Schmtemaketu crnofty De Hartog en Heeresma boeien Soest TRAMEI STUDIEBEGELEIDING id'Oude Enghe\ 'Sport-kunst' van Michèl Poort in de Gasterije Huiswerkbegeleiding Bijlessen (alle vakken) Tentamenbegeleiding BEL: 02155 - 1 70 89 WOENSDAG 1 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Opzet en taak van de Stichting Welzijn Ouderen Soest Weerpraatje Een extreme maart koudegolf SOESTER COURANT N S -Jsör Expo Soest in Fries jasje Snekerwaterpoort wordt nagebouwd in Soest U mag van onze nieuwe collectie het beste verwachten. Aventura, Ravens, Hucke, Basler, 'espoir, Le truc, Gispa, Roberto-Sarto, Martello, Zerres. Fancy fair in De Wegwijzer Publiek hangt aan lippen van Nederlandse auteurs op boekenfestival Nieuwe poëzie en foto's van Soester dichter Harry Schilder schrijft "'regels alleen maar regels' KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. ~p 1 november 1986 is de Stichting ëlzijn Ouderen Soest (afgekort S.W.O.S.) formeel met haar taak be- ~onnen. De Stichting is opgezet om het nenhangend ouderenwerk ten be hoeve van het welzijn van de ouderen in Soest te bevorderen, waarbij de ei gen verantwoordelijkheid en de zelf- erkzaamheid.van de ouderen voorop staan, ktiviteiten it houdt in dat de bij het uderenwerk betrokken instanties en oeperingen die in de Stichting zijn sa- engebracht, hun werkzaamheden oor ouderen op elkaar afstemmen, ovendien wordt gezamenlijk nage- aan welke nieuwe aktiviteiten gestart oeten worden en in overleg met elkaar ordt jaarlijks een werkplan opgezet voor lopende en nieuwe aktiviteiten, waarvoor bij de gemeente subsidie aan gevraagd moet worden. Een aantal aktiviteiten, dat erop gericht is ouderen zo lang mogelijk in hun eigen woon- en leefmilieu te laten wonen en waarbij vrijwilligers worden betrokken, is in twee werkgroepen en drie beheers- commisssies ondergebracht. De twee werkgroepen, een voor maal- tijdenvoorziening/personenalarme- ring en een voor cursussen/aktiviteiten, vallen onder de verantwoordelijkheid van het bestuur van het Bejaardencen trum Molenschot. De beheerscommissies verzorgen de aktiviteiten in de drie dienstencentra. De beheerscommissies van de diensten centra Honsbergen en de Vijverhof val len onder de verantwoordelijkheid van de Stichting Bouwaktiviteiten in de Bejaardensector Soest en de beheers commissie van het dienstencentrum De Drie Eiken onder die van de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden Soesterberg. Professionele ondersteuning van de ak tiviteiten wordt gegeven vanuit de Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest, Baarn Eemnes (C.M.D.). De administratieve ondersteuning van de S.W.O.S. is on dergebracht bij het bejaardencentrum Molenschot. Deze genoemde instellingen en instan ties vormen, tezamen met de bejaar denoorden Braamhage, Groot Engen- daal en Mariënburg, de Kruisvereni ging Soest/Soesterberg, de in de ge meente Soest aanwezige woningbouw corporaties en de in de Gemeente Soest aanwezige afdelingen van de Ouderen bonden, de deelnemers in de Stichting Welzijn Ouderen Soest. De aktiviteiten voor de ouderen in Soest zijn dus bij verschilende van de deelnemers van de S.W.O.S. onderge bracht en vallen niet rechtstreeks onder de verantwoordelijkheid van het be stuur van de S.W.O.S. H?t bestuur Het bestuur van de S.W.O.S. bestaat uit zeven personen. Een onafhankelijke voorzitter is benoemd door Burgemeester en Wethouders van Soest. Verder zijn twee leden benoemd door de gezamenlijke ouderenbonden, twee leden uit de werkgroepen en be heerscommissies en twee leden namens de verzorgingstehuizen en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening. Het bestuur heeft een coördinerende taak; het stelt een beleidsplan op dat na goedkeuring door de deelnemers aan het gemeentebestuur