KORTE DUINEN X)tGOfJOEfr S^AAR WXAMy &&V Liefde op het eerste gehoor! LUXMAN dga Soest betaalt fors mee aan privé-computers voor ambtenaren Volksuniversiteit vierde groot feest bij 10-jarig jubileum sclioemsikcr Directie-wisseling bij 'Avia' Bruisende Mexicaanse weken in de 'Korte Duinen'! WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 'PC-privé-project' kost 335.000 gulden Grote belangstelling in C-drie Kan een TV een kunstvoorwerp zijn? Komt u maar kijken naar Bang Olufsen 'Beroepsgroep politie' bij Amnesty A. Dekker opvolger van J.K. Vogt ontmoet de Korte Duinen in Soest van 2 t/m 30 april Mexicaanse specialiteiten van "Guacomole" tot "Tortilla". RESTAURANT DE 1' WLm MATRIX II M 'Af Steenhoffstraat 13a -15, Soest. Telefoon 12132 Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van Burgemeester en Wethouders krijgen zo'n 120 geineen- te-ambtenaren van Soest binnen af zienbare tijd allemaal een eigen perso- nal computer thuis. De kosten daarvan - zo'n 3250 gulden - worden voor een belangrijk deel (1500 gulden) door de gemeente betaald. De rest (1750 gul den) moeten de ambtenaren zelf - eventueel in 36 termijnen - betalen, maar daarvoor kunnen ze een rentelo ze lening afsluiten. Elke deelnemer krijgt bovendien een programma van de gemeente, dat nog eens zo'n 500 gulden kost. Het meedoen aan een cursus (in privétijd) is verplicht. Met het gehele project is een bedrag ge moeid van 335.000 gulden. "Dit soort projecten, waarbij de werkgever het personeel financiële steun verleent bij de aanschaf van een privé-computer onder voorwaarde dat tegelijk een op leidingspakket wordt afgenomen, doet momenteel opgang in zowel de particu liere als de overheidssfeer," aldus het voorstel. "De kracht van deze benade ring ligt in de brede stimulans die hier mee wordt gegeven aan de opbouw van kennis en routine onder brede lagen van het personeel omtrent het gebruik van het hulpmiddel dat men vandaag of morgen op het werk zal moeten kunnen hanteren. De bedrijfsleiding sluit aan op een latent aanwezig enthousiasme, waarvan het honoreren veel verder blijkt door te werken dan het primaire doel." B. W. geven dit plan - dat geboren is uit een initiatief van het gemeenteper- soneel zélf - de voorkeur boven het al ternatief van een gerichte opleiding voor de ca. 75 medewerkers die daar voor momenteel in aanmerking komen. Daarbij wordt "op grond van functione le overwegingen" een computer op een afdeling geplaatst, waarna een of meer medewerkers enkele dagen extern een cursus volgen tegen zo'n 550 gulden per dag. Gebrek aan oefentijd De totale kosten van een gerichte oplei ding bedragen naar schatting zo'n 410.000 gulden, uitgaande van 75 deel nemers a 5450. Knelpunt daarbij is het gebrek aan oefentijd binnen het werkpakket. Bij het "pc-privé-project" gaat het om een breed gespreide oplei ding van deelnemers op basis van vrij willigheid, die buiten kantoortijd plaatsvindt. Inmiddels is bekend dat van de ruim 400 ambtenaren er 120 wel belangstel ling hebben voor het project, waardoor zij op een uiterst voordelige manier aan een eigen computer kunnen komen. Overigens zullen ze eventuele uitbrei ding van het basispakket - zoals prin ters, hard-disks, muis-besturing etc. - wél zelf moeten betalen omdat de noodzaak daarvan voor het opleidings programma ontbreekt. De kosten daar van zijn dan ook in het voorstel buiten beschouwing gelaten. 'Hoge score' De score van 120 vrijwillige deelnemers komt neer op 25 van het totale perso neelsbestand en op 30 van het admi nistratieve personeel. "Voor zover onze gegevens strekken een hoge score!" jui chen B. W. Over de kwaliteit en de in houd van het opleidingsprogramma staat nog niets vast, Wel heeft de initia tiefgroep een plan uitgewerkt, dat "op een wel doordachte visie berust", aldus het College. De deelnemers zullen 6 x 2,5 uur klassi kaal deelnemen aan een lesprogramma. De eventuele externe invulling van de docentenuren 180 uur) zou het project onbetaalbaar maken en daarom is voor gesteld het programma buiten de kan tooruren te laten verzorgen door inter ne docenten. "Deze filosofie spreekt ons aan," aldus B. W. Die docenten moeten overigens wel weer worden op geleid