VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKASIAN KORTE DUINEN VOOR N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKAAAN MET HET OOG OP UW BRIL. 0//0H DeSoester Duinen 179; 0 699: 1499: DeSoester Duinen scliociiisilccr Een muzikale Pasen? Een onbezorgè Pasen? 'Beeldenfietsroute' van WV gelanceerd WOENSDAG 15 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 MOTEL "UTRECHT - BUNNIK", BUNNIK Zaterdag 18 april t/m maandag 20 april Reiniging en grof vuil tijdens feestdagen Kan een TV een kunstvoorwerp zijn? Komt u maar kijken naar Bang Olufsen dildubbersboyw Aanpak wateroverlast Overhees Paleis Soestdijk wandeltocht Paasprijsvraag winkelgroep 't Hart r foto-film-video computer/ OOK rl II VERHUUR 'TÏÏOl"ll*l VAN 'Inhoudelijke voorwaarden strijdig met de wet' B. W.: 'Bezwaren tegen godsdienstige vorming op openbare school berusten op misverstand' College slikt computerplan weer in B. W.: doorgaan met plan Wiekskxit Langs 41 kunstwerken in Soest(erberg) ontmoet de Korte Duinen in Soest van 2 t/m 30 april Mexicaanse specialiteiten van "Guacomole" tot "Tortilla". Circa 35 geselecteerde exposanten. Café-restaurant en parkeergelegenheid aanwezig. Dagelijks van 11-18 uur. Verenigde Nederlandse Antiquairs 085-456318/611876. In verband met de komende feestdagen Pasen, Koninginnedag en Bevrij dingsdag zijn er wijzigingen voor wat betreft het ophalen van huisvuil en het open zijn van de stortplaats aan De Schans. Men kan het grofvuil op vrijdag 17 april (Goede Vrijdag), maandag 20 april (Tweede Paasdag), donderdag 30 april (Koninginnedag) en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) niet naar de grof-vuil stortplaats brengen. Die is op die da gen gesloten. Wat betreft het ophalen van huisvuil zijn er de volgende wijzigingen: Op Goe de Vrijdag, vrijdag 17 april, worden de groene containers met huisvuil niet ge leegd. De groene containers van vrijdag 17 april uit Overhees worden op woensdag 15 april geleegd. Ze dienen om 7.30 uur aan de weg te worden ge zet. De overige groene containers die op vrijdag 17 april geleegd zouden wor den, dienen donderdag 16 april vanaf 's morgens half zevenaan de weg te wor den gezet. Dit laatste betreft het gebied buiten Overhees. De groene contai ners van maandag 20 april (Tweede Paasdag) worden geleegd op woensdag 22 april (om 7.30 uur aan de weg zetten). De groene containers van donderdag 30 april (Koninginnedag) uit Soester- berg worden geleegd op vrijdag 1 mei en de groene containers uit Soest, even eens 30 april, worden geleegd op woensdag 29 april (om 7.30 uur aan de weg zetten). Tenslotte worden de groene containers van dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) geleegd op maandag 4 mei (om 7.30 uur aan de weg zetten). Ondanks de bezwaren, die in de diver se commissievergaderingen naar voren zijn gebracht, handhaven B. W. hun voorstel voor de asfaltering en het aan brengen van verkeersremmende maat regelen op de Wieksloterweg. Dat heeft het College de gemeenteraad per brief laten weten. Als motief noemt het College dat door handhaving van het voorstel de uitvoe- Geen TV is vergelijkbaar met de Beovision MX 2000 van B&O. Als een kunstvoorwerp staat hij in uw kamer, ook ais er geen uitzending is. Is die er wel, dan geniet u nog meer. Van stereo-ontvangst. Van een superieur beeld onder alle lichtomstandig heden door het speciale kontrastscherm. En van het veilige gevoel dat dit toestel is voorbereid op alle toekomstige ontwikkelingen. U kunt dit fraaie kunstvoorwerp bij ons ook nog in vier kleuren krijgen: rood, zwart, zilver of wit. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 ring van het werk tijdig ter hand jan worden genomen, op basis van *en goedgekeurd krediet. Voorafgaaijde aan de werkelijke uitvoering echter gil len B. W. nog overleg plegen me de diverse commissies over verdere er- keersremmende maatregelen, waabp van diverse politieke zijden is aan drongen. Een en ander komt dan irde eerstkomende commissievergadein- gen nog een keer aan de orde. Computers Het College heeft de gemeenteraadin- middels ook laten weten dat het iet voorstel voor de aanschaf van prië- computers voor ambtenaren weern- trekt. Wel kondigen B. W. aan daze binnenkort met een nieuw voorstel p- men, waarin meer rekening zal worfin gehouden met de door de raadscai- missies meer gefaseerde en gericte aanpak. Kadavers in Wieksloot De politie werd vorige week gewa- schuwd omdat in de sloot langs e Wieksloterweg kadavers werden at- getroffen van varkens en runderen. Ft ging hier om restanten van de lading vn een vrachauto, die daar enige weken t - leden was gekanteld. De gemeere werd ingeschakeld om de "stoffelijk resten" alsnog te verwijderen. IJzeren pen treft man Een inwoner van het Brabantse Si Oedenrode werd vorige week gewoi tijdens werkzaamheden op het bou> terrein aan het Hazepad in Overheq toen een ijzeren pen losschoot uit ei bouwkraan. Het voorwerp viel van e< hoogte van acht meter naar beneden trof de Brabander op het hoofd. V moest per ambulance naar Zonneglc ren worden gebracht. Na aanrijding doorgereden Op de parkeerplaats bij een dansschool aan de Weegbreestraat werd vorige week een auto aangereden door een on bekend gebleven fietser. De eigenaar moest vaststellen dat de wagen een for se deuk had opgelopen. Hij deed bij de politie aangifte. KJ* ZUIDPROMENADE Portemonnee gestolen Een inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar portemnonnee. Die was haar ontstolen tijdens een bezoek aan de supermarkt in Soest-Zuid. De in houd bestond uit 275 gulden en twee bankpasjes. KJ TELEFOON 12874 n' Wethouder Ries van Logtenstein, die in zijn portefeuille o.m. ook de "pro motie" van Soest heeft zitten, heeft vo rige week het eerste exemplaar van de nieuwe VW-Beeldenfietsroute door Soest en Soesterberg in ontvangst ge nomen. Hij kreeg het boekje aangebo den door de "sponsors", drukkerij Neo-Print, vertegenwoordigd door de heren E. Davelaar en W. van der Meij, en de Bondsspaarbank, in de persoon van directeur A.L.F.Trippaers. In aanwezigheid van een deel van het VW-bestuur en enkele informatrices sprak de wethouder lovende woorden aan het adres van de VW, die dit jaar maar liefst vier nieuwe fietsroutes uit geeft. Van Logtenstein roemde ook de bijdrage die het bedrijfsleven, naast de gemeentelijke subsidie, aan de VW le vert en riep op tot verdere "nuttige sa menwerking". De wethouder noemde de route een leuk boekje, dat niet alleen "recreatief' maar ook "educatief' is, omdat het het kunstbezit van Soest dichter bij de men sen brengt. Hij hoopte dat veel fietsers de beeldenroute zouden gaan afleggen en reikte op zijn beurt de route uit aan twee "toe vallig" passerende wielrijders, in wie in gewijden de heren Trippaers en Van Os, voorzitter van de VW, konden ontdek ken. De Beeldenroute bevat een beschrij ving van de fietstocht (op de even pagi na's), met op de naastliggende pagina's een beschrijving van de in totaal 41 kunstwerken waar de route langs voert. Het boekje -12 pagina's - is voor 1,50 bij de VW te koop. Wethouder Ries van Logtenstein (r.) reikte een beeldenfietsroute uit aan de in speciale fietskleding gestoken heren Trippaers en Van Os. ÏFvodr- 7ÓÓ« V ff 0hO^»üUD. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-2 22 04 In de loop van het jaar komen er nog drie WV-fietsroutes bij; de eerste al binnenkort ter gelegenheid van de lan delijke fietsdag (9 mei), de tweede ter gelegenheid van de jaarlijkse "dauw- trap-fietstocht" op Hemelvaartsdag. De laatste fietsroute wordt er weer een in de trant van de Beeldenroute, zij het dat deze door de Kerkebuurt en de na tuur in Soest voert en bijzondere aan dacht geeft aan de flora en fauna. RESTAURANT DE Birkstraat 108 De firma's Van Dijk uit Maasland en Van Asch uit Soest zijn maandag j.1. be gonnen met de werkzaamheden die moeten leiden tot het opheffen van de wateroverlast onder de woningen in Overhees I en II. Men is gestart met de werkzaamheden op de V.d. Weijdenstraat. Bij de koop woningen, waar alleen drainage komt, vangt men in Overhees II le fase eerst aan op 11 mei en werkt daar tot 12 juni. De koopwoningen in Overhees I krij gen in de periode 9 juni tot 26 juni drai nage. Alle werkzaamheden in de beide wijken zullen begin juli afgerond zijn. Burgemeester en Wethouders hebben het bestuur van de Wandelsportvereni ging Olympia toestemming gegeven om op zaterdag 29 augustus de Paleis Soestdijk wandeltocht te organiseren. Een onbezorgd avondje gezellig dansen en genieten van de culinaire prestaties van onze keukenbrigade. U bent beide avonden welkom vanaf 18.00 uur voor een 4 gangen diner dansant of fondue dansant a f 32,50 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 HARTJE-ZUID De middenstanders van 't Hart heb ben een groot aantal prijzen be schikbaar gesteld voor de Paasprijs vraag van de winkelgroep. De actie duurt tot en met zaterdag 25 april. De oplossingen uiterlijk die dag moeten worden ingeleverd bij dro gisterij At Breij aan de Koninginne- laan. De hoofdprijs is een waarde bon ter waarde van 100 gulden. In totaal zijn er meer dan veertig prij zen in de wacht te slepen. In deze krant is een lijst afgedrukt met (delen van) symbolen van de middenstanders die aan de actie meedoen. Deze symbolen zijn terug te vinden in de advertenties van de dezelfde winkeliers zakenlieden, die eveneens in deze krant zijn geplaatst. Het is de bedoeling dat achter de symbolen de juiste naam van de be treffende zaak of winkel wordt gezet. De goede oplossingen dingen mee naar de prijzen. De trekking van de prijswinnaars wordt verricht door notaris M. van Veeren. De uitslag wordt in de Soester Courant van woensdag 29 april vermeld. Gezien het ruime prijzenpakket dient het zeer zeker aanbevelingdeel te nemen aan de Paasprijsvraag van de winkelgroep 't Hart. Want de kwaliteit die de leden van de winkel groep brengen staat ook garant voor een prima prijs. De deelnemers aan de Paasprijsvraag van 't Hart zijn: Café restaurant Soestdijk, Autobe drijf Stam, Snackbar Nieuwerhoek, Banketbakkerij Oudwater, Centra Verswinkel, Rijwielhandel Klomp, De Broodwinkel, Drogisterij Breij, Hakkenbar Sjoe, De Snuffeldoos, Haarmode Ans, Bloemisterij Bux- torff, Rabobank, Assurantiekan toor Van Breukelen, Haard Hob by, Technisch bureau Peterse, Fruit handel 't Hart, Installatie bureau Treba, Banketbakkerij W. Rade maker, Auto Niehof, Drankenhan del B. Rademaker, Automaterialen De Munt, Davo Ijzerwaren, Auto Smeeing, Houthandel Wolfsen, Rijwielhandel W. Grift, Autobe drijf De Soester. Vul dus de lijst in met de juiste naam achter het bijbehorende symbool. Lever de oplossing op uiterlijk zater dag 25 april in bij drogisterij At Breij aan de Koninginnelaan, en maak kans op één van de vele prijzen, die beslist de moeite waard zijn. Panasonic C500 AF/DX met inruilaktie CombiFoto doet u een uniek aanbod. Bij aankoop van de Panasonic C500 AF/DX geven wij u minimaal f 50,- terug voor uw oude camera. Dat betekent dus: Panasonic C500 AF/DX f399- Inruil minimaal f 50,- i Panasonic C 310 EF De betaalbare camera van een prima kwaliteit. De LED- indicatoren waarschuwen u voor onderbelichting Met ingebouwde flitser altijd flitsgereed Hpp T 's Werelds eerste compactcamera met motorzoomobjectief Pentax zoom-70 De Pentax Zoom-70 is de eerste volautomatische compactcamera met 35-70 mm motorzoom. Alle functies verlopen volledig automatisch. Minolta X- Uiterst geavanceerde auto matische spiegelreflex met diafragmavoorkeuze, maar