scliociiiakcr scliocnmkcr scliocmaher scliocmakcr scliocimikcr scliocmnkcr Boekenpraat scliocimikcr scliociiinkcr scliocimikcr WOENSDAG 15 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 BEOCENTER 2100/4000 HET BEOLINK SYSTEEM BEOLAB PENTA scliocimikcr BEOCORD VHS 82 Duurzaamheid Stripboek van het Rode Kruis BEOCENTER 9000 BEOVISION MX 2000 MET BEOCORD VHS 82 BEOVOX REDLINE scliocimitar De wereldberoemde pilotenbril Ray-Ban: een springlevende mythe! BEOVISION LX 2800 LX 2500 MET BEOCORD VHS 91.2 Radio, gekombineerd met een of twee cassetterecorders. Uit te breiden met platenspeler of compact disc-speler. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) De Zwarte kant van Nederland Auteur: Mr. E. Lietaert Peerbolte Uitgever: Veen De auteur heeft er ruim 100 pagina's voor nodig om een boekje open te doen over de wijze waarop Nederlanders kans zien te frauderen en belasting te ontduiken. Tandartsen, koppelbazen, eigenaren van sexclubs, wie trouwens niet, worden met aansprekende voor beelden voor wat betreft fraude en be lastingontduiking ten tonele gevoerd. Een mengeling van simpele en slimme overtreders die met elkaar gemeen heb ben de minister van financiën om de tuin te willen leiden. Aandacht ook voor banken, verzekeringen en belas tingadviseurs die dit spel vrijwillig of met frisse tegenzin meespelen. De uit komst van dit alles is een pleidooi om belastingwetten drastisch te verande ren, waardoor belasten naar draag kracht minder op een illusie gaat lijken. Een voor veel partijen leerzaam werkje. Wat bezielt jou Auteurs: Marcus Bakker en Neeltje Brands Uitgever: Balans Twee mensen, in de herfst van hun le ven, ontmoeten elkaar. Hij, Marcus Bakker, de eens gevreesde en geestige rode eminentie van de 2e kamer, zij Neeltje Brands, eenvoudig lidmaat van de Remonstrantse Kerk. De een levend vanuit z'n geloof in het communisme, de ander met God naast zich als gezel in het leven. In een serie brieven die bei den aan elkaar schrijven komen essen tiële levensvragen aan de orde. Geloof en politiek, wantrouwen en woede overheersen daarin. Hoe verschillend inzichten en opvattingen in dit boek ook zijn, de kunst van het luisteren naar- en het respecteren van elkaar staat centraal. Ondanks grote tegenstellin gen tussen beide schrijvers toch ook overeenkomsten. "Wat bezielt jou?", een boek dat mensen die 't altijd beter weten tot nadenken kan stemmen. Met ééninstallatie muziek en beeld in uw hele huis. Bang&Olufsen heeft principieel gekozen voor afstandsbe diening, zowel voor muziek- als voor videosystemen. Met de nieuwe AV Terminal bestuurt u zelfs de komplete range van geluid- en beeldkomponenten. Met het Beolink systeem kunt u uw installaties ook vanuit andere kamers besturen. Dus via extra luidsprekers of een extra televisietoestel alle mogelijkheden van uw centrale muzieksysteem of video systeem benutten in uw werkkamer, slaapkamer, keuken of waar dan ook. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Het geheim van de manage Auteur: Co de Kloet Uitgever: Fontein De auteur van dit boek kent de smaak van kinderen. Niet verwonderlijk. In z'n jonge jaren was hij belast met de samen stelling van kinderprogramma's die via de radio op woensdagmiddagen veel af trek hadden. "Het geheim van de mane ge" heeft veel raakvlakken met een ge beurtenis die zich geruime tijd geleden in Hilversum heeft afgespeeld. Co de Kloet speelt er met gevoel voor span ning en humor handig op in waardoor een alleraardigst volwassen verhaal voor kinderen ontstond. Het nieuwe luidsprekercon cept van Bang&Olufsen. De elegante vijfhoekige zuil herbergt negen speakers en een 150 Watt eindversterker. Së? B&O specialist Boomtekeningen schetsen de persoonlijkheid Het was meen ik Elseviers Weekblad dat jaren geleden aandacht schonk aan wat men zou kunnen noemen "De boom zwijgt, de tekening spreekt." Aan de hand van boomtekeningen zou men iemands karakter en wezen kunnen ontleden. Een grapje destijds, in dit uit voerige boek volledig serieus genomen. Feit is dat het tekenen van een boom niet zelden deel uitmaakt van een psy chologische test en waaraan dus, wat de analyse van een sollicitant betreft, waarde wordt toegekend. Dit boek werd samengesteld door een psychote- rapeute en grafologe met een jarenlan