Film van de week I///M/1I/M/ umm V P SILVER STAR VIDEO Centra Nieuwerhoekplein is compleet nieuwe winkel geworden HSdubberstaow VIDEO TOP 10 o •uper stip o r rn&,oLTrme,balte" JjAGltyu WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 7 Wegwijzer treft voorbereidingen voor [istorische Optocht Hi&tor uc IO'* So$s t 1987 Hondenshow tijdens Landjuweel LANDJUWEEL SOEST 1987 Oudheidkamer Soest Ophaalzaterdagen Jeugdzorg succesvol Rommelmarkt Pijnenburg op eigen complex Vier koperen jubilarissen bij de EHBO 'Verskruidenier' morgen weer open LANDJUWEEL Warmbloed Pnnrdenfokvereiiigiiig "Eemland" belangrijk onderdeel van het programma Landjuweel SOEST 1987 CLUE O straat 26 net ondergebouwde qarart. Ide tuin in een goed onderhouden „i™5 deling: Aantrekkelijk inoefiï1" ler met open haard en parka c18 uifpui geeft toegang tot he r," "jna verscholen gaat in het n, keuken, toilet. Ie verdiept", ers en badkamer met ligbad en o de begane grond de qara„ s en hobbykamer. Een huis a1 oordachte indeling, iage 0ndef en en ligging de moeite vanÏÏT n dik waard isl e "an het k 34 ant halfvrijstaand woonhuis mei liegen in een rustige laan slaapkamers, badkamer mei raste wastafel, overloop iezo trap naar zolder met c.v, me grond thermopane begla- 16 •nhuis met c.v.-gas op 800 i. In de karakteristieke tuin middellijk thuis voelt staat e garage, riante hobby- ing. Vanuit de woonkamer icht weilanden en bossa- an het achtergelegen na- eling: L-vormige woonka- aard, keuken met appara- al. 1e Verdieping: 2 grote xe badkamer, 2e toilet en a bergzolder met moge- 'a kamer. ian 13 ande villa op 536 m2 garage en groot op n terras. ial, kelder, toilet,/uime arre, open keuken rlsch'e köökjDfaat, i vaatwasmachine, gelegenheid. 1e Ver- r met ligbad en 2e toi- Vaste trap naar zol- ners. aonderd meter van ebied, onderbroken aie duinen, ligt de- halfvrijstaande villa en tuin op het toilet, L-vormige 2 met open haard iken met inbouw- 9' 3 slaapkamers, en 2e toilet. 2e amers. Begane rzien van thermo- 15 in Soestdijk ligt de- de semi-bungalow en achtertuin, gara- i: entree, hal, toilet, (40 m2), keuken, amer met aanslui- binatie. 1e Verdie- badkamer. Vliering ^et geheel is goed nderhouden. ageerde plekjes a perfect onder met garage, aeft u een weilanden van seveld". Het en heeft 930 il, kelder, toilet, )en haard en r de tuin, keu- inbouwappara- apkamers, 1, separate ap naar 2e erkamer en and is voorzien 3. '2155-16251 »p maandagavond 23 maart j.l. kwa- ien in de katholieke lagere school "De fegwijzer" een 20-tal enthousiaste ou- lers en leerkrachten bijeen om de eerste :et te geven tot deelname aan de istorische Optocht, die op 22 augus tus dit jaar plaats zal vinden in het kader van het Landjuweel. Ook bij de vorige optocht in 1979 was ""De Wegwijzer" van de partij. Destijds verd door de school het centrum van Oud Soest (herberg de 3 ringen) en het ïieuwe gemeenschapshuis De Borg (sinds vorig jaar C-drie) uitgebeeld. Het hoofd van de school, de heer F. Engberink ging bij zijn inleiding nog even in op de oorsprong van het Groot Gaesbeeker Gilde. De naam Gaesbeek is pas toegevoegd na het jaar 1429, toen Jacob van Gaes beek, heer van Soest, diverse landerijen schonk aan het St. Aechten schuttersgil de,ter openbare boetedoening voor de doodslag op zijn zoon Anthonie. Voor die tijd was er een groot niet naar buiten tredend gilde en het zg. kleine gild "St. Annagild". Het kleine gild was de zg. Scutte van' Zoest, dat bestond uit weerbare boeren, die hun eigendommen beschermden te gen plunderaars en andere gevaren van buiten. St. Aechten ofwel St. Anna was haar patrones, doch in die tijd ook van de gemeente Soest. In die tijd werd recht gesproken door de oudste van het dorp: de Ouderman, en deze titel vindt man vandaag de dag nog steeds terug bij het Groot Gaesbeeker Gilde, waar de voorzitter deze titel draagt. De Ouder man bijgestaan door zijn Raden, sprak