m Soest Schoeman dekontaktlens P ca\y 49,75 midPub eSoeste r Duinen ca: Woningbouwvereniging gaat onderhoud en verwarming Smitsveenflats aanpakken Soest 50 jaar geleden SCHOEMAN MAKELAARS lbrilimodef WOENSDAG 15 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST BAARN Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor Basis-verbeteringsplan kost dik 21 miljoen 'Varianten' voor een nieuw gemeentehuis Denim rokken ROCK-WASHED Middenstanders in Soest zeggen het met bloemen Verkeersexamen: 509 geslaagden Weekmarkt verzet 16 april 1937 NVM H Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onder bouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd, goede zonligging. Entree, gang met toilet, hal, douchekamer niet vaste wastafel, woonka mer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Servicekosten f 275,- p.m., inkl. c.v. Koopsom f 59.000,-. W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gelegen hoekwoning met vrijstaande berging, c.v., royale voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toilet, keuken (ca. 9 m2), doorzonkamer (ca. 30 m2); verd.: 3 slaapkamers (resp. ca. 15,16 en 9 m2), komplete badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en douche. Vaste trap naar zolder met 4e grote slaapkamer (ca. 25 m2) met tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapisolatie en gedeeltelijk van dubbele beglazing. Koopsom f 169.000,-. PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig gelegen appartement in een perfecte staat van onderhoud. Het is gelegen in het flatgebouw Baarstein nabij het station, de bossen, bushaltes en winkelcentrum. Entree, royale L-vormige woonkamer, geheel v.v. parket, badkamer, mooie slaapkamer met vaste kastenwand. Onder het appartement be vindt zich afzonderlijk gelegen garage, welke ook geheel verwarmd is, v.v. elektra. Servicekosten f 379,- p.m. Koopsom f 250.000,-. 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering bekend, dat op donderdag 23 april a.s. om 15.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis een openbare vergadering van de commissie zal wor den gehouden, waarin de volgende za ken aan de orde komen: 1. 15.00 uur: een beroepschrift van A.G. van Doorn tegen het besluit van de gemeenteraad, d.d. 22 januari 1987, houdende weigering van een ontheffing Zöneverordening Hinderwet; 2. 15.30 uur: een beroepschrift van A. Kaats, tegen het besluit van de gemeen teraad, d.d. 22 januari 1987, houdende weigering van een ontheffing Zönever ordening Hinderwet; 3.16.00 uur: een beroepschrift van P.C. Kuyer tegen het besluit van Burgemees ter en Wethouders d.d. 3 februari 1987, houdende weigering bouwvergunning; 4.16.00 uur: een beroepschrift van An- ta B.V., gericht tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 23 januari 1987, houdende weigering bouwvergunning. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden één maand ter inza ge bij de milieudienst van de gemeente, gebouw gemeentewerken, kamer 17, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie Soesterberg) De aanvragen zijn afkomstig van: a. J.H.M. van Kerkhof, Amersfoortse- straat 95a, voor het wijzigen/uitbreiden van een showroom en werkplaats t.b.v. hde handel in automobielen op het per ceel Amersfoortsestraat 95a; b. Brilmij B.V., Amersfoortsestraat 84a, voor het oprichten van kantoren magazijn en slijperij op het perceel Amersfoortsestraat 84a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 15 mei 1987 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desge vraagd worden de persoonlijke gege vens van de indieners niet bekend ge maakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren vóór 15 mei 1987. men kan daarvoor een afspraak maken met de milieudienst, telefoon nr. 02155- 93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: T. A.L. Meijer, Kerkpad N.Z. 51, voor het oprichter van een pannekoeken- bakkerij op het perceel Lange Brinkweg 26. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gebouw Ge meentewerken, kamer 17, op werkda gen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 15 mei 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra- venhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen boven genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter. Van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Deze week in Soest: 20 t/m 25 april: collecte Oranje Comité Soesterberg (t.b.v. viering Koninginne dag). Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Nu het zo goed als zeker is dat het "in tegrale renovatieplan" voor de Smits veenflats van de baan is, heeft de Wo ningbouwvereniging Soest zich bera den op een "basisplan" waarin in elk geval de meest dringende verbeterin gen worden aangebracht. Dat plan houdt in dat het noodzakelijke onder houd in elk geval wordt uitgevoerd: be tonrot, schilderwerk, dakreparaties. Kosten 13,6 miljoen. Los daarvan wordt de centrale verwarming aange pakt: kosten 3,1 miljoen. Voor (ge deeltelijke) isolatie wordt een bedrag uitgetrokken van 2,3 miljoen gulden. Met nog wat andere kosten komt men ten slotte uit op een bedrag van 21,7 miljoen totaal. Van dat bedrag verwacht de WS overi gens aan subsidies zo'n 3,4 miljoen gul den terug te ontvangen. Voor het defi nitieve plan was het wachten op de be kendmaking van de nieuwe subsidiere geling, die per 1 januari j.1. is ingevoerd. De WS had het plan in hoofdlijnen al enige tijd klaar, zodra duidelijk werd dat het "intergrale plan" geen kans meer zou maken. De woningbouwver eniging betreurt dat overigens en wacht nog op een afrondend gesprek met staatsscretaris Heerma, zonder verder nog verwachtingen te koesteren. De WS heeft eerst bekeken in hoeverre het mogelijk zou zijn om de woningen (in totaal 9131), naast het noodzakelijke onderhoud, ook te isoleren en welke aanpak er mogelijk is voor de centrale verwarming. Besloten is de aanpak van de c.v. los te koppelen van de overige werkzaamheden, omdat het financieel niet haalbaar is zowel het onderhoud als de isolatie en de verwarming gelijktijdig aan te pakken. Wat er naast onderhoud en verwarming nog overblijft kan be steed worden aan de isolatie van de pa nelen onder de ramen. De bewoners zelf kunnen - tegen een huurverhoging van 21 gulden per maand - eventueel de woonkamer laten voorzien van dubbel glas. Blok- of individuele c.v. De WS is zelf voorstandster van een sys teem van blok-verwarming in die zin, dat elk flatgebouw een eigen ketelhuis krijgt. Bovendien zal dan de radiator in de keuken een grotere capaciteit krij gen, zodat de woningen met een open keuken ook "op temperatuur" kunnen worden gebracht. Voor deze voorzie ningen hoeft geen huurverhoging be taald te worden. Dat is wél het geval als men kiest voor een betere temperatuur regeling in de woning en een ander me tersysteem (elektronisch in plaats van de enigszins omstreden verdampings meters); de bewoners zouden daarvoor zo'n 15 gulden per maand meer moeten neertellen, want het betreft hier een ver betering ten opzichte van de oude in stallatie. De WS wijst overigens het systeem van indivuele centrale verwarming, zoals bepleit door de bewonersvereniging Het Soesterveen, niet af. De totale kos ten daarvan belopen zo'n 6 miljoen gul den. Het bestuur heeft dan ook besloten dat er zo'n c.v. komt in die flatgebou wen waarin alle bewoners daarmee in stemmen en akkoord gaan met de huur verhoging die daarmee gemoeid is De werkgroep gemeentelijke huisvesting heeft niet minder dan zeven ver schillende "varianten" uitgedacht voor de lokatiekeuze van het nieuwe ge meentehuis van Soest. Ze volgen hier in kort bestek: Variant LA: Eén lokatie (Steenhoffstraat): Nieuwbouw voor het gehele amb telijk apparaat, met uitzondering van de werf;verkoop kantoor Gemeente werken; sloop raadhuis. Netto-investering: 23,9 miljoen. Variant IB: Twee lokaties (Steenhoffstraat en Lange Brinkweg): Nieuwbouw met gebruik raadhuis; handhaven kantoor -f- werf Gemeentewerken. Netto investering: 16,7 miljoen. Variant IC: Twee lokaties (Steenhoffstraat en Lange Brinkweg): Nieuwbouw zonder raadhuis (sloop); handhaven kantoor werf Gemeentewerken. Net to-investering: 17,5 miljoen. Variant IIA: Eén lokatie (Dalweg): Nieuwbouw ten behoeve van het gehele apparaat, met uitzondering van de werf; verkoop kantoor Gemeentewerken. (Extra variant: nieuwbouw voor het hele apparaat inclusief de werf; verkoop kantoor werf Gemeentewerken). Netto-investering: 19,3 miljoen. Variant IIB: Twee lokaties (Dalweg en Lange Brinkweg): Nieuwbouw op ter rein Dalweg; handhaven kantoor werf Gemeentewerken. Netto-investe ring: 13,9 miljoen. Variant UIA: Eén lokatie (Lange Brinkweg): Nieuwbouw voor brandweer kazerne; handhaven kantoor werf Gemeentewerken. Netto-investering: 14,0 miljoen. Variant IIIB: Eén lokatie (Lange Brinkweg): Nieuwbouw op terrein Ge meentelijke Sociale Dienst c.q. gasbedrijf; handhaven kantoor werf Ge meentewerken. Netto-investering: 13,7 miljoen. Financieel gezien verschillen deze varianten uiteraard vooral op de posten van de bouwkosten (12, 14 of 20 miljoen), de boekwaarde van het kantoor Gemeentewerken (2,4 miljoen) en diverse andere posten. Opmerkelijk is wel dat de werkgroep zich "gevoelsmatig" de randvoorwaarde had gesteld dat de netto-investering beperkt zou moeten blijven tot ca. 12 miljoen gulden. Dat bedrag wordt in geen van de varianten gehaald. In de voorkeurs-varianten IIA (Dalweg) en IIIA (Lange Brinkweg) wordt het bedrag met resp. 7,3 en 2 mil joen overschreden. Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door, 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE 35 per maand). Als niet alle bewoners van een blok akkoord gaan wordt het blok voorzien van een eigen ketelhuis, en dus losgekoppeld van het grote cen trale ketelhuis - tussen Smitsweg en Va renstraat - dat nu voor de verwarming van alle blokken zorgt. Kiezen Overigens zal de afhandeling van de verwarming verder per blok geschie den, aldus de WS. Het is niet mogelijk alle blokken nog dit jaar los te koppelen van het centrale ketelhuis en van indivi duele c.v. te voorzien. De WS wil begin nen met de flatgebouwen die het verst verwijderd liggen van het centrale ke telhuis: Kamperfoeliestraat en einde Weegbreestraat. De bewoners daarvan krijgen binnen enkele weken meer in formatie, zodat ze nog voor de zomer vakantie kunnen kiezen voor blok- of individuele verwarming. Nadat de ervaringen van de eerste be woners bekend zijn worden de bewo ners van de andere flats daarin betrok ken. Dan is het waarschijnlijk al voor jaar 1988 aldus WS-directeur G. Snel den Hij verwacht trouwens een gunstig effect van de loskoppeling van de verste blokken op de verwarming van de ove rige flatgebouwen, omdat er in het ke telhuis dan een duidelijke overcapaci teit ontstaat. Daarmee moeten de reste rende flats het in de komende winter in principe voldoende warm kunnen heb ben. STRAK MODEL van 65,- nu Caravan gestolen Aan de Monnikenbosweg is vorige week een carvan van het merk "Kip" gestolen, met de complete inventaris. De kampeerwagen stond geparkeerd op een plaats in de buurt van de ge meentelijke camping. TELEFOON 12874 Deze week zal in Soest een bloemenak- tie van start gaan, waaraan een aantal zakenmensen hun medewerking heb ben toegezegd. Zij zullen 216 gezinnen bloemen gaan offreren, zonder dat deze hier ook maar iets voor behoeven te doen of te kopen. Aan drie gezinnen zullen elke week boeketten worden aangeboden, alleen maar als een geste en herinnering aan de deelnemende winkeliers. Dit aardige gebaar van de betreffende zakenmen sen zal ongetwijfeld door de ontvangers op prijs worden gesteld. De bloemenbezorging die deze week begint duurt 72 weken, zodat 216 ge zinnen of alleenstaanden tot de geluk kigen gaan behoren. Wie zou een der gelijke verrassing niet op prijs stellen! De deelnemende zakenmensen zijn: Silver Star Video, Dillenburglaan 12. Wijnhandel-slijterij Brouwer, Steen hoffstraat 64. Postershop-lijstenmaker Cees van Oevelen, Van Weedestraat 55-57. Sigarenspeciaalzaak-lektuur J. Ak kerman, Steenhoffstraat 62 Pingouin Wol en handwerken, Van Weedestraat 147. Eethuisje Broodje van Broodje, Birk- straat 7. Boutique des Fleurs, Steenhoffstraat 1. Radio- tv J.K. Westerhof, Zuidpro menade 28. Ben van Soest Tapijt, Burg. Grothe- straat 28. De deelnemende bloemist bezorgt ook de bloemetjes. De levering wordt ge coördineerd door Eurofleur/Veen- dam. Van de 511 leerlingen van de basisscho len in Soest en Soesterberg, die onlangs hebben meegedaan aan het verkeersex amen, zijn er 509 geslaagd. Zij kregen het verkeersdiploma uitgereikt. In to taal behaalden 16 scholieren het maxi mum-aantal punten (40). Twee leerlin gen konden wegens ziekte niet mee doen aan het examen. Eén van hen, een meisje, heeft daarom het examen thuis afgelegd, met goed gevolg. In verband met Koninginnedag, don derdag 30 april, wordt de weekmarkt verzet naar woensdag 29 april van 9.00 uur tot 13.00 uur. Geestdriftige toejuichingen der duizenden aanwezigen De Prinses vol bewondering voor de mooie versiering De Burgemeester na zijn rede ongesteld Schitterend vuurwerk als slot van deze historischen dag Een gulden bladzijde is dan wederom toegevoegd aan de geschiedenis van onze gemeente, 'n Bladzijde die ten eeuwige dage zal blijven in het teeken van Oranje. Na weken van hard werken is Donderdag de kroon op 't werk gezet. Soest heeft op waardige en enthousiaste wijze het Prinselijk Paar ontvangen. Hoe wel in de laatste dagen door de verschillende straat- en buurt-comités nog zeer veel werk moest worden verricht, is alles op tijd in de puntjes gereed ge komen. Ook het feestcomité heeft in zeer korten tijd zeer veel werk moeten verzetten, om het feest zo goed mogelijk te doen slagen EXTRA TREINEN Het station Soestdijk beleefde een geweldige dag. Wel nimmer is er zoo'n massa publiek op een dag de controle gepasseerd. Het nooit verwachtte ge schiedde Donderdag, inplaats van de gebruikelijk drie rammelende lokaalwa- gonnetjes reed er een statige Dieseltrein op de lijn Utrecht-Soestdijk. Vele Soesters hadden er een extra wandeling voor over om dit gebeuren met eigen oogen te gaan waarnemen ....."De gemeente Soest voelt de band met Oranje zeer, zeer diep." Met een driewerf hoera besloot de burgemeester zijn rede. De schoolkinderen zongen hierna onder begeleiding van de stafmuziek het welkomstlied, dat door den heer E. van Eeden, speciaal voor deze gelegenheid was gedicht, alsmede het niet minder toepasselijke lied 'Wij willen Holland houden' DE BURGEMEESTER ONGESTELD Juist toen de stoet zich weer in beweging zette had er een klein incident plaats. De Burgemeester die, ondanks 't verbod van de dokter, de plechtigheid tot nu toe had geleid, werd onwel. Wethouder de Bruijn en de heer Quelle brachten den Burgemeester naar de ziekenauto en vervolgens naar huis. Gebleken is dat de Burgemeester een aanval van een tijdelijke hartzwakte gehad heeft. Gelukkig hebben zich geen verdere aanvallen voorgedaan. Moge onze Burge meester spoedig weer geheel genezen zijn en z'n arbeid weer hervatten ....."ORANJE, MIJNHEER" Voor velen zijn dergelijke feestdagen een bron van inkomsten. We wezen reeds op 't groote aantal rijwielstallingen. Ook 't leger van de Soester straat muzikanten, toch al niet klein, was aanzienlijk gegroeid. Een ware plaag wa ren degenen die met oranje liepen te venten. Het "Oranje Mijnheer!" over stemde de vroolijke toonen van de muziek en wee de arme wandelaar, die niet overdadig bespeld was met de driekleur of iets dergelijks! Via de Nieuweweg en de Beukenlaan bereikte men Soestdijk weer. Hier stonden de belangstellenden weer opeengehoopt en klonken weer oorver- doovende toejuichingen. Bij 't hek van het paleis stapte de loco-burgemeester Gasille uit z'n rijtuig en nam afscheid van 't Prinselijk Paar. Zowel de Prins als de Prinses spraken nogmaals hun groote dank uit voor de enthousiaste ont vangst door de burgers en hun bewondering voor de prachtige versiering. Toejuichingen en hoera's klonken uit de menigte op, die nog verdubbelde toen een oogenblik later 't vorstelijk Paar zich voor één der vensters vertoon de HET VUURWERK Het einde van dezen dag is meer dan goed geweest. Reeds twee uren voor de aanvang van 't vuurwerk verdrongen zich duizenden op het terrein. Precies tien uur verscheen 't Prinselijk Paar met gevolg en namen op het podium plaats, omringd door de heeren van 't gemeentebestuur en 't comité. De Soes ter Harmonie zette 't Wilhelmus in dat door alle aanwezigen werd medege zongen. Hierna doofde men de lampen en begon de afwerking van het schitte rende vuurwerk. Schitterende kleureffecten en fantastische vormen wisselden elkaar af. De hé's en de och's waren niet van de lucht, terwijl vanaf 't podium herhaaldelijk een warm applaus klonk

Soester Courant | 1987 | | pagina 5