Hf® X SUPER FLOWER wm CftWWUfUé GRANDIOZE SCHILDERIJEN VERKOOP iDESriUlfM MEER DAN 150 OLIEVERFSCHILDERIJEN Cojabé moet opdraaien voor onkosten bodemsanering fabrieksterrein PvdA verwijt College laksheid bij werkloosheidsbestrijding Bewoners ongerust over plan Wieksloot h zo gezien tax©If£- CL BLOEMEN EN PLANTEN VOOR EEN BLUE DENIM MODE ZEER LAGE PRIJZEN!!!!! Gemeente schiet benodigde geld voor, maar: Van budget 1986 slechts 3,5 gebruikt Mouwlengte 7 Hebben we in voorraad in alle maten. Handig om te weten voor alle heren mode. Soesterbergsestrcot oi Soest GLAS IT HANDEL Vi Grote regio-oefening rampenbestrijding Politie Soest rolt jeugdbende op Jeans mode specialist Van Weedestraat 46 - Soest - tel. 21310 'I Reconstructie Korte Rrinkweg start na Pasen V" Pitty Makelaardij o.g. HU'S 9 Bel Strater 02155-16151 Juridisch gesproken lijdt het vrijwel geen twijfel dat het bedrijf Cojabé de reke ning moet betalen van de bodemsane ring op de hoek Koningsweg/Eigendom weg. De fabrikant van poetsmiddelen was van 1950 tot het begin van de jaren tachtig op deze locatie gevestigd. Om de grond weer schoon te krijgen is een be drag van 215.000 gulden nodig. De twee directeuren van Cojabé, C.A. en CJ.C. Thomas hebben in 1982 schriftelijk ver klaard dat hun bedrijf de kosten van evenetuele vervuiling zullen dragen. Adriaan Pothuizen (D66) merkte tijdens de behandeling hiervban in de commissie ruimtelijke ordening wel op dat er verschil is tussen een juridische- en praktische mo gelijkheid om de vervuiler te laten beta len. Het project Cojabé-terrein hoeft de eerste vier jaar niet op financiële steun van de overheid te rekenen. De provincie heeft de bodemverontreiniging bij de Konings weg een lage prioriteit gegeven op de lijst van 600 bekende gevallen van grondver- vuiling in de provincie "Utrecht. De heer B.J. Mathijssen van de provincie: "Omdat we beperkte financiële mogelijkheden hebben (130 miljoen gulden voor alle ge vallen, terwijl 250 tot 500 miljoen gulden nodig is-red.) moeten we prioriteiten stel len. Het project Cojabé komt verwacht ik zeker niet eerder dan 1991-'92 aan bod, waarbij ik er van uitga dat er tussentijds geen projecten met een hogere prioriteit bijkomen." Toch wil het gemeentebestuur zo snel mo gelijk de stankstoffen uit de grond halen, zodat het terrein eerder kan worden ver kocht voor woningbouw-doeleinden. Hoe langer hiermee wordt gewacht, des te meer rente-verlies wordt er geleden. Zo dra het project Cojabé op de lijst van de provincie komt te staan, kan de gemeente een deel van de gemaakte kosten declare ren bij de rijksoverheid. Daarnaast zal worden getracht om, met behulp van de landsadvocaat, de vervuiler te laten op draaien voor de onkosten. Uit de woorden van de verschillende commissieleden van alle partijen kon vo rige week worden opgemaakt dat de raad akkoord zal gaan met het College-voor stel. Dit houdt in dat 215.000 gulden uit de pot algemene reserve wordt aange wend voor de bodemsanering. Na de sa- Foto: Goos van der Wilt nering kunnen op het desbetreffende ter rein huizen worden gebouwd. Ook zijn de politieke vertegenwoordigers het eens met een krediet van ruim 500.000 gulden voor de sanering van het gebied in Soestduinen, dat met cadmium en borium is vervuild. De werkzaamhe den hiervoor beginnen in april, en zullen naar verwachting ongeveer een jaar in be slag nemen. Over de bijdrage van Chem- co, de verantwoordelijke fotografische in dustrie