recht onder de lindeboom. Daarom heeft Het Gilde nu nog steeds zijn gilde- boom, die staat op de hoek Lange Brinkweg en Grote Melmweg. De oude Lindeboom stond op de hoek FC Kuy- perstraat en Stadhouderslaan maar moest wijken voor het verkeer. Nadat de aanwezigen dit leerzame stuk je geschiedenis over zich heen hadden laten gaan, werd door de heer Smienk nog even ingegaan op het scholenpro ject, dat binnenkort van start gaat. De bedoeling is, dat in de periode april t/m juni projecten of onderdelen ervan uit gewerkt worden, die direct in verband staan met de rijke historie van Soest. Het comité zorgt ervoor dat de werk stukken samengebracht zullen worden op een tentoonstelling, die plaats zal vinden op 24 en 25 augustus a.s. in een van de feesttenten aan de Ferd. Huyck- laan. Hierna sprak mevrouw M. Wes tenberg, die dieper inging op de wijze waarop De Wegwijzer dit jaar deel neemt aan de historische optocht. Zij stelde namens de school voor deel te ne men in de vorm van een loopgroep, be staande uit kinderen in middeleeuwse kledij met middeleeuwse muziekinstru menten. Dit laatste haakt tevens in op het feit, dat de straatnamen in de buurt van de school grotendeels betrekking hebben op muziekinstrumenten uit vroegere eeuwen. Tevens wil men 1 of 2 verrijdbare décors trachten te realise ren, die een middeleeuws straatgebeu ren, dan wel een kasteel zullen uitbeel den. Mevrouw Westenberg liet de aan wezigen zien hoe in de middeleeuwen, de kleren, hoofddeksels, schoenen etc. gedragen werden om een idee te geven hoe men straks in de optocht waar heidsgetrouw mee zou moeten doen. De heer Engberink toonde zich ver heugd over de opkomst, maar stelde eveneens, dat extra mankracht van har te welkom zou zijn, gezien het vele werk dat nog verricht moet worden. Mocht u geïnteresseerd zijn, dan kunt u hem overdag bereiken onder telefoonnum mer 20947. De Soester hondenvereniging "ZOYS" geeft op dinsdagavond 25 augustus op et feestterrein 'De Blaak' aan de Ferd. Huycklaan een demonstratie. Het Co mité Landjuweel is blij, dat zij "Zoys" in haar programma ,dat gedurende ruim 2 weken het leven van alle dag in Soest voor een groot deel zal bepalen, heeft kunnnen krijgen. Vele hondenliefheb bers zullen ongetwijfeld deze show, waar de honden flinke staaltjes van be hendigheid en gehoorzaamheid laten zien, bij willen wonen. Aanvang 19.00 uur. Wie is en wat doet de hondenvereni ging ZOYS? In 1978 waren er in Soest een aantal hondenbezitters die nogal wat proble men hadden met het opvoeden van hun viervoeter In samenwerking met die personen werd er een groepje gefor meerd, om met elkaar de problemen te bespreken. Door de belangstelling ont stond het idee een vereniging op te rich ten. De oprichtingsvergadering werd gehouden op 23 mei 1979. De naam werd Zoys. De eerste cursus startte in februari 1980 met 18 leden en 2 trai ners. In 1982 heeft de hondenvereni ging de erkenning gekregen van de Raad van Beheer op Kynologisch ge bied in Nederland. Zoys mocht zich toen Kynologenclub Zoys gaan noe men, maar omdat dit woord associaties oproept met vreemde ziektes, hield men het liever op hondenvereniging Zoys. In 1984 vierde Zoys zijn eerste lustrum met een open dag, waarop ie dereen kon zien wat de vereniging doe- taan trainingen.Thans in 1987 heeft de hondenvereniging een kleine 350 le den, waarvan er elke zaterdag zo'n 150 aan de trainingen deelnemen. Elke za terdag van 9.00 tot 13.00 uur wordt er aan groepen van 12 personen, in totaal 60 honden per uur lesgegeven door 5 trainers en trainsters, Kees van Leeu wen, Nel Pater, Ellie Noordergraaf, Han de Koning en Karen Titulaar. Te vens heeft de vereniging drie trainers/ sters in opleiding: Hannie Aerts, Rob Reyn en Sigrid Nystad. Het bestuur van de vereniging bestaat uit: P. Noordergraaf (voorzitter, F. Gelderman (secretaresse), B. Fugers (penningmeester), W. Bouwmans (trai ningscoördinator), J. de Boesterd (le denadministratie). Zoys heeft 6 verschillende cursussen: 1. Puppycursus, waarin de hond vanaf 3 maanden spelenderwijs de basisbegrip pen leert van de elementaire gehoor zaamheid. 