Hanö ÏDrtuer Schipper Keukens NetZoMooiEnU Betaalt Minder qru6h0(* l d'OudeEnghe WOENSDAG 22 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 10 Kinderboerderij "De Vrije Teugel" Fotogroep Soest scoort weer: Topgroep! Veertig jaar Frysk en Fry Dichtersdiner in Kasteel Groeneveld Karin Lechner in kasteel Groeneveld 1 mei-viering in Soest wederom in C-drie SOESTER COUR/WT Opera-try out in de Vijverhof As. zaterdag 17e Rommelmarkt Jeugdzorg! Vrijwilligers Vakature Bank Jan Visser leest voor uit eigen werk Opening expositie Harry van der Wee Vrouwen in de bijstand Filmhuis: 'Desert Hearts Extra filmhuis: 'Sophie's Choice' Vernieuwde Kunst markt Nationale epilepsie-collecte: 27 april t/m 3 mei Cultureel Creatief Centrum Expositie Harry v.d. Wee Zondag 26 april wordt de expositie van Harry v.d. Wee geopend om 15.00 uur. Deze expositie omvat een zestal goua ches, genaamd "Bergfragment' en een groot aantal olieverfschilderijen. De opening wordt verricht door de Soester dichter Jan Visser, die tevens zal voorle zen uit zijn nieuwste bundel 'Ik ken je van gezicht'. De expositie loopt tot 24 mei en is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur. Theeconcert Terwijl het salonensemble 'En Souve nir' sfeervolle muziek uit de twintiger jaren speelde, konden de luisteraars ge nieten van een uitgebreid thee-complèt. Het was gezellig toeven in het Witte Ca fé van C-drie op deze zondagmiddag 12 april. Het ligt in de bedoeling ontspan nen middagen als deze wat vaker te or ganiseren. Vooral nu de zomer eraan komt en het weer iets aangenamer wordt, kunnen we een concertmiddag houden op het terras en in de Vijverzaal. De voorlopige datum hiervoor is 14 juni a.s. Noteert u maar vast! Veel muziek in C-drie Aan muzikale activiteiten zal het de ko mende maanden niet ontbreken. Op 7 mei zal mevrouw Evelyn 't Hart een voordrachtavond houden. Op het pro gramma staan gedichten en vertellingen uit de Nederlanden in combinatie met (piano)muziek. Op 9 mei kunt u in C-drie terecht voor de open dag van de Regionale Muziek school Amersfoort. Er wordt dan infor matie over alle muzikale activiteiten van de R.M.A. gegeven. Op 10 mei kunt u in de theaterzaal van C-drie luisteren naar een klassiek con cert van het muziekgezelschap Apollo uit Delft. Het programma is nog niet he lemaal bekend. Op 14 mei is er voor opera-liefhebbers een opera-concert, gegeven door het Utrechts opera-koor. Op het program ma staan werken uit opera's van o.a. Boiso, Bizet, Donizetti, Mascagni en Verdi. Bovendien zal een aantal solisten zijn medewerking aan het concert ver-1 lenen. Dans In de maand mei naderen de cursussen veelal hun einde. Zo zullen ook de kin dercursussen eindigen, maar niet voor dat er aan alle ouders, broertjes, zusjes, andere familieleden en belangstellen den wordt getoond wat er allemaal ge leerd is. Op 23 mei zullen cursisten van Coleta Lustenhouwer, Elly van Ooyen, Carolien Bouwer en Gert Bögels een fijne dansmiddag organiseren, die voor iedereen toegankelijk is. Zo'n dansmiddag wordt ook voorbe reid door Thérèse Bekink en haar cur sisten. Op zaterdagmiddag 6 juni zullen de kinderen van deze balletcursussen aan alle belangstellenden laten zien waar ze nu al weken heel hard voor oe fenen. Folkloristische dansavond De dansavond van 21 maart was een grandioos succes. De theaterzaal van C-drie was uitverkocht en de sfeer was heel gezellig. Het blijkt wel dat erg veel mensen geïnteresseerd zijn in volksdan sen en daarom wordt op 30 mei op nieuw een folkloristische dansavond georganiseerd. Een Turkse en twee Joe goslavische volksdansgroepen zullen op deze avond de optredens verzorgen en natuurlijk is het mogelijk om nader hand zelf mee te dansen. Nieuwe expositie Op dit moment is C-drie voor een nieu we expositie in onderhandeling met Cy- ril Lixenberg. Deze Britse kunstenaar (wonend in Amsterdam) is als vormge ver betrokken bij de bouw van het nieu we politiebureau. Cyril Lixenberg zal op deze expositie zijn recentelijk werk tonen en tijdens de opening een lezing houden over zijn werk als kunstenaar en vormgever. Het lijkt C-drie leuk en pas send om het politiekorps van Soest op deze opening uit te nodigen, daar voor al zij na mei dagelijks met het werk van Cyril Lixenberg te maken krijgen. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Of postbus 347,3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00-12.00 uur, 13.00- 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Vedelaarpad 53, tel.18136 Donderdag 23 april Aangezien het deze week vakantie is hebben we een vakantieprogramma. Elke middag, dus deze donderdag en vrijdag nog, hebben we van 14.00 tot 16.00 uur een aktiviteit. Linda gaat een fantastische aktivitieit bedenken dus als je dat wil zien moetje maar eens komen kijken. Het kost je f 1,- Vrijdag 24 april Op vrijdag hebben we een zeerovers bende op bezoek van 14.00 tot 16.00 uur. Die van jullie en ons één middag echte zeerovers maakt. Spannend ge vaarlijk en leuk. Kosten f 1,-. Zaterdag 25 april Deze zaterdag zijn we vanwege het gro te kinderfeest op 30 april gesloten en voor die dag moet er nog een hele hoop gebeuren. Dinsdag 28 april en 29 april Gesloten wegens voorbereidingen voor 30 april. We zijn de boel dan aan het versieren, klaarzetten, mooi maken en nog heel veel andere dingen maar dat kunt u allemaal komen bekijken op 30 april. Donateurs Wilt u ons werk steunen stort dan uw fi nanciële bijdrage op gironummer 4496858 t.n.v. St. Kinderboerderij De Vrije Teugel te Soest. Wellicht haast traditioneel zou men kunnen zeggen, maar de prestatie is er een van formaat! Een bevestiging van de kwaliteit in de breedte van een kleine groep vrijetijds-fotografen. In de jaarlijks door de Fotobond (Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Verenigingen) uitgeschreven wedstrijd voor clubs eindigde de Fotogroep Soest, voor het vierde achtereenvolgen de jaar, in de Topgroep. Bedenk hierbij dat er een klasse-inde ling plaatsvindt van Topgroep, groep 1 t/m (aflopend naar) groep 5, en de prestatie van het fotografencollectief welke bestaat uit 6 personen is ver klaard. Ook dit jaar werd er door de Fotogroep Soest weer deelgenomen aan 2 catego rieën en wel zwart/wit en Kleurendruk ken. In de categorie zwart/wit eindigde de Fotogroep Soest, zoals vermeld, in de Topgroep en in de categorie kleur in Groep 1. Ook die laatste klassering is er één waar men natuurlijk trots op mag zijn. Bij de categorie zwart/wit werden 141 collecties van 8 foto's en bij de categorie kleur 74 collecties van 8 foto's ingezon den. De collectie van de Fotogroep Soest bestond uit: zwart/wit: 2 x Ida Mager, 2 x Huib Limberg, 2 x Rob Rijn hout en 2 x Wim Pin. kleur: 3 x Ton van "Licht in de duisternis' van Rob Rijn hout, één van de zwart/wit-opnamen waarmee de Fotogroep Soest de Top groep bereikte. den Oord, 3 x Wim Pin en 2 x Huib Limberg. Individueel verwierf Wim Pin met een zwart/wit foto het predikaat "uitste kend", ofwel een gouden onderschei ding, terwijl Ida Mager en Rob Rijnhout ieder 1 x het predikaat "goed" verwier ven, ofwel een zilveren onderscheiding. Vermeldenswaard is nog dat in het maandblad Foto en Doka van maart 1987 een artikel van 8 pagina's voor plaat werd opgenomen van de Foto groep Soest. De zeshoofdige groep zal in mei '87 echter een vijfhoofdige worden daar één van de medeoprichters, Scabby Walter, dan zal remigreren naar de V.S. Twee van de leden van de fotogroep, m.n. Wim Pin en Huib Limberg, zullen binnenkort in de in fotokringen zeer be kende Fotogalerie 68 te Hoensbroek (Kasteel Hoensbroek) exposeren van 16 mei t/m 28 juni 1987. Wim Pin exposeert met: "Variaties op een stoel" en Huib Limberg exposeert zijn werk onder de titel: "Invallend, op vallend". Kapsalon Voor haar en voor hem De gehele week geopend. Afspraak aanbevolen. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Guillaume van der Graft en Jan Visser zijn twee van de zeven dichters, die meewerken aan het Dichtersdiner op zaterdag 2 mei in Kasteel Groeneveld in Baarn. In samenwerking met de Culturele Raad voor Friesland organi seert Werner Paans deze literaire maaltijd, waarbij iedereen kan aanzit ten ter gelegenehid van het 40-jarig bestaan van de Friese vereniging "Frysk en Frij" aan de vooravond van de Friese week in Gooi- en Eemland. Aan deze happening, die duurt van 's middags 5 uur tot 's avonds 10 uur werken vier Friese en drie Hollandse dichters mee. Willem Abma uit Leeuwarden schreef verscheidene dichtbundels en ontving in 1983 de Rely Jorritsmaprijs. Sybe Krol uit Leeuwarden, lexicograaf, schrijver en vertaler, die zijn laatste bundel in 1985 publiceerde onder de ti tel "Rymtwang". Douwe Tamminga in 1909 geboren te Winsum, wordt wel de nestor van de Friese dichters genoemd. Hij is zeer be kend in Fryslan, ontving verschillende literaire prijzen en schreef veel verzen bundels. Baukje Wytsma (zie foto) uit Stiens. Zij komt dit jaar met een nieuwe bundel uit. Guillaume van der Graft uit Utrecht. Eén van de meest gelezen dichters van de naoorlogse generatie, bundelde on langs zijn "Verzamelde gedichten" en zijn "Verzamelde liederen". Zijn laat- Baukje Wytsma ste bundel heet "Winter en later". Tseard Veenstra een veelbelovend jong dichter uit Eemnes, leest voor uit "Tril lend mijn stem". Jan Visser uit Soest, publiceerde on langs zijn vierde dichtbundel "Ik ken je van gezicht". Voor nadere inlichtingen wende men zich tot Kasteel Groeneveld: telefoon 02154-21192. De pianiste Karin Lechner is op zater dag 25 april te zien en te beluisteren in kasteel Groeneveld. Om 20.15 uur be gint het concert van de jonge Argen tijnse vrouw. Het is het achtste en laat ste kasteelconcert op de zaterdag in dit De in 1965 geboren Karin Lechner maakte reeds op dertienjarige leeftijd een succesvolle toernee door de Ver enigde Staten. In 1978 debuteerde ze tevens tijdens het Hollands Festival in Nederland. Vrijwel elk jaar houdt ze een plekje in haar overvolle agenda vrij voor één of meer optredens in Neder land. Karin Lechner woont momenteel in Brussel, maar concerteert nog regel matig in de Zuidamerikaanse landen. De platenmaatschappij CBS bracht al verschillende platen van haar op de markt met onder meer werken van Beethoven, Schumann en Ravel. De Baarnse Muziekkring is enorm ver- heugd dat men de Argentijnse pianiste heeft kunnen strikken voor een concert in kasteel Groeneveld. Karin Lechner zal composities spelen van Mozart, Brahms, Prokofieff en 0 Chopin. De toegangsprijs bedraagt f13,50; cjp/65-f f12,00. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu i f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 23 april Nasischotel Vrijdag 24 april Varkensoester Maandag 27 april Kalfslever Dinsdag 28 april Vleesspies Woensdag 29 april Gevulde aubergine Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Langzamerhand begint de 1 mei-vie ring in Soest een traditie te worden. De samenwerkende organisaties VARA, NIVON, FNV, PSP en PvdA hebben voor een afwisselend programma ge zorgd met muziek, toneel, informatie, met als speciale gastspreker het Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid de heer Arie van der Hek. In de hal zul len informatiestands aanwezig zijn van de genoemde organisaties, alsmede van Amnesty International en het Kommi- tee Zuidelijk Afrika. De zaal gaat om half acht 's avonds open is gratis toegankelijk voor belangstel lenden. Het programma begint om 8 uur, waarna de volksmuziekgroep "Li- belandij" uit Tiel het programma opent. Aansluitend zal Arie van der Hek zijn toespraak houden en gezien zijn rede naarstalenten wordt daar met spanning naar uitgezien. Aansluitend is er een pauze en daarna zal Teun van de Weert uit Zeist het stuk "De Pedagoog" bren gen. Een stuk, dat hij niet betiteld wil zien als toneelstuk, maar dat de lotge vallen van een docent en zijn klas laat zien na een beklemmende gebeurtenis, die niet wordt omschreven, maar door ieder zelf mag worden ingevuld. De muziekgroep "Liebelandij" sluit het programma daarna af met een tweede optreden met hun originele én ook wel unieke instrumenten waaronder nog een heuse trekzak "en wat zelfgemaakte instrumenten. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. 'Orpheus in der Unterwelt' In de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet in Overhees vindt op maan dagavond 27 april een try out plaats van de opvoering van de opera buffo "Or pheus in der Unterwelt" van Jacques Offenbach. Het Amersfoorts Opera Operette Gezelschap tekent voor de uitvoering. Op 8 en 9 mei vinden in De Flint in Amersfoort de "echte" uitvoeringen plaats van deze komische opera met veel vrolijke en bekende melodieën, een spektakelstuk dat het A.O.&O.G. in verband met het 10-jarig bestaan heeft gekozen. De proef-voorstelling in de Vijverhof begint op 27 april om 19.45 uur (kwart voor acht!). Entree: 3,50. Voor de 17e keer zal het terrein om de Vangrail a.s. zaterdag omgetoverd wor den tot een echt Waterlooplein. Ook in de Vangrail zal er weer van alles te doen zijn. Om 9.00 uur 's morgens zal het startsein gegeven worden en kan men naar harte lust snuffelen. Het belooft weer een groot feest te worden. Ook het rad van avontuur is weer aanwezig met vele mooie prijzen. En aan het inwendige van de mens is uiteraard ook gedacht. Stichting Jeugdzorg was destijds de eer ste die net fenomeen "rommelmarkt" introduceerde, waarna menigeen volg de. Maar Jeugdzorgs rommelmarkt overtrof toch telkens weer en hoopt dat ook nu weer te doen. Want dankzij een groot aantal vrijwilligers zijn er de laat ste weken heel wat mooie spullen verza meld. Er is met groot enthousiasme ge sorteerd en geprijsd. Vergeet deze dag dus niet en kom naar de Vangrail op 25 april van 9.00 uur 's morgens tot 15.00 uur 's middags, aan de Nachtegaalweg. Van tijd tot tijd wil de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest de aan dacht vestigen op een project of activi teit gericht op mensen met veel vrije tijd of werklozen. Deze keer wordt stilgestaan bij en informatie gegeven over de Wevershof in Amersfoort. Een rondleiding door het gebouw van de Wevershof aan Muurhuizen 40 leert dat het op elke verdieping bruist van de aktiviteiten. Het huidige kursuspakket dat de Wevershof te bieden heeft telt 47 kursussen. Van kreatieve tot aan tech nische kursussen, van leervakken tot aan ontspanningslessen. Handenar beid, fotografie, tekenen, vreemde ta len, yoga en tuinieren zijn slechts een kleine greep uit dat pakket. Per week biedt de Wevershof aan zo'n 700 men sen de mogelijkheid om een kursus te volgen of om bij elkaar te komen in de ontmoetingsruimte. De Wevershof is een initiatief van de gemeente Amersfoort in nauwe samen werking met de directeuren van de So ciale Dienst en het creatieve centrum De Hof.Subsidie wordt verkregen van het Ministerie van Sociale Zaken en de gemeente Amersfoort. De Wevershof heeft bewezen te voorzien in een maat schappelijke behoefte. Het pand is vol ledig toegankelijk voor minder-vali- den. Er komen zowel ouderen als jongeren naar de Wevershof. De jongeren willen zich richten op de arbeidsmarkt in de hoop aan het werk te komen en doen kursussen die de kans daarop vergro ten. Ouderen die zich hebben neerge legd bij hun positie en niet meer zo no dig aan de slag hoeven doen kursussen die meer betrekking hebben op het zin vol besteden van hun vrije tijd. De do centen zijn over het algemeen beroeps krachten, er zijn echter ook mensen die met behoud van uitkering kursussen begeleiden. Witl u meer weten over wat de Wevers hof ook voor u kan betekenen neem dan contact op met de Stichting Vrijwil ligers Vakature Bank Soest of recht streeks met de Wevershof in Amers foort. Man kan bellen (tussen 8 en 17 uur) 033-635235. De vVB Soest is gevestigd in cultureel creatief centrum C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Openingstijden op maan dag, dinsdag en