Joegoslavische kust Huishoudbeurs SI f Interieur RAI: I rijk aan afwisseling met informatie te kust en te keur Senioren-special „55-plus Noviteiten Vier boeiende beurzen onder één dak ze voorjaar Wolkeloos Benzinebonnen, prijzen, informatie Split Montenegro De Kornati-archipel: leven als Robinson Crusoë Istrië heeft kampeerders veel te bieden Dubrovnik die het leven veraangenamen ruim 30 pet meer exposanten Interieur RAI f 87 'PLUS Negen Maanden Beurs: Steeds groter itrimsalon v* 1 Joegoslavië staat bekend om zijn lange, gevarieerde kuststrook. Rotsen, baaien, zeil- en vissershavens worden afgewisseld door lange stukken zandstrand en interessante steden, zoals Split en vooral Dubrovnik, de „Parel van de Adriatische Zee". Talrijke toeristenplaat sen langs de kust en op de eilanden bieden volop gelegenheid tot rust en ontspanning. Veel van deze plaatsen zijn pas kortgeleden aan de Joegoslavische toeristische kaart toegevoegd of recent uitgebreid met moderne vakantie-accommodaties. Een voorbeeld hiervan is „Slovenska Plaza" in het zuidelijke Budva, een complex dat goeddeels op zonne-energie draait. Met zijn zon-overgoten stranden, historische monumenten en vele faciliteiten voor kampeerders en naturisten hoort de Joegoslavische Adria tot de aantrekkelijkste delen van heel Zuid-Europa. Tevens is dit één van grilligste kustlij nen van het Middellandse-Zeegebied. Hemelsbreed bedraagt de afstand van Ankaran aan de Joegoslavisch- Italiaanse grens tot Ulcinj aan de Al banese grens 628 km. Langs de kust gemeten is de afstand ruim 3 keer zo lang: 2092 km. Met de eilanden erbij meet de kust maar liefst 6116 km. Er liggen meer dan 1000 eilanden en eilandjes langs de kust verspreid, be woond en onbewoond. Ze bieden de vakantiegangers tal van mogelijkhe den tot vertier op de zee, die bijvoorbeeld rond de Kornati-archipel even helder is als een tropische zee. Aan de Joegoslavische kust is het aantal wolkeloze dagen per jaar (ruim Net als in voorgaande jaren kunnen de toeristen die Joegoslavië bezoeken ook dit jaar weer brandstofbonnen kopen, die 5 pet. korting geven op de officiële verkoopprijzen van benzine en dieselolie in Joegoslavië, die normaal al veel lager zijn dan in Nederland. Verkoop punten in Nederland zijn: de ANWB-kantoren en het KNAC-secreta- riaat te Leidschendam. Ook aan de Joegoslavische grensovergangen zijn deze AMSJ-brandstofcoupons te koop tegen contant westers geld. In Joegoslavië gekochte bonnen wor den teruggewisseld aan de internatio nale grensovergangen; in Nederland gekochte bonnen alleen in Neder land. aankopen meenemen naar het bui tenland. De waarde van de goederen dient inclusief de BTW mini maal 10.000 dinar (circa 50 gulden) te bedragen. Men moet de goederen Naast deze meevaller staan de Joe- betalen met dinarcheques van de Na- goslavië-gangers ook in het land zelf tionale Bank van Joegoslavië en an- nog aangename verrassingen te wachten. Diverse consumententests geven namelijk al jaren hetzelfde beeld te zien. In vergelijking met an dere populaire vakantielanden biedt Joegoslavië een laag prijspeil voor bijvoorbeeld de dagelijkse bood schappen, consumpties en prijzen voor overnachtingen. Dat zal dit jaar niet anders zijn! Volgens een vakantie-enquête van de Consumentenbond, gepubliceerd in de Consumentengids van februari 1987, blijkt Joegoslavië over de hele linie duidelijk goedkopër dan Neder land, vooral als het gaat om dagelijk se boodschappen. Sinds augustus 1986 kunnen buiten landers in Joegoslavië bepaalde goe- dere niet-cash