2. A-cursus voor honden vanaf 8 maanden. Deze basistraining bestaat uit het leren volgen, zitten, aflig gen, voorkomen, staan en betasten, ge drag t.a.v. andere honden en de om gang baas/hond. 3. B-cursus bevat alle onderdelen van de A-cursus uitgebreid met: gebit tonen, afliggen met de baas uit het zicht en het vooruit naar de plaats sturen. 4. C-cursus bevat alle on derdelen van de A en B cursus uitge breid met het los volgen en vooruitstu ren.. 5. Cynophiiia cursus: met alle punten van A, B en C. Deze cursus is de voorbereiding vor het officiële landelijk Cynophiiia examen. 6. Behendigheid. Deze cursus is niet gebaseerd op de ele mentaire gehoorzaamheid, doch meer italianp VOOR EXCLUSIVITEIT IN HET HART VAN BAARN Gezellig tafelen en een uitgebreide keus in Italiaanse vlees-, vis-, deeg-en pizzaspecialiteiten. Dagelijks voor U open van 17.00-23.00 uur. Afhalen mogelijk. Voor reserveringen of bestellingen bellen: 02154-11465 Nieuw Baarnstraat 4a, Baarn Na een sluiting gedurende de winter maanden, opent de Oudheidkamer 4 april weer zijn deuren. Voor het ko mende jaar staan er weer verschillende nieuwe exposities op het programma. Gedurende de maand april een wisse lexpositie "Passie-Palmpaas", met vele kunstzinnige beschilderde eieren. Bewerkt en beschildert met verschillen de technieken, ook bijouteriedoosjes van eieren gemaakt en allerlei andere kleine voorwerpen vervaardigd door de ikonen-schilderes Reneé van Vonde- ren. Ook zullen er een aantal ikonen van haar te zien zijn. Eind april en de maand mei zal er een wisselexpositie te zien zijn, gericht op het 40-jarig huwelijk van het Prinselijk Paar met vele beken de en onbekende foto's. Vanaf Pinksteren komen de nieuwe aanwinsten van de Oudheidkamer aan de beurt, waarbij tekst en uitleg gegeven zal worden, hoe deze werden gebruikt. Eind augustus, begin september, tij dens het Landjuweel zal er een grote miniatuurkermis te zien zijn op de deel. alles kan draaien en bewegen Om een indruk te geven van de afmetingen, de ze bedraagt ongeveer 22 x 2 1/2 m. Verder staan er nog andere wisselexpo sities op het programma o.a. een oud schoolklasje, genealogie en heraldiek. Kijken we nog wat verder vooruit, naar 1988 met een aantal landelijke exposi ties, o.a. een expositie over het werk van Jac. van Looy, de bekende schilder- schrijver, die jaren in Soest gewoond heeft, verder een ikonen-expositie met het werk van een aantal ikonenen schil ders, en een expositie rond het thema Nederland-Museumland, waarbij ge durende het gehele jaar 1988 in vele musea speciale exposities gehouden worden. De Oudheidkamer, als steeds actief, loopt door het brengen van steeds nieu we exposities, vele bezoekers de weg zullen vinden naar de Ferdinand Huycklaan 18. Wilt u het werk van de oudheidkamer steunen, wordt dan 'vriend van de oudheidkamer'. Voor een bijdrage van f 10,- per per soon of f 25,- per gezin heeft u geduren de het gehele jaar gratis toegang tot de oudheidkamer, waar naast de wisselex positie ook de vaste exposities te zien zijn. U kunt uw bijdrage storten op giro 212775 van de Rabobank Soest t.n.v." Vrienden van de Oudheidkamer" Bij de kassa van de oudheidkamer is dit ook mogelijk. Na ontvangst van uw bij drage ontvangt u een vriendenkaart. De eerste openingsdag in het nieuwe jaar is zaterdag 4 april. De eerste twee ophaalzaterdagen zijn weer achter de rug, en waren een enorm succes. Heel veel spullen zijn weer bin nengekomen. Er waren een aantal bankstellen bij, die er nog zo goed als nieuw uitzagen. Ook kleding komt er weer volop binnen, evenals huishoude lijke artikelen en mooie spullen uit oma's tijd. Een aantal vrijwilligers zijn de afgelo pen weken druk bezig geweest om alle spullen netjes te prijzen en te verpak ken. Zaterdag a.s. rijden er weer een aantal vrijwilligers voor de rommelmarkt om spullen op te halen. U kunt bellen naar 19803 of 13844. Als u spullen hebt belt u dan voor vrij dag 13.00 uur. Alle telefoontjes die la ter binnenkomen worden geplaatst op de lijst voor volgende week zaterdag. U kunt uw spullen ook brengen naar een van onderstaande inle veradressen: Dorresteinweg 51, J.H. Isingserf 4, Draailier 8, Gemshoorn 31, Obrechtstr. 