ge ervaring. Hoe U, uw familie en ken nissenkring er vanaf komen staat akelig nauwkeurig in deze uitgave opgete- «end. Wie zich dit boek aanschaft zal er mt ïnige boom over kunnen opzetten. Weduwenschip Auteur: Irina Grekova Uitgever: Wereldbibliotheek Voor Russische begrippen is de schrijf ster Irina Grekova, 'Weduwenschip" werd ook in de Sovjet-Unie uitgegeven, een die zonder te aarzelen veel te zeg gen heeft. In haar laatste roman een bij na aandoenlijke schets van het grauwe, onbeduidende en alledaagse leven van vijf weduwen die met elkaar gemeen hebben dat ze in W.O. II hun man verlo ren hebben. Ze delen hun leven in een gemeenschappelijke flat. Het is een bij na verbijsterende ervaring er kennis van te nemen hoe deze mensen in staat zijn van het uitzichtloze uitzicht te maken. Weduwenschip, een realistisch verslag van het Moskouse leven van alledag. Paasversieringen Auteur: Ursula Stichmann-Marny Uitgever: La Rivière-Voorhoeve Wie van Pasen thuis iets meer wil ma ken dan een doorsnee feestdag moet niet verzuimen dit kleine, goed geïllu streerde boekje aan te schaffen. Betaal baar en boordevol tips. Er wordt in uit eengezet hoe met weinig materiaal paasversieringen kunnen worden aan gebracht, terwijl er verder een ongeveer complete handleiding voor het schilde ren van eieren in is ondergebracht. Al leraardigst van opzet en uitstekend qua informatie. In Nederland door omstandigheden Auteur: Tessel Pollmann en Ingrid Harms Uitgever: Ambo-Novib In 1982 verscheen in het kleurkatern van Vrij Nederland een aantal gesprek ken met Indische Nederlanders die na 1950 van het vroegere Nederlands In- dië naar Nederland kwamen. Een spraakmakende bijlage, uitverkocht en nimmer herdrukt. Uitgeverij Ambo had, in samenwerking met de Novib, de goede gedachte in boekvorm het leven van de bijna 200.000 in Nederland ver blijvende Indische Nederlanders op nieuw onder de aandacht te brengen. In vijftien hoofdstukken komt aan het licht de onbarmhartige wijze waarop het gastland en z'n inwoners de 200.000 "immigranten" tegemoetgetreden is. Pijnlijke verhalen roepen hier en daar een gevoel van schaamte op, het racis me t.o.v. deze groep lijkt feest te vieren. "In Nederland door omstandigheden" gaat veelal over mensen die er recht op hebben er bij te horen, maar niet of nau welijks worden geaccepteerd. Een boek dat soms aan de zwarte jaren van de ko loniale geschiedenis doet denken. Anna en ik Auteur: Adelheid Duvanel Uitgever: An Dekker In een kleine verhalenbundel schildert de Zwitserse auteur situaties die U en mij in het dagelijks leven kunnen over komen. Scherpe momentopnamen van mannen, vrouwen en kinderen levend met verwarring, angsten en schijnbaar verloren illusies. Met elkaar hebben ze gemeen het vasthouden aan idealen die meer van dromen weghebben. Sfeer volle schetsen, die jammer genoeg door de pittige prijs niet binnen ieders bereik zullen liggen. Leven met muziek. Vormgeving, geluidstechniek en bedieningscomfort berei ken een hoogtepunt. De komponenten: radio, cassette deck, platenspeler, compact disc-speler. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Rovers,christenhonden, vrouwenschenners Auteur: Amin Maalouf Uitgever: Kosmos Een zeer belangwekkend boek waarin de schrijver op wetenschappelijk ver antwoorde wijze afrekent met de perti nent onjuiste voorstelling van zaken als zouden kruistochten er uitsluitend zijn geweest om het christelijk geloof te ver spreiden en het Beloofde Land te be vrijden. De wijze waarop hij dit doet is bepaald niet zachtzinnig. De titel van het boek is er dan ook een waarvan man kan stellen dat de vlag de lading geheel dekt. Wie er toe kan komen z'n kennis over zijn geschiedenis van de gods dienst (en alles wat er in naam van God mee verweven is) bij te stellen moet en mag aan dit historisch document niet voorbij gaan. De superieure hifi-stereo videorecorder. Brengt een volledige integratie tot stand met uw B&O muzieksysteem. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) De spannendste Japanse verhalen Auteur: Yukio Mishima e.a. Uitgever: W&L Boeken Van de Japanse misdaadliteratuur is er weinig redelijks tot de Westerse wereld tot nu tóe doorgedrongen. Het zou de veronderstelling kunnen oproepen dat de misdaad in het land van de rijzende zon op een laag pitje staat. Wie deze ver halenbundel uitgelezen heeft zal op de ze veronderstelling geen antwoord kun nen geven. Zeker is wel dat de meest doorgewinterde liefhebber van mis daadromans zal moeten erkennen dat het "gele bloed" hem door merg en been zal zijn gegaan. Opvallend overi gens dat zelfs de meest afschuwelijke gruwelverhalen af en toe zijn onderge dompeld in moralistische trekjes. Waarschijnlijk om het ongelooflijk ge loofwaardig te maken. Opening van zaken Auteur: Günter Walraff Uitgever: Van Gennep Al zou ik het boek niet gelezen hebben dan nog luidt mijn prognose dat we hier met een bestseller te maken gaan krij gen. Voor deze veronderstelling staat de naam van de auteur Günter Walraff borg. Hij was 't immers die in het najaar '85 opziene baarde met "Ik Ali", een geschreven documentaire over het le ven en werken van gastarbeiders in West-Duitsland. Evenals "Ik Ali" zal ook "Opening van zaken" door de West-Duitse autoriteiten niet in dank worden afgenomen. Met een onbarm hartige pen geeft Günter Walraff ope ning van zaken over z'n ervaringen met de West-Duitse politie en justitie. Het feit dat de auteur naar een onbekende verblijfplaats in Nederland moest uit wijken is in deze veelbetekend. Een re laas over walgelijk funktionerende in stituten die, afgaande op wat Günter Walraff registreerde en persoonlijk on dervond, mensen naar willekeur vogel vrij verklaren. Geen opwekkende lek- tuur. Indrukwekkend door de machte loosheid die op de lezer wordt overge bracht. B&O specialist. WINKELKRING VAti WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Alle Ray-Ban glazen worden op hardheid getest, in overeenstem ming met de strenge eisen van de Amerikaanse overheid. Andere fa brikanten testen alleen steekproef- gewijs (3 Ray-Ban test ieder glas: een stalen bal wordt op een af stand van ongeveer 127 cm. losgela ten boven het glas. Voordat Ray-Ban een "zonnebril" wordt genoemd moet deze voldoen aan de volgende eisen: tenminste 70 procent van het zichtbare licht sorberen of weerkaat sen; tenminste 98 procent van het ul traviolette licht absorberen; kleurherkenningstests hebben on dergaan om o.m. veilig autorijden en varen te garanderen; een serie test hebben ondergaan om de duurzaamheid van het pro- dukt te waarborgen. Ray-Ban wordt onder zweer zware omstandigheden getest door het si muleren van jarenlang gebruik op het strand en in de koude. Onlangs is verschenen een leerzaam en aantrekkelijk stripboek voor vol wassenen en de jeugd over het leven van Henry Dunant, die als de grond legger wordt beschouwd van het Ro de Kruis in de gehele wereld. De titel luidt: "Van Henry Dunant tot het Rode Kruis nu". Het verhaal en de tekeningen zijn boeiend, avontuurlijk en spannend en vervuld van een ideaal, n.1. om waar ook ter wereld een mens in nood terzijde te staan. Echt een waardevol geschenk voor kinderen, familie, vrienden en kennissen. Het boek kost f 7,50 waarvan een deel bestemd is voor de plaatselijke afdeling van het Rode Kiuis, en is verkrijgbaar bij de V.V.V. aan de Steenhofstraat, tegenover het ge meentehuis. Het nieuwe middelpunt van muziek. Kombinatie van radio, cassettedeck en compact disc-speler. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Passage naar de vrijheid Auteur: Ben Braber Uitgever: Balans Aan de reeks boeken die zijdelings dan wel direct iets met de 2e Wereldoorlog te maken hebben schijnt geen eind te kunnen komen. Soms hinderlijk, omdat men niet zelden in herhalingen vervalt. Bij "Passage naar de vrijheid" is daar echter geen sprake van. Eindelijk eens een beknopte reconstructie over de rol van de Joden in het Duitse en Neder landse verzet. De auteur heeft dit hoofdstuk uit W.O. II schitterend en zonder opsmuk in kaart gebracht. Een eerlijk opzienbarend boek dat recht doet aan een stuk onbekende geschie denis van het verzet. Lr. Een nu al bijna legen darische vormgeving. Stereo en teletekst. Zowel televisie als VHS 82 verkrijgbaar in zwart, rood, wit of zilver. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Meer ruimtelijke vrijheid bij hifi-weergave. Kunnen aan het plafond worden opge hangen, aan de muur wor den bevestigd of in elke stand op de grond worden geplaatst. B&O specialist. Een jonge Duitse immigrant opende in 1853 in Rochester, New York, een op tiek-zaak waarin brillen en andere op tische produkten werden verkocht, die men uit Europa importeerde. Zijn naam was John Bausch. Een paar jaar later werden hij en zijn vriend, Henry Lomb, compagnons. Het bedrijf droeg hun beider naam. In 1876 begaf men zich op het terrein van de wetenschappelijke instrumen ten. Edward Bausch, zoon van John, ontwikkelde een microscoop die niet duur was in aanschaf. Tot die tijd wer den alle microscopen vanuit Europa geïmporteerd en waren derhalve zeer prijzig. De tweede zoon van John Bausch, William, hield zich bezig met het produceren van optisch glas, dat ei genlijk alleen maar in Duitsland werd gemaakt. Lt. Johan Macready, een Amerikaanse vlieger, werd beroemd toen hij een non- stopvlucht over de Atlantic maakte in een Blimp. Dat was in mei 1923, enige tijd voordat Lindbergh het in een vlieg tuigje zou evenaren. De vliegers hadden enorme last van het zonlicht en de stra ling, die boven de wolken zeer over vloedig en intens zijn. Zij hadden be hoefte aan een zonnebril met een maxi mum aan absorptie en een prima zicht. De Amerikaanse regering benaderde Bausch en Lomb hiervoor. Men ging op zoek, maar vond niet datgene dat vol deed aan de eisen van Macready. Der halve besloot men zulke glazen zelf te gaan ontwikkelen. In 1930 was het zo ver. De juiste glazen waren geprodu ceerd en het geheel werd gevat in een montuur, dat qua vorm het beste aan sloot bij het gelaat. Romantiek In korte tijd werd de bril niet alleen ge dragen door vliegeniers, maar ook door politiemensen, sportliefliebbers en vele anderen. Men noemde de glazen Anti- Glare. In 1936 kwam men erachter dat de naam op ongewenste associaties op riep. Dé naam was puur beschrijvend en de merkpiraten - ja, ook toen al - sloe gen toe. Men zocht naar een nieuwe naam. De eerste keuze was Raybar, maar deze lag te dicht bij het reeds bestaande merk Calobar. Daarom werd gekozen voor Ray-Ban, een naam die voor zich spreekt (letterlijk: ban de straling). In 1937 werd het merk geregistreerd. Doordat de bril in de Tweede Wereld oorlog door de Amerikaanse piloten werd gedragen is toen de wereldwijde bekendheid ontstaan. De vliegerij had en heeft een bepaald aureool van avon tuur en romantiek, op grond waarvan er bij het publiek een enorme belangstel ling bestaat voor alles wat ermee te ma ken heeft. Frappant is dat Ray-Ban in het alge meen vaak wordt aangeduid als "pilo tenbril". Nu Ray-Ban bijna vijftig jaar oud is vraagt iedereen zich af hoe het el ke mode heeft overleefd. Een zinnig mens koopt toch geen mythe? Maar ie der weldenkend mens is zuinig op zijn ogen en koopt daarvoor alleen het aller beste. Videotheek bestolen De eigenaar van een videotheek aan de Van Weedestraat deed vorige week bij de politie aangifte wegens diefstal van vier videofilms, met een waarde van ca. 1600 gulden. De films waren meegeno men door iemand die een valse naam en adres had opgegeven. Onderzoek in de regio bracht aan het licht dat meer vi deotheken het slachtoffer warenb ge worden van vermoedelijk dezelfde da der. 's Werelds mooiste televisie is ook de veelzijdigste. Stereo, teletekst en vele andere aansluitingen. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) SUNGl ASSÉ S BY BAUSCH 10MB Het uiterlijk (de "look") van de Ray-Ban wordt veelvuldig geïmiteerd. Daarom is de fabrikant overgegaan op een garantielabel met individueel nummer. De Neder landse versie is goudkleurig, de Belgische zilverkleurig van uiterlijk. Het garantiela bel, dat aan de linker veer bevestigd is, geeft recht op één jaar volledigefabrieksgaran - tie binnen de Benelux, behalve indien er sprake is van oneigenlijk gebruik. Door dit label één slag rond te draaien kan men deze makkelijk verwijderen zonder de veer te beschadigen. Noteer daarna het registratienummer op de aankoopnota. Bij eventuele reklame dient men 1het garantielabel, 2) het aankoopbewijs, en 3) de complete bril met etui naar de leverancier te sturen. BEOSYSTEM 3300 Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken. Stel uw systeem samen uit radio, cassettedeck, platen speler en compact disc-speler. Aan de wand te monteren. B&O specialist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) t

Soester Courant | 1987 | | pagina 13