V Soest loopt nog lang niet warm voor Vergeten oorlog' in Afghanistan Lente bij Spullenhulp SOESTER COURANT PAGINA 23 Project voor gemeentelijke werkgroep Ontwikkelingssamenwerking? Antiekbeurs Bunnik verwacht recordbezoek TWEEW/ELEF^ Dealer: UNION Ere-tentoonstelling Piet van Boxtel Laatste ophaalzaterdag rommelmarkt Jeugdzorg Reconstructie Rademakers traat Met 'Sara' op het balkon... Toneelavonden Soester Applaus: applaus Informatierubriek voor ouderen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Kindertuintjes op de Kinderboerderij Verkeersmaatregelen Koninginnedag Grote talentenjacht op Kinderboerderij Vrijdagse koopavond donderdag! Advertenties en redactionele bijdragen vroeger inleveren! "Het grootste vluchtelingenprobleem sinds de Tweede Wereldoorlog: van el ke drie vluchtelingen is er op dit mo ment één een Afghaan. Maar er ge beurt in Nederland bedroevend wei nig. De politiek is nauwelijks geïnte resseerd en de publieke opinie laat het vrijwel volledig afweten." Deze 'hartekreet" van drs. Roelof Mun- neke, lid van het Komitee Afghanistan Vrijwas vorige week te horen tijdens de matig bezochte informatie-avond over "de vergeten oorlog in Afghanistan", die in de Open Hof was georganiseerd. Behalve een lange uiteenzetting over de achtergronden van het Afghaanse con flict van Munneke kregen de toehoor ders informatie uit de eerste hand van de journalist Joris Versteeg en de ont- wikkelingsecononoom Prof. W. Tims uit Soest, die vooral de voorname rol van het buurland Pakistan belichtte. Aan de oproep aan politiek en "geeste lijk" Soest hadden niet alle partijen ge volg gegeven. In de zaal in de Open Hof waren naast vertegenwoordigers van de Raad van Kerken en de vredesbeweging ook gemeenteraadsleden present van PvdA, Prog. Soest, D66 en GPV/ SGP/RPF, maar het CDA en de WD schitterden - ondanks aanvankelijk po sitieve signalen - door afwezigheid. De drie inleiders schetsten voor het be langstellende gehoor een indringend beeld van de situatie in en om Afghanis tan, waar sinds enkele jaren een burger oorlog gaande is die door de Russische invasie van enkele jaren geleden op tra gische wijze is verhevigd. Naar schatting vijf van de vijftien miljoen Afghanen is gevlucht naar de buurlanden Pakistan en Iran. Het conflict heeft waarschijn lijk al een miljoen slachtoffers gekost, voor het overgrote deel onder de bur gerbevolking, en de nood is onvoorstel baar groot. Munneke pleitte voor medische en hu manitaire hulp, vooral binnen Afgha nistan zelf; Versteeg maakte duidelijk dat de grootmachten en buurlanden vooral uit zijn op een "regeling" buiten de Afghanen om, en prof. Tims wees er op dat het zelfbeschikkingsrecht voor Afghanistan een essentieel onderdeel van elke oplossing moet zijn. Aarzeling Duidelijk werd dat vanuit Nederland geen werkelijke invloed kan worden uitgeoefend, tenzij door het mobilise ren van de publieke opinie, waarvoor de Sovjet-Unie zeer gevoelig blijkt. In Ne derland heerst echter een gebrekkige kennis van de feiten en achtergronden. Ondanks alle sympathie leek het gezel schap echter de grootst mogelijke aar- Met Pasen in Postiljon Motel "Bunnik-Utrecht" In het Paasweekend van 18 t/m 20 april wordt traditiegetrouw de 64e Antiek beurs Bunnik/Utrecht onder auspiciën van de Verenigde Nederlandse Anti quairs (VNA) georagniseerd in Postil jon Motel "Bunnik-Utrecht" te Bunnik. De regionale antiekmanifestatie is in de loop der jaren uitgegroeid tot een druk bezochte ontmoetingsplaats voor col lectioneur en handelaar. Onder hen be vinden zich specialisten op het gebied- van plateel, Jugendstil en Art Deco- voorwerpen, oude munten, schilderijen en aquarellen uit de romantische en Haagse School, antieke uurwerken, an tiquarische prenten, Delfts aardewerk en Chinees porselein, antieke meubelen van internationale origine, gouden en zilveren sier- en gebruiksvoorwerpen, bronzen beelden uit Frankrijk en niet