Een mantel waar je mee wegloopt. Schut temakou cmoJo/" Chemco Europe streeft naar versterkte gro* Integratie (in)validen belangrijke stap vooruit TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaardêtiwocjt JCKE Paasweek begint met palmpasen-folklore Feestelijke paas- brunch hoogtepunt van de dag voor doe-het-zelvers Voorjaarswerkzaamheden (deel 1) Omzet nu boven f200 miljoen Vastenactie voor Filipijnse boeren ^—4» n*r van der Wilt sporters te C063P3 SpcrtfKift® Optochten en broodhaantjes versieren Het zal vrijwel niemand kunnen ont gaan dat Pasen voor de deur staat. De gebruiken die het Paasfeest omringen trekken alom de aandacht. De choco lade-eieren in de etalages zullen gretig aftrek vinden, de bakkers zullen sa men minstens 1 miljoen paasbroden bakken en op paaszondag wordt in de Nederlandse keukens een veelvoud van de eieren gekookt dan in andere weekends het geval is. Eén week voor Pasen dient zich Palm pasen aan. "Pallum, pallum, Pasen, ei koer-ei, één ei is geen ei, twee ei is een half ei, drie ei is een paasei!' zal door tienduizenden kinderen worden gezon gen als zij met de op een stok gestoken broodhaantjes, versierd met slingers of kransjes van brood, langs de huizen trekken, in bijna alle delen van Neder land. Waar geen optochten plaatsvin den wordt er zeker op scholen en in huiskamers de bekende palmpasentak gemaakt. In de stok het broodhaantje, vaak met een ei als symbool van de vruchtbaarheid. Oude gebruiken In de palmpasen-folklore komen diver se oude gebruiken samen. Het brood haantje herinnert aan het offeren van dieren door de Germanen, het ei aan de vruchtbaarheid die de zomer zal bren gen. De palmpasentak zou zijn voortge komen uit de Meiboomviering. De rooms-katholieke kerk nam het gebruik over door de palmzondagprocessie met de aloude folklore te verbinden. De woorden "koer-ei" uit het kinderlied zijn een verbastering van het oude ge bed "kyrei eleison". wat "Heer ontferm u onzer" betekent. Het maken van een palmpasentak is een leuke bezigheid en daardoor wordt dit in zovele gezinnen gedaan. Alom in den lande zijn de bakkers druk doende te gen het einde van de vasten - een week vóór Pasen - met het bakken van brood haantjes, -hennetjes, -eendjes, -gansjes 1en andere vogelfiguren. Tezelfdertijd worden enorme hoeveelheden krenten, rozijnen en sukade verwerkt in de grote aantallen paasbroden, die in de paas week over de toonbank gaan. Paasviering vol symbolen Ook het paasbrood heeft een symboli sche betekenis. Evenals het vooral in Duitsland veel voorkomende paasge- bak is het paasbrood een uitvloeisel van de vroegere offermaaltijden. Het brood is geleidelijk aan in de plaats van de die renoffers gekomen. De paasviering zit vol symbolen. Neem de boterlammetjes, die alleen in de paastijd te koop zijn. En dan natuurlijk de paaseieren. Het ei heeft, evenals het brood, in de loop van de geschiedenis in de paasviering een symbolische rol ge speeld. Het werd gezien als een teken van vruchtbaarheid, herleving van de natuur en in de kerk als symbool van de herrijzenis. De boodschap die het krachtigst uit de (palm-) paas-folklore spreekt is die van de herleving van de natuur: we zijn op weg naar de zomer. In vele gezinnen is het paasontbijt het gezeligste van het jaar. Er is dan ook veel van te maken, zeker als ontbijt en lunch worden samengevoegd tot een feestelijke brunch. Omdat men in het algemeen niet zo vroeg zal opstaan is zo'n brunch een uitkomst. Met een beetje fantasie kan de Paasbrunch het hoogtepunt van de dag worden. Centraal staan natuurlijk de vrolijk ge kleurde eieren en het paasbrood. Maar er is méér dan péssbrood: de bakker heeft zo'n ruim assortiment dat er een leuk 'broodstukje' is op te maken door in een mandje of schaal de verschillende soorten brood te rangschikken. Denk aan tijgerbolletjes, harde