betaalmiddelen, zoals Eurocheques of credit-cards. De faktuur moet bij de grens aan de douane worden getoond voor verifi catie en datering. Daarna dient men de rekening binnen een jaar te over handigen in of opsturen naar de win kel van aankoop, die dan het BTW-bedrag in dinars uitbetaalt of overmaakt op een Joegoslavische bankrekening. Het voordeel van de belasting-vrijstelling bedraagt 20 30 procent. Voor alle gewenste inlichtingen, in clusief het opvragen van informatie materiaal en dergelijke, kan men te recht bij het Nationaal Joegoslavisch Verkeersbureau, Vijzelstraat 4, 1017 100!) groter dan waar ook in Europa. Toch blijft de zomertemperatuur er zelfs tot in het uiterste zuiden heel draaglijk. Daarbij loopt de tempera tuur van de Adriatische Zee dan lang zaam op tot een maximum van 25° C. in augustus. De vele stranden langs de kust en op de eilanden zijn lieflijk en gevarieerd. Ze bieden fijn wit strand of grote en kleine kiezels. Liefhebbers van rots kusten met een rijke onderwaterfauna vinden eveneens langs de hele kust plaatsen van hun gading. Van groot belang is verder de enor me rijkdom aan culturele en histori sche monumenten, stammend uit de oudheid tot aan onze dagen. Be roemd zijn het amphitheater van Pu- la, de fresco's elders in Istrië, de basiliek van Euphrasius in Porec, ste den als Zadar, Trogir, Sibenik, Split, Dubrovnik, Cavtat (het Griekse Epi- daurum), plaatsen aan de Boka Ko- torska (de baai van Kotor) met in Risan mooie Romeinse mozaïeken, Budva, Becici en de hele Montene- grijnse kust. Split is één van de mooiste steden van de Adria. In het centrum staan huizen, waarvan de stenen ooit sa men één groot paleis vormden. Kei zer Diocletianus liet dit bouwwerk in 295 na Chr. optrekken. Een klein ge deelte ervan verkeert nog in de origi nele staat. Ten zuiden van Split strekt zich het gebied van de Makarska Rivièra uit. Dit is een mooie groene kuststrook, in de luwte van de reusachtige Bioko- vo-bergkam. Deze bezorgt de kustlijn van Makarska, Tucepi en Podgora een ongekend mild klimaat. De „wit te" stranden, soms met kiezelsteen, lokken dan ook van het vroege voor jaar tot het late najaar. Museumstad Dubrovnik is omringd door dikke hoge muren uit de 12e tot 16e eeuw. De hele ommuring is uit stekend geconserveerd. van Dubrovnik, de „Dubrovnik Mari- na", alles wat hun hart begeert. Het strandleven van Dubrovnik speelt zich hoofdzakelijk af op de eigen pla teaus van beton of tegels, die de hotels hebben laten aanleggen. Op het schiereiland Lapad, waar de Habsburgse dynastie zijn zomerresi dentie had, biedt Sumratin een mooi zandstrand. Cavtat, in Griekse tijd bekend als Epi- daurum, is een sfeervol plaatsje aan een schitterende baai, op een flinke steenworp ten zuiden van Dubrovnik. Bezienswaardig zijn hier het door de beeldhouwer Mestrovic gebouwde mausoleum voor de familie Racic, dat boven op een heuvel ligt, en het atelier van de schilder Vlaho Buko- vac. Nog meer in de richting van de Alba nese grens komen we in het gebied van Montenegro, letterlijk vertaald de „Zwarte Bergen". Hier is de kust erg bosrijk. In de schaduw van het ge boomte zijn tal van mooie campings ingericht. Wie de moeite neemt om helemaal door te rijden tot aan het einde van de „Jadranska Magistrala", de Joegoslavische kustweg die tot de mooiste toeristische wegen van Euro pa hoort, wordt niet teleurgesteld. Na de baai van Kotor, het enige fjord van Zuid-Europa, volgen droomoor- den als Budva en Becici, waarna het hotel-eiland Sveti Stefan een unieke trekpleister