wordt voorge legd. Het bestuur bundelt de begrotin gen voor de aktiviteiten die gesubsi dieerd moeten worden. Verder moet het bestuur nieuwe aktiviteiten stimule ren en de samenwerking tussen deelne mers bevorderen. Stuurgroep Om deze taak goed te kunnen vervullen is een adviesgroep ingesteld, de zoge naamde Stuurgroep. In deze stuurgroep hebben behalve professionele afgevaar digden van de deelnemers ook verte genwoordigers van de ouderenbonden Dan staat op een gegeven moment maart als lentemaand op de kalender en nog geen dag later slaat de winter nog eens raak toe. Maandag 2 maart begon met veel ijzel in Noord Nederland vorstlucht binnen te dringen en die vorst, althans 's nachts, is ook de tweede week van maart nog grotendeels aan wezig geweest. Wij hebben met een wat extreem late koudegolf te doen. De gemiddelde tem peratuur van de eerste tien dagen van maart ligt bijna gelijk aan die van begin maart 1947 en 1971. Echter in 1971 was de kou na vier nachten met strenge vorst verdwenen en dat is nu niet het geval. Een vergelijk daarmee gaat al niet meer op. Lang winter, met veel sneeuw, was het ook in maart 1942, toen op 14 maart de zachte lucht met regen doorbrak. Het meest langdurige winterweer deed zich voor aan het einde van de lange en strenge winter van 1947. Op 11 en 12 maart 1947 nog veel ijzel en sneeuw en eerst op 17 maart kwam een actieve stormdepressie een einde aan de kou maken. In Noordoost Nederland was het tot het midden van vorige week al op zeven da gen ook overdag het kwik onder het vriespunt gebleven, hetgeen ijsdagen worden genoemd. Het grootste aantal hiervan, namelijk negen, werd in maart 1947 op het vliegveld Eelde waargeno men. De kou was vorige week nog met sneeuwstormen tot in Griekenland aan wezig. Ruim een week heeft de natuur in Noordelijk Nederland onder een dik ke ijslaag gezeten die door verdamping en wind in het midden van vorige week geleidelijk verdween. Al vijf dagen werd er nog geschaatst op de ijsbanen, hetgeen zo lang in maart ook een zeld zaamheid genoemd mag worden. Het meest extreme over 200 jaar was maart 1845 met ijs tot in de laatste week van maart, ook op de Zuiderzee. en twee vrijwilligers vanuit de werk groepen en beheerscommissies zitting, terwijl aan de stuurgroep een ambtelijk adviseur vanuit de gemeente is toege voegd. Deze stuurgroep bespreekt de voort gang van het ouderenwerk, zorgt voor het overleg tussen alle bij dit werk be trokkenen en stelt een concept-beleids plan op voor het bestuur. Bovendien geeft de stuurgroep adviezen aan het bestuur en deelnemers over de onder werpen die zij van belang acht. Deze stuurgroep heeft een heel belang rijke taak, want in feite houdt zj de vin ger aan de pols van het ouderenwerk in Soest en maakt het bestuur erop attent op welke terreinen aktie moet worden ondernomen en, wat heel belangrijk is, de stuurgroep draagt bij tot een goede onderlinge informatiestroom tussen al le bij het ouderenwerk betrokkenen. De voorzitter van het bestuur van de S.W.O.S. woont de vergaderingen bij van de stuurgroep, terwijl de voorzitter van de stuurgroep aanwezig is in de be stuursvergaderingen. De communica tielijnen tussen bestuur en de stuur groep worden zo kort en effectief ge maakt. Inbreng ouderen De ouderen zelf worden op twee manie ren bij de aktiviteiten betrokken. Aller eerst is er de mogelijkheid voor de indi viduele ouderen om via de werkgroe- Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. pen en beheerscommissies bij de aktivi teiten betrokken te worden. Ten tweede worden de ouderen via de ouderenbonden betrokken. De oude renbonden zijn deelnemers in de stich ting en de afgevaardigden van de oude renbonden hebben zowel zitting in het bestuur als in de stuurgroep. Het bovenstaande