11, Isaacstraat 4, Harperpad 8, Luyte- naarpad 69, Willaertstraat 32, Claroen- stekerpad 50, Eigendomweg 94, Bos straat 5, Parklaan 25, Heuvelweg 8a, Schoonebeeklaan 1, Colenso 162, Noorderweg 45, Stadhouderslaan 64, Rembrandtlaan 12, Bernhardlaan 36, Pr. Hendriklaan 17, Oranjelaan 42, Julianalaan 6, Margrietlaan 17, Fr. Halslaan 1, Talmalaam 35, Hobbema- laan 9, Van Goyenlaan 19. ohoek»#** Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 De grote jaarlijkse vootjaars-rommel- markt van de A.V. Pijnenburg wordt aanstaande zaterdag 4 april gehouden tussen 9 en 14 uur op het atletiekcom- plex aan de Wieksloterweg. De hoe veelheid artikelen die die dag aan de man gebracht wordt is zo groot, dat het voor de atletiekvereniging moeilijk was een geschikte ruimte te vinden. Het complex aan het einde van de Bosstraat heeft die ruimte wel en de kooplustigen kunnen rustig overal bij komen. Toch zal het de eerste uurtjes dringen zijn, want er zijn zeer veel leuke spullen bij. Zo is er een enorme hoeveelheid boeken, waaronder vele oude, waar voor liefhebbers en kenners ongetwij feld veel belangstelling hebben. Ook op meubelgebied is er veel aanbod: stoe len, kasten, bankjes, te veel om op te noemen. Speelgoed, snuisterijen, kle ding, verlichtingsartikelen, televisies en radio's, voor een ieder is er wel wat te vinden. Pijnenburg staat er om bekend dat haar rommelmarkt heel veel goede artikelen kent, terwijl de prijzen nooit hoog zijn. De opbrengst gebruikt de vereniging voor de bouw van toiletruimten. Tijdens de jaarvergadering van de Soester EHBO, die vorige week plaats vond in het EHBO-gebouw, werden vier leden gehuldigd die 121/2 jaar lid waren van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. "Eerste Hulp bij Onge lukken" Het waren de heren J. Kooy, W. Luytelaar, G. Schrijver en O. van der Steeg, die met dit jubileum door de voorzitter, de heer H.EJ. Smit, met lo vende woorden werden toegesproken. Hij overhandigde de jubilarissen een luxe ballpen met inscriptie. In zijn toespraakje memoreerde hij dat het viertal bewezen had de EHBO se rieus te nemen en dat zij het niet alleen vanzelfsprekend vonden dat hun Een heidsdiploma al die jaren zijn geldig heid behield, maar dat zij ook de afde ling Soest trouw bleven. Spreker vond het verheugend dat in een tijd waarin trouw en volharding nog maar zo weinig te bespeuren is er in de ledenbestanden van de diverse verenigingen zoveel ver loop te constateren is, de "vaste kern" van de Soester EHBO, ondanks een na tuurlijk verloop, gestaag blijft groeien. Eerder in zijn openingstoespraak, waarin hij nogeens terugkwam op de zo geslaagde landelijke Jeugd EHBO Ma nifestatie in september in de brand weerkazerne, memoreerde de voorzit ter het plotseling overlijden op 10 au gustus jl. van de heer Cees Klomp. Eén van de overbekende leden van de afde ling Soest, die zich tientallen jaren ver dienstelijk maakte bij de verbandlessen, opleiding, training van wedsrtrijdploe- gen en in latere jaren optrad als gastdo cent, daarbij puttend uit zijn rijke erva ring als ambulanceman op de EHBO- ziekenauto. Tientallen jaren was hij de gewonden-en ziekenverzorger op de ambulance in Soest, de "WitteReus", zoals hij door vele Soesters genoemd werd, was een markante verschijning en een geliefd mens. De vergadering her dacht hem staande met inachtneming van een minuut stilte. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende leden mevrouw M. Wiemans-Hensdriks en de heren W.P. Rijkers en R. Vredeveld bij acclamatie herkozen. Mevrouw M. van Herwaarden, erelid en reeds 57 jaar lid van de Soester EHBO, sprak haar bewondering uit voor de homogeniteit in het bestuur, dat nu reeds vijfjaar on gewijzigd zitting heeft en sprak haar be wondering uit voor de werkzaamheid, daarbij haar woorden onderstrepend met de aanbieding van een roos voor elk van de bestuursleden. Een luxe cadeautje was er voor alle EH- BO-ers(sters) van de Soester EHBO die gedurende 1986 op zo ruime schaal hulp hadden verleend bij evenementen, sportwedstrijden enz. Dit werd hen overhandigd door de heer A.T. Slot boom, die veel tijd besteedt aan de coördinatie van deze hulpverlening. Monique van Burgsteden was voor deze hulpverlening de meeste uren in touw geweest en ontving van de voorzitter hiervoor de Dokter Overbeek wisselbe ker. De agendapunten met de verschil lende jaarverslagen, financiële verant woording en begroting werden zonder enige bespreking goedgekeurd. In zijn slotwoord herinnerde de voorzit ter de leden aan het 60-jarig bestaan dan de afdeling Soest in oktober a.s. en stelde een jubileumviering voor de jeugd EHBO en senioren EHBO in het vooruitzicht. "Een compleet nieuwe winkel." Dat is wat de heer P. Groen, sinds vorig jaar oktober eigenaar van de bekende Cen tra-supermarkt aan het Nieuwerhoek plein, voor ogen heeft gestaan met de grondige interne verbouwing die in de afgelopen dagen heeft plaatsgevon den. Morgenochtend (donderdag) om 9.00 uur gaan de deuren van de zaak weer open en kunnen de klanten zelf in ogenschouw nemen wat het resultaat geworden is. Ze zullen de oude winkel nauwelijks meer herkennen want letterlijk alles is van zijn plaats gehaald, licht de heer Groen toe. "Er wordt een geheel nieuw route door de zaak gemaakt en de men sen zullen er waarschijnlijk even aan moeten wennen, maar alle artikelen hebben een ander plekje gekregen." De rekken en schappen zijn veel overzich telijker, de wat hinderlijke hoeken zijn allemaal verdwenen en het gehele inte rieur is strakker geworden. "Visueel een stuk leuker," aldus de heer Groen. Tegelijk wordt het assortiment aan krui denierswaren fors uitgebreid. "We bie den een grotere verscheidenheid, ook wat de prijzen betreft. Zo'n 180 i 200 kruideniersartikelen gaan blijvend in prijs omlaag. In de voordeliger prijs klasse komen er merken bij, zodat de keuzevrijheid van de klant een stuk gro ter wordt. Op die manier groeit de zaak uit van een buurtwinkel tot een vol waardige supermakt," aldus de heer Groen, die voor zijn komst naar het Nieuwerhoekplein o.m. bedrijfsleider is geweest bij Albert Heyn en Jac. Her mans. Toen hij de zaak in oktober j.l. overnam kwam hij al snel tot de conclusie dat er aan het interieur heel wat veranderd en verbeterd diende te worden. Het inwen dige was sinds 1979 ongewijzigd geble ven. Met grote voortvarendheid heeft de heer Groen die noodzakelijke veran dering nu ter hand genomen. Eén van de opmerkelijkste wijzigingen doet zich met name voor in de groente afdeling, die vanaf morgen geheel is overgeschakeld op zelfbediening. "Vroeger moesten de mensen hier vaak toch wel lang wachten, dat was wel een probleem," aldus de heer Groen. "We hopen dat nu afdoende te hebben opge lost. De mensen kunnen in het vervolg zelf hun groente en fruit afwegen." Vers Verse groente en vers vlees krijgen bij de nieuwe Centra-supermarkt ook straks weer de volle aandacht. "We noe men ons niet voor niets de 'Centra-ver skruidenier'," aldus een enthousiaste heer Groen, "en dat zullen we vanaf nu nog meer gaan benadrukken." Sinds zaterdagmiddag j.l. - en eigenlijk ook al een beetje in de daaraan vooraf gaande dagen - is de interne verbou wing met man en macht uitgevoerd. Het geheel moest in luttele dagen zijn beslag krijgen, zodat de klanten vanaf morgen hun boodschappen weer kunnen doen