is. De weg leidt vervol gens naar het rustige Petrovac en via Sutomore naar het na een aardbe ving in moderne stijl herbouwde Bar. Ten slotte bereikt de volhoudende vakantieganger Ulcinj, de laatste bad plaats van de Joegoslavische Adria. Zoals wel vaker geldt ook hier „lest best", want het maar liefst 12 km lange en uiterst brede zandstrand is echt uniek. In de monding van de grensrivier tussen Joegoslavië en Albanië, de Bojana, bevindt zich het naturistenei land Ada. Joegoslaven kennen een oud sprookje over een tovenaar, die eens het land van arme bewoners kwam stelen. Zij wisten hem op de vlucht te jagen; de tovenaar had slechts een grote zak met wat kale rotsen weten te bemachtigen. Toen hij boven zee vloog, scheurde de zak onder het zware gewicht en de stenen stortten in zee. Zo verklaart men het ontstaan van de Kornati-archipel, een reeks van 125 kalkstenen eilandjes, waarvan er slechts enkele zijn bewoond. Deze merendeels kale, rotsachtige, bi- bezoeken en van de natuur en de zar ogende eilandjes, liggen voor de stilte genieten. Daarom wil men land- Midden-Dalmatische kust ter hoogte schap, vogelstand en visstand onaan- van Zadar en Sibenik, verspreid over geroerd laten. Jacht en visserij zijn een oppervlakte van 230 km2, om- 0p beperkte schaal toegestaan. Even- ringd door talrijke kliffen en rotsen. a|s vroeger moeten boeren hun wijn- Alleen op de grote eilanden Kornat, ranken en olijfgaarden weer gaan be- Zut en Dugi Otok treft men een werken. Permanente nederzettingen Schaarse begroeiing van gras, steen- mogen er niet komen. Wie de eilan- eiken, vijgen- en olijfbomen en wijn- den wil bezoeken en dat is van ranken. Voordat nieuwsgierige bezoe- harte aanbevolen kan voor een kers de landschappelijk indrukwek- verblijf terecht op het vasteland, kende kale kalk- en krijtsteenrotsen ontdekten, verbleven er gedurende 4 een deel van het jaar slechts een AvOnturenvahantie aantal schaapherders en vissers. In Op de Kornati-eilanden heeft zich het zomerseizoen zetten tegenwoor- een speciaal soort toerisme ontwik- dig zo n 100.000 toeristen voet aan keld, dat zich het best laat omschrij- wal op de eilanden. Om de Kornati- Ven als een „Robinson Crusoë avon- eilanden te kunnen beschermen te- turenvakantie". Men huurt hierbij gen ongewenste invloeden, riep de een vissers- of schaapherdershut als Joegoslavische overheid de archipel vakantie-onderkomen en geniet van uit tot nationaal park. Hierbij ligt het hetgeen de eilanden bieden aan na- niet in de bedoeling de eilanden voor tuurschoon, flora en fauna. Het water het toerisme af te sluiten. Toeristen hier heeft de helderheid van de tro- moeten het gebied kunnen blijven pen, met dus ook onderwater een rijke flora en fauna. Onderwater- Budva is één van de populairste sportliefhebbers kunnen er hun hart vakantieplaatsen van Montenegro, ophalen. deren belastingvrij kopen, mits zij de HK Amsterdam, tel. 020-220483. Voor de Dalmatische kust liggen de grote, voor toerisme geknipte eilan den als Brac, Hvar, Korcula plus ette lijke kleinere eilanden. Waar de eilan den ophouden, begint de Zuiddalma- tische kust met Dubrovnik als hoofd stad. Vrijwel alles in deze oude zeere publiek ooit de rivaal van Venetië ademt nog de sfeer van vroeger, toen de invloed van Dubrovnik zich naar alle windrichtingen uitstrekte. Alleen al een wandeling over de eni ge kilometers lange zware, prima be waard gebleven middeleeuwse stads muren maakt een bezoek aan deze stad de moeite waard. Watersporters .vinden in. de yrij nieuyve jachthaven