geeft in grote lijnen de opzet en aktiviteiten van de S.W.O.S. weer. Nadere informatie over de diverse akti viteiten kan verkregen worden van de werkgroepen en beheerscommissies. In de informatierubriek zijn de contacta dressen opgegeven. Het ligt in de be doeling deze informatierubriek regel matig te publiceren. fKÏJWJIi* -v Is folie tichterbu 1 I-8VSLAN olie tichtei as jimnte linke Het begon allemaal op een avond van de Friese verenging in oktober 1985. Onder het genot van een kloek slokje beraamden een aantal mensen een plannetje om de jubileumviering van het veertigjarige Frysk enFrij eens an ders te vieren dan een receptie met een feestavond. Dit plan is inmiddels uit gegroeid tot een regionaal te houden Friese week. Onder het motto 'een stukje Friesland in Gooi en Eemland' zal in de periode van 9 tot 16 mei velerlei aktiviteiten ge houden worden, alles passend in het ka der van de Friese week. In nauw overleg met de provinciale VW-Friesland en het provinciehuis worden in de tweede week van mei naast evenementen van Friese sporten ook culturele manifesta ties gehouden. Een uitzonderlijke expositie over het Friese landaschap za; 9 mei worden ge opend door de commissaris der Konin gin van de provincie Friesland. Naast deze drie maanden durende expositie in kasteel Groeneveld loopt een fototen toonstelling over Friesland. Friese sporten zoals kaatsen en fierljeppen zal dan menige toeschouwer trekken even als de skutsjes afgemeerd in de haven vanSpakenburg. Om nét Friese product extra onder de aandacht te brengen zal in Soest een huishoudbeurs worden georganiseerd onder de naam: Expo Soest in Fries jasje Op deze groots opgezette beurs zal de Friese VVV vertegenwoordigd zijn evenals een aantal bekende en onbe kende Friese bedrijven. De opening is op woensdag 13 mei en zal worden ver richt door de staatssecretaris van bin nenlandse zaken, mevrouw de Graaff Nauta. Om ook buiten de expositie ruimte van de beurs, tenten, duidelijk te laten zien dat de beurs in het teken zal staan van de Friese week wordt als toe gangspoort de bekende Snekerwater poort nagebouwd. De burgemeester van Sneek, de heer Haersma Buma, was met zijn echtgeno te vorige wwek te gast bij de Friese ver eniging in Hilversum om voor de be langstellenden iets over deze noordelij ke watersportplaats te vertellen en te la ten zien. Dat bleek een schitterende film te zijn over de 50ste Sneek-week. Ook de burgemeester van Hilversum, de heer van der Sluis, was verheugd om de collega uit Friesland te begroeten. Een zakje met 'nuverheden', linnen draagtas gevuld met promotiemate- riaaal, had de eerste burger van Snits voor de aanwezigen meegebracht met Na het omhangen van het Ule boerd als teken van lidmaatschap van de Club-van-100 wilde de burgemeester van Sneek zijn schuld verrekenen. de belofte om op 13 mei de Skotploech mee te nemen naar Soest. Inmiddels zijn door een schrijven alle Soester bedrijven op de hoogte ge bracht van de komende Expo Soest. Opzet van deze beurs is het Soester be drijfsleven maar ook sport- en andere verenigingen de gelegenheid te geven zich te presenteren. Met de 'aankle ding' van deze beurs met het Friese jasje wordt ingespeeld op de Friese week. De organisatie van Expo Soest is door de Federatie MKB-Soest in handen ge geven van de Evenementen Organisa tie Hillegom. Voor nadere inlichtingen kan men zich ook wenden tot de heer Nota, tel. 17120 Lente-avond IVZOM Na de lange koude winter begint de IV ZOM (Indische Vereniging Zeist en Omstreken) de lente met een bingo- dansavond op zaterdag 4 april a.s. Deze avond wordt gehouden in de ruime, ge zellige IVA-zaal, Buntlaan 2 te Drieber gen. De zaal is vanaf 19.00 uur ge opend. Voor de dansmuziek zorgen Cobie en "The Goldstars" en in de pau zes brengen bingo en loterij een feest van leuke, grote en kleine prijzen. Naast gebruikelijke consumpties kunt u ook nog genieten van de voortreffelijke In dische keuken met lekkere hapjes tegen zeer redelijke prijzen. Voor informaties: Maud Hartung, tel. 02155-16624. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 2 april Rollade Vrijdag 3 april Lekkerbekje Maandag 6 april Spare rib Dinsdag 7 april Kerrypotje Woensdag 8 april Cotelette Suisse Zaterdag èn zondag is er geen dagmenu In en rond de roomskatholieke basis school De Wegwijzer aan de Willaert- straat wordt op zaterdag 11 april een grote fancy fair/rommelmarkt gehou den. Om voldoende goederen bij elkaar te krijgen, hebben de organisatoren in de afgelopen tijd inzamelacties gehou den. Op zaterdag 4 april kan men tussen 11 en 12 uur nog spullen brengen. Het schoolteam en de ouderraad van De Wegwijzer kunnen nog goederen gebruiken, maar willen de eventuele 'gevers' er daarbij op attent maken dat er geen behoefte bestaat aan kleding, groot meubilair en grote huishoudelijke apparaten, zoals koelkasten. Daarentegen kan men ook prijzen be schikbaar stellen voor de verschillende spelletjes en loterijen die op 11 april plaatsvinden. Ook wat dat betreft kan men aanstaande zaterdag tussen 11 en 12 uur bij de basisschool terecht. Grote partijen of grote artikelen kunnen wor den opgehaald. Sinds vorige week is in de Gasterije, het bekende restaurant van Peter Meijer aan de Burgemeester Grothe- straat, een expositie te zien van (pot loodtekeningen - originelen en litho's - van de jonge Utrechtse kunstenaar Michèl Poort. De tentoonstelling valt op door het feit dat Poort zich beperkt tot één thema: de sport, in allerlei va riaties uitgewerkt. Zelf beoefent Michèl Poort (26) maar liefst 16 verschillende takken van sport. "Dan ben je los van alles en functioneer je optimaal. Een mens die sport beoe fent let niet meer op zijn omgeving, maar is volledig zichzelf." In zijn werk heeft Poort de niet-geposeerde expres sie vastgelegd van mensen die zich voor 100 procent geven. Tienden van secon den lijken bevroren in zijn tekeningen. Toch is bevroren het goede woord niet, want elk element, elke spier en elke pot loodlijn, lijkt te bewegen. Alleen kijken naar deze kunstvorm is niet mogelijk; de kijker mengt zich in de aktie en voelt zich zelf een sportbeoefenaar. Poort volgde een opleiding aan de Aca demie voor Beelden Kunsten Artibus in Utrecht. Uiteraard koos hij tijdens die opleiding ook andere onderwerpen, maar sinds hij zich als zelfstandig kun stenaar heeft gevestigd is de sport zijn enige thema. Doorgaans werkt hij in opdracht. "Dan ga ik met m'n op drachtgever mee, schiet drie filmpjes vol en kies de beste foto uit, waarmee ik aan het werk ga. Zonder foto's zou ik deze tekeningen onmogelijk kunnen maken," aldus Michèl Poort. Voor zijn tekeningen maakt hij gebruik van maar liefst 72 verschillende kleur potloden, 6 verschillende normale pot loden en vier verschillende gummen, Foto: Herman van Dam. legt hij uit. Daarin vertaalt hij beweging en dynamiek in kleur en lijn, die de uit gebeelde activiteit bijna voelbaar maakt. In de toekomst wil hij overigens ook andere technieken, zoals olieverf en gemengde techniek, met hout en me taal, toepassen. Inspiratie en ervaring deed Michèl Poort vooral op tijdens zijn verre reizen, in Europa, Canada en de Verenigde Staten. "Reizen is het fundament voor je werk, alleen op die manier kun je creatief blijven," aldus de kunstenaar, die op dat gebied de nodige plannen heeft. Zo staan er in de toekomst reizen op het programma naar Taiwan, Korea - waar in 1988 de Olympische Spelen worden gehouden - Thailand en China. Aan het eind van het jaar zijn Zuid- Frankrijk en Italië opnieuw het reis doel. "Dan krijg je de kans