O DARTHUIZEN Stoeupe* t Zwaantje AROS viert 5000ste uitzenddag sober Seizoen Luchtvaartmuseum in Soesterberg feestelijk geopend STIJLVOL HUWELIJK Helena Rubinstein Performance H2O PAGINA 1 WOENSDAG 8 APRIL 1987 SOESTER COURANT -AGINA 17 R ^OND^ SOES** Antwerpen (2) Soester Courant goede informatiebron Bezwaren tegen subsidie voor 'godsdienstige vorming' Sanitair Chemie-prijs voor dr. L.W. Jenneskens Zondagniiddagconcert Restaurant Voor een goed verzorgd Vlag uit bij lokale-omroep-in- wording Redelijke belangstelling bij 'Bevolking' op eerste open avond Zondag 12 april, 14.30 uur Thee-concert met speciaal arrangement in C-drie Expositie Unicef wenskaarten effirieniv iMtt&yaüs AKTIVITEITEN VAN: PouWctie Dé Parfumerie speciaalzaak Vandaag de vochtregulatie van de toekomst: door Arie Wandelaar De vorige week heeft Arie U verlaten met de toezegging vandaag verslag uit te brengen van zijn winst/verliesreke ning na afloop van een bezoek aan een Antwerps casino. Als geheugensteuntje: omdat een mens ook wel eens wat anders wil, ver kasten we voor vier etmalen naar de omgeving van De Keyserlei. Lag het accent van Arie's reisverslag vorige week op de verschrikkingen van het hotelleven, deze week een na beschouwing van over hoe het balletje voor ons rolde,. Om gelijk maar met de deur in huis te vallen: We hebben geen bal gezien. Weliswaar telt België een aantal casi no's, maar daarvoor moet je vanuit Antwerpen wel uitstapjes naar de Ar dennen of Belgische kustplaatsen ma ken alvorens het "rien ne va plus" te horen en zien uitspreken. De portier van ons hotel, een zeer meelevend heerschap, bood bij wijze van alterna tief nog namen en adressen aan van clandestiene speelgelegenheden. Een aanbieding, die vergezeld ging van de mededeling dat de Belgische Rijks wacht zonder voorafgaande waar schuwing balletjes, fiches, geld en spe lers in beslag neemt. De eventuele mo gelijkheid om een Belgisch cachot van binnen te bekijken deed Marie grieze len, waardoor dit onderdeel van het programma zonder verdere discussie werd geschrapt. "Wat nu?", vroeg Marie zich af na de ze teleurstelling. "Laat 't aan mij over en je krijgt een avond om nooit te vergeten", stelde Arie voor. In een ietwat doffe berus ting stemde Marie met de gedachte in. En zo gebeurde het, dat Arie z'n tegen niet weinig geld in Holland gekochte toeristische Antwerpengids tevoor schijn toverde, en de daarin geopper de mogelijkheden in de aanbieding deed. Marie vond alles goed mits ze iets van Antwerpen te zien kreeg. Aan de laatste voorwaarde werd ruim schoots voldaan. Het zou een Tour d' Anvers worden, waarbij de handige touristische informatie die Arie bij zich droeg als wegwijzer moest dienen. Bijna twee uur hebben we tijdens slag regens over ruime boulevards en door smalle straatjes gereden. Alle in de Antwerpen-gids vermelde specialitei ten restaurants waren gesloten, be stonden niet meer of hadden nooit be staan. De Stadsschouwburg was uit verkocht, de Koninklijke Vlaamse Opera gesloten. Naarmate de ontdek kingsreis vorderde steeg Arie's bloed druk en werd Marie stiller. Omdat sukses uitbleef reed Arie in z'n zenu wen een parkeerpaaltje in tweeën, hetgeen Marie deed besluiten tot actie over te gaan. De handrem van de auto aantrekkend riep ze met veel overtui ging uit: "Dames en heren, dit is het einde van de rit. Wij hopen dat U van deze rondtocht hebt genoten en mede namens de gezagvoerder wens ik U wel thuis en tot de volgende keer." Zonder reisgids, maar met wat onder •vrouwelijke intuïtie wordt verstaan, nam Marie de taak van de gezagvoer