J Zonnebloem WOENSDAG 15 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 31 Vanavond en a.s. zaterdag Ned. Bach Ensemble brengt Johannes Passion In Oudheidkamer Soest Expositie "Passie-Palm-Paas' Bazar/Rommelmarkt de zonnebloem Zondagmiddagconcert van het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Vergadering ACOM 'Orpheus in der Unterwelt' bij Amersfoortse Opera Geslaagd voor rijbewijs B Soester Courant goede informatiebron Paragnoste in de Rank voor kankerpatiënten Duinkikkers zwemmen A-limietwedstrijden ZWEMMEN Maatschappelijk werk Zaterdagmiddagmuziek KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Libris-boekfragment: 'De moedervleksuite' Eldorado laat zich zien op Landjuweel LANDJUWEEL SOEST 1987 Internationaal basketbaltoernooi in Beukendal Red Stars-teams in strijd om kampioenschap BASKETBAL Harry van Brummelen in Westlandmarathon Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt C-drie Zwemdiploma's in De Turf 'De Turf' in de Paasvakantie Sportkopij HaVoKo-toernooi tijdens Paasvakantie Het Nederlands Bach Ensemble - dat in Soest zijn "thuisbasis" heeft - brengt vanavond (woensdag 15 april) en a.s. zaterdag (18 april) een bijzon dere uitvoering ten gehore van de be kende Joahnnes Passion van Johann Sebastian Bach. De concerten vinden plaats in Amersfoort en Vreeland. Het Bach Ensemble treedt samen met het Nederlands kerkmuziek Ensemble op onder leiding van dirigent Krijn Koetsveld. De solisten die aan deze uit voering meewerken zijn: Bas Ramse- laar (Christus-partij, bas); Robert Cou pe (evangelist, tenor); Monique Krüs (sopraan), Simon Schouten (alto), John Vredeveldt (tenor) en Henk van Heins- bergen (bas) en de organist Bert Mooi- man. De concerten worden georganiseerd door de Stichting Het Nederlands Bach Ensemble, in samenwerking met de Stichting Johannes Tollius. Deze uit voeringen van de Johannes Passion zijn bijzonder te noemen omdat er gemusi- ceerci zal worden in een zeer kleine be zetting. Het Ned. Kerkmuziek Ensem ble bestaat uit ca. 25 geschoolde ama teurzangers en het orkest van het NBE zal voor deze gelegenheid in een enkel voudige bezetting spelen. Daardoor kan de muziek zo doorzichtig mogelijk, klank-akoestisch geheel in evenwicht, tot klinken worden gebracht. Er wordt gespeeld volgens de principes van de autentieke uitvoerinsgpraktijk, gebruik makend van moderne instrumenten. Het concert in Amersfoort vindt van avond plaats in de St. Franciscus Xave- riuskerk aan het Zand, aanvang 20.15 In de weken voor Pasen staan de eieren weer in de belangstelling. De vogels be ginnen weer hun nesten te bouwen en de eerste kievitseieren zijn weer gesig naleerd. Ook in de etalages zijn prachtige eieren te zien. Paaseieren, soms kleine kunst werkjes, waar door de maker veel zorg aan is besteed. Ook kleine kunstwerkjes zijn de gegra veerde, beschilderde, uitgezaagde en geboorde ganze- en eendëeieren, te zien op de expositie in de Oudheidka mer. Vervaardigd door de ikonenschil- deres Renee van Vonderen uit Amers foort, die ook enkele van haar ikonen exposeert. Een voorproefje van een grote ikonen expositie, die in 1988 in de Oudheidkamer gehouden wordt. Hier op zal haar werk en het werk van andere ikonenschilders te zien zijn. De exposi tie "Passie-Palm-Paas" duurt tot en met 2e Paasdag. Beide Paasdagen is de Oudheidkamer geopend, dus ook 2e Paasdag. Openingstijden: zaterdag en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Voor wie de weg nog niet weet te vinden, de Oudheidkamer ligt aan de Ferdinand Huycklaan 18, achter de oude toren in de Kerkebuurt. Het Ned. Bach Ensemble tijdens een uitvoering in de Oude Kerk in Soest. uur. A.s. zaterdag volgt de uitvoering in de Grote Kerk in Vreeland, eveneens om 20.15 uur. Entree: 15,-, cjp en pas65 12,50. Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 13-15, tel. 12132. Op het Van Arkel Instituut aan de Hel- lingweg wordt op zaterdag 13 juni een bazar/rommelmarkt gehouden. De or ganisatie is nog steeds op zoek naar bruikbare spullen, zoals huishoudelij ke- en electrische apparatuur. De me dewerkers verzoeken daarom iedereen hun medewerking te verlenen door middel van het beschikbaar stellen van spullen van allerlei aard. Eventueel ko men de mensen van het Van Arkel In stituut de spullen desgewenst ophalen. Hiervoor kan men bellen: 17444. De plaatselijke afdeling Soest van de Zonnebloem is een aktieve en bloeiende afdeling met ongeveer 40 medewer(st)ers. Er wordt hard ge werkt Wat ons echter wel bezorgd maakt is de gemiddelde leeftijd van onze stugge werksters. Deze ligt boven de 55 jaar. Voor het efficiënt functio neren in al onze teaen vorint dit op he den geen enkel bezwaar, immers op deze leeftijd staan de mensen vaak op de top van hun creatitviteit! De taken zijn o.a. het begeleiden van zieken op rolstoelwandelingen, bij winkelbe zoek etc. Deze activiteiten zijn niet los te zien van onze voornaamste doelstelling, neme- hjk: het ziekenbezoek, een dankbare taak voor mannen en vrouwen. Schrik niet, van de ziekenbezoek(st)er wordt geen uitgesproken medische kenneis vereist, ik zou bijna zeggen, het tegen deel, de bezochte zieke krijgt geen "ge neeskundig Orakel" voorgezet. Waar het om gaat is betrokkenheid op een héél ander vlak, namelijk dat van de relatie tussen mensen onderling. Be langstelling en aandacht voor de zieke, wat afwisseling brengen in zijn of haar vaak zo eentonig leven, dat is het voor naamste doel dat ons voor ogen staat. Bij alle vakkundige hulp van vakmen sen als wijkverpleegsters, huisartsen, specialisten en ziekenhuispersoneel komt de zieke toch vaak veel tekort, juist op het gebied van intermenselijke relaties. Als we hiervoor begrip kunnen hebben is er een kans dat wij op dat ge bied een bijdrage kunnen leveren. Per soonlijke aandacht kan vaak door niet- medische-vakmensen beter overgedra gen worden omdat zij minder tijd-ge- bonden zijn. Dat juist kan voor de zieke o zo belangrijk zijn. Het kan van alles inhouden, van een goed gesperk of inschenken van een kopje thee tot het zwijgend vasthouden van een hand, kortom: het gevoel gevan aan een zieke: "Jij hoort erbij". Niet iedereen is geschikt om deze taak op zich te nemen, elk enthousiasme ten spijt. De Zonnebloem streeft ernaar om regelmatig, in groepen, cursus te geven voor ziekenbezoek, eventueel in sa menwerking met andere afdelingen in de regio. Doch ook binnen onze afde ling zullen wij proberen u met raad en daad bij te staan. Wij vragen voor onze afdeling mensen die ons werk kunnen helpen continueren die zich onbaat zuchtig willen inzetten voor deze taak. Gezien de huidige samenstelling van ons medéwerkersteam gaan onze ge dachten uit naar jongere mannen en