden. Bij de stand 14-14 leek het erop dat de Soestenaren de volle 2 Het dames- en herenveteranen team van BDC leverde afgelopen zondag op het traditionele zaalhandbaltournooi van de vereniging Enschede in de ge lijknamige stad, een voortreffelijke prestatie. Het damesteam eindigde gelijk boven aan in de poulewedstrijden door een 5-5 gelijkspel en overwinningen met 7-4, 7-2 en 6-3 tegen oostelijke tegen standsters. Het doelpuntgemiddelde in het voor deel van Tonzon hield het BDC-team helaas net buiten de finale. Het herenteam slaagde er wel in de fina le te bereiken door respectievelijk Swift, Hurry Up, Halo en Tonzon met achter- eenvolgeris 11-9, 5-3, 10-5 en 9-5 aan de zegekar te binden. De finale werd een zeer spannende aan gelegenheid. DTO de tegenstander liet er geen gras over groeien. Binnen korte tijd keek BDC tegen een 3-0 achter stand aan. Met een speeltijd van 20 mi nuten leek DTO recht op de overwin ning af te gaan. Drie minuten voor het eindsignaal stond DTO met 7-4 voor. In een alles of niets poging slaagde BDC erin net voor tijd 7-7 gelijk te maken. Een verlenging van 5 minuten was het gevolg. De kracht was echter uit het BDC-team weggevloeid en DTO pakte met een 10-7 overwinning de beker voor de Soestenaren weg. Enschede kan ook volgend jaar de BDC-veteranen tegemoet zien. DVS heeft voor een regelrechte sensatie gezorgd door het sterke v.d. Post uit Bilthoven in de halve finale te verslaan. De coach vanDVS Galderink sr. sprak de mannen voor de wedstrijd verma nend toe en dat deze speech resultaat zou hebben bleek al gauw. Hoewel v.d. Post op een 1-0 voorsprong kwam was het de absolute uitblinker Ronald de Rooy die uit een onmogelijke hoek de gelijkmaker liet aantekenen. Een van richting veranderd schot bracht v.d. Post weer op een 2-1 voorsprong, maar DVS bleef rustig de bal rondspe len en het was wederom Ronald de Rooy die 2-2 op het scorebord bracht. Direkt na rust was 't weer uitblinker Ro nald de Rooy die DVS de leiding gaf, 2-3. v.d. Post raakte volledig de grip op het spel kwijt, waar DVS dankbaar ge bruik van maakte door 2 keer te scoren door Johan Aalderink. Hierna kwam v.d. Post terug tot 3-5. Ex s.o. Soest speler Johan Staal schoot van af 40 meter met een schitterend schot de bal in het lege doel en bracht hiermee de stand op 3-6. Daarna was het René Rib- berink die met een kopbal de stand op 3-7 bracht. Toch was het v.d. Post dat met een alles of niets offensief de stand terug kon brengen naar 6-7. Dit was tevens de eindstand. Een zeer opmerkelijke prestatie van de mannen van DVS. Maandagavond om 21.00 uur ontmoet DVS in de finale de bekerwinnaar van vorig jaar CDN uit Driebergen. Deze wedstrijd wordt gespeeld op maandag 27 april om 21.00 uur, in sporthal de Kwinkelier te Bilthoven. Er bestaan plannen om een bridgeclub voor niet-rokers op te richten voor Soest en Baarn. Men zou op dinsdag avond kunnen spelen in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat in Soest. De initiatiefnemers denken aan een club, waarin het gezelligheidsele ment voorop staat: op een plezierige manier het edele bridgespel beoefenen zonder te veel naar 'prestatie' te stre ven. Belangstellende bridge-paren kunnen zich aanmelden bij de heer M. Bibo, Wieksloterweg W.Z. 9,3763 LH Soest; ook telefonisch 's avonds tussen 18 en 19 uur op tel. 16725. Aanmelden mét een partner dus. Bij voldoende belangstelling krijgt men in elk geval een uitnodiging voor een eerste bijeenkomst, waarin verdere plannen met elkaar doorgepraat kun nen worden. Gedacht wordt aan een contributie van 60,per persoon per jaar, eventueel te betalen in vier kwartaaltermijnen. punten konden meenemen doordat zij in een tijdsbestek van 4 minuten een voorsprong wisten te nemen van 17-14. Met nog 5 minuten te spelen kwam de klad in het spel van BDC waarvan de Eindhovenaren gretig wisten te profite ren. Zienderogen slonk de voorsprong waardoor de laatste minuut inging bij een 17-17 stand. In een laatste alles