der over. Arie vond een parkeergara ge voor de auto. "Het is droog", stelde ze even later met grote voldoening vast toen we in de omgeving van de Groenplaats van af de buitenkant cafe's en restauran tjes op sfeer taxeerden. Café-restau rant "Het elfde gebod" sprak na enig ronddwalen het meest tot Marie's ver beelding. Waarom? Arie zal 't nooit weten, gelijk had ze wel. Een gerenommeerde kletskroeg waar de filosoof verbroedert met de slager, de journalist met de bakker, een voet baller met de bestuurder van de Ant werpse lijn 26. Hoe dat komt? Ook dat zal een mens nooit te weten komen. De sfeer is er nu eenmaal. Een niet af latende stroom pintjes, bollekes en wittekes houdt die krachtig in stand. De gelagzaal van "Het elfde gebod" heeft van boven tot onder iets weg van een uitgeklede R.K. kerk. Beelden van bekende en onbekende heiligen staan je vanuit alle standen zwijgend aan te staren. Alle heiligen bevelen er de specialitei ten van het huis aan. Het beeld van Antonius torst een bordje waarbij stokbrood wordt geadviseerd. Tho mas van Aquino (de wervende teksten zijn kennelijk aangepast over wat be kend is van de heligenlevens) pleit voor Ardennerpaté. We bestelden eerlijke kwaliteit voor betrekkelijk weinig geld. Arie, druk doende met z'n varkenshaasje met champignons-roomsaus, ontdekte tij dens de maaltijd dat zijn bestelling door geen enkele heilige werd aanbe volen. De order die Marie geplaats had daarentegen wel. Petrus zelf han teerde een leitje waarop mosselen en gebakken zeewolf de hemel werden ingeprezen. Logisch dat zo een sfeer van gasten dorstige zielen maakte. Uren later schuifelden we, onze mede gasten in half vasten carnavalsstem ming achterlatend, in het donker Ant werpen. Bij aankomst bleek de parkeergarage na middernacht gesloten te zijn. Toeval, of inspraak boven van een hei lige? In de taxi die ons naar het hotel bracht stelden we vast op deze vraag nooit antwoord te zullen krijgen. Wellicht later! Misschien? ARIE WANDELAAR Op 31 maart j.1. werd het seizoen van het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg op feestelijke wijze geopend. In de Ir. Vreeburghal, waarvan een gedeelte geheel opnieuw werd opgezet, werd bij de op één na oudste Starfighter van de Luchtmacht de D-8022 het eerste exemplaar van de door Flash Aviation uitgebrachte uitgave over de Starfigh ter aangeboden aan de plaatsvervan gende Chef van de Luchtmacht Gene- raal-Majoor Vlieger H. de Vos. Nadat Generaal de Vos het eerste ex emplaar over de Starfighter in ont vangst had genomen vertelde hij over zijn persoonlijke ervaringen op dit vliegtuigtype. De Starfighter bracht in de begin jaren zestig grote veranderingen teweeg in de militaire vliegerij en vergde een grote inspanning zowel van het technisch grondpersoneel als de vliegers. Dankzij de inzet van dit personeel ioendertijd werd de F-104G een effectief luchtwa- pen en deed ruim twintig jaar dienst bij de Koninklijke Luchtmacht en was op de T-33 straaltrainer na het veiligste vliegtuig, alhoewel toch twintig Neder landse piloten met dit type zijn veron gelukt. Na de presentatie van de uitgave over de Starfighter werd een expositie van de Gooise Grafici getiteld "De Gooise Grafici zien ze vliegen" op humoristi sche wijze geopend door oud-lucht- machtvlieger de heer P. Schmidt Crans. De Gooise Grafici exposeren tot eind juni een verscheidenheid aan kunstwer ken in de wisselexpositieruimte van de Generaal Snijdershal. De feestelijke opening werd bijge woond door een aantal militaire en ci viele autoriteiten waaronder de Vlagof ficier Marineluchtvaartdienst Com mandeur L.W. Snoek alsmede de Bur gemeester van Soest Mr. P. Scholten, diverse museumdirecties en een aantal functionarissen van o.a. de Jaarbeurs en Fokker. De feestelijke opening werd op zeer muzikale wijze opgeluisterd door het Tamboerkorps van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van Korporaal van Teffelen. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zondag en ook 2e Paasdag van 13.00-17.00 uur. Het museum is op le Paasdag gesloten. De toegang is gratis. Generaal-Majoor Vlieger H. de Vos neemt de uitgave over de Starfighter in ont vangst van de eindredacteur Majoor Drs. G.A. Hilterman. Een fors deel van de gemeenteraad lijkt vooralsnog niet in te stemmen met het voorstel van het College van B. W. om een bedrag van 15.000 gulden beschikbaar te stellen voor "godsdien stige en levensbeschouwelijke vor ming" in het openbaar basis-onder- wijs. Met name WD, PvdA, Prog. Soest en GPV/SGP/RPF koesteren grote bezwaren tegen het voorstel. Dat bleek vorige week tijdens de discus sie over de voorjaarsnota in de commis sie Financiën. Raymond van Gelder (PvdA) liet weten dat zijn fractie wel iets voelt voor "voorlichting met be trekking tot zaken van algemeen le vensbeschouwelijke aard", maar dat het dan zou moeten gaan over alle gods diensten die er zijn. "Nu betekent het al leen maar dat de gemeente meebetaalt aan het salaris van de dominee en de pastoor, en dat ligt niet op haar weg," al dus Van Gelder, die wethouder Jan Menne (CDA) voorhield dat het Colle ge dat van tevoren al had kunnen weten. "We hebben het destijds bij de College vorming al gezegd. Dit is niet volgens de afspraken bij het lijsttrekkersoverleg." Neks Blommers (WD) liet weten dat een belangrijk deel van naar fractie ook tegen het voorstel zal stemmen. Vol gens haar moet het voorstel inhouden dat er inzicht wordt gegeven in de we reldreligies en culturen, "en niet in de drie toevallig hier in Soest aanwezige godsdiensten." Volgens haar is gods dienstige vorming een taak van de ou ders. De gemeente hoeft dat niet te steunen. Ook Jan Visser (Prog. Soest), sloot zich bij de bezwaren aan. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) was het ook oneens met het voorstel. "Godsdienstonderwijs op de openbare school is een uitstekende zaak. Als een groep ouders dat graag wil, oké dan, maar de gemeente hoeft dat niet te beta len." Gas, licht en water Besselien Gerritse (CDA) liet weten dat haar fractie het helemaal eens is met het voorstel. "Wij zijn er blij mee. De vorm waarin het gebeurt is niet anders dan wat destijds, vóór de bezuinigingen, tra ditioneel was. De openbare scholen hebben het altijd op die manier gehad." Wethouder Jan Menne leek er niet in te slagen de tegenstanders op andere ge dachten te brengen, al wees hij erop dat het geld alleen maar wordt gebruikt om de lessen mogelijk te maken. "De scho len bepalen zélf de inhoud. De gemeen te betaalt alleen maar de extra kosten voor gas, licht en water. Dat noem ik slechts een beperkte medewerking van de gemeente; de ouders zullen namelijk zelf een bijdrage voor de lessen moeten betalen." Het officiële raadsvoorstel komt pas in mei in de gemeenteraad aan de orde. Dan zal blijken of het voorstel in deze vorm kan rekenen op een meerderheid. Voorlopig ziet het daar niet naar uit. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 1423 3769 BD Soesterberg Dr. L.W. Jenneskens uit Soest is on langs onderscheiden met de dr. H.J. Backer Organische Chemie Prijs. De prijs is hem toegekend voor zijn proef schrift 'Small Cyclophanes; Aromatici- ty under Strain'. Promoter was prof. dr. F. Bickelhaupt van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Het proefschrift is door de Backer-jury beoordeeld als het beste proefschrift in de Organische Chemie, dat in 1986 is verdedigd aan de Nederlandse Univer siteit. De prijs wordt op vrijdag 10 april uitge reikt aan dr. Jenneskens tijdens de KNCV Themadag van de sectie Orga nische Chemie in Antwerpen. Op vierjarige leeftijd speelde hij op de piano de eerste klanken en als wonder land gaf hij reeds op tienjarige leeftijd een concert. De Hongaar Tamas Keres- kedó (30) is een natuurtalent. Zijn muzikale gave is te beluisteren op zondag 12 april in kasteel Groeneveld, wanneer hij concerteert. De aanvang is 16 uur. Kereskedö brengt werken van Schumann, Van Beethoven, Chopin en Listz ten gehore. De toegangsprijs be draagt f 7,50 gulden voor volwassenen en f 5,- voor de jeugd. Voor informatie: tel. 1 38 07 De vlag ging zondagmiddag tegen drie uur uit bij de studio van de AROS, de Soester omroep die graag "in de markt" is om binnen afzienbare tijd als volwassen lokale omroep van Soest de ether in te gaan. Dat gebeurde ter gele genheid van de 5000ste uitzenddag, waarmee de inmiddels 14 jaar oude omroeporganisatie een markante mijl paal bereikte. Het gebruikelijke verzoekplatenpro- gramma voor de patiënten in Zonne gloren (presentatie Gerard Snijder, techniek Annelies Nelis) had een extra feestelijk tintje. Voorzitter J.D.Hofman maakte van de gelegenheid gebruik om even stil te staan bij deze bijzondere ge beurtenis. Hij legde uit dat de AROS - met uitzondering van de zomervakan ties - alle dagen van het jaar in touw is om de verblijvers in Zonnegloren (en op andere tijdstippen ook de bewoners van bejaardencentra als Molenschot en Groot Engendaal) wat ontspanning te bieden in de vorm van interviews, re portages en gezellige muziek. Vanaf het begin is elke uitzenddag voorzien van een nummer, vandaar dat de omroep nauwkeurig kon bijhouden wanneer de 5000ste dag zou zijn aangebroken. "We zijn blij dat we nog steeds in de lucht zijn en we hopen dat ook in de toekomst met enthousiasme te blijven," aldus de heer Hofman, die de medewerkers van harte gelukwenste met het jubileum. "Nu op naar de 6000," aldus de voorzitter, voordat het programma begon met een feestmars van de Marinekapel. Programmaleider Theo Roelofsen merkte in de uitzending nog op dat de activiteiten van de AROIS zich in een stijgende lijn bevinden. De uitzendin gen groeiden van 7 uur naar 23 uur per week en de omroep telt thans bijna veertig medewerkers en een 600 dona teurs. In de uitzending werden de luiste raars vergast op maar liefst twee quiz zes, waaronder een van de Dutch Dako- ta Association (een club die zich in spant voor de promotie van de oude DC-3 vliegtuigen en die onlangs het eerste lustrum vierde). De DDA was onlangs te gast in een AROS-uitzen- ding en "leverde" de quiz (hoofdprijs een rondvlucht boven Soest), die in bij na elke uitzending wordt opgenomen. Zorgwekkend De vreugde om het bereiken van de 5000ste uitzenddag wordt bij de AROS enigszins getemperd door de zorgwek kende toestand van de apparatuur. Eén van de beide studio's is, door het ter zie le gaan van een mengpaneel, voorlopig volledig uitgeschakeld. Het duurt nog wel een paar maanden voordat dat pro bleem is opgelost, met de belangeloze medewerking van o.m. een aantal Soes ter bedrijven. Een nieuw mengpaneel kost namelijk het lieve sommetje van 15.000 gulden... Maar ook als dat achter de rug is blijft de AROS kampen met nogal gebrekkige