Natuur O Nabij aruóhoch Concours en expositie voor zondagsdichters en -schilders over Soest Mondriaan in Groeneveld Speeldoos kunst markt C-drie doet mee aan Landjuweel LANDJUWEEL SOEST 1987 Vogelwandelingen Natuurwandeling 12 april Bonsai-expositie bij Mondileder Fassbinder's 'Ehe der Maria Braun' bij 'Vrouw en Film' Paasconcert 'The Messengers' Paasexpositie Vesper-Passie naar Mattheus in Oude Kerk Ook in Soest 'Aktiedag Zuid- Afrika' Vrijwilligers Vakature Bank Gilde-project regionaal Expositie Passie-Palm-Paas in de Oudheidkamer Soest Pleuni Touw en Hugo Metsers schitteren in 'Het kan vreemd gaan...' Theater-agenda FC Artishock Ltd. Vernieuwde Kunstmarkt 4RÏ1SH0CK -30 APW- Donderdag 9 april: Filmhuis: 'The unanswered Question' en 'Stravers' Open Podium met 'Easy Band' Tentoonstelling tips die kunnen i uw nieuwe bij brilcentrum en, dan kunt u u klaar. WOENSDAG 8 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 17 Cultureel Creatief Centrum Expositie Quilts De expositie van quilts, die vorige week in C-dne te zien geweest is, was een enorm succes. Op de eerste dag ver schenen ongeveer 100 belangstellen den om de opening mee te maken, die verricht werd door mevrouw Nel van de Linden. Velen waren geïteresseerd in de volksdansen en de kostuums van de Joegoslavische dansgroep Screza. De hele week waren de trotse maaksters van de quilts in het gebouw aanwezig om demonstraties en toelichtingen te geven. De belangstelling voor deze ex positie was zeer groot; het geheel kan dan ook bijzonder succesvol genoemd worden. Expositie 'karakterpoppen' Van 3 tot 24 april worden in 2 vitrines karakterpoppen tentoongesteld. Dora de Lange uit Hoevelaken maakt deze poppen zelf, waarbij ze bijzonder veel aandacht besteedt aan de constructie; armen en benen en zelfs vingers zijn be weegbaar. Een aantal poppen stelt een bekende persoonlijkheid voor, zoals Si- mon Carmiggelt, Doms, Elvis Presley en Richard Qiamberlaine. De andere poppen zijn uit de fantasie van Dora de Lange voortgekomen. De expositie is te bezichtigen tijdens kantooruren en zeer de moeite waard. Expositie tekeningen/grafiek Marga Houtman is een oud-inwoonster van Soest, die momenteel een opleiding volgt aan de kunstacademie Minerva in Groningen. Zij specialeert zich in teke ningen en grafisch werk, volgens bij zondere technieken. Vanaf 5 april wordt haar werk geëxposeerd in het Witte Café van C-drie. De expositie loopt tot 24 april en is te bezichtigen tij dens kantooruren. Theeconcert in C-drie Op zondagmiddag 12 april otganiseert C-drie een theeconcert, waarbij de mu ziek verzorgd wordt door het ensemble "En Souvenir". (Zie het artikel elders in deze krant). Landjuweel Het Cultureel Creatief Centrum C-drie nodigt alle amateurs uit Soest en omge ving uit tot deelname aan een tentoon stelling van zondagsschilders. Werk stukken moeten op 22 augustus worden ingeleverd en zullen worden geëxpo seerd tot en met 18 september. In sa menwerking met boekhandel van de Ven organiseert C-drie een zondags- dichtersconcours, samenvallend met de tentoonstelling van zondagsschilders. (Zie het artikel elders in deze krant). .Historische kostuums Voor alle mensen die met de historische optocht meedoen heeft C-drie een pas send aanbod. Mevrouw M. Dijker-Pa- pavoine is namelijk bereid gevonden om een lezing over historische kos tuums te houden op 16 april a.s. Me vrouw Dijker kan heel boeiend vertel len over kostuums en eet- en leefge woonten uit de Middeleeuwen en zal dit illustreren met poppen in kostuum en illustraties. De