puntjes, se- sambollen, croissants enz. Zorg ook voor warm stokbrood en geroosterde sneetjes brood, zodat ieder een 'ver wenbroodje' naar eigen idee kan sa menstellen. Omdat zo'n brunch een wat zwaardere maaltijd is dan een ontbijt zijn een warm hapje, b.v. een ragout- schoteltje, en een frisse salade best op hun plaats. De paastafel krijgt een extra festelijk karakter als bij het opmaken gebruik van voorjaarsbloemen wordt gemaakt. Vandalen actief in St. Jozefgebouw De politie werd in het weekeinde door omwonenden gewaarschuwd omdat er in het toch al ernstig vervallen Sint Jo zefgebouw (het Verenigingsgebouw) aan de Steenhoffstraat vernielingen werden aangericht door jongelui. De politie constateerde inderdaad dat er een brandje was gesticht en dat een aan tal van de nog resterende ruiten nu ook was gesneuveld. In de omgeving wer den weliswaar drie jongens aangetrof fen, maar die bleken niets met de ver nielingen uitstaande te hebben, zodat de politie hen weer liet gaan. Inbraak Zuidpromenade Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een modehuis aan de Zuidpromenade. Ze verdwenen met een flinke hoeveelheid dameskleding in diverse maten. Het slot van de toe gangsdeur bleek geforceerd te zijn. Opgevoerde brommer in beslag genomen De politie greep inhet afgelopen week einde een 19-jarige bromfietser uit Soest in zijn kraag, nadat hij met hoge snelheid het Park Vredehof onveilig had gemaakt. De motor van het rijwiel bleek te zijn opgevoerd. De brommer werd voor een uitgebreid technisch on derzoek in beslag genomen en de be stuurder kreeg een proces-verbaal. Afdekplaten gestolen Onbekende daders hebben vorige week op het PUEM-terrein aan de Peter van den Breemerweg 14 afdekplaten gesto len van een olie-opvangput. Het hangs lot van het hek om het terrein waar het hoogspanningsstation van de PUEM staat was doorgeknipt. Bromfietsdieven gegrepen Op de Soesterbergsestraat hield de po litie in de nacht van zaterdag op zondag twee jongemannen uit Soest staande bij een routinecontrole. De bromfiets waarop zij reden bleek even tevoren te zijn gestolen in Amersfoort. De kna pen, resp. 15 en 16 jaar, kregen een pro- ces-verbaal en werden overgedragen aan de Amersfoortse politie. Bromfietser gewond bij ongeval Een 17-jarige jongeman uit Soest kwam vorige week aan de Aagje Dekenlaan ten val, toen hij met zijn bromfiets tegen de stoeprand opreed. Met verwondin gen aan het hoofd werd hij per ambu lance naar Zonnegloren gebracht. Op 29 april 1987, de dag vóór de na tionale viering van het gouden huwe lijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bernhard op Koninginnedag 30 april, zullen de nieuwe zilveren f 50,- munt stukken ter ere van het gouden bruids paar in circulatie worden gebracht. In verband met de te verwachten belang stelling voor deze muntstukken is de uitgifte in circulatiekwaliteit vastge- Kievitseierenrapers in de fout De politie heeft in het afgelopen week einde aan de A.P.Hilhorstweg twee mannen aangehouden wegens het ra pen van kievitseieren. De mannen, een 76-jarige Soester en een 42-jaige Nij- kerker, verklaarden niet te weten op wiens terrein zij de eieren haden wegge nomen. Zij kregen een proces-verbaal. Man gewond na val Op de Van Weedestraat struikelde za terdag j.1. een 71-jarige inwoner van Voorhout. Hij kwam daarbij zo onge lukkig ten val dat hij met bloedende hoofdwonden par ambulance naar Zonnegloren moest worden overge bracht. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Ove rige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon 02155-18770, buiten kan tooruren (antwoordapparaat). Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. •Soest, Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieu we leden tussen 09.00 en 12.00 uur. •Soesterberg, Medisch Centrum, Ra- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00 en 14.00 uur. stefd op 1,5 miljoen stuks. Deze mun ten worden via alle 2600 postkantoren en 6000 bankkantoren op die dag in omloop gebracht. Naast de circulatie-exemplaren, die ui teraard f 50,- per stuk kosten, worden exemplaren in fraaie (f.d.c.)-kwaliteit en in perfecte (proof)-kwahteit gesla gen. Deze kunnen worden besteld bij 's Rijks Munt te Utrecht en bij de munt- handel en banken. De exemplaren in perfecte kwaliteit (f 95,- f 6,50 ver zendkosten) en die in fraaie kwaliteit (g 65,- f 6,50 verzendkosten) kunnen tot 30 april rechtstreeks worden besteld bij 's Rijks Munt (postbus 2407, 3500 GK Utrecht, tel. 030-910342). De beeldenaar voor de voorzijde van het zilveren f 50,- muntstuk 1987 ver toont het naar links kijkende gezicht sprofiel van H.M. de Koningin in een dubbele krans van kleine driehoekjes, waartussen het omschrift Koningin der Nederlanden. Aan de rechterzijde een gestileerde krooon als zonnesymbool, met daarbinnen het omschrift Beatrix. De beeldenaar van de keerzijde ver toont in het midden het groot weerge geven getal 50 in "geschreven" cijfers, met daaronder Jaar en rechts daarvan de naar rechts gewende verstrengelde gezichtsprofielen van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Rechts hiervan de na men Juliana Bernhard, binnen een krans van 8 driehoekjes. Aan de linker zijde staat eenzelfde zonnesymbool als op de voorzijde met daarin opgenomen Nederland en de waarde-aanduiding 50 gulden. De rand is glad met daarin het randschrift God zij met ons. Kraaien vernielen auto's Bedwoners van de Van Goyenlaan klaagden in het afgelopen weekeinde hun nood bij de politie, omdat hun auto's, die voor een van de flatgebou wen stonden geparkeerd, het doelwit waren geworden van vernielingen door... twee kraaien! De vogels zorgden er in eendrachtige samenwerking voor dat het grint van het dak van het flatge bouw naar beneden stortte. Daardoor ontstonden er nogal wat deuken in het plaatwerk en sterren in de ruiten van de auto's. De bospolitie werd ingeschakeld om de gevederde vandalen tot de orde te roepen. Erik van Dorresteyn ff medewerker 't Vaarderhoogt In de komende tijd kan de echte tuinliefhebber zijn hart ophalen. Er kan weer van alles gedaan worden in de tuin en het beterende weer moedigt dit meestal wel aan. Om te beginnen kan er van alles geplant worden in de tuin. Dit aanplanten kan overigens tegenwoordig door de grote opkomst van de teelt in potten (contai nerteelt) het hele jaar door plaatsvinden. Het sorti ment tuinplanten dat de komende 3 maanden op de tuincentra wordt aangeboden is weliswaar het grootst omdat in deze periode de vraag ook het grootst is. Het verplanten van heesters, vaste planten, bomen en coniferen in de tuin kan in veel gevallen nog wel plaatsvinden als het tenminste géén exemplaren be treft die al ver in het blad staan. Ook planten die al ja ren lang op dezelfde plaats staan en niet vooraf losge- stöken zijn kunnen we najaar laten rusten om onnodi ge risico's te vermijden. Het planten van hagen van allerlei aard kan ook deze maand nog volop gebeuren met bijv. beuk, laurier kers, zuurbes en diverse haagconiferen. Wel vragen april en mei wat extra aandacht in verband met ver droging van het aangeplante materiaal. Deze maan den, vooral april) worden veelal gekenmerkt door uitdrogend, koud, schraal weer, waardoor ieder jaar weer veel tuinplanten in particuliere tuinen het leven laten. Gieten is dan vanzelfsprekend noodzakelijk, hoewel dit wel met beleid moet gebeuren. We sproeien namelijk beter ééns per week langdurig dan meerdere malen kortstondig. Op deze manier wordt de plant geactiveerd om zelf een goed wortelgestel te ontwik kelen. In deze maand kunnen veel soorten zaaiplanten in de volle grond worden gezaaid. Als we wat pot grond door de bovenlaag mengen ontstaat er