te vergeten topklasse juwelen. Gratis taxatie van oude munten Voor bezitters van oude munten bestaat de gelegenheid tot gratis taxatie door een expert. Tevens zal er een stand zijn ingericht ten behoeve van verkoop van oude munten. Openingstijden Zaterdag 18 april van 14.00 -18.00 uur zondag 19 april 14.00 - 18.00 uur (le Paasdag) maandag 20 april van 14.00 -18.00 uur 2e Paasdag) BEUKENLAAN 54 3762 AJ SOEST SS 02155-24940 Ruit ingegooid van nieuw politiebureau Een onbekende dader heeft in de nacht van zaterdag op zondag een dubbele ruit ingegooid van het nieuwe politie bureau aan de Dalweg. Tot de inge bruikneming - medio mei - wordt het nieuwe bureau permanent door politie personeel bewaakt, maar dat heeft deze "aanslag" dus niet kunnen voorkomen. De bewakers zagen wel een jongeman wegrijden in een witte auto. Het onder zoek wordt voortgezet. Autokrakers actief Een bewoner van de Irenelaan meldde de politie vorige week dat een onbeken de dader een raampje van zijn auto had opengebroken. De autoradio bleek ont vreemd te zijn. Hetzelfde overkwam een bewoner van de Wiardi Beekman- straat. Hij mist een radio-cassetterecor der uit zijn auto, nadat de dader het pro- tier vermoedelijk met een stuk ijzer- draad had opengekregen. mmt O->(. „„ril „inrit in kunstgalerie Albricht in Arnhem een eretentoonstelling Van 8 t/m 2^Pn1""^' anuarelfen van Piet van Boxtel, "de schilder van het grijze plaats van schildenjene veriaardag Van Boxtel, een zeer getalenteerd telgeJK^ en treedt met dezS bijzondere schilder, heeft altijd een gpWOKjt genoemd - één keer naar buiten, expositie - die van "»tio vaPn deze oeI-Hollandse schilder is het fascinerende Kenmerkend voor het oeu jn aquareUen - onnavolgbaar is geworden, ochtendgloren, wa^„ Veelzijdig kunstenaar: portretten, landschappen, stille- Van Boxtel is atg|^5tukken, met als kenmerken duidelijkheid en herken- yens stadsgezichten en ateherstukK van ongekende schoonheid. baarheid culmmerend in een ams p 6enlgg6 Hijwaso m TweemaalbehaaltteVanBoxteme^acoo^ en u yan pu,chri S(udio Zyn^werkmf bevinden zich jHjP^^'V^e^ver^cmpexposhie^Lats'van romanti- en LousiaMeys. hetkunstcentrumSintPeter'sGasthuys,Rijnstraat 7Dr^hem.'^OpebneSgstijdgen: dersin zeling aan de dag te leggen voor welke vorm van actie dan ook. Gespreksleider dr. P. Zeegers kon aan het slot van de bijeenkomst niet anders dan vaststellen dat politieke actie in eni gerlei vorm er op dit moment ook in Soest zeker niet in zit. "Iedereen moet de kwestie maar binnen zijn politieke partij aan de orde stellen. Ik heb van avond geen voorstel beluisterd voor verdergaande actie in Soest - spreekt u mij maar tegen als het anders is," aldus de heer Zeegers. Prof. Tims opperde ten slotte het voor stel de kwestie door te spelen naar de werkgroep die zich momenteel onder leiding van burgemeester P. Scholten bezint op de mogelijkheden voor een gemeentelijk beleid op het gebied van de Ontwikkelingssamenwerking, hoe wel deze nog in het "formatieve sta dium" verkeert. Hij beloofde de zaak in dat gezelschap aan te kaarten. Bouwmateriaal gestolen Onbekende daders hebben in het vorige weekeinde een hoeveelheid bouwmate riaal gestolen van het bouwterrein bij de Mariaschool aan de Beetzlaan/Maria- straat. Er werd 160 meter PVC-buis en ca. 75 meter roodkoperen buizen weg genomen. De spullen waren het eigen dom van een installatiebedrijf uit Soest. Inbrekers veroorzaken chaos in kleuterschool Onbekende daders hebben vorige week een ongenood bezoek gebracht aan de kleuterschool "Fluitekruid" aan de Smitsweg. Ze richtten een complete chaos aan in het interieur. Er werd een ruit gebroken en vervolgens werd een kraan opengezet. Omdat de afvoer was afgedekt met een tapijttegel kwam de boel blank te staan. Ook bleek er een emmer lijm op de vloer te zijn leeggego ten. Brandje aan Buntweg Politie en brandweer werden vorige week gealarmeerd wegens een brandje in een woning