IBH! fes mnfos-fa's pas fes DZOm I EBBI Mo LOS PAGINaT» fofcNSUAü 8 APRIL 1987 12E-SPORT ^^cesvo£!!^!!!!!L^ï^^oernooi in tennisbal "De Bosrand" SOESTER COURANT SPORT -PAGINA 19 Soester TENNIS Sportkopij Kings Road Riders: drie keer thuis Red Stars 2 aan kop na zege op koplopei k Baarn >pen BASKETBAL Shot 2 en 3 pakken kampioenschap TAFELTENNIS RUITERSPORT Wedstrijd Eldorado Klachten bezorging Soester Courant verkeersschool Engelsen en Denen te gast bij Red Stars BASKETBAL Soester Bowling Bond ATLETIEK Gert de Ruygt verrassend snel in Spanderswoudloop BRIDGE Viertallen B.C. Eemland SCRABBLE 'De Turf' in de Paasvakantie Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Sportkopij SoVoCo viert feest in De Bunt Dames SoYoCo-Stam kampioen VOLLEYBAL irn Al sden A4 ipong BI :rsfoort BI wegein BI CC2 rsum C3 srsum Dl n D2 ische D6 daan Al en Al en Al rfoort al :rweyde BI :n B2 sfoort B3 5sen Cl 3ever Cl sfoort C4 amp Dl sfoort D2 D4 FotoHerman van Dam 3p woensdag 25 maart 1987 sloot de :ennishal "De Bosrand" haar dames- ïh bmninon iubbel competitie af met 4 finale partij - ^dUipiUCIl en. Sportief werd gestreden om een zo der had het niet beter 1 boog mogelijke plaats op de ranglijst, in de laatste ronde vrij- Op bijgaande foto staan de deelneem- ?eelde het jeugdvijftal sters van woensdag-competitie com- 'Chaakclub, Soest Al, p'eet met de winnaars van de verschil- U jenpouJgs Einduitslag: Poule-a: 1. Wil de Graaf/Han de Jong Poule-b: 1. Y oke v.d. Graaf/Mien Zoe telief Poule-c:l. Gerda de Munck/Alie Smeenk Poule-d:l. Iene Meijer/Maria Zoete lief Zomer activiteiten In de week van 13 april 1987 start de tennisschool "Glenn van Kleef" met lessen in alle categorieën. Inlichtingen: S. Reer 02155-11998, G. v Kleef 033- 621958. overgebleven concur- 1 uit Maarssenbroek. met niet meer dan 3-2 de Haan, Erik Swin- 'onk en invaller Lars ruimschoots in deze sloegen hun gastheer hristian liet iets teveel wegslaan en verloor. ;ampioenschap heeft •laatst voor de lande- moest diezelfde vrij- i een lastige klip te soon van DBC 1 uit had nog kansen op p, zodat heftige te- orden verwacht, vist Vennik een "ge- te vangen. Met groot >edde de partij zich iindevoor Chiel. De geen moment uitba- digde dan ook in re de spoedig een pion 3 weg naar de winst. )nbedachtzaamheid iter een loper en la- unt. Stand le nend tot het einde, a eerst goed teheb- ns ontevreden zijn g, terwijl ook Van se kwam. :1de zeer geconcen- ïet begin een goede :erde een paard tot ladameruilwonhij aiee was de stand el van de Soesters. den werd nog ge- balans definitiefin orslaan door aan toreneindspel te ach na een fout in ïn stug had verde- lijk een verdiend e eindstand 3-5 in Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie. Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Fietscrossclub gereed voor eerste lustrum De fietscrossclub Kings Road Riders heeft dit jaar drie thuiswedstrijden op haar terrein achter de hockeyclub Soest aan de Koningsweg. Ze worden gereden op tweede Paasdag, 3 mei en 29 augustus. De crossbaan ligt er per fect bij en er wordt enthousiast door gewerkt om de nieuwe kantine gereed te krijgen. Als ook het stoplicht, of be ter gezegd het "startlicht" nog is aan gesloten, dan zijn de "Koningswegrij ders" geheel startklaar om hun beste beentje voor te zetten. De F.C.C., die dit seizoen haar eerste lustrum beleeft, heeft een stabiel leden tal, maar er is ruim voldoende capaciteit voor nieuwe leden. Fietscross, een aan tal jaren geleden als Amerikaanse rage en imitatie voor motorcross voor de jongsten ontstaan, is inmiddels een vol wassen sport geworden, en onderge bracht als sectie bij de KNWU. De re gels zijn nu wat strakker, maar fietscross blijft naast sport toch ook vooral een ge zellig kleurrijk