vrouwen. Het prettige van dit werk is bovendien nog dat u zelf vaak al het re sultaat van uw inzet kunt "proeven". U komt nader tot uw medemens en u ver diept uzelf. Bij die onbaatzuchtige be reidheid hoort ook een instelling van: "Als ze me kunnen gebruiken voor deze taak, wil ik mijn best doen om het zo goed mogelijk te doen. Mocht blijken dat ik voor zieknbezoek minder ge schikt ben, dan zijn er bij de Zonne bloem nog talrijke activiteiten waarop ik mij kan richten, zoals welfare-werk, organisatie en vele andere". Er zijn meerde mogelijkheden om de voor u geschikte plaats binnen de Zon nebloem te vinden. Kom eens vrijblij vend praten. De leden van ons bestuur zullen u gaarne ontvangen en nadere uitleg geven over alle mogelijkheden en aspecten van het werk. Een goed infor matief gesprek is nooit weg! U kunt zich wenden tot: Mevrouw Alie van Hoorn, Valeriaanstraat 189, vice voorzitter, tel. 19875. Mevrouw Hanny de Beer, Kerkpad ZZ 57, commissie ziekenbe zoek, tel. 14448. Mevrouw Jacqueline Bunnik, Rambrandtlaan 10, welfare, tel. 19606. P. Schillemans, voorzitter. C.A. Verduyn-Majoor, secretaresse. Zondag 26 april valt in de Oude Kerk te Soest een afwisselend, boeiend pro gramma te beluisteren. Onder leiding van dirigent Gerard van Amstel zingt bet Soester koor werken van Byrd, Fauré en Poulenc. Organist Gerbrand Komen, harpiste Joke Scho- newille en Yvonne Peters, fluit, ver zorgen het instrumentale gedeelte met composities van o.m. Purcell, Ibert en Hendrik Andriessen. Het concert be gint om 14.30 uur. Toegangsprijs f 12,50 (CJP en 65+ f 10,-) Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk Gerbrand Komen, leerling van Jan Jan sen, opent het concert met een orgel werk van Henry Purcell: A Volantery for Ye duble organ. PuTcell kan gezien worden als de belangrijkste Engelse componist uit de 17e eeuw. Het aandeel van het koor begint met een mis voor vier stemmen van de veel zijdige William Byrd, zelf een voortref felijk zanger, die de a capella mis rond het begin van de 17e eeuw schreef. Het werk leent zich uitstekend voor uitvoe ring in de intieme sfeer van de Oude Kerk. Het duo Joke Schonewille en Yvonne Peters maakt daarna haar opwachting met een vijftal werken van componisten van verschillende pluimage. Een inter mezzo van Hendrik Andriessen, van Gabriël Fauré een wiegeliedje en een entr'acte van Jacques Ibert, een Franse componist met klassieke soberheid. Het koor tijdens het laatste concert in de Petrus- en Pauluskerk. Van de Belgische impressionistische componist Joseph Jonge een Dance Lente en van eigentijdse Amerikaan Vincent Persichetti een in 1961 ontsta ne serenade. Dit werk laat duidelijk ho ren, hoe de harp, door toepassing van verschillende effecten, geheel nieuwe klanken doet ontstaan. Francis Poulenc schreef zijn chansons Francaises in 1937. Het koor ringt ter onderbreking van het instrumentale ge deelte een drietal liederen uit deze cu- clus. Het sterk ontwikkelde gevoel voor humor van Poulence komt in deze lie deren duidelijk naar voren. Het concert wordt besloten met de Can- tique de Jean Racine, een jeugdwerk van Gabriël Fauré, de in 1924 overle den Franse componist, die rijn grote be kendheid mede verwierf door vele prachtige liederen. Al met al een concert, dat een bezoek aan de Oude Kerk zeker waard is. De Algemene Christelijke Organisatie