lezing begint om 20.30 uur in de theaterzaal en is gratis toegan kelijk voor alle belangstellenden. Het cultureel creatief centrum C-drie blijft, als zoveel Soester verenigingen en instellingen, niet afzijdig van het Landjuweel, dat eind augustus-begin september wordt gehouden. In het ka der van dat evenement organiseert C-drie een concours voor 'zondags dichters' en een tentoonstelling voor 'zondagsschilders', met "Soest" (toen of nu) als onderwerp. "C-drie doet gelukkig ook mee," aldus vice-voorzitter Jan Visser van C-drie vorige week tijdens de presentatie van de plannen voor dit "artistieke" onder deel van het Landjuweel aan de pers. "Maar we doen het hier in eigen huis." Aanvankelijk had de leiding van het cultureel centrum nogal wat aarzeling aan de dag gelegd voor deelname aan het Landjuweel. "Het soort activiteiten dat ons voor ogen staat zien we niet zo zitten in een feesttent op de Blaak," al dus Visser. Burgemeester Scholten heeft bemiddeld tussen het Comité Landjuweel en het C-drie-bestuur, die elkaar vervolgens helemaal hebben "gevonden". "En het mooie is dat dit het Landjuweel allemaal geen cent gaat kosten," aldus Visser. De tentoonstelling van zondagsschil ders duurt van zaterdag 29 augustus tot en met 18 september. Alle amateur- schilders in Soest en omgeving kunnen eraan deelnemen door een werkstuk in te leveren (vergezeld van een formulier dat bij C-drie verkrijgbaar is). De werk stukken kunnen variëren van schilderij en, tekeningen, foto's en sieraden tot kostuums en allerlei andere zaken. Ze dienen op zaterdag 22 augustus (een week voor de opening) te worden inge leverd in C-drie. "Iedereen die kan te kenen of schilderen, of wat dan ook in de artistieke sfeer, historisch of modern, kan meedoen," aldus Visser. Soest - toen of nu De deelnemers moeten wel rekening houden met een aantal voorwaarden: het onderwerp moet betrekking hebben op Soest - toen of nu - en schilderijen etc. mogen niet groter zijn dan 110 x 80 cm. Bovendien moeten ze zijn ingelijst en klaar om te worden opgehangen. De werkstukken moeten achterop zijn voorzien van naam, adres en waarde; ze zullen verzekerd zijn van 22 augustus tot en met 18 september. Burgemeester Paul Scholten opent de tentoonstelling officieel op zaterdag 29 augustus, tijdens een speciale aflevering van de talkshow "Soestand-literair" in C-drie. Die avond vindt ook het con cours plaats voor zondagsdichters uit Soest en omgeving. Uit de inzendingen worden de tien beste gedichten geselec teerd door een deskundige jury, be staande uit de dames P.J. Oranje-Wen- tink (oud-raadslid, thans voorzitter van de ANBO-Soest) en Netty Wessels (boekhandel Van de Ven). Het con cours wordt in samenwerking met deze bekende boekhandel georganiseerd. De jury wordt voorgezeten door dichter Jan Visser zélf. "Soestand-literair" van 29 augustus wordt gepresenteerd door Nelleke Streefkerk. In het programma is ook de vertoning opgenomen van de dia's die gemaakt zijn door de werkgroep die zich bezighoudt met hetvinventariseren van de 'beeldbepalende" panden en monumenten in Soest. De deelname aan het zondagsdichters- concours staat open voor iedereen die niet in het "literaire circuit" heeft gepu bliceerd. Elke deelnemer/deelneem ster mag één, hooguit twee gedichten inleveren over het onderwerp "Soest" in het algemeen (concreet of abstract) of een Soester wijk, straat, plek, gebouw in het bijzonder. De tien geselecteerde gedichten worden tijdens Soestand-li terair voorgedragen in C-drie; de drie beste worden in de