JIN ALS U DE BEST GETESTE VIDEORECORDER WILT KOPEN MOET U HIER EVEN OP LETTEN* I leer. a asici Adviesbureau Van Gelder Informatika 'project-ontwikkelaar' voor automatisering Groeiend enthousiasme voor Expo Soest f\h- f. 1.495,- f. 2298,- *MAAR U KUNT OOK GEWOON VRAGEN NAAR DE NIEUWSTE VIDEORECORDERS ^9!NAlO WOENSDAG 8 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAt GINA17 «a arbank Raymond van Gelder: 'Uitgaan van mensen die het moeten doen' Hoge onderscheiding voor oud Artishock-voorzitter Ben Joosten Een stukje Frieslanc in Gooi Eemland Consumentenbeurs op de Eng, 13 t/m 16 mei VHS Videosysteem VHS Videosysteem HI-FI Hifi deb 4 "T1 •I Mi ■Al »V VAN PANASONIC BIJ: Steenhoffstraat 13a -15. Soest. Telefoon 12132 ft ntetarieven van het 'asis- en de 3 stijgen tot het totale FotoHerman van Dam "De informatica-markt kent veel leve ranciers, die met Amerikaanse ver koopmethoden proberen zo veel mo gelijk computers weg te zetten. Als je wilt automatiseren maar er geen ver stand van hebt, word je doorgaans vol gestopt met pakken folders - daar word je echt helemaal gek van. Bij ons kan een klant rustig z'n probleem op tafel ;gen voor een vrijblijvend advies, pen hoeft hij niet persé, maar wij innen hem wel goed voorrekenen wat in zijn geval de beste keuze is. Dat leidt tot kostenbesparingen van ge middeld zo'n 20 a 30 procent. Die aan pak is bij al onze automatiseringsklan ten een succes geworden." Raymond van Gelder, als lid van de ge meenteraad geen onbekende in Soest, Brgelijkt zijn onafhankelijk adviesbu reau - Van Gelder Informatika B. V. aan de Ir. Menkolaan 12 in Soest - het liefst iet een project-ontwikkelaar in de iuw. "Die is zelf ook geen architect, lodgieter of elektricien, maar zorgt er jel voor dat de juiste deskundigheid op het juiste moment wordt ingezet. Wij ""loen dat op het gebied van de automa- ;ering, in de ruimste zin van het 'oord." ran Gelder ("ik zit al twintig jaar in de ütomatisering") begon anderhalfjaar leden voor zichzelf, zoals dat heet, en :gt zich sindsdien met twee medewer kers volgens een unieke formule toe op ,e invulling van het "gat in de markt" at hij al die jaren heeft zien groeien: •nafhankelijke advisering aan klanten lie op automatiseringsgebied door de •omen het zicht op het bos dreigen ;wijt te raken of het inmiddels al kwijt rijn. Maatwerk Uniek is dat we ons alleen baseren op iet wensenpakket van de klant; wij heb- )en geen contract met de computerfa- irikanten of software-leveranciers. Dat ïoudt in dat we volkomen vrij zijn in de ceuze van apparatuur en programma's n kunnen opereren vanuit de pro- ileemstelling van de klant, aangepast aan zijn behoeften. Wij bieden 'maat werk' in het hele automatiseringstra- ect: van het onafhankelijk advies via de opzet van het project en de levering van alle hard- en software tot en met de be- ;eleiding van de gebruikers en de totale nazorg." Het snel groeiende terrein van de auto matisering voor niet-deskundigen is be zaaid met voetangels en klemmen. Elke leverancier heeft z'n eigen verhaal en maar al te vaak blijkt dat de geboden standaard-oplossingen in de rauwe werkelijkheid van de dag de problemen eerder vergroten dan verkleinen. "Bij ons hoeft de klant zich het hoofd niet te breken over apparatuur van leverancier A, B of C, of programma's van X, Y of Z. Dat regelen wij voor hem," aldus Van Gelder. In zijn visie tekenen zich twee ontwik kelingen af: doordat de apparatuur joedkoper wordt is automatisering ook bereikbaar geworden voor kleinere be drijven en instellingen, die echter in het algemeen zelf geen 'deskundigheid' in huis hebben. Dat geldt ook voor afde lingen