technische middelen: in feite zou men Bestuursleden en medewerkers van de AROS, voordat de jubileum-uitzending de lucht inging. moeten beschikken over zes bandrecor ders, maar er is er momenteel maar één operationeel. De AROS heeft dan ook niet voor niets een lening van 50.000 gulden moeten afsluiten, met garantie van de gemeente. De subsidie is inmid dels ook zo goed als binnen. Het spreekt dan ook vanzelf dat de AROS ieder (financieel) steuntje in de rug met vreugde zal begroeten. Donateurs (voor minimaal 10,- per jaar) zijn dan ook hartelijk welkom. Men kan zich daarvoor opgeven via de verzoekbrieljes in Zonnegloren en de bejaardencentra, maar ook bij het se cretariaat van de AROS (postbus 193, 3760 AD Soest), of bij de voorzitter: J.D.Hofman, tel. 14429. De eerste avondopenstelling van de af deling Bevolking en de afdeling Voor lichting heeft de afgelopen vrijdag bij elkaar 46 bezoekers opgeleverd. Op de afdeling Bevolking aan de Van Weedestraat kwamen dertien inwoners voor aanvragen paspoorten, rijbewij zen en uittreksel bevolkingsregister en verder kwamen negentien personen hun paspoort afhalen. In het gemeentelijk INFOcentrum kwamen drie echtparen om informatie over woningbouw in Soest. Een verte genwoordiger van het Turks Comité kwam op uitnodiging in het INFOcen trum praten over de mogelijkheden voor zijn Turkse mensen in het kader van gemeentelijke informatieverstrek king op de vrijdagavond. Hem werd een en ander verteld over hetgeen het IN FOcentrum de Turkse (en ook de Ma rokkaanse) gemeenschap heeft te bie den in hun landstaal. Daarnaast werden afspraken gemaakt voor informatie in de Turkse krant. Zeven mensen kwamen tijdens de koopavond in het INFOcentrum voor toeristische informatie. De avondopenstelling tijdens de koop avond op vrijdag is een proef die (met uitzondering van de maanden juli en augustus) tot en met oktober wordt ge houden. Daarna worden de resultaten beoordeeld en aan de hand daarvan wordt beslist of de proef omgezet wordt in een definitieve openstelling op de koopavond. Aanstaande vrijdag kan men dus weer tussen 19 en 21 uur terecht bij de afde ling Bevolking en bij het gemeentelijk INFOcentrum. Genieten van prachtige salonmuziek en daarbij een uitgebreid theecomplet ge bruiken? Deze unieke combinatie wordt aangeboden door het Cultureel Creatief Centrum C-drie op zondag middag 12 april van half 3 tot half 5De muziek op deze middag wordt verzorgd door het ensemble 'En Souvenir', be staande uit Cornelie Blokhuis; piano, Henriet de Wijk; viool, Ria Sluiter; fluit en Willem Koetsenruyter; cello. Het re pertoire omvat een bonte mengeling van Franse, Duitse en Engelse salon muziek in uiteenlopende genres als quick-steps, tango's, walsen, foxtrots en ragtimes. Terwijl u luistert naar deze dansmuziek uit de twintiger jaren kunt u genieten van een thee-complet; diver se soorten thee, koekjes en bonbons. Senioren C-drie is een cultureel en creatief cen trum voor de gehele gemeenschap van Soest. Daarom moet ieder uit die ge meenschap van Soest iets van zijn of haar gading in het centrum vinden. In dit kader heeft C-drie voor de ouderen (65+) in de Soester bejaardenoorden en dienstencentra een speciaal aanbod (stomme) films en een entertainer met muziek of aan een dansmiddag met b. v. een hapje en een drankje. De bedoeling is om deze activiteiten in overleg met de bejaardenoorden en dienstencentra te programmeren, omdat ook op de cen tra regelmatig culturele activiteiten worden georganiseerd. Naast de oudere inwoners van Soest zijn ook de vaste gebruikers/bezoekers