fes van fos-da spas fes [fff/** Mo LOS SPORTKOPD Volleybalkampioenen uitbundig gehuldigd SoVoCo-Stam 2 naar promotiewedstrijden VOLLEYBAL Eerste nederlaag schakers Soest 2 Shot ten onder tegen NMB/VDO TAFELTENNIS Autocrossers CTS stunten in kinderfilm 'Springbokken' bij voorwedstrijden N.K. Gouden Oranje Jubileumloop in Baarn WANDELSPORT Tempo-NKS-wielerploegvoorstelling WIELRENNEN Renske Druiji neemt koppositie over SCRABBLE BDC geeft zaal aan Brouwer De Snoekbaars start zomerprogramma ZAALVOETBAL ESS Brouwer - DVS-Knollentuin 8-3 Örjan Kers: hoger Paastoernooi Bowling Bond verkeersschool WOENSDAG 15 APRIL 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 37 MHC Soest meisjes C3 kampioen Brouwer heeft titel binnen handbereik I SCHOOL Feest was het in Sportzaal De Bunt. Om meer dan één reden. Het eerste damesteam bevestigde op overduide lijke wijze haar kampioenschap door Thornax met 3-0 te verslaan. Het tweede team van de Soester Volleybal Combinatie won, zij het niet zonder moeite met dezelfde cijfers van Vo- leem uit Eemnes. En SoVoCo 3 gaf de dames van Surf niet echt de kans op winst en won ook met 3-0. Een daarna was er feest, en iedereen was er. Het eerste damesteam heeft met een goed gespeelde wedstrijd de competitie afgesloten. Tegenstander was Thornax uit Woerden, en wie gedacht had dat SoVoCo, vorige week al kampioen ge worden, er niet echt voor zou spelen had het bij het verkeerde eind. SoVoCo moest in de eerste set tweemaal een achterstand wegwerken en deed dat dan ook gedecideerd. De soms specta culaire reddingen die het damesvolley bal zo aantrekkelijk maken zorgden voor veel enthousiasme bij het in groten getale toegestroomde publiek. SoVoCo bewees de terechte kampioen te zijn en won in anderhalf uur via 15-13, 15-12 en 15-9 met 3-0 van Thornax. Én toen waren er bloemen, overhandigd door wethouder Plomp, een warme hand druk van de directeur Sportstichting Hilhorst, waarderende woorden van een afvaardiging van District Eemland en sponsor Stam, die SoVoCo aan spoorde op deze ingeslagen weg voort te gaan en daarmee Baas Renault tot nog meer steun aan SoVoCo aan te spo ren. Sportzaal De Bunt werd door een aantal leden omgetoverd tot een zeer gezellig clubhuis en onder het genot van aan hapje en een drankje werd het be haalde kampioenschap gevierd. Het eerste damesteam is sinds oktober 1986 ongeslagen in de thuiswedstrij den. Promotiekansen voor SoVoCo 2 Dat het tweede team van SoVoCo zou winnen van het al gedegradeerde Vo- leem stond wel bij voorbaat vast. Be langrijker was wat zich zou afspelen in Sliedrecht, waar de club van die naam moest spelen tegen mede-promotie kandidaat Abcoude. Sliedrecht deed haar sportieve plicht en speelde voor de punten. Abcoude kreeg het moeilijk en verloor met 3-2. Dat betekent dat So VoCo 2 op de tweede plaats eindigt in de derde divisie en daarmee het recht heeft met Dynamo 2 uit Apeldoorn en waarschijnlijk Delta Lloyd 2 uit Am stelveen te spelen voor een plaats in de tweede divisie. Op 2 mei speelt het tweede damesteam tegen de reserves van Dynamo in Apeldoorn. Op 9 mei is Delta Lloyd 2 te gast in Sportzaal De Bunt. Indien SoVoCo erin slaagt eerste te worden in deze driekamp spelen zij volgend seizoen in de tweede divisie. En de mogelijkheden en kwaliteiten zijn aanwezig. Volleybal deze week Voor de meeste teams zit de volleybal competitie er op. Een aantal teams moeten nog spelen voor een plaats in een hogere klasse via z.g. promotie-de gradatiewedstrijden. Zaterdag a.s. spelen de districtsteams in Bunschoten en Baarn. Inzet is het kam pioenschap van Nederland voor verte