zonder hinder te ondervinden van de werkzaamheden en ook de heer Groen en zijn vijf medewerkers weer "nor maal" aan de slag kunnen. De heropening vindt plaats zonder offi cieel gedoe, maar gaat wél vergezeld van een groot aantal extra feestelijke, scherpe aanbiedingen. "Een complete markt," aldus de heer Groen, die ver wijst naar de folder die deze week huis- aan-huis in de wijde omgeving van de supermarkt wordt verspreid. als een concours hippique van paarden, aangepast voor honden. Zo moeten de honden bijvoorbeeld over een wip door een hoepel over de "kattenloop", door een tunnel, broekspijp enz. Ais u de afgelopen jaren op Koningin nedag op de Bosstraat was dan heeft u de hondenvereniging in manege Eldo rado kunnen zien met demonstraties van gehoorzaamheid en behendigheid. Het volgen van een training is voor de hond een genoeglijk uitstapje, de hon den worden dan wat je noemt "sociaal bijgeschaafd". Gehoorzaamheidstraining van de hond is voor een groot deel een stukje opvoe ding van de baas. Wat de hondenbezit ters bij Zoys leren is hoe ze hun hond "de baas" kunnen zijn. In een gezin moet de hond duidelijk gemaakt wor den dat hij/zij op de laagste plaats van de rangorde staat en zich onderwerpen moet aan iedereen die boven hem/haar staat. Prikkenbanden worden nogal eens aan geschaft om de hond beter te laten vol gen. Vaak wordt het tegendeel bereikt omdat de hond alleen maar geprikkeld wordt door de stekende pinnen, terwijl met een slippenband en goede bege- leidng binnen een week al resultaat te verkrijgen is. In de loop van haar 8-jarig bestaan heeft Zoys al zo'n 1700 honden kunnen trainen. Met vragen over op voeding kunt u altijd bij Zoys terecht via postbus 39,3760 AA te Soest of telefo nisch bij het secretariaat 02155-12269, of bij de trainingscoördinator 02155- 22905. Een goede raad: Als u van plan bent om een hond aan te schaffen, denkt u dan goed na over wat u de hond kan bieden (voeding, vakanties e.d.ï want een hond is geen wegwerpartikel maar een huisvriend. Wilt u een keer komen kij ken bij de trainingen, kom dan op zater dag van 9 tot 1 uur op het trainingsveld aan De Beaufortlaan te Soestduinen. Deze keer het spotlicht op een vereniging, die elk jaar een concours hippique or ganiseert, dat vele paardensportliefhebbers naar Soest trekt. Ook dit jaar op za terdag 29 augustus tijdens het Landjuweel zal de W.E.P. van de partij zijn. Onder staand verhaal illustreert op duidelijke wijze hoe en wat de W.P.E. doet, en in het bijzonder hoe men tijdens het Landjuweel zal opereren. Op 26 februari 1976 werd door twee agrariërs uit Soest, de heer G. van Zijt- veld en de heer B. van Dijk de "Warm bloed Paardenfokvereniging Eemland" opgericht, afgekort W.P.E. De W.P.E. werd opgericht met als doel de paarden fokkerij in het Eemlandgebied te bevorderen. In het prille begin konden alleen zij lid worden die in het Eem landgebied woonachtig waren. Be stuursleden van het eerste uur waren de heer van de Kooy (smid te Soest), de heer Scholtz (dierenarts te Baarn), de heer Voorburg (agrariër te Hoogland). Thans bestaat het bestuur uit de heer G.D. Teunissen, voorzitter, C.J. Vos, secretaris, B. van Dijk, penningmeester, G. van Zijtveld, en P. van de Hengel. Bij de oprichting werden de heren van Zijt veld en van Dijk met raad en daad bijge staan door de heer Van de Lagemaat uit Woudenberg. Thans telt de vereniging ongeveer 125 leden. De fokkerij gedachte van de vereniging heeft altijd hoog in het vaandel gestaan. Om hieraan meer gestalte te geven wer den o.a. voorlichtingsavonden gegeven, een hengstenshow gehouden en diverse cursussen georganiseerd. Men kwam er al gauw achter dat niet alleen met de fokkerij in het achterhoofd doorgegaan kon worden, maar dat er ook vooral vanuit de recreatieve kant belangstel ling bestond. In 1977 werd het eerste Concours georganiseerd in nauwe sa menwerking met het Groot Gaesbeeker