van het centrum en alle andere belang stellenden van harte welkom op 12 april in het Witte Café. Toegang tot het concert f 10,- incl. thee-complet. Voor 65+ is de toe gangsprijs f 7,50. Wij adviseren u zo snel mogelijk te reserveren omdat het aantal plaatsen beperkt is. (max. 80 be zoekers) Reserveren en informatie tijdens de kantooruren: 8 - 12 en 13 - 17 uur. Tel.02155-22188. Welkom in HotelCafé, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest #3 Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 3768IIN Soest Telefoon (038) 17147* -14140 Telex 79470 nl De op 19 maart geïntroduceerde nieu we voorjaarscollectie is vanaf heden in de UNICEF-winkel aan de Lange Brinkweg 62 te zien. Zoals gebruikelijk weer een ruime keu ze: kunst met een grote K, zoals Monet, Renoir, Van Gogh, maar ook moderne kunstenaars als Klee., Miro en Kan- dinski zijn vertegenwoordigd. Een nieuwe puzzel en geschenkdoos maken deel uit van de collectie. Nieuw zijn de witte gotische kaarsen, met blauw Uni- cef-embleem, per 2 in een doos voor f 2,-. Keus genoeg om een kind in de derde wereld een kans te geven. De opbrengst is bestemd voor wereld wijde immünisatiecampagne. Inenting tegen de zes meest gevaarlijke kinder ziektes is een effectieve en betaalbare methode om kinderen te beschermen tegen invaliditeit. De kosten hiervan bedragen f 5,- per kind. 50% Van de opbrengst van de wens kaartenverkoop in Nederland komt di rect ten goede aan deze campagne. Bij de gemeentelijke informatiedienst lig gen foldertjes met de gehele collec tie. Eveneens een brochure met daarin wat Unicef zoal aan informatie mate riaal te bieden heeft. Veurige week woensdaagoavont'V* nog effe goan kieke of ut ok dro,}^ bie de moaïsspottersbaarg op de ii D'r waas heul niks te zien en tc kwaam ik ter aachter daattut 1 a\. waas. Zo he'k daan us un keer me eigt tepaakke 'ehaad. Doartraapik volgenu joar vaast niet weer in. Zuk laache deeje wullie! En daal doeng we toch zo ver deed greig. 'k Het veul hobby's, moar laache is wel de groatste. En daat mos ik ok wel heul baar en haardop en laang, toen 'k in de Soesder laas, daat ongze pliesie op stroat 'ezet wordt! Niet om- daazze waat 'edoan hebbe, moar juust omdaazze wat goan doeng. Un waark- groep het ongtdekt daat de pliesie meer op stroat mot weze. Loat ik noeng toch aaltoos edocht hebbe daat ut juust de toak vaan de tute waas om bute te waar- ke. Moar daat haa'k dus niet goed. A'kut goed begriept, daan wordt ut voortemeej zo, daat hoe meer de gemeengte biebe- toalt, hoe voaker en hoe meer hermaan- daatte je op stroat ziet. Ajje us un heule groep pliesie bie mekoar ziet, daan is ut zeker met betoaldaag 'eweest, zaa'k moar zeige. In aalle gevaal boffe die maanne moar baar, daat net de zomerdiengst in goat as ze aallemoal op defiets of de beejnewoa- ge deur de dreve motte. Daat wordt wel effe wenne! Ok veur ongs burgers, le- dereejn mot weer ze haangd uutsteke as tie de bocht omgoat. Je maag niet meer deur 't rooie licht rieje. Ut licht mot weer an op de fiets en je maag je eige niet meer deur un brommert loate trekke. En de bromfietse maagge niet haarder meer daan 40 km. Aalle hongdepoep wordt aangepakt en nog veul meer vaan die oa- kelige zoake. Je maag voortemeej niks meer, je zaal us waatbeleve! Veul mingse vingde d'r daan geejn baarst meer an op Soest. De oardigheid is ter heul aafl. En daan kriege we ok nog us nieuwe aalco- holtesters, niet om te preuve of de joajem wel goed is, moar om te kieke ofdaajje niette veul neute het 'enuttigd. Zo zaal ut laache ongs wel vergoan. En daa's wel jaammer. Ik hetter wellus de hik vaan 'ehaad, moar voortemeej moewe teuge aal die pliesie anhikke en daa's waat aangders! En de gemeengte mot de koste ophoeste. Waat un kwoale kriege we meej te moake! Hoe zouw daat noeng goan as de tute in mei verhuze noar 't nieuwe bero? 