Istrië, het schiereiland op de grens van Italië en Joegoslavië, is een waar paradijs voor kam peerders. Er zijn ruim 50 cam pings, die bij elkaar plaats bieden aan circa 150.000 gasten. Acht campings hebben speciale plaat sen gereserveerd voor naturisten. Istrië hoort tot de populairste vakantiestreken van de Adriati sche kust. Jaarlijks vereren meer dan 2 miljoen toeristen dit schier eiland met een bezoek. Dank zij de gunstige geografische ligging, het aangename klimaat, de vele historische bezienswaardigheden en de goede toeristische infra structuur is een onvergetelijk verblijf gewaarborgd. Al in de oudheid wist men de won dermooie natuur van Istrië op waarde te schatten. Romeinen, Slaven, Ger manen, de Venetiaanse republiek, Napoleon, de Italiaanse koningen, zij allen lieten er hun sporen na. Tegen woordig maakt dit schiereiland mede door het toerisme een perio de van grote bloei door. De gastvrije bevolking heeft voor een rijk aanbod aan sport en recreatie gezorgd. Het toerisme wordt harmonisch verwe ven met de traditionele beroepen van de streek, zoals landbouw, wijnbouw en visserij. Het oudste en meest traditionele toe- ristisché gebied is de Kvarner Bocht, ook wql bekend als de Baai van Rije- ka, met de plaatsen Opatija en Lo- vran. Dit zijn van oudsher bekende vakantiebestemmingen, zoals blijkt uit de statige oude hotels en de wat ouderwetse mondaine sfeer. Langs deze kust zijn de dorpjes Moscenicka Draga en Rabac zich toeristisch aan het pntwikkelen. Daarna passeren we Pula, bekend om zijn gave Romeinse arena en zijn vliegveld. Verderop lig gen bekende vakantieplaatsen als Ro- vinj, Vrsar en Porec; stuk voor stuk befaamd om hun oude, schilderachti ge kern met duidelijk herkenbare Ve netiaanse invloeden. Hier bevinden zich ook de grootste naturistenpara dijzen van Europa. Andere badplaat sen hier zijn Umag en Portoroz aan de brede baai van Piran. Portoroz heeft een al ruim honderd jaar oude toeristische traditie en hoort thans tot de meest mondaine kustplaatsen van de Adria. Istrië kent nauwelijks zandstranden. Wel zijn er kunstmatig aangelegde stranden in de vorm van stroken zand met daarachter zonneweiden. Elders kan men zich verpozen bij zwembaden of op'zonneplateaus. I BINNENUIT VRAAG VAN FORD LEASING. De Geminus dubbele tandenborstel Traditiegetrouw komt op de Huishoudbeurs een breed scala aan onderwerpen aan de orde. Net als voorheen kent de beurs diverse deelprojecten, zoals de Nationale Keukenshow, de Badkamershow (met negen complete modelbadkamers) en Hou van Hollands. Nieuwe deelprojecten zijn: Koken in Nederland, Beveiligd Wonen, Huisdieren in Nederland en Oog voor Eigen Land. Onder de titel „Koken in Nederland" besteedt een groot paviljoen, vooraan in de Europahal, aandacht aan het „snelle koken". Belangrijke fabrikanten van keuken-apparatuur zijn aanwezig: Braun, Brother, Siemens, Cuisinart, Amfo, Gram en Panasonic. Ook Philips bevindt zich hier vlakbij. Maandblad Tip verzorgt dagelijks kookdemonstra ties. Bij de Slagers en Slijters kan het pu bliek terecht voor de „klassieke keu ken", begeleid door een passend glaasje wijn. Naast het bereiden van de dagelijkse maaltijd komt ook het gezellig consumeren ervan volop aan de orde. Vlakbij „Koken in Nederland" zijn alle ingrediënten voor een sfeervol gedekte tafel te vinden: serviezen, glaswerk, bestekken, tafellinnen, kaar sen, enzovoort. 