van Militairen (ACOM) in Soesterberg houdt op donderdag 23 april een jaar vergadering. De bijeenkomst van de militairen vindt plaats in gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg. Ook niet-leden zijn wel kom op de vergadering, die om 20 uur begint. Op 8 en 9 mei a.s geeft het Amersfoorts Opera Operette Gezelschap haar jaarlijkse uitvoering in de theaterzaal van De Flint te Amersfoort. Dit jaar wordt de opera buffo "Orpheus in der Unterwelt" van Jacques Offenbach ge bracht, een koipische opera dus met veel vrolijke en bekende melodieën. Het gezelschap bestaat dit jaar 10 jaar en mede daarom is de keuze gevallen op dit feestelijke spektakelstuk! Voor de muzikale begeleiding zorgt het Amster dams Promenade Orkest. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 20,-. Kaartverkoop: tel.033-631018 of 722270. Tevens is er voor belangstellenden een openbare repetitie op zondag 26 april, van 11.00 tot 15.00 uur in de Kingma- school aan de Dorresteinseweg 7 in Amersfoort. Bij autorijschool Ed Mijnders rijn in de afgelopen maand de volgende leerlin gen voor rijbewijs B geslaagd: Jammie Boef, Marian Engels, Marian- ne Huisman, Annemarie Jasperse, Dirk Lam, Jan van Maanen, Jef Martens, Marcel Reulen, FransiscoRigatti. Op woensdag 22 april a.s. vindt in de Rank aan de Soesterbergsestraat een bijeenkomst plaats, georganiseerd door de Stichting Begeleiding Kan kerpatiënten. De Limburgse parag noste Christine, die een grote praktijk heeft opgebouwd met de behandeling van kankerpatiënten, zal daar aanwe zig rijn. De toehoorders krijgen o.m. een film te zien, waarin met mede werking van de patiënten van de pa ragnoste uitleg wordt gegeven over haar behandeling, die gerekend wordt tot de alternatieve geneeswijzen. Te vens vindt er een lering plaats door mevrouw M. Mures, assistente van Christine. De paragnoste zal zelf uit leg geven en vragen beantwoorden. De behandeling van kankerpatiënten door de paragnoste geschiedt koste loos. De bijeenkomst vindt plaats in twee delen. De eerste begint om 12.00 uur 's middags en duurt tot ca. 17.00 uur; de tweede begint 's avonds om 19.00 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. Dan wordt een verkorte versie van de film vertoond. De toegang is gratis. Een aantal zwemmers van de wed- strijdgroep van de Duinkikkers heeft zaterdag meegedaan met A-Iimiet- wedstrijden. Deze wedstrijden werden in Amersfoort gehouden in het 50- meter zwembad. Dit is in het algemeen niet zo gunstig, omdat de zwemmers trainen en de meeste wedstrijden zwemmen in een 25-meterbad. Toen de wedstrijd afge lopen was, ging niet iedereen even te vreden naar huis terug. De resultaten waren: Annelieke Druijff zwom de 100 m. vrije slag in een heel goede tijd van 1.13,0. Ze verbeterde haar eigen record met maar lifst 2.5 seconden! Sonja Pappot zwom gelijk me Annelie ke en verbeterde met 1.14.7 ook haar persoonlijk record. Marco Brons evenaarde op de 100 m. vrije slag rijn persoonlijk record van 1.05.6. Jammer was dat rijn start niet snel genoeg was. Maija de Zoete zwom de 100 m. vrije slag in 1.09.2 en de schoolslag in 1.35.5. Ralph Hellebrand noteerde op de 100 m. schoolslag een tijd van 1.24.5. Steven Uyland noteerde voor rijn 100 m. rugslag een tijd van 1.09.2. René van Walsem zwom op de 100 m. rugcrawl 1.10.0. Een dag later ging het iets sneller in 1.09.7 en zwom bij de 100 m. vrije slag een tijd van 1.00.6 Frits Wibbelink bleef op de 100 m. rug- crawl met 1.11.4 iets boven zijn eigen record. Op de 100 m. schoolslag zwom hij 1.19.7 en de 100 m. vrije slag ging in de snelle tijd van 57.3. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Ëemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. In Soest-Zuid: Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4 iedere dinsdag van 09.00 tot 11.00 uur telefoon 13750. Buiten kantooruren kunt u voor uitslui tend telefonische hulp bellen met de THD te Hilversum, nr. 035-45555. Zo nodig kan de THD één van de m.w.- ers.bereiken Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brink weg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk zal op 18 april het laatste con cert plaatsvinden met muziek voor de lijdenstijd. Na een aantal toonzettingen van het passieverhaal zal men nu kunnen luiste ren naar de Klaagliederen van Jeremia, de "Lamentationes Jeremiae" van de Engelse componist Thomas Tallis (1505-1585). Deze klaagliederen werden van ouds her gelezen of gezongen in de week voor Pasen. De bezetting bestaat uit een vijfstemmig mannenkoor en de uitvoerenden rijn de mannen van de Domcantorij o.l.v. Domcantor Maarten Kooy. Het con cert begint om half vier en de toegang is vrij. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 "De moedervleksuite", verhalen van verschillende schrijfsters uit de Cari ben, is het Libris-boekfragmetn van de maand april. Het is gratis verkrijgbaar bij de 82 Libris-boekwinkels, o.w. boekhandel Van de Ven in Soest-Zuid. Het "echte" boek verschijnt deze maand bij Het Wereldvenster/Unie boek. "De moedervleksuite" bevat een selec tie korte verhalen die eën indruk geven van wat er door vrouwen die in de Cari ben rijn opgegroeid aan literatuur wordt geproduceerd. Ondanks de breuk tussen heden en verleden door de huidige modernisering houden de schrijfsters het verloren gegane verle den vast, om het heden niet van rijn his torische dimensies te beroven. Zij laten zien dat de slavernij en de koe lie-arbeid, alsmede het oprukken van de multinationals, grote invloed hebben op de dagelijkse realiteit. De verhalen bundel is dan ook een bijdrage tot het culturele "gericht" van de Cariben. Eenentwintig vrouwen hebben in deze bundel een verhaal gepubliceerd, onder wie Lydia Cabrera, Florette Morand, Astrid Roemer, Jean Rys, Jeanne Hy- vard en Maryse Condé. RUITERSPORTCENTRUM ELDORADO SOEST De Stichting Ruitersportcentrum El dorado, die. sinds vorig jaar november met binnen- en buitenmanége ope reert op het schitterend gelegen com plex aan de Bosstraat, vormt tijdens het Landjuweel einde augustus/begin september een belangrijk onderdeel van de diverse aktiviteiten. In het nieuwe complex aan de Bos straat, waar Gijs van Duinkerken (bij veel Soester geen onbekende) de scep ter zwaait, heeft de officieel goedge keurde binnenbak grote aantrekkings kracht op paardensportliefhebbers uit Soest, maar ook op velen ver buiten Soest. Naast de lessen - voor oud en jong en zelfs mogelijk voor invaliden - die gege ven worden door de gediplomeerde en ervaren rij-instrukteur de heer Pols, bij gestaan door stagiaires die bij Eldorado het "vak" door en door leren worden er ook vele officiële wedstrijden gehou den. Zo rijn er spring-, rij- en dressuur- wedstrijden, waarbij