van de vervuiling, worden nog on derhandelingen gevoerd. "Wij vinden het teleurstellend dat, waar de werkloosheidsbestrijding ook op gemeentelijk niveau zo'n belangrij ke zaak is, het College zélf geen enkel initiatief ontplooit om activiteiten ter bestrijding van de werkloosheid ter hand te nemen en dat het College over subsidie-aanvragen door anderen, die wél activiteiten ontplooien, voor zich uitschuift. Deze (verwijtbare) houding van het College heeft ertoe geleid dat van de in 1986 beschikbare middelen slechts een zeer klein deel (3,5 is gebruikt." Deze opmerkingen maken de PvdA- raadsleden Raymond van Gelder en Kees Boerkoel in een brief aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders, HARTJE-ZUID Van Ede Van Ede Van Ede U stelt vele mensen tevreden. Ben je steeds zeer gezien bij de burger van Soest die voorheen lang wachten moest. iriTTIftTI öeckeringstraat bü - Soest [1 Rl L I |L (werkplaats woonhuis) 11 r.lll. BEL 160 55 0f 1 84 29 I MJIAS&J EN WIJ KOMEN! waarin zij B. W. een aantal vragen voorleggen. De PvdA-ers constateren dat er momenteel 118.600 gulden be schikbaar is voor werkgelegenheids projecten, namelijk het restant van 1986 38.600) en het bedrag van 1987 80.000). Die wil de gemeente gebruiken voor het instellen van leer arbeidsplaatsen. "Een prima beste ding," aldus de PvdA, "maar we maken ons wel zorgen over de termijn die no dig is om tot realisering daarvan te ko men en over de afwijzing van andere projecten, die ook een goede bijdrage aan de bestrijding van de werkloosheid zijn." Van Gelder en Boerkoel wijzen in dat verband met name op de afwijzing van de subsidie-aanvraag van de stichting IOSKA, die zij betreuren. B. W. had den de aanvraag in 1986 - gelet op de positieve effecten van de IOSKA-acti- viteiten - moeten honoreren. De PvdA-ers dringen er bij het College nu op aan IOSKA in elk geval voor 1987 wél subsidie te verlenen. Als de stichting daarom intussen niet al heeft gevraagd, moet het College zélf maar kontakt zoeken. Tevens willen Van Gelder en Boerkoel dat Soest zijn bijdrage aan het project Job Creation II - waartoe B. W. nog niet zo lang geleden slechst met moeite te bewegen waren - gaat dekken uit het nu gebleken zeer grote overschot over 1986 (inmiddels opgelopen tot tegen de 1.000.000 gulden, zoals nadere bereke ningen hebben uitgewezen). Op die manier blijft het hele budget voor werk gelegenheidsprojecten ook beschikbaar voor stimuleringsmaatregelen in 1987. Tenslotte verzoekt de PvdA-fractie het College om uiterlijk in de raadsverga dering van mei a.s. met een plan te ko men voor de besteding van dat geld. In de regio Amersfoort vindt op donder dag 9 april, in de vooravond, een grote re gionale rampenbestrijdingsoefening plaats, die op sommige plaatsen verkeers- en geluidsoverlast kan veroorzaken. Aan de oefening zullen ca. 2000 personen deelnemen, afkomstig van de Brandweer korpsen uit de regio Eemland, de Ge westelijke Gezondheidsdienst Eemland, de Centrale Post Ambulancevervoer Amersfoort, het Korps Mobiele Colon nes, de Gemeentepolitie Amersfoort, het Rode Kruis Korps Eemland en de zieken huizen in Amersfoort en directe omge ving. Het genoemde aantal deelnemers is inclu sief 600 a 700 "slachtoffers", die gespeeld zullen worden door leden van de Lotus vereniging, EHBO-verenigingen en leer lingen van enkele scholen. Radio's buit bij autokraken Het autokraken gaat ook in Soest on verminderd door. Vorige week