of niets poging wisten de Eindhovenaren met 1 man meer spelend de uitblinken de BDC-doelman Geert Zoetelief te verschalken, waardoor de Soestenaren met lege handen naar Soest gingen. Willen de heren van BDC volgend jaar niet in de 2e divisie spelen dan zal het uit de laatste 2 wedstrijden maximaal 4 punten moeten halen. Volgende week komen de heren van EMM naar Soest, die net zo als de BDC'ers moeten vechten tegen degra datie. In het kader van de opzet van een jeugdplan bij de handbalvereniging BDC, gaf afgelopen vrijdag bonds coach Van Linder, in de Kardinaal Al- frink Mavi, zijn visie over jde ontwik kelingen die zich in de komende jaren in het handbal gaan voordoen. Als belangrijkste ontwikkeling voorziet hij een herwaardering voor de techni sche kanten van het handbal gekoppeld aan snelheid. De heupworp en kni- kworp, bijna uitgestorven, komen weer terug, nadat jarenlang in het internatio nale handbal grote lengte en veel ge wicht en kracht de toon aangaven. Bewijs daarvoor werd al in het laatstge houden A-wereldkampioenschap gel- verd, waar een Zwitserse speler van 74 kg en een lengte van 184 cm topscorer werd. In de drie basiselementen van handbal: konditie, techniek en tactiek zal de konditie aan betekenis toene men. Lenigheid, handigheid en creati viteit worden weer meer waard. Bij het verdedigen zal de bewegingssnelheid moeten worden opgevoerd, de balwe gen afgeschermd en sparren moeten worden beheerst. Aanvallend zal geïm proviseerd moeten worden, het opzet ten en afronden via complexe syste men, meestal ingezet op aangeven van de coach, zal verdwijnen. Met op de achtergrond deze ontwikke- lingwn is het belangrijk dat handbalver enigingen en dus ook BDC aan plan vorming doen. Dat BDC daarbij voor op loopt door een aanzet daartoe te doen, doet van Linder genoegen. Na zijn inleiding, waarin hij dieper inging op de wijze van planvorming, gaf de bondscoach voor zijn aandachtig ge hoor nog een demonstratie-training aan de jongens-aspiranten van BDC. De spelers waren hiervan zeer onder de indruk, vooral toen hij na afloop vast stelde menig talent, voor wellicht het Nederlands team, te hebben gezien. Op zaterdag 28 maart werden de nieu we jeugdleden volgens een nieuwe aanpak bekend gemaakt met de LTC Soest. Een nieuwe aanpak, omdat dit jaar een gehele middag voor de kers verse jeugd was georganiseerd. De middag begon om 12.00 uur met een welkomstwoord door de voorzitter van de Jeugdcommissie. Hierna werden de jeugdleden opgesplitst in een aantal groepen, elk onder begeleiding van een lid van de jeugdraad en een lid van de Jeugdcommissie. Deze begeleiding ver telde aan de hand van 5 punten het een en ander over de club. Na de lunch werden er een aantal teken films vertoond. Luid lachend leerden de nieuwkomertjes van Tom en Jerry hoe het er op een tennisbaan niet aan toe gaat. Na afloop was er voor iedereen thee met speculaas. Als klap op de vuurpijl werd er buiten een spel gespeeld waarbij de jongsten op de ouderen moesten jagen om een aantal letters te bemachtigen waaruit een woord gevormd kon worden. Dit woord stond voor een plaats op het park waar voor iedereen een spelletje was klaargelegd. De allerjongsten bleken de snelsten. Als afsluiting was er voor iedereen patat met een kroket, aangezien de panne koeken geen afscheid wilden nemen van de koekepan. Om ongeveer half zeven kwam er een einde aan de dag. Dat deze dag geslaagd was bleek uit de positieve reakties van de deelnemers. Daarmee lijkt de nieu we opzet voor herhaling vatbaar. Zaterdag 4 april: 08.30 - 13.00 uur NeVoBo volleybal 13.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 5 april: 14.30 - 16.30 uur B.D.C. handbal Zaterdag 4 april: 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 5 april: 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Zaterdag 5 april: 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 5 april: 12.00 - 15.00 uur Selby badminton

Soester Courant | 1987 | | pagina 19