gebeuren. Het is een sport voor individualisten, die zich bekwamen in een korte krachts explosie, waarbij alle spieren een beurt krijgen. Voor de drie allerbesten in elke leeftijdsklasse zijn er bekers beschik baar. Er wordt gefietst in drie catego rieën: junioren, cruisers en powder ïendrikJaan Ie Prins Hendrik- -k bij de politie n inbraak in haar laar afwezigheid seftplaatsgevon- estaan uit een vi- bedrag van 275 lèques. De dader - achterdeur zijn ?aat in Baarn de •De instelling in van de Openba- Hoofdstraat 1 t openingsfeest t s middags om ?ens de officiële 'onden door de menteel al zo'n ar men, net als *ek, speelgoed fier kan speel- uitgeprobeerd" wordt gedaan k thuis aan de ikkelingsmate- -en op peuter- 'oorhanden is. en wegwijs ge- spel en speel- -ek richt zich in 0 tot 8 jaar. ntelijke subsi- per jaar) voor aar. Voor dat tukken speel- veken lenen. vier stukken inementsprijs die eerst eens ien een stem- waarop vijf worden ge- n week. Dat mogelijkheid 'ders, die hun Hijgen, end op dins- nsdag (13.30 ond (19.00 - Het reserve herenteam van Red Stars heeft zich aan kop van de eerste klasse genesteld. De jonge basketbalploeg versloeg in Beukendal koploper Crac kerjacks met alleszeggende cijfers: 72- 46, Door dit resultaat hebben de twee ploegen, .vier verliespunten. Beide teams Wacht, ook nog een wedstrijd te gen Sparta Nijkerk, dat op twee pun ten achterstand met 'de twee honden en één been' tactiek in het achterhoofd alsnog haar slag wil slaan. Als de spelers van Red Stars 2 echter net zo gemotiveerd in het veld verschij nen tegen Sparta als afgelopen zaterdag tegen Crackeijacks, dan mogen zij vast én zeker aanspraak maken op de titel, al dan niet na een noodzakelijke beslis singswedstrijd tegen Crackeijacks. Daarentegen is het voor Red Stars niet mogelijk om promotiewedstrijden te spelen voor de rayon-afdeling. Dat kan pas als het eerste team in de Eerste Divi sie of hoger zou uitkomen, en dat lijkt vooralsnog onwaarschijnlijk. Met de ruime zege op Crackeijacks, die al in de beginfase tot stand kwam, op zak be houdt het tweede in elk geval alle kan sen om kampioen te worden. Gezien de werklust, die het team onder leiding van coach Rinus Valk dit seizoen heeft geë taleerd, zou dat zeker niet onverdiend zijn geweest. Van de kampioenskansen voor het vijf de team was al na enkele wedstrijden in dit seizoen niets meer over gebleven. Niettemin is de ploeg momenteel met een indrukwekkende serie duels bezig, want zaterdag won het team voor de ze vende achtereenvolgende keer. Blue Arrows werd met 47-34 teruggewezen. Dames 1 haalde flink uit tegen het zwakke Argus. Het team haalde net niet de honderd-puntengrens, maar zette met een 94-52 wel een prima resultaat op het score-bord. Ook heren 1 boekte een goede overwinning in de streekder- by met het Hilversumse Dunckers. Na een 50-47 voorsprong in de rust won Red Stars met 99-86. De jongens junio ren moesten voor de tweede keer op rij een kleine nederlaag slikken. New Stars, één van de ploegen waarmee Red Stars vorig jaar naar de hoogste afdeling promoveerde, versloeg in Beukendal Red Stars met 84-79 (46-39). Uitslagen: Senioren: heren 1 - Dunckers 99-86 heren 2 - Crackeijacks 72-46 heren 4 - St. Shooters 46-54 heren 5 - Blue Arrows 47-34 dames 1 - Argus 94-52 dames 3 - Crackeijacks 34-69 Jongens: Al - New Stars 79-84 B2 - Eem 55-38 Meisjes: Al - Dunckers 34-30 BI - Hoevelaken 38-41 B2 - Argon 32-48 Zat ?rdag 4 april was een heuglijke dag in de geschiedenis van Shot. Zowel het 2e als het 3e herenteam werden in een duel met de concurrent kampioen en promoveren naar de 3e en 4e Divisie. Het le herenteam won de streekderby tegen Quick met 7-3, terwijl ook de landelijk B-teams bij de jeugd de volle winst pakten. Senioren: Shot 1 - Quick'32 1 7-3 In een matige wedstrijd kon genoteerd worden dat Shot 1 de kansen op hand having in eigen hand heeft gehouden. Daarvoor zal a.s. zaterdag in Amstel veen tenminste gelijk moeten worden gespeeld tegen NMB/VDO. In de wed strijd tegen Quick was het optreden van Bart Lefel beneden de maat. Dat kwam hem op twee nederlagen te staan. Dirk Schuiling won twee keer, terwijl Rene Daselaar de enige was die ongelsagen wist te blijven. Victory'55 1 - Shot 2 5-5 In een spannende kampioenswedstrijd heeft Shot 2 het benodigde kampioens- punt weten te scoren in de laatste partij. Man van de wedstrijd was Berend Jon ker die zijn drie wedstrijden wist te win nen. Terecht kwam hem ook de eer toe het beslissende punt te mogen scoren en als eerste de bloemen te mogen ontvan gen uit handen van Shotvoorzitter Joop Kok. Hans den Blanken boekte slechts één zege, terwijl Gerhard Busch ook op één overwinning bleef steken. Door het kampioenschap in de 4e Divisie zal men in september uitkomen in de 3e Divisie. Swift 2 - Shot 3 4-6 In een duel met concurrent Switt heelt ook het in de landelijke competitie de buterende Shot 3 in Deventer het kam pioenschap behaald. Homogeniteit was in deze competitie de sleutel tot succes. Aksel van Elteren en Edo Fransen won nen ieder twee keer, Eddy Gaytant één keer, terwij! het dubbel het zesde punt opleverde. ATC 3 - Shot 6 2-8" De volgende kampioen is Shot 6 in de 3e klasse van de afdeling 't Gooi. Het feit dat dit team liefst drie wedstrijden voor het einde van de competitie kam pioen werd spreekt boekdelen. Ronald Busch, Ronald Huigen, Ronald van Velzen en Hans van Velzen promoveren door dit resultaat naar de 2e klasse. Jeugd: Op de valreep boekte het le jeugdteam de eerste overwinning van deze compe titie. In Amstelveen werd met 7-3 ge wonnen van NMB/VDO door drie ze gensvan André van Vugt, twee zeges van Marcel Jansen en een overwinning van invaller Arjan Paans. Het 2e jeugd team behaalde een 6-4 overwinning op BT Lifters 1 uit Oegstgeest. Het 3e jeugdteam verloor in Bleiswijk van BTTV 1. Tafeltennis aanstaand weekend: In Amstelveen staat het eerste heren team voor de moeilijke opgave tenmin ste gelijk te spelen tegen NMB/VDO. Het 2e herenteam speelt om 17.30 uur thuis tegen Wibats 1 uit Den Haag. Overige uitslagen senioren: Shot 4-Victoria 3: 5-5, Shot 5-Quick 8: 6-4, VEV 4-Shot 5:4-6, Huizen 5-Shot 7: 6-4, Huizen 9-Shot 8: 4-6, Shot 9-Hoogerheide 1: 6-4, Shot 10-Tivu 3: 7-3, Good Luck 8-Shot 11: 1-9, Shot 12-Tovo 7: 4-6, Foxboro 1-Shot 15- 5-5, Shot 16-Tovo 10: 6-4. Overige uitslagen jeugd: Shot 4-Quick 4: 6-4, Shot 5-Buna 3: 1-9, UBTV 3-Shot 6: 5-5, Shot 7-Bij- maat 5: 6-4, Elan 4-Shot 8: 6-4, Shot 9-Huizen 11: 0-10. puffs (de meisjes) van 5 jaar en ouder. Wie zich als zodanig heeft waarge maakt, rijdt als expert. Maar ook wie nog geen licentie van de KNWU heeft, kan het proberen op een zogenaamde dagkaart, mits hij of zij zich aan de voor schriften houdt. Ouders zijn nauw bij de wedstrijden betrokken. De wedstrijd op Tweede Paasdag is een uitstekende gelegenheid voor ouders en potentiële leden om eens te bekijken wat het fietscross nu eigenlijk inhoudt. Voor muzikale begeleiding en het ver slag van de sportieve prestaties zorgt Jan Schut. Verder is er een loterij met interessante prijzen, en is de kantine open. De entree bedraagt f 2,50. Belangstellenden kunnen overigens ook een kijkje nemen bij de wekelijkse training op woensdag van half zeven tot acht uur. Maar nieuwe leden kunnen zich ook zonder meer opgeven bij me vrouw Albertine Kers, 02155-14451. Zaterdag j.1. waren de Kings Road Ri ders voor een Interclubwedstrijd in Al- mere-stad uitgenodigd. Met 11 rijders kwamen ze aan de start. Er stond een behoorlijke wind, wat het voor de klein