allerlei proeven van bekwaamheid afgelegd dienen te worden. Volgens de normen die de FNRS (Fe deratie Nederlandse Rijscholen) aan houdt staat Eldorado intussen al hoog aangeschreven, hetgeen eveneens blijkt uit de grote toeloop van de Soester jeugd naar de Bosstraat, die zich zowel in de binnen- als buitenbak volop uit kan leven. Momenteel maken zo'n 200 kinderen gebruik van de accommoda tie. Sinds vorig jaar is er ook een ponyclub opgericht, die momenteel ca. 65 leden heeft. Tijdens het Landjuweel geeft Eldorado op zondagmiddag 23 augustus acte de présence met o.a. een voltigeshow en een dressuur-carrousel. Tevens zal er een promotiestand aanwezig rijn op het feestterrein. Op die middag wil Eldorado eveneens iedereen in de gelegenheid stellen zelf paard dan wel pony te rijden. Verder staan op het programma spring- en dressuur demonstraties.Naast het pre senteren van een programma tijdens het Landjuweel is Eldorado ook aktief bij andere festiviteiten. Op Koninginnedag (30 April) start Eldorado op het eigen complex aan de Bosstraat om 9.00 uur in de morgen met het Kampioenschap Springen van Soest. Voor de jeugd rijn er behendigheidsritten in zowel de bin nen- als buitenbak. Gedurende de middag staan o.a. op het programma een spring-quadrille en een hengstenshow, terwijl de afsluiting op deze dag gevormd wordt door een volti geshow en een dressuur-carrousel, uit gevoerd door de Ponyclub Eldorado. Zelfs voor de trimmende paardensport- liefhebber heeft Eldorado wat te bie den: Elke week heeft men nl. op zater dagochtend een trimuurtje door de bos sen van Soest. Ook deze maand is het druk bij Eldorado, getuige het onder staande programma: 12 april: Uitvoering Eemruiters (ge handicapte kinderen); aanvang 12.00 uur. 20 april: Puzzelrit/eieren zoeken op pony c.q. paard; open voor iedereen. 26 april: Spelletjesdag speurtocht t.b.v. leden Eldorado. Ook tijdens de schoolvakanties zijn er mogelijkheden bij Eldorado. Ten be hoeve van de jeugd vanaf 8 jaar organi seert men een pony/paardenkamp, waarbij vele aktiviteiten met en zonder pony/paard op het programma staan. Inlichtingen over Eldorado worden graag verstrekt door de heer Gijs van Duinkerken tel. 18803. Hoewel in verschillende afdelingen van de basketbalcompetitie de beslis singen omtrent promotie en degrada tie zijn gevallen, heeft een aantal Red Stars-teams een spannende periode voor de boeg. Het tweede, zesde en ze vende team zijn nog volop in de strijd om het kampioenschap verwikkeld. Voor de selectieteams bij de heren en de dames zit het officiële seizoen erop. De herenploeg verloor de laatste wed strijd van ASV Vianen, dat daarmee de tweede plaats zeker stelde en binnen kort promotiewedstrijden moet spelen. Hoewel de oud-eredivisiespeler Gerrit van Buuren aan banden werd gelegd door de jeugdige Wilco Beyer van Red Stars, ging de zege toch naar Vianen. De 89-80 nederlaag van Red Stars kwam voornamelijk tot stand door een in drukwekkende serie van zeven drie punters van de tegenstanders. Voor heren 2 scoorde Bob van den Heuvel één driepunter minder. Zijn productiviteit in Bilthoven leidde tot de overwinning die de reserves boekten te gen Irene. Heren 2 wacht nog één wed- strijdtegen Sparta Nijkerk. Indien die wedstrijd wordt gewonnen moet men het resultaat afwachten van de wedstrijd tussen Crackerjacks en