om na te denken over waar je mee bezig bent. Het leven gaat toch al zo snel. Eigenlijk moet het hele jaar vakantie zijn." Michèl Poort geniet vooral in sportkrin gen al grote bekendheid. Jaarlijks expo seert hij bijvoorbeeld tijdens het Melk- huisje-toernooi in Hilversum, Jumping Amsterdam en het ABN-tennistoer- nooi in Rotterdam. Zijn werk wordt permanent tentoongesteld in een Am sterdamse galerie. De expositie in de Gasterije duurt tot ca. eind mei en omvat 6 originelen en 12 litho's, genummerd en gesigneerd. Het werk is ook te koop. In het interieur van de Gasterije komen de kunstwerken bijzonder goed tot hun recht. De gasten kunnen tijdens het diner (sinds kort ook een drie-gangenmenu van 32,50, dat elke week wisselt) genieten van deze ei gentijdse, smaakvolle kunstvorm. Ongeveer 150 mensen, waaronder ruim twintig jongeren, hebben aan de lippen gehangen van Jan de Hartog en Heere Heeresma. De twee schrijvers waren vorige week dinsdag te gast op het vierde boekenfestival van 't Nut. In de aula van het Griftland College kwa men beide auteurs uitgebreid aan het woord in gesprekken met uitgever Wim Hazeu, terwijl ze ook ingingen op vragen van het publiek. Dit ging ge paard met de presentatie van hun nieuwste werken, de verhalenbundel 'Spreek met Winter en het komt in or de' van Heeresma en De Hartogs' ro man 'De Commodore. Voor de rol van gesprekspartner in tele visie-producties als 'Rur' (Veronica) en het door de VPRO uitgezonden praat programma 'Adriaan van Dis' heeft Heeresma zich ondanks herhaalde ver zoeken nooit willen lenen. "De radio gaat nog net, maar de televisie is een verachtend en ordinair medium, waar bij iedereen op de 3-zitsbank plaats neemt met een blikkie pils en zo. Maar ik vind het een eer om met Jan de Har tog in dit programma te zitten. Hij is een grootse verteller in de literatuur. Het was voor mij een ontroerend moment om hem vanmiddag te ontmoeten, vooral omdat onze vaders elkaar vroe ger kenden," verklaarde Heeresma zijn absentie op de televisie en zijn aanwe zigheid in het schoolgebouw aan de Noorderweg." Lange tanden Waarom verliet de schrijver tien jaar ge leden zijn lezers in desteek doorzijn heil in Frankrijk te zoeken "Het is de bedoeling datje een mening hebt. Die had ik, en om te zien of ik ge lijk had stortte ik mij in het gemeen- schapswerk. Dat heb ik drie jaar met lange tanden gedaan. Mijn mening werd gestaafd door de feiten. Ik geef geen cent meer voor het zooitje. Voor mij is de samenleving hier af. Toleran tie? Die bestaat niet in Nederland. Het is een onverschilligheid, en zij die daar aan verdienen hebben een bepaalde vorm van tolerantie. Democratie is in dit land het recht van 50 plus 1, maar echte democratie is het recht van de meerderheid. Ik ben tegen het huidige voorstel van de abortus-kwestie, en ik ben doodsbang voor euthanasie. Daar kan alleen maar onheil van komen." Heeresma, die als één van de weinige schrijvers alleen van de pen leeft, laat al tijd zijn postbusnummer in zijn werken drukken, "want het mag geen eenrich tingsverkeer zijn als iemand de moeite neemt om zich over mijn boeken te bui gen," aldus Heeresma die later het be wijs leverde dat hij ook in aanmerking komt voor de vertellers-kwalificatie die hij eerder Jan de Hartog had toegedicht, door een verhaal uit zijn bundel 'Zwaarmoedige verhalen' voor te dra gen. Diepe indruk Jan de Hartog is een verhaal apart. De auteurvan onder meer de romans 'Hol lands Glorie', 'Het Hospitaal' en het to neelstuk 'Het Hemelbed' vertelde, op een manier zoals alleen hij dat kan, over door Wim Hazeu aangekaarte frag menten uit zijn leven. Moeiteloos boei de de in Amerika woonachtige domi neeszoon, die al meer dan vijftig jaar een internationaal lezerspubliek aan zich bindt, het publiek