aan de Buntweg. Daar bleek een centrifuge door kortsluiting in brand te zijn geraakt. De bewoners wisten het vuur zelf te doven, zodat de brandweer niet in actie hoefde te ko- Snelheidscontrole De politie hield vorige week controle op de naleving van de maximumsnelheid aan de Middelwijkstraat. In één uur tijds passeerden 431 auto's de radar-ap- paratuur. Daarvan bleken er 12 te hard te rijden. Een vrachtwagen reed 't hardst: 76 km/u. De bestuurders krij gen een proces-verbaal. Zaterdag 18 april is alweer de laatste waarop aangeboden spulletjes voor de rommelmarkt van Jeugdzorg kunnen worden opgehaald. Wie dat wenst moet voor 13.00 uur op vrijdag 17 april even bellen met tel. 19803 of 13844. Het belooft op 25 april weer een grootse rommelmarkt te worden op het terrein van de Vangrail aan de Nachtegaalweg. Voor iedereen is er wel weer wat bij: kleine spulletjes - zelfs al voor een kwartje - maar ook prachtige meubels. Wie op kamers denkt te gaan kan op de rommelmarkt bijvoorbeeld alvast een servies uitzoeken. Er zijn ook heel mooie antieke spulletjes. Men komt in elk geval niet voor niets. Kleding is er ook weer volop, zelfs in de allerlaatste modetinten. Tot 17 april kan men zijn spullen nog kwijt bij de bekende inleveradressen. Men kan natuurlijk ook even bellen naar de genoemde telefoonnummers. Gooi nooit iets te snel weg - de rommel markt heeft 't graag! Onder voorbehoud zal de firma Almere op dinsdag 21 april beginnen met de re constructie van de Rademakerstraat in Soesterberg. De werkzaamheden zul len tot ongeveer half oktober duren. Het werk zal gefaseerd worden uitge voerd. De le fase is de noordzijde van de straat tussen de Veldm. Montgome- ryweg en de v.d. Griendtlaan; de 2e fase is de zuidzijde van de straat tussen de Kampweg en het pad naar De Drie Ei ken; de 3e fase is het resterende deel van de straat zuidzijde tot de Prof. Lo- rentzlaan en de 4e fase is het deel van de straat noordzijde tot de Versteeghlaan. De werkzaamheden houden o.m. in dat er een nieuwe verlichting komt, dat de huidige berm wordt vervangen door een trottoir van 2 meter en een berm van 2 meter, en dat er een twee-rich- tings fietspad komt aan de zuidzijde. Het parkeren zal worden geregeld door middel van dwarsparkeren of langspar- keren. Na de reconstructie zal er een weg ontstaan met as-verspringingen. Bij de assen komt een rood vlak en een boombeplanting. Visueel zal de weg van 9 meter teruggebracht worden tot 6.5 meter. In het gemeentelijk INFOcentrum en in de hulpsecretarie Soesterberg hangen tekeningen van de reconstructiewerk zaamheden. Gedurende de periode dat de werk zaamheden zullen duren zal de week markt op de woensdagochtend gehou den worden op de Banningstraat. Om dit mogelijk te kunnen maken is tevens een tijdelijke verkeersmaatregel van kracht. Op de woensdagen zal de Ban ningstraat tussen 00.00 uur en 14.00 uur voor alle verkeer in beide richtingen gesloten zijn. Deze verkeersmaatregel gaat woensdag 22 april in en duurt on geveer tot half oktober. Een vlag, een spandoek en een zo goed als levensechte 'Sara '-het vrouwelijk equi valent van de traditionele 'Abraham'-met die attributen aan het balkon van het huis aan de Ereprijsstraat kon de 50e verjaardag van Janny de Vries-Kloek uiteraard niet onopgemerkt blijven. De feestelijke entourage was een verrassing - maar dan ook een compléte - van de familie, met name de dochters Erma en Christa, diehaaropde- ze manier ondanks de regen verdiend in het zonnetje wisten te zetten. De felicitaties bereikten de jarige zelfs via de televisie (Sky Channel). Hetspreekt vanzelf dat de dag voor de jarige niet meer stuk kon. FotoGoos van der Wilt Dankzij de financiële steun van zijn oom Sir George Martin is David War ren in staat om het hoofd boven water te houden en zich zelfs nog een butler te permitteren. Wat kan een mens zich verder nog wensen? Eigenlijk niet veel meer. Ja, het