sten erg moeilijk maakte om er tegenop te tornen. De resultaten in de open klasse waren: Sagan van Dijk 4e in de finale. Dennis Krol 2e in de finale. Robin v.d. Wolk 4e in de finale. Patrick v. Lemel 5e in de finale. Erwin Marsé 3e in de finale. Mare de Schiffart 4e in de finale. Toine Marsé, Bennie Hagen en Jessica v.d. Wolk werden uitgeschakeld in de manches. Junioren: Sagar v.d. Dijk 4e in de finale. Dennis Krol 2e in de finale. Toine Marsé 7e in de finale. Patrick v. Lemel 8e in de finale. Mare de Schiffart 3e in de manches. Bennie Hagen, Rudi Krol, Erwin Mar sé, Raymond v. Lemel en Marcel Hil- horst werden uitgeschakeld in de man ches. Powder Puffs Jessica v.d. Wolk 2e in de manches. Monique de Schiffart 3e in de manches. Experts Robin v.d. Wolk le in de manches. Zondag 5 april was de eerste van de vier Grand Nationals voor Experts en Pow der Puffs, ditmaal was het in Dedems- vaart. Weer was het ontzettend druk. Er kwamen 592 rijders aan de start. Pow der Puff Jessica v.d. Wolk werd jammer genoeg uitgeschakeld in de manches. Bij de Experts ging het beter. Herman v. Hengstum en Gabi Walet kwamen in de kwart finale, zij werden 8e en 5e. óijan Kers werd na een halve- en finale 5e. Sancho Kers en Robin v.d. Wolk werden uitgeschakeld in de manches, maar hebben ook hun punten behaald. Afgelopen zondag organiseerde de ponyclub van ruitersportcentrum El dorado een samengestelde wedstrijd, dus dressuur en springen. In de dressuur was de uitslag: 1) Annemiek Meesters met Wikkie 2) Renata van Es met Bianca 3) Mariska van Oest met Jolly Jumper In het springen was de uitslag: 1) Femke de Groot met Langarth 2Renata van Es met Bianca 3) Helen Bakker met Gipsy Samengesteld waren manege- en eigen pony's gescheiden 1) Kimberly van Meel met Foxy 2) Emiel van Dorrestein met Gipsy 3) Henk van Oest met Funny Face Eigen Pony's: 1) Renata van Es met Farfaron 2) Annemiek Meesters met Wikkie 3) Myrthe Laus met Langarth Op Koninginnedag wordt op Eldorado het kampioenschap springen van Soest gehouden. Hiernaast worden nog vele andere activiteiten georganiseerd. In schrijven kan op manege Eldorado, tel. 18803. Voor informatie over andere activiteiten op Eldorado kan men altijd even bellen of langskomen. Indien U 's woendags om 18 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als U later dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt U de krant de volgende dag in de bus. A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST - TELEFOON 02155-16621 De basketbalvereniging The Red Stars krijgt tijdens de paasdagen bezoek uit Engeland en Denemarken. Vanaf de an dere kant van de Noordzee komt een jongens juniorenteam van de Londense vereniging Crystal Palace. Uit Denemar ken wordt een meisjes kadettenteam van Holbaek Basketbal Klub verwacht. De twee ploegen, die het jaarlijkse Red Stars Paastoernooi een internationaal karakter zullen geven, arriveren op don derdag 15 april in Soest. Voor Crystal Palace, meervoudig kam pioen van Engeland, is het de vierde keer dat een afvaardiging van de club te gast is van Red Stars. In 1979 kwamen de toen malige junioren voor het eerst, terwijl de laatste ontmoeting dateert van 1985. Eén keer ondernam Red Stars de reis naar Londen. Dat was acht jaar geleden, toen men deelnam aan een toernooi met top- teams uit Europa en de Verenigde Staten. De Engelse gasten spelen op zaterdag 18 en maandag 20 april een toernooi in sporthal Beukendal. Denemarken De uitwisseling tussen Red Stars en Hol baek Basketbal Klub bestaat al sinds 1981. Ieder jaar komt HBBK op bezoek in Soest, waarna ze tijdens de pinksterdagen Red Stars gastvrij ontvangen in Denemar ken. Dit jaar wordt het traditionele pro gramma gehouden met meisjes kadetten in de leeftijd van 14 tot en