23 apr» t/m 3 mei 1987 AMSTERDAM ral speciale attracties waaronder de 100-jarige Broeker Veiling. Op het cen trale podium valt van alles te beleven: een Aaltjesdag, Pannekoekendag, pre sentaties van het Bakkerij-museum, Paleis Het Loo en het Nationale Park De Hoge Veluwe, vlegelhangen, de monstraties kaasmaken en andere am bachten, volksdansen, poppenkast en ga zo maar door. Huishoudbeurs krijgt deze belangrijke jg| van aantrekkelijke buitenlandse zaak ruime aandacht. In een grote pre- vakantje-oorden zijn, veelal door de sentatie „Beveiligd Wonen", ingericht xA/elingelichte nationale verkeersbu- Beveiligd wonen Inbraak en diefstal zijn aan de orde van de dag. Vrijwel iedereen wil z'n woning beter (laten) beveiligen. Op de door de belangrijkste leveranciers van beveiligings-apparatuur en materialen, kan men terecht voor een deskundig advies, terwijl een speciaal gebouwd huis praktijkvoorbeelden van beveili ging toont. Huisdieren Geen land ter wereld telt verhoudings gewijs zo veel huisdieren als Neder land. Reden genoeg voor de Huis houdbeurs om hier 'ns extra de schijn werper op te richten in een gevarieer de inzending „Huisdieren in Neder land". Hier kan men alles aan de weet komen over diervoeders en genees- reaus, ook in de RAI vertegenwoor digd. Mode, verzorging en cosmetica Zonder modeshows is de Huishoud beurs ondenkbaar. In het gezellige Mo detheater presenteert Lïbelle dagelijks in een aantal shows voorjaars- en zo- mermode. Tevens zijn er op de beurs regelmatig shows van Wehkamp te zien. In de inzendingen van Knip, Mar griet en Husqvama komt voorts zelf- maakmode aan bod. Margriet is na enige jaren terug op de beurs met onder meer een creatieve Natuurwed- strijd vanwege het Jaar van het Milieu. Wie zich wil oriënteren omtrent de aanschaf van een nieuwe naai- of brei machine, kan op de Huishoudbeurs kennismaken met een compleet aan bod. Naast het Mode-theater biedt een groot boetiek-centrum een gevarieerd en kleurig overzicht van byoux, tassen, sjaals, riemen, stoffen en nog veel meer mode-accessoires. Op haarver- zorgingsgebied leveren Schwarzkopf haarcosmetica en de DA-drogistenor- ganisatie inspirerende demonstraties. Voorlichting en adviezen Demonstratiestands, de grote attractie op de Huishoudbeurs, zijn er ook nu weer te kust en te keur. Bijvoorbeeld op het terrein van Doe-het-zelf: bouw- produkten, verven, gereedschappen en allerlei handige accessoires. Tientallen stands met (veel nieuwe) hapjes en drankjes bieden de bezoe kers in de Amstelhal een gastvrij ont haal. De Supertop Schenktuit De „Clever-Clip" voor vuilniszakken. De „Pack Boy" boodschappentas. beursdagen (23 t/m 26 april) hebben 28 april zijn de Huishoudbeurs en Inte- tevens toegang tot de seniorenspe- rieur RAI ook 's avonds open. Op die cial „55 PLUS" in de Deltahal. Hier dagen kan het publiek er doorlopend vindt tijdens de laatste vijf dagen van terecht van 10 tot 22 uur. Ook dit jaar staat de Huishoudbeurs weer bol van de verrassende nieuwtjes, die het leven van alledag veraangenamen. Van de vele Van 23 april t/m 3 mei staan bij de Amsterdamse RAI de deuren wijd open. Met één entree-biljet heeft men toegang tot vier bruisende beurzen, die ieder voor zich aspecten van het dagelijks leven belich ten: de Huishoudbeurs, Interieur RAI, „55-PLUS" en De Negen Maan den Beurs. De grootste van de vier, de 42e editie de Huishoudbeurs (29 april t/m 3 van de Internationale Huishoudbeurs, mei) de Negen Maanden Beurs neemt het hele Europa-complex in plaats, een evenement voor aan- beslag. In de Holland-hal vindt de staande en jonge ouders, derde Interieur RAI plaats, waarop eigentijdse design-produkten centraal De openingstijden zijn: dagelijks van staan. 