donderdag van 10- 12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11-12.30 uur. Vragen over vrijwilli gerswerk en voor het aanbieden van va- katures ook telefonisch. Tijdens kan tooruren kunt u bellen 02155-12630. We vragen uw aandacht voor onder staande vakatures. Bk. medewerkers m/v gevraagd in zwakzinnige woongemeenschap in Huis ter Heide voor spel- en bewe- gingsaktiviteiten, bewonerscafé huisomroep. Bk. Voor de Stadsomroep in Amers foort worden programmamakers ge vraagd en mensen voor de administra tie. Omdat binnenkort meer zendtijd beschikbaar komt is er veel werk aan de winkel. Bk. Muzikanten gevraagd voor het op zetten van een orkestje, t.b.v. Suri naamse culturele vereniging. Bk. Schrijvers, tekenaars en fotografen gevraagd bij de Baanlozenkrant Eem land. 11/614 Telefonische hulpverleners m/v gevraagd bij S.O.S.-T.H.D. te Hil versum. Uitgebreide informatie en aan meldingsformulier bij de WB-Soest. 11/612 Bij de Stichting Weerdsingel te Utrecht worden enige groepsleiders ge vraagd. De medewerkers m/v dienen minimaal 1 jaar beschikbaar te zijn. 12/614 Gastvrouwen en gastheren ge vraagd in dienstencentrum voor bejaar den in Soest. Werkzaamheden bestaan uit het koffie schenken en serveren voor de bewoners en het leggen en onder houden van sociale kontakten. 1/631 Dierenbescherming Baarn/ Eemnes/Bunschoten zoekt vrijwilli gers m/v voor dierenambulance. Be halve dienst doen bij ongevallen, ook mensen met hun huisdier vervoeren naar dierenarts, trimsalon, cremato rium en de universiteitskliniek. Tevens gevonden dieren naar het asiel vervoe ren. Men moet van dieren houden en goed met ze om kunnen gaan. Voor informatie over bovenstaande va katures kunt u zich wenden tot de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. ttSO.'A De Soester kunstschilder Harry van der Wee (69) exposeert in het Witte Café van C-drie zijn schilderijen van 26 april tot 24 mei. De officiële opening ge schiedt op zondagmiddag 26 april om drie door Jan Visser, die zal voorlezen uit eigen werk, instrumentaal afgewis seld door Ferry Szabó. Harry van der Wee woont en werkt sinds 1974 in Soest en is lid van de Kun stenaarvereniging "Sint Lucas" te Am sterdam, van het A.K.G. de Ploegh te Amersfoort en van de Vereniging van Beeldende Kunstenaars "Hilversum". Van zijn huidige werk zegt hij: "Mijn schilderijen en tekeningen verwijzen nooit rechtstreeks naar de waarneem bare buitenwereld en zijn er ook geen registratie van. Wel is het zo dat aspek- De werkgroep "Vrouwen in de bij stand" Soest/Soesterberg organiseert op dinsdag 28 april weer een bijeen komst in clubhuis "'t Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan. Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur en eindigt om on geveer 15.30 uur. Alle vrouwen met een bijstands of RWW uitkering wor den hiervoor uitgenodigd. Nadere in lichtingen tel. 17431 of 15255. ten van de buitenwereld als aanleiding genomen worden, zodat een binnenwe reld van vormen kan ontstaan, enkel op grond van associaties". Harry van der Wee exposeert veelvul dig en sinds het begin van de jaren zestig ook in grote musea, zoals het Stedelijk Museum in Amsterdam. Verder in de Zonnehof te Amersfoort, in West Duitsland en in België. Werk van hem werd aangekocht door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht, door de gemeenten Amster dam en Amersfoort en door talrijke particulieren. Iedereen is welkom tijdens "de kleine, literaire salon" in C-drie op zondag middag 26 april. De toegang is gratis. ne vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, let Udmaatschap. De koslen bedragen f jaar. jongeren t/m 23 jaar en persdnen d zelfde huishonding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 23 april: "Desert Hearts" is een vlotte aantrek kelijke film over een lesbiese verhou ding. "Desert Hearts" bewijst dat een fiün over de liefde tussen twee vrou wen, en kommercieel sukses elkaar niet uitsluiten. Pers en publiek in New York en