genwoordigende teams. Voor District Eemland nemen deel Jongens A- en B-jeugd en meisjes B-jeugd. In alle teams spelen leden van SoVoCo een belangrijke rol. De junioren A spelen in Baarn terwijl B-jeugd in Bunschoten strijdt om de nationale titel. De wed strijden beginnen om 10.30 uur. De fi nales beginnen om 18.30 uur. Het tot dan toe onoverwinnelijke tweede achttal van de Soester schaak club heeft vrijdag 10 april jl. zijn eerste nederlaag geleden. En als het gebeurt, dan ook maar stevig. Zoiets moet men hebben gedacht, want het werd in Amersfoort tegen het vierde achttal van de club van die naam 6-2. De kleinst mogelijke overwinning zou genoeg zijn geweest voor het kam pioenschap. Soest 2 heeft, ondanks de ze forse tegenvaller, nog steeds de kan sen geheel in eigen handen. Wanneer de laatste wedstrijd 1 mei a.s. thuis wordt gewonnen, mag de kampioens- vlag alsnog gehesen worden. Hopelijk zijn op de dag van de arbeid Boekhoff, Van der Hammen, Rosendal, De Gier jr. en De Haan beter in vorm; in Amers foort verloren zij. Alleen Molenaar smaakte het genoegen van de overwin ning, terwijl de halve punten bijeenge sprokkeld werden door Goes en Wee- nink In de interne competitie begint het er in groep 1 problematisch uit te zien voor Van Tuinen. Tegen mededegradatie kandidaat Chiel Vennik delfde hij het onderspit. In groep 2 rekende Zwiers af met Voet, die daardoor is uitgeschakeld voor de titel. Ladder Titelverdeiger Braf stelde prolongatie van zijn titel zo goed als veilig door Pa- trick Reumerman te verslaan, terwijl naaste concurrent René Boekhoff an dere verplichtingen had in Amersfoort. Achtervolger Erik Swinkels verloor van de huidige clubkampioen Ivan Chavannes, terwijl in de botsing tussen de jeugdige talenten Lars Bouma en Christian Vonk laatstgenoemde aan het langste eind trok. Balvers kwam een paar treden dichter bij de tweede plaats door van Henk Gerth te winnen. Overige uitslagen: Muis-v.d. Velden 0-1, Nijman-Fugers 1-0, Wolzak- Nieuwelink 1-0, en Schipper-Smede- ma 1-0. laag. Derde man Eddy Gaytant zorgde voor een knappe prestatie met twee ze ges, maar Aksel van EIteren en Edo Fransen waren duidelijk niet bij de les. Jeugd De laatste beslissing in de voorjaars competitie tafeltennis is ten nadele van Shot uitgevallen. Het le heren- team degradeerde door een uiterst on gelukkige 6-4 nederlaag tegen NMB/ VDO. Het 2e herenteam won met 10-0 van het Haagse Wibats, het 3e herenteam verloor in Utrecht met 6-4 van SVE. Van de landelijke jeugd- teams won het 2 jeugdteam met 6-4 van Ilac 1. Senioren: Voor het le herenteam is het doek ge vallen. Na een door blessures zeer slechte start leek Shot zich via drie zeges op rij toch nog te gaan redden. Daar voor moest dan wel gelijk gespeeld wor den tegen NMB/VDO in Amstelveen. Tot halverwege waren de vooruitzich ten nog zonnig, want Shot leidde op dat moment met 2-3. Door drie nederlagen met twee punten verschil in de derde game tegen NMB-speler Daan van Maare werd Shot uiteindelijk genekt. Bovendien kon alleen Dirk Schuiling een voldoende scoren met twee ruime overwinningen in het enkel en een aan deel in de winst van het dubbel. René Daselaar en Bart Lefel, die beide op de reservebank gaan plaatsnemen, bleven beiden onder hun kunnen. Shot 2 - Wibats 1: 10-0 Kampioen Shot 2 werkte weer één van haar meest oninteressante wedstrijden af. Het Haagse Wibats, toch al één van- de zwakste teams, kwam ook nog met twee invallers op de proppen. Binnen de kortste keren stond dan ook de ma ximale 10-0 eindstand op het bord. SVE 3 - Shot 3: 6-4 Het 3e herenteam, dat vorige week ook kampioen werd, leed tegen