een goed zaaibed, waarvan de grond met gieten niet dichtslaat. Natuurlijk kunnen de ééenjarigen aan het einde van deze maand ook kant en klaar worden gekocht op de tuincentra; iedereen heeft de mogelijkheid om zelf plantjes op te kweken. Het gazon zal deze maand al aardig gaan groeien, dus maaien zal noodzakelijk zijn. Het beste is het om de eerste maal niet te kort te maaien. We laten het gras liever even op gang komen en maaien daarom niet la ger dan 372 - 4 cm. Gaten die vorig jaar in de grasmat zijn ontstaan kunnen we nu repareren. De plek wordt omgespit, bemest met wat siertuincompost en geëgali seerd. Hierna wordt een bijpassend graszaadmengsel ingezaaid. Verder kunnen gazons met sterke mosvor ming nu behandeld worden. Voor meer informatie omtrent gazonverzorging verwijs ik naar de tuintip van vorige week, waarin uitgebreid op deze materie werd ingegaan. Heide en rozen kunnen als we het inmiddels nog niet gedaan hebben gesnoeid worden. Bij heide snoeien we de krachtige groeiers 1/3 in, van de minder snelle groeiers verwijderen we alleen de uitgebloeide bloei- wijzen. De voorjaarsbloeiers worden pas gesnoeid na de bloei. Bij struikrozen snoeien we op 10-15 cm bo ven de grond, net boven een buitenoog. Na de snoei kunnen we zowel heide als rozen bijmesten voor een gezondere groei en betere bloei. Hier zijn speciale hei de- en rozenmeststoffen voor in de handel. Op 29 april in circulatie Anderhalf miljoen zilveren f 50,- munten Prinses Juliana en Prins Bernhard Chemco Europe te Soest (reproduktie- technologie voo de grafische industrie) heeft een bevredigend jaar achter de rug. De netto-omzet is in het boekjaar 1985/86 met 8,4% gestegen tot ruim f 203 miljoen. Hiervan werd 93% be haald buiten Nederland, overwegend in de Westeuropese markt. De winst na belastingen beliep f 8,0 miljoen, on danks de ongunstige invloed van de waardedaling van het Engelse pond en de Franse franc. Een en ander blijkt uit het - voor het eerst gepubliceerde - jaarverslag van de onderneming, die streeft naar een nog slagvaardiger diversificatiebeleid. Voor de optimale financiering van de ver sterkte groei wordt gedacht aan een mo gelijke introductie van Chemco Europe op de Amsterdamse Effectenbeurs. Chemco Europe N.V. is een dochteron derneming van Powers Chemco, Inc., Verenigde Staten. Het bedrijf is gespe cialiseerd in reproduktietechnologie voor de grafische industrie. De activi teiten bestaan uit de ontwikkeling, pro- duktie en verkoop van grafische films en papieren,, aluminium drukplaten, chemicaliën en bijbehorende appara tuur, alsmede een high-tech program- Het motto van de jaarlijkse vastenactie is wederom 'Om het recht van de zwaksten'. De actie, die al langer dan 27 jaar wordt gehouden, is nog steeds nodig om de medemens tegemoet te komen. De opbrengst van de collecte in Soest komt ten goede van zes boe- renorganissaties in de Filipijnen. Het streefbedrag is 21.000 gulden. Pater Mat van Santvoord, oorspronke lijk uit Tilburg, werkt al jarenlang in de Filipijnen bij de boerenorganisaties. In het bisdom Ilagan liggen vier van de zes boerenorganisaties, die via de op brengst van de Soester collecte ge steund moeten worden. In dit bisdom leeft 65 procent van de mensen van de landbouw. De meesten hebben al een klein stukje land waar ze rijst, tabak, mais en pinda's verbouwen. Hun inko men is echte te laag. Voor een zak mest moeten ze bijvoorbeeld drieeneenhalve zak rijst betalen. Op die manier dragen ze het grootste deel van hun productie naar de plaatselijke kunstmesthande- laar, die ook tegen hoge rente leningen kan verstrekken. Onafhankelijkheid Na de machtsovername in de Filipijnen van president Aquino hebben de reeds georganiseerde boeren een petitie op gesteld. Zij vragen hierin om landher vormingen, betere prijzen voor hun producten, een kredietsysteem