Soester Courant ge publiceerd. De prijzen bestaan uit dichtbundels, beschikbaar gesteld door boekhandel Van de Ven. De deelnemers dienen hun (in viervoud getypte!) gedichten vóór 15 augustus in te zenden bij C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Nadere inlichtingen over de expositie en het concours - beide naar analogie van het jaarlijkse evenement in de Nieuwe Kerk in Amsterdam - zijn ver krijgbaar bij de culturele coördinator van C-drie, Irma Kramer (tel. 22188). Historische kostuums Afgezien van de expositie en het con cours levert C-drie nog een belangrijke bijdrage aan het welslagen van het Landjuweel. Vooral met het oog op de Historische Optocht is de lezing van be lang, die mevrouw Mathilde Dijker-Pa- pavoine op 27 augustus in C-drie komt houden. Het onderwerp is "historische kostuums", met vooral de nadruk op de Middeleeuwen. Mevrouw Dijker illu streert haar lezing met fraaie poppen en illustraties, die ook in C-drie zullen worden geëxposeerd. Speciaal voor de deelnemers aan de Historische Optocht houdt mevrouw Dijker op donderdag 16 april in C-drie al een extra lezing over dit onderwerp. Die bijeenkomst begint om 20.30 uur en vindt plaats in samenwerking met de Historische Vereniging Soest. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Voor "vroege vogels" organiseert het IVN-Eemland op zaterdag 11 april - om 06.00 uur 's morgens! - weer de jaarlijkse vroege-vogelwandeling, speciaal voor hen die de vroege-vogelgeluiden willen leren kennen of ervan willen genieten. De natuurgidsen verwachten de deelnemers op de parkeerplaats van de v.v. Hees, te genover de Insingerstraat aan de Wiekslo- terweg O.Z. Warme kleding en schoeisel en een verrekijker worden van harte aan bevolen. Lente Aan alles in de natuur is te merken dat het lente is; alleen het weer werkt niet al tijd mee. Toch kondigen vogels ieder jaar opnieuw het voorjaar uitbundig aan. Dat hoort bij het bouwen van nesten, het leg gen van eieren en het verzorgen van de jongen. Voor een natuurliefhebber is een lente zonder vogelzang ondenkbaar; aan hun roep en zang hoort men dat de winter voorbij is, al verschillen de gelui den van de vogels onderling ook nog zo veel. Pijnenburg Veel verschillende vogels vindt men al leen in een gebied met een rijke, geva rieerde begroeiing. Vooral eeuwenoude beuken en eiken bieden veel vogels een thuis. In Soest komen ze gelukkig nog voor in de bossen van het landgoed Pij nenburg, voor het IVN dan ook hét do mein voor de vroege-vogelwandeling. 'De morgenstond heeft...' Rond zonsopgang laat de bosuil zijn laat ste mysterieuze roep horen. De merels en de lijsters zetten hun liederen in. Ook de roodborst laat zijn eenvoudige liedje ho ren en de kleine winterkoning komt met zijn grote lied. Met wat oefening kan ont dekt worden dat de zang van vier of vijf soorten mezen heel verschillend is, even als het roepen van de verschillende spech tesoorten die er zijn. Afhankelijk van het weer zijn de tjiftjaf en de fitis terug uit Afrika, op het plekje waar ze ooit uit het ei zijn gekropen. Op zondag 12 april vindt, vanaf 14.00 uur 's middags, de maandelijkse natuurwan deling van het IVN plaats. Startplaats is de parkeerplaats van het Soester Hoogt aan de Van Weerden Poelmanweg, tussen Soestduinen en Soesterberg. Het thema van deze wandeling is "Bosvogels". De loofbomen zijn nog kaal en daardoor zijn de vogels gemakkelijk te ontdekken. Het is interessant te zien dat er verband bestaat tussen begroeiing en de verschil lende vogelsoorten die erin voorkomen. In