't Liekt me moar ut beste daawwe un poar doage binne blieve, daan waarke we tenmingste meej an 't aalgemeen welweze. De pliesie wil ok komputers in 't nieuwe kluphuus. Die kenne ze wel leejne vaan de aamtenoare as die d'r meej uut 'es- peuld benne. Ze wouwe eerst aal die me- dewaarkers zo'n ding meej noar huus geve om te oefene. En daat mos f 300.000,- koste! Un vriengd vaan ongs het un kursus 'evolgd om met un kom- puter spelletjes te doeng en te rekene en zo, en doar betoalde die f 140,- veur en toeng kong die ut haarstikke goed. Hie won aallus. A'k ut daan Us noarekent, daan moewe op Soest veur die f 300.000, - wel meer daan tweejduzend gemeengte aamtenoare hebbe. Vaan doar aal die beraakke hiero! Je het vaan- doag de daag aallemoal vaan die roare uutgoaves. Zo mottut ok duzende guldes koste as gemeengte waarke opbouwt mettut onkruud bespute. Ajje 'tming vroagt, daan mo'k zeige, ik zou w moar niet deurgoan met ophou we, waant daat goat aalsmoar meer koste aj je aargus meej hohouwt. Soesders, wees broafen kiek goed uut. Kingders, luus- ter goed noar je voader en moeder, ajje aallus doet zo as ut heurt, daan hewwe heul geejn pliesie meer nodig, moar daan zitte we weer mettut nieuwe bero. Hannes van de Neng. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 COPIESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Meeuw doodgeschoten De politie werd in het weekeinde ge waarschuwd door bewoners van het Minstreelpad, die in hun dakgoot een dode meeuw hadden aangetroffen. Bij onderzoek bleek de vogel het slachtof fer te zijn geworden van een schot met een windbuks. Autokrakers in de weer Uit een auto die aan de Bosstraat gepar keerd stond heeft een onbekende dader in het weekeinde twee leren jassen en een autoradio weggehaald. De totale schade bedraagt 2000 gulden. Van de auto bleek een ruit te zijn ingeslagen. De eigenaar, een inwoner van Soest, deed aangifte bij de politie. Ook de auto van een dame uit Amers foort, die ze had geparkeerd op de pick nickplaats aan de Foekenlaan, werd het lijdend voorwerp van een autokraker. Hieruit verdwenen een tas met autopa pieren, rijbewijs, paspoort, giropasje en een portemonnee met 18 gulden. In samenwerking met de directrice van bejaardencentrum Molenschot, me vrouw Vischer, die een aantal waarde volle adviezen gaf, verzorgt C-drie het vervoer naar het thee-concert. Bejaar den die slecht ter been zijn of van een rolstoel gebruik moeten maken kunnen dit bij hun eigen receptie opgeven en worden dan met de bus gehaald en weer teruggebracht. Het ligt in de bedoeling een dergelijke activiteit wat vaker binnen het pro gramma op te nemen. Hierbij wordt ge dacht aan een filmmiddag met oude Drogisterij - Parfumerie Soesterbergsestraat 55 3768 EB Soest Helena Rubinstein heeft vochtregulatie indexcijfers ontworpen omdat iedere huid haar individuele vochtbehoefte heeft Crème index 4 voor de vochtarme huid Crème index 7 voor de zeer vochtarme huid Total Hydration Gek een periodieke schoonheidskuur, bij zeer sterk vochtverlies. Deze week demonstratie met (je hydrascoop van Helena Rubinstein: een zeer nauwkeurig meetapparaat om het vochtgehalte van uw huid te meten. Zo kiest u het "Performance +0" produkt dat voor üw huid nodig is. Vooral in deze koude periode!

Soester Courant | 1987 | | pagina 13