10 tot 18 uur, in het weekend van 10 Bezoekers tijdens de eerste vier tot 17 uur. Op maandag 27 en dinsdag beursdagen (23 t/m 26 april) hebben 28 april zijn de Huishoudbeurs en Inte- tevens toegang tot de seniorenspe- rieur RAI ook 's avonds open. Op die cial „55 PLUS" in de Deltahal. Hier dagen kan het publiek er doorlopend vindt tijdens de laatste vijf dagen van terecht van 10 tot 22 uur. Ook dit jaar staat de Huishoudbeurs weer bol van de verrassende nieuwtjes, die het leven van alledag veraangenamen. Van de vele praktische apparaatjes en andere handige dingetjes noemen we er een paar. Op de 3e Interieur RAI tonen zo'n 100 exposanten hun collecties. Dit zijn er 25 meer dan in 1986. Bezoekers treffen er een rijk gescha keerd aanbod van designprodukten aan: zitmeubelen, kasten, ver lichting, verwarming, vloeren, keukens, slaapkamers en accessoires. Goed vertegenwoordigd is ook het segment woningtextiel met onder meer nieuwe trends in kleuren, dessins en materialen voor middelen, het omgaan met en de ver- gordijnen, wandbekleding en vloerbedekking. zorging van huisdieren, accessoires en noem maar op. Op het programma staan ook: vragen- en spreekuren over honden en katten plus demonstraties honden trimmen. Oog voor eigen land Elk jaar ruimt de Huishoudbeurs een grote plaats in voor vakanties en dag recreatie, dit keer onder het motto „Oog voor Eigen Land". Tot de deel nemers horen recreatie - en pretpar ken als De Bonte Wever, De Efteling, Hellendoorn en Duinrell, diverse pro vinciale- en Streek-VVV's, de NS en Tot de „vaste" deelnemers aan de Interieur RAI horen Nederlandse meu belfabrikanten, vertegenwoordigd in het Dutch Design Center. Namens een groep fabrikanten verzorgt de Inte rieur-detaillisten Vereniging „Goed Wonen" een paviljoen waarin comple te interieurs worden getoond. Hier kan men ook terecht voor praktische advie zen van interieur-architecten. De Ver eniging Interieur Interland, importeurs en agenten van toonaangevende bui tenlandse fabrikanten, brengt een ge zamenlijke presentatie van 1100 m2. TENTOONSTELLING VOOR "DESIGN" INTERIEUR J 23 april t/m 3 mei 1987 AMSTERDAM Wat te denken van de „Supertop Schenktuit"? Deze Nederlandse vin ding past op de bekende vierkante drankkartons voor melk, yoghurt, yoki- drinks en vruchtensappen. Hij biedt voordelen bij het openen van het pak, doordat de twee. pijpjes (één om te schenken en één voor de luchttoevoer) van de Supertop- door het pak heen- prikken, terwijl het schenken feilloos, zonder geknoei verloopt. Prijs tijdens de beurs 3,95 per stuk, of 2 stuks voor 7,-. Nieuw is ook de „Pack Boy" bood schappentas in de vorm van een win kelwagen. Na het afrekenen in de su permarkt kan de klant alle boodschap pen in de winkelwagen-tas plaatsen, naar de auto rijden en daar alle le vensmiddelen in zijn geheel in de auto zetten. De tas heeft een rits over de hele breedte, zodat er niets kan uitval len. Tevens is de Pack Boy waterdicht. Hij is berekend op een maximaal draagvermogen van 75 kg. Er zijn drie maten. Prijs, mede afhankelijk van de afmetingen, tussen 12,50 en 20 gul den. „Clever-Clip" vormt een wereldpri meur voor de Huishoudbeurs. Dank zij deze vinding kunnen alle vuilniszakken vanaf nu voorgoed dicht. De oplossing heet „Clever-Clip" en is even simpel als geniaal. De Clip is een plastic rond je van circa 4 cm doorsnee met in het midden een opening voorzien van de zak zelfs lichter geworden. Introduk- tie van deze handige vervanger van de vaak lastig aan te brengen ijzerdraad