met 16 jaar. Het Stand na 4 spelavonden om de Bonds spaarbank-wisseltrofee: 1. J. van den Blink 249 pnt. 2. S. v. Ginkel 247 pnt. 3. M. Spronk 243 pnt. 4. P. Pasman 242 pnt. 5. H. Dijkhuizen 239 pnt. 6. R. Westra 236 pnt. 7. A. Brehler 229 pnt. 8. K. la Feber 223 pnt. 9. J. v. Slooten 223 pnt. 10. E. kamphorst 217 pnt. De nummers 1, 6, 9 hebben de joker nog niet gebruikt dus staan er relatief gezien het beste ervoor. Uitslagen jeugdbowling gespeeld op vrijdag 27 maart j.1. Gemini-Lucky Strike 4-1 Stars-Spes 4-1 Champions-Puppies 5-0 Zondag j.1. ging alle aandacht uit naar drie gerenommeerde namen uit de lan- ge-afstandsatletiek. In de Hilversumse Spanderswoudloop werd na de eerste ronde van 5 km de doorkomst verwacht van Aart Stigter, Jacques Valentin en Cor Vriend. Tot ieders verbazing ging ook A.V. Pijnenburgatleet Gert de Ruygt, voor menigeen nog een outsi der, mee aan de leiding. Totaal waren er 20 km af te leggen. Bij de tweede door komst was Aart Stigter er alleen tussen uit en volgden Valentin en De Ruygt met klein onderling verschil, terwijl Vriend het daarachter alleen op moest knappen. Deze stand bleef zo tot aan de 18e km toen Gert de Ruygt weer aan sluiting kreeg met Valentin. Direkt pro beerde Valentin via een tempoverho ging Gert de Ruygt weer op afstand te zetten, maar Gert hield aansluiting om vervolgens een geslaagde demarrage te plaatsen, waarop Valentin het ant woord schuldig moest blijven. Een mooie 2e plaats was hiermee veilig ge steld. Aart Stigter won in 1 uur 1 min. 41 sec., Gert Ruygt realiseerde met zijn tweede plaats in 1 uur 3 min. 2 sec. een nieuw persoonlijk- en klubrecord, een verbetering met 1 min. en 25 sec. Jac ques Valentin, die 3e werd liep in de laatste km nog een achterstand van 21 sec. ten opzichte van Gert de Ruygt op. Bij de dames waren de prestaties ook prima. Henny Pot versplinterde hier het klubrecord van Mieke Baars. Zij liep 1 uur 24 min. 31 sec., hetgeen een verbe tering van 2 min. 49 sec. betekende. Bij de heren veteranen was Carel Car- ton de sterkste Soester in 1 uur 27 min. 43 sec., terwijl bij de dames veteranen Mart van Hal haar wedstrijd met een persoonlijk record besloot in 1 uur 25 min. 42 sec. Verder kwamen ook nog de volgende Pijnenburgers in aktie, Erik Bos 1 uur 6 min. 51 sec., Simon Schreur met een persoonlijk record van 1 uur 7 min. 48 sec., Wim van Hofslot 1.14.45, Henk Wallet 1.18.14, Ruud Ambags 1.23.21, Evert Bosveld 1.27.42, Ineke van Zee 1.29.32, Gerry den Oude 1.31.53, Ul- rich Manders 1.32.00, Adrie v.d. Zon 1.35.10, Nienke Alkema 1.35.11, Mieke Baars 1.35.43. In Schoonhoven kwamen zaterdag twee Pijnenburgers aan de start voor een wedstrijd over 9600 meter. Joop van Leijenhorst, die graag een overwinning aan zijn lijst had toe willen voegen moest zijn meerdere erkennen in de Ha genaar Frits Boudewijn. Joop werd tweede in 32 min. 22 sec. Harry van Brummelen liep hier zijn laatste snel heidstest voor de Westlandmarathon van het aanstaande weekeinde. Voor hem werd 32 min. 50 sec. afgedrukt. toernooi voor deze groep vindt plaats op vrijdag 16 april in Beukendal van 10 tot 15.30 uur. Naast het sportieve gedeelte van de uit wisselingen, die Red Stars met buiten landse clubs heeft, wordt vanzelfsprekend aandacht besteed aan andere ontspan- nings-mogelijkheden. De Deense meisjes zullen bijvoorbeeld een dag 'worden los gelaten' in De Efteling in Kaatsheuvel. Zowel de Engelsen als de Denen worden in gastgezinnen ondergebracht. De Deen se gasten keren op maandag 20 april huis waarts, de Engelsen een dag later. Tijdens de paasdagen worden toernooien afgewerkt voor de kadetten, de junioren en de senioren. Hieraan wordt deelgeno men door clubs uit alle windstreken van Nederland. Het programma voor het paastoernooi