ook instelbaar voor hand bediening. Met 35-70 mm zoomobjectief 799: Met 1.7/50 mm standaard-objectief. Minolta Een geheel automatisch gestuurdespiegelreflexmet autofocus, motortransport en diverse belichtmgs- programma's. Inclusief de veelzijdige AF 35-70 mm zoom, een extra batterij houder voor penlight- batterijen en een brede zwarte camerariem. Minolta AF-Z Geavanceerde autofocussysteem, volmaakte belichtings regeling. zelfdenkende flitser, motortransport en LCD- display op bovenzijde. Nu tijdelijk met gratis tasje, Kodacolor Gold 200 film en batterijen. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" VIDEOCAMERA'S Burgemeester en Wethouders hebben de gemeenteraad in een brief laten we ten dat er naar hun oordeel sprake is van een misverstand, nu in de commis sievergaderingen zoveel bezwaren naar voren zijn gebracht tegen de her vatting van de subsidie voor het gods dienst- en levensbeschouwelijk vor mingsonderwijs op de openbare basis scholen. Volgens B. W. is het - nu er in vrij brede kring wordt aangedron gen op hervatting en de financiële si tuatie minder nijpend is - verantwoord om geld voor dat doel uit te trekken. Vrij uitvoerig staan B. W. stil bij de wettelijke bepalingen die op een en an der van toepassing zijn. Volgens de wet op het basisonderwijs moet op elke school aandacht worden geschonken aan o.a. geestelijke stromingen. "Dat onderwijs kan zich derhalve niet beper ken tot een specifieke kerkelijke of le vensbeschouwelijke richting," aldus het College. "Dat zou voor het openbaar onderwijs zelfs in strijd zijn met het ka rakter van de school." Verder staat er in de wet dat het be voegd gezag - voor de openbare school is dat het gemeentebestuur - de leerlin gen in de gelegenheid stelt godsdienst- of levensbeschouwelijk onderwijs te ontvangen en dat men verplicht is, in dien de ouders van de leerlingen dat wensen, eraan mee te werken dat de leerlingen dat onderwijs ook ontvan gen. Géén voorwaarden Het bevoegd gezag draagt echter geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van het onderwijs, noch voor de wijze waarop het wordt gegeven of de keuze van de leermiddelen. "De overheid is niet verplicht tot subsidiëring van het godsdienstonderwijs," legt het College nog eens uit, "maar het is in strijd met de strekking van de wettelijke bepalingen als aan eventuele subsidiëring voor waarden worden verbonden die betrek king hebben op de inhoud, in die zin dat men gehouden zou zijn aan 'alle' gods dienstige en/of levensbeschouwelijke richtingen aandacht te schenken." B. W. wijzen erop dat het godsdienst en vormingsonderwijs vanuit kerkelijke instellingen tot voor enkele jaren altijd werd gesubsidieerd zónder inhoudelij ke voorwaarden. Bij de bezuinigingen werd de subsidieverstrekking ge schrapt. Voor wat betreft het verwijt - met name uit PvdA-kring - dat het College is afge weken van wat in het Beleidsprogram ma (bij de College-vorming) werd afge sproken, wijzen B. W. erop dat in dat programma staat dat "de mogelijkheid en wenselijkheid om in het openbaar onderwijs onderricht te subsidiëren in de verschillende bestaande levensbe schouwingen (religieus en humanis tisch) dient te worden onderzócht". Welnu, aldus het College, dat onder zoek heeft plaatsgevonden. "Hét be leidsprogramma op dit punt is dail ook uitgevoerd. Het gaat nü om de beslis sing welke consequenties aan dit onder zoek worden verbonden," laten Bi W. enigszins spitsvondig weten. LUjU Met het hele gezin genieten van een knapperig verse brunch, met daarbij allerlei heerlijkheden waar de Pasen om bekend staat el natuurlijk eieren zoeken voor de jeugd. Beide dagen van 12.00 tot 16.00 uur voor een vriendelijke prijs f 1850 kinderen f 10, RESTAURAN1* SOESTERBERGSESTRAAT 1 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1987 | | pagina 3