van de grote organisaties die nu zelfstandig tot aanschaf overgaan. In dit verband wijst hij ook op de snelle groei van "local area networks", waarin com puters onderling worden gekoppeld met een centraal bestand. "Het verschil met vroeger is dat er dan 'geen automatiserings-specialist meer tussen de leverancier en de gebruiker in zit, die de belangen van de gebruiker kan dienen," aldus Van Gelder. "Je kunt bijvoorbeeld voor een simpel boekhoudprogramma langs zes of ze ven leveranciers sjouwen, en dan krijg je even zoveel programma's aangebo den die allemaal een beetje op elkaar lij ken. Kom daar dan maar eens uit..." Vertrouwensrelatie Van Gelder Informatika B.V. heeft geen verkopers langs de weg die voor hun omzetbonus - waarvan ze voor hun inkomen grotendeels volstreks afhan kelijk zijn - zo veel mogelijk "kastjes" moeten verkopen. "Wij werken vanuit een vertrouwensrelatie met de klant en we timmeren ook niet grootscheeps aan de weg. We werken op aanbeveling van de klanten die we geholpen hebben en via gerichte mailings, beurzen en be- drijfskontaktdagen." De afwezigheid van elke binding met welke leverancier dan ook betekent overigens niet dat Van Gelder niet alle gewenste apparatuur en programma's zou kunnen aanbieden. "We kunnen al les leveren, maar dat doen we niet, om dat we hoge eisen stellen. Eén van de belangrijkste criteria die we hanteren is bijvoorbeeld de eis dat er een behoorlij ke service-organisatie achter de leve rancier moet staan, met de garantie dat eventuele problemen binnen hoogstens 24 uur bij de klant thuis worden opge lost. Als dat niet kan, gaan we met zo'n leverancier absoluut niet in zee." Tot dusver richt het adviesbureau zich vooral op "doelgroepen" als het voort gezet onderwijs (schooladministratie), het midden- en kleinbedrijf (met name "groothandels-achtige bedrijven") en kantoorautomatisering. Van Gelder In formatika is in de regio een van de wei nige onafhankelijke bureaus, bij wie in stellingen en ondernemingen terecht kunnen voor een eerlijk en onafhanke lijk advies. "Bij ons kun je te weten ko men watje nu wél of juist niet moet ne men. Bovendien blijkt onze aanpak voor de opleiding van de medewerkers bijzonder goed aan te slaan. Daar staan we soms zélf van te kijken. Een voor beeld: in tekstverwerkingsprogramma's definiëren we alle standaardbrieven, zodat na de installatie alles echt ge- bruiksgereed is." In de door Van Gelder zelf ontwikkelde programma's (o.a. een school-informa- tiesysteem - waarmee hij tijdens de Na tionale Onderwijstentoonstelling sterk de aandacht trok van onderwijsinstel lingen en gemeentelijke onderwijs-af- dehngen - en een hotel-informatiesys teem) staat voorop dat de gebruiker het systeem zonder problemen moet kun nen bedienen. Flexibel "We leveren een basis-oplossing waar mee de gebruiker zelf gemakkelijk ver der kan, al naar behoefte. Hij of zij kan eenvoudige wijzigingen zelf aanbren gen zonder in de problemen te komen. De hele informatie-voorziening is dan flexibel opgezet en de gebruiker bepaalt zelf wat hij ermee wil doen. Ik dacht dat dat wel uniek is...," aldus Van Gelder. Binnenkort lanceert Van Gelder Infor matica een noviteit in de automatise- rings-advisering. Via de telefoon kun nen de klanten rechtstreeks worden on dersteund bij eventuele problemen in het gebruik. Van Gelder: "Dan kunnen we van hieruit direct via het beeld scherm bekijken wat er aan de hand is en de zaak oplossen." De onvoorstelbaar snelle ontwikkelin gen op het gebied van de informatiever werking zorgen ervoor dat bedrijven en instellingen steeds meer afhankelijk worden van automatisering. "In zekere Politie