Soest Schoeman mee. Sociale Dienst kan weinig doen voor 'mensen in de kou' B. W. wil jachtrecht in gemeentebossen 'kritisch verantwoord' weer verhuren Soest 50 jaar geleden SCHOEMAN MAKELAARS Bh de \>ruVd. ^AGÏN^ WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 egoederen BAARN NVM Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! Dc Soes ter Duinen vraagt uw aandacht voor Nieuwe voorzitter Bentinck Fonds 'Jagen is zinvol en soms noodzakelijk' 10 jaar 55+ reizen Nederlanders bij Engelsen te gast! ZOJUIST ONTVANGEN! Nieuwe collectie MEXX (MARINE- LOOK, KAKI, TURQOISE) vrijetijdskleding 5 'SSS5* Afghanistan-avond in de Open Hof 2 april 1937 Soest Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur ARDLAAN hitectuur) gemoder m royale dubbele i c.v. gas met gara ie, fraai aangelegde 't, royale living 45 aar terras, studeer- iele wengé keuken laratuur, kelder. 1e arslaapkamer met :he, alsmede 2 rui- met balkon, luxe aansluiting was- ik 2e toilet. Zolder aaie zolderkamers. 1 uitstekende staat is voorzien van Het moet beslist n worden. Even Itifl 75.000 RUBENSLAAN Riante 4-kamerflat gelegen op de 1 e woonlaag op zeer fraaie loka tie met blijvend vrij uitzicht aan de Rubenslaan te Soest Gang, toilet, hal met douche, keuken, bijkeuken, 3 slaapkamers, c.v. woonkamer met balkon, berging in de onderbouw. Inkl. luxaflex, vloerbedekking, gasgeiser, gordijnen. Voorschot verwarming, service-kosten en erfpacht f 285,- p.m anvaarding direkt. oopsom f 72.500 -k.k SOEST 17000 VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onder bouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd, goede zonligging Entree, gang met toilet, hal, douchekamer met vaste wastafel, woonka mer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Servicekosten f 275,- p.m., inkl. c.v. Koopsom f 59.000,-. MAKELAAR ït de zwarte Moravia bibliotheek vrouw met de zwarte land nog vrij onbe- niet meer duren. De e erotische verhalen ne kwaliteit. Onver- iy de Maupassant, )oraI op psyscholo- benaderd. Mensen )op en verlangens to Moravia op een gezet. Geen goed- k voyeuristisch ge- -ndeel. Milde spot overheersen in dit undel voor absolu- euken vath r boekje er niet de et water u in de 100 recepten van ische keuken zor- üet alledaagse re- vis- en vleesge- slte, sausen, sala- leerlijkheden die -en feest kunnen jheden ook cor- Je wijze waarop ten aansmeren. Iers op tafel wil jk boekje. PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig gelegen appartement in een perfecte staat van onderhoud. Het is gelegen in het flatgebouw Baarstein nabij het station, de bossen, bushaltes en winkelcentrum. Entree, royale L-vormige woonkamer, geheel v.v. parket, badkamer, mooie slaapkamer met vaste kastenwand. Onder het appartement be vindt zich afzonderlijk gelegen garage, welke ook geheel verwarmd is, v.v. elektra. Servicekosten f 379,- p.m. Koopsom f 250.000,-. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest IEl Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Algemene Subsidieverordening Welzijn Door de gemeenteraad is op 19 maart 1987 een nieuwe verordening vastge steld, genaamd "Algemene Subsidie verordening Welzijn". Deze verorde ning is eigenlijk een wijziging van de ou de verordening (Algemene Subsidie verordening Welzijnsvoorzieningen en -aktiviteiten), die sedert 1981 in de ge meente gola. De sucsidieverordening bevat voor waarden en bepalingen inzake subsidië ring van welzijnsvoorzieningen en akti viteiten. Een aantal specifieke werkvor men wordt hierin vermeld; o.a. de ama- teurkunstbeoefening, het bibliotheek werk, buurt- en clubhuiswerk, culturele evenementen, emancipatie, kinderop vang en maatschappelijke dienstverle ning. Ook op andere gebieden kan ech ter op grond van