het Utrechtse SVE een onnodige neder- Het le jeugdteam werkte tegen het Leidse Docos een uitermate ongeïnspi reerd potje tafeltennis af en verloor aan ook met 8-2. Marcel Jansen zorgde tra ditiegetrouw voor de punten. Het 2e jeugdteam won in Gouda met 6-4 van het zwakke Ilac. Alleen Michiel van Raadshooven speelde naar zijn moge lijkheden en bleef dan ook ongeslagen. Tafeltennis bij de ttv Shot: Wie belangstelling heeft voor de tafel tennissport is van harte welkom bij de vereniging Shot aan de Heideweg (tus sen 18 en 20) in Soest-Zuid. Shot is daar dagelijks actief en heeft nog enige ruimte voor nieuwe leden. Beginnende tafeltennissers kunnen voor het volgen van trainingen terecht op de volgende tijden: Senioren: maandag 20.30-21.45 uur Jeugd: maandag 17.15-18.30 uur dinsdag 17.00-18.15 uur vrijdag 17.00-18.15 uur Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal. tel. 16261 en Jan van Asch, tel. 19028. Overige uitslagen senioren: Quick 6 - Shot 4:4-6, Shot 5 - Sukses 1: 6-4, Shot 6 - Vitus 1:9-1, Shot 7 - Zeta 1: 2-8, Shot 8 - VEV 5: 6-4, Tovo 3 - Shot 9:4-6, VEV 8 - Shot 10:0-10, Ne- derhorst 7 - Shot 11:3-7, Vitus 4 - Shot 12: 3-7, Shot 12 - Good Luck 10: 6-4, Tivu 2 - Shot 13:5-5, Shot 14 - Tovo 9: 7-3, Shot 15 - Oso 2: 9-1, Metac 5 - Shot 16: 4-6. Overige uitslagen jeugd: Shot 4 - Good Luck 1: 8-2, Shot 5 - Quick 3: 0-10, Shot 6 - Huizen 3: 4-6, Shot 8 - Huizen 6: 1-9, Nederhorst 5 - Shot 9: 3-7. Het Soester autocrossteam CTS gaat voor de tweede maal in zijn bestaan op treden in een film. Ditmaal gaat het om een nieuwe Nederlandse kinderfilm. Vorig jaar werkten CTS-ers mee aan de opnamen voor "Thomas en Senior", uitgezonden door de NCRV-televisie. De produktie van de nieuwe kinderfilm is nu eveneens in handen van Castro- film uit Baarn. De medewerking van CTS bestaat in een spectaculaire stunt met twee wagens, die geleverd worden door garage Plekkepoel uit Soester- berg. CTS-er Ton Plekkepoel is de centrale figuur bij de stunt. Hij wordt bijgestaan door o.a. Fred Hesterman, "Hiomas Schuurman, Gertjan Kroon en tal van andere CTS-leden. De opnamen vinden morgen - donder dag 16 april - plaats op de Vlasakkers in Soesterberg. Zaterdag j.1. namen Angelique de Haard en Els Slingerland van "De Springbokken", onder leiding van de heer W.J. van de Hoof en mevrouw Chr. van Berkel, deel aan de voorwed strijden van de Nederlandse Kam pioenschappen in de sporthal H. van de Vlist te Utrecht. Angelique startte in de categorie jeugd- turnsters met het onderdeel brug, waar mee zij redelijk uit de verf kwam. Daar na volgde de balk, vrije oefening en als laatste de paardesprong. Angelique bracht het er ondanks alle zenuwen goed af en eindigde op een 22/23e plaats. Éls Slingerland startte in de categorie turnsters met het onderdeel balk, waar op ze het er goed vanaf bracht, zonder te vallen. Daarna volgden de vrije oefe ning, paardesprong én als laatste de brug. Zij eindigde op een 24e plaats. Het kampioensteam van MHC Soest, meisjes C3. Na een kwakkelend binnenseizoen buiten toch kampioen. Nathalie van Hoe ven, Gerbrig Ram, Tinja Verkley, Eline Pothuizen, Jaqueline Pieters, Marjan Stemman, Marceline de Recht, Karin de Kleuver Marije Winter, Jennifer van Brummelen, Marieke Schenk, Eveline Higler, Jenny Leung en Tamara van de Graaf. Op donderdag 30 april 1987 zal in Baarn weer de traditionele Recreatie loop op Koninginnedag worden geor ganiseerd. Dit jaar staat deze loop in het teken van het gouden jubileum dat Prinses Juliana en Prins Bernhard in 1987 vieren. Gezien de te verwachten drukte in het centrum van Baarn zal de ze recreatieloop