bij een extern instituut, kosten 50.000 gulden. "Samenvattend zijn wij van mening," aldus Burgemeester en Wethouders, "dat het uit het gemeentepersoneel voortgekomen initiatief om een pc-pri vé-project te realiseren in hoge mate aansluit op het te voeren beleid, zich aandient op het juiste moment en in houdelijk van goede kwaliteit is. Wij realiseren ons de omvang van het beslag dat met dit project in één keer op het ge- metelijk budget wordt gelegd. Daar staat tegenover dat de kosten die an derszins de komende jaren gemaakt zullen moeten worden in totaal van ge lijke orde zullen zijn, waarbij het knel punt gebrek aan oefentijd parten zal blijven spelen." De kosten worden gedekt uit het over schot op de begroting van 1986 ('n dik ke 8 ton), zoals gebleken is uit de voor jaarsnota. De grote zaal van C-drie was vrijdag avond tot de laatste plaats bezet tij dens de feestelijke jubileumviering van de Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg. Een groot aantal cursisten - met name van de talencursussen - toonde onder leiding van hun docen ten op een alleszins onderhoudende manier waartoe zij intussen in staat waren. Dat gebeurde aan de hand van ■allerlei optredens, met sketches, lied jes en kleine toneelstukjes, die bij het uiteraard niet al te kritische publiek goed in de smaak vielen. VU-voorzitter Willy Teuling begroette in haar welkomstwoord o.m. onderwijs wethouder Menne en oud-VU-voorzit- ter M. van Dorp. Vervolgens schetste zij de bijzondere betekenis van de plaatse lijke Volksuniversiteit, die in 1977 in feite werd "her-opgericht", nadat een eerder initiatief in de jaren vijftig niet voldoende levensvatbaarheid bleek te bezitten. Ook wees ze op de enorme vlucht die de VU's landelijk - sinds het ontstaan van de eerste (Amsterdam 1913) - hebben genomen, zodat er mo menteel Volksuniversiteiten bestaan in zo'n 125 Nederlandse gemeenten, die naast allerlei verschillen één ding ge meen hebben: extra aandacht voor de ontplooiing en ontwikkeling van men sen met een relatief geringe vooroplei ding. Volgens de voorzitter is voor de VU ook in de toekomst een belangrijke taak weggelegd, vooral door de toene mende vrije tijd waarover de mensen zullen beschikken. De bezoekers in de bijkans uitpuilende zaal kregen vervolgens een hele serie mini-voorstellingen te zien in allerlei ta len: Engels, Frans, Italiaans, Duits, zelfs Grieks en ook Nederlands. Verder verzorgde de volksdansgroep Radost een bijzonder gewaardeerd optreden. Na afloop van het officiële programma vond in het witte café van C-drie nog een gezellige receptie plaats, waar tal van genodigden het bestuur kwamen gelukwensen. Voorzitter Willy Teuling bedankte in een korte toespraak nog een aantal bestuursleden en docenten van het eerste uur: Klaas Levinga, Gon Opten, Marijke Kingma, Anjo Crae- nen, Astrid Ruepert en Henriëtte van Dorp. Zij kregen allemaal een ca deautje. Namens de bestuursleden bracht Gon Opten daarna hulde aan voorzitter Willy Teuling en boden de docenten de bestuursleden bloemen aan, waarna er gezamenlijk werd ge toost op de toekomst: "Lang lede de VU!". Geen TV is vergelijkbaar met de Beovislon MX 2000 van B&O. Als een kunstvoorwerp staat hij In uw kamer, ook als er geen uitzending is. Is die er wel, dan geniet u nog meer. Van stereo-ontvangst. Van een superieur beeld onder alle lichtomstandig heden door het speciale kontrastscherm. En van het veilige gevoel dat dit toestel is voorbereid op alle toekomstige ontwikkelingen. U kunt dit fraaie kunstvoorwerp bij ons ook nog in vier kleuren kri|gen: rood, zwart, zilver of wit. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Politie-ambtenaren van Soest worden door de Soester werkgroep van Amnesty International uitgenodigd zich aan te sluiten bij de "beroepsgroep politie", die sinds kort - als enige ter wereld - binnen de Nederlandse afdeling van A.I. bestaat. De beroepsgroep is een organisatievorm waarbij mensen met dezelfde beroepen opkomen voor vervolgde collega's. Daarnaast is er nog een aantal andere taken. In Nederland bestaan inmiddels beroepsgroepen voor journalisten, medici, psychiaters en psychologen, onderwijsgevenden, juristen en militairen. Al ruim twee jaar werkte een groep politiemensen voor Amnesty International. Toen bleek dat steeds meer politie-personeel interesse toonde werd op 10 januari j.1. besloten tot de oprichting van een beroepsgroep. In zeker 128 landen worden mensenrechten geschonden; vaak door militairen of politiemensen. Vandaar dat leden van de beroepsgroep zich in veel gevallen zullen wenden tot collega's die niet in gevangenissen zitten maar juist betrokken zijn bij het schenden van mensenrechten. Vrijwel alle landen waar mensenrechten worden geschonden hebben internationale afspraken gemaakt, die deze universele rechten juist moeten waarborgen. Naar deze internationale rechtsregels zal de beroepsgroep dan ook regelmatig verwijzen. Om de beroepsgroep zo goed mogelijk te laten functioneren zijn er drie regionale subgroepen (noord-oost, noord-west en zuid-west) opgericht. Politiemensen uit Soest die zich willen aansluiten kunnen zich in verbinding stellen met de Amnesty-werkgroep Soest, tel. 10096. Onder grote belangstelling heeft de heer J.K. Vogt, algemeen directeur van de Aardolie Belangen Gemeenschap (ABG) Avia B.V., vrijdagmiddag af scheid genomen van het bedrijf, waar van het hoofdkantoor is gevestigd in het Avia-gebouw aan de Birkstraat in Soest. Dat gebeurde tijdens een feeste lijke receptie in restaurant "De Korte Duinen", waar de gasten tevens kennis konden maken met de opvolger van de heer Vogt, de heer A. Dekker. Namens de raad van commissarissen, de aandeelhouders en firmanten sprak president-commissaris A.H. Hoegen Dijkhof de scheidende directeur toe, in aanwezigheid van tal van zakelijke en persoonlijke relaties van de heer Vogt. Hij memoreerde daarbij o.m. diens komst in 1964, waarna hij in een lange staat van dienst opklom tot algemeen directeur, zodat hij juist in de moeilijk ste tijd - de jaren zeventig - het roer in handen had. In de jaren zestig groeide en bloeide Avia, maar weldra betrok de hemel door de donkere wolken van het aardgas, waardoor de huisbrandolie-, petroleum-, haardolie- en kerosine- markt nagenoeg verdwenen, hetgeen volgens de heer Hoegen Dijkhof ge paard ging met grote omzetverliezen en kapitaalvernietiging. "Onder leiding van de heer Vogt heeft onze organisatie die moeilijke jaren zeer goed doorstaan. Hij beschikte over het nodige uithoudingsvermogen en toonde zich een goed diplomaat," aldus de heer Hoegen Dijkhof, die consta teerde dat de heer Vogt zijn opvolger een "vernieuwde" ABG-Avia heeft, achtergelaten. Al in december bereikte de heer Vogt de pensioengerechtigde leeftijd, maar in de afgelopen maanden bleef hij aan als "coach" om de heer Dekker in te werken. De president-commissaris overhandig de de heer Vogt als blijk van waardering een fraai boekwerk over de geschiede nis van Nederland en een enveloppe met inhoud, en bedankte hem voor alle goede zorgen. Mevrouw Vogt kreeg een fraai boeket. In een kort persoonlijk dankwoord liet de heer Vogt weten dat hij al die jaren met veel plezier had gewerkt. "We heb ben de gloriejaren, maar ook de crisis meegemaakt, en we zijn overeind geble ven. Ons bedrijf is nog altijd aanwezig in de markt en presenteert zich nu beter dan ooit tevoren." Hij wenste zijn opvol ger veel geluk en de Avia-organisatie als geheel een nieuw élan. Na het officiële afscheid maakten nog vele gasten gebruik van de gelegenheid om persoonlijke afscheid te nemen van de heer en mevrouw Vogt en de heer en mevrouw Dekker te begroeten. V.l.n.r. de heer Dekker, mevrouw Vogt, de heer Vogt en de heer Hoegen Dijkhof. FotoGoos van der Wilt Buitenlandse weken zijn langzamer hand een traditie geworden in het be kende restaurant de 'Korte Duinen' aan de Birkstraat. Dit jaar doet restau rateur Rob Klinkhamer er nog een schepje bovenop en presenteert hij vier maal een maand lang de culinaire geneugten van een ander land: België, Spanje, India en Mexico. Dat laatste land bijt het spits af: van 2 t.e.m. 30 april serveert de 'Korte Dui nen' naast de gebruikelijke gerechten o.a. Tacos, Burrito, Enchilladas, Gua- camole, Nachos en tal van andere ty pisch Mexicaanse gerechten en drank jes. In de bijna 500jaar die sedert de Spaan se verovering van Mexico en Zuid- Amerika zijn