voor de kleinere boeren om de onafhankelijk heid te doorbreken. Daarnaast zijn nog veel wensen die de overheid niet direct kan realiseren, zoals irrigatiewerken, begeleiding van cursussen en andere practische zaken.Vorig jaar heeft de vastenactie in Soest ruim 36.000 gulden opgebracht. De vier Soester parochies rekenen ook dit jaar op de hulp van de bevolking van Soest, zodat de inwoners van de Filipijnen geholpen kunnen worden. Hulp aan een getroffen volk, een volk in moeilijke politieke onstan- digheden, is nodig. De bevolking zal zich daarmee niet meer alleen voelen staan. In alle vier parochies in Soest zullen de vastenzakjes gedurende de Goede Week worden opgehaald. Daar het tijd stip verschillend kan zijn, kan men het beste bij de mededelingen van de eigen parochie zien wanneer dit het geval is. Ook kan men per giro of bank een bij drage leveren. In dat geval kan men ge bruik maken van de bijgevoegde giro- stortingskaart. De postrekening van het Interparochieel Missiecomite Soest is 35.80.168. Het rekeningnummer van de Rabobank: 35.99.67.787. ma op het gebied van elektro!^ beeldvorming. Films en papieren worden gemaak Soest (448 medewerkers), drukplat en een deel van het high-tech program ma te Emmen (48 medewerkers). In de zeven belangrijkste Westeuropese lan den zijn eigen verkoop-/service- organisaties (171 medewerkers); elders wordt gewerkt met dealers. De afgelopen tien jaar kenmerken zich door een regelmatige groei en een voortdurend gezonde winstgevend heid. De omzet is toegenomen van f53 miljoen in 1977 tot f 203 miljoen het af gelopen boekjaar. Hierdoor is Chemco Europe uitgegroeid tot één van de be langrijkste vijf leveranciers van lichtge voelige films en papieren in de Westeu ropese grafische markt (de andere vier zijn: Agfa-Gevaert, DuPont, Fuji en Kodak). De voor de komende jaren beoogde di versificatie zal worden gerealiseerd door aanzienlijke investeringen in re- search-faciliteiten en door middel van externe expansie (participaties, overne mingen, joint ventures en andere sa menwerkingsvormen). Vernielingen aan auto's Onbekenden hebben vorige week ver nielingen aangericht aan een auto die geparkeerd stond aan de Zuidprome nade. De antenne werd afgebroken. Ook een auto die aan de Weegbree straat stond geparkeerd moest het ont gelden. Hier werd de achterruit van ver nield. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Fietsvierdaagse Burgemeester en wethouders hebben het bestuur van de R.K. Sport en Jeugd vereniging Laetitia toestemming ver leend voor het houden van een avond- fietsvierdaagse vanuit Soesterberg van 18 tot en met 21 mei. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 Sportdag Bentinck Fonds in C-drie is voor herhaling vatbaar De sportdag voor gehandicapten in en rond C-drie is afgelopen zaterdag een gi gantisch succes geworden. Behalve het grote aantal sporters, waaronder ook vali den, kwamen naar schatting 300 mensen naar de sportzaal van C-drie om een kijkje te nemen bij één van de programma-onderdelen. Mede dankzij de belang stelling die de gehandicapten-sport genoot, konden deelnemers en organisatoren na afloop tevreden vaststellen dat een aanzienlijke stap in de richting van de inte gratie tussen de minder-validen en validen was gemaakt. Het is nu van belang dat er een vervolg komt op de sportdag. Jan Manden van het Bentinck Fonds en Ria van Riet schoten van het Provinciaal Steunpunt Utrecht (PSSU) lieten zich ook positief uit, en beiden stelden nieuwe activitei ten in het vooruitzicht. Hoe die er zullen uitzien is nog niet duidelijk, maar vol gens Jan Manden zal alles in het werk gesteld worden om volgend jaar de sportdag te herhalen, al dan niet in een enigszins gewijzigde opzet. De door de Soester Gerrit Pomp gewonnen mara thon over 15 kilometer is vrijwel zeker van een tweede