worden gehouden in het Baarnse Bos. Het parcours ligt ge heel in het prachtige Baarnse Bos en voert de deelnemers langs de mooiste plekjes van dit bos. Het tijdstip waarop wordt gestart is met opzet zo gekozen dat de deelnemers en toeschouwers niets hoeven te missen van de vele acti viteiten die op deze unieke dag door de Baarnse Oranjevereniging worden georganiseerd. De startplaatsen en de inschrijving liggen op minder dan 3 mi nuten lopen van het station in Baarn. Alle trimmers, joggers en hardlopers die hun krachten eens willen beproeven zijn van harte welkom. De kortste af stand van ongeveer 3 kilometer is bij uitstek geschikt voor de schooljeugd en voor een gezin. Het parcours bestaat uit een ronde van ongeveer 3 kilometer in het Baarnse Bos en men kan zelf bepa len of men 1,2,3 of 5 ronden wil lopen. De start is 's morgens om 9.30 uur in het Baarnse Bos nabij "De Generaal" aan de Lt. Gen. van Heutszlaan te Baarn. Omkleden en douchen kan gebeuren in de Waldheimschool, Vondellaan 2, waar ook de inschrijving plaats vindt. Inschrijven kan vanaf 8.00 uur in de Waldheimschool. Elke deelnemer die de loop tot een goed einde brengt krijgt een fraaie her innering uitgereikt. Op en bij het bedrijfsterrein van club sponsor NKS te Soesterberg heeft wie lervereniging Tempo zich in de nieuw ontworpen tenues aan de buitenwacht gepresenteerd, middels een goed op gezette ploegenvoorstelling. Na toespraken van de heer De Greef van NKS de Nederlandse Kunststofin dustrie Soesterberg), voorzitter Broek huizen van Tempo en de voorzitter van het district Midden-Nederland De Kos ter, werd door wielerspeaker Ton Rade- maker een aantal renners in de schijn werpers gezet. Zowel Broekhuizen als De Koster benadrukten hoe belangrijk het is dat er namens Midden-Nederland weer een club vertegenwoordigd zal zijn in Nederlands belangrijkste amateur etappekoers Olympia's Tour. Dankzij een extra financiële injectie zullen nu zes renners van de voorlopige selectie van tien starten in Olympia's Tour, die op 23 mei in Amsterdam be gint. De amateurselectie van Tempo be staat uit de volgende tien coureurs: Frans Berrens, Arno van Boeyen, John Broers, Jos Elen, Theo Franken, Rik Rutgers, Peter Schuman, Wim Veenen- daal, Hans Voorn en Peter de Vos. Het vizier van ploegleider Job Broers is niet direct gericht op het eindklasse ment: "Wij komen nog iets tekort om hoog in het klassement te eindigen. Aan Olympia's Tour doen sterke nationale buitnelandse ploegen (o.a. Rusland, Oost-Duitsland) en Nederlandse teams met gastrenners mee. Dat zijn min of meer semi-profs. De meeste van onze renners hebben een volledige baan zo dat ze minder kunnen trainen". Slag slaan Broers heeft wel hoop op één of meer dagsuccessen. "In de tijdritten kunnen we miscchien onze slag slaan". Frans Berrens, Rik Rutgers, Arno van Boeyen en John Broers (zoon en ex- prof) hebben de mogelijkheden om daarin kort te eindigen. Tempo heeft dit l'aar twee speciale Ferremi tijdritfietsen ter beschikking, voorzien van ossekop- stuur en dicht achterwiel. Materiaal sponsor Bennie Brouwer uit Zwolle weet deze fietsen in ieder geval in goede handen. De tot nu toe door Tempo-renners gele verde prestaties stemmen Broers meer dan tevreden. "De komst van een paar nieuwe renners heeft de ploeg goed ge daan. Je ziet dat de minderen zich aan hen optrekken. Het is een stimulans voor die jongens om met die wat sterke ren te rijden. In de Hel van het Mergel land resulteerde dit al in een portie tv- reclame". Tenslotte uitte Broers nog een laatste felle wens: "Om vooral onze jeugd, wat toch het talent van morgen is, goed