waarschuwt tegen 'tafelzilverventer' De politie kreeg vorige wéék opnieuw een melding binnen over het optreden van een Duits sprekende man, die een complete tafelzilver-cassette te koop aanbood. Eerder was de man, die in een auto met Nederlands kenteken rijdt, al in Soesterberg gesignaleerd; nu kwam er een telefoontje binnen van de Sta ringlaan, waar de tot nu toe onbekende man zijn handel trachtte te verkopen. De politie adviseert de bevolking drin gend niet op de dubieuze aanbiedingen van de man in te gaan. Oud-inwoner van Soest, ex-voorzitter van Artishock, de bronsgieter Ben Joosten (56), ontving vrijdag j.l. uit handen van de heer W.S. van Heusden, hoofd directie Kunsten van het Minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur de Bronner-medaille. Joosten ontving de hoge onderscheiding na mens minister Brinkman in het raad huis van Wageningen, voor zijn ver diensten in de Kunst en de Kunstzinni ge vorming. Met de opening van zijn tentoonstelling "23 ezels 2 bokken 25 dagen - werken van Ben Joosten" nam hij in de raadszaal van het Wageningse gemeen tehuis officieel afscheid als directeur van het creatief centrum KEO - werk winkel waar hij sinds 1973 de scepter zwaait. Mevrouw M.S. Hertzenberg, wethouder van Welzijn Cultuur, schetste de verdiensten van Ben Joos ten, waarna de heer Van Heusden uit Den Haag de capaciteiten van de schei dende directeur etaleerde. Tussendoor trad The African Rythm Group op met een spectaculaire show, waarna de tal rijke gasten - onder meer uit Soest - de tentoonstelling bekeken die op verzoek van de Koningin een week wordt ver lengd tot en met 5 mei, de dag waarop Beatrix en Claus de stad zullen bezoe ken. Ben Joosten trouwde in 1963 met Em- my Eerdmans, een vermaarde portret- schilderes, die talrijke exposities in Soest heeft georganiseerd. Het gezin woonde destijds aan de Smitsweg in Soest, waar Ben een unieke bronsgiete rij leidde, samen met zijn broers. Beïnvloed door de vele persoonlijke contacten met beeldhouwers ontstond een sterke betrokkenheid met het Soes- ter kunstenaarswereldje, wat resulteer de in de Kunstenaarsvereniging "Artis hock" (in en achterzaaltje van het café- restaurant de Gouden Ploeg) onder lei ding van Otto Prinsen en Jan Visser. In de tentoonstellingscatalogus van zijn afscheidsexpositie staat: "De roem ruchte zestiger jaren weerspiegelen zich in de activiteiten van de Vereniging Ar tishock. Van 1968 tot 1973 voorzitter, in welke periode het St.Jozefgebouw (een voormalig klooster) half legaal, half krakenderwijs werd betrokken. In het gebouw worden door een enthou siast bestuur een creatief centrum, ten toonstellingsruimten, een filmhuis en een soos als ontmoetingspunt samenge bracht. Bij het twintigjarig bestaan van de Vereniging werd hem het erelid maatschap verleend. Door uitbrei dingsplannen wordt in 1971 de gieterij gesloopt. Ben Joosten was initiatiefnemer van de driejaarlijkse tentoonstelling "Beelden op de berg", die voor het eerst in 1976 werd gehouden ter gelegenheid van honderd jaar landbouwonderwijs in Nederland. Sinds enkele jaren is hij gastdocent ,bronsgieten aan de Acade mie Minerva in Groningen. zin hangen ze zich eraan op," aldus Van Gelder. De "informatisering" van de maatschappij zal de komende jaren nog sterk toenemen, verwacht hij. "Onder druk van de commercie wordt het bedrijfsleven meer en meer ver plicht tot invoering van automatisering. Maar de medewerkers die ermee aan de slag moeten zijn niet altijd even blij," stelt Van Gelder vast. "Als ze er een maal tóch aan moeten geloven is het van het grootste belang dat de opleiding en begeleiding niet plaatsvindt