ziet er als volgt uit: Vrijdag 17 april: 10-15.30 uur meisjes kadetten 15.30-21 uur jongens kadetten Zaterdag 18 april: 10-15.30 uur meisjes junioren 15.30-21 uur jongens junioren Maandag 20 april: 10-15.30 uur dames senioren 15.30-21 uur heren senioren De viertallencompetitie is achter de rug en de resultaten van de zeven teams van de B.C. Eemland zijn bekend. Enkele viertallen hebben het niet gered en zul len het volgend seizoen een treedje la ger moeten spelen. Andere teams heb ben hun plaats kunnen behouden. Twee viertallen hebben echter een fan tastische prestatie geleverd, in de laat ste wedstrijd bekroond met het kam pioenschap. De spanning was te snij den. Eemland 7 promoveerde na een enerverende competitie naar de tweede klasse. Dit team, dat voor het eerst aan de competitie deelnam, bestaat uit de heren J. Kaptein (captain), H.W. de Jong, W.P. Harmsen en f. Kroonen- burg. Eemland 1 werd kampioen van de eerste klasse C, hetgeen een promotie naar de hoofdklasse betekent. Dit re sultaat komt op naam van mevrouw A.M. Groen en de heren A. Groen (captain), F.N. Swaalf en P.J.M. Lig- tenberg. De behaalde resultaten zullen hopelijk een stimulans ziljn het volgend seizoen de veroverde positie te consolideren en voor de viertallen, die een stapje terug moeten doen, het verloren terrein te heroveren. Secretariaat Bridge Club Eemland: me vrouw C. Felix, Sparrenlaan 2 te Soest, telefoon 02155-13047. Donderdag 2 april j.1. een opmerkelijke scrabbleavond. Van ver buiten Soest veel nieuwe gezichten en op het sportie ve vlak een topprestatie van Jan Dan- vers. Eerder in deze competitie scoorde hij al eens 676 punten in een partij, deze avond liet hij in z'n ontmoeting tegen Truus v.d. Veer een eindstand van 809 punten achter. Een nieuw club- en waarschijnlijk ook Nederlands record. Z'n fraaie uitkomst had een spectacu lair begin als basis. Na vier beurten stonden er reeds 400 punten genoteerd. Het restant van 409 punten werd in de resterende 10 beurten bijeengesprok keld. Terecht van zijn mede-scrabbe- laars veel applaus en waardering voor deze uitzonderlijke prestatie. Konse- kwentie van dit resultaat: in de stand om het beste gemiddelde schuift Dan- vers Klaas Keuter voorbij, terwijl de schijnbaar onaantastbare koppositie van Anneke Tak minder solide aan het worden is. Laatstgenoemde speelde te gen Willemien Witkamp een boeiende partij die met een score van 582-600 werd afgesloten. Dieuwke Vastenburg won met 582 - 549 van Joop v. Zijtveld, een uitslag waardoor ze in de stand ge middelden Jan Leijendekker van z'n vijfde plaats verdreef. Uitslagen 28e competitie-ronde: J. Leijendekker-A. Nuysink 490-476 T. v. Egdom-D. Boele 481-472 W. Bouman-M. Leijdendekker 441- 477 D. Vastenburg-J. v. Zijtveld 582-549 T. v.d. Veer-J. Danvers 283-809 A. Luttik-R. Druijff 551-566 A. Tak-W. Witkamp 582-600 M. Boom -A. de Bree 468-402 W. Klute-R. de Groot 421-443 M. Klute-K. Keuter 439-608 Uitgerekend een nieuwelinge, Ineke Steur, won zeer verrassend de prijs van de week, en naaibox beschikbaar ge steld door de bekende naaimachine specialist van Huissteden. De opdracht, met zo min mogelijk punten een partij beëindigen, werd door haar perfect vol bracht. Slechts dertien beurten waren er voor nodig om zich winnares te mogen noemen. Donderdag a.s. in de bovenzaal van ca fé-restaurant Van den Brink, Soester- bergsestraat 126, opnieuw scrabbelen. De 29e competitie-ronde gaat van start te 19.30 uur, gevolgd door de prijs van de week waaraan te circa 21.00 uur be gonnen zal worden. (vrijdag 17 april t/m zondag 26 april) In de vakantie is het aantal uren dat er recreatief gezwommen kan worden fünk uitgebreid. Vrijdag 17 april: 13.00 - 15.00 uur Zaterdag 18 april: 13.00 - 16.00 uur Zondag 19 april: Gesloten Maandag 20 april: Gesloten Dinsdag 21 april: 10.