kreeg de politie weer drie meldingen van open gebroken auto's, waaruit de (dure) digi taalradio's waren gestolen. Ditmaal be trof het auto's aan de Theo Dobbehof, de Van Goyenlaan en de Akkeren. In alle gevallen werd een ruit ingeslagen. De vasthoudendheid van de Soester politie is vorige week beloond met het oprollen van een 16 man sterke jeugdbende, die in de afgelopen maanden een flink deel van Soest onveilig heeft gemaakt. De knapen, in de leeftijd van 12 tot 21 jaar en allen afkomstig uit Soest, bekenden in totaal 60 strafbare feiten, voornamelijk diefstallen. "Een gevoelige slag voor de kleine criminaliteit in Soest," zo omschreef een politie-woordvoerder vorige week het resultaat van de inspanningen die tenslotte tot aanhouding van de 16 leidden. De zaak kwam aan het rollen bij het onderzoek - medio februari j.1. - in een kelderbox aan de Smitsweg, omdat in het betreffende flatgebouw nogal wat inbraken waren gepleegd. Er werd een jongeman aangehouden in het bezit van een gestolen en overgespoten bromfiets. Bij verder onderzoek stuitte de politie op een groep jongelui, die verscheidene diefstallen op hun geweten bleken te hebben. Doorgaans opereerden de knapen in twee groepen, één in het Smitsveen, één in Overhees. Deze laatste groep terroriseerde enige tijd de omgeving van C-drie. In sommige gevallen gingen de beide groepen ook gezamenlijk op stap. In Overhees bekenden de daders o.m. 20 diefstallen van kratten bier, weggenomen uit tuinen en bergingen, even zoveel winkeldiefstallen, voornamelijk gericht op sigaretten en snoep, diefstallen uit bergingen, waarbij o.m. gereedschap en radio's werden buitgemaakt. Tevens bekenden ze uit twee auto's bij de Vijverhof apparaten te hebben ontvreemd, waarmee de garagedeur geopend kon worden. De bedoeling was daarmee later een inbraak te plegen. De gïoep in het Smitsveen bekende 35 diefstallen uit bergingen, o.m. van gereedschap en (brom)fietsen en onderdelen daarvan, maar ook kleding en diverse andere zaken. Uit het onderzoek kwam verder naar voren dat de jeugdige criminelen ook verantwoordelijk waren voor diverse fietsdiefstallen bij de Soester NS-stations. De politie is er overigens zeker van dat het aantal van in totaal 60 strafbare feiten fors hoger zou zijn, indien alle benadeelden destijds aangifte zouden hebben gedaan. Bij het onderzoek stuitte de politie bovendien nog op aanwijzingen voor de identiteit van de dader van een bom-melding in C-drie, maar op dit punt is het onderzoek nog niet afgerond. Het speurwerk heeft al met al ongeveer anderhalve maand geduurd; tegen de 16 jongelui is proces-verbaal opgemaakt. Na verhoor werden zij allen heengezonden. Een aantal bewoners van de Wiekslo- terweg is niet tevreden over een voor stel van het gemeentebestuur, waarin gesproken wordt van asfaltering van het wegdek. Ze zijn bang dat hierdoor nog meer weggebruikers de Wiekslo- terweg als sluiproute zullen verkiezen. De verkeeftïemmende maatregelen, die de gemeente wil aanbrengen, zijn volgens de betreffende bewoners niet voldoende om de weg verkeersarm te maken. Het gemeentebestuur wil de kruisingen van de Wieksloterweg met de Insinger- straat en de Dorresteinweg aanpassen, en bij de aansluitingen met de Dorps- streek en de Boerenstreek wegversmal lingen aanleggen. Deze ingrepen zullen naar het oordeel van de heer M.G. Bibo nauwelijks een afschrikkende werking hebben op de inwoners van vooral Overhees. De heer Bibo, die