deze verordening een subsidie worden aangevraagd, indien aktiviteiten worden verricht in het be lang van de plaatselijke gemeenschap. Een exemplaar van de nieuwe subsidie verordening ligt terinzage in het ge meentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat. Ook is het mogelijk om in het bezit te komen van deze verorde ning. U kunt daarvoor kontakt opne men met de afdeling Welzijn van de ge- meentesekretarie, telefoon: 02155- 93533. Uitvoering Brandbeveiligings verordening Soest Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiks voorschriften) voor de volgende inrich tingen gebruikstoestemming als be doeld in artikel 54 van de Brandbeveili gingsverordening der gemeente Soest hebben verleend: een peuterspeelzaal aan de Beetzlaan 32 te Soest De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die burge meester en wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brand gevaar en het voorkomen en het beper ken van ongevallen bij brand. Deze week in Soest: Zaterdag 4 april: rommelmarkt A.V.Pijnenburg Zondag 5 april: R.T.V. Tempo: compe titiewedstrijden Midden-Nederland, 08.00-13-00 uur, op het parcours op het industrieterrein 6 t/m 12 april: collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 16 april 1987 om 19.30 uur in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorder- weg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld wor den. De agenda hangt in het publikatie- bord van het INFOrmatiecentrum en bij de Hulpsecretarie te Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFO- centrum informeren welke agendapun ten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: •voorjaarsnota 1987; reorganisatie energiedistributie; •beschikbaar stellen kredieten voor: sanering Cojabé-terrein (Eigendom weg/Koningsweg); bodemsanering lokatie Chemco te Soestduinen; uitbreiding van de kleed-/clubac- commodatie sportterrein De Bunt en het gymnastieklokaal Paulus Potter- laan; vervanging c.v.-installatie gymnas tieklokaal Heideweg; le en 2e fase van de reconstructie Ko ningsweg; verbetering oversteeksituatie op de Burgemeester Grothestraat ter hoogte van Braamhage; opknappen fietspaden; asfaltering van en het aanbrengen van verkeersremmende maatregelen Wieksloterweg; voltooiingswerkzaamheden in plan Bloemheuvel; aanschaf van vier Alcotestmeters; verhuur jachtrecht in de gemeente- bossen; verkoop grond achter Parklaan 44; verkoop grond achter Parklaan 46. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de ge meente Soest voornemens zijn op daar toe strekkende verzoeken met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: het tijdelijk plaatsen van 12 stacara vans, Beetzlaan hoek Schrikslaan, sec tie K nrs. 1180 en 1204 (art. 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); Slechts twee bijstands-aanvragen gehonoreerd "Er wordt in het algemeen niets ge daan voor mensen die door te hoge stookkosten in financiële problemen raken. De afgelopen winter is voor heel wat minima een hard gelag ge weest. De sociale diensten kregen van de regering de pin op de neus, uit vrees voor een soort 'inkomenspolitiek langs een omweg'. De marges in de bij standswet zijn bijzonder smal." Dat verklaarde de heer W. Rip, chef buitendienst van de Gemeentelijke So ciale Dienst, vorige week in de vergade ring van de raadscommissie Welzijn, waar hij was uitgenodigd om de leden in te lichten over de mogelijkheden die de GSD op dit terrein heeft, met name in het licht van de afgelopen strenge vorst periode. Die mogelijkheden blijken ui terst gering te zijn. "Er zijn zeker wel mensen met een bij standsuitkering die in de problemen ko men," aldus Rip, die in dit verband ove rigens ook wees op zelfstandigen met een inkomen beneden het minimum. "Als