bomen bijvoorbeeld huizen andere soorten dan in de struikenlaag. Meer informatie: tel. 20920. Mondileder heeft in samenwerking met het Bonsai-centrum Veenendaal een spectaculaire Bonsai-expositie georga- niseerd. Het Japanse woord Bonsai, afgeleid van het Chinese P'en Tsai, betekent letter lijk: boom in pot. Bonsai kweken is een fascinerende hob by en hoeft in eerste aanleg niet duur te zijn. Voor iemand met z.g. groene vin gers is het mogelijk om van een eenvou dige plant in een paar jaar een bonsai te kweken. Gedurende deze expositie zijn er een 40-tal bonsai's te bewonderen, welke staan opgesteld tussen de talloze lede ren zitmeubelen. Om de Oosterse sfeer kompleet te ma ken is er verder Chinese kunst en exclu sief rieten meubilair te bewonderen. Openingstijden: Alle werkdagen 9.00 - 17.00 uur (ine. 2e Paasdag). De werkgroep »Vrou«- filmochtend voor vrouwen in C toe Fassbinder i èe 1 ^ar!?iq4t wordt onder hevige bombardementen het huwelijk geslo- ln het Duitsland van Braun Na twee dagen moet Herman zich aan het ten tussen Mana en Hermann het Derde Rijk zoekt Maria tevergeefs naar front melden Na de inee eo Maria ontmoet als animeermeisje in een haar man. Het leven gaat ec .daat gjn en begint een verhouding met hem. illegale bar de A™e"ka dujkt siaat Maria Bill tijdens een vechtpartij dood. Als Hermann plotseling opduiK gevangenis in. Mana maakt nu een Hermannneemtdcschu dopvServreemdt van iedereen die imponerende camèreb'jeent haareeuwigbestaan. Als hij uit de gevan- haar nastond. Alleen d ardie voor Maria. Hij gaat naar Canada om zijn gems komt voelt hij zich te min e]llkt is ^j hij bij haar terugkeren... ?nlll« f °Pte knapPfn"; is een schitterende film, waarin Hanna SchyguUa in een 'Die Ehe der Mana Braun is een sum« weereeeft. prachtige creatie het karakte"_va"te „raten Toegang 2,50. Gratis kinderopvang Na afloop is er gelegenheid om na te praten, toegang y aanwezig. ^„„liprpn wordt gedragen is het nodig donateurs te Omdat dit initiatief door parti Wie ^ch als donateur wil opgeven kan dat werven voor de dekking van ae gulden per maand, doen op 16 apni, De ARÖS maakt op dinsdag 14 april a.s. in de kerkzaal van Zonnegloren op namen van het paasconcert van de Soester gospelgroup "The Messen gers". Aanvang 20.15 uur. Onder lei ding van dirigent P.J. Houtzagers zal het koor liederen zingen die betrekking hebben op Goede Vrijdag en Pasen. De AROS zendt de opnamen op die dagen uit. Patiënten, bezoekers, verplegend personeel en andere belangstellenden zijn bij de opnamen van harte welkom. Evenals in voorgaande jaren exposeren ook nu weer in de paastijd de leden van het ICC te Baarn door hen vervaardig de schilderijen en tekeningen in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld te Baarn. Het tentoongestelde omvat zowel olie verfschilderijen en aquarellen als pot lood- en krijttekeningen. De expositie, welke gratis toegankelijk is, duurt van zaterdag 11 april tot en met zondag 26 april en is dagelijks te bezich tigen van 10.00 - 17.00 uur (maandag 13 april gesloten). In Kasteel Groeneveld zal een over zicht worden gegeven van de werken van schilder Mondriaan, de kunste naar die via de omstreden verkoop van een van zijn werken door de gemeente Hilversum, de laatste tijd meer dan ooit in het middelpunt van de belang stelling staat. Reden voor de Vereni ging van Beeldende Kunst te Baarn om een lezing te organiseren over le ven en werken van Mondriaan op zon dag 12 april aanstaande. Dat Kasteel Groeneveld hiervoor als lokatie werd genomen, ligt