namens een aantal bewoners van de Wieksloterweg zegt te spreken: "Wat de gemeente nu gaat doen is een natuurgebied creëren als slagader voor de automobilisten uit Overhees. Veel mensen zullen de Wieksloterweg blijven of gaan gebrui ken als sluiproute, vooral zodra het wegdek geasfalteerd is. Op de rechte stukken van de Wieksloterweg worden hoge snelheden bereikt. Wij zien liever dat de gemeente het geld gebruikt voor de aanleg van goede ontsluitingen naar de Koningsweg. Die weg is immers aan gelegd voor de aan- en afvoer van het verkeer." Vrachtverkeer "De Wieksloterweg hoeft wat ons be treft niet verbeterd te worden. Het Foto: Goos van der Wilt Volop combineren in een gezellige sfeer. Onze voorjaarscollectie is er weer. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 1^^ VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST Nieuweweg 60A Soest Zijden blousef 85,— In de kleuren wit/ecru/marine/turquoise/kaki/rood/rose/bleu. werkt alleen maar in de hand dat nog meer mensen deze route verkiezen bo ven de Koningsweg. We zijn erg onge rust, en zien alleen maar de zinloosheid van ditrproject in. Nu is de verkeersin tensiteit al groot. Laten we ervoor zor gen dater in ieder geval geen vrachtver keer meer kan komen, en dat de Wieks loterweg echt onaantrekkelijk wordt voor het verkeer." Het College-voorstel zal na 'interven tie' van de verschillende raadsleden waarschijnlijk terug worden genomen. Tijdens enkele commissievergaderin gen, vorige week, hielden de vertegen woordigers van de politieke partijen de wethouders voor dat verkeersremmen- de maatregelen in overleg met de bewo ners moeten worden gerealiseerd, en hoewel in het verleden een enquête heeft plaatsgevonden onder de bewo ners, zijn zij bij de totstandkoming van de plannen niet of nauwelijks gehoord. Het ligt de Burgemeester en Wethou ders of het raadsvoorstel een maand la ter op de agenda komt, zodat tussen tijds overleg kan worden gevoerd. Als het aan de heer Bibo en een aantal an dere bewoners ligt wordt de verkeers problematiek anders aangepakt dan de manier waarop het College het voor staat. Enkele weken geleden belandde een chauffeur met zijn vrachtwagen in de sloot, toen hij moest uitwijken voor een hond. De vrees bestaat dat dit met kinderen het geval wordt. "Blijf van dit unieke natuurgebied af, we zitten al aan de rand," is het parool van de bewoners. Het Soester Wegenbouwbedrijf Hendrikse begint op dinsdag 21 april (di rect na Pasen) met reconstructiewerkzaamheden aan het gedeelte Korte Brinkweg tussen de Stadhouderslaan en het kruispunt Grote Melmweg/ Lange Brinkweg. De werkzaamheden zullen tot ongeveer half juli duren. Gedurende die periode kan het doorgaande verkeer geen gebruik maken van dat gedeelte Korte Brinkweg. Het werk zal gefaseerd worden uitgevoerd, waarbij het streven is dat de aan dat gedeelte Korte Brinkweg liggende panden bereikbaar zullen blijven. De eerste fase is het deel tussen de Stadhouderslaan en het hart van de F.C. Kuy- perstraat. De tweede fase omvat het deel tussen het hart van de F.C. Kuyper- straat tot halverwege de inrit van het garagebedrijf ter plaatse. De derde en laatste fase behelst het resterende deel van de Korte Brinkweg onder het via duct door tot het kruispunt Grote Melmweg/Lange Brinkweg. De weg zal herbestraat worden en aan beide kanten komen parkeerhavens. Aan de polderzijde krijgt de Lange Brinkweg een klein voetpad. In het ge- meentlijk INFOcentrum