Gilde van Soest. De belangstelling voor dit concours was zo groot dat zowel het G.G.G. als de W.P.E. besloot te trach ten er een jaarlijks terugkerend geheel van te maken. Dit jaar wordt het Con cours Hippique gehouden voor de 11e maal. De eerste jaren namen alleen zij deel aan het concours die lid waren van de W.P.E. en woonachtig waren in het Eemlandgebied. Ongeveer 5 jaar gele den werd het concours opengesteld voor rijders uit het gehele land. Gezien het aantal deelnemers dat de laatste ja ren naar het Concours Hippique in Soest komt kunnen we vaststellen dat dit concours ruime landelijke bekend heid heeft gekregen. Veel rijders uit an dere delen van het land nemen de moei te om naar Soest te komen. Niet alleen de bezitters van tuigpaarden komen in Soest aan hun trekken, maar ook de be zitters van hackneypony's kunnen in Soest hun hart ophalen. Sinds enkele ja ren nemen leden van de Hackney ver eniging "Centraal Nederland" deel aan diverse rubrieken, uitgeschreven voor speciaal Hackney's. Rijpaardliefheb bers en liefhebsters uit de W.P.E. maar ook de individuele ruiter/amazone uit Soest kan deelnemen aan de rubriek "Het bestgaande rijpaard". Sinds twee jaar kunnen ook kinderen tot 18 jaar in het bezit van een pony aan dit concours deelnemen en wel aan de rubriek "Best- gaande rijpony". Het aantal deelne mende kinderen was de afgelopen twee jaar zo groot dat werd besloten in twee rubrieken te gaan rijden. OOk werd voor de kinderen het rijponykampioen- schap in het leven geroepenUit de acht beste ruiters/amazones van deze groep wordt een nummer 1 gekozen die zich dan de kampioen van Soest onder de rijpony's mag noemen. Voor de kinde ren is e.e.a. altijd weer een spannend ge heel. Dit jaar staat het Concours Hippique in het kader van het Landjuweel. Met het gegeven van een Landjuweel heeft het W.P.E. bestuur gemeend dit jaar aan het concours enkele shownummers toe te voegen. De bezoekers worden dus dit jaar niet alleen geconfronteerd met tuigpaard- en Hackneyrubrieken maar ook met enkele bezienswaardige show nummers. Zowel het heden als het ver leden zullen die dag ter sprake komen. Gezien het vele werk dat het concours dit jaar met zich meebrengt heeft het W. P.E. bestuur besloten éen commissie te formeren die opereert onder de toepas selijke naam "Concourscommissie 1987". Aktiviteiten van de vereniging zijn verder mencursussen, beoorde lingsavonden, veulen keuringen, trai- ningsdagen en van tijd tot tijd een feest avond in de vorm van een dropping met ter afsluiting een gezellig samenzijn. Het W.P.E. bestuur hoopt u als inwoner van Soest op 29 augustus 1987 tijdens het Concours Hippique te mogen ont moeten, want publiek zorgt bij elk feestelijk gebeuren voor een waardevol geheel. Eventuele informatie over het Concours Hippiquemaar ook over de W.P.E. kunt u verkrijgen bij de secreta ris van de W.P.E. de heer C.J. Vos, Heu velweg 22,3761 XP te Soest, tel.02155- 21008. Een intrigerende parodie op de misdaadfilm, waarin u zelf kunt bepa len wie de misdaad gepleegd heeft! Met Christopher Lloyd en Madeline Kahn in de belangrijkste rollen. Een superspannende misdaadfilm, gebaseerd op het populaire gezelschapspel 'Clue'. Alle papieren hoofdrolspelers komen in actie in een verlaten landhuis. Ze zijn bij elkaar geroepen omdat ze allemaal gechanteerd worden door één en de zelfde misdadiger. Als het licht uitvalt, is de misdadiger dood. Al snel vallen er meer doden en dan is het tijd voor de politie om handelend op te treden. Maar hoe bewijs je eigenlijk dat een van de hoofdrolspelers de moorden op zijn of haar ge weten heeft? Of zijn er meerdere daders? Speel mee en laat u verrassen door maar liefst drie verschillende oplossingen! 