meer voor de hand dan op het eerste gezicht lijkt. Leden van de Vereniging van Beelden de Kunst te Baarn (kort gezegd de VBKB) hebben er op dit ogenblik een expositie van hun werken, die voorna melijk betrekking hebben op plekjes in en om Baarn. Het is een persoonlijke selectie van kas teelbeheerder Werner Paans, uit inzen dingen voor eerdere tentoonstellingen in de etalages van de Baarnse winkeliers en in de Speeldoos, aangevuld met ex tra werken van Marise de Jong en Jaap de Ruig. Deze expositie in Kasteel Groeneveld duurt to 27 april a.s. en het leek het be stuur van de VBKB aardig de gelegen heid te benutten om naast de tentoon stelling een andere "happening" te or ganiseren, voor de eigen leden én be langstellenden van buitenaf. Via het Haags Gemeentemuseum, dat de grootste Nederlandse Mondriaancol- lectie binnen haar muren heeft, werd mevrouw Sarter, voormalig medewerk ster van het museum en bij uitstek be kend met het werk van Mondriaan, be reid gevonden naar Baarn te komen. Haar lezing, geillustreerd met dia's, zal beginnen om 11.00 uur en ca. drie kwartier duren. Na afloop kan in het restaurant van het kasteel koffie wor den gedronken en is uiteraard de ten toonstelling van de leden van de VBKB te bezichtigen. De tentoonstelling is gratis, voor de lezing wordt een klein entréebedrag gevraagd van f 2,50. Kas teel Groeneveld is vanaf 10.30 uur ge opend. Uitgaande van de Herv. Oude Kerk en de Geref. Wilhelminakerk wordt aan staande zondagavond 12 april om 19.00 uur in de Oude Kerk door de Cantorij van de Oude Kerk, versterkt met enkele solisten, o.l.v. Sietze van der Vinne de Vesper-Passie naar Mattheus (van Willem Vogel) gezongen. Deze Vesper is voor ieder toegankelijk. In samenwerking met de plaatselijke werkgroep Zuidelijk Afrika organi seert de IKV-kern Soest a.s. zaterdag 11 april een aktiedag, gericht op de ak- tiviteiten van Europese ondernemin gen in Zuid-Afrika. Een en ander is een onderdeel van een landelijke aktie op diezelfde dag. Eind vorig jaar besloten het Komitee Zuidelijk Afrika, de interkerkelijke werkgroep Kairos, Pax Christi en de Novib maandelijks aktie te gaan voeren om de druk op o.m. Shell te vergroten om zich uit Zuid-Afrika terug te trek ken. Zij vroegen andere landelijke orga nisaties één zo'n maandelijkse dag "voor hun rekening te nemen". Het IKV besloot daarop de april-dag te or ganiseren. Eerder hebben PPR, PSP, CPN, EVP, organisaties van buitenlan ders en de jongerenbeweging zo'n dag "geadopteerd". Het IKV, bij menigeen alleen bekend van de kernwapens, meent dat 11 april een goede gelegenheid is om nog eens te onderstrepen dat het een vredesbewe ging is en dat vrede méér is dan geen kernwapens. Vrede is, aldus het IKV, de vrucht van gerechtigheid en als die in Zuid-Afrika met voeten wordt getre den gaat dat ons ook aan. "Vanuit het Westen kunnen we niet zo veel doen om het bloedvergieten daar te verhinde ren," klinkt het. "Des te meer reden om dan ook alles te doen wat we wél kun nen." De huis-aan-huisfolder die zaterdag wordt rondgebracht bevat veel infor matie, o.m. over de rol die Europese ondernemingen in Zuid-Afrika spelen en een voorbeeld van het sociale beleid van Shell. De organisatoren zoeken nog enthousiaste vrijwilligers om de folders mee te helpen rondbrengen. Men kan zich opgeven via de volgende telefoon nummers: 10688 - 19451 - 22577 - 11462. Omdat de Vakaturebank Soest niet over voldoende financiële middelen en mankracht beschikt om binnen redelij ke termijn een florerend Gilde-project van de grond