hangt een tekening van de te verrichten werkzaam heden. Verkeersmaatregelen Gedurende de werkzaamheden is ook een aantal tijdelijke verkeersmaatrege len van kracht. Op het deel van de Van Weedestraat tussen de F.C. Kuyper- straat en de Stadhouderslaan wordt - aan de zijde van Albert Heijn - een wachtverbod (parkeerverbod) ingesteld. Het éénrichtingsverkeer op de Kor te Melmweg wordt opgeheven en aan beide zijden van deze weg wordt een stopverbod ingesteld. Tenslotte wordt de fietspadaanduiding op het gedeelte Kerkpad tussen de F.C. Kuyperstraat en Korte Melmweg tijdelijk opgeheven. Daarvoor in de plaats komt het bord "afgesloten voor vrachtverkeer". Perso nenauto's en fietsers kunnen dus wel van het Kerkpad gebruik maken. Gebouw „De Open Hof", Veenbesstraat, Soest van jonge kunstenaars uit diverse landen. Prachtige landschappen, zeegezichten, stillevens en bloemen. Zaterdag 11 april a.s. van 10.00-16.00 uur. S&T» door Oeroud 'Hot Pitty is een vreemde hond. Niet omdat Pitty in Spanje woont; hon den zijn overal eender en "woef" klinkt in het Spaans net eender als in het Turks of in het Nederlands. Nee, Pitty is een wilde hond. Verwilderd misschien wel. Als puppy aan z'n lot overgelaten en sindsdien zonder vaste woon- of ver blijfplaats. Wanneer je als hond in Span - je woont en je blijft in leven, dan ben je alleen daarom al een bijzonder beest. Er is in dat dorre en droge landschap weinig te eten ofte drinken en zelden zijn men sen bereid om een wilde hond aan te ha len, laat staan die te verzorgen. Voor kinderen ligt dat anders. Een klein Nederlands meisje lokte Pitty, die toen natuurlijk nog geen naam had, met brokjes vlees naar zich toe, terwijl ze met zoetgevooisd stemmetje tegen het schuwe en broodmagere beest aanleu- terde. Met veel geduld en doorzettings vermogen lukte het haar om een band te smeden en hem zelfs zo ver te krijgen dat hij haar gezag accepteerde zoals alleen een hond dat doet: slaafs en onderwor pen. Tot verbazing van de Spaanse buren volgde Pitty haar waar ze maar heen ging en hij werd een graag geziene gast. Ook bij de huisgenoten werd Pitty na enige tijd in liefde aangenomen, niet echter nadat hij van talrijke springerige wezentjes was ontdaan: "Dat stomme dier wordt zowat weggedragen door de vlooienhad haar moeder gezegd en met behulp van de kleine meid, die het dier in toom moest houden, werd Pitty gerei nigd, ontsmet en gedoopt. Maar niet zodra de vakantie voorbij was verdween Pitty in de rimboe en werd weereen jongen van de vlakte. In het be gin wilden de naaste buren nog wel een bijdrage leveren in de verzorging door een bak met fris drinkwater buiten de poort te zetten, maar toen die onaange roerd opdroogde bleef ook dat achterwe ge. Pitty was weg en Pitty bleef weg. Totdat hij op een dag de tuin inwandelde en zijn voorpoten op de rand van het muurtje zette, alsof hij op de uitkijk stond. Dat duurde zo twee volle dagen, in de brandende zon. Dol van vreugde stoof de hond af op de auto die zijn kleine baasje op het vakantieadres kwam afle veren. Twee dagen eerder waren ze op weg gegaan... Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW-EN AANNEMINGSBEDRIJF P. J. van Rouwendaal b.v. Soest - Tel. 02155-17390 ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN VOOR AL UW KADO'S 3 ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098 c ROKKEN BLOUSES BYOUX ROKKEN Burg. Grothestraat 35 Soest.

Soester Courant | 1987 | | pagina 1