1. Cobra 2. Jewel of the Nile 3. Back to the future 4. De aanslag 5. Karate Kid II Ie H W 6. lron Eagle 7. Weird Science 8. Commando 9. Death Wish III 10. Out of Africa (import) DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE stip ook op 12" alarmschfjf I nationaal product deze I vorige Titel Artiest - (Producer) Componist I aantal week l week Label bestelnummer - Platenmaatschappij weken 0 1 RESPECTABLE - mei kim IXIfin 6 (stock/a llken/waterman) idsm - 4121» rca LoJ 0 5 SAILIN' HOME -piet veerman FsT] 4 (stellaard)nockovlc/tiJcakovtc7parfttt-cbs 850448 7-ctos I O 4 EVERYTHINGIOWN-boygeorge [X 5 (slevine)gates-virgin 106 891-virgin 0 6 STILL LOVING YOU scorpions 6 (ddlerks)rschenker/k meina-harvest 20 0329 7-eml bovema A 3 RUNNING IN THE FAMILY -level 42 [X] 8 (bedarooAevel 42) king/bederou/gould 885 518 7 - polydor 0 11 15 Q 18 8 2 0 14 2 IKNEWYOUwerewaiting-franklin/michael fX (nm walden) elf mie/morgen-epic6502S3 7-cbe lk^»l 9 SIGN OF THE TIMES - prince (prince) idem palsley park 928 399 7 - wee STANDBYME-beneking (ben e king) leiber/stoller - atlantk: 789 3617- wee WITHOR WITHOUT YOU-U2 e jX| (dlanols/beno)u2-lsland 108922-ariola l^^l COMING AROUND AGAIN - cariy simon (kunkelUpayne) carty simon - arista 108731 - ariola THE GREAT PRETENDER - freddy mercury (f mercury/m moran) bock ram - parlophone 201647 7 - emi bovema THE RIGHTTHING - simply red IX (a sadkin) hucknall - wea 248 4617 - wea IQl HEARTACHE - pepsi/shirley [XI (pfsaron/tfemando)t llemando-885 4707-potydor l^^t 28 0 10 SKIN TRADE - duran duran 5 (n rodgers) taylor/rhodes/lebon eml 201618 7 - emi bovema 17 CARRIE-europe 5 (k elson) J tempest/m mlchaell - epic 650354 0 - cbs FIGHTFORYOUR RIGHT-beastieboys 2 (rublnJbeastie boys) Idem - dat Jam 850418 7 - cbe SURRENDER-swing out sister 7 (pa ul stavalay o'dutfy) swing out sister mercury 888 243 7 - phonogram 12 DOWN TO EARTH curiosity killed the cat 5 (stewart levine) curfoslty/anderson - mercury 888167 7- phonogram 21 AT THIS MOMENT-bülyvera&the beaters •IX 3 (baxter) bllly vera - potydor 885 663 7 -potydor 13 GOSEETHE DOCTOR-kool moedee 7 (m deweseflavaba/t ritey) m dawasa - Jive 145 296 cnr 0 26 I Titel - Artiest - (Producer) - Componist I aantal Label bestelnummer Plalenmaatschappii l weken FIRE-brucespringsteen 3 (0) 32 LETSWAITAWHILE-janet jackson 2 Q jam/t lewis/] Jackson) j harrlslll/msndraws-aAm 390167 7-potydor (8)— NOTHING'S GONNA STOP USNOW- starship 1 (n m walden) d warren/a hammond-gruirt 49757-rca 0 22 BAILA BOLERO fun fun e 5 (raimondi/ugolinl) fomaciari/koiazek - high fashton 5190 - dureco (25) SELA-lionelrichie 1 (lrichle/Jacaimichaet)lrichle/gphillliiganes-motown41211-rca 0 30 PAIN IS SO CLOSE TOPLEASURE -queen 3 (queen/mack/d riehards) mercury/deecon - eml 201610 7 - emi bovema 0 DAY IN DAY OUT - david bowie [X 1 (dbowte/d riehards) dbowie-eml 201713 7 emi bovema 0 29 MY SECOND SKIN - cherry FjT\ 3 (e v tijrVJ flurtsma) Wam - was 248 457 7 - wea 0 IGET THE SWEETEST FEELING - jackie wilson 1 (c davis) v mccoy/a evetyn - dureco 5213 - dureco 0 35 IT DOESNT HAVE tobethatway-the blow 2 monkeys-(m baker) drrobert-rca41103-rca 0 16 REET PETITE -jackie wilson [XI 11 (tcario/bgordyji) idem-brmusic 45095-brmusic l/M 0 34 LOVEREMOVAL MACHINE-the cult 3 (r rubin) astbury/duffy beggars barguet 106 887 - virgin 0 25 HOWMANY LIES?-spandau ballet 5 (g langan/spandau ballet) g kamp - cbs 8503707 - cbs A 36 CROSS TH AT BRIDGE ward brothers 2 (don was/p brown) g ward siran 108800- virgin 0— YOU ARE MY WORLD -communards 1 (m thome) sommetviHe/coles - iondon 886132 7 - phonogram 0— THETHROWDOWN MIX/stonelove -kool the 1 gang - (diversen) idsm - mercury 888 3801 - phonogram 0 39 EVER FALLEN IN LOVE-fine young cannibals 2 (J hanrison/l y c) - p shailay - london 886115 7 - phonogram 0 20 GIRLS-tina turner 6 (t britten) d bowia/e kidicay - capitoi 201619 7 - emi bovema 0 40 IT DOESNT HAVETO BE- erasure 2 (f lood) clarka/beil - mute 4656 - indtsc 9 19 ONCE BITTEN TWICE SHY - vesta Williams 8 (david crawford) williams/dean gant - aftm 2880 - potydor

Soester Courant | 1987 | | pagina 7