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Woensdag 22 april: v 13.00 - 15.30 uur 20.30 - 22.00 uur Donderdag 23 april: 10.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Vrijdag 24 april: 13.00 - 15.00 uur Zaterdag 25 april: 13.00 - 15.45 uur Zondag 26 april: 10.00 - 12.00 uur 12.00 - 14.00 uur Natuurlijk kan er tijdens het vrijzwem- men weer volop gebruik worden ge maakt van de zonneweide. En dat voor maar f 1,- per kwartier! Vanaf 30 april a.s. kan er, met uitzonde ring van onderstaande uren, geen ge bruik meer worden gemaakt van in- structiebad De Turf: Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag: 12.15 - 13.15 uur Woensdag 09.20 - 10.20 uur Natuurlijk bent u vanaf die tijd van har te welkom in het Soester Natuurbad. Zaterdag 11 april: 13.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 12 april: 11.00 - 17.00 uur E.S.S. Brouwer zaalvoetbal Zaterdag 11 april: 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 12 april: 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Zaterdag 11 april: 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 12 april: 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Zaterdag 11 april viert de volleybalver eniging SoVoCo feest in sportzaal De Bunt in Soest. Tijdens de feestavond waartoe de sportzaal wordt omge bouwd tot een eigentijdse discotheek met 'levende muziek' en het restaurant, voor de wat oudere feestgangers, zal worden gestoffeerd met bij hun leeftijd passende muziek en geluidssterkte, tij dens dat feest zullen de kampioenen worden gehuldigd. Dat zijn in ieder ge val de meisjes van SoVoCo B2 en het eerste damesteam met hun trainers en als het een beetje meezit ook nog de meisjes van SoVoCo A3. Behalve de le den en donateurs van SoVoCo zijn ook alle supporters en andere belangstel lenden van harte welkom op deze slot- avond van de competitie '86-'87. Internationaal volleybaltoernooi SoVoCo organiseert in het najaar een groot tweedaags Internationaal volley baltoernooi in sporthal Beukendal. Op 19 en 20 september komt de nummer twee uit Duitsland USC Münster en de nummer zes, VC Schwerte, de nummer twee uit de hoogste Belgische volley balafdeling Hermes-Oostende en Ha- ToVok uit Hasselt. Uit Nederland ne men deel, de nummer twee en drie uit de nationale eredivisie, WC uit Vught en AMN-Zaan uit Zaandam en DVO uit Oud Beijerland, zesde in de eredivi sie dames. De achtste deelnemer is het gepromoveerde SoVoCo-Stam. Promotie naar eerste divisie een feit voor volleybalsters Met nog één wedstrijd te gaan in de competitie is het eerste damesteam van de volleybalvereniging SoVoCo- Stam zeker van het kampioenschap. Gemini werd in Eist met 3-1 versla gen. Champagne, bloemen en de be ker het reultaat. Het tweede dames team rekende binnen het uur af met het reeds gedegradeerde Harderwijk. Winst is er ook opnieuw voor de da mes van SoVoCo 3 en 4 in de dis trictsklasse. Het eerste herenteam ver loor van de kampioen DAC in De Bunt met 3-0. Verdiende promotie Geen enkel team in de tweede divisie zal SoVoCo de titel ontzeggen. Zij heb ben zich in alle, op één wedstrijd na, de sterkste getoond. Gemini uit Eist, de nummer drie op de ranglijst, was nu de tegenstander. Bij winst zou de Soester ploeg de kampioensvlag mogen hijsen. Daar zag het tijdens de eerste set nog niet naar uit. Een uiterst nerveus SoVo Co stapelde fout op fout en Gemini scoorde er lustig op los, gevolg, verlies met 15-4. Goed was het herstel van So VoCo in de twee volgende sets, want hoewel Gemini goed bleef spelen wis ten zij geen enkele rally te winnen. So VoCo raakte de zenuwen langzaam kwijt en via een aantal flitsende aanval len, steunend op een zeer goede pass en met een