men zich tot de Sociale Dienst wendt moet zo'n aanvraag zeer uitge breid bekeken worden. Stookkosten worden immers gerekend tot de nood zakelijke bestaanskosten, en die zijn al in de uitkering verdisconteerd. Er moet dan ook aantoonbaar sprake zijn van buitenproportionele omstandigheden." De Sociale Dienst draagt haar beleid niet zozeer uit naar de buitenwereld, omdat het niet om collectieve regelin gen gaat, maar om zeer individuele ge vallen. "Slechts af en toe wordt een be drag verstrekt. De mensen moeten be seffen dat men eerst is aangewezen op eigen voorzieningen. Pas als er werke lijk niets meer is - en dat moet in het ka der van de bijstandswet zeer zorgvuldig worden nagegaan - kan er een uitkering worden verleend," aldus Rip. Op een vraag van Wiebe Meilof (GPV) liet hij weten dat er in de afgelopen win ter slechts twee aanvragen voor een bui tengewone uitkering in verband met de energiekosten waren gehonoreerd. "Iets extra's zit er zelden in. In het alge meen blijkt het mogelijk - met mede werking van de woningbouwvereniging of het gasbedrijf - een soepele afbeta lingsregeling te treffen." Volgens het CDA-raadslid Romke Wij- menga is inmiddels door de Vegin, de organisatie van gasbedrijven, vastge steld dat de gemiddelde stookkosten in het afgelopen winterseizoen slechts twintig gulden duurder zijn uitgevallen dan normaal. Wethouder Frans King- ma gaf daarvoor de uitleg dat er gemid deld 80 gulden meer is besteed in de koude-periode, maar dat die hogere kosten worden gecompenseerd door een bedrag van gemiddeld 55 gulden die men in de rest van het jaar minder heeft moeten uitgeven aan energie. De heer Pieter P. Bosman is de nieuwe voorzitter van het Bentinck Fonds. De 38-jarige directeur van de Amro bank in Soest woont sinds anderhalf jaar in Soest. Volgens de heer Bosman is de sleutel formule voor gehandicaptensport het integreren van gehandicapte sporters in de valide sportverenigingen. Omdat het Bentinck Fonds dit doel nastreeft mid dels een enthousiast team van bestuur ders is hij bereid gevonden het voorzit tersschap over te nemen van de heer Roel Reinders. De laatste was niet meer in staat de benodigde tijd te vinden voor deze functie. Ondanks de grote bezwaren uit de kring van natuurbeschermingsorgani saties en de reserves bij een deel van de gemeenteraad, heeft het College van Burgemeester en Wethouders de raad een voorstel voorgelegd voor verhuur van het jachtrecht in de gemeentebos sen. Het voorstel is een jaar opgeschort geweest, om de gelegenheid te krijgen na te gaan of en in welke mate jagen nodig is en welke afspraken daarom trent gemaakt zouden moeten worden. Het College is er intussen uit: "Het jagen is zinvol en in sommige ge vallen zelfs noodzakelijk om de wild stand (fauna) in volledige relatie tot het bos- en natuurgebied op een verant woorde wijze te beheren," aldus B. W. "Met de jacht wordt een gezonde en evenwichtige toestand bereikt en wordt schade, door wild veroorzaakt, voorko men. Daarenboven wordt besmetting en overdracht van bijvoorbeeld honds dolheid door vossen tegengegaan," me nen B. W. Het faunabeheer moet wel worden op genomen in het totale bosbeheersplan, dat echter pas na 1990 vernieuwd en bijgesteld zal zijn. 