en veilig op te vangen, zouden wij de ge meente dringend willen vragen om een nieuw afgesloten trainingscircuit. Le vensgevaarlijke taferelen kunnen hier door vermeden worden, en de Tempo renners kunnen nog professioneler hun trainingsopbouw voortzetten. Een noodzaak voor de zeer nabije toe komst", aldus Broers. Bij afwezigheid van Anneke Tak, die in de klassementen zowel het hoogste totaal heeft als het hoogste gemiddel de (588) deden Renske Druijff en Jan Danvers goede zaken door elk een dubbele competitieronde te spelen om net als hun tegenstanders de achter stand in gespeelde wedstrijden wat bij te trekken. Renske voegde in twee partijen 1195 punten aan haar totaal toe en komt nu in de algemene randschikking op de eerste plaats, zij het, dat ze twee partijen meer heeft gespeeld dan Anneke Tak, die nu tweede staat. Jan Danvers haalde zijn achterstand enigszins in met een to taal van 1255 punten in twee partijen en staat nog maar drie partijen achter op Renske. In het gemiddelden-klasse ment vijzelde hij zijn totaal met zeven punten op tot ruim 553, waarmee hij nu tweede staat achter Anneke Tak. De uitslagen van donderdag 9 april: R. Druijff-B. Blom 626-438 D. Vastenburg-J. Danvers 549-605 T. v. Egdom-R. de Groot J. van Zijtveld-M. Boom T. Danvers-D. Vastenburg W. Bouman-J. Danvers R. Druijff-A. Janssen A. Nuijssink-I. Steur T. v.d. Veer-R. Rabelink D. Boele-W. Witkamp T. v.d. Berg-A. Luttik B. Blom-H. Reichenberger A. de Bree-R. Mulder De prijs van de week ging deze keer naar Alida Luttik, die zich mocht ont fermen over een boekenbon, omdat zij degene was, die het dichtste bij het getal 275 eindigde. Donderdag 16 april is er weer een scrabble-avond in restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat met een competitieronde en een wedstrijd om de prijs van de week. De aanvang is zoals gewoonlijk om 19.30 uur en de kosten van deelname zijn drie gulden. 464-453 524-245 417-573 415-650 569-338 628-295 400-386 540-468 432-280 430-301 439-397 Zaalvoetbalvereniging E.S.S.Brouwer is erg blij met het sportieve gebaar van B.D.C. Handbal om woensdag 29 april a.s. sporthal Beukendal af te staan aan bovengenoemde zaalvoetbalvereniging voor het spelen van een zaalvoetbal wedstrijd. E.S.S.Brouwer I speelt dan de laatste competitiewedstrijd tegen Renswoude I om 19.00 uur. Bij winst kan de Soester zaalvoetbalvereniging kampioen wor den van de Hoofdklasse Rayon Heuvel rug K.N.V.B. Dankzij de welwillendheid van de voor zitter van B.D.C. de heer Van Vulpen die in overleg met zijn bestuur de moei te nam om te kijken of er wat geschoven kon worden met trainingsuren krijgt E.S.S.Brouwer de gelegenheid zich voor het Soester publiek te presenteren. Deze belangrijke wedstrijd voor het Soester team zal naar men aanneemt veel publiek trekken en hopelijk het kampioenschap voor E.S.S.Brouwer brengen, waarna het mee kan spelen om een plaats in de Interregionale competi tie, Nederlands hoogste afdeling bij de K.N.V.B. zaalvoetbal. Zaterdag 25 april wordt er bij de Klei ne Melm te Soest de wedstrijd om de Baarn-Soest-Bunschoten bokaal ge vist. Deze jaarlijks terugkerende der by is al geruime tijd openingswedstrijd van het zomerprogramma van de Snoekbaars. Alleen leden van de Snoekbaars mogen aan deze wedstrijd deelnemen. De wed strijd werd vorig jaar gewonnen dooi Baarn en verwacht mag worden dat Bunschoten en Soest er alles aan zullen doen om de bokaal dit jaar in de wacht te slepen. Er wordt om uiterlijk 6.00 uur verza meld op de parkeerplaats van Zwarte Willem en men dient f 7,50 in de zak te hebben. De wedstrijd begint om 6.30 uur en zal om 