editie. Dit in samenwer king met de atletiekvereniging Pijnen burg en de Road Racers georganiseerde evenement sloeg enorm aan. Dat gold echter ook voor andere activi teiten, zoals het zitbadminton, waarbij acht minder-validen zich aanmeldden als lid bij de badmintonvereniging Sel- by. Ook het rolstoeldansen kende een verheugende respons. De vraag naar deelname was dusdanig groot dat het Bentinck Fonds gaat onderzoeken wel ke structurele activiteiten men in Soest kan ontplooien. Onbekendheid "Voor de eerste start is dit een prima re sultaat, en ik ben dan ook erg tevreden," reageerde Jan Manden desgevraagd naar zijn mening over de sportdag. "We zullen zeker nieuwe activiteiten op touw zetten." Het uiteindelijk doel van de sportdag, waarvan deze en vorige week soortgelij ke versies in andere plaatsen in de regio plaatsvinden en plaatsvonden, is de in tegratie tussen valide- en minder-valide Wethouders drs. Günther Plomp lost het startschot voor de door Gerrit Pomp gewonnen marathon over 15 kilometer. tensport moet ook veelvuldiger naar buiten worden gebracht, vinden de be trokkenen, omdat de onbekendheid er mee nog te groot is. Hierdoor doet een groot aantal minder-validen niet actief mee aan sport, en zijn de groepen men sen die dat wel doen te klein om een team te formeren. Via de sportdag en volgende evenementen hoopt men voor elke tak van sport voldoende belang stellenden te krijgen, zodat de teams met minder-validen kunnen worden ondergebracht bij clubs met valide le den. Het PSSU werkt daar momenteel hard aan in samenwerking met de loka le stichtingen, zoals het Bentinck Fonds in Soest. Dankzij de medewerking van de spon sors Adama herenmode, C1000 voor deelmarkt en Foto/Optiek Van Essen, konden de organisatoren voor een mu zikale afsluiting zorgen door Maria Verano en Ivo Franklin in te huren. Zangeres Maria Verano oogstte direct veel succes en kreèg de volle belangstel ling vanuit de zaal. Ze zong onder meer haar nieuwe single 'Be Your Lady', die op het punt staat de nationale hitlijsten te beklimmen. Zowel Maria Verano als Ivo Franklin bleken over een zeer goede stem te beschikken. De twee artiesten, die beiden ongeveer een half uur optra den, kregen onverwacht nog assistentie van de 'coming-man' Peter Stoelenga, die zich ontpopte als een all-round ar tiest. Het belangrijkste van de sportdag was echter de integratie van de minder-vali den en de validen. Want hoewel beide groepen de sport op verschillende ma nieren beoefenen, gaat het in beide ge- vallenom mensen. En dat werd geluk kig door iedereen begrepen. Er was veel belangstelling voor de di verse onderdelen van de sportdag, zoals op deze foto een rolstoelbasketbalwed- strijd tussen minder-validen en validen. Volledig gelukt Een ander hoogtepunt van de geslaag de sportdag was volgens Jan Manden het onderdeel rolstoelbasketbal. "We zijn bijzonder verheugd dat de sporters op zo'n vriendschappelijke basis met el kaar omgingen en er tussen de validen en minder-validen zo'n fijne relatie was. De integratie is daarin volledig gelukt. Op die manier kun je eikaars proble men ondervinden," aldus Jan Manden over de (rolstoel)basketballers, die uren na de wedstrijd nog met elkaar in ge sprek waren en afspraken voor volgen de ontmoetingen maakten. Zitvolleybal, judo, goalball, boogschie ten en de vertoning van enkele video films waren andere onderdelen op het uitgebreide programma. Mr. S.P. baron Bentinck, de initiatiefnemer van het naar hem vernoemde Bentinck Fonds, reikte tijdens de sportdag de prijzen uit aan de winnaars van de 15 kilometer. Gerrit Pomp zegevierde in een tijd van 45 minuten en 31 seconden, en de Soes ter topsporter zette daarmee opnieuw een prima prestatie neer. Hij werd op vier seconden gevolgd door Kees van Breukelen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15