verlopen heeft zich in dit gebied een reeks van zeer verschillende keukens ontwikkeld. In Mexico, waar de Spanjaarden een hoog ontwikkelde beschaving aantroffen, is de kookkunst nog steeds stevig gegrondvest op de ge woonten van Azteken en Maya's, of schoon de invloed van Spanje - dat zijn eigen voedsel en bereidingswijzen in troduceerde - duidelijk merkbaar is. Mexico is voorla de laatste jaren een po pulair vakantieland geworden. Het land kent prachtige kustgebieden; schitterende zandstranden zijn te vin den aan de Carafibische kust, met name in het zuidelijke gedeelte, op het schie reiland Yucatan. Verder zijn er be roemde badplaatsen, zoals het wereld beroemde Acapulco. Mexico is ook een land met een woelige geschiedenis. Het is rijk aan bodem schatten, waaronder grote voorraden aardolie. Daarnaast zijn de gastvrijheid en de hartelijkheid van het volk spreek woordelijk. "Esta es su casa" - Dit is uw woning, vreemdeling; voel u hier thuis... Wie de 'Korte Duinen' tijdens de Mexicaanse weken met een bezoek komt vereren om de Mexicaanse sfeer te proeven zal dat zeker doen! Hasta la vista! Vrouwen in de bijstand De werkgroep 'Vrouwen in de bijstand' organiseert op dinsdag 7 april a.s. een bijeenkomst in clubhuis "Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan. Op deze bij eenkomst, die begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur zal een vertegenwoordigster van 'Het Gastou derproject' aanwezig zijn. Er zal dan van gedachten worden gewisseld over mogelijkheden voor werkende vrou wen kinderopvang met gesloten beurs uit te wisselen. Inbraak Mercury Bij een inbraak in éen container op het Mercury-bouwterrein in Soesterberg hebben onbekenden vorige week een flinke hoeveelheid gereedschap buitge maakt. O.m. verdwenen een schaafma chine, een boormachine, een decou- peerzaag en een handcirkelzaag. Bromfietsdief gepakt De politie heeft zaterdagmorgen in alle vroegte een 19-jarige jongeman, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aange houden op verdenking van de diefstal van een bromfiets in Amersfoort. De jongeman liep met de bromfiets aan de hand op Colenso, waar hij een voorbij ganger aansprak met de vraag of hij hem aan wat benzine zou kunnen hel pen. De voorbijganger vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die de jongeman aan de Amsterdamse- straatweg aanhield. Hij bekende de bromfiets te hebben gestolen en werd overgedragen aan de Amersfoortse po litie. Fiets uit kelderbox gestolen Een bewoner van de Smitswegdeed vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van een fiets uit zijn kelderbox. W Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 Inbraak Willem Stuutlaan Onbekenden hebben vorige week inge broken in een loods aan de Willem Stuutlaan in Soesterberg. Vermoedelijk is daarbij gebruik gemaakt van een valse sleutel. Behalve een aanhangwagen ter waarde van 2000 gulden werd ook een partij gereedschap weggenomen, o.a. een aantal boormachines, een band- schuurmachine en een decoupeerzaag. De waarde van het gereedschap was ca. 2500 gulden. BiMj KéBEa»<É| LUXMAN en B&W worden geïmporteerd door Audioscript in Soest. Topmerken in de audio- wereld. LUXMAN staat voor versterkers, tuners, cassette-decks en CD's. B&W laat grote klasse horen op het gebied van luidsprekers. Het spreekt dat deze exclusieve merken alleen 'te koop' zijn in exclusieve zaken. Verkooppunten waar men hart voor de audio-zaak heeft. In Soest is dat uiteraard 'De Gouden Snaar', van oudsher het adres voor de audioliefhebber. Kom bij 'De Gouden Snaar' voortaan LUXMAN luisteren. Naar de apparatuur uit de Brid serie. Bijv.: de versterker LV-90, met een dynamisch vermogen van 2 x 55 Watt, de digitale tuner FM/MG/LG 16 geheugens, CAT systeem of de CD-spelers, 16 bit, een liniair systeem, infrarood afstandsbediening. Kom bij 'De Gouden Snaar' voortaan naar de B&W luidsprekers luisteren. Speakers die het best uit de test kwamen. Luisteren naar bijv.: de DM- en Matrix serie. Het wordt gegarandeerd liefde op het eerste gehoor. En over garantie gesproken; op LUXMAN krijgt u 2 jaar en op B&W 5 jaar op onderdelen en arbeidsloon.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3