gevaarlijke opslag werden de volgende sets 15-6 en 15-7 gewonnen. Winst in de vierde set betekende kam pioenschap. Bij de stand 7-5 voor Soest stokte de aanval, Gemini nam het ini tiatief en tilde de score naar 11-7. So VoCo bleef snel spelen om daarmee de gastvrouwen te verrassen, maar ook die vochten voor iedere punt. Twee mis verstanden, een foute smash en Gemini staat op setwinst 14-11. Een spectacu laire redding van eerst Irene Koelewijn en daarna tweemaal Angela Manders hield SoVoCo in de race, 14-12. Een daverende klap van invalster Inge Everts bracht de Soester dames op ge lijke hoogte 14-14. Een twee-minuten- durende rally bezorgen SoVoCo de laatste twee punten 16-14. De cham- pagnekurken verlaten knallend de fles sen. SoVoCo is kampioen, een echte kampioen. Promotie naar de eerste di visie is een feit. Winst voor dames 2,3 en 4 Winst was voorspeld voor de SoVoCo reserves. Harderwijk, al gedegradeerd uit de derde divisie heeft geen moment kunnen imponeren, met 15-6,15-7 en 15-5 een eenvoudige 3-0 overwinning. De verrassing kwam uit Abcoude. Daar verspeelde de club van die naam een kostbaar punt aan Trivos uit Wy- chen. Dat had verstrekkende gevol gen. Nivoc werd hierdoor één wed strijd voor het einde kampioen en So VoCo 2 kwam op gelijke hoogte met Abcoude, de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewed- Kampioen in de meisjes B-klasse, So- VoCo-B-2 met zittend van links naar rechts; Suzanne van der Lugt, Pauline Los, Irene van der Lugt, Karin van der Sande en Lieke Dingemanse. Staand: Bernique Tool, Ursula van Kooy en coach Shireen van Mastrigt. Kim Mar cello ontbreekt op de foto. strijden. Het derde damesteam van SoVoCo won met 3-2 van Pugna in Lelystad en staat daarmee vast op de vierde plaats. De bedreiging voor die positie komt van SoVoCo 4 dat zeer verrassend de nummer 3, het Hilver sumse VIF met 3-0 opzij zette. SoVoCo B2 ook kampioen Naast het eerste damesteam is er nog een kampioen te melden. Het tweede meisjesteam, spelend in de B-klasse kreeg de beker uit handen van de voor zitter van de District Sectie Jeugdzaken van de Nwederlandse Volleybal Bond. Door het behalen van dit kampioen schap mag het team deelnemen aan de districts B-kampioenschappen voor clubteams. Vollleybal deze week De volleybalcompetitie begint morgen aan de laatste wedstrijden van het sei zoen. In sporthal Beukendal de jeugd wedstrijd tussen SoVoCo A3 en Tou ché Al. Winnaar is kampioen, aanvang 19.00 uur. En dan het vijfde en zevende herenteam van SoVoCo in het gevecht om de tweede plaats. De mannen van Joop Visser hebben de beste papieren om te winnen van Surf 2 en daarmee het recht op het spelen van die promotie wedstrijden. En dan zaterdag in sportzaal De Bunt. De laatste wedstrijden in de landelijke competitie. Om 14. uur speelt het derde damesteam van SoVoCo tegen Surf uit Hoogland. Dan om 15.30 uur SoVoCo 2 tegen Voleem uit Eemnes. Winst be tekent een tweede plaats, al dan niet ge deeld. De concurrent Abcoude moet op bezoek in Sliedrecht. Indien Abcou de één punt verspeelt is SoVoCo defini tief tweede en speelt dan op 2 en 9 mei met nog twee teams om één plaats in de tweede divisie. Indien Abcoude en So VoCo beiden hun wedstrijd winnen volgt op 25 april een beslissingswed strijd op neutraal terrein. En dan tot slot, de kampioenen. Het eerste dames team van SoVoCo speelt om 17.00 uur tegen het Woerdense Thornax. De da mes zullen zeker proberen de ongesla gen reeks thuiswedstrijden te handha ven. Daarna volgt de huldiging van de kampioenen, meisjes B2 en dames So- VoCO 1. Meer daarover bij SoVoCo nieuws. Het eerste herenteam gaat voor de laatste wedstrijd naar Woerden, Val- bovol is de tegenstander, aanvang 16.30 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 19