11.00 uur beëindigd worden. In verband met de te verwachten grote deelname is tijdig aanmelden aan te ra den. In ieder geval dient de opgave ui terlijk 22 april binnen te zijn op een van de onderstaande adressen. Baarn: John Verwoerd, Irisstraat 17, tel. 02154-11295 Bunschoten: Gerrit v.d Hoef, Dopper straat 4, tel. 03499-84605 Soest: Willem van de Kraats, Laan straat 72, tel. 02155-16895 Hef eerste team van de ESS Brouwer staat op dit moment alleen op kop in de hoofdklasse van het rayon Heuvel rug. De concurrentie staat inmiddels op één of meer punten achterstand. Tegen Komeet 1 had Brouwer gedu rende een groot gedeelte van de wed strijd een overwicht, maar het duurde tot de laatste vijf minuten voordat de Soesters erin slaagden dit in ruime cij fers te vertalen. In de eerste helft nam een sterker Brou wer een 2-0 voorsprong dankzij twee treffers van Arie Postema. In de tweede helft waren beide ploegen meer aan el kaar gewaagd. Het spel ging snel heen en weer waarbij voor beide doelen spannende situaties ontstonden. Ko meet wist uit een snelle aanval voor 2-1 te zorgen. Brouwer werd hierdoor wak ker geschud en zette in de laatste vijf mi nuten de puntjes op de i. Via Willem de Vries, Aiie Postema en Chiel Struyk wérd de 5-1 eindstand aangetekend. Brouwer H wisselende resultaten Uit de afgelopen drie wedstrijden wer den door het tweede team van Brouwer drie punten gehaald. Door verschillen de afzeggingen en blessures trad steeds een anders samengesteld team het strijdperk in. Dit had zijn invloed op de resultaten en het vertoonde spel. Hoge- landen 2 bracht slechts vier spelers in het veld. Brouwer had een gemakkelij ke avond en won met 15-3. Richard de Bruin was de grote topscorer met 9 doelpunten. Ed Brouwer (3x), Joop Pouw (2x) en Edwin Brouwer maakten de overige doelpunten. Tegen het op de derde plaats staande FAK 3 leverde Brouwer 2 een knappe prestatie door een gelijkspel uit het vuur te slepen. Tot een paar minuten voor tijd kende Brouwer zelfs een 4-3 voorsprong. De eindstand werd toch nog 4-4. Met 3 invallers trad Brouwer 2 vervol gens aan tegen SVM Boys 2. In Maar tensdijk kwam Brouwer vooral tech nisch tekort. In de beginperiode was er duidelijk geen evenwicht binnen het team, waardoor SVM Boys al snel een 3-0 voorsprong nam. Via Hendrik Jan de Boer en Ed Westbroek (strafschop) werd de ruststand teruggebracht tot 3-2. In de tweede helft liep SVM Boys door naar een 5-2 zege. Competitievoetbal in Beukendal Op woensdagavond 29 april (aanvang 19.00 uur) kan men in Soest genieten van een competitiewedstrijd. Brouwer 1 speelt zijn laatste competitiewedstrijd in Soest tegen Renswoude. Misschien dat het eerste team van Brouwer op die avond kampioen van de hoofdklasse kan worden. Meimaand - Tournooimaand Na afloop van de competitie worden er voor de verschillende teams van Brou wer wederom een aantal tournooien georganiseerd. Sporthal Beukendal is steeds de plaats waar het geheel zich af speelt. zo.26/4 Brouwer 3 en 4 za. 9/5 Brouwer 3 en 4 za. 16/5 Brouwer 1 za.23/5 Brouwer veteranen. Tijden zijn altijd van 11.00 uur tot 16.30 uur. De wedstrijd tussen de Soester zaal voetbalclubs ESS Brouwer en DVS- Knollentuin is geëindigd in een over winning voorBrouwer. In verband met een gebrek aan zaalruimte in Soest moesten beide teams uitwijken naar het dorpshuis in De Bilt. ESS Brouwer kende een voortvarende start. Walter Dasselaar scoorde al snel 1-0, en kort daarop tekende Chiel Struyk 2-0 aan. Het begon erop te lijken dat DVS-Knollentuin zou worden over klast, vooral toen Theo Zeijderveldt 3-0 maakte. Het was aan het goede spel