Sparta. Als ook Crackeijacks van de nummer drie op de ranglijst wint, moet Red Stars een be slissingswedstrijd spelen tegen Crac keijacks. Een beslissingswedstrijd tussen het zes de en het zevende, met als inzet het kampioenschap in de vierde klasse, is vrijwel zeker noodzakelijk. Beide ploe gen hebben nog een restant van één wedstrijd tegen laag geklasseerde clubs, en het staat zo goed als vast dat het zes de en het zevende gelijk eindigen. Het zesde won zaterdag met 62-43 van Eem'78, terwijl het zevende een prima partij basketgbal afleverde, en met 81- 34 het op de vierde plaats staande Quick Runners aftroefde. Jeugd In het afgelopen weekeinde kwamen zeven jeugdteams in actie. Vijf daarvan wonnen overtuigend, waarbij de 116-51 overwinning van de jongens kadetten B het meeste in het oog sprong. Voor een andere monsterzege zorgden de succes volle welpen. De jongste jongens en meisjes van Red Stars wonnen met 104- 16 van Bourgondië uit Wijk bij Duur stede. De jongens kadetten A bleven in een spannend duel overeind tegen OSG: 70-68. Uitslagen: bl Heren: 1 - ASV 80-89, 2 - Irene 62- 45, 4 - Woudenberg 79-40, 5 - Crac keijacks 45-42, 6 - Eem'78 62-43, 7 - Quick Runners 81-34. Dames: 2 - Bourgondië 42-23. Jongens: Bl - OSG 70-68, B2 - Crackeijacks 116-51, Cl - OSG 22- 86. Meisjes: Al - BVH 42-21, B2 - Irene 16-35. Welpen: Red Stars - Bourgondië 104- 16. Paastoeraooi Op vrijdag 17, zaterdag 18 en maandag 20 april vindt het jaarlijkse basketbal- toernooi van Red Stars plaats. In sport hal Beukendal krijgt het toernooi tradi tioneel een internationaal tintje mee. Dit keer komt een meisjes kadetten- team uit het Deense Holbaek, terwijl uit Londen en Seven Oaks twee Enbgelse ploegen (junioren en heren) de over tocht maken naar Nederland. De in to taal 41 buitenlandse gasten worden on dergebracht bij gastgezinnen. Ze ko men morgen op verschillende tijden aan. Maandag 20 april vertrekken de Denen en één groep Engelsen. De Brit ten uit Seven Oaks gaan op dinsdag naar huis. Het programma van het paastoeraooi, waaraan door tal van topteams uit Ne derland wordt deelgenomen, in sport hal Beukendal is als volgt: Vrijdag 17 april: 10.00-15.30 uur meisjes kadetten 15.30-21.00 uur jongens kadetten Zaterdag 18 april: 10.00-15.30 uur meisjes junioren 15.30-21.00 uur jongens junioren Maandag 20 april: 10.00-15.30 uur dames senioren 15.30-21.00 uur heren senioren Zaterdag j.1. was A.V. Pijnenburgatleet Harry van Brummelen deelnemer in de zware Westlandmarathon in Maassluis. Harry had zich terdege voorbereid en zijn doel was een scherpe tijd in het pril le wegseizoen neer te zetten. Hij kwam door de weersomstandigheden niet aan de beoogde tijd, maar kan met 2 uur 42 minuten 6 seconden toch terugzien op een geslaagde wedstrijd. In Nieuw-Dordrecht liep Joop van Leij- enhorst een wegwedstrijd over 9500 meter. Voor de zoveelste maal moest hij één tegenstander voor zich dulden. Dit maal was het oud Nederlands kam pioen Henk Kalf. Joopr werd tweede en drukte een tijd af van 32 min. 22 sec. Daar het parkoers nauwelijks geschikt was voor rolstoelers, konden zij hier hun behendigheid demonstreren. De Soester rolstoelatleet Gerrit Pomp reed hier in zijn ouderlijke woonplaats naar een mooie 3e plaats. Vrijdag 17 april: 10.