vooruitzicht van een (in ooms ogen) goed huwelijk met een rustige, beschaafde, jonge vrouw als Helen Chandler. Geen al te grote "Ups en Downs" kortom een vredig bestaan totdat.... Totdat hij op een nacht denkt rustig naar zijn vrijgezellenbed te gaan en Pe- nelope Shawn zijn bestaan binnen dringt met diefachtige bedoelingen. Vanaf dat moment is het gedaan met dat rustige en vredige bestaan in die flat daar ergens in die wereldstad Londen. Ziedaar de inhoud van een blijspel, dat Het Soester Applaus vrijdag- en zater dagavond in C-drie ten tonele bracht. Zoals gewoonlijk in een blijspel was dit gegeven weer opgehangen aan een aan tal onwaarschijnlijkheden, maar het spel van Het Soester Applaus deed ons deze eigenschappen vergeten, en ver anderde ze in een zeer amusante verto ning. De routinier van dit gezelschap, Leo Pappot, speelde in dit stuk nu eens niet mee, maar regiseerde. En met suc ces. De hoofdrol werd vertolkt door Louis Castein, die er een zeer aanneme lijke vrijgezel van maakte. Een dijk van een rol, met verve gespeeld. Een extra applaus van de zaal en van ons voor Tjeerd Sanders. Werkelijk een super gentleman-inbreker met een enorm re denaarstalent. Barbara Ros had ook een groot aandeel met haar vlotte en open spel. Voor enkele bijrollen was de typecasting wat mincler geslaagd, maar er moet nu eenmaal gewerkt worden met een bestaand ledental. Een weinig minder dan'bloedstollen de scène uit het toneelstuk dat het Soes ter Applaus op de planken bracht. Hier en daar een enkel hiaat in de tekst kennis en wat te snel spreken mochten geen afbreuk doen aan het totaal. De techniek was in handen van Roel Even huis en de grime was zoals altijd goed verzorgd door Barbara Ros. Men had in eigen beheer een nieuw décor vervaar digd en dat zag er prima uit, compli ment hiervoor! De bijna geheel bezette zaal toonde zich een gezellig, waarderend publiek. H v K. BH-24 Met BH-24 Day/Night Essence ont doet SHISEIDO de huidverzorging van alle franje. Voor degene die weinig tijd hebben of die er geen tijd aan willen besteden. Om 24 uur per etmaal verzorgd te zijn, heeft men niet meer nodig dan twee minuten en twee druppeltjes van de BH-24 Night Essence. De belangrijkste werkstof in beide essences is het biohyaluronzuur, waarop SHISEIDO het patent heeft. Sludio harla harwocziK 8urg. Grothestraat 25 - 3761 CK Soest Telefoon 02155-20488 gediplomeerd schoonheidsspecialiste gezlchtsen lichaamsverzorging Bejaardenhulp en gezinsverzorging: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest, tel. 19004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Kruisvereniging Soest, tel. 18770. Warme-maaltijdenvoorziening: thuisbezorgd - bejaardencentrum Mo lenschot, tel. 16324. Personenalarmering: Bejaardencentrum Molenschot, tel. 16324. Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-1789 of 2097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in o.a. de dienstencentra, zoals bejaar- dengymnastiek, zwemmen/trimmen te water, yoga, biljarten, kegelen, bow ling, tafeltennis, badminton, fietsen, volksdansen, stijldansen, tekenen, cur sussen Engels en Frans, bridge, zang koor, toneelclub, etc. Algemene informatie: over voorzieningen en aktiviteiten, te verkrijgen bij het secretariaat van "het gecoördineerd bejaardenwerk Soest", p/a Molenschot, Alb. Cuyplaan 101, tel. 23681; over cursussen en aktiviteiten ook in de dienstencentra: - De Drie Eiken, Dorpsplein 19, Soes terberg, tel. 03463-1402. - Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. Spreekuur Ouderenwerk: in Molenschot (kamer 509), Alb. Cuyplaan 101, tel. 19289 (P. KuikofB. van Hees): dinsdag, woensdag en vrij dag 9.00-10.00 uur; in De Drie Eiken (B. van Hees): dins dag 15.30-17.00 uur; donderdag 10.00-12.00 uur; vrijdag 13.30-15.00 uur; in Honsbergen (B. van Hees): dinsdag 13.30-15.00 uur; donderdag 13.30- 15.00 uur; vrijdag 10.00-12.00 uur. Deze spreekuren zijn er voor de oude ren - wonend in de serviceflats en in de wijk - en voor de vrijwilligers, werk zaam in de dienstencentra of in Molen schot bij maaltijd voorziening en perso nenalarmering. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 16 april Van 9.30 tot 11.30 ur is er weer het creatief-doegroepje voor volwassenen: gezellig onder een kop koffie of thee dingen maken die u zelf leuk vindt. Kosten f3,-. Deze dag komen de Achtbaan en de van de Huchtschool, twee lagere scho len uit Soest, naar een toneelstuk van de Paashaas kijken en gaan daarna samen met de paashaas op zoek naar eieren. Vrijdag 17 april Vanwege Goede Vrijdag is de kinder boerderij de hele dag dicht, maar het terrein is wel toegankelijk om naar de beesten te kijken. Zaterdag 18 april Deze aterdag is de voorselectie van de talentenjacht voor 30 april. Zie elders in de krant. Dinsdag 21 april Omdat het deze week vakantie is een speciaal vakantieprogramma: Er is een Instuif van 14.00 tot 16.00 uur, we doen dan spelletjes, we knutselen wat en ge woon heel veel leuke dingetjes. Het kost f 1,-. Woensdag 22 april Van 14.00 tot 16.00 uur het toneelstuk "De gestolen paaseieren". Een jongetje steelt de eieren van de Paashaas en wat er dan gebeurt kom je zelf maar bekij ken. Heel leuk en spannend. Entree f Donateurs Wilt u ons werk steunen. Stort dan uw financiële bijdrage op gironummer 4496858 t.n.v. kinderboerderij de Vrije Teugel in Soest. Kinderen kunnen weer tuinieren op de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Er zijn 25 tuintjes beschikbaar voor verhuur aan kinde ren. De kinderen kunnen onder begeleiding van deskundige tuinders alle kneepjes van het tuinieren leren. Dit houdt in dat er eerst een plan wordt gemaakt wie wat in zijn/haar tuintje wil hebben; de in koop en het zaaien; het onderhouden en leren groenten van onkruid te onder scheiden en tot slot het oogsten. Behal ve groenten bestaat de mogelijkheid om kruiden en bloemen te kweken. Kort om: een ideale kans om op jonge leeftijd tuinder te worden. De spelregels zijn als volgt: kinderen van 5 tot en met 12 jaar kunnen zich op geven of op de eerste tuindag komen. Die is op dinsdag 21 april om 16.00 uur. De kosten bedragen 35 gulden per kin dertuintje. Daarvoor kunnen de kinde ren iedere dinsdag- en vrijdagmiddag tussen 16.00 en 17.15 uur tuinieren tot november. Vragen of opgave van kin deren: dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur, tel. 18136. Op Koninginnedag, donderdag 30 april, is een aantal verkeersmaatre gelen genomen in de omgeving van het Paleis Soestdijk in verband met de daar te verwachten drukte. De Biltseweg tussen het Paleis en de Beckeringhstraat is die dag tussen 09.00 en 15.00 uur voor het verkeer in beide richtingen gesloten. Verder is op 30 april de Vredehof- straat tussen 08.00 en 15.00 uur voor alle verkeer in beide richtingen ge sloten. Dit geldt natuurlijk niet voor de voetgangers. Tenslotte is 's avonds tussen 18.00 en 24.00 uur de Stadhouderslaan tus sen de Noorderweg en de gemeente grens met Baarn voor alle motor voertuigen gesloten in verband met het vuurwerk te Baarn. Soesterberg In verband met de jaarmarkt op Ko ninginnedag 30 april is ook in Soes terberg een aantal verkeersmaatre gelen genomen. De Banningstraat is die dag tussen 00.00 en 18.00 uur gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Verder geldt in de Oude Tempellaan een stopverbod voor de oostelijke zijde van de weg. Voorselectie op 18 april: Evenals vorig jaar viert de kinderboer derij De Vrije Teugel weer een groot kinderfeest op koninginnedag. Wat vorig jaar een mooie afsluiting was wordt dit jaar herhaald, namelijk de talentenjacht. Dit betekent dat de kin deren van 4 tot en met 12 jaar hun ta lenten ten toon kunnen spreiden voor een groot publiek. Alle kinderen die kunnen zingen, dan sen, goochelen, verhaaltjes vertellen of anderssoortige gaven bezitten, kunnen meedoen. De talentenjacht wordt dit jaar in twee etappes gehouden: van 13.30 tot 14.