dat muisstil en met één en al oor aandachtig zijn relaas in zich opnam. Onzichtbaar vormde zich in de met bezette stoelen gevulde aula een beeld van de Huizense haven toen de Zuiderzee nog Zuiderzee was, en Jan de Hartog op tienjarige leeftijd voor het avontuur op zee koos. Bijna voelbaar was de spanning, die de auteur in de oorlogsjaren tijdens zijn ontsnap ping uit Nederland onderging, en waar bij hij meer dan eens de dood in de ogen zag. Hij vertelde over de trieste oorlogs ervaringen in Zuid-Frankrijk, waarin hij werd geconfronteerd met de wrak ken van neergestorte vliegtuigen en de slachtoffers. "Daarom kan ik me volle dig in de situatie verplaatsen van de dui kers, die nu in eenzaamheid in de He rald Free of Enterprise de lijken aan stoelen vastbinden, zodat ze niet kun nen wegdrijven. Laten we met z'n allen met onze gedachten bij hun zijn, want ik eet uit eigen ervaring dat het hun helpt zonder dat ze het merken." De stilte die daarop volgde, en waarin alleen een licht, begeleidend gezoem de aanwezig heid van geluidsapparatuur verraadde, moet op de bezoekers van het geslaagde boekenfestival een diepe indruk heb ben achtergelaten. Het zou afbreuk doen aan de verteller De Hartog om zijn woorden van vorige week dinsdag in een gecopieerde versie te herhalen. Zijn vocabulaire, zijn pas sie en zijn verhalende kunst komen al leen tot hun recht, wanneer ze door de auteur zelf zijn uitgesproken of op schrift gesteld. Wat dat betreft waren er vorige week een slordige 150 gelukki gen. De jonge dichter Harry (A.H.) Schil der uit Soest heeft in eigen beheer op nieuw een zeer fraaie, witte bundel uitgegeven met een twintigtal gedich ten, die hij heeft verdeeld in twee se ries: "De achtste dag" en "De wereld van J.R. jr.". Twee verzen werden uit getekend door de Soester tekenaar Jan van Vlierden en verder is de bun del verlucht met een aantal "negatie ve" foto's. Ergens schrijft Harry Schilder op één van de ongenummerde pagina's: "Ik schrijf regels alleen maar regels" en "woorden zijn bouwstenen". Dit ty peert de dichter die als beeldbouwer tracht met taalelementen z'n eigen, mo derne wereld te scheppen: eigentijds vooral en met een stortvloed van zinnen waarover bij opmerkt: "die niet valt over woorden die zich stort op de zinnen" Zijn wereld is taal en de gekste woorden en zinnen staan symbool voor het bele ven van deze wereld. Creatief en origi neel schetst hij het fantasiebeeld van de achtste dag en de decadente omgeving van J.R. junior. "het duistere herkent zich in het licht maar zal haar nooit begrijpen het duistere maakt schone zinnen uit de woorden van het slijk in de duisternis wil ik sterven om morgen te worden wedergeboren." Maar Harry doet meer dan dichten. Tij dens een verblijf in Amerika in de zo mer van 1986, waar hij gewerkt heeft in een kamp voor gehandicapte kinderen in New Jersey, fotografeerde hij. Dit re sultaat is gebundeld in een set van 30 fo to's, fraai verpakt in een blauwe hoes onder de titel "B.O. Grapfhics", zwart- wit-kiekjes van amusante, ontroerende en treffende momentopnames, die be wijzen dat Schilder als fotograaf ook zonder woorden barokke poëzie vast pint die overal om ons heen voor het oprapen ligt. De kunst van Harry Schilder gaat altijd over mensen, dat wil zeggen over de te kortkomingen van het menselijk leven en de zekerheid van de dood: W-\ Eén van de foto 's van Harry Schilder, gemaakt in het kamp in New Jersey. "alles is als het heelal het idee dat alle ideeën in zich bergt neem afscheid van het leven en aanvaardt de dood omdat met de dood de eenzaamheid sterft sterf voor de zonden van de Demiurg." Ik kijk met belangstelling uit naar de volgende bundels van A.H. Schilder. J.V. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1987 | | pagina 9