vanuit een commcerciële benadering door de leve rancier, maar vanuit de doelstelling van de onderneming. Het ondernemersbe lang en het werknemersbelang hoeven daarin beslist niet strijdig te zijn en aan de omzet-targets van de leveranciers heeft men dan geen boodschap. Wij werken vanuit die benadering. Auto matisering slaagt tenslotte alleen als er wordt uitgegaan van de mensen die het moeten doen..." De jubileum-commissie van de Friese vereniging 'Frysk en Frij' in Gooi en Eemland heeft zich ten doel gesteld het 40-jarig bestaan van deze vereni ging in mei '87 op grootse wijze te vie ren, met als doel: Promotie in de ruimste zin des woords door het houden van culturele manifes taties, sportevenementen, manifestaties van het bedrijfsleven etc. Hiervoor zijn gereserveerd de data 9 mei tot en met 16 mei '87. Contacten zijn reeds gelegd met het kabinet van de Commissaris van de Koninging in Friesland, de Friese Cultuurraad, de V.V.V. Friesland-Leeuwarden alsmede de V.V.V.'s in de regio Gooi en Eem land. Overleg vindt regelmatig plaats in het Provinciehuis te Leeuwarden. De regio Gooi en Eemland - waar deze Friese vereniging aktief is - omvat de plaatsen Baarn, Bunschoten-Spaken burg, Eemnes, Hilversum, Soest en aangrenzende plaatsen, totaal met zo'n 400.000 inwoners. De burgemeesters in deze plaatsen zijn met de plannen volledig bekend. Er zijn goede kontak ten met de Friese verenigingen in Amersfoort, Bussum, Amsterdam, Utrecht, Zeist en Lelystad. Promotie Friese gemeenten Als aanloop naar deze Friese week is door de burgemeester van een aantal Friese gemeenten o.a. Boarnsterhim, Gaasterland-Sloten, Schiermonnikoog en Bolsward met de promotie een aan vang gemaakt. Deze burgemeesters promoten tijdens Friese avonden in de regio Gooi en Eemland tezamen met de eigen V.V.V. hun specifieke stukje Friesland en hun produkten. In de re gionale pers wordt hieraan veel aan dacht besteed. Naast het culturele en sportgebeuren staat het bedrijfsleven centraal. Horeca en gezamenlijke winkeliersverenigin gen in de ruimste zin, zullen in deze Friese week aandacht schenken aan Friese produkten en Friesland. Van fietsen tot Oranjekoek, van vlaggen tot drankjes zullen het publiek worden De plannen voor de Expo Soest, de eerste grote consumentenbeurs die van 13 tot en met 16 mei wordt gehouden op de Eng, naderen het laatste sta dium. Van allerlei - ook onverwachte zijden - bereiken de organisatoren en thousiaste reacties. Het ziet er dan ook naar uit dat Soest medio mei een eve nement tegemoet kan zien dat flink de aandacht zal trekken. Zoals bekend heeft de Federatie MKB Soest - waarbij de verschillende winke liersverenigingen zijn aangesloten - het voortouw genomen voor de organisatie van deze consumentenbeurs, die verge zeld zal gaan van spectaculaire evene menten, zoals modeshows, muziek, op treden van bekende artiesten, kinder en bejaardenvoorstellingen en nog veel meer. De publiciteit begint inmiddels duidelijk op gang te komen. Met de organisatie van deze Expo Soest hebben de initatiefnemers aansluiting gezocht bij de Friese Week, die van 9 tot 16 mei in Gooi en Eemland wordt ge houden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Friese vereniging "Frysk en Frij". Vandaar ook de slogan "Expo Soest - in een Fries jasje". Die week staat de regio bol van Friese activiteiten, met diverse manifestaties op uiteenlo pende gebieden. 'Hoge gasten' Soest krijgt daarvan een flinke portie in huis en ontvangt een aantal "hoge gas ten". Zo wordt de Expo op 13 mei ge- leL ven •je voorgeschoteld. Gooi en Eemland zal worden omgetoverd tot één grote Friese gemeente. Skütsje-silen, Fierljeppen, ringsteken met paard en sjees, dans groepen en altijd weer hoog in het vaan del: de Friese vlag. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de V. V. V.-Friesland-Leeuwarden. Voor schriftelijke reakties kunt u zich wenden tot: Jubileumcommissie Frysk en Frij, postbus 61200 AP Hilversum. Voor informatie in Soest tel: 17120. opend door niemand minder dan de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken, mevrouw De Graaff-Nauta en de burgemeester van Sneek, de heer Haersma Buma. Ook de Commissaris van de Koningin in Friesland, de heer H. Wiegel, is uitgenodigd voor de offi ciële openingsplechtigheid. Zijn komst is nog niet helemaal zeker. Na aanrijding doorgereden De politie is op zoek naar de bestuurder van een auto die vorige week aan de Hartweg een aanrijding veroorzaakte maar daarna ijlings doorreed. In de nacht van donderdag op vrijdag reed de onbekende tegen een hek bij een wo ning aldaar. Een flink deel van het hek en een paal gingen daarbij plat, waar door flinke schade ontstond. De beroemde Sneker Waterpoort ver rijst in mei op de Soester Eng. Tijdens de Expo zal zeker ook de stand van de Friese VW de aandacht trek ken. De bekende Sneker waterpoort - het Monument van de Maand - zal in Soest worden nagebouwd en zonder twijfel een van de "beeldbepalende" elementen worden van deze consumen tenbeurs, waarin het Soester bedrijfs- en verenigingsleven acte de présence zal geven, aangevuld met allerlei Friese produkten, zaken en diensten. De.technische organisatie van de Expo Soest berust bij Evenementen Verzor ging Hillegom. Voor nadere inlichtin gen kan men zich in Soest ook in verbin ding stellen met de heer J.S. Nota, tel. 17120. 20% meer witniveau en detailversterker TTTVTRR Programmering (s&Mf met afstandsbediening Draadloze infrarood afstandsbediening Aantal kanalen TIMER Aantal dagen/ M I A programma's welke u kunt programmeren sincle-touch Met 1 druktoets REC opname starten □ypqr Video program system via los leverbare vooRiEHErp adaptor Bandteller met Streeploos stilstaand beeld Stilstaand en beeld voor beeld AUTO Automatisch REWiND terugspoelen na NE I Storingloze overgang orr I Zonder power aan I mogelijkheid tot tape eject Automatische eject Bij het plaatsen van een tape automatisch power aan geluidskwaliteit Stereo-decoder 20% meer witniveau en detailversterker Draadloze infrarood afstandsbediening Programmering met afstandsbediening I Streeploos stilstaand beeld Stilstaand en beeld en beeld voor beeld Vertraagde weergave FINE met variabele band- SLOW snelheid AUTO Automatisch rewjnd terugspoelen na FINE Storingloze overgang EDITING van opnamen powrn-orr Zonder power aan mogelijkheid tot tape E)ECT eject Vertraagde weergave l rïfiTil A Bandteller i Lüüv 1 geheugen lrv.ttLm-1 geheugen Audio/video input Alle funkties worden weergegeven op een I SUPER I 24 uur vooruit tot 240 O.T.R. min. te programmeren I PICTURE Beeldscherpte- SHARPNESS regelaar Voor-achteruitspoelen I onnnAi I met behoud van beeld Programmeerbaar met digital leespen Euroconnector aansluiting plus 2 jaar garantie op koppentrommel Alle funkties worden weergegeven op een SUPER 24 uur vooruit tot 240 O.T.R. min. te programmeren PICTURE Beeldscherpte- SHARPNESS regelaar Voor"ac^teru^sPoe'en I ptnrrnw I niet behoud van beeld !flrTrDQIfc! Snelzoek-systeem f F OP5j voor- en achterwaarts Automatische eject mto Bij het plaatsen van ^*4 een tape automatisch :n on/play power aan Dubbele snelheid mnfm" 1_Uurs geheugen bij j stroomuitval □Vpcc Video program system ingebouwd plus 2 jaar garantie op koppentrommel NVG12 NV H65EV

Soester Courant | 1987 | | pagina 11