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In totaal kunnen 20 kinderen (individu eel of in groepsverband) meedingen naar drie prachtige prijzen. Om de talentenjacht te organiseren wordt er een voorselectie gehouden, zodat de leukste en de beste acts op ko ninginnedag te zien en horen zijn. De voorselectie vindt plaats op zaterdag 18 april, en begint om 14.00 uur. Kinderen die mee willen doen aan de talenten jacht dienen dan aanwezig te zijn. Een deskundige jury zal beoordelen of zij op 30 april ook echt mogen optreden, en geeft verder adviezen omtrent kleding en schmink. Als kinderen niet op zaterdag 18 april meedoen, kunnen zij zich ook niet aan melden voor het optreden op 30 april. Wie dan mee wil doen, komt eerst op 18 april om 14.00 uur naar de kinderboer- derij De Vrije Teugel aan het Vedelaar pad. Voor alle duidelijkheid: het is een talentenjacht; daarom worden geen play-backoptredens toegestaan. In verband met Goede Vrijdag wordt de wekelijkse koopavond deze week verschoven van vrijdag 17 april naar donderdag 16 april. Een en ander geldt voor heel Soest. Het is weer lente, de tijd waarin op aller lei gebied een nieuw begin wordt ge maakt en ook de tijd van de schoon maak. Veel mensen komen nu weer kle ding en/of spullen tegen waar ze niet zoveel zin meer in hebben. Dan is Spul lenhulp een uitstekend adres om ze kwijt te kunnen. Anderen kunnen dan bij Spullenhulp voor een klein prijsje weer iets nieuws kopen en zo komt ie dereen aan zijn trekken. Kleding die na een aantal weken nog niet is verkocht wordt door Spullenhulp doorgeleverd naar de Derde Wereld, waar aan tweedehands kleding grote behoefte is. Zo werd onlangs nog een grote partij kleding naar Nicaragua ver scheept. Op die manier is er sprake van een echte "kringloop" en kunnen men- Auto gestolen Aan de Klein Engendaalweg is vorige week eenauto gestolen ten nadele van een 38-jarige inwoner van het West- duitse Augsburg. Het betreft een VW- Kever met het (Nederlandse) kenteken 52-XH-03. Vernieling telefooncel Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde de telefoon in de PTT-cel aan de Tamboerijn in Overhees onklaar gemaakt. De hoorn bleek van het toe stel te zijn losgerukt. sen elkaar blij maken met iets kleins. Bel even met Spullenhulp (tel. 18730), of kom even langs (Veldweg 6A), als u aan de kringloop een bijdrage kunt le veren. Binnenkort staat bij Spullenhulp ook de uitgebreide jaarlijkse lentemarkt weer op het programma. Nadere mededelin gen daarover volgen zo spoedig moge lijk. Soester kiest de cel Een 48-jarige Soester heeft vorige week een dag doorgebracht in een cel van het politiebureau. Hij werd aangehouden omdat hij nog altijd een boete van 25 moest betalen. Dat wilde of kon hij niet. Het alternatief was de cel en daar koos de man dan ook maar voor. Hek uit weiland gestolen Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een hek. Dat was weggenomen uit een weiland aan de A.P.Hilhorst- weg. De schade bedraagt ca. 250 gul den. Auto gestolen In het weekeinde is aan de Van Weer den Poelmanweg een auto gestolen. Het betreft een Ford Escort met het kenteken GN-74-JS. Advertenties voor de Soester Courant voor de editie van woensdag 22 april inoeten uiterlijk op dinsdag 21 april vóór 10.00 uur zijn ingeleverd. Deze ui terste inleverterinijn geldt ook voor de redactionele bijdragen, omdat aan staande maandag, Tweede Paasdag, uitvalt als produktiedag voor de Soes ter Courant. llelaas moeten wij alle verslagen e.d., die wij na 10.00 uur op dinsdagoch tend binnenkrijgen, terzijde leggen. Technische verwerking op die dinsdag is dan niet meer mogelijk. De sportkopij moet maandag 20 april voor 22.00 in ons bezit zijn. Bij inle vering van sportverslagen na dit tijdstip kunnen wij geen garanties geven voor plaatsing in de krant. Redactie.

Soester Courant | 1987 | | pagina 23