'Spieden en tellen' Los daarvan moet in de komende twee jaar worden gestart met een inventari satie van de wildstand, "het spieden en tellen van dieren", voor het wildbe- heersplan dat begin 1988 wordt opge steld. Daarvoor zullen ook de raads commissies Bedrijven en Milieubeheer worden gehoord. Het College heeft kennelijk zijn licht opgestoken bij Kritisch Faunabeheer, dat vindt dat er in Nederland helemaal niet gejaagd zou moeten worden. "Opi niepeilingen leren dat een ruime meer derheid in Nederland het jagen, zij het kritisch verantwoord, wel toestaat," te kenen B. W. daarbij aan. Het stan daard-wildbeheersplan van de Konink lijke Nederlandse Jagersvereniging kan worden gehanteerd bij de opstelling van een plan voor de gemeentebossen. De bevindingen van de gemeente (via het spieden en tellen) zullen vergeleken moeten worden met die van de jagers en kunnen dan de basis vormen voor een jaarlijks "afschotplan". Het College heeft een voorkeur voor het verhuren van het jachtrecht, maar dan wel bij voorkeur aan Soester inge zetenen, die bevoegd zijn. "Wij achten het van belang dat de jagers zich ver want voelen met de gemeentelijke bos sen en natuurterreinen," klinkt het. Het College vindt verder dat er een dui delijke taak-afbakening moet komen tussen het toezicht op de naleving van de overeenkomst - door de directeur van Gemeentewerken - en de controle door de bospolitie op de wettelijke voorschriften. "Een niet duidelijke scheiding is in het verleden als een knel punt ervaren." Uitzetten verbieden B. W. vinden ook dat er uitsluitend "weidelijk" moet worden gejaagd (d.w.z. volgens de "ongeschreven re- het bouwen van een showroom, Amersfoortsestraat 9A (art. 50 lid 8 van de Woningwet). het plaatsen van een erfafscheiding, Van Beuningenlaan 10 (art. 302 lid 6 van de bouwverordening en art. 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 april 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb ben de stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. 1 (kamer 23) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). gels" van het jachtrecht), zodat er nauwkeurig volgens het wildbeheers plan kan worden gehandeld. Verder wil men het uitzetten van wild door de ja gers verbieden, tenzij B. W. toestem ming geven. "Het is immers denkbaar dat de beheerder van het bosgebied, in dien de omstandigheden daartoe ge schikt worden geacht, met voorstellen komt om bepaalde wildsoorten uit te zetten. In het wildbeheersplan en het jaarlijkse afschotplan worden deze soorten uiteraard ontzien," aldus het College, dat verder de huurprijs (voor zes jaar) in eerste instantie wil vastleg gen op de symbolische prijs van 1,- per jaar, in volgende jaren op 5,- per hectare. Dat komt neer op een huurprijs van 2.313,-. "Alleszins redelijk," al dus B. W. Via de regionale pers moe ten gegadigden, woonachtig in Soest, worden uitgenodigd. Stichting 55+ reizen te Baarn bestaat dit jaar 10 jaar. Alle reden dus voor een jubileum reisprogramma waarin naast de gebruikelijke touringcar vakanties, cruises, vliegreizen en eigen automogelijkheden, een aantal specia le reizen zijn te vinden. Omgaan met vrije tijd Tijdsbeleving bij ouderen wordt evenals bij jonge mensen bepaald door hun le venssituatie. Hierbij spelen persoonlij ke factoren, zoals gezondheid en het ac cepteren van een levensfase (VUT en pensionering) een belangrijke rol. Voor hen die hun vrije tijd op kreatieve wijze willen (gaan) invullen, organi seert 55+ een aantal kreativiteitsvakan- ties. Hierbij kan men kiezen uit drie "richtingen": tekenen, patchwork/ quilting en kaartspelen. Stichting 55+ reizen wil daarbij op prettige en onge dwongen manier proberen handvaten aan te geven voor een plezierige en zin- vole vrijetijdsbesteding. Tekenen Tekenen is echt geen kwestie van talent hebben, het is een boeiende hobby die men zich snel eigen kan maken. Door te tekenen gaat men bewuster en anders de wereld bekijken, men wordt op merkzaam gemaakt op bepaalde vor men en verhoudingen: men gaat de ei gen omgeving als-het-ware met andere ogen bezien. Tijdens deze vakantie cursus raakt men vertrouwd met ver- schilende materialen en technieken. Men neemt na deze vakantie genoeg aanknopingspunten mee naar huis om er zelf mee door