jes geschiedt op de Huishoudbeurs. Daarna is de clip in supermarkten en huishoudzaken verkrijgbaar. Prijs per verpakking van 20 stuks circa 1 gul den. Dank zij de dubbele tandenborstel Ge- minus krijgt binnenkort het verant woord tandenpoetsen een nieuwe im puls. Door de unieke constructie met flexibele handgreep kan men voortaan tanden en kiezen in één beweging, zowel aan de binnen- als buitenkant tegelijk poetsen. Hierbij kan men zelf heel simpel de nodige druk regelen. De dubbele borstels met afgeronde nylon haartoppen zijn zo ingeplant dat ze overal hun reinigende werking opti maal kunnen uitoefenen. Volgens een Brits onderzoek poetst de dubbele bor stel beter, vooral aan de binnenkant. Tevens wordt het tandvlees gereinigd en gemasseerd zonder de tandhalzen bloot te poetsen. Op de Huishoud beurs geldt voor de Geminus tanden borstel een kennismakings-aanbieding: samen met een tube Colgate tandpas ta voor ƒ9,90 (normale prijs:/12,50). Bij afname van vier stuks geldt een speciale beursprijs van 35. Micro Lines uit Mussenkanaal presen teert in Amsterdam schalen, borden en bekers, speciaal ontwikkeld voor de plastic tandjes. Draai nu de opening, magnetron. Een ander nieuwtje bij de- van de vuilniszak—tot een punt en ze firma is de speciale magnetron- schuif de Clever-.Clip er zover mogelijk kookzak (prijs 14,95) voor bijvoorbeeld overheen. De Clip zit nu muurvast en aardappelen koken, blancheren en in- kan geen kant meer op. Bijkomstig vriezen. Men laat dan het fruit of de voordeel: de zak is met slechts twee 'groente eerst m de kookzak blanche- vingers gemakkelijk te dragen. Door ren in de magnetron en vervolgens de handige grip van de Clever-Clip lijkt nog steeds in de kookzak invriezen. Als nieuwtje is aan de Huishoudbeurs dit jaar een speciale beurs voor 55-plussers verbonden. Deze special „55 PLUS" vult van 23 t/m 26 april de Deltahal. Veel aandacht gaat uit naar recreatie en vrijetijdsbe steding. Toeroperators presenteren hun specifiek op senioren toege sneden reisprogramma's. Diverse instanties geven informatie over het overwinteren in zuidelijke tanden. Binnenlands toerisme en dagrecrea tie komen eveneens aan bod. Aandacht voorts voor aspecten van het dagelijks leven, zoals woningin richting, voeding, gezondheid, mode en cosmetica. Een aantal exposanten toont huishoudelijke apparaten, die het werk in en om het huis aanzienlijk eenvoudiger en vaak ook veiliger kun nen maken. Tijdens „55 PLUS" pre senteert Joop Landré een talkshow, waarbij amusement en gesprekken met bekende Nederlanders elkaar af wisselen. 23 t/m 26 april 1987 AMSTERDAM rai De laatste vijf dagen van de Huishoudbeurs (29 april t/m 3 mei) staat de Deltahal in het teken van de Negen Maanden Beurs. Deze op jonge en aanstaande ouders gerichte beurs wordt samen met het blad Kinderen georganiseerd. Zwanger zijn, bevallen en de eerste levensja ren van het kind staan centraal op de beurs. Exposanten presenteren er produkten en diensten, die variëren van zwangerschapskleding en informatie-materiaal over bevallen tot kinderkamer-meubilair. Dank zij speciale voorzieningen kun nen aanstaande en jonge ouders op hun gemak de beurs bekijken. Voor de allerkleinsten is er een opvangruimte waar ook voeding en verzorging mo gelijk is. De organisatoren verwachten voor de Negen Maanden Beurs een overweldigende belangstelling. Vorig jaar kwamen zo'n 70.000 bezoekers speciaal hiervoor naar de Huishoud beurs. De Negen Maanden Beurs 29 april t/m 3 mei 1987 AMSTERDAM

Soester Courant | 1987 | | pagina 29