van Ronald de Rooy en Johan Staal te danken dat DVS-Knollentuin nog voor de rust terugkwam tot 3-2. Staal produ ceerde beide treffers. Na de rust bleef ESS Brouwer goed spe len, en DVS-Knollentuin had geen ver weer meer tegen de aanvalsgolven, Chiel Struyk (2x), Arie Posthuma en Fred van Zanten tilden de voorsprong van ESS Brouwer naar 7-2, voordat De Rooij voor DVS-Knollentuin het derde doelpunt maakte. Arie Posthuma be paalde de eindstand op 8-3. De over- wimiing van ESS Brouwer was ver diend. De ploeg maakt een goede kans om de competitie als kampioen af te sluiten. DVS-Knollentuin is op een an der front succesvol, want de ploeg komt binnenkort uit in de finale van de beker- competitie. Wegens onleesbaarheid hebben wij een aantal stukken kopij terzijde moeten leggen. Het was in deze ge vallen ondoenlijk om een duidelij ke tekst aan de'zetterij te verstrek ken. Nadrukkelijk doen wij een be roep op de correspondenten van de sportverenigingen om de ingelever de kopij duidelijk op schrift te stel len. Getikte teksten zien wij graag voorzien van dubbele regelafstand. Dit geldt ook bij met de hand ge schreven verhalen, waarbij bloklet- ters de voorkeur genieten. Bij voor baat dank! De redactie Op zondag 12 april werd de tweede Grand National verreden in Wijchen. De wedstrijd is alleen bestemd voor Powder Puffs en Experts. De junioren van de King's Road Riders waren vrij. Jessica Wolk werd in de manches in de Powder Puff-klasse uitgeschakeld. De Experts kregen te maken met een natte baan, hetgeen de nodige valpartijen met zich meebracht. Orjan Kers bereik te de finale, waarin hij beslag legde op een vijfde plaats. In het totaal klasse ment klimt hij steeds hoger. Gabi Walet en Herman van Hengstum kwamen niet verder dan de kwartfinale, terwijl San- cho Kers in de manches moest achter blijven. Robin van der Wolk werd gedis kwalificeerd omdat hij in de eerste man che in de verkeerde race startte. De verzameldefinalisten (alle catego rieën) van de Soester Bowling Bond. Op zaterdag 11 april en zondag 12 april j.I. organiseerde de Soester Bowling Bond haar jaarlijkse Paastoernooi. Het betrof hier een trio-toernooi op handicap-basis, waarbij de score uit de voorronden niet werden meegenomen naar de eventueel te spelen finale. Ook deze keer was er tijdens dit toernooi een loterij. Door het grote aantal deelne- mers/sters moest al op zaterdag begon nen worden met de voorronden om op zondag op tijd de finale te laten begin nen. Een spannende finale leverde de volgende resultaten op: 1. team Oude Engherds 2. team Thunderballs 3. team De Stunters 4. team C-drie I 5. team Silver Star II 6. Tryers 2000 pt. 1958 pt. 1866 pt. 1828 pt. 1797 pt. 1759 pt. Hoogste game dames werd behaald door Peggy Bertus met 1.9.0 punten. Bij de heren behaalde John Molloy de hoogste games met 1.7.9 punten. De prijsuitreiking geschiedde door de wedstrijdleider Sjaac v. Ginkel en werd vergezeld met een daverend applaus voor de winnaars. De Soester Bowling Bond kan weer terugkijken op een ge slaagd Paartoernooi. Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 6 april dinsdag 7 april. Silverstar I-Flushing Meadow 0-5 Strijkbout-SBR II 1-4 De Oude Engherds-Tryers 1-4 Late-Turtles 0-5 Oude Enghe-Toetanchamon 0-5 Tejoko-Prolebo 4-1 C-drie-Ketel I 1-4 Bodrum-Runners Up 3-2 Pioniers-Laatbloeiers 1-4 TZN-HAM 0-5 't Juk-Dexcrest 4-1 Trio Bleeker-Happy Hoekers 4-1 DSK-Nobody 5-0 Silver Star II-C-drie II 3-2 Beginners-Bullseye 2-3 A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST TELEFOON 02155-16621 Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1987 | | pagina 37