te gaan. Patchwork en Quilting Men kan het Amerikaanse patchwork omschrijven als het creëren van één ge heel door het aan elkaar zetten van 1000 en 1 verschilende ge kleurde iapjes. De kreatieve wijze van het aan elkaar zetten van deze lapjes noemt men quilting. Tijdens deze cur sus leert men de fijne kneepjes van het patchworken, zoals de stofkeuze, stof behandeling en het kiezen van patronen (ontwerpen van patronen) komt aan de orde. Het ligt voor de hand dat men na de vakantie doorgaat met deze boeien de vorm van handwerken en het echt als een hobby gaat beschouwen. Kaarten Deze vakantie zal in het teken staan van het besteden van vrije tijd aan het edele kaartspel. Men heeft alle tijd en leert om met reisgenoten te kaarten in allerlei vormen, zoals jokeren, patience, brid ge, canasta, klaverjassen en andere minder bekende kaartspelen. Veel aan dacht wordt gegeven aan de kaartspelen die men alleen kan beoefenen. Stichting 55+ reizen verwacht voor de ze vakanties veel belangstelling, vooral ook van hen die alleen op vakantie (moeten) gaan. Wil men meer weten over deze unieke vakanties dan kan men kontakt opne men met Stichting 55+ reizen, Brink straat 10, 3741 AN Baarn. Het boekje waarin de reizen staan is overigens ook verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren. Etalageruit stuk geschoten Een winkelierster van de Vinkenweg deed in het weekeinde bij de politie aan gifte wegens vernieling. De etalageruit bleek te zijn stuk geschoten, waar schijnlijk met een windbuks. De schade bedraagt om en nabij de 1000 gulden. Diefstal uit auto Uit een auto die vrijdagavond bij C-drie aan de Willaertstraat geparkeerd stond heeft een onbekende dader een mapje met benzinebonnen ontvreemd. Sporen van braak werden niet aangetroffen. Te vens verdween er een paraplu. Kostbare ring gestolen Een bewoonster van het Kerkpad stelde de politie op de hoogte van de vermoe delijk diefstal van een kostbare gouden ring, bezet met drie briljanten. Het sie raad bleek uit haar slaapkamer verdwe nen te zijn. De waarde bedraagt 2140 gulden. Wederom zullen Nederlanders met de paas- en zomervakantie dit jaar de mo gelijkheid krijgen om met de Stichting Englisch Conversation Club mee naar Engeland te gaan en Engelsen van hun eigen leeftijd te ontmoeten. Dat kan tij dens een kort of langer verblijf bij een gastgezin van de stichting in Northamp- ton of Torquay. Net als vorig jaar zullen de Engelsen hun Nederlandse gasten verwelkomen en krijgt jong en oud de gelegenheid hun Engelse spreekvaadigheid in prak tijk te brengen d.m.v. conversatielessen van Engelsen in de ochtend. Verder kan men meedoen aan sport en spel in de middag of kan men met hen uitstap jes maken naar de cultureel interessante plaatsen Cambridge, Oxford of Strat- ford-on-Avon. Meer informatie over de Stichting E.C.C. kan men verkrijgen bij: Janet Krist Mathews, tel. 030-941778/ b.g.g. 070-458282. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest ,4'2& Suts» Radio's buit bij autokraken Uit drie auto's, die vorige week gestald waren op het parkeerterrein bij Zonne gloren aan de Soesterbergsestraat, wer den de digitale radio-cassetterecorders gestolen. De wagens werden openge broken. Datzelfde was het geval bij een auto die op het parkeersterrein bij WZ aan de Eemweg stond. Ook hier ver dween de radio-cassettercorder. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de avond over de 'vergeten oorlog' in Afghanistan volgende week donderdag (9 april) niet ge houden in de kantine van Gemeen tewerken, maar in de Open Hof (hoek Dalweg/Veenbesstraat). De bijeenkomst begint om 20.15 uur. Naast prof. dr. W. Tims, ontwikke- lingseconoom uit Soest en adviseur van de Pakistaanse regering, en de heer Roelof Munneke uit Amster dam, voorzitter van de actie "Afgha nistan in nood", hebben de organisa toren ook de free-lance journalist Jo ris Versteeg als spreker uitgenodigd. Versteeg is onlangs teruggekeerd van een bezoek aan het Afghaans- Pakistaanse grensgebied en kan uit eigen waarneming over de situatie van dit moment spreken. De avond wordt geleid door dr. P. Zeegers uit Soest. De werkgroep van Progressief Soest, die het initiatief heeft genomen voor deze bijeenkomst ("buiten alle par tij-politieke overwegingen om"), heeft gerichte uitnodigingen ver stuurd aan de leden van de Gemeen teraad, de Raad van Kerken en het bestuur van het Humanistisch Ver bond. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Lentefeest In hotel Eemland is op vroolijke wijze 't begin van de Lente gevierd. Door 't gezelschap Benny Vreden, bestaande uit: Benny Vreden, leider, The Harmo- ny Sisters, Mej. Spruit, piano en Tonny Beumer. Er werd een zeer afwisselend programma afgewerkt, dat door de aanwezigen, blijkens 't ovationeele ap plaus, zeer gewaardeerd werd. Benny Vreden toonde zich een all-roound ar tiest. Accordeon en xylophoon bevatten voor hem gen geheimen meer. Ter wijl hij ook als imitator en conferencier veel succes oogstte. Mej. Mies Spruit, accompagneerde hem op de piano en deed dat op gracieuze wijze. Ook de Harmony Sisters waren deze avond weer in topvorm. Hun lied jes sloegen geweldig in. 't Is dan ook een duo, dat over zeer bijzondere stern- kwaliteiten beschikt. Tonny Beumer was ook deze avond weer de flegmatieke jongeling, die met zijn droge snuit de heele zaal aan 't lachen wist te krijgen. Voor 't gezelschap van Beny Vreden, is dit laatste optreden in dit seizoen, een geweldig succes geworden. Jammer was 'tdat 't weer zoo slecht was, zoodat aan 't verzoek om lente-kleding te dragen niet voldaan kon worden. De stem ming was er echter niet minder om. Degenen die deze avond bezochten, zul len er met genoegen aan terug denken en verlangend uitzien naar 't volgende optreden van dit populaire gezelschap. Weer een buitenplaats verkocht? Na "Braamhage" blijkt thans een ander groot buitengoed, dat reeds lang on bewoond was, wederom een bestemming te hebben gevonden. Het aan de Vredehofstraat gelegen "Colenso", zal n.1. eerdaags weer worden betrokken. Een jongenskostschool zou erin worden gevestigd. Het geschenk van de jeugd In aansluiting op de mededeelingen van het Algemeen comité tot aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk, vernemen wij, dat dezer dagen met de aanleg van de sport- en tennisvelden en den bouw van het daarbij behoorende paviljoen wordt aangevangen. Dit is met de inrichting van de bibliotheek in het paleis, het geschenk van de Nederlandsche schooljeugd, waarin gesymbo liseerd zullen zijn twee groote waarden van het jeugdleven: geestelijke intel- lectueele en lichamelijke training. Op het sportterrein, dat op ongeveer 7 minuten loopen van het paleis ligt, ko men twee tennisbanen, terwijl daaromheen gelegenheid bestaan voor de beoefening van verschillende soorten sport. Het paviljoen zal omvatten een groote zitkamer, waaraan aansluitend de kleedkamers met douche gelegenheid zijn geprojecteerd. Voor de zitkamer komt een groot terras, van waar men een goed overzicht over de tennisbanen heeft. Het paviljoen wordt uitgevoerd in baksteen met een plint in klinkers, terwijl het metselwerk daarboven, in overeenstemming met het paleis, wit ge- silicaat wordt. Het wordt gedekt met een rieten kap. Architecten zijn de heeren ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk en ir. A.J. van der Steur. Het terrein wordt aangelgd en beplant volgens het plan van den land schapsarchitect, dr. ir. T.T.P. Bijhouwer. i

Soester Courant | 1987 | | pagina 5