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbaltoernooi Zaterdag 18 april: 10.00 - 20.30 uur The Red Stars basketbal Maandag 20 april: 10.00 - 20.30 uur The Red Stars basketbaltoernooi Zaterdag 18 april: 09.00 - 13.30 uur Badso badminton Zaterdag 18 april: 09.00 - 17.00 uur Selby badminton In de Turf aan de Waldeck Pyrmonlaan slaagden onderstaande Soesters voor het zwemdiploma. Diploma A: Rachel Been, Maarten Witkamp, Ri- chard Sneijder, Kim Westbroek, Bibi Groot, Roline Roos, Bianca Ooster beek, Mark v.d. Broek, Chantal v.d. Plaat, Eelke v Tienhoven, Martina v.d Post, Mischa v Wijnbergen, Anthony Overweg, Sander v Geem, David Glas, Saskia Alberts, Martin de Groot, An- dries v.d. Breemer,Yannick Kriekaard, Werner v Althuis, Natasja RAs, Amber v.d. Breemer, Arno Taling, Jaap v Al te- na,'Tish Kuiper, Erik Steenbergen, Maaike Houtman, Annemieke v Koot- en, Marleen v Kooten, David Witte, Su zan Yilmaz, Annelies Wantenaar, Peter Koudijs, Maarten van Soest en Willem ter Harmsel. Diploma B: Jeroen Schalkx, Annemieke Steenber gen, Sander v Lit, Marcel Westemijer, Yorick de Groot, Hester Radstake. (vrijdag 17 april t/m zondag 26 april) In de vakantie is het aantal uren dat er recreatief gezwommen kan worden flink uitgebreid. Vrijdag 17 april: 13 00 15 00 uur Zaterdag 18 april: 13.00 - 16.00 uur Zondag 19 april: Gesloten Maandag 20 april: Gesloten Dinsdag 21 april: 10.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Woensdag 22 april: 13.00 - 15.30 vuur 20.30 - 22.00 uur Donderdag 23 april: 10.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Vrijdag 24 april: 13.00 - 15.00 uur Zaterdag 25 april: 13.00 - 15.45 uur Zondag 26 april: 10.00 - 12.00 uur 12.00 - 14.00 uur Natuurlijk kan er tijdens het vrijzwem- men weer volop gebruik worden ge maakt van de zonneweide. En dat voor maar f 1,- per kwartier! Vanaf 30 april a.s. kan er, met uitzonde ring van onderstaande uren, geen ge bruik meer worden gemaakt van in- structiebad De Turf: Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag: 12.15 - 13.15 uur Woensdag 09.20 - 10.20 uur Natuurlijk bent u vanaf die tijd van har te welkom in het Soester Natuurbad. Uitslagen van de zaterdag 11 april gespeelde competitiewedstrijden Jongens: Soest Al-Leusden A2 4-2 Soest A2-Gooische A2 1-4 Soest A3-Montfoort Al 2-0 Soest Bl-Kameleon Bl 2-1 Soest B2-SCHC B3 1-10 Soest B3-SCHC B5 vreindschappelijk Soest Cl-Nieuwegein Cl 2-2 Soest C2-Vianen C2 2-1 Soest Dl-Gooische Dl 0-5 Soest D2-Gooische D4 4-2 Soest D3-Laren D6 1-2 Meisjes: Soest Al-Shinty Al 1-2 Soest A2-Doorn Al 1-5 Soest A3-Leusden A3 0-1 Soest A4-Gooische A5 0-0 Soest Bl-BeFairBl 1-2 Soest B2-Be Fair B2 6-0 Soest B3-Spitsbergen Bl 0-1 Soest Cl-Woerden Cl 0-3 Soest C2-Muiderberg Cl 0-0 Soest C3-Houten Cl 2-5 Soest Dl-Maarssen Dl 2-2 Soest D2-IJsseloever Dl 0-7 Soest D3-Baara D2 1-3 Uitslagen van de zondag 12 april gespeelde competitiewedstrijden Heren I-Baarn 2-0 Heren II-Maarssen II 1-2 Heren III-Leusden III 0-2 Veteranen A-Leusden B 1-1 Veteranen B-Gooische E 0-2 Dames III-Maarssen 0-3 Dames IV-Leusden 2-0. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Het jaarlijkse HaVoKo-toernooi wordt gehouden op 21, 22 en 23 april in de sporthal Beukendal. Op de eerste twee dagen kan men tussen 08.00 en 17.30 uur de basisscholen bezig zien met handbal, voetbal en korfbal. De laatste dag zijn de tijden tussen 08.00 en 12.30

Soester Courant | 1987 | | pagina 31