te krijgen is samenwerking gezocht met Amersfoort. Sinds kort is nu het Gilde-Eemland van start ge gaan. Wie boven de vijftig jaar is en zijn ken nis, vaardigheden en/of hobby, opge daan in zijn baan of vrije tijd wil over dragen aananderen, kan contact opne men met de WB-Soest of rechtstreeks met 't Gilde-Eemland, Bloemdendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tël. 033- 633924. Mensen die zich verleden jaar hebben opgegeven voor 't Gilde zijn schriftelijk op de hoogte gesteld van de samenvoeging Soest-Amersfoort. Ook het initiatief om te komen tot een project Slachtofferhulp zal binnenkort in overleg met de WB-Amersfoort re gionaal worden opgezet. Meer hierover, en over de Hobbytheek, in een volgend artikel. Alle informatie over vrijwilligerswerk, verzekeringen en onkostenvergoeding, alsmede over diverse projecten worden gratis en geheel vrijblijvend verstrekt door de VVB Soest, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10-12.30 uur en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11-12.30 uur. Vacatures 1/620 Vrijwilligers gevraagd bij Vei lig Verkeer Nederland; aangeboden worden o.a. bestuursfuncties en ad- hoc-aktiviteiten, fiets- en bromfiets controles, akties op scholen, enz. 1/615 Muziekvereniging P.V.O. zoekt vor zo spoedig mogelijk vrijwilli gers m/v. Gedacht wordt aan iemand die het contact gaat onderhouden tus sen de muziekvereniging en de gemeen te, de pers, het publiek, enz. 2/4 Vrijwilligers m/v gevraagd met enige ervaring in het begeleiden van li chamelijk/ zintuiglijk gehandicapten. De gehandicapten verblijven tijdens de vakantie 1 week in een volleding aange paste bungalow in verschillende plaat sen in Nederland. 2/8 Vrijwilligers m/v in de leeftijd van 18 tot 40 jaar gevraagd om de lei ding op zich te nemen van licht gehandi capte, moeilijk lerende en zeer moeilijk lerende kinderen tijdens vakantiewe ken. De vakantieactiviteiten verschillen weinig met die van niet-gehandicapten. Van de leiding wordt verwacht dat zij een positieve houding t.o.v het prot.chr. geloof kunnen en willen innemen. 7/615 Vrijwilliger m/v gevraagd om samen met betaalde kracht groep van 12 kinderen te begeleiden in peuter speelzaal in Baarn. 10/623 Volksuniversiteit Soest vraagt 2 3 vrijwiligers m/v ter verster king van het team. Werkzaamheden be staan uit het samenstellen van het nieu we programmaboekje; inschrijven van nieuwe cursisten, openen van cursus sen, opstellen van rooster het vinden van lokaliteiten; aanname nieuwe do centen enz. De werktijden zijn op don derdag van 10 tot 13.30 uur. 3/640 Soester Muziek Gezelschap vraagt voor haar orkest bespelers van bas, tuba en trombone. 3/620 Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten zoekt enkele vrijwilligers m/v om als bestuurslid te funktioneren en de vereniging te verte genwoordigen als afgevaardigde bij commissievergaderingen. 1/633 Voor het mee opzetten van een Hobbytheek wordt een aantal vrijwilli gers m/v gevraagd. Uitvoerige infor matie over dit interessante project bij de WB. 9/622 Vrijwilligers m/v gevraagd om gehandicapten te begeleiden bij het le ren van paard en ponyrijden. Er wordt samengewerkt met goed getrainde vrij willigers en er wordt toezicht gehouden door een arts, een fysiotherapeut en een gediplomeerde F.P.G.-kracht. De rijlessen worden wekelijks op een vaste tijd gegeven. Mannelijke vrijwilligers gevraagd tot 40 jaar om reumapatiënten te begelei den tijdens vakantiereizen naar Spanje, Duitsland, Italië, Rijn en Moezel. Jer sey en België. Reisduur 7-10 dagen in de periode van mei t/m augustus. Inlichtingen over bestaande vakatures uitsluitend via de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Na gedurende de wintermaanden ge sloten te zijn geweest, zijn de deuren van de Oudheidkamer Soest vanaf 4 april weer geopend. Naast de vaste exposities, is er de expo sitie Passie-Palm-Paas te zien, met het werk van de ikonenschilderes Reneé van Vonderen uit Amersfoort. Schitte rende ikonen zijn er te zien, die met een enorm geduld vervaardigd zijn en waar bij de regels voor het schilderen van de ikonen nauwkeurig nageleefd zijn. Het prepareren van het hout, het aanbren gen van de grond- en laklagen, het schuren en steeds opnieuw lakken. Het aantal lagen kan soms wel tot dertig op lopen. Dit is ook te zien aan de beschil derde, gegraveerde, uitgezaagde gan- ze-en eendeëieren die voorzien zijn van diverse voorstellingen o.a. een komple- te serie poezekoppen. Ook andere voorwerpen, zoals byouteriedoosjes, gemaakt van eierschalen, zijn er te zien. De expositie "Passie-Palm-Paas" duurt tot en met tweede Paasdag. De Oudheidkamer Soest is te vinden aan de Ferdinand Huycklaan 18 en is geopend zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Kultureel centrum Rembrondtlonn 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 "Het kan vreemd gaan", een comedy van Amerikaanse makelij, die duidelijk uitstijgt boven het gemiddelde in dit genre. Te danken aan de auteur Bernard Slade, Remco Campert's voortreffelijke vertaling en de speelse regie van Jules Royaards. Te danken vooral aan Pleuni Touw en Hugo Metsers, twee "theater- dieren", die in deze voorstelling werke lijk alle registers opentrekken om er in ieder opzicht een voorstelling van uit zonderlijk niveau van te maken. Het gubliek van de nagenoeg uitverkochte aarnse Speeldoos liet zich vrijdag avond j.1. dit toneelgebeuren dan ook uitstekend smaken. In "Het kan vreemd gaan" draait alles om de buitenechtelij ke ontmoeting die George (Hugo Met sers) en Doris (Pleuni Touw) jaarlijks op een hotelkamer met elkaar hebben. Nadat in het eerste tafereel de relatie hoofdzakelijk op sexverkeer is afge stemd graaft de auteur in de daarop vol gende vijf momentopnamen dieper in het leven van de samenzweerders. Hun ouder worden gaat vergezeld van wijze en onwijze levensopvattingen, geld en macht, geluk en verdriet. Het ongewo ne gegeven bedient zich van flitsende dialogen waarin zowel Pleuni Touw als Hugo Metsers sublieme acteerkunst la ten zien. Het wat ongelooflijk en ook chaotische eind van deze knap geschre ven comedy zijn schoonheidsfoutjes die desondanks geen afbreuk kunnen doen aan de eindconclusie dat "Het kan vreemd gaan" alle ingrediënten bevat om liefhebbers van een klassieke come dy gedurende ruim twee uur te boeien. Gelet op de staande ovatie die de echte lieden van een dankbaar en attent pu bliek in ontvangst mochten nemen werd deze conclusie door een absolute meer derheid gedeeld. Lr. Vrijdag 10 april Aanvang 20.15 uur Helder als glas. Toneelstuk met o.a. Hans Cornelissen en Dorijn Curvers. Try-out. Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,- Zaterdag 11 april Aanvang 20.15 uur Helder als glas. Landelijke première van een toneelstuk met o.a. Hans Cor nelissen en Dorijn Curvers. Regie: John van de Rest. Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,- Beperkt aantal kaarten beschikbaar. Zaterdag 25 april Aanvang 20.15 uur The Deep River Quartet. Swingende kwartetzang in de stijl van de "Mills Brothers" en de "Inks Pots". Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 12,50. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, teL 19577, stelt zich ais doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Iedere zondagmiddag wordt er gevoet bald op de Eng, vanaf 15.00 uur. Iedereen is van harte welkom. de Kunstmarkt rondom het Artishockge- bouw voor het grootste gedeelte vast. De (vernieuwde) Kunstmarkt start om 10.00 uur, dit jaar met tal van kraampjes waar échte kunst te zien en te koop is. Er wordt een breed terras gecreëerd, waar een brede scala aan activiteiten zal plaats vinden en waar men ook terecht kan voor versnaperingen. De activiteiten beginnen om 11.00 uur; dan bijten de gebroeders Prinsen het spits af met rustige jazzmuziek van hoge kwaliteit. Om 13.15 uur staat een optreden gepland van de Amsterdamse straat-tejatergroep Mini Brut, die al jaren nationale bekend heid geniet. Voor Soest e.o. is dit een goe de gelegenheid om met dit onvervalste straattejater kennis te maken. Aanslui tend treedt op Magie Charles, een kinder show voor jong en oud. Poppenkast, goo chelen en vele grappen zijn de ingrediën ten van de voorstelling van deze profes sionele groep. Het programma wordt afgesloten met een optreden van een in Soest bekende groep: Majapa. Zij brengt Nederlandstalige mu ziek in een eerlijk live-optreden, dus zon der play-back. Kortom: een programma dat men niet mag missen. Bij slecht weer vinden de op tredens plaats in de theaterzaal, waar te vens de expositie van Ineke Talen te be zichtigen zal zijn. Deze filmhuisavond twee korte Neder landse films. "Een korte film is vaak be vrijdend, je kunt de vorm scherper stellen dan bij langer werk," verklaarde Johan van der Keuken, de regisseur van "The unanswered Question". "Het is een ge bied waar een hoge creativiteit naar bui ten komt; het moment waarop de filmma ker het meest vrij is vind je in zijn korte films." Van der Keuken maakte deze film na zijn lange "I love Dollars". De film is geba seerd op het gelijknamige muziekstuk "The unanswered Question" van Charles Ives uit 1908 en en brief van een demente oude dame in een artikel in het tijdschrift Raster. In "Stravers" van Peter Delpeut voert de regisseur dezelfde stijl door als destijds bij zijn eindexamenfilm "Emma Zunz", waarmee hij afstudeerde aan de filmaca demie: een korte speelfilm, waarin de mi nimale handelingen van de hoofdpersoon op strakke, ingetogen wijze in beeld wor den gebracht. "Stravers" is Delpeuts tweede film en bevat het verhaal van de broers Lucas en Johann, een twee-een heid in leven en werken: sloten baggeren, hout hakken, afval verbranden, en na ge dane zaken een slok brandewijn in de her berg. De komst van een vrouw drijft een wig in het gedeelde leven van de broers. Agenda: 16 april: 'Ginger e Fred', Federico Fellini; 23 april: 'Desert Hearts', Donna Deitch; 24 april: 'Sophie's Choice', Alan J. Pakula (extra voorstelling op vrijdagavond!). Op vrijdag 10 april, aanvang 21.00 uur, is er weer een Open Podium, een muziek avond speciaal voor de jongeren. De toe gangsprijs is dan ook bewust laag gehou den. Ditmaal draait alles om de groep "Easy Band" uit Soest. Veel Soester jon geren kennen deze hard-rockband al, en anders moeten ze zeker langskomen want het belooft een oorverdovend goed hard- rockconcert te worden! Toegang: 2,50 (ook voor CJP en Pas-65). Zaterdag en zondag, 4 t/m 30 april, van 15.00 tot 17.00 uur (niet op Tweede Paas dag): schilderijen en aquarellen van Ineke Talen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17