Londen waren enthousiast. In enkele theaters werd zelfs het huisrecord ge broken. "Desert Hearts" opende in de cember in Amsterdam het 'Gay en Les- bian Festival' en had ook daar veel suk ses. Donderdagavond, aanvang 21.00 uur. Reserveren vanaf 20.00 uur: tel. 19577. Entree f 6,- leden/CJP/65+ f 5,-. Vrijdag 24 april: De film "Sophie's Choice" van regis seur Alan J. Pakula (bekend van o.a. "klute" en All the president's men") is gebaseerd op het gelijknamig boek van de Amerikaans romanschrijver William Styron. Deze negende rolprent van Pa kula eiste zeer terecht in 1983 een Os car op voor de beste vrouwelijke hoofd rol. Wie de film gezien heeft begrijpt waar om. Meryl Streep speelt de rol van Sop- hie op een verbluffende manier. Schijn baar moeiteloos en als speelde zij zich zelf en bouwt zij haar rol op. Met mini male schakeringen, nuances, accenten en wendingen die nauwelijks waar neembaar zijn zet zij de innerlijke ver scheurde Sophie neer. Voor deze gele genheid heeft ze zelfs speciaal Duits en Engels met een authentiek Pools accent leren spreken. Deze schitterende en aangrijpende ver tolking van Streep maakt de film al zeer de moeite waard. Ook de andere twee hoofdkarakters komen goed uit de verf door het spel van Kevin Kline en Peter MacNicol. Vrijdagavond, aanvang 21.00 uur. Re serveren vanaf 20.00 uur: tel. 19577. Entree f 6,- Leden/CJP/65+: f 5,-. De "Vernieuwde Kunstmarkt Artis hock", die traditioneel op Koninginne dag zal plaatsvinden, zal worden omlijst door o.a. de straat-theatergroep Mini- Brut. MiniBrut is de voorstelling in verkorte vorm van het bekende muziektheater- programma van Pieter Tiddëns "Brut de Bende", dat op dit moment in diver se theaters loopt en dat al vele enthou siaste reacties neeft losgemaakt. Mini- Brut bestaat uit een collage van liedjes en acts. Pieter Tiddens streeft in zijn programma's veelzijdigheid na, waarin humor en verdriet via muziem, theater en taal, de sfeer bepalen en tot over peinzing aanleiding geven. Om de ouderen de gelegenheid te bie den rustig van de Kunstmarkt te kun nen genieten zal voor de jongeren het duo Charles en Cisca optreden met hun goochelshow en poppentheater "Ma gie". De muzikale omlijsting gedurende het Kunstmarktgebeuren wordt zowel geopend als gesloten door een bekende Soester groep, respectievelijk de ge broeders Prinsen met hun rustige jazz muziek en Majapa met Nederlandstalig werk. Koninginnedag is tevens de laatste ge legenheid de expositie van Ineke Talen te bekijken. Opnieuw gaan in het hele land vele dui zenden vrijwilligers langs de deur. Ook in Soest. Natuurlijk vragen zij uw finan ciële steun, maar men doet meer. Dit jaar is de collecte-week ook de start van een grote voorlichtingscampagne: "Epilesie en Onderwijs". Alle scholen in Nederland krijgen een dezer dagen o.a. een uitvoerige lesbrief toegezon den. Bij 50% van de patiënten treedt de eerste aanval nl. op voor hun 20ste jaar. Juist op school wordt dat duidelijk. Rondom epilepsie bestaan nog vele vooroordelen. Termen als "gestoord" of zelfs "gek" zijn daarbij gewoon. Zo'n 90.000 mensen, dus 1 op de 150, hebben epilepsie. Dat is een zeer voor zichtige schatting. Honderdduizenden worden ermee geconfronteerd in ge zinsverband of via hun sociale kontak ten. Vele anderen hebben een kans een grote of kleine "aanval" van iemand met epilepsie mee te maken De komende collecte en de voorlich tingscampagne zijn van levensgroot be lang voor minstens 90.000 Nederlan ders met epilepsie. Geef dus gul: het landelijk gironummer is 34781, Heem stede. De informatie over "Epilepsie en Onderwijs" kan men aanvragen bij: Bu reau Epilepsie-Voorlichting, Konings laan 19, 3583 GD Utrecht, tel. 030- 510785. Bij Schipper vindt u altijd de juiste keuken voor de juiste prijs. Kom daarom kijken L bij Schipper. >